Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) kabelmania27 válasza lehella (#12500) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Galvanikus leválasztót tegyél be a tévé elé.

[ Szerkesztve ]

(#12502) glaci válasza lehella (#12500) üzenetére


glaci
őstag

Földhurok van Nálad.
Vagy teszel egy galvanikus leválasztót a koaxra, vagy át kell szervezned a kábelezést!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12503) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, nyilván nem heccből ágálnak a digitális cuccok ellen akik ezt teszik, biztos szívesen venne mindenki egy új 140cm-es LED TV-t minden helységbe, darabonként 170 csatornával, de valamiért ez mégsem jön össze, aztán ők, vagyis mi (mert én is ide tartozom), úgy vagyunk vele, hogy jó az analóg előfizetés is, amíg csak lehet!

[ Szerkesztve ]

(#12504) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Marad még párévig az analóg, Hollandiában és Svájcban is lehet még analógra előfizetni.

(#12505) devil-k


devil-k
nagyúr

Melyik a legmegbízhatóbb torrent kliens ami hozza a sávszélet normálisan? Mert úgy vettem észre, hogy az uTorrent semmit nem ér. :Y

- mozi bolondéria -

(#12506) Mate válasza devil-k (#12505) üzenetére


Mate
nagyúr

utorrent 2.2.1

(#12507) -=RelakS=- válasza devil-k (#12505) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hogyhogy nem ér semmit?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12508) devil-k válasza -=RelakS=- (#12507) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt vettem észre, hogy nem igazán annyi az amennyi. Legyen bármilyen napszak, bármennyi seed... stb. Viszont a Deluge-val minden jön.

Nem is beszélve arról, hogy a Deluge felpörgeti egyből a letöltést, az uTorrent pedig tötyög lötyög, majd visszaesik...

Ezt most mértem

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12509) Mate válasza devil-k (#12508) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jó a deluge akkor minek keresel helyette másikat?

Intruder2k5: Ja, értem.

Amúgy ncoron felül wiki/linkek/BitTorrent kliensprogramok

[ Szerkesztve ]

(#12510) Intruder2k5 válasza Mate (#12509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert annak nem olyan design-os a felülete! :)

(#12511) -=RelakS=- válasza devil-k (#12508) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

szóval szerinted az én letöltésem is azért szöttyög 50-100kB/s-el? :D

Amúgy nincs erre topik a ph-n?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12512) devil-k válasza -=RelakS=- (#12511) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha uTorrentet használsz, akkor igen! Hiába állítod be a titkosítást, akár erőltetve is... Semmi.... Nulla. Ingadozik a sávszélesség elég rendesen. Tényleg szöttyög a letöltésed? :DD

Valóban, a felülete nem az igazi, de ettől függetlenül jó. Csak kíváncsi voltam, hogy más jár-e hasonló cipőben. :U

- mozi bolondéria -

(#12513) Intruder2k5 válasza devil-k (#12512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Más fórumokon is sok a panasz az újabb kiadásokra, válts vissza 2.x utorrentre, és jó lesz!

(#12514) devil-k válasza Intruder2k5 (#12513) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eléggé elrontották mostanában az tény... A Deluge is megteszi. Ronda és finom, mint anno a Chokito. :DDD :DDD :DDD

- mozi bolondéria -

(#12515) lehella válasza kabelmania27 (#12501) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a segítségeteket, ez egyszerű megoldásnak tűnik. Fura, mert a régi lakásban nem volt ilyesmi tudomásom szerint, biztos más a két konnektor.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#12516) ilias válasza Intruder2k5 (#12498) üzenetére


ilias
tag

Van bizony és van a családunkban olyan, akinek pont elég is, még abból is az alap.

(#12517) ilias válasza blakey (#12473) üzenetére


ilias
tag

Köszi neked és Kabelmania27-nek.

(#12518) Intruder2k5 válasza ilias (#12516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, pl. sok idős embernek tök felesleges lenne digitális csomag, meg videótár, meg kiskutya izéje, mert reggel bekapcsolja a muzsikatv-t, aztán az megy egész nap, és különben is az is fél év volt, még a tv távirányítóját megtanulta kezelni! Pontosabban azt a három gombot rajta... :)

[ Szerkesztve ]

(#12519) Willie válasza kabelmania27 (#12499) üzenetére


Willie
őstag

Próbáltam, de 30 percnyi várakozás után kinyomtam a 1221-et. Kb. azalatt a 30 perc alatt rendbe is jött az, ami előtte több órán keresztül sz*r volt. Ha még párszor megismétlődik a dolog, akkor mindenképpen be fogom jelenteni.

(#12520) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#12503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legviccesebb az egészben, hogy ennyire az analóg mellett vagy és közben Digital Gold előfizetésed van Cisco HD DVR box-al :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12521) ilias válasza Gubek-Einste (#12520) üzenetére


ilias
tag

Talán azért, mert nem csak magával foglalkozik. ;)

(#12522) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#12520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól emlékszem azért van nála box mert így jött ki olcsóbbra a havidíj.
ilias: Milyenek az értékek az új modemmel?
Intercreptor : Írj nekik a upconline@upc.hu címre, lehet zajbetörés van valahol a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#12523) Martin094 válasza devil-k (#12505) üzenetére


Martin094
csendes tag

Nekem Fiber 240 28-30MB/s értékkel tölt szinte rögtön a képen látható beállításokkal, és 16GB rammal egy 320-as Sata II-es Samsung HDD-re. Szóval inkább RAM és HDD terhelés függő a letöltés, mint kliens.

(uTorrent 3.0.1)

[ Szerkesztve ]

(#12524) cekkk válasza Martin094 (#12523) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam sem jó valami ma, mert hol jön hol nem.
Másnál is van baj a torrentekkel?

(#12525) -=RelakS=- válasza Martin094 (#12523) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg a peerekre gyanakszok. Egy másik fájl hozta az 1,2MB/s-et, ezt állítottam maximumra

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12526) devil-k válasza Martin094 (#12523) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hiszem, hogy a vassal lenne a gond. ;]

Intel Core i7-4770s 3.9Ghz turbo, 4 mag,
12 GB Kingston HyperX 1600 MHZ DD3
120 GB Samsung SSD, 2 TB Toshiba háttértár (Ami holnaptól 2TB WD RED lesz).
Win 8.1. ha ez számít. ;)

Érdekes, hogy Deluge-val azonnal elkapja a sávszélet és szó szerint szippantja lefelé az anyagot. uTorrenttel pedig nem igazán, alig megy fel 1-2-3 Mbitre, aztán meg lelassul... és puff...

Mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12528) pjen válasza Intruder2k5 (#12503) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen nemtudom mért ragaszkodnak a digitális adás kódolásához,az árba bele foglalhatnának minden részköltséget.Nekünk megspórolnák a villany számlát+távirányítót maguknak az örökké elromló beltérit. :((

(#12529) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#12520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csupán azért van, mert így jobb áron kaptam a csomagot, mintha külön lenne analóg tv, internet, és telefon előfilzum, illetőleg azon van egy-két csatorna, amit párom néha néz! Anno sima SD box-ra fizettem elő, bár akkor is HD-t küldtek készlethiány miatt, a DVR-t meg most nem olyan régen küldték (de Te ezt tudod, hiszen veled beszültünk róla), amikor lejárt a hűségem, ezzel (is) bírtak rá az újabb hűség aláírására! Néha felvettem vele ezt-azt amikor nem voltunk itthon, forma1, híradó, stb, de sokat ezt sem használom! Sőt, van amikor hetekig be sincs kapcsolva! Ezen kívül én soha sem mondtam, hogy nem jó dolog a digitális tv, és a hozzá társuló szolgáltatások (még ha engem nem is nagyon érdekelnek), de annak viszont már igenis ellene vagyok, hogy át akarnak erre kényszeríteni, illetve ha meg akarnák szüntetni az analóg adást, holott igenis komoly igény van rá még mindig! Én is szinte mindig az analóg adást nézem, ahogy nagyon sokan mások is...

[ Szerkesztve ]

(#12530) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#12529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan tudom, hogy mi és miért van nálad, csak iróniaképpen írtam :D
Kipróbálhatnád, hogy most az ünnepek alatt 2-3 napig csak digitálist nézel és utána válts vissza analógra, meglátod sokkal rosszabb lesz és már nem fogod kivásni az analógot többé.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12531) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ezzel vajon lehetne nézni tv-t pc-n? :)
Mármint úgy értem, hogy a Box-ból kivezetni a HDMI-t ebbe a capture kártyába.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12532) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#12531) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, szerintem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12533) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#12532) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor még egyszer: HDMI a BOX-ból! Az antenna csatlakozó nem izgat rajta, az adást kikódolja a box :]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12534) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#12533) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12535) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#12534) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

láttam valahol 223 euróért :O

Annyiért marad az sd tuner. Kínában lehet, hogy lenne ócóbbé is, csak abban meg valahogy nem bízok :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12536) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#12535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olvasom a szöveget, láttam hogy mpeg4, utána kerestem hogy milyen a tunerja, aztán rájöttem hogy mindegy, mert hiányzik a CI+foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#12537) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#12536) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

pláne :DD
Azt azért kiemelik, hogy ha DHCP kódolt a jel, akkor nem lehet rögzíteni. 14 éve van "kepcsör" kártyám, egyszer nem használtam komolyan rögzítésre :) Igaz, belegondolva, a régi videókat lehet, hogy jó lenne lementeni O_o (vagy letölteni ;] )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12538) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#12537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ott a szöveg, mekem is van digitalizáló kártyám de csak párszor használtam.

[ Szerkesztve ]

(#12539) Gubek-Einste válasza -=RelakS=- (#12537) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az nem DHCP hanem HDCP ami a másolás védelmet jelenti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12540) -=RelakS=- válasza Gubek-Einste (#12539) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

jaigen, az egyik ip-t ad, a másik meg megvéd, hogy ellopjam a már megvásárolt tartalmat :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12541) PioDVD válasza -=RelakS=- (#12540) üzenetére


PioDVD
senior tag

A másolásvédelemben olyan viccek is előfordulnak, hogy a vhs-védelmét én úgy tudtam kikerülni, hogy a felokosított Sony kamerám a digitalizáló eszköz. Az amúgy a lopás ellen küzdő Sony elfelejtette beépíteni a kamerába a funkciót. :)

(#12542) Martin094 válasza devil-k (#12526) üzenetére


Martin094
csendes tag

Érdekes :D nekem tényleg cuppantja lefele a dolgokat, viszont ha valamim fil nagyobb mint 25GB akkor szépen betelik a RAM, és belassul a letöltés, aztán ha kiszenvedte a HDD ami a RAM-ban volt szépen tölt tovább.

(#12543) PioDVD válasza Martin094 (#12542) üzenetére


PioDVD
senior tag

Az uterrent a bűnös, ahogy írták, a 3-as széria szarakodik.
Amikor szinte megáll, akkor alul kiírja, hogy Lemez túlterehlt (Disk overload, ha angol) 100%. Ahogy olvasom, ez a 3-as széria marhasága, a disk cash-ét kezeli szarul. Visszatértem 2-es verzióra és valóban nem jelentkezik a lassulás.

(#12544) Tommy1982 válasza PioDVD (#12543) üzenetére


Tommy1982
tag

Nekem pont fordítva volt a hiba, a 2.2.1-es volt a rossz, amikor felraktam 3.0.3-at a hiba megszűnt. :F

[ Szerkesztve ]

(#12545) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Költözéskor mennyit kell fizetni ha vinni szeretném a szolgáltatást? Az új helyen is van lefedettség.

(#12546) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna egy kis magyarázatot adni ezekre a történésekre?
Amióta van a UPC DNS mizéria azóta fennáll a dolog...
Naponta néha eljátsza a Technicolor modemem a következőt:

Játszok valamivel, beszélgetek TeamSpeak-en keresztül, mintha nem lenne semmi baj, de ha egy weboldalt akarnék megnyitni nem töltődnek be az oldalak. Ha pingelni szeretnék egy domaint nem tudja feloldani a DNS címet, így választ sem kapok a címekre, illetve IP címet sem tudok pingelni (timeoutol). Viszont a játék és a TeamSpeak úgyanúgy működik tovább. Általában egy modem restart meg szokta oldani a problémát de naponta 2-3x azért túlzásnak érzem ezt...
Több gépről is ki lett próbálva és ugyanezek állnak fenn mindegyiknél.

A UPC bénázása óta 4.2.2.1-es DNS van beállítva de pár napra kivettem, mondván hátha az a hiba, de ugyanúgy előjött...

Ez modem hiba lesz vagy megint a UPC hálózata cseszekszik? :W

[ Szerkesztve ]

(#12547) blakey válasza Eliot Anders (#12545) üzenetére


blakey
titán

Nekem 2X volt és ingyen, szerintem most is így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12548) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Édesanyámék megvették életük első HD televízióját. (LG 42LA6130)
A csomag UPC digital gold. Van két media box is a lakásban.
A kép nagyon ótvar. Nagyon gáz, tiszta kocka mind.
Mit kell tenni vagy beállítani hogy az adások HD-ban jelenhenek meg?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12549) Gubek-Einste válasza SpongyaBob (#12548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van a box-on HDMI csatlakozó akkor azzal kell összekötni, ha nincsen akkor elő kell fizetni HD-re és olyan box-ot fognak kapni amin már van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12550) SpongyaBob válasza Gubek-Einste (#12549) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Elő kell fizetni HD-re :F Most 10 ezret fizet a csomagért (2 box) és még külön kell fizetni HD-re? Nah azért az nem semmi. A boxok elég régiek már, kb. 2-3 évesek.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.