Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111751) akaido


akaido
addikt

Ezen a héten "onlány" ügyintézővel hosszabbítottam (250 Mb/s internetre, HD + és HBO csomagra) egy évre szerződést. A javaslata szerint hétvégén indítsam újra a teljes cájgot (CB, Vodafone MediaBox) és frissítsek Firmware-t. Ez utóbbi a Vodafone MediaBoxnál nem volt található a Beállítások menüből, a CB-nál meg nincs ilyen menü!
Ezen felül CB újraindítás után:

Eközben meg az internet működik :F Ez a 150-esről 250-re átállás biztos, hogy hétvégén is elérhető?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111752) szaboimre


szaboimre
újonc

Sziasztok!
Most küldtek (bár nem kértem),egy új?vodafone box-ot.
Optikai kimenet sincs rajta..
A kérdésem az lenne,hogy ez nem tud 5.1 hangot?
Netflixet néznék,de csak sztereo hang jön ki belőle :W
Van erre esetleg bármiféle beállítási lehetőség?
Köszönöm,üdv!

(#111753) cocka válasza szaboimre (#111752) üzenetére


cocka
veterán

Papíron maga a HDMI port, ami rajta van elvileg tud 7.1-et is. HDMI-n gyakorlatilag mindenféle hang átmegy. A nagy kérdés, hogy a vtv box szoftveresen támogatja-e.

Különben nekem is csak úgy random küldtek, nem volt előzménye. Pontosabban egy másik fórumtárstól tudtam meg, hogy ennek előzménye egy hatoldalas levél volt, amit persze nem kaptam meg. Te kaptál előtte levelet postán vagy esetleg emailben?

Optikai kimenet sincs rajta..

Még jó, hogy vettem audio extractort. Kb. mások is csak ezt tudják tenni, ha hangot akarnak belőle kinyerni audio rendszerekhez.

(#111754) cocka


cocka
veterán

Ez úgy mégis mi? Itt fű alatt aktiválnak extra szolgáltatásokat úgy, hogy az ember nem is tud róla? Aztán majd lesz havi díja is?

(#111755) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

Nemrég kötötték be a Vodafone-t (TV Premium, 2 Mediabox + Internet 1000), megjött az első számla és van rajta egy 7556 Forintos tétel, "Plusz IP hozzáférés" néven (egyéb tételeknél). Ez mit takar?
Emiatt jóval több lett a számla díja, mint amire számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#111756) Samott válasza Ferenc874 (#111755) üzenetére


Samott
addikt

Nem kertel egy switchet toluk?

"A Vodafone saját vezetékes hírközlési hálózatának földrajzi területein az Előfizető kérésére (háromnál több televíziós vételi pont létesítése után) opcionális díj ellenében plusz IP hozzáférési pontot biztosít. A plusz IP vételi pont kiépítése abban az esetben lehetséges, amennyiben az igénybe vett szolgáltatásokhoz tartozó központi internetmodem fizikailag nem rendelkezik az Előfizető vezetékes otthoni hálózati infrastruktúrájának kiszolgálásához elegendő Ethernet csatlakozási ponttal. A szolgáltató az internet modemen található összesen 4 db Ethernet csatlakozási pontból 3 db-ot a Vodafone TV számára tart fenn, a maradék 1 db-ot pedig a számítógép LAN csatlakoztatásához. Az internetes vételi pont bővítése a Vodafone TV telepítése után fennmaradó tovább 1 db számítógépes Ethernet port bővítését jelenti összesen 4 db helyettesítő Ethernet porttal, különálló hálózati elosztóeszköz (ún. switch) segítségével. A különálló hálózati elosztóeszköz (switch) az ÁSzF-ben rögzített „Plusz interaktív IP kábeltelevíziós Előfizetői Hozzáférési Pont kiépítésének díja” díj kiegyenlítését követően az Előfizető használatában maradhat. Az eszköz pótlása külön díj megfizetése esetén lehetséges."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111757) KBL001 válasza cocka (#111753) üzenetére


KBL001
tag

Még jó, hogy vettem audio extractort. Kb. mások is csak ezt tudják tenni, ha hangot akarnak belőle kinyerni audio rendszerekhez.

Miért tenné ezt kb mindenki? :)
Hdmi mehet be az erősítőbe egyből vagy tv-ből ki az optikai (bár talán ott van egy kis latency) be az olyan erősítőbe,amelyiken nincs hdmi bemenet.
Más kérdés,hogy ki az a perverz,aki a tv műsort rátolja egy avr-re? :DD
Netflix meg kb a mikrón is van már.

(#111758) Ferenc874 válasza Samott (#111756) üzenetére


Ferenc874
csendes tag

Nem, egy modemem és 2 Mediaboxom van.
Van egy saját második routerem, de azt nem ők adták, ez van hozzákötve a modemhez, erről megy a 2. mediabox internetkábele. Lehet ennek a beüzemelését számlázták ki?

(#111759) KBL001 válasza freddirty (#111654) üzenetére


KBL001
tag

"Nem lehet lejátszanu a tartalmat web korlátozások miatt."

Ugyanez nálam is. Van vmi infőd esetleg?
Én írtam az üfsz-nek,de még nem reagáltak. :(((

(#111760) antal.tibor2


antal.tibor2
csendes újonc

Sziasztok, kérlek ne felejtsetek el reagálni az előző hozzászólásomra. Volt valakinek hasonló problémája, hogy új VOdafone-os boxa van, TV prémium csomaggal és csak a közszolgálati csatornák érhetőek el? minden máshol azt írja, hogy Önnek nincs előfizetése erre a csatornára. Valami ötletetek lenne?

(#111761) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok
3 bejegyzést találtam az MG007-es hibakódra.
Nálam ue a helyzet. Egy x96 mini mediabox-ra akartam első körben felrakni a Play áruházból, de nem támogatott eszközt írt ki. Majd próbáltam ilyen apk-val foglalkozó oldalról leszedett verzióval és ekkor jött a már említett hibakód. Ezen bejegyzések már 1 hónaposak, azóta tud róla valaki, hogy lehetne felvarázsolni az alkalmazást úgy hogy működjön is? Netflix-el is kb. ez volt a helyzet, azt sikerült megoldanom, szóval bízom benne, hogy itt is lesz/van megoldás.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#111762) cof válasza antal.tibor2 (#111760) üzenetére


cof
veterán

Valami beállítási hiba a központban az előfizetési jogosultsággal kapcsolatban. Mivel a közszolga csatornák nem kódoltak ezeket azért látod. Csak azt nem értem az ügyintéző, hogy nem lássa ezt a problémát...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111763) cof válasza Roland8622 (#111761) üzenetére


cof
veterán

Nincs, ez jobban védett mint a Netflix...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#111766) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a válaszotokat CoF és ish4d0w.
Akkor ez szopacs :( Az emeleten van a modem, a tv box meg a lenti szobában lesz (még nem lett kicserélve a régi set-top-box az új VTV-re). Egy utp kábelt már lehúztam a x96 mininek, akkor majd max azt osztom szét és ha kell a tv csatorna addig be lesz kapcsolva a VTV. Egyrészt örülök, mert akkor tényleg védik a felhasználókat, másrészt meg nem, ezért van használva a saját mediabox itthon, ugyanúgy mint a saját router is az ő beépített vackuk helyett.

Még 1 kérdés: a VTV-n a Youtube gondolom a jó kis reklámos verzió? És csak távirányítóval lehet kinlódni? Mert a mediabox-hoz vezeték nélküli egér van ami nagyon kényelmes a szülőknek. Ezért nem is akartam őket átszoktatni a VTV-re, meg tv csatornát is max akkor néznek ha pl. EB/VB vagy hasonló műsorok mennek. Minden másra ott a Youtube Vanced / Netflix / VLC egy külső vinyóval.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#111767) gduck válasza KBL001 (#111757) üzenetére


gduck
addikt

Nekem speciel csak optikai bemenet van az erősítőmön ;) Vettem is egye extractort, de FULLHD TV-re kötve nincs kép, 4K TV-re kötve van. Hang persze kimegy optikára, de így nem igazán tudom használni a FULLHD TV-vel együtt :(

[ Szerkesztve ]

(#111768) MadMancs válasza Roland8622 (#111766) üzenetére


MadMancs
veterán

Mivel a saját fiókkal kell belépni, ezért rajtad múlik van e reklám vagy nincs. Ha nem sajnálod a havi 1490Ft ot akkor nincs reklám.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111769) petakpa1 válasza Roland8622 (#111761) üzenetére


petakpa1
őstag

Anno a TV-GO-t én úgy tudtam nem támogatott eszközre feltelepíteni, hogy előbb Play áruházból telepítettem egy támogatott eszközre (Android okosteló), majd az Android telon APK Extractor app-al készítettem egy .apk fájlt a már telepített TV-GO appról, ezt az appot átvittem és telepítettem a nem TV-GO által nem támogatott eszközre, és így már ment rajta.

Persze semmi garancia nincs, hogy Vodafone TV-vel is működni fog ez, nem próbáltam, de próba csereszyne, kb 15 percet vesz el az életedből...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#111770) Roland8622 válasza MadMancs (#111768) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm. Már így is sok a költség amire előfizettem. A tv csatornák nem is kellenének, de hát része a csomagnak. Abból tegnap nagy nehezen sikerült lefaragnom 2000Ft-ot.
A vezetékes szolgáltatások + mobil csomag (Vodafone Red Free) + Netflix (fullos csomag) már 18000/hónap.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#111771) Roland8622 válasza petakpa1 (#111769) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm, holnap le is tesztelem és megírom ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#111772) MadMancs válasza Roland8622 (#111770) üzenetére


MadMancs
veterán

Itt egyébként youtube prémiumra gondoltam, ha elofizetsz akkor minden bejelentkezett eszközön eltűnik reklám (teló, tablet pc stb).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111773) Menotti válasza antal.tibor2 (#111760) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nincs jól felrögzítve a rendelt csomagod.A telefonos ügyfélszolgálatnak elvileg meg kellene tudnia oldani...gyakorlatilag nem nagyon sikerül nekik.A hibaelhárító technikus is csak telefonálni fog tőled ,(szerencsére nem nekik) így remélhetőleg megoldódik a problémád....

(#111774) pjen válasza MadMancs (#111772) üzenetére


pjen
félisten

Reklám kell, mindíg ki tudok menni egy sörért. ;]

(#111775) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Adott 3 mediakártya, 3 TV. 1 Tv-n hetente vagy 2 hetente előfordul random időpontban, hogy kódolt adást ír ki, és csak úgy jön helyre, ha ki/be teszem a mediakártyát. Mi lehet a gond, hogy annál a TV-nél random eldobja?

(#111776) edeleny


edeleny
őstag

Hali!
Én majd csak még leszek Voda TV felhasználó, de egyenlőre pislogok mint a Miskolci kocsonyába a béka, és valaholérzem, hogy rossz döntést hoztam!

Szóval, kicsiny városunk kábel TV szolgáltatóját megvette a Vodafone. November 15-től ők szolgáltatnak! Az első meglepi, hogy ugyan azon csatornák kb kétszer annyiba kerülnek mint eddig! (olyan 4000 valemennyit fizettem idáig, most 7100 lesz). A másik meglepetés az volt, hogy miután pár hónapja ujjítottuk fel a lakást, csillagpontal minden szobába behúztam a TV kábelt, és gyakorlatban 3 TV-megy. Tök jól! Hát, majd pofán vertem az ügynököt mikor közölte, hogy TV-ként 500 ft havonta. És Ambrus Attila ült rablásért a börtönbe.

És itt jönne a kérdésem, bár már meg is kaptam a választ az előző hsz.-ben. Szóval az egyik TV Okosított, a másikban alapból megy az Android TV. Ezek után gondolom nem lehet rájuk felvarázsolni az Tv app-ot?

A másik kérdésem. Az ügynök állította, és akkor nem tudtam utána nézni, hogy a telekomnak nincs TV szolgáltatása, azóta kiderült van, majd a feléért. ( mindenem 30-as. Mobil, vezetékes telefon, vezetékes net) Így hogy a szolgáltatás lényegében másfél hónap múlva indul, ki lehet ebből még szállni? Ami a Voda mellett szól, az az 1000-s net, jelenleg egy 40 megást használok, ez itt a fullos csomag.

Miután elolvastam az összefoglalót és utána néztem a TV-k tudják a CI+ t. Nem kértem média boxot, nem kell még egy távirányító, a TV-k mindent tudnak amit a box. Soha nem használtam még CI modult. A kérdésem, igaz ez így úgy fog működni, mint most a kábelről? Az az a TV-n tudom a csatorna kiosztást álítani, a TV távirányítóval tudom majd a csatornákat váltani? Nem lesz lassabb a váltás?

Köszi Ati.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#111777) KBL001 válasza gduck (#111767) üzenetére


KBL001
tag

Az fhd tv-n is kell lennie optikai kimenetnek. :)

(#111778) ginola válasza weiss (#111749) üzenetére


ginola
addikt

Az eszközön is ugyanez az IP cím van!

(#111779) pjen válasza edeleny (#111776) üzenetére


pjen
félisten

A csatorna sorrendet nem biztos, hogy Túdod állítani, a csatornákat tudod váltani, viszont valamivel lassabb lesz a váltás.

(#111780) mad823 válasza pjen (#111779) üzenetére


mad823
őstag

Szinte biztos, hogy fogja tudni állítani a csatornasorrendet, és azt sem feltétlenül mondanám, hogy lassabb lesz a csatornaváltás. TV függő.

(#111781) KBL001 válasza edeleny (#111776) üzenetére


KBL001
tag

Mindent be lehet állítani :
sorrend,kedvencek,stb...
Annál a hulladék boxnál,amit adnak,egy tv nem szarabb sebességben. Plána,ha vmi normális modell.

(#111782) pjen válasza mad823 (#111780) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 4 különböző Tv m.Amig volt kártyám mindegyiken lassabb volt mint alapból és valóban Tvfüggő is. A Philips 8545 a leglassabb.

(#111783) MadMancs válasza pjen (#111782) üzenetére


MadMancs
veterán

Az fura, philips 7503 bármelyik boxnál gyorsabb. SD váltás 1 pillanat, HD 2.
Ez néha pl idegesítő is, pl kódolt csatornánál ha léptetek mire másodszor megnyomom ch+ addigra be is tölt csatorna és MediaCard jelenbe tolja hogy ugyan fizessék elő. :DD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#111784) szaboimre válasza cocka (#111753) üzenetére


szaboimre
újonc

Igen,persze a hdmi-n kijön az 5.1 "simán",csak a kérdés h kiadja-e..
Mert szerintem nem :W
Igen küldtek levelet,amiben azt is írták mellé,h 1 hónap ajándék Hbo hozzáférést is biztosítanak.Te nem kaptál?
Viszont 3 dobozom volt,és helyette 1-et küldtek random.
A többi cseréje fizetős?Esetleg több lesz a havidíjuk?

(#111785) szaboimre válasza KBL001 (#111757) üzenetére


szaboimre
újonc

Az mindegy h az erősítőbe vagy a tv-be dugod a hdmi-t ha nem jön ki a dobozból 5.1 hang :(
A Netflix azért kicsit több egyszerű tv-műsornál,nem mellesleg a voda új dobozával jobb a képminőség.Ha a tv-vel játszom le a netflixet sajna nem olyan kontrasztos,éles a kép és ezen semmilyen beállítás nem segít (Lg tv).Sokat szórakoztam már ezzel mert bosszant a ratyi képminőség.Amúgy van egy Popcorn a-410-es médialejátszóm,és amit tehetek azon játszom le,mert 1080p-ben igen kimagasló a képminősége.Na a Netflixet nem tudja.
Viszont ha neked se a kép,se a hang minősége nem számít akkor aligha érted a problémámat :((

(#111786) KBL001 válasza szaboimre (#111785) üzenetére


KBL001
tag

Ha zavar a szar képminőség,akkor miért egy szottyos ips paneles tv-t választottál? :F
(Hacsak nem oled,bár kétlen,mert abban semmi baj nincs az app-al,láttam)
Már bocs.
Ha már igy villogunk,akkor :
KS7000 (cserélni kéne már amúgy,mert 5 éves) + Popi A500 fhd remux-okkka etetve (4k hdr-hez Series X,mert annyit nem nézek,hogy megérje egy dedikált) + Marantz 5010 + Klipsch 7.0 (atmos-szal) + dupla Wharfedale sub - innen gondolom ki tudod találni,hogy hogyan állok a hanghoz és képhez.

Vissza a problémádra :
Ha egy hdmi-n sztereó hang jön ki,akkor :
- alap beállítasnál nincs engedélyezve a sokcsatornás hang
- az app-ban nincs aktiválva

Ja és tisztában vagyok vele,hogy a netflix nem tv műsor. :))

(#111787) Gyurka6 válasza Toth_Jani (#111745) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt hiszem nem igazán érted a problémát...

Gyurka

(#111788) cocka válasza #72445440 (#111764) üzenetére


cocka
veterán

Ha hosszabb ideig áramtalanítva tartottad a boxot és emiatt inaktívnak minősítették. Ebben az esetben a telefonos ügyfélszolgálat tudja újraaktiválni. Ugyanolyan mint a médiacardok esetében.

Régi boxot van, hogy egy hétig nem kapcsolom be. Ha bekapcsolom utána mégis be tud azonosítani. Akkor pl. a médiakárd foglalatába minek a kártya? Ha annak alapján nem tud beazonosítani?

Vodabox is szánalmas... képernyőképet csináltam az adatairól.. annyi azonosító van, mint égen a csillag, nehogy már ne legyen egyértelmű ennyi infóból, meg boxazonosítókból, hogy kié az előfizetés, kinek lett kiküldve. Ráadásul úgy, hogy a hiányzó infókat a netről lekérhetné. Azt is látják milyen IP-t kap adott időben a box, az az IP kihez tartozik. Tudnak mindent, ennek ellenére szopatják az ügyfeleket azzal, hogy inaktivitás esetén hívogasd az ügyfélszolgálatot. Nagyszerű. :W

Így lett tervezve és kifejezetten jó a védelme.

Gondolom erre büszkék a leginkább. Szolgáltatunk és védünk! (más kérdés, hogy kit és mit)

(#111790) cocka válasza szaboimre (#111784) üzenetére


cocka
veterán

Igen küldtek levelet,amiben azt is írták mellé,h 1 hónap ajándék Hbo hozzáférést is biztosítanak.Te nem kaptál?

De, mellékeltem is a képet ide ma, hogy most akkor ez így mi.. és mivel NEM kaptam meg azt a hatoldalas levelet és nem emlékeztem erre az infóra a fórumtárstól, így eszembe se jutott, hogy ez emiatt van.

A többi cseréje fizetős?Esetleg több lesz a havidíjuk?

Igen. :( Mármint feltételezem maga a csere ingyenes, de aztán ketyeg a havi díj.

(#111791) weiss válasza ginola (#111778) üzenetére


weiss
addikt

0.0.0.0.0.24?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#111792) gduck válasza KBL001 (#111777) üzenetére


gduck
addikt

Ez [link] egy nagyon régi, de nagyon jó TV, rengeteg (és ez nem túlzás) bemenettel és kimenettel. :D

Csak ez a bibi: :(
"When the HDMI IN jacks are connected, the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack on the TV outputs 2 channel audio only. If you want to hear 5.1 channel audio, connect the Optical jack on the DVD player or Cable/Satellite Box directly to an Amplifier or Home Theater, not the TV.

(#111795) ginola válasza weiss (#111791) üzenetére


ginola
addikt

Igen, az!
De úgy látom itt érdemben nem találok válaszokat a kérdéseimre.

(#111798) ztsoft válasza ginola (#111795) üzenetére


ztsoft
őstag

Nos, az, az IP címnek nevezett valami, képtelenség! Mivel 32 biten van tárolva az IPv4 (4db 1 byte-os értek, azaz 4 x 8 = 32), az általad közölt adat nem fér bele.

Ott valamilyen szoftveres hiba lehet, pontosan nem ismerem a hardver működését, hogyan tárolja a már kiadott IP címeket, de a szoftverben korlátozva kell legyen kiolvasáskor a lefoglalt memória mérete, nem utolsó sorban, nem árt ellenőrizni, hogy valós adatot olvasott-e ki.

Ha a kliens is ezt a címet írja (ami nem felel meg a feltételeknek), akkor akár az is hibás lehet.

De az is érdekes, hogy ilyenkor milyen kommunikáció alakul ki közöttük, a protokollok kötött formája miatt.
A képen miért szerepel kétszer a kliens (az Ethernet 3-as portba csak egy eszköz csatlakoztatható), ha jól látom, a MAC cím sem egyezik.

Hogy segítsek is kicsit, próbáld meg átrakni másik portba azt a klienst, hátha hibás az a port, esetleg UTP kábelt cserélni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#111799) KBL001 válasza gduck (#111792) üzenetére


KBL001
tag

Ohh,ez milyen érdekes és egyben hülye megoldás. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.