Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) kabelmania27 válasza TeeJay (#13050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, elhiszem hogy rendben vannak az értékek, azért kérdeztem mert érdekelne hogy mennyi a különbség a ds és az us értékek között.

(#13052) kutyman válasza kabelmania27 (#13049) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, mind egyforma. Amikor hozta a box-ot, egyszerre cserélte ki a régieket az UPC-s szaki. (ráadásul az összes koax végére új csatlakozót krimpelt)

(#13053) kabelmania27 válasza kutyman (#13052) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem lesz gond:)

(#13054) kutyman válasza kabelmania27 (#13053) üzenetére


kutyman
aktív tag

Köszöntem a segítségeket, és az infókat.

(#13055) -=RelakS=- válasza TeeJay (#13050) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez a FW frissítés hiba nálam is foylton ott van...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13056) Draken


Draken
őstag

erre kérnék egy választ, köszönöm!

(#13057) Intruder2k5 válasza Draken (#13056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell MAC címet klónozni! Igazából semmit sem kell csinálni, mivel UPC-nél DHCP-s IP cím kiosztás van, így a szűz routert rádugod az áramtalanított modemre, majd először a modemet helyezed áram alá, és amikor az már online, akkor a routert! A WiFi-t érdemes jelszóval védeni, WPA2/AES titkosítással, illetőleg az admin jelszót megváltoztatni, és ennyi!

(#13058) TeeJay válasza -=RelakS=- (#13055) üzenetére


TeeJay
félisten

TC modem most frissen használva
naplózásban ez van
"2014-01-02 21:41:38: [Minor] SW upgrade Failed after download - Incompatible SW file
2014-01-02 21:41:38: [Info] SW dload: Invalid image signature!
2014-01-02 21:41:36: [Info] SW Download INIT - Via Config file fiberpower30_scn.cfg"

normális ez?
nyomok egy reset-et hátha :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13059) Intruder2k5 válasza TeeJay (#13058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne erőlködj, régi történet, másnak is ilyen!

http://itcafe.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/keres.php?stext=SW+upgrade+Failed+after+download+-+Incompatible+SW+file&submit=

Szerintem biztosan van belőle a másik topikban is, amit bezártak, de azt most nem kerestem elő!

(#13060) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#12998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is változtak a jelszintek

Reggel még ehhez hasonló volt:

Délelőttől már ilyen:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13061) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Üdv, ez igy elfogadható értékeket jelent?

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.6 dBmV 39.3 dB
Channel 2: -1.7 dBmV 38.6 dB
Channel 3: -2.4 dBmV 38.6 dB
Channel 4: -2.5 dBmV 38.3 dB
Channel 5: -0.6 dBmV 38.9 dB
Channel 6: -0.5 dBmV 39.2 dB
Channel 7: -0.3 dBmV 39.5 dB
Channel 8: -1.4 dBmV 38.6 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 44.0 dBmV
Channel 2: 44.5 dBmV
Channel 3: 44.0 dBmV
Channel 4: 44.7 dBmV

Gondom talán nincs, néha lassan kell életre a mediacard, de működik.

Proxy5

(#13062) poli27 válasza Proxy2 (#13061) üzenetére


poli27
veterán

A modem jelszint tökéletes!De kábelmánia tuti kérni fogja, van nálad osztó ha igen milyen csillapító esetleg, hogy van elosztva lakáson belül a koax :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13063) Proxy2 válasza poli27 (#13062) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Köszi, akkor addig utánna nézek.

1db 3-as osztó rémlik, meg egy kettes, de meg fogom nézni.
1 modem van,
1 HD dvr box
1 HD mediacard-os LG TV
1 analóg tv

Proxy5

(#13064) kabelmania27 válasza Proxy2 (#13061) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahogy poli27 írta rendben vannak az értékek. Nézd meg hogy a hármas egyforma csillapítású (-5,8dB) vagy egyik kimenete -3,5másik kettő -7,5.

[ Szerkesztve ]

(#13065) HofiZoli válasza kabelmania27 (#13064) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Kabelmania, egy kis segítséget kérnék tőled:

Adott egy kiépített hálózat, bejövő osztva, egyik ág megy a modembe, másik ág egy mediacardos tv-be. A mediacardos ágat szeretnék tovább osztani, egy PCT-IT-1W-08 5-1000 Mhz osztóval. Van out és Tap 8 dB kimenete. Melyikbe menjen a mediacard és melyikbe egy hd stb? Jelenleg a tv előtt van egy 6dB-es csillapító..
Tv jelenleg hiba és szakadásmentes, 97-100% közötti jelszintekkel.

Válaszodat köszi!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13066) kabelmania27 válasza HofiZoli (#13065) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

8as tap out ágban 1dBt tap ágban 8at csillapít, így ha outba kötöd a tévét 1dB-vel lesz kevesebb a jelszint, ha tapban akkor 8dB-vel, így ha tapba kötnéd ki kellene venned a csillapítót, box adási szintje szempontjából nem mindegy hova kötöd, de d2es modemnél tűréshatárig felmehet. Próbáld ki mindkettőt, első körben tapba kösd a tévét csillapító nélkül és outba a boxot (előfordult hogy tapba nem volt visszirány), nézd meg mennyi a box adási értéke, ahogy olvastam itt a topicban tévé érzékenyebb a jelszintre mint a box. Helyedben vennék egy kettes splittert.

[ Szerkesztve ]

(#13067) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#13060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos variálnak valamit! Nekem kicsit többet, úgy 7dB körül esett vissza, de még így is bőven jó...

(#13068) HofiZoli válasza kabelmania27 (#13066) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Akkor splitter lesz, köszönöm! :R

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13069) kabelmania27 válasza HofiZoli (#13068) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit! UPC technikus nekem azt mondta, hogy modemet boxot tilos tapba kötni, analóg tévét lehet. Azért javaslom hogy amíg nem lesz meg a splitter ( azért javaslom a splittert mert egy irányba vannak a kimenetek így nem törik meg a kábel és ha bármi ok miatt leesik a jelszint egyik eszköznél sem lesz vételi probléma) inkább out-ra kösd a boxot mint tapba, eszembe jutott hogy nyáron Slyernél 8as tapban nem volt boxviszirány.

[ Szerkesztve ]

(#13070) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#13067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem ezzel visszaesett az ideális sávba jelszintek, korábban már elég a tűrés határt jelentő +15 dBm volt. Nálunk nem jellemző, hogy variálnának, eddig mindig ugyan annyi volt a jelszint télen-nyáron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13071) TeeJay válasza kabelmania27 (#13069) üzenetére


TeeJay
félisten

fura, unokatesóméknál múlthéten alakítottam át a kábelezést
a bejövő kábelre raktak egy -2 és -8 ággal rendelkező osztót amin a -8-ba volt eddig a modem a -2-be meg még egy osztóval egy analóg meg egy STB használva de úgy hogy volt egy kis gomba szerű izé is bele tekerve... most én kivettem a gombát és a modemet a -2-be tettem a -8-ra meg a két TV-t
ment minden szépen és a modemben is javultak az értékek, remélem az STB nem fog köhögni hogy -8-as ág lett még egy 3,5-ös osztóval tovább osztva.

bár így utólag most jövök rá rosszul kötöttem be, a 3,5-3,5-ös osztóra kellett volna a modemet meg a másik osztót tenni és a másik osztón -2-be az STB-t a -8-ba meg az analóg TV-t
egyelőre tökéletes náluk marad így de van értelme átraknom?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13072) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#13070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nálam is hasonlóképpen magas volt, körülbelül két hétig, előtte meg viszonylag állandó, illetve annyit változott, amennyit a hőmérséklet is indokolt! Én sem tudok róla, hogy bármit mahináltak volna itt, de ez nem zárja ki a lehetőségét, és a +/- 6-7dB-s ingadozások is azt jelzik, hogy valami csak történt! :)

Mindegy, amíg jó addig jó, addig engem nem érdekel, csak gondoltam legyen kabelmania-nak egy jó délelőttje, beszúrok egy sor jelszintet neki! :)

(#13073) kabelmania27 válasza TeeJay (#13071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyáron lesz értelme átrakni mert az osztócsere után a box +6dB-vel többet kapna, modem adási szintje 1,5-el lesz több. Meg kellene nézni milyenek most a modem jelszint értékek abból ki lehet számolni kb mennyit kap a box. Ha egy helyen van az osztó ugyan azt a hármas tedd be amit a Ráday utcában vettél.

[ Szerkesztve ]

(#13074) zzeN


zzeN
aktív tag

Észrevettem egy "érdekes" dolgot az elmúlt 1-2 hétben a vinyós box-ról. Amikor este kikapcsolom, úgy 15 perc múlva magától bekapcsol 1 percre és aztán le is áll. Tudja valaki hogy miért csinálja?

(#13075) devil-k válasza zzeN (#13074) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valószínűleg "dolgozik". Frissítés... és még ki tudja mi! ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13076) Intruder2k5 válasza zzeN (#13074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt mindig is csinálta, szoftver frissítést keres! Hogy miért éppen ekkor, és nem amikor amúgy is be van kapcsolva, vagy mondjuk egy kora hajnali órán időzítve, ezt ne kérdezd... :)

[ Szerkesztve ]

(#13077) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#13072) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, elérted, jelszint ügyileg sokat fejlődött a környék, emlékszem átálláskor nem voltak ilyen magas értékek:) Nálam épp ilyen. Mi a véleményed/véleményetek az értékekről?

[ Szerkesztve ]

(#13078) TeeJay válasza kabelmania27 (#13073) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy őket nem érdekli nem értenek hozzá és nem fognak 1200-ért 3-as elosztót venni :)
egyelőre tökéletes így, nincs vele gond.

nekik még ED2 modem van és sajnos mióta frissítették rajta a FW-t nem lehet megnézni a vonal adatokat csak a vissza irány 46dB volt szóval jó az.
nálam most tökéletes a TC modem, jobban megy mint ED2-vel ;) csutkán fel és letöltés is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13079) kabelmania27 válasza TeeJay (#13078) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

46-os érték tökéletes azzal nem lesz gond, sajnos már nem lehet megnézni a füleket :( Ha dtv vételi gond lesz meg kell cserélni a két osztót. Mennyi volt a vételi?

[ Szerkesztve ]

(#13080) zzeN válasza Intruder2k5 (#13076) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszi a válaszotokat, hiába nincs utp kábel beledugva mégis keresi, nem lepődök meg semmin se:)

(#13081) Intruder2k5 válasza zzeN (#13080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UTP? Mármint koax gondolom... :)

Vagy nem azt mondod, hogy megpróbáltad kihúzott koaxal is, de úgyis keresett?

[ Szerkesztve ]

(#13082) zzeN válasza Intruder2k5 (#13081) üzenetére


zzeN
aktív tag

Igen, összekevertem, koax:)

Lehet megpróbálom ma hogy kihúzom, próbát megér.

(#13083) balage25 válasza Intruder2k5 (#13076) üzenetére


balage25
senior tag

Én például nem örülnék, ha a kedvenc sorozatom közben kezdene frissíteni, vagy hajnalban zúgna a fülembe, mert talált frissítést

(#13084) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Váltottam Fiber Power 120 -ról 240 -re.
A kérdés az lenne, hogy a "régi" Cisco modem (3212) + Cisco router kombinációt érdemes-e lecserélnem az "új" Technicolor (TC7200) Gateway -re?
(A régi modem képes ekkora sávszélességre?)
A választ köszi.

Üdv.: M

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#13085) Intruder2k5 válasza unclefucka (#13084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosan milyen modem? EPC3208? Vagy 3925-ös HGW? Egyébként mindkét eszköz képes erre a sebességre, sőt még jóval többre is! Viszont ha valami saját, külön CISCO rourerre gondolsz, az már nem biztos!

OK, látom már szerkesztettél, tehát a 3212-vel semmi gond simán bírja ezt a tempót, és 1000x jobb, mint a TC7200, amivel a legtöbben csak szívnak! Milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

(#13086) unclefucka válasza Intruder2k5 (#13085) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi a gyors választ, Cisco E2000.
Eddig tökéletesen teszi a dolgát 0-24 -ben.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#13087) unclefucka


unclefucka
senior tag

Egyébként mit javasolsz:
Vigyem vissza nekik a Technicolor Gateway -t?
Vagy tegyem be a szekrénybe tartalékba?
A "régi" Media Box-ot mindenképpen vissza viszem nekik, mert azt kérték. Ebből is kaptam újat.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#13088) Intruder2k5 válasza unclefucka (#13087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, tedd el tartalékba! Ha kell nekik, akkor majd kérik! Szerintem az E2000 nem fog tudni 240Mbps-t, annak valahol 150-160 körül vége lesz!

(#13089) TeeJay válasza Intruder2k5 (#13085) üzenetére


TeeJay
félisten

A Technicolor modemmel mi a szívás pontosan? Bridge módban is van szívás? ha igen mi az mert eddig én 1nap alatt nem vettem észre semmit. jól teszi a dolgát jók a vonaladatok.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13090) -=RelakS=- válasza TeeJay (#13089) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ma eddig kétszer eldobta a wifit. Időnként eldobja a vezetékes hálózatot is, bár olyankor az egész lehal

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13091) Intruder2k5 válasza TeeJay (#13089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt akinél kettőből kettő szar volt, bridge-ben mondjuk lényegesen kevesebb a gond, de router módban a port forward szokta szívatni az embereket többek közt!

(#13092) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#13091) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az engem is szivatott
TP-Link-nél megszoktam, hogy megmondom a DHCP-nek, hogy ez a MAC cím ezt az ip-t kapja, probléma megoldva. A TC-nél ilyen nincs, vagy nem találtam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13093) kabelmania27 válasza TeeJay (#13089) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wifije a saját routerhez képest gyengébb, problémás a portforward.

(#13094) Treck válasza TeeJay (#13089) üzenetére


Treck
aktív tag

Nincs vele semmi szivas, problema, csak itt a forumban tul nagy a hype korulotte, mivel ujdonsag, es senki sem ismeri, es ha vkinel van vmi problema, akkor mar fel van fujva.

Nalam ket helyen is, honapok ota, tokeletesen teszik a dolgukat (egyik helyen bridge modban, a masik helyen pedig router modban), nincs veluk semmi problema.

Ide a forumba a UPC elofizetok toredeke jar. Ebbol a toredekbol is csak nehany ember jelzi, hogy ilyen-olyan problemaja van naluk a TC-vel, amik esetleg egy hibabejelentessel es cserevel orvosolhato lenne (ha tenyleg hw gond, es nem user error). Eppen ezert az itt levo "ezert sz@rt", "azert sz@r" megnyilvanulasok nem mervadoak abbol a szempontbol, hogy ki lehessen jelenteni: sz@r a TC :) Nekem az evek alatt tobb gondom volt a CISCO modemekkel, mint elotte a Motorolakkal, vagy most a TC-kel. Akkor ez alapjan nekem most ki kellene jelentenem, hogy szar a CISCO? :)

http://google.treck.hu

(#13095) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Most telefonáltam UPC-vel.

1: reseteljem a modemet a hátulján lévő reset gombbal (nohiszem, de ne érje a ház elejét, megcsinálom)
2: jön holnap jóember, mert a jelerősség log nem tetszett az ügyfélszolgálatosnak, beállítják.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végeredmény.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13096) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#13095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A technikus megmondja, hogy nincs semmi baj azzal, megmutatja hol kell aláírnod a munkalapot, és távozik!

(#13097) TeeJay válasza Treck (#13094) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
Bridge-ben jól megy, meglátjuk a hálózatot hogy fogja szeretni, annyi előnyöm van legalább hogy nem váltogat folyamatosan US stream-et mint az ED2-es Cisco így legalább csutkán megvan mindig a fel és letöltési sebesség akár torrenten is. szóval eddig előnyöm van remélem hátrány nem ér :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13098) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#13096) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem lehetetlen. Szerintem ha annyira rosszak lennének az értékek, akkor:
1: a Cisco modem is szarozott volna, bár ott TP-Link router adta a wifit
2: a box is eldobálná a kapcsolatot

Majd kiderül

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13099) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Ha bridge módban van a TC (van mögötte másik router) és a wifije is ki van kapcsolva, akkor is érdemes megváltoztatni a usr/pwd kombót? Érdemes egyáltalán bármikor is megváltoztatni?

(#13100) TeeJay válasza Jamboo529 (#13099) üzenetére


TeeJay
félisten

miért kellene megváltoztatni? ha a wifit kinyomod akkor csak kábelen tudsz rá csatlakozni az meg fizikai kapcsolat lakáson belül. hogy tudná más elérni?

nekem meg kérdésem azzal kapcsolatban hogy másoknál is melegszik ez a TC izé?
Bridge módban összes wifi off és meleg pedig a szobában csak 21fok van, mi lesz itt nyáron 28fokos szobahőmérséklet esetén :U képzelem azoknak milyen meleg lehet akik aktívan nyomják a wifit meg magát az eszközt routerként használják 240-es net mellett :D
remélem legalább áramból nem zabál sokkal többet mint az ED2-es Cisco

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.