Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111051) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

A Samsung Q70A TV-mhez van hozzákötve egy Vodafone Mediabox.
A TV-t a TV távirányítójával tudom irányítani (TV ki-be kapcsolás, egyéb okos funkciók), a Mediabox távirányítójával pedig a Mediabox-ot (Mediabox ki-be kapcsolás, csatornaváltás, visszajátszás stb.)
Van lehetőség "összevonni" a két távirányítót vagy párhuzamosan kell őket használni?

(#111052) kabelmania27 válasza Tomiii258 (#111048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hányas csillapítót kötött be a technikus és milyenek lettek a modemértékek?

(#111053) Tomiii258 válasza kabelmania27 (#111052) üzenetére


Tomiii258
tag

A felirat alapján 10dB-s a csillapító, az értékek viszont igazából nem változtak, most direkt összenéztem őket a korábbi printscreen-nel.
Az viszont biztos, hogy a naplóban már csak napi 3-4szer jelenik meg a korábbi "Illegal - Dropped FORWARD packet" figyelmeztető üzenet, a "Lost MDD Timeout" meg egyáltalán nincs, miközben korábban ezek kb 5 percenként jöttek.

Tomiii258

(#111054) kezo0


kezo0
addikt

iPadOS 15-re frissítés után a Horizon Go appban nem mennek az élő adások. A visszanéző viszont igen. Azt hiszem, ilyen sem volt még. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#111055) nicu71 válasza Ferenc874 (#111051) üzenetére


nicu71
addikt

Összefoglalóban ott van a módszer ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#111056) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

UPC/Voda Connect Boxon keresztül jön a net, és ezt a weboldalt szeretném megnyitni, másnál megy, nálam semmilyen böngészőből nem nyílik meg!

Error 503 : Service Temporarily Unavailable

Ez a hibaüzenet! Más tanácsára megnéztem telefonról, Telekom mobilnet, ott megy frankón. De gépen nem! Van ötletetek? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#111057) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Annyira ritkán lépi át az 500-at, hogy ide való 😃

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#111058) cocka válasza GoodSpeed (#111057) üzenetére


cocka
veterán

És általában max. mennyit tud?

(#111059) GoodSpeed válasza cocka (#111058) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#111060) Gubek-Einste válasza Faterkam (#111056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam megy az oldal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#111061) vargalex válasza Faterkam (#111056) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a kollégánál, nálam is megy...

Alex

(#111062) LouiS22 válasza cocka (#111047) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha ketten is félreértettük az írásod, akkor lehet, hogy te nem fogalmaztad meg egyértelműen. Egyébként meg miért lényeges, vagy miért zavar, hogy van a boxon ilyen beállítási lehetőség?

Én azt látom, hogy te vagy az, aki mindennel elégedetlen, folyamatosan csak szapulja a vodafone-t (a te megfogalmazásodban vodkafont). Ha ennyire fosnak találod őket, akkor miért nem keresel egy olyan szolgáltatót, aki kielégíti minden igényed? Személy szerrint nagyon jól szórakozok a beírásaidon, de valójában sajnállak, hogy ennyire megkeseredett vagy. Inkább élj egy kicsit! Ez csak egy szolgáltatás, amire nem kényszerít senki. A tévén túl is van élet :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#111063) Faterkam válasza vargalex (#111061) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor végképp nem értem :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#111064) zolee001 válasza cocka (#111047) üzenetére


zolee001
őstag

"Bár nekem az se egyértelmű... tényleg 1080i vagy rendes 720p?) hanem azt, hogy miért állítható a box felbontása 576p-re?"

Ez a sok fránya szabvány csak összezavar,halgass inkább rádiót
Az uccsóra a megoldás a nyuggerek és általuk birtokolt elektronágyu tipusu készülékek miatt lehet szükség

(#111065) Tibdoh válasza Faterkam (#111056) üzenetére


Tibdoh
kezdő

The detected reason(s) you were blocked are:
Spam (IPV4_ISPS:L11465) ---- opera
Fifo, edge,chrome: error 503

Operánál ezt írja:
1. Vagy a jelenleg használt IP-címről ismert, hogy Spammer vagy Hacker.
2. Vagy elavult vagy tiltott webböngészőt használ -- frissítse a webböngészőjét, vagy használjon egy elterjedt verziót (pl. Firefox vagy Chrome).
3. Vagy az Ön által megkísérelt művelet ellenségesnek tekinthető a rendszer megfelelő működésével szemben -- lehet, hogy egy szkriptet futtat a számítógépén vagy eszközén.
4. A hibaelhárítás és a hiba kijavítása az Ön részéről -- további részletek itt találhatók a Sürgősségi Blogunkon: ......

(29-es körzet)

(#111066) Faterkam válasza Tibdoh (#111065) üzenetére


Faterkam
addikt

Próbáltam FF, Chrome, Kiwi, Edge stb. Semmi nem megy, csak ha a telón mobilnetre váltok. De ma néztem, a céges gépen se megy, az is UPC/Voda net :( Az én számtek tudásom messze van egy hackertől:) Csak felhasználói szinten nyomom :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#111067) Intruder2k5 válasza Faterkam (#111066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit tehetsz:

1. Saját routert használsz, aminek a WAN oldali MAC címét módosítva kaphatsz másik IP-t a Vodafone-tól.
2. Áramtalanítod a Connect Box-ot pár napra, azután jó eséllyel ugyancsak másik IP címet fogsz kapni.
3. Felteszel valamilyen böngészőkiegészítőt, ami proxy-t, VPN-t használ majd a böngészéshez, ez megoldás lehet egy időre, amíg kapsz másik IP-t, és nem kell hozzá hackernek lenni sem. Ezt megcsinálhatod akár egy külön portable böngészőben is, amit csak ehhez az oldalhoz használsz.

(#111068) Tibdoh válasza Faterkam (#111066) üzenetére


Tibdoh
kezdő

Megerősítem: vpn-nel működik.
Operában bekapcsolható.
(hehe, ide nem tudok írni bekapcsolva)

(#111069) Faterkam válasza Tibdoh (#111068) üzenetére


Faterkam
addikt

Opera alatt működik! Ez a megoldás! Nem kínlódok mással, sőt lehet nem is nagyon használom ezt az oldalt, csak idegesített! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#111070) mapal


mapal
csendes újonc

Kérdésem, hogy a meglévő KAON KCF-SA900PCO box-ot a Vodafone tv boxra automatikusan cserélik szeptember 31-ig, vagy működik a visszanéző funkció a Horizon Go szolgáltatás lekapcsolása utána is a KAON boxal, ha nem külön kérni kell, ha igen ez többlet költséget jelent?

(#111071) gduck válasza mapal (#111070) üzenetére


gduck
addikt

"Először a Pace 7111, Cisco 8684, Cisco 8485, Philips DCR8111 típusú médiaboxokon kerülnek megszüntetésre az interaktív tartalmak, több ütemben.
A korábban kommunikált 2021. szeptember 28. és október 14. közötti lekapcsolási időszakot, 2022. év elejéire módosítjuk (a pontos megszüntetési dátumról, később közlünk tájékoztatást).
A Horizon médiaboxokon ugyanez, továbbra is 2022. februárjában várható."

Kérheted a cserét, de még ráérsz. Bár szerintem a VTV box fényévekkel jobb mint a KAON :)

(#111072) mapal válasza gduck (#111071) üzenetére


mapal
csendes újonc

Köszönöm.

(#111073) milu


milu
aktív tag

Most cserélték le a régebbi (UPC) boxot a VTV boxra, a kérdésem az, hogy a VTV kijelzőn az aktuális idő kijelzése lehetséges? Az aktuális időt be kell-e/be lehet-e állítani valahol? (Úgy gondolom, hogy az időzített felvétel miatt is fontos lehet és a Mama megszokta az előző eszközön nagy kijelzőjén lévő órát!)

(#111074) vargalex válasza milu (#111073) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs is kijelző a VTV boxon...

Alex

(#111075) Tibdoh válasza milu (#111073) üzenetére


Tibdoh
kezdő

Csak ki kell jelölni a felvenni kívánt műsort a műsorinfóból (EPG) , és egy felhőbe tárolódik. Ennek a kapacatását menüből lehet ellenőrizni.
A felvételek (nálam) sohasem az elejétől kezdődnek.
Vagy az előző műsor vége benne van, vagy egy rakás reklámmal kezdődik. Aztán vagy látom a felvétel végét vagy nem. Előfordult nem egyszer, hogy nem lett a vége "felvéve", kiakadt a box amikor oda ért. Áramtalanítással éledt újra.
Nem is értem miért nem működik pontosan.
Régen voltak olyan vhs magnók amik a reklámokat kihagyták. Ha jól tudom a logót figyelték, igaz akkor még csak a műsor idején volt logó.
Na de már digitális világ van!!
Szóval még ez nem (sem) igazán működik jól.
A műsor-infónak nevezett "izét" el is hagyhatnák. (ráböksz a bővebben-re és ad még egy sort, sokszor befejezetlen mondattal.... Online box esetén ez szerintem nagyon durva.
Egy dedikált gomb inkább arra kellene mint a prájm-netflix lehúzóhra. Voda előfizető vagyok, azt kellene kiszolgálni. Uff :D

[ Szerkesztve ]

(#111076) cocka válasza Tibdoh (#111075) üzenetére


cocka
veterán

Na ezt szeretettel ajánlom Louinak, hogy örüljön:

Aztán vagy látom a felvétel végét vagy nem. Előfordult nem egyszer, hogy nem lett a vége "felvéve", kiakadt a box amikor oda ért.

Hát ebben is jobb a Horizon Go, ott sok ráhagyás volt eleje előtt és vége után +/-5 perc alap volt. (vagyis még létezik, csak..)

Régen voltak olyan vhs magnók amik a reklámokat kihagyták.

Az a drágább kategória lehetett. Miénk valami Samsung volt, persze nem tudta.

sokszor befejezetlen mondattal...

Gondolom limitált a rendelkezésre álló hely.

(#111077) Clever0


Clever0
senior tag

Megkaptam a Compal modemet, nagy nehezen beüzemeltem. Hogyan lehet fix ipcímet beállítani a pc-nek? Ha átállítom DHCP-ről, akkor más netes oldal bejön, de a 192.168.0.1 vagy 192.168.100.1 nem, helyette egy fura üzenet:
Ez a weboldal nem engedélyezett
Egy otthoni felhasználóaktiválta a felhasználói felületet, ezért most nem éred a web interfészt.

[ Szerkesztve ]

(#111079) jeni válasza Tibdoh (#111075) üzenetére


jeni
félisten

Akik most kaptak VTV boxot azoknak is lassan reagál az adók váltása?
Mikor váltok le vagy fel akkor amíg nem ok- om addig full fekete képernyő van annak ellenére, hogy a csatorna váltáskor a monitor bal alsó sarokban kijelzi melyik program az és a nevét is kidobja utána a nagy sötétség. Ilyenkor kell ok gombot nyomni,hogy még jelenjen a nézendő adó.

(#111080) kabelmania27 válasza Tomiii258 (#111053) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben ilyenek a modemértékek nem kell szakadástól tartanod.

(#111081) MiZo1990 válasza jeni (#111079) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ez nem annyira normális, gyárizd le, ha utána is ilyen, akkor 1270.

(#111083) Marchus


Marchus
csendes tag

Sziasztok,

Volt UPC-s ügyfél vagyok és 2018 vége óta 7460-t fizetek a 500-as netért és 115 csatornáért két TV-n. Most gondolkodom hogy havi +500 forintért váltok gigabites internetre, de ez egy 12 hónapos szerződés lenne. A fórumot olvasgatva az jött le nekem hogy 1 év után el szokták kezdeni növelni a havi költségeket akár 100-200 forintokkal is. Ez valid, más is tapasztalta? Szerintetek érdemes gigabitre váltani?

(#111084) Adam115


Adam115
csendes tag

Sziasztok!
MacOS-en elérhető valahogy a VodafoneTV? Vagy lehet tudni valamit, hogy mikortól lesz elérhető?
Eléggé aggasztó, hogy alig 8 nap múlva elérhetetlenné válik a HorizonGo de a VodafoneTV nem megy Mac-en.

(#111085) vargalex válasza Adam115 (#111084) üzenetére


vargalex
félisten

A MacOS, illetve linux felhasználókra egyelőre nagy ívben tesznek...

Alex

(#111086) woodworm válasza Marchus (#111083) üzenetére


woodworm
veterán

Azt az akár 100-200 Ft (most ez komolyan tétel?) előfizetéstől függetlenül kapod, miért pont ez a visszatartó erő?

(#111087) fokukac


fokukac
nagyúr

PC-n hogy lehet kipróbálni ezt a Vodafone TV-t?
néha meccset, forma-1-et szoktam nézni a horizon go-n.
értem, hogy van rá app androidra, mag ios-re, de PC-n hogy lehet nézni?

Illetve hát a szolgáltatásaimnál sem tudom aktiválni, hol kell?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#111088) woodworm válasza fokukac (#111087) üzenetére


woodworm
veterán

(#111089) Marchus válasza woodworm (#111086) üzenetére


Marchus
csendes tag

Ha minden hónapban emelik akkor igen, tétel. 3 éve ugyanannyit fizetek, ha évente 1-2 ezerrel növelték volna akkor mára már 10k fölötti lenne a havi költségem. A kérdésem az hogy ez a félelem valós? Jobb maradni az eredeti szerződésnél?

(#111090) fokukac válasza woodworm (#111088) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi. átvitt a horizonról a voda honlapjára, de ott ezt nem láttam. Viszont aktiválni sem tudom, ez az oldal meg azt mondja, hogy érvénytelen jelszó, pedig közben a fő voda oldalra be vagyok jelentkezve... érdekes.... ezek szerint nekem még nem aktív az átállás.

------------------------

@Marchus: az előfizetéses témához:
2017-ben költöztünk ide, akkor 2 évre előfizettem. 6900 Ft volt az 500-as net meg a gold TV és elvileg telefon is van, amit sosem használtam még. Sőt, tévét se nagyon nézek.

A hűség lejárt 2018-ben, és azóta határozatlan szerződésben vagyok. ilyen évi 200 Ft-okat emelnek, most fizetek 7400-at. De ez még mindig olcsóbb, mint a 9000 Ft-os csomag-ajánlatuk a hűséggel... pár havonta felhívnak, és kérdezik, hogy miért nem írok alá?
Nem győzöm magyarázni, hogy a hűségnél jobb a szabadság, akkor meg pláne, ha olcsóbb is havi 2000 Ft-tal....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#111091) woodworm válasza Marchus (#111089) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom honnan jött az információ! Egy évben egyszer emelik ennyivel.

(#111092) pkaresz válasza woodworm (#111091) üzenetére


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy 28.tol változik a műsorkiosztás s több HD csatorna lesz.
Azt vettem észre, hogy a Life csatorna nincs benne. Most kevesebb lesz, de több HD csatorna?
Vagy valamit elnéztem?
Köszi.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#111093) Marchus válasza woodworm (#111091) üzenetére


Marchus
csendes tag

@fokukac @woodworm köszi szépen az infókat! Akkor a durva emeléstől nem tartok.

Más kérdés: a gigabites internethez új connect boxot kapok a régi UPC-s fehér connect box helyett. Jól látom hogy nincs sok különbség a kettő között (csak a wifi encryption)? Mik a tapasztalatok? Egy évvel ezelőtti cikkben valaki azt írta hogy bughalmaz: https://www.digiportal.hu/lecsereli-a-vodafone-a-upc-tv-box-okat-es-modemeket/#comment-2146

(#111094) Gyzmo válasza fokukac (#111090) üzenetére


Gyzmo
csendes tag

A Vodafone TV regisztrációját, az otthoni vezetékes fiókba történő bejelentkezés után, a szolgáltatások menüpont, előfizetéseim címszó alatt ki kell választani a TV, majd az itt található extrákon belül, a Vodafone TV applikáció pontnál lehet az aktiválást elvégezni, illetve a regisztrált eszközöket utólag törölni, amennyiben szükséges.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#111095) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Valaki tudna segiteni abban, hogy ez miért van? [kép]

Bal oldali taben vodafone fiókba való belépés utáni állapot látható, jobb oldali tab pedig inkognitóban belépés nélkül. Miért ir ugyanannyit az 500 mbites netre belépés után, mint a 300mbit-esre (amit rendeltünk) belépés nélkül? Ez valami olyasmi lenne, hogy majd ha lejárt a hűség válthatunk nagyobb csomagra extra dijfizetés nélkül, vagy esetleg további szerződés kötésekre vonatkozik az alacsonyabb ár? Vagy csak át lettünk cseszve? :DDD

Üdv. Johnny

(#111096) pjen válasza jonnyjoker01 (#111095) üzenetére


pjen
félisten

Például lehet konkurencia, DIGI Nálatok.Ha van DIGI vagy egyéb szolg akkor olcsóbb lehet.

(#111097) unicumnext válasza Marchus (#111093) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ahogy a fehér CB esetén a gigabites modemnek is megvannak a gyerek betegségei, főleg szoftveres oldalon, ha 500 net esetén nem volt gondod vele valószínű az újjal sem lesz, viszont ha modem módban használtad saját routerrel az ugyanúgy az új esetén is ajánlott.

(#111098) SzGee


SzGee
aktív tag

nemrég írtam alá új hűséget, TV Comfort + Mediacard + 300-as internet 3.599 Ft epack-kal 1 év hűséggel

If you leave me, can I come, too?

(#111099) Nordik válasza SzGee (#111098) üzenetére


Nordik
őstag

Hogyan sikerült ezt kialkudnod?

6490Ftot fizetek TV Comfort+150megas net+vtv box.

Sokallom nagyon, 1, hónap múlva lejár a husegem, szívesen újra kötöm újabb 1 évre, de nem ilyen áron...

A konkurencia sokkal jobb ajánlatot tud adni házon belül. :U

(#111100) fokukac válasza Gyzmo (#111094) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi, így megtaláltam, aktiváltam, jól elrejtették...
be is tudtam lépni.

viszont tv-adást nem játszik le, aszongya, hogy "videó lejátszási hiba. Kérjük, próbáld újra később. (WT1807)" és egy OK gomb.

szóval jól indul. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.