Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Martin094 válasza zolikaDB (#12097) üzenetére


Martin094
csendes tag

Szerintiem fizikailag lehetetlen, a UPC-nek hozzáférnie a tenda routeredhez, (kivéve ha kimegy egy szerelő).
De azt észrevetted volna.

Valamelyik hardver kezdi megadni magát, vagy valami szoftveres gubanc lesz.

(#12102) facan válasza Martin094 (#12099) üzenetére


facan
tag

Egy idő után így is ugyanúgy lehal. Mekkora letöltésekkel próbáltad?

(#12103) facan válasza #51736960 (#12100) üzenetére


facan
tag

Az összes opciót kipróbáltam, de az SSD az egyedüli megoldás. SZÁMOMRA, és az esetemben.
Nyugodtan kimoderálhatják a modik ha nem tetszik.

Megírhatnád, hogy Te mit javasolsz.

[ Szerkesztve ]

(#12104) Martin094 válasza facan (#12102) üzenetére


Martin094
csendes tag

Jaja lehal, de nekem csak 30GB felett. Mondjuk szerintem sokat számít, hogy a torrnetnek külön HDD van. És a rendszer egy SSD-ről fut, a játékoknak meg stb, meg van egy Western Digital HDD.

(#12105) facan válasza Martin094 (#12104) üzenetére


facan
tag

Az jó! :)
Tuti nem 2GB memória van összvissz abban a gépben amiről torrentezel :D

(#12106) kabelmania27 válasza facan (#12098) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem is van benne valami, koliba 100/100-as netnél elindítok egy speedtestet ugrál a mutató, de kiméri csak lehet látni rajta hogy amikor vinyóművelet van lassul az egész.
Martin094: Ez a beállítási tipp másoknak is jól fog jönni.
Loveless: Használat arányosságtól függ, hogy kell-e SSD, ismerősnek a rendszer SSD-n van, pár másodperc alatt betöltődik a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#12107) Treck válasza Martin094 (#12104) üzenetére


Treck
aktív tag

Van vki Szombathelyrol? Erdekelne, hogy csak nalam sz@rakodik a net, vagy mas is tapasztalja ezeket.
Par napja estenkent nalam szakadozik, instabil az internet (kb. 19-22oraig tarto tartomanyban). Hol van, hol nincs.

kabelmania @ oszto jo, jelertekek rendben, modem nem szakadozik, csak az internet "szoftveres" retege :)

http://google.treck.hu

(#12108) kabelmania27 válasza Treck (#12107) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Alternatív dns-el is gond van? Igen, emlékszem hogy rendben van az osztó és az értékekkel sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#12109) devil-k válasza #51736960 (#12100) üzenetére


devil-k
nagyúr

Összefoglalva akkor:
Mi lehet akkor tenni a hiba kiküszöbölésére?

kabelmania27
Meddig korlátozza le a 120-as netét??? :F

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12110) Treck válasza kabelmania27 (#12108) üzenetére


Treck
aktív tag

Sose hasznalok szolgaltatos dns-eket :)
Mindig a sajatjaimat hasznalom :) De probaltam google dns-sel, az itt irt 4.2.2.1... dns-ekkel is. A problema igy is fentall.

http://google.treck.hu

(#12111) kabelmania27 válasza devil-k (#12109) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ki kellene kísérletezni hogy a letöltési sebesség korlátozásával javul-e. El kell kezdeni csökkenteni 100,90,95,85,80 ha nem jó lehet nagyobbakat is ugrani ha javul akkor lehet emelni és így talán ki lehet tapasztalni melyik érték a legoptimálisabb.
Erről az ötletről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#12112) facan válasza kabelmania27 (#12111) üzenetére


facan
tag

Ez működik, de ugye ilyenkor korlátozod a letöltési sebességedet és éppen az a cél hogy ezt ne kelljen megtenni :)

(#12113) Martin094 válasza facan (#12105) üzenetére


Martin094
csendes tag

16GB ramról üzemel a drága :D

(#12114) facan válasza Martin094 (#12113) üzenetére


facan
tag

Úgy könnyű adni neki majdnem kettőt :)

(#12115) #51736960 válasza facan (#12103) üzenetére


#51736960
törölt tag

az előbb már leírtam, szerintem a srác problémáját az okozza, hogy a pre-allokáció be van kapcsolva.
egyébként nekem sosem volt 120 megás netem, de nem tudom elképzelni, hogy egy hdd miért nem bírna kiszolgálni egy ekkora sávszélességet, ez kb. 15MB/s, ennyit egy közepes vinyónak is illik tudnia random írásban még úgy is, hogy közben olvas időnként.

amúgy az ssd teljesen nonszensz szerintem, de tegyük fel, hogy beállítok torrentbe egy 256GB-os ssd-t, 120 megabites nettel 4,5 óra alatt koppra teleírom, ez így enyhén szólva luxus :)
(csak nagyjából számoltam fejben, ha elrontottam akkor bocsi)

(#12116) Intruder2k5 válasza #51736960 (#12115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen kívül fél év után megdöglik intenzív torrentezés mellett! Routeren kimondottan erre használva, több is halt meg rövid időn belül az ismeretségi körömben...

(#12117) devil-k válasza #51736960 (#12115) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes lenne, ha a 120-as nethez SSD lenne a belépő. Egyébként sok embernek a NAGY sávszélesség annyit tesz, hogy még azt is letölti amire nincs is szüksége... bőség zavara?!?! Inkább energia takarékossági szempont. Nem mindegy, hogy 5-6 óráig (vagy több) húzol valamit, vagy csak pár percig.

- mozi bolondéria -

(#12118) canniball válasza Intruder2k5 (#12116) üzenetére


canniball
nagyúr

De hogy jut valakinek eszébe SSD-t torrentre használni...? :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12119) Intruder2k5 válasza canniball (#12118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Keveset fogyaszt, csendes, routeren torrentezéshez abszolút ideális lenne! :)

(#12120) facan válasza #51736960 (#12115) üzenetére


facan
tag

Naja. Csak itt nem szekvenciális írásról van szó, pontosan ezért nem bírják a vinyók. Gondolj bele.
120-as netnél még nincs probléma csak afelett. Lehet hogy egy gyors winyó tud szekvenciálisan akár 60-70 megabájtot is írni másodpercenként de ez ebben az esetben nem releváns.
A preallokáció letiltása pedig alap szvsz.

(#12121) facan válasza canniball (#12118) üzenetére


facan
tag

Kifejtenéd bővebben? Nagyon érdekel a véleményed!

Baromi sokat olvasgattam, mielőtt belevágtam. Ez az első SSD-m de még ebben az évben lecserélem az összes itthoni laptopban a vinyókat SSD-re! Ahogy a művelt angol mondaná, "it"s cool" :)

[ Szerkesztve ]

(#12122) canniball válasza Intruder2k5 (#12119) üzenetére


canniball
nagyúr

Lenne, ha nem pont a cellák írhatóságának száma lenne korlátozott.

facan!
Rendszer alá megfizethetetlen, minden másra ott a HDD. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12123) facan válasza canniball (#12122) üzenetére


facan
tag

Ezt nem értem. Pont a torrentezés gyilkolja a legkevésbé, főleg akkor ha nagy dolgok letöltésére használják.
Tegyük fel hogy 3000-szer lehet írni egy cellát (mivel MLC eszköz, ezért tán 5-6000-szer is, de legyünk kemények)
Én úgy intézem hogy míg tele nem írtam addig benne van a gépben és olvasás megy róla, ami ugye nem megterhelő az SSD számára.
A HDsentinel (és az SSD saját toolja) szerint is eddig 313GB-ot írtam fel rá (ebben benne van egy brutális sebességteszt is mikor megvettem :) )
Namost ha 3000-szer tele lehet írni akkor ez összesen annyi mint 3000*120GB, azaz 360TB, de legyen csak 300TB. Esetemben ez nagyjából olyan 60-70 év múlva következhet be először.
Azt még hozzátenném, hogy minden teleírási ciklus után kap egy gyorsformázást az a partició ami az SSD-n van, hadd szaladjon át minden celláján a TRIM parancs. Biztos ami tuti.
Nem csak a torrent megy veszettül jól rajta, közben lehet máshonnan is tömni, illetve olvasni róla ami kifér a csövön. :)

Különben sem azért vettem, hogy babusgassam :D

Ha bukfencet találsz a gondolatmenetemben kérlek írd meg!

(#12124) Lackó86 válasza facan (#12098) üzenetére


Lackó86
tag

15 Mbites netet nem bírja? 1,8 MB/s.. ez másik gépen is ugyan ez a hiba.. pedig van 10× annyi szabad hely, mint a letöltendő állomány! :)

[ Szerkesztve ]

jambi

(#12125) Latency


Latency
senior tag

Én is tapasztaltam azt amit írtok uTorrent-el kapcsolatban és szerintem ez nagyrészt a kliens hibája. Deluge érdekes módon probléma nélkül tud letölteni nagy fájlokat nagy sebességgel ugyan arra a winyóra, a uTorrent pedig belassul. Kár, hogy a Deluge felülete Windows-on ilyen csúnya.

(#12126) facan válasza Lackó86 (#12124) üzenetére


facan
tag

Azt röhögve kellene neki. (ha a mások által is emlegetett beállításokat megtetted, a legfontosabb sztem a preallokáció letiltása, illetve az írás cache-elés letiltása)
Tapasztalatom szerint akkor kezdődnek a gondok, ha a letöltési sebesség meghaladja a 100mbit-et, de ez csak gyors vinyóknál igaz és utorrent használatakor.

(#12127) facan válasza Latency (#12125) üzenetére


facan
tag

Ezt én is gyanítottam hogy ez utorrent jellegzetesség, de ezexerint tuti....
Köszi!

(#12128) facan válasza #51736960 (#12115) üzenetére


facan
tag

Most vettem észre hogy Te is random írásról beszéltél, bocsi! :)
Nem hiszem hogy akár egy gyorsabb winyó is tudna 10-15MB-ot randomban kiírni másodpercenként. Tán 4-5 MB/s még menne, én is nagyjából ezt tapasztaltam. Főleg úgy, ha folyamatosan megy rá az adat, órákon keresztül!
(a gyári adatok amúgy is csak a katalógusokban festenek szépen, szintén a saját véleményem szerint)

(#12129) Mate válasza facan (#12103) üzenetére


Mate
nagyúr

Jujj, azt hittem félre olvastam valamit, de többi kommentből látom, hogy nem.

SSD torrentezésre? Na ne már gyerekek!

(#12130) facan válasza Mate (#12129) üzenetére


facan
tag

Indokolj légyszíves!

(#12131) Mate válasza facan (#12130) üzenetére


Mate
nagyúr

Most az élettartamba nem mennék bele és abba, hogy mennyire nem torrentezésre való, mert azt hiszem ezt mindenki tudja.

Inkább logikát próbálok találni a használatára, bár akárhogy is agyalok, nem jövök rá miért lenne jobb, mint egy HDD.

Azt írtad, hogy 120-as net felett van gond. Ez így igaz. Nálam utorrent KB. 28MB/s-al tud letölteni (Már persze ha jó a net, de ez más tészta). Ez nálam a 240-es net határa eddig. Ehhez HDD-t használok, nem SSD-t.

Ha SSD-re töltenék akkor se lenne gyorsabb, ergo nem látom értelmét.

De tegyük fel SSD-re példának okáért 40%-al gyorsabban lehet letölteni. Annak akinek számít ez a 40%, az nagy eséllyel sok adatot tölt le. Megfizethető áron kb. 240 GB-os ssd-t kapni. Nem számolom ki neked, de baromi hamar megtelne az SSD. Ebből adódik, hogy átpakolja HDD-re amit letöltött. Az SSD-HDD másolásnál megint a HDD a korlátos, így szintén probléma lesz.

Úgyhogy inkább induljunk ki, hogy miért is érné meg SSD-t használni?

(#12132) facan válasza Mate (#12131) üzenetére


facan
tag

Úgy látszik nem voltam érthető már legelőször sem....
Ha nem veszem vissza a letöltési sebességet akkor baromira lelassul minden, majd a végén csak a torrentkliens kilövése a megoldás. Elkezdtem vizsgálni a kérdést és ekkor jöttem rá, hogy nem tudja kiírni a winyó elég gyorsan a cuccot. Ha visszaveszem a letöltési sebességet 7,5Mbyte/s környékére akkor szépen lejön bármi, de a letöltés alatt alig mozog valami felfele, a winyó kihasználtsága HDsentinel-ben 80-90%, vagy még ennél is magasabb.
Ekkor gondoltam az SSD-re.

Miért nem jó torrentezésre? Ezt már többször hallottam, de eddig senki sem indokolta meg.

Köszi!

(#12133) Mate válasza facan (#12132) üzenetére


Mate
nagyúr

Először is használd az off topic előtt a kis pöttyöt ilyen esetekben.

Abba most nem megyek bele, hogy miért nem jó, mert az már tényleg nagyon off, arra ott vannak az SSD-s topicok, ahol elmagyarázzák neked.

Nekem amikor letöltök nem lassult be a gépem még soha. Sima HDD-vel sem. De ha már minden áron SSD-ben gondolkodsz, akkor sem SSD-n torrentezél.

Abban már van logika (Én is így használom, bár nem emiatt), hogy SSD-n a rendszer, de HDD-re töltesz le. Akkor akármennyire is zabálja a HDD-t az utorrent, a rendszer nem fog belassulni. De ebben az esetben nem SSD-vel torrentezel, hanem HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12134) facan


facan
tag

Elnézést kérek mindenkitől a hülye kérdéseimért!

(#12135) Sanya válasza facan (#12128) üzenetére


Sanya
nagyúr

Utorrentben van cache buffer, szoval allitsd at 1800mb-ra, majd hagyd, hogy a merevlemezre töltsön a torrent. Rendes, na meg a rendetlen merevlemezek is 100mb/sec-cel irnak es olvasnak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12136) poli27 válasza Mate (#12131) üzenetére


poli27
veterán

Nekem 1db 2T seagate wincsi van ez van a szerverben erre töltök, de most veszek hozzá még 1et RAID0 ban ezt nem hogy a 240 es net nem tudná megakasztani, de még a gigabitest is kibírná marha gyors lesz!

[ Szerkesztve ]

(#12137) kabelmania27 válasza facan (#12132) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez így van 6/1-es netnél is elindul a letöltés felmegy 700-ra pár perc múlva nem vagy csak nagyon lassan jönnek jönnek be az oldalak, feltöltést korlátoztam 40-re így jobb a helyzet. Gyors netnél nem probléma ha addig a pár percig nem csinál mást az ember.

(#12138) Mysterion


Mysterion
tag

Sziasztok! Észrevettem egy furcsaságot, és kíváncsi lennék mások láttak-e már ilyet.

Van egy UPC-től kapott Technicolor kábelmodem, amit switchnek és routernek használok. Viszont a DHCP-t nem a router szolgálja ki és osztja, hanem egy (PC-s OpenWRT, általam átalakítva) számítógép. A kábelmodemen ennek megfelelően ki is kapcsoltam a DHCP szervert. Ez mind szép és jó, tökéletesen működik az egész hálózat.

Csakhogy, az a furcsa, hogy a DHCP kliensek között találtam egy olyan eszközt ami folyamatosan lóg a hálózatomon, de nem tudom mi az. Nem az enyém. A kábelmodemen minden WiFi ki van kapcsolva, tehát úgy nem tud belógni semmi. Az az érdekes, hogy a MAC címe alapján ez valami Thomson eszköz akar lenni, és nem hiba, mert folyamatosan bent lóg a hálózatban, újítja a DHCP leaset, és pingelhető is! Valami belát a belső hálózatomba az UPC kábelmodemének tűzfalán keresztül ?

Lekötöttem mindent a kábelmodemről, csak egyetlen gépet hagytam fenn ami folyamatosan pingelte közben az IP-t, és akkor is folyamatosan elérhető. Abban a pillanatban, ha lekötöm a kábelmodemet a hálózatról megszűnik az elérhetősége a címnek, tehát konkrétan a kábelmodemen keresztül érhető el ez a cím!

Ez azért érdekes, mert ez nem a kábelmodem saját admin felülete, az a 192.168.0.1, és annak a MAC címe Technicolor is. Ráadásul az nem kér DHCP-től IP-t mivel statikus beállítása van, ez egy teljesen más cím, más MAC azonosító (sőt a MAC cím alapján más gyártó!), és amíg a kábelmodem a hálózatban van ez a cím folyamatosan bent lóg a hálózatomon, kéri a DHCP frissítést, pingelhető és működőképes. A címen nincs semmi nyitott port, lefuttattam a portscan-t, tehát igazából nem tudom mire van, miért van, mi ez, és mit keres a hálózatomban ? Eléggé zavar az, hogy valami idegen eszköz van a hálózatban. Az lenne a kérdésem, hogy ez az UPC-nek valami cucca, vagy mi ez ?

(#12139) Mate válasza Mysterion (#12138) üzenetére


Mate
nagyúr

A technicolor ha jól tudom a Thomsonal van kapcsolatban. (Leányvállalat, tulajdonos vagy valami ilyesmi. Hogy most épp jogilag mije a thomsonnak, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#12140) blakey válasza Mysterion (#12138) üzenetére


blakey
titán

Pedig a HGW lesz az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12141) Intruder2k5 válasza Mysterion (#12138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tiltsd ki a DHCP szerverben MAC cím alapján, aztán majd meglátod!

De mondok mást! Húzd ki a koaxot a TC-ből! Akkor is elérhető marad?

[ Szerkesztve ]

(#12142) Claude Leon válasza facan (#12132) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha beállítod, hogy a letöltés kezdetén foglalja le a tejes file helyét, nem kell minden egyes letöltött csomagnál az újabb foglalásokkal elhúzni a vinyófejet az adatterületről, arról nem beszélve, hogy így nem egy fragmentkupac lesz az eredmény, hanem folyamatos file.

Persze, ha ez már be van állítva, nem szóltam

(#12143) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

cégem akar rendelni upc-től bérelt vonalat 10mbps szerintetek mekkora lehet a havidíja?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12144) Mysterion válasza Intruder2k5 (#12141) üzenetére


Mysterion
tag

Köszi a válaszokat! Jó ötlet volt, kipróbáltam és lehúztam a koaxot, továbbra is pingelhető. Szóval tényleg a modem hozza létre. Tehát thomson azonosítóval a technicolor router egy második IP címet is delegál a hálózatba ami mint kliens viselkedik.

A kérdés most már csak az, hogy miért ? Ez mire jó ? Hiszen ott van a router elsődleges címe elérhetőnek, minek kell egy második IP-t ráadásul a DHCP-től igényelnie ? Azt mire használja ?

(#12145) F_Zolee válasza dellfanboy (#12143) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt nem néztél szét?[link]

(#12146) Mate válasza dellfanboy (#12143) üzenetére


Mate
nagyúr

Legtöbb esetben egyéni ajánlat van, így cégednek kell utána kérdeznie. Mi csak UPC oldalát tudjuk linkelni.

(#12147) dellfanboy válasza F_Zolee (#12145) üzenetére


dellfanboy
senior tag

de-de szétnéztem írtam is nekik, de úgy nagyságrendileg érdekelne mert sose volt ilyen szolgáltatásom de a rendszergazdám szerint szuperebb lenne mint a mostani 8mbps adsl..
tudom mindegyik szolgáltatót egyedi árat ad, de ez azt jelenti olcsóbb mint a dsl vagy drágább?
semelyik szolgáltatónál nem láttam bérelt vonal árakat, itt létezik valami átlag? pl nmhh oldalán van erre valami adat vagy hol tudnám ez meg?

u.i
kösziszépen mindenkinek

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12148) Mate válasza dellfanboy (#12147) üzenetére


Mate
nagyúr

Most neked kell fizetned vagy a cégnek? Vagy a tied a cég?

(#12149) Intruder2k5 válasza Mysterion (#12144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már eleve is két IP címe van, mert elérhető a 192.168.1.1-en, vagy 192.168.0.1-en (ezt nem tudom pontosan, nincs ilyen vackom) és a 192.168.100.1-en is!

[ Szerkesztve ]

(#12150) Treck válasza Intruder2k5 (#12149) üzenetére


Treck
aktív tag

Igy van. Ezert "kiabalja be" magat mindenkepp a halozatba, hogy ezen cimek vmelyiken mindig elerheto legyen.

http://google.treck.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.