Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110851) MadMancs válasza asdf_ (#110850) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerencsére igen, nekem is szempont volt a füles, bt, HDMI, koaxialis digitális, és optikai hang kimenet (nem utolsó sorban kompozit, és rgb bemenet) és Android. Na ezt a felhozatalt csak philipsbe találtam meg 2,5 éve.
Jó Scart már ezen sincs, de az meg lett oldva kompozit bemenettel (VHS).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#110852) pjen válasza Kicsirics77 (#110848) üzenetére


pjen
félisten

Van erre drirekt közösítő, de én biztos nem raknám be.

(#110853) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

És ez a Box UTP kábel nélkül nem működik? Ha csak a koax-ot kötöm bele? Lehet veszek inkább egy 20m-es utp-t az elér az emeletről le, hogy kipróbáljam működik-e egyáltalán.

(#110854) MiZo1990 válasza plevips (#110853) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Kötelezően kell bele UTP kábel. Az, hogy a modem és a box között hogy van megoldva (kábel vagy powerline adapter) mindegy. Bár a powerline adapter még egy hibaforrás.

(#110855) plevips válasza MiZo1990 (#110854) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

ok köszi, akkor marad a 20m utp kábel, megnézzük úgy megy-e.

(#110856) pjen válasza plevips (#110855) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 25 méterrel is megy.

(#110857) vigyory71 válasza MiZo1990 (#110854) üzenetére


vigyory71
tag

Kötelezően kell bele UTP kábel. Az, hogy a modem és a box között hogy van megoldva (kábel vagy powerline adapter) mindegy. Bár a powerline adapter még egy hibaforrás.

Nálam még nem cserélték le a Cisco boxomat, de gondolom rövid időn belül ígyis-úgyis megtörténik a dolog. De ezek szerint ha megesik majd az ügy, akkor az új TV boxot a koaxon kívül mindenképp a CB valamelyik LAN portjára kell bedugni ethernet porton, akkor is, ha nekem bridge módban megy a CB-m, és saját routerem van mögötte? Értsd, nem foglal majd RJ-45 portot a routeremből?

(#110858) plevips válasza pjen (#110856) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

nálunk az a gond, hogy még a régi UPC-s box van, de amióta megszűntek az SD adások, nincs jel, vagy szétesik teljesen a kép.

(#110859) asdf_ válasza pjen (#110856) üzenetére


asdf_
veterán

Az UTP kábelnek 100 méterig kötelező működnie.

(#110860) MiZo1990 válasza vigyory71 (#110857) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha a bridge módban lévő CB-re kötöd, akkor annyi lesz, hogy más hálózaton lesz, mint a többi otthoni eszköz, lehet a tartalom átküldés nem fog menni.

(#110861) MiZo1990 válasza plevips (#110858) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Alacsony a jelszint/sérült a kábel/kilazult a csatlakozó valahol.
Csak rosszabb lesz, mert 24-én újabb adók váltanak HD-ra.
Be kell jelenteni a hibát, ez nem a régi box okozta gond.

(#110862) vigyory71 válasza MiZo1990 (#110860) üzenetére


vigyory71
tag

Ha a bridge módban lévő CB-re kötöd, akkor annyi lesz, hogy más hálózaton lesz, mint a többi otthoni eszköz, lehet a tartalom átküldés nem fog menni.
De ezek szerint köthetem a routeremre is, de ha akarom, akkor a CB-re is, nem rinyál egyik miatt sem maga a box?

(#110863) MiZo1990 válasza vigyory71 (#110862) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Persze, mehet a CB-re és mehet a saját routerre is.

(#110865) kabelmania27 válasza plevips (#110858) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csatlakozó meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani a vételi problémán.
Nézd meg milyenek a modem jelszint és a box jelszint értékek.

(#110866) plevips válasza kabelmania27 (#110865) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

hétvégén megírom, akkor megyek haza.

(#110867) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

Költözés miatt Vodafone 1000 Mbit/s-es csomagom lesz, az előző helyen Digi 1000-es volt optikán. Az összefoglaló szerint Arris Touchstone TG3442DE lesz a modemem.
Digi-nél bridge módba kértem és saját routert használtam, mert amit kaptam modem elég gyenge volt több szempontból is (WiFi, ethernet portok stb.).
Ez az Arris milyen? Itt is megéri a bridge mód? Van bármi ami gondot okozhat ebben a módban? A TV-nek van köze a modemhez vagy elosztóval egyből a TV boxba megy a koax?
Illetve van bármi lehetőség nagyobb feltöltési sebességet kérni vagy a technológia miatt ennyit tud maximum?
Általánosságban mennyire lesz érezhető a váltás optikáról koaxra játékokban?

[ Szerkesztve ]

(#110868) LouiS22 válasza Kicsirics77 (#110848) üzenetére


LouiS22
veterán

Nagy tévedés, simán megy 3 fázison is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#110869) woodworm válasza LouiS22 (#110868) üzenetére


woodworm
veterán

Az a simán azt jelenti, hogy mimo-s egységek között megy csökkentett sebességgel. A nem mimo-s egységek között pedig némi szerencsével (ha ugyanazon a fázison vannak vagy a közel lévő vezetékek között lesz némi áthallás) ugyancsak összejöhet.
A stabil, tervezhető teljesítményhez kell a kondis egység.

(#110870) pkaresz válasza woodworm (#110869) üzenetére


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Erről hol lehet bővebben tájékozódni?
Lenne olyan helyiség amit ezzel tudnék megoldani.
3 fázisra.
Köszönettel!

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#110871) LouiS22 válasza woodworm (#110869) üzenetére


LouiS22
veterán

Én a kolléga explicit nem megy kijelentésére reagáltam azzal, hogy megy. A 119 mbps meg annyira nem nevezhető "csökkentett" sebességnek. Persze lehet, hogy simán szerencsém van csak :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#110872) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Mennyi most a vodás tévéhez a 2. box havidíja? Megbízható mostanában a tévés szolgáltatásuk? Nálunk telekomos gigabites hálózatot használnak ők is, a Telekomra pedig morcos lettem, így elgondolkodtam a váltáson.

(#110873) Medical válasza asdf_ (#110799) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszönöm! :R :R :R
- már meg is oldottam.
Nálam, Szlovákia volt jó!

Van még egy kérdésem a hozzáértőkhöz. :U

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik az a program és honnan lehet letölteni, amivel számítógépen szerkeszteni lehet a pendrive kimentett csatornákat? Pl. csatorna sorrend, stb.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110874) MiZo1990 válasza Voice24 (#110872) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Telekom területen csak Vodafone TV érhető el, az első havi 500, minden további pedig 1000-1000 Forint (max 3 lehet).
Ilyen területen OTT (internet) alapon megy az élő adás is.

(#110875) Medical válasza Voice24 (#110872) üzenetére


Medical
aktív tag

Az első ingyenes a második attól függ, UPC 500 Ft. Vodás 1000Ft/hó

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110876) Voice24 válasza Medical (#110875) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, de akkor most melyik a tuti? MiZo az elsőre 500-at ír, de én is úgy sejtem, hogy az ingyenes.

(#110877) Medical válasza Voice24 (#110876) üzenetére


Medical
aktív tag

Ingyenes! - nálam legalább is.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#110878) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

valaki akinek madzagos Voda netje van, megtenné, h megpingeli a 153.46.253.156 címet, h elérhető vagy sem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#110879) LouiS22 válasza Magnat (#110878) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem elérhető.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#110880) Csöves válasza Magnat (#110878) üzenetére


Csöves
senior tag

Nálam sem.

Aquila non captat muscas.

(#110881) Gubek-Einste válasza Ferenc874 (#110867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az Arris milyen? Itt is megéri a bridge mód?
Mindig megéri a szolgáltatói eszközt csak modemnek használni és saját router-t beüzemelni.

A TV-nek van köze a modemhez vagy elosztóval egyből a TV boxba megy a koax?
VTV esetén kell UTP is a box-hoz nem csak koax.

Illetve van bármi lehetőség nagyobb feltöltési sebességet kérni vagy a technológia miatt ennyit tud maximum?
Technológiai okok miatt nincsen nagyobb feltöltési sebesség.

Általánosságban mennyire lesz érezhető a váltás optikáról koaxra játékokban?
Terület függő, hogy hol milyen a hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#110882) Tomiii258 válasza kabelmania27 (#110685) üzenetére


Tomiii258
tag

Időközben olyan sza* lett a helyzet, hogy a router wifijét lekapcsoltam, áttértem kábelre, de így se jobb, az előbb fél órán belül volt vagy 3 újraindulása a routernek, nap közben meg további 3-4.

Ráadásul most már koax-osztó sincs, mert közvetlen a routerbe megy a fali koax.

A letöltési jelszintek 0-5 dBmV közöttiek, az SNR 26-38 dB közötti, a 786 Mhz-es csatornán továbbra is sok a hibás csomag, tehát lényegében az égvilágon semmi változás.
Feltöltés 41 dBmV, jelsebesség 5.12 ksps, moduláció 64 qam, illetve az egyik feltöltési csatornán 16qam.

Innentől hívjak szerelőt és oldják meg ők, vagy van valami egyéb tanács/lehetőség?

Tomiii258

(#110883) Gubek-Einste válasza Magnat (#110878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi válasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#110884) Magnat


Magnat
veterán

Nagyon köszi mindenkinek, már rá is ugraszottam a supportot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#110885) Ferenc874 válasza Gubek-Einste (#110881) üzenetére


Ferenc874
csendes tag

A Vodafone TV-nek van észrevehető sávszélesség használata vagy elenyésző?
Ha bridge módban van a modem, akkor a Vodafone TV LAN kábele a saját routerbe megy, igaz?
Lakossági előfizetőként át lehet kéretni bridge módba és kérni nem NAT-olt IPv4-et?

(#110886) blod001


blod001
tag

Az normális, hogy szolgáltatás költöztetésnél ragaszkodnak ahhoz, hogy kijöjjön egy szakember? Semmi szükségem nem lenne rá, áthoztam az új helyre a modemet és rádugtam a kábelre, eddig tudtam használni az előző lakó szolgáltatását, de ma járt le, és az én szolgáltatásomat csak jövőhéttől tudom használni, mert akkora volt szabad időpont technikusnál, így egy hétig net nélkül maradok, pedig szóltam szeptember elején, hogy ütemezzék úgy hogy amint itt lejár az előző lakó előfizetése tudjam használni a sajátomat. Mit fog egyáltalán csinálni a technikus ha kijön? Megnézi hogy átdugtam a modemet és hümmög egyet majd beaktiválják?

(#110887) nicu71 válasza blod001 (#110886) üzenetére


nicu71
addikt

nem akarlak megijeszteni,de én egy egyszerű VTV boxot igényeltem ,augusztus 10-én,szeptember 8-án jött/volna/ a szerelő,egész nap otthon szobroztam mire kiderült hogy nem tud ideérni,új időpont szept. 29 :Y ,és másnak pl 5.ik alkalommra sikerült a kiszállás,szóval..ezek vannak :U mostanság.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#110888) cocka


cocka
veterán

Nem tudom feltűnt-e valakinek az új módosítás. Idézem a lényeget:

a közeljövőben a régi típusú médiaboxokon nem lesznek elérhetőek az interaktív funkciók, szolgáltatások (például Videóklub, Filmtár, Műsorvisszanéző - megállítható és visszatekerhető élő adás, TV Apps stb.).
Először a Pace 7111, Cisco 8684, Cisco 8485, Philips DCR8111 típusú médiaboxokon kerülnek megszüntetésre az interaktív tartalmak, több ütemben.
A korábban kommunikált 2021. szeptember 28. és október 14. közötti lekapcsolási időszakot, 2022. év elejére módosítjuk (a pontos megszüntetési dátumról, később közlünk tájékoztatást).

(#110889) Gubek-Einste válasza Ferenc874 (#110885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Vodafone TV-nek van észrevehető sávszélesség használata vagy elenyésző?
Csak a non-lineáris tartalmak és a műsorújság megy IP alapon így lehetséges.

Ha bridge módban van a modem, akkor a Vodafone TV LAN kábele a saját routerbe megy, igaz?
Igen de mehet közvetlenül a szolgáltatói eszközről is.

Lakossági előfizetőként át lehet kéretni bridge módba és kérni nem NAT-olt IPv4-et?
Természetesen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#110890) kezo0 válasza cocka (#110888) üzenetére


kezo0
addikt

Tudnál egy linket dobni ehhez a dokumentumhoz? Jártam már ott párszor, de most sehogy sem találom…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110891) kezo0 válasza kezo0 (#110890) üzenetére


kezo0
addikt

Ne fáradj, közben meglett. És tényleg, már megint egy határidő, amit kitolnak, de én ennek most csak örülök. :)
Amúgy érdekes módon az utóbbi napokban csodálatos véletlenként megszűnt az a hibajelenség is a Cisco boxokon, hogy az EPG-t nem akarta betölteni, majd ha végül sikerült is neki, akkor sem lehetett hátrafelé tekerni az időben, csak előre. Milyen fura egybeesés. :P
[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110892) Amazonas válasza asdf_ (#110828) üzenetére


Amazonas
senior tag

Túl azon, hogy ez egy politikamentes topik, az általad "idiótának" titulált országunkban például már régóta nem szednek kötelezően TV-előfizetési díjat a közmédiára (ha nézed/hallgatod, ha nem; ha van kábelTV-előfizetésed, ha nincs), ellenben pl. "Német"országban, a "britek"nél, illetve "Dániában" a szolgáltató maga, míg Ausztriában és Svájcban erre kijelölt cégek szedik azt be, "Francia"országban pedig közvetlenül az állam. A görögöknél és olaszoknál pedig az áramszámlához csapják hozzá. (Forrás: Wikipedia)
N.B. Némely ország nevét szándékosan írtam idézőjellel.

(#110893) MadMancs válasza Ferenc874 (#110885) üzenetére


MadMancs
veterán

Múltkor webes VTV-t nézegettem, annak HD esetén 25mbps volt a max amit evett, elvileg ugyanazt a streamet kapja box és web. De ez csak visszanéző, vagy pause után érvényes, élő adás esetén nem OTT stream megy, hanem DVB-C akkor csak epg és egyéb aprosagoknak kell net elenyésző forgalommal.
Bridge módban is mehet UTP HGW be, 3 eszközt képes kiszolgálni modem akkor is. Úgy publikus IP-t kap box.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#110894) cocka válasza kezo0 (#110891) üzenetére


cocka
veterán

Nos, miután itt úgy is csak lehurrogást kapnék másoktól a kérdéseim miatt, hogy miért nem követem az egy és szent vodka irányt, amit előírtak nekünk, a kérdéseimet privátban teszem fel neked.

(#110895) kezo0 válasza cocka (#110894) üzenetére


kezo0
addikt

Pedig szerintem tedd csak fel a kérdéseidet itt, nyíltan. Azért van ez a fórum. Szerintem bármit kérdezhetsz, amíg nem sérted a fórum szabályzatát, és nagyobb eséllyel kapsz így választ, mintha csak egy embertől kérdezel…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110896) Gyzmo


Gyzmo
csendes tag

A Vodafone oldalán megjelent legújabb közlemény alapján, a csatorna kiosztás 2021. szeptember 28-án a hajnali időpontokban fog megtörténni.
[link]

(#110897) pjen válasza cocka (#110888) üzenetére


pjen
félisten

A ciscón eléggé esetleges a visszanézés most is. A VTV boxon gond nélkül megy.

(#110898) ates2


ates2
senior tag

segítsetek mert BOT vagyok. Szóval speedtest opticon szerver kiválasztva,letöltés 900/42 Mpbs,viszont tök mindegy mi mást töltök más progival vagy leszedek egy linux iso-t torrentről életbe nem éri el ezt a sebességet...
Miért? lehet ez ? :U

(#110899) kezo0 válasza Gyzmo (#110896) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, hogy az 1. oldalon kihagyták a felsorolásból az HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD és Cinemax2 HD csatornákat, mintha azokat nem lehetne majd fogni a mediacarddal és a régebbi boxokkal. Ugyanakkor ott van a 2. oldalon, hogy ezekből HD lesz az SD helyett, és az 5. oldalon is ott vannak, ahol a VTV boxon fogható csatornákat sorolják fel.

Másik érdekesség, hogy a 2. oldalon, ahol felsorolják, hogy mely csatornák SD változatai helyett kerülnek be a HD változatok, hiányzik az RTL+ HD, miközben az 1. oldalon és az 5. oldalon is ott szerepel a listában, a 68. programhelyen.

Nincs ott senki, aki képes egy ilyen dokumentumot ellentmondások nélkül megszerkeszteni…?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110900) Csabesz666 válasza ates2 (#110898) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

A sávszélesség, nem egyenlő, a letöltési sebességgel..... kb 8 al kell osztani a letöltési sávszélességet, és akkor kapod meg a tényleges letöltési sebességet. Viszont ez sok mindentöl függhet. Torrent esetén, ha nem seddelik neked rendesen tehát nem fedik le a letöltési sebességedet, így lassabban töltődik az adat...... Ha szar a hdd-d írási sebessége mondjuk 60 mb/s , hiába jön az adat 100 mb/s el.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.