Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111301) szabogabor10 válasza kezo0 (#111300) üzenetére


szabogabor10
veterán

Úgy nézem, mindegyik csatival végeztek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111302) tomp


tomp
félisten

SD-nél lesz MPEG2->H264 csere is ugye?

(#111303) kezo0 válasza szabogabor10 (#111301) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, a HD-ra váltással talán igen, de az új helyre kerülő csatornákkal (pl. AXN, Prime, ATV…) még biztosan nem.

tomp: hát erre csak valaki bennfentes tudhatja a választ, mert ilyet nem kommunikáltak.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111304) szabogabor10 válasza kezo0 (#111303) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jah, a HD-ra váltásra gondoltam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111305) MiZo1990 válasza tomp (#111302) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A vodafone.hu-n is karbantartanak, de nekem bejön linkről a mostani változásokat taglaló pdf. Abban ez szerepel:
"A fent felsorolt módosítások során (az általunk menedzselt vezetékes hálózatokon) a videó átviteli folyamot, és a vivő frekvenciákat is átrendezzük annak érdekében, hogy a jövőben még jobb minőségben szolgáltassuk digitális TV szolgáltatásainkat."

(#111306) tomp válasza MiZo1990 (#111305) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a "videó átviteli folyam" azt jelenti, hogy MPEG2-től búcsúzunk végre mivel az SD-HD váltást eleve külön említik.

(#111307) kezo0


kezo0
addikt

Mindeközben nálam még mindig megy az analóg adás, holott lassan egy hónappal ezelőttre ígérték a lekapcsolását…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111308) cocka válasza kezo0 (#111307) üzenetére


cocka
veterán

Nyugi, eleddig nálunk még a láthatáron sincs semmiféle analóg lekapcsolás. :)

Remélem azért netes karbantartás nem lesz, nem hiányozna most egy napokig tartó netkiesés. A kis SD-HD-s esetleges fiaskójuk miatt.

[ Szerkesztve ]

(#111309) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Kicsit keresgéltem, és találtam egy kódolt teszt csatit, ami a Hír TV HD-t takarja. Szal hamarosan ide is jön…
Illetve Prime HD, Film Café HD, Film Mánia HD, Viasat Explore HD, TV Paprika HD és Spektrum Home HD is várható. Konkrétan már be is map-elődnek a megfelelő progihelyekre és EPG is van rajtuk, szal szinte tuti, hogy valamikor élesednek.
Beindultak rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111310) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nicktoons HD-t és English Club TV HD-t is találtam. A Disco Science HD / DTX HD / CC HD-t továbbra is hiányolom

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111311) petne


petne
őstag

A Vodafone tv mediaboxon egy teljes ki-bekapcsolás után megjelent: tv4 HD, Comedy Central HD, life tv HD, Prime HD, Story 4 Hd, Film Mania HD, Filmcafe HD, Sláger Tv HD, Galaxy4 HD, Epic Drama HD, Film4 HD, Atv Spirit HD, Hír tv HD, Hbo2 HD, HBo3 HD, Cinemax HD, Cinemax2 HD, Fishing and Hunting HD, Discovery HD, ID HD, ozone tv HD, Viasat Explore HD, English Club tv HD, Paprika tv HD, Spektrum Home Tv HD, Foodnetwork Tv HD, Nicltoons HD, Mezzo HD, Dicktv HD.

Ez több amire számítottam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#111312) kezo0


kezo0
addikt

Nnna. Ezekről előzetesen nem volt szó, de megjelentek a csatornák között, viszont mindegyiknél az a szöveg jelenik meg a Cisco boxon, hogy „Ez a csatorna nem tartozik az Ön programcsomagjába. Megrendeléshez ill. bővebb információért kérjük, látogasson el weboldalunkra a www.vodafone.hu webcímen, vagy hívja a 1270-et.”

23 TV4 HD
25 Comedy Central HD
61 Prime HD
63 Story4 HD
65 Film Mánia HD
66 Film Café HD
84 Galaxy4 HD
86 Film4 HD
93 Hír TV HD
220 Viasat Explore HD
228 English Club TV HD
251 TV Paprika HD
252 Spektrum Home HD
351 Mezzo HD
361 Dikh TV HD

Na most nekem premium tévécsomagom van. Nehogy már az legyen majd, hogy kitalálnak egy még nagyobb csomagot, és ha a fenti csatornákat is akarom nézni, akkor az upgrade-ért többet kell majd fizetni, mint eddig…

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111313) MadMancs válasza kezo0 (#111312) üzenetére


MadMancs
veterán

Szinte biztos hogy nem lesz újabb csomag, csak meg szimplán nem kerültek be prémium alá rendszerszinten.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111314) kezo0 válasza MadMancs (#111313) üzenetére


kezo0
addikt

Legyen igazad.
(A mediacardos tévén is az jelenik meg ezeknél a csatornáknál, hogy nincs hozzáférésem.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111315) vlevi válasza kezo0 (#111314) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is van kavarodás.
Mert az a levél, amit én kaptam, nem említi a film mánia hd-t, de a csatorna listában megjelenik, de nincs hozzáférés.
Discovery hd viszont nincs a csatornák között...

(#111316) -Maujuri-

Sziasztok.
A gigabites nethez adott fekete dobozt át lehet már tenni firmware szinten Bridge módba vagy hívni kell az üg,félszolgálatot?

(#111317) kezo0 válasza vlevi (#111315) üzenetére


kezo0
addikt

207-es programhelyen van a Discovery HD.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111318) pkaresz válasza kezo0 (#111314) üzenetére


pkaresz
senior tag

Újraindítottál mindent?
Ezt olvassátok el fenn van a Voda oldalán!
valtozasok-szolgaltatasainkban-csatornakiosztas.pdf
CI+ MediacardMediacard--alalrendelkezemrendelkezem
s van mediaboxos is, én még nem láttam, csak régebben olvastam s ki is nyomtattam a hölgyeimnek.

Amennyiben televíziókészüléked automatikusan leköveti a hálózati beállítások változását, , nincs további teendőd. Azonban ha a TV készüléked erre nem képes, úgy neked kell manuálisan újrahangolnod az átállás után a digitális csatornákat. A kedvencként mentett csatornák esetében mindenképpen újra be kell állítani a kedvenc csatornákat.
Ez csak egy szösszenet.

Melóban vagyok, korlátozva! :-)

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#111319) Adams84 válasza kezo0 (#111312) üzenetére


Adams84
tag

Az viszont elképzelhető, hogy kizárólag Vodafone TV box-okkal lesznek elérhetőek ezek a csatornák … Reméljük, hogy hamarosan kiderül …

(#111320) vlevi válasza kezo0 (#111317) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg :)
Úgy veszem észre, hogy ahol a korábbi SD adást cserélték hd-ra, az nézhető.
Pl Discovery, sláger, stb.
De ahol új programhelyen jelenik meg az SD mellett a hd, az még nem megy.
Pl. Film mánia.

(#111321) petne válasza kezo0 (#111312) üzenetére


petne
őstag

Új csomagok lettek, már olvasható a vodafone oldalán: https://multimedia.vodafone.hu/pdf/applications/csatornakiosztas/csatornakiosztas-tv-hd.pdf
A régieknek valószínű váltani kell rá, volt már ilyen korábban.

Bát nekem is TV Premiumom Vodafone TV boxszal és mennek az új csatik, a régi SD változat meg már nem.

[ Szerkesztve ]

(#111322) sa.attesz válasza kezo0 (#111312) üzenetére


sa.attesz
csendes újonc

Érdekes, nekem reggel Vodafone boxon nyíltak ezek a csatornák, illetve az SD változatok helyett kerültek be és úgy látom az applikacioban is kicserélték őket.

(#111323) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Mondja már meg nekem valaki, mi értelme van annak, hogy a Spíler1/2-t a sportcsatornák között szerepeltetik a csatorna kiosztásról szóló dokumentumban, de programhelyileg nem oda teszik. Ha volna kedvencek, nem lenne gond, de így elég kényelmetlen.

(#111324) MadMancs válasza petne (#111321) üzenetére


MadMancs
veterán

Új de mégse.
Annyi hogy legnagyobb csomagba bekerült a filmbox pack. Eggyel kisebb viszont a régi prémium.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111325) gduck válasza Vynx (#111278) üzenetére


gduck
addikt

Nekem ezzel működik: [link] ;)

(#111326) gduck válasza #72445440 (#111264) üzenetére


gduck
addikt

Köszi a sok infót, DVI-I és DVI-D én is keverni szoktam :) Francért kell ennyi szabványt kitalálni :(

Miért VGA? Még simán lehet kizárólag VGA csatis monitort venni. Sokan nem nézik meg vásárláskor...

[ Szerkesztve ]

(#111327) gduck válasza petne (#111311) üzenetére


gduck
addikt

HBO csomag HD-ben :K Sose hittem hogy eljutunk idáig a UPC szerencsétlenkedése után. Lehet szidni a Vodát, de ...

[ Szerkesztve ]

(#111328) sa.attesz válasza petne (#111321) üzenetére


sa.attesz
csendes újonc

Nem lehet, hogy TV Prémium esetében is maradnak az új HD-k Vodafone box-al? Abból gondolom, hogy nekünk már az első Vodafone box is fizetős, mióta év elején lecserélték.

(#111329) petne válasza MadMancs (#111324) üzenetére


petne
őstag

Már elérhetőek a csatornakiosztások a honlapon:

Csatornakiosztás régi mediaboxokon TV Prémium és TV Comfort csomagokkal: https://multimedia.vodafone.hu/pdf/applications/csatornakiosztas/csatornakiosztas-tv.pdf

Csatornakiosztás Vodafone Tv mediaboxokon TV Prémium és TV Comfort csomagokkal: https://multimedia.vodafone.hu/pdf/applications/csatornakiosztas/csatornakiosztas-tv-vtv.pdf

Új csomagok új HD csatornákkal (HD Basix, HD Plus, HD Max):
https://multimedia.vodafone.hu/pdf/applications/csatornakiosztas/csatornakiosztas-tv-hd.pdf

Valószínűleg a jelenlegi Vodafone TV boxokkal azért láthatóak az új HD csatornák, mert lesz egy próbaidőszak, aki nem vált az visszamegy SD-be egy idő után. Persze ez csak feltételezés... :U

[ Szerkesztve ]

(#111330) pjen válasza gduck (#111327) üzenetére


pjen
félisten

Nálam még nem változott semm, pedig prémium csomag.VTV box.

[ Szerkesztve ]

(#111331) gduck válasza pjen (#111330) üzenetére


gduck
addikt

Én meg csak késő délután leszek TV közelben, szóval csak tőletek kapok infókat :)

(#111332) vigyory71


vigyory71
tag

Nos, úgy tűnik hogy a korábbi TV Premium nevű csomag kevesebb HD csatornát tartalmaz, mint a frissen megjelent TV HD Max nevű formáció.

TV Premium - 43 HD csatorna
TV HD Max - 61 HD csatorna

Szóval aki most TV Premiumban van pl. az akkor fogja megkapni szerintem az új HD csatornákat, ha új/magasabb díjcsomagra vált. Jónéhány új díjcsomag érkezett, csak a HD TV Max-ot volt időm megnézni, mert közben lehalt a vodafone.hu

Jelenleg elég nehéz bármit is kibogozni az új kínálatból, mert elég rendesen halódik a vodafone.hu oldal. Remélem lassan majd magára talál, és akkor többet is meg lehet tudni róla. Mindenesetre elég fura kommunikáció, hogy eleddig méla kussban voltak erről, majd miután átvariálták a csatornákat, kihoznak egy teljesen új csatorna kínálatot. Amit gyakorlatban megismerni sem lehet egyelőre, mert gyakorlatilag nem lehet őket elérni, és igazából semmi kommunikáció nem volt róla, hogy új kínálat lesz. Szóval várunk.

Szerk.: közben magára talált (rövid időre) a vodafone.hu, és azért olyan sok ÚJ csomag nem született, úgy tűnik. TV HD Max, TV HD Plus, és TV HD Basic néven vannak újak. De ha TV HD Max-ot rendel valaki, akkor kicsit zsebbe nyúlósabb mint a TV Premium-mal. Szóval alkudozásra fel...

[ Szerkesztve ]

(#111333) LouiS22 válasza vigyory71 (#111332) üzenetére


LouiS22
veterán

Ott van linkelve pár hozzászólással korábban (de tessék, itt is: [link]), és egyébként teljesen ok a vodafone.hu oldal most is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#111334) vigyory71 válasza LouiS22 (#111333) üzenetére


vigyory71
tag

Nekem hol megy, hol nem... de többnyire inkább nem... egyenlőre. :((

(#111335) sa.attesz válasza vigyory71 (#111332) üzenetére


sa.attesz
csendes újonc

Igazából nincsenek új csomagok, a különbség annyi hogy atneveztek őket és több csatornánál az SD helyett HD-t tartalmaznak. A TV HD Max se új, csak hozzacsaptak a Filmbox Pro-t, de semmi kedvezmény, ugyanúgy 1200 ft-al emeli a díjat, mintha valaki a TV HD plus mellé kéri kiegeszitokent

(#111336) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Voah, mindig meg tud lepni a voda. Ez gyors volt. :D
Nálam OTT-n is jönnek az új csatik egyelőre. Az a fura, hogy tényleg teljesen kivették az új csatik SD párjait (kivéve TV Paprika, Galaxy4, Prime), szal innen fura lenne, ha valaha elvennék tőlünk a csatikat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111337) vigyory71 válasza sa.attesz (#111335) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, közben nézegetem, már amikor éppen megy nálam a Voda oldala.
Erre jutottam én is, hogy tulajdonképpen a TV HD Max az ugyanaz a kínálat, a FilmBox Pro-val kiegészítve. Szóval nagyjából annyi a változás, hogy egybegyúrva nyomják le a torkunkon.
Az árakat nem tudtam pontosan kimatekozni, mert annyira nem megy stabilan a vodafone.hu, hogy lássam az árakat is részletesen, de a számok, amiket gyorsan végignézve láttam, kb ezt támasztják alá.
Nekem Cisco boxon egyenlőre az SD és a HD változatok is ott vannak, az új HD csatornákhoz, de a HD verziókra nekem is a már említett hibaüzenet jön, hogy hívjam a 1270-et, mert az én csomagomban nincsenek benne. Gyanítom, hogy akkor ez majd csak VTV boxon fog rendesen menni, és HD TV Max csomaggal.

(#111338) Tibdoh válasza vigyory71 (#111332) üzenetére


Tibdoh
kezdő

Az előfizetésem tvprémium , (115/34) . A voda oldalán ez most tvhd plus (115/60) néven fut. Hozzá csapható a filmbox pro pakk (7/7) ami (nálam) határozatlan idejű, tehát lemondható. Nekem ebből úgy tűnik, hogy a több hd adó miatt nem kell új csomag.
Az árakrul:
HD Plus + Net XL + Nonstop L : 9890
Ha ez így marad akkor alkudni kötelező! :D
Nekem cakk-filmbox-pakk: 9480. ( 2020.07.15.-től)
Amennyiben lemondom a filbox-pakkot 8290. Egyelőre még kínozom magam vele.

Kedves topiktársak! A sátánista vodafon fejébe vete, hogy kicseréli a házat alaptól a tetőig, úgy hogy benne lakunk, és nem ázhatunk-fázhatunk.
Ez némi kényelmetlenséggel történik. Eljő a nap amikor bejelenti, hogy a mű elkészült, -hát nem az idei év lesz..- akkor majd mindenki jól jár. Legfőképp a voda...
Alig várom HD minőségben a "dick" tv-t.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#111339) pjen válasza vigyory71 (#111332) üzenetére


pjen
félisten

A prémium már nem is rendelhető és nem is bővül.Lassan azért is külön fizerni kell, hogy ne fekete fehérben 4/3 képaránnyal jöjjön az adás.

(#111340) MadMancs válasza petne (#111329) üzenetére


MadMancs
veterán

Mostmár látom. Tartalmilag ugyanaz a hd max és a prémium. Mindkettő 115 csatorna. Csak premiumban 44 HD van, HD Max ban 60.
Akkor marad SD az a 14, azért biztos nem váltok. Max fél év múlva belealkudom csomagomba. :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111341) -=RelakS=- válasza MadMancs (#111340) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt nyomozom már vagy fél órája :D
Ugyanaz a patkányság, amit a UPC is csinált. Megszünteti a régi csomagokat, hogy válts újra, és a régieket hagyja elsatnyulni.
A júzer meg jobban örülne persze, ha mondjuk azonos áron átvezetnék az azonos kategóriájú új csomagba, de az biztos nem fér bele az üzletpolitikába.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#111342) mad823 válasza MadMancs (#111340) üzenetére


mad823
őstag

Ezt most nem értem. Nem az volt a cél, hogy ne legyen egy csatornából se SD és HD párhuzamosan?

(#111343) pkaresz válasza mad823 (#111342) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szerintem nincs is, ami a +14HD az HBO max pak s a film plusz pro, plussz pénzért.
Eddig is így volt plusz pénzért hűség nélkü, vagy aki nem figyelt, hűséggel.
SZVSZ.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#111344) -=RelakS=- válasza pkaresz (#111343) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez nem igaz.
Pl TV4 HD-t kapnak az új csomagok, TV4 jár a régi premiumnak.

23 TV4 HD
25 Comedy Central HD
61 Prime HD
63 Story4 HD
65 Film Mánia HD
66 Film Café HD
84 Galaxy4 HD
86 Film4 HD
93 Hír TV HD
220 Viasat Explore HD
228 English Club TV HD
251 TV Paprika HD
252 Spektrum Home HD
351 Mezzo HD
361 Dikh TV HD

Ezek nálam mind SD a régi TV Premium csomaggal és pox-szal (jesszu,s hogy írjuk ezt? :D) .

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#111345) MiZo1990 válasza mad823 (#111342) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Frekvencia felszabadítás volt a cél.
De most valóban "érdekes" ezt látni. Igaz, DVB-C hálózaton máshogy nem lehet bővíteni és új csomagokat bevezetni.

Valamint, a régi 240-es csomaggal rendelkezőket választás elé állították: vagy új modem és 300-as net vagy marad a régi, de csak 150-es net.
A mai naptól csak 250-500-1000 Mbit/s net csomagok vannak. :C

(#111346) pjen válasza MiZo1990 (#111345) üzenetére


pjen
félisten

Azzal nem szabadult fel freki, hogy lett egy új csomag. Prémiumban ugyanúgy ott vannak az SD csatik.Igaz nem rendelhető, de marad akinek ez van.

(#111347) pkaresz válasza -=RelakS=- (#111344) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Ha hazaérek megnézem, nekünk is TV Prémium van plusz az extrák HBO max Film plusz pro.
Áprilisi szerződés kezdéssel.
Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#111348) -=RelakS=- válasza pkaresz (#111347) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!
Box-on nézd! Este majd újrahangolom a konyhai tévét, az hajlandó a szolgáltató csatornaszámait kezelni, megnézem, hogy ott mi van.

Vicces, hogy a Vodafone tv alkalmazásban meg mintha HD-ben jönnének az adott csatornák. Discovery Science-t használtam viszonyítási alapnak, az jól láthatóan SD-ben jön.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#111349) NoOne1976 válasza -=RelakS=- (#111344) üzenetére


NoOne1976
őstag

Akkor most mit is csinált a Vodafone? Bizonyos csatornák esetében kidobta az sd változatot és betette (vagy azok eleve voltak?) a hdt. Ezt mindenki megkapja. Bizonyos csatornáknál meg az sd mellé jött hd változat is, úgy, hogy azok már új tv csomagban érthetőek el? Vagyis a felszabaditott helyet arra használta, hogy ugyanúgy duplikált csatornák legyenek amikért pénzt kérhet?
Örülnék ezeknek a plusz hd csatornáknak, mert 2021-ben röhej az sd (ja, meg 8k tvt vegyenek by Samsung), de pont ezekért én egy fillért nem vagyok hajlandó fizetni. Pár (Comedy Central, Viasat Explorer, TV Paprika, Spektrum Home, Mezzo) kivételével töltelék csatornák. Azt meg nem hiszem, hogy sokan a Mezzo HD miatt fognak váltani, annyira réteg dolog.

[ Szerkesztve ]

(#111350) pkaresz válasza pkaresz (#111347) üzenetére


pkaresz
senior tag

Vodafone Home 500 Comfort
ez a csomag.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.