Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110951) vargalex válasza cocka (#110950) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom nálad mi van beállítva, de ha én bekapcsolom, akkor az utoljára nézett csatorna élőjét látom...

Alex

(#110952) Medical


Medical
aktív tag

TALÁLKOZTATOK MÁR ILYENNEL? :F
Hívtam a 1270, kb.35' után vették fel, nem tudtak segíteni.
Egymásnak adták át a panaszom. Végül meg untam a nem hozzá értőket és kinyomtam őket! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110953) jeni válasza Medical (#110952) üzenetére


jeni
félisten

Nekem még 45 perc után sem vették fel. :Y

[ Szerkesztve ]

(#110954) MiZo1990 válasza Medical (#110952) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ilyet én akkor láttam, mikor hűséget hosszabbítottunk és pár napig ez volt a minden helyett.

(#110955) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Tegnap délután hívott a szomszéd, hogy volt egy áramszünetük, újraindult a szolgáltatói modemrouter (fehér Conect Box) és azóta nincs internetük. Átmentem megnézni, telefonon tudnak a Wifihez kapcsolódni, de írja, hogy nincs internet és egy kis felkiáltójel van a jelerősség ikonján. Asztali gépen a böngészőben nem jelent meg semmi, pingnél, ha nevet, ha IP-t el sem indult.
A szolgáltatói dobozba lépve a diagnosztika az első 25%-nál már írta, hogy nincs internet, piros felkiáltó jel. Hívta a hibabejelentőt és mondták neki, hogy ők látják az eszközt, minden oké, szerintük más baj van, ha kiküldenek valakit, akkor azt fizetni kell.
Megnéztem és nem láttam semmi gondot, nem is változtattak semmin. Csak a szolgáltatói eszközt beüzemelve, minden más kihúzva ugyanaz. Visszaállítás gyári alapbeállításra, semmi változás. Mivel nálunk volt net, áthoztam hozzánk, de itt is ugyanazt produkálta. Viszont utána már az én neten sem jött vissza, ugyanaz történt, mint náluk.
Ő hamarabb érte el őket újra, megint kötötték az ebet a karóhoz, hogy minden rendben...addig erősködött, hogy annyit megcsináltak neki, hogy átrakták IPv4-be a szolgáltatói eszközt és lőn csoda, lett net.
Én délután már rájuk telefonáltam, mert a weboldal egérablakban leadott hibajelzés után csak egy géphang hívott, hogy minden oké szerintük, ha szerintem nem, akkor nyomjak kettest és majd hívnak. De nem hívtak... 25 perc iszonyú torz és zajos zenehallgatás után (ezt direkt csinálják? lemorzsoló szerepe van?) ugyanarra jutottunk, hogy nálam is minden oké... :F Megemlítettem, hogy járt a szomszéd és ...hát ő átrakhatja IPv4-be, de IPv6-on is mennie kellene...ja kéne. Átrakta és nálam is jó. Mi a fene van most?
Általános kompatibilitási leírás : DOCSIS 3.0
Hardver verzió : 5.01
Szoftver verzió : CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH

Üdv Inhouse

(#110956) cocka


cocka
veterán

[kép]

Valaki tudja, hogy mely csatornaszámokon érhető el az a 17 "internetes" csatorna?

(#110958) kezo0 válasza Ledi (#110935) üzenetére


kezo0
addikt

Ma lett az RTL+-ból RTL+ HD, a focimeccs-közvetítések miatt. Vicces, de pl. most épp láttam ott egy reklámblokkot, és az még full SD minőségben volt bejátszva az adásba. A meccs persze HD.
A Horizon Go-n a csatorna SD változata maradt teljes egészében, de ennek ugye már alig van lehetősege, hiszen ez a felület elvileg két héten belül elérhetetlen lesz a magyar Vodafone-előfizetőknek.
A Vodafone TV applikációban már a csatorna HD változatának logója jelenik meg, de az elő adás elindításakor „a tartalom jelenleg nem elérhető” hibaüzenet fogad…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110959) cocka válasza #72445440 (#110957) üzenetére


cocka
veterán

Nem. Csak beüzemeltem, amit küldtek. Igazság szerint túl kíváncsi voltam. De egyelőre fogalmam sincs mit csináljak. A poén, hogy a visszanézők koax nélkül is mennek.

Amúgy akit érdekel: 2.2-es HDCP van rajta.. nem mintha ez bármilyen felvételt is akadályozna. Szal. erről ennyit. Jól megvédték a műsoraikat mi? :DDD

Ez a felállás csak úgy tetszene, ha a régi box is megmaradhatna meg ez a vtv is. Ha nem maradhat a régi semmiképp, akkor adjanak helyette médiakárdot.

Amúgy az jó poén, hogy a koax bemenet olyan rövid, hogy alig tudtam ráhúzni a kábelvéget, de mindegy, mert ennek ellenére van adás. Minden régebbi koaxbemenetes eszközömön sokkal hosszabb a perem.

Az USB port mire való? Meg az oldalán lévő standby gomb?

(#110961) cocka válasza #72445440 (#110960) üzenetére


cocka
veterán

A segítő szándéknak hála megtudtam, hogy "polgári jogi szankciókat" óhajtanak foganatosítani, amennyiben 30 napon belül nem blabla... De mivel Kaon szintre butítják le, most mi a különbség, hogy Kaont kérek vagy marad ez?

A levélben (amit én meg se kaptam... tehát hivatalosan erről nem tudok) az a szöveg, hogy azért kell cserélni a régi boxokat, mert nem lesznek elérhetők az interaktív funkciók. És ha nem érdekel, hogy nem lesznek elérhetők? Ez nekik miért ok-okozat? LOL Nem lesznek elérhetők. Na és? Nem kell, hogy minden vételi ponton elérhető legyen.

És nem éri meg még akkor se lenyúlni mert egy idő után már azok a régiek sajnos nem fognak működni.

Amúgy az év vicce, hogy a szokásos "régebbi boxok cseréje" (vagy mi volt a címe) című tájékoztatójuk legújabb verziója arról ír, hogy a régi boxok végleges kivonása 2022. februárig megtörténik. Akkor mi ez a 30 nappal fenyegetőzés? 3.5 hónapig mi történik? Számlázzák a kötbért?

De nem lenyúlom, hanem azzal használnám tovább a szolgáltatást. Főleg, hogy a box a UPC-é. Ott figyel a tetején az articsóka logó, belegravírozva. :D

(#110963) tasiadam


tasiadam
veterán

TLDR: az uj upc station (connectbox utan kaptuk) tartalmaz egy usb 3.0 csatlakozot. Ezen lehet shared disket csinalni? Es ha igen, akkor van limit, meretben vagy aramfelvetelben? Radugtam egy 1tb hddt de semmi. Lehet az aram is keves neki

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#110965) tasiadam válasza #72445440 (#110964) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor joforman egyszerubb a NAS-t bekapcsolni, amit nem igazan akartam. Pedig pont most lett gigabites net es plexet is beallitottam mar

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#110966) cocka válasza #72445440 (#110962) üzenetére


cocka
veterán

csak a kódolatlan közszolgálati csatornák vételére.

Azt a másikkal is meg tudom oldani. :D

egy összegben fogják az eszköz "árát" hozzácsapni a következő számládhoz a 30. nap után.

De akkor remélem utána békén hagynak. Meg is nézem majd mennyi az az egyszeri díj.

Mivel eszem ágában sincs postázni, állítólag a vodkafon üzletekben is le lehet adni. Na és itt jön a sokat érő kérdés: Ha állítólag nincs raktárkapacitásuk, akkor mégis hova teszik el az ilyesmit az üzletekben? Vagy csak néhány üzletben lehet leadni vagy mindben?

Papírt legalább adnak róla, hogy mégis milyen eszközt adtál le, mikor, ki vagy.. vagy legalább ügyfélszám lesz-e rajta stb.. Hogy ne engem cseszgessenek, ha leadtam, de ők állítják, hogy mégse.

(#110967) nicu71 válasza Ledi (#110935) üzenetére


nicu71
addikt

az rtl+ elég mostohagyerek volt eddig ,győzike show és tsai.Ma viszont focimeccseket jelentettek be ezen a csatornán ,talán ezért kupálták ki.
Bocsánat ,most látom hogy már írta valaki ,ezért offba teszem :B

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#110968) Ledi válasza kezo0 (#110958) üzenetére


Ledi
aktív tag

Köszi. :R

Egyébként nekem se működik az appban az RTL+ . A VTV Boxon meg nem megy rajta a visszanezo.

(#110969) MadMancs válasza cocka (#110961) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez a UPC logo érdekes kérdés. Mi ide. Januárban köttettük be szolgtatas. Már akkor is VTV/Kaon/MediaCard trió volt a lehetőség (van is mind a 3) Kaon viszont doboz záró matrica, és szoftver vodás (a butított), de a doboz UPC, illetve magán a boxon is ott díszeleg UPC logo. Ezekkel mi lehet a tervük? Rendszerben is Kaon nem Horizon.ha ez maradhat akkor ugyanaz a szitu mintha Te tartanád meg a tied Kaonként. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#110970) woodworm válasza cocka (#110966) üzenetére


woodworm
veterán

Örök elégedetlenkedők nyírjátok itt a vodafone-t az állandó határidő tologatásért! Az úgy véletlenül sem jutott eszetekbe, hogy ez pont a hozzátok hasonló elutasító viselkedés miatt van? Ők a hálózaton fenn lévő eszközök alapján csak azt látják, hogy nem ütemterv szerűen halad az eszközcsere program.

(#110971) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Egyik ismerősnél az történt, hogy folyamatosan elmegy a net napi ezerszer. Kijöttek 2 hete, megnézték, hogy az oszlop és az épület között rossz a kábel. Beígérték, hogy cserélik, és azóta is történik. Az érdekel, hogy erre lehet e kötbér igényt bejelenteni? Gondolom az lenne itt a lényeg, hogy él e még a hibajegy vagy valami ilyesmi, de nem ismerem a pontos szabályokat.

Buliban hasznos! =]

(#110973) Medical válasza MiZo1990 (#110954) üzenetére


Medical
aktív tag

Nálam is a hűség hosszabbítás után jelentkezett, de annak már kb. 2 hete! Magától megoldódott?

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110974) Medical válasza jeni (#110953) üzenetére


Medical
aktív tag

:Y :W :W :W :W :W :W :W

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110975) inf3rno válasza #72445440 (#110972) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#110976) MiZo1990 válasza Medical (#110973) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Igen, de nem emlékszem, meddig volt ilyen állapotban.

(#110977) LouiS22 válasza woodworm (#110970) üzenetére


LouiS22
veterán

+1000000000000000000

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#110978) kabelmania27 válasza Inhouse (#110955) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet magas a feltöltési érték ezért meg kellene nézni, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#110979) unravel


unravel
őstag

Ilyen van?

¯\_(ツ)_/¯

(#110980) cof válasza unravel (#110979) üzenetére


cof
veterán

Ilyen kampányt már a bevezetéskor kellett volna... Előfordulhat, de nem tudjuk ki a küldő... szóval lehet spam is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#110981) Intruder2k5 válasza unravel (#110979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én inkább adathalásznak gondolom, de talán a küldő számának ismeretében többet tudnánk róla. A Vodafone szerintem nagybetűvel kezdődik, kétlem, hogy maga a szolgáltató ilyen bakival küldene SMS-eket. Ezen kívül a Vodafone mediabox nem egy szolgáltatás, hanem egy eszköz, amivel igénybe veheted a szolgáltatást. És végül, elképzelhetetlennek tartom, hogy jelen fázisban a Vodafone tesztelőket keresne, azt meg főleg, hogy még fizetne is érte.

[ Szerkesztve ]

(#110982) zoli62


zoli62
addikt

A VTV-n a felvett műsoriok nem láthatók a felvételek között, csak a műsorújságban derül ki, hogy egy adott műsor felvételre került, de nem sorozatfelvételről van szó. Más is tapasztalta ezt?

(#110983) cof válasza Intruder2k5 (#110981) üzenetére


cof
veterán

Igen, már a Helló elég árulkodó, hogy nem hivatalos. Meg miért kérdezné, hogy már használom-e a VTV-t mikor a szolgáltatónak tudnia kell.

Még arra tudok gondolni, hogy most SMS-ben bombázza az embereket az az üzletkötő aki a 061-es tel. számról szokta hívni az embereket.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#110984) Intruder2k5 válasza cof (#110983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az is kamu, többen írták, hogy visszahívni nem lehet, illetve a vele megbeszélt módosítások nem léptek életbe. Milyen üzletkötő az ilyen?

(#110985) hodostamas


hodostamas
addikt

Múltkori csalós hivásom mégse volt csalós, mert tegnap délután bekacsolták az 1 hónap ingyen HBO-t... :U és jöttek a mailok hogy aktiválták a szolgáltatást.

(#110986) cocka válasza MadMancs (#110969) üzenetére


cocka
veterán

VTV/Kaon/MediaCard trió volt a lehetőség

Hát akkor legalább van összehasonlítási alapod. Kérdésem... a Kaonodon a butított szoftverrel lehet külső hddre műsorrögzíteni vagy bukta?

ugyanaz a szitu mintha Te tartanád meg a tied Kaonként.

Igen és ha a felvétel opció a kérdésemre adott válaszod alapján nem elérhető, akkor totál ugyanaz a kettő. Megnéztem, 26k-t kérnének a boxért. Ez így azért vicc, mert perre :F (vicc amúgy) vinnének egy olyan dolgot, ahol lényegében a Pace HD is ugyanarra a szintre lesz butítva. Mi benne a plusz a Kaonhoz képest? Van beépített modem, meg asszem optikai audio helyett digitális koax audio van rajta. Annak is van usb portja, de a lehetőség sincs meg rá, hogy bármit is rögzítsél, mert nincs szoftveresen beleírva. Nincs élő adás megállítás meg visszatekerés sem. Ami totál modemfüggő és van egyelőre: műsorvisszanéző, 7 napos EPG múlt, élő adás visszajátszása az elejétől. De mivel ezeket megszüntetik... eredmény Kaon, csak nem úgy hívják. LOL

(#110987) cocka válasza woodworm (#110970) üzenetére


cocka
veterán

Talán ha méltóztattak volna előzetesen tájékoztatni postai levélben és nem más fórumozóktól kéne megtudakolnom, hogy mi volt a vtv boxos óriásdobozos küldemény előzménye, akkor talán másképp állnék a dologhoz.

Csak a futárrendelős lapon volt egy kósza utalás arra, hogy mintha már tudnom kéne "korábbi" dolgokról.

(#110989) mad823 válasza MadMancs (#110893) üzenetére


mad823
őstag

Hát azok igencsak pici tüskék lehettek (és inkább bufferelés), a HD stream átlag (értsd sok percnyi) bitrate-je 6,3Mbps. Ettől függetlenül nem panaszkodom a képminőségre.

(#110990) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Pár hónapja jött egy tájékoztató, hogy nálunk is szolgáltat a Vodafone (Telekom hálózaton keresztül).

Használja így valaki? Érdekelne, hogy mennyire stabil a net, megérné-e váltani Telekomról? Illetve elő lehet fizetni vezetékes telefonra is vagy sem? Mert a weboldalon nem találok vezetékes telefon csomagokat, de régebben állítólag voltak azok is.

(#110991) MadMancs válasza cocka (#110986) üzenetére


MadMancs
veterán

Per pillanat nem tudom hogy még működik e a szolgáltatás, jelenleg édesanyámnál van hogy húgom kislánya tudjon mesét nézni 1000 éves CRT TV-n míg nem vesznek egy LCD.
Kb 3 hónapja próbáltam, akkor felvétel még ment HDD-re, de műsorújság 1 nap, Visszanéző nincs. Ethernet port is tiltva van. Ennek még van UPC logó elején, de KAON ként kaptam, és my voda fiókban is úgy szerepel.

mad823, igen mondtam hogy az a plafon, 3 és 25 között mozgott. HBO HD egyébként amit néztem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#110992) dale74 válasza mad823 (#110989) üzenetére


dale74
tag

30 Mbps-es tüskék is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#110993) Tomiii258


Tomiii258
tag

A nemrégiben írt router-újraindulási gondok mellett épp költözés előtt állunk, de mivel a munka miatt elengedhetetlen a net, ezért egyszerre 2 helyen lenne szükségem internetre, viszont a MyVodafone-ban nem látok semmilyen olyan lehetőséget, hogy új címre rendeljek új csomagot úgy, hogy nem a régit akarom átköltöztetni...szóval ez csak teljesen új megrendelésként, új ügyfélkóddal, netes belépési emai-címmel stb stb lehetséges?

Illetve kezdek elbizonytalanodni és a Vodáról lassan bármit el tudok képzelni, szóval lehetséges egyáltalán és nem fogja kidobni, hogy helló, pl ezen a néven és igazolványszámmal már van egy előfizetőnk? :DDD

Tomiii258

(#110996) vargalex válasza dale74 (#110992) üzenetére


vargalex
félisten

Ezek nem tüskék, hanem cache-elések. Az átlag vehető a videó bitrátájának... Ami a 0 Mbps-ek hosszát figyelembe véve 10 Mbps alatt van.

Alex

(#110997) MrSmokey


MrSmokey
friss újonc

Sziasztok! Utolsó infóm alapján szeptember 24-től ugye pár csatornát HD felbontásban ad a Vodafone, ami eddig SD volt. Például a Discovery. Vodafone TV-s boxom van, maradva példának a Discovery-nél, ugye az élő adás még SD-ben jön, viszont, ha visszanézem vagy újrakezdem a műsort, akkor már HD!
Ezt vettem észre a héten.

(#110998) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Ma jött két VTV box.Egy már volt és kiválóan tudtam párosítani egy Lg tévével.Sárga+3 gomb amíg villan és már működik is .Viszont ezeken ha nyomom a sárgát és a hármast a gyereksarok jön, a tv vel nem történik semmi.Mit kéne tennem, hogy a VTV táv kezelje a Tv t?.

(#110999) cocka válasza #72445440 (#110995) üzenetére


cocka
veterán

OK, de gondolom nem +2000-ért kapod a hármat. Egyedi ajánlatot lehet személyesen kérni? Ha már elmegyek egy üzletbe valamit leadni, vagy erre csak a 1270-eseknek van "speciális" jogköre? :D Médiakárdot gondolom személyesen azért tudnak adni. Ahhoz talán nem kell túl nagy "raktér". LOL

Véletlenül nem te írtad anno, hogy a Kaon ill. néhai Horizon HD átlagon felül forrósodik? Így azért ez nem túl jó opció. Akkor maradok a kártyánál.

Igen valószínűleg ez lesz a megoldás. Egy kártya, egy vtv box. De egyelőre kivárom, hogy az ominózus időpontok lejártával ténylegesen mi történik, mert nem akarok úgy járni, hogy kiderül megint valami hazugság és mondjuk még év végéig simán használható lenne a régi box is. Ha a kikapcsolást (mármint a visszanéző és társai kikapcsolását) év végénél előbb megcsinálják, akkor utána máris megyek a médiakárdért, meg akkor viszem a boxukat is. Bár még ez esetben se olyan egyértelmű a helyzet (tudom bonyolult vagyok), mert ha vmiért a médiakárd mégsem válik be, akkor muszáj leszek egy 2. vodkaboxot igényelni. Hogy arra lesz-e valami egyedi ajánlat, na az marha jó kérdés.. főleg így hűség kellős közepén.

(#111000) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Augusztus közepén lemondtuk a voda szolgáltatást mert lejárt az 1 éves szerződés és kiköltöztünk közben. Most jött egy levél miszerint van egy számlánk ami -XXXX összeg tehát jóvá kéne írniuk nekik de mint "fizetendő" számla küldték az e-mailt. Voda fiókba nem tudunk semmit se csinálni mivel nincs semmi vodás szolgáltatásunk és az "Ügyintézés" menüre kattintva csak egy "Hoppá! Nincs jogosultságod..." üzenet fogad , az eszközöket is leadtuk mediabox,modem stb.
Csak várnom kell és utalják majd vagy kéne csesztetni őket helpdesk vagy valamin keresztűl? :F
:R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.