Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111251) cocka válasza gduck (#111248) üzenetére


cocka
veterán

Igen tehát a régi egy szál VGA kábel helyett: HDMI kábel, HDMI-VGA átalakító, VGA kábel. Persze attól is függ, hogy hogy van ráintegrálva a HDMI kábelvég. De a túl rövid kábel se egy főnyeremény.

(#111252) cof válasza cocka (#111251) üzenetére


cof
veterán

HDMI kábel miért kellene? Amúgy a DVItoVGA átalakító tud szépen kilógni hátul.

HDMItoVGA is tud szolid lenni. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111253) csibor


csibor
őstag

Múlt hét szerdán, bementem egy vidéki ügyfélszolgálati irodába, mediacard kártyáért. Tv csere, és anyámnak ne keljen 2 távirányítóval küzdenie. Az még hagyján hogy nem volt készleten ( Tényleg kb 1 vastag levél méret, hogy nem fér el készleten?) de azt a lekezelő hozzáállást amit kaptam, darabig nem felejtem. Átmentem a szerződéses partnerhez. Ott sem volt, viszont segítőkészen megrendelte nekem hétfői szállítással. Nagy öröm Péntek megjön, de nem megy. Semmi gond telefonos ügyfélszolgálat, nagyon rendes ember a vonal végén. De minden segítség ellenére sikerült elérni a médiabox már nem él, a mediacard meg csak 27-én fog mert a munkalapon erre a napra van aktiválva. A lényeg anyámnak 2 napja mondom nem a tv-el van gond, hanem a szolgáltatóval. UPC sem volt leányálom, de a Voda ahoz képest is zuhanórepülést hajt végre

(#111254) MadMancs válasza csibor (#111253) üzenetére


MadMancs
veterán

Munkalap ide vagy oda attól függetlenül ők tudták volna aktiválni a kártyát.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111255) dale74 válasza kisspepe (#111214) üzenetére


dale74
tag

de remélem legalább egy android emulátor megoldja majd a problémát.

VTV-t sikerült elindítanom LDPlayer-ben. 90% processzorterhelés mellett 16-18fps-el nem az igazi, NASA gép ajánlott hozzá, de legalább megy :)

update: frissítettem az LDPlayert: 70% proci, 46 fps

[ Szerkesztve ]

(#111256) asdf_ válasza gduck (#111248) üzenetére


asdf_
veterán

A DVI átalakítós tesztet jövő hétre tervezem.

Átalakítós, vagy kivezetős? Mert ami köznyelvben dvi vga átalakító, az igazából a "kereszt" körül levő 4 pin (RGB+vsnyc)+gnd kivezetése csak egy 15 pines dsub csatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

(#111257) cof válasza asdf_ (#111256) üzenetére


cof
veterán

Mindenképp DVI-D-ből kell kiindulni mert a DVI-ItoDSUB sem lenne különb mint a hagyományos DSUB (VGA) csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111258) asdf_ válasza cof (#111257) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, ezért írtam, hogy ne lepődjön majd meg.

(#111259) csibor válasza MadMancs (#111254) üzenetére


csibor
őstag

Próbálta a srác. Odáig sikerült hogy semmi sem megy ~ 5 alap csatorna kivételével.

(#111260) arfer válasza dale74 (#111255) üzenetére


arfer
aktív tag

Öööööö.... És ez miért jó? Böngészőből nem megy? Vagy Linux a host? Vagy így megy VGA-n? Android boxon lenne jó, ha megoldható lenne...

[ Szerkesztve ]

(#111261) dale74 válasza arfer (#111260) üzenetére


dale74
tag

Válasz volt kisspepe #111214-re. Emulátoron keresztül megy VGA-n. Ha egy Androix box megoldaná, hogy telefonnak látszódjon, akkor azon is menne.

(#111262) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok!

Új albérlet/új internet. Vodafone Ubee EVW3226EU
Nagyon instabil a kapcsolat. 2 napja vagyok itt és számtalanszor ledobál a 2,4GHz-es hálózat. Ha átállítom 5GHZ-re akkor pedig egyik eszközöm sem látja a hálózatot. (iPhone 11, Macbook Air M1)

Mitől lehetnek ezek?

(#111263) gduck válasza asdf_ (#111256) üzenetére


gduck
addikt

Amilyet sikerül szereznem ;) Tisztába vagyok vele, hogy a DVI-D passzív átalakító nem jó, mert ott pont az analóg lábak hiányoznak :D DVI-I-ből kellene átalakítani!

Szerintem valami hasonlóval kellene megpróbálni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#111265) kezo0


kezo0
addikt

Ma használat közben feljött egy kis ablak a Vodafone TV appban az iPaden, és kérte, hogy értékeljem az appot: tetszik, nem tetszik, ha nem, akkor miért nem. Kihasználtam a lehetőséget, és írtam pár dolgot, ami engem zavar – na nem, mintha arra számítanék, hogy majd pont figyelembe veszik ezeket.

„1. Nagyon zavaró, hogy az alkalmazás már az indulásakor is ragaszkodik a fekvő módhoz, holott a Horizon Go-t lehetett álló módban is használni, és akár lejátszás közben is elforgatni 90 fokkal, ha ideiglenesen úgy kényelmesebb kézben tartani vagy épp hordozni a mobilt/tabletet.

2. Nincs kép a képben mód: ha elindítok egy másik alkalmazást, akkor a Horizon Go ott maradt a képernyőn, és egy kis ablakban nézhető volt tovább, a Vodafone TV app egyszerűen megáll és eltűnik a képernyőről…

3. Kéne egy hangerő-szabályzó az appon belül is, ami egy koppintással előhívható a többi kontrollal együtt.

4. Nehézkes a 30 mp-es előre- ill. 10 mp-es hátraugrás előhívása lejátszás közben a jelenlegi megoldással, a többszöri (néha 2, néha 3?) koppintással a képernyő két szélén. Ezek is lehetnének olyan kontroll-gombok, amelyek egyetlen koppintásra megjelennek a többi kontrollal együtt – ahogy az a Horizon Go-ban is van.

Szóval nem ciki lemásolni egy már bevált, működő megoldást. ;) “

Szinte látom magam előtt, ahogy a fentieket elolvasva lázas munkába kezdenek az alkalmazás fejlesztői… ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111266) cof válasza kezo0 (#111265) üzenetére


cof
veterán

De sok időd van. El sem olvassák. ;]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111267) .LnB válasza Vynx (#111102) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És DVI-nél is ez lehet a gond? Nekem az alaplapomon 1 hdmi, és egy DVI csatlakozó van. Egyikre a monitor, másikra a tv van rákötve hdmi-vel, az egyik értelemszerűen hdmi-dvi átalakítóval.

Akkor erre nem lesz megoldás a jövőben sem gondolom.. :(((

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#111268) kezo0 válasza cof (#111266) üzenetére


kezo0
addikt

Valószínűleg így van, de legalább kiírtam magamból. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111270) cof válasza #72445440 (#111269) üzenetére


cof
veterán

Gondolom a szokásos sablonszövegekkel, de mikor utoljára néztem rendesen le volt húzva, talán 2 csillag...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111271) zapikanka válasza zapikanka (#111262) üzenetére


zapikanka
tag

Esetleg köztudott, hogy ez a típusú modem/router egy kalap *** és rakjak mögé egy normális routert?

(#111272) Intruder2k5 válasza zapikanka (#111271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bármelyik sávot is használod, mindenképp javasolt fix csatorna beállítása. 2,4 GHz-en 1-11 között legyen, 5GHz-en pedig lehetőleg az alacsonyabb tartományban, 36-64 közt. A titkosítás mindkettő esetben wpa2/aes legyen.

(#111273) Vynx válasza rohamkocka (#111176) üzenetére


Vynx
tag

Nem tudom, én is hülyeségnek tartom az egészet.

(#111274) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Voda oldalán sajnos nem találtam meg, így szeretném megkérdezni, hogy egy a még UPC-től kapott médiabox (set top box) részét képezi e a HDMi kábel?
(Lemondom ma a szolgáltatást, és üzletbe kívánok bemenni egyúttal leadva a nálunk lévő eszközöket, és nem tudom részét képezi e a kábel vagy sem.)

Előre is köszi mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#111275) zapikanka válasza Intruder2k5 (#111272) üzenetére


zapikanka
tag

Köszönöm, otthon megpróbálom ezket a beállításokat.

(#111276) MiZo1990 válasza czanga (#111274) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Van a dobozban HDMI kábel meg Horizon esetén egy 1-1,5m LAN kábel is. Vidd el magaddal, max nem kérik.

(#111277) czanga válasza MiZo1990 (#111276) üzenetére


czanga
őstag

Rendben, köszönöm! Így lesz! :R

(#111278) Vynx válasza gduck (#111233) üzenetére


Vynx
tag

Szia!

Kérlek linkelj már be egy képet vagy oldalt erről az átalakítóról, amivel neked működik vagy olyan van neked, amit CoF kolléga linkelt be.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#111281) arfer válasza #72445440 (#111280) üzenetére


arfer
aktív tag

Ööööö... szerintem Te is belekavarodtál, a DVI-D a tisztán digitális, a DVI-I tartalmazza az analógot is. A linkeden is ez van...

[ Szerkesztve ]

(#111282) Vynx válasza #72445440 (#111279) üzenetére


Vynx
tag

Csak azért kérdeztem, hogy ő milyen átalakítót használ(t), mert érdekelt, nem azért mert venni is akarok (ráadásul aktív adaptert jó drágán). De valószínűleg aktív adaptert használ(t), ahogy te is írtad. Persze nyilván jobban jár az ember, ha normális HDMI-s monitort vesz.

[ Szerkesztve ]

(#111284) cocka válasza MiZo1990 (#111236) üzenetére


cocka
veterán

(#111285) BW78 válasza czanga (#111277) üzenetére


BW78
csendes tag

Vidd el magaddal, biztos hogy kérik :K

(#111286) rgeorge


rgeorge
addikt

V. kerület (Széchenyi tér közelében) van most aktuálisan valami üzemzavar? Anyósnál tv van, internet, telefon nincs, ConnectBox újraindítás után sem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#111287) hhgygy válasza Vynx (#111102) üzenetére


hhgygy
senior tag

WT1807-et dobott nekem is. Nálam az a felállás, hogy a HDMI megy a tévére, a Thunderbolt megy a Monitorra és a laptop képernyője lecsukva. Minden böngészőben WT1807-et dobott, ezért elkezdtem kísérletezni. Ha a HDMI-t kihúzom, akkor megy a Thunderbolton át. Ha a Thunderboltot lehúzom, akkor megy a HDMI-n át. Tehát akkor fagy le, ha mind a kettő be van dugva (mindegy, hogy mind a kettő megy-e, nálam a tévé végig ki volt kapcsolva)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#111288) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Sziasztok, beizzítottam a tv.vodafone.hu oldalt és MacOS-szen keresztül nézném Safariban/Chome/Firefox és egységesen WT1808 hibát dob fel. Van bárkinek bármi ötlete hogy mi a búbánatos ló..ar lehet ez? Telefonon megy gond nélkül. Hadd ne kelljen már tükrözni este a telefont a Macbook-ra mert sokkot kapok akkor :D :Y :C :DD

(#111289) MadMancs válasza Papa-Het (#111288) üzenetére


MadMancs
veterán

Többször volt már róla szó.
MacOS és Linux alatt egyelőre felejtős.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111290) Papa-Het válasza MadMancs (#111289) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

8 találatot dobott a 1807/1808 -ra a fórumban és az alapján kezdtem el olvasgatni. Viszont winfoson keresztül tökéletesen menne igaz? Azért kérdezem mert futtatok mellette win11-et ha jól emlékszem.

Köszi a gyors reakciót egyébként! :R

[ Szerkesztve ]

(#111292) Amazonas válasza Papa-Het (#111290) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

Windows sem feltétlenül garancia. Ha visszaolvasol, nem mindegy az sem, hogy milyen kábel + milyen kijelző párosítással használnád.
Linux-on futtatott virtuális Win10-en (Firefox-szal) nekem nem ment, sima windows-os laptopon pedig igen. (A HDMI-kábel és a TV minden esetben ugyanaz volt.)

(#111293) MadMancs válasza Papa-Het (#111290) üzenetére


MadMancs
veterán

Windows 11 nem probléma. Persze ha a többi kritérium (HDPC) megfelel. Nálam is egy Asus Vivobook S15 Windows 11 el saját kijelzővel és HDMI vel, Philips Android TV re csatlakoztatva is okés.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111294) Papa-Het válasza #72445440 (#111291) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Sima inteles gép, 2013 late 15". Sikerült korábban bootcampre feltenni a Windowst egy diag program miatt, ugyanis képtelen voltam a COM portot belőni neki virtuálisan.

@Amazonas - simán gépen nézném, nem átjátszva tv-re

@MadMancs - megpróbálom majd. Addig is neki esek a virtuális cuccnak, hátha elbírok vele. Illetve használom a HorizonGo-t még erre a pár napra.

:R

(#111295) Amazonas válasza Papa-Het (#111294) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nagyrészt videotartalmakat nézek a gépen (online TV, filmek), ezért a TV a "monitor"-om (az amúgy sincsen, csak egy ősrégi 14-es TFT LCD).

(#111296) zolee001


zolee001
őstag

Azért jó ez a szép uj világ,egy nyomorult néha müsorral (?) megszakitott reklámk egy böngészöben történö streamelése ekkora problémát okoz egy szolgáltatónak
Külön szivatni a felhasználókat,hogy a chrome pl milyen oprendszeren fut
Szánalmas

(#111297) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Cinemax 1-2 HD megjött. Végre. Csekély 5 év után csak sikerült berakniuk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111298) kezo0 válasza szabogabor10 (#111297) üzenetére


kezo0
addikt

Jaja, a Cinemax 1-2 már HD, de a csatornák nevét még nem írták át. És az HBO 2-3 még SD. De reggelig van idejük. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111299) szabogabor10 válasza kezo0 (#111298) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen. :)
ID is, Discovery is HD-sodott.
Gondolom OTT-n is HD-ra váltanak az HBO-k, de ott még mindegyik SD. Hát na, nem lehet mindent egyszerre. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#111300) kezo0 válasza szabogabor10 (#111299) üzenetére


kezo0
addikt

Na, már az HBO 2-3 is HD (bár az HBO2-n A part c. film úgy néz ki, mintha SD-ből lenne felkonvertálva…).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.