Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12802) Chereiose válasza Intruder2k5 (#12801) üzenetére


Chereiose
addikt

:R
Úgy látom akkor hétvégén nincs ügyfélszolgálat, na majd akkor hétfőn.
Viszont most találtam egy szolgáltatás keresőt, megadtam a lakhelyemet, s vicc, hogy úgy néz ki, ide nem jön ki UPC kábelnet, hogy menne el az összes...Nem értem 12. kerületbe miért nem lehet egy rohadt kábelt kiépíteni, csak ez az ócska T-home van :(((

[ Szerkesztve ]

(#12803) Apaxp válasza Chereiose (#12800) üzenetére


Apaxp
senior tag

upc kereső.
Ide beírod a címedet és kiderül hogy mi elérhető nálad.

Látom közben megtaláltad

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#12804) kabelmania27 válasza Chereiose (#12802) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

12kerületbe ex Fibernet hálózaton szolgáltat a UPC, ha nincs kiépítve a környéken, akkor mikrós netre tudsz előfizetni ha van, vagy a BTEL műholdas netszolgáltatására tudsz előfizetni, ami elég drága.

(#12805) Chereiose válasza kabelmania27 (#12804) üzenetére


Chereiose
addikt

És ez az ex Fibernet ez micsoda vagy a mikrós? Árban sokkal drágábbak? mert ugye a 120 megás 66 Ft környékén van.

(#12806) kabelmania27 válasza Chereiose (#12805) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fiberneté volt a csillagpontos kábeltévé hálózat arrafelé, megvette a Fibernetet az Invitel, a hálózat 1/3-át továbbértékesítette a UPC, számára így azok a területek átkerültek a UPC-hez, az említett fővárosi területek: Albertfalva, Budapest IX., X., XI., XII., XIX., XXII. ker., III. ker. Platánliget lakópark, VII. ker. Rózsa udvar lakópark, VII. ker. Jobbágy u-i lakópark, VIII. ker. Jázmin lakópark, VIII. ker. Víg u-i lakópark, IX. ker. Márton u-i lakópark, IX. ker. Bokréta u-i lakópark, X. ker. Körösi u-i lakópark, XI. ker. Nádorliget lakópark, XIII. ker. Semiramis lakópark, XIV. ker. Paskál lakópark,
Agárd, Bajna, Bánd, Baracska, Budaörs, Csongrád, Délegyháza, Dinnyés, Ercsi, Erdőkertes, Gárdony, Gödöllő, Gyomaendrőd, Gyúró, Herend, Kajászó, Kerepes, Kétegyháza, Kiskunlacháza, Kistarcsa, Leányfalu, Makád, Martonvásár, Mogyoród, Nagysáp, Nagytarcsa, Nyergesújfalu, Okány, Őrbottyán, Pilisszentlászló, Ráckeve, Sarkad, Szada, Százhalombatta, Szeghalom, Szentendre, Szentgál, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigetszentmárton, Szigetújfalu, Tárnok, Tordas, Tótkomlós, Üröm, Velence

[ Szerkesztve ]

(#12807) Chereiose válasza kabelmania27 (#12806) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát jó, fel kell hívni őket aztán meglátjuk. Nagy szükség lenne rá, mostani sz@r 5 megás helyett, digit nem lehet szintén a kábel miatt ide, t-home meg nagyon nem akarom, hogy maradjon, pofátlanul drága és kb. egy mobilnet gyorsabb....

Ha már így említetted az Invitelt, megnézem, hogy ott milyen net csomagok vannak, mert akkor ez valszeg ki tud jönni ide.

Szerk.: Látom XII. kerület is ott van, de neten a kereső azt írta, hogy ide nem tudják kihozni. Telefonban majd megtudom.
Társasház.

[ Szerkesztve ]

(#12808) kabelmania27 válasza Chereiose (#12807) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitelnek csak soros ktv hálózata van a XII. kerületben, netet a T-home telefonhálózatán keresztül szolgáltat.
Itt össze tudod hasonlítani az ADSL árakat.

[ Szerkesztve ]

(#12809) Chereiose válasza kabelmania27 (#12808) üzenetére


Chereiose
addikt

Amit linkeltél, azok kitudnak ide jönni? Van sok ismeretlen net szolgáltató

(#12810) kabelmania27 válasza Chereiose (#12809) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, szolgáltatóváltás esetén csak a bejelentkezés változik. Ettől független nézd meg, hogy a környéken hol van kábeltévé kiépítve ha pár szomszéd előfizetne lehet kiépítik.

[ Szerkesztve ]

(#12811) Chereiose válasza kabelmania27 (#12810) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát nem hiszem, hogy itt van kiépítve valami, szerintem szomszédok is retek t-home kábelen kapnak mindent..:(

(#12812) kabelmania27 válasza Chereiose (#12811) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, társasházi övezetbe van, de kifelé családi házas övezetbe már nincs mindenhol. Vagy előfizetsz 5ezer Ft körül van Telenornál korlátlan csomag, vagy a Btelnek megnézed műholdas netjét.

[ Szerkesztve ]

(#12813) Chereiose válasza Chereiose (#12811) üzenetére


Chereiose
addikt

Viszont itt keresem, látom van 150 megás net, csak hiába írom be az utcát, a házszámhoz nem enged tovább és nem tudok keresni...Pedig erre van esély, hogy idehozzanak valamilyen netet, ami 20 megánál több..
Bár ha nem engedi az utcát, akkor gondolom nincs net...

[ Szerkesztve ]

(#12814) kabelmania27 válasza Chereiose (#12813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitel reklámozza az optikai csomagot ami kevés helyen érhető el...

[ Szerkesztve ]

(#12815) Chereiose válasza kabelmania27 (#12814) üzenetére


Chereiose
addikt

És akkor EZ, amit még linkeltél ezek közül szemezgessek? Mert ezek szerint itt nincs más. UPC -t azért még felhívom.

(#12816) kabelmania27 válasza Chereiose (#12815) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ezek közül választhatsz, ezek a szolgáltatók T-home területen telefonvonalon keresztül szolgáltatnak.
upconline@upc.hu címre írj, cím alapján meg tudják nézni hány m/km-re van tőled a kábel vége.

[ Szerkesztve ]

(#12817) Chereiose válasza kabelmania27 (#12816) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszönöm segítségedet! :R Hát akkor szerintem itt csak ez a T-home terület lesz, de már egy 25 megás csomag is haladás lenne....Viszont egyet nem tudok, hogy ugye 25 mega ami van...De ebből lehet, hogy csak 5-10 mega lesz, mert ennyit tud itt elérni? Mert az van írva, hogy garantált a 4 megabit, ami megint kevés...

(#12818) kabelmania27 válasza Chereiose (#12817) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Minél messzebb vagy a DSLAM-tól annál kisebb a max sebesség, 25Megabites neted szerintem nem lesz talán 10-es lesz, de az is lehet hogy a jelenlegi 5 a max ami ott elérhető.

(#12819) Intruder2k5 válasza Chereiose (#12817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

25Mbps sebesség csak 300 méteren belül érhető el!

Bandwidth versus distance

(#12820) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12819) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a kiegészítést:)
Ezért írtam hogy felejtős a 25Megabit, de lehet a 10-es sem lenne meg.
Chereiose: Ha kiderül,hogy milyen messze van tőled a kábel vége, azt tudod csinálni hogy becsöngetsz az utolsó oszloptól a lakásig, ha többen előfizetnének lehet kiépítik a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#12821) Chereiose válasza kabelmania27 (#12818) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát, kár... :((( Nem tudom milyen idiótaság, hogy itt semmi értelmes net nincs...

(#12822) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12820) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ha többen előfizetnének lehet kiépítik a kábelt."

Na ja, csak tudod ezek miként zajlanak... Lobbizz, hogy egyáltalán tervbe vegyenek, aztán tervezés, engedélyek beszerzése, hatóságoktól, anyavállalattól, kivitelezés, jó esetben is 1-2 év, mire bármi történik!

(#12823) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nem egyszerű de valamikor el kell kezdeni az ügyintézést, különben sosem lesz kiépítve a ktv pedig biztos előfizetnének, UPC-nek nem kell konkurenciától tartani ezeken a területeken.

[ Szerkesztve ]

(#12824) Chereiose


Chereiose
addikt

Az biztos, hogy egy szánalmas vicc, hogy II. meg XII. kerületekben javarészt nem jönnek ki, pedig elvileg ezek gazdagabb területek. Erre egy trágya retek t-online az egész vonal, ami biztosít max 10 megát :Y

(#12825) kabelmania27 válasza Chereiose (#12824) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ezekben a részekben biztos lenne előfizető, meg kell tudni a UPC-től hogy hol ér véget a hálózat.

(#12826) Chereiose válasza kabelmania27 (#12825) üzenetére


Chereiose
addikt

Írtam nekik e-mailt, de nem tudom hogy most akkor ha megmondják mit csináljak vele :F

(#12827) devil-k


devil-k
nagyúr

OFF.

- mozi bolondéria -

(#12828) Intruder2k5 válasza Chereiose (#12826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én sem tudom, hogy ennek mi értelme, mire mész vele...?! Kb. semmire!

(#12829) kabelmania27 válasza Chereiose (#12826) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próba szerencse:)

(#12830) Chereiose


Chereiose
addikt

Gondolom majd hétfőn válaszolnak, de én már lemondtam erről, marad majd ez a szar t-home, majd velük megpróbálom bővíteni. Igaz, hogy ez a rossz router miatt is csak 5 mega, mert ez osztja szét a tv-t+ a telefont is, ezért a net szinte alig van...egyszer bedugtunk egy linksys routert, azzal egyből felugrott 10 megára v még többre is asszem. Szóval ha lesz digi tv, akkor felbontom ezt a csomagot és csak t-home nettel normális routerrel ( mert ez központi router) azzal jobb lesz+ egy másik net csomaggal.

(#12831) kabelmania27 válasza Chereiose (#12830) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ezekkel a szolgáltatói hgw eszközökkel gond van, wifijük gyenge, lehet egy saját router javítaná a helyzetet, nem biztos hogy le kell mondani az iptvt. Ha ilyen gondod van írd le a T-home topicba, ott biztos fogsz kapni választ.

[ Szerkesztve ]

(#12832) HofiZoli válasza kabelmania27 (#12831) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Srácok, ez erősen off téma.. ha már életbevágóan fontos itt kitárgyalni legalább tennétek off-ba..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#12833) kabelmania27 válasza HofiZoli (#12832) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tudom, kimaradt hogy elnézést az ADSL témáért, azért írtam hogy írja a T-s topicba írja le ha gondja van a T-s szolgáltatással, remélhetőleg előbb utóbb kiépül arrafelé is a koaxhálózat.

[ Szerkesztve ]

(#12834) Chereiose válasza kabelmania27 (#12831) üzenetére


Chereiose
addikt

Oké, köszi. :)

(#12835) devil-k válasza HofiZoli (#12832) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, már jeleztem én is már... De a PM még jobb lenne. :K

- mozi bolondéria -

(#12836) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A tököm tele van oda meg vissza ezzel a TC7200-as routerrel....

A Wifi már megint megdöglött... időnként a kábeles része is leáll... 1-2 naponta indítgatom újra -_-'

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12837) glaci válasza -=RelakS=- (#12836) üzenetére


glaci
őstag

Jelentsd be a hibát és cseréltesd ki másikra!

Legalábbis ha legalább 95% -osan meggyőződtél róla, hogy az a hibás eszköz. (Nehogy aztán rádverjék a kiszállást.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12838) devil-k válasza -=RelakS=- (#12836) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kérj Cisco modemet és kösd rá a saját routeredet! :K

- mozi bolondéria -

(#12839) poli27 válasza devil-k (#12838) üzenetére


poli27
veterán

Jha nekem is az van én is azt kértem, stabil semmi baja soha :)

(#12840) kabelmania27 válasza poli27 (#12839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Cisco az Cisco :)

[ Szerkesztve ]

(#12841) glaci válasza kabelmania27 (#12840) üzenetére


glaci
őstag

Vagy átcimkézett Scientific Atlanta?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#12842) devil-k válasza poli27 (#12839) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem véletlen. ;) Saját eszközöket vetek be mindig amíg lehetséges. :U

- mozi bolondéria -

(#12843) -=RelakS=- válasza glaci (#12837) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Modem újraindítás után a hiba minden esetben megjavul. Vonalas esetében akkor is elhárul a hiba, ha másik portba dugom a gépet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12844) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#12843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor minden reggel vagy netezés előtt indítsd újra albérletben webstar viselkedett hasonlóan, ha reggel újra volt indítva nem volt gond.

(#12845) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez nem megoldás! Ütni kell az asztalt a UPC-nél, cseréljék ki, csinálják meg! Hülyét kapnák, ha minden nap reboot-olni kellene a routert! Az enyém most 27 napja megy, akkor volt egy pillanatnyi áramszünet! Persze nem TC7200!

[ Szerkesztve ]

(#12846) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazad van, úgy értettem hogy átmeneti hibaelhárításként, nekem nem probléma mivel éjszakára áramtalanítva van a modem.

(#12847) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#12846) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha csak én használnám, nem nagyon zavarna, még ha nem is lennék elégedett.

Anyám akadékoskodik folyton, hogy nem megy a net. Aztán döntsem el, hogy most a router, vagy már megint a laptopja a hülye -_-'

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12848) solti válasza -=RelakS=- (#12836) üzenetére


solti
senior tag

Nekünk jól működik, lehet, hogy mázli. A Wifi tényleg gyenge, meg a beépített switch-e se az igazi, de tettünk mögé egy kis 5portos dlink gigabites switchet, és tökéletesen működik az egész, hetek óta hozzá se kellett nyúlni. Űgyhogy lehet, hogy ebből is van jobb/rosszabb darab.

(#12849) blakey válasza -=RelakS=- (#12847) üzenetére


blakey
titán

Dinamikus vagy fix ip-t használsz? Dinamikus ip esetén előfordulhat ip ütközés lehet, ilyenkor a rendszer megzavaródik és csak a router újraindítása segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12850) -=RelakS=- válasza blakey (#12849) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A wifin dinamikusat, a kanócos gépen statikusat

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.