Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110301) tonyrulez válasza kabelmania27 (#110297) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, TV tap-on van. Csatlakozók nem lazultak ki, F toldót még vadászok.
A modem újraindítása meg szokta oldani a problémát, de van hogy 1-2 naponta meg kell ezt lépnem, illetve egyszer még ez sem segített, ügyfélszolgálat távolról resetelte a modemet (helyileg fel sem jött a webui).

4 8 15 16 23 42

(#110302) kabelmania27 válasza tonyrulez (#110301) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

F toldót elektromos vagy híradástechnikai boltban tudsz venni.

(#110303) ttomas2005


ttomas2005
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni.

A szitu a következő, az új címünkre nem tudtuk áthozni a Telekomos előfizetésünk annyiért amennyit az előző címen fizettünk, ezért úgy döntöttünk bekötjük a Vodafone 500/200-as TV+Net csomagját. Az új címen viszont csak Telekomos koax kábel van, amit a Vodafone elvileg bérel tőlük. Ki is jött először a Telekomos szaki felmérni a kábelezést ( nagyon jófej szerelő volt) , majd rá 2 napra a vodafonos szaki is kijött beállítani a modemet (ő is szuper jófej volt, így utólag is minden tiszteletem feléjük) nagyjából 4 napig szuperül ment is minden. Viszont tegnap este ez a csoda Sagemcom F@ST 3686 V2 modem úgy döntött megkeseríti az életünk.

Először eldobta a netet és újraindult, ezt eljátszotta kb 3x tegnap este mire nagynehezen stabilizálta magát. Ma újra megcsinálta ugyanezt, azzal kiegészítve, hogy az állapotjelző ledek álló kapcsolat jelzésük ellenére sem adott netet se wifin se patch kábelen keresztül. A WebUI bejön, elvileg minden rendben (bár egyszer volt egy olyan hogy eldobta a WAN címét). Viszont jelenleg a sebességem (speedtesten mérve) ugrál 3/20 és 150/20 között és random újraindul szegény. Van esetleg valami tippetek mit tudok vele csinálni? Előre is köszi!

(#110304) Toth_Jani válasza vargalex (#110300) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De az nem jelent semmit, hiszen a nyitás csak annyit engedélyez hogy lecseréld a gyári rendszert, de ha az van fent akkor semmi sem változik.

(#110305) kabelmania27 válasza ttomas2005 (#110303) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

(#110306) ttomas2005 válasza kabelmania27 (#110305) üzenetére


ttomas2005
csendes tag



Időközben csináltam rajta egy teljes resetet, de nem oldotta meg a problémát.

(#110307) kabelmania27 válasza ttomas2005 (#110306) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltés rendben van, letöltési lehetne több.
Nézd meg, hogy a koax kábelen van-e osztó vagy direktbe megy a modembe.

(#110308) eris94


eris94
tag

Hátha valakinek hasznos lehet:
Hónapok óta húzódó modem újraindulás kálváriámat végül egy szimpla modem csere oldotta meg, így 7 nap uptime után merem állítani, hogy a napi újraindulás probléma megszűnt.

Tehát, akinek a jelszintjei jók, nem lát egyéb problémát, de "Cable Modem Reboot - due to power reset" bejegyzéseket lát a logban, ott szerintem lehet arra gyanakodni, hogy a táp haldoklik, vagy valami a modemen belül. Volt pár áramszünet itt, tehát benne van a pakliban, hogy az csinált valamit.
Egyébként fehér Connect Boxot cseréltek feketére (CH7465VF).

(#110309) ttomas2005 válasza kabelmania27 (#110307) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Direktbe megy a modembe, van rajta két F toldó illetve egy Y elosztó kint a ház falán.

(#110310) kabelmania27 válasza ttomas2005 (#110309) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben az elosztó másik kimenetén nincs semmi érdemes a helyére tenni egy F toldót, hogy javuljanak a letöltési értékek.

(#110311) ttomas2005 válasza kabelmania27 (#110310) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

A másik kimenetén a szomszéd kábele van, ő Telekomos ügyfél és nincs problémája jelenleg. Lehetséges, hogy nálam is a modem adta fel a harcot?

(#110312) cof válasza kabelmania27 (#110307) üzenetére


cof
veterán

Teljesítmény -9dBmV az már eléggé határeset nem? Úgy tudom 0 közelében az optimális. Gyenge a bejövő jelerősség, 1 feltöltési és letöltési csatorna meg hiányzik. Csak mint érdeklődő kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#110313) kabelmania27 válasza ttomas2005 (#110311) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy az F toldóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Nézd meg, hogy modem áramtalanítás után a 13-as letöltési csatornán a moduláció és az SNR sorban lesz-e szám. Ha van rá lehetőséged nézd, meg hogy az elosztónál nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Kb hány méterre van a háztól az oszlop ahonnan be van kötve a kábel?
CoF: Igen, lehetne több, de ettől még működhetne stabilan. Köszi, hogy észrevetted, hogy nem megy a 498Mhz-s ds csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#110314) ttomas2005


ttomas2005
csendes tag

áramtalanítás után az 1-5 csatorna állt a többi nem, így a 13-as is üres volt. Most kicsivel utána ugyanaz van, hogy a 12. ismeretlen moduláción van és nincs SNR érték sem. A TV adások sem mennek. Akkor végig nézem a csatlakozókat. Budapesten élek ilyen társas ház udvarán, nemtudom pontosan hol az elosztó kint az utcán :/

(#110315) kabelmania27 válasza ttomas2005 (#110314) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rendben vannak az F csatlakozók és nem javul a helyzet jelentsd be a problémát, bentről fogják látni a hiányzó letöltési csatornákat.

(#110316) Adams84 válasza Miska0330 (#110299) üzenetére


Adams84
tag

Szerintem szakaszosan fogják lekapcsolni az analóg TV-t. (Hivatalosan már aug. 31-el megszűnt több városban és budapesti kerületben, de fizikailag még mindig működik…)
Ez az e-mail értesítés pl. ma jött a Vodafone-tól.
[kép]
Hivatalosan “karbantartás” lesz, de azt gyanítom, hogy a 8. kerületben ekkor szüntetik meg fizikailag is az analóg TV szolgáltatást…
Más kerületekben/városokban kapott valaki hasonló értesítést?

[ Szerkesztve ]

(#110317) kisscom581


kisscom581
csendes újonc


Ezek a letöltési értékek rendben vannak? Minden csatlakozót megnéztem azok jók. Nyáron néztem akkor 0-3 között voltak.

A választ előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#110318) MiZo1990 válasza Adams84 (#110316) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ilyen éjjeli pár perces leállás/karbantartás volt korábban (08. 31. előtt) máshol is, a TV-hez nincs köze a kép alapján.

(#110319) gorog67


gorog67
aktív tag

Van egy Samsung LT27B550 monitor/tv-m. Elvileg CI+-os, de a Vodafone médiakártya nem indul el benne. Frissítettem a firmware-t 001008-ról 001015-re, de nem változott. Elindul egy csík, megáll 90%-nál, aztán kiírja, hogy nem sikerült. Ötlet?

(#110320) vargalex válasza Toth_Jani (#110304) üzenetére


vargalex
félisten

Ezért írtam a kollégának, hogy nem követeli meg a zárt bootloader-t. Azaz használatkor semmi nem ellenőrzi (és ahogy korábban írtam, szerintem nem rendszer alkamazás nem is tudja) a bootloader nyitottságát.
Inkább a minősítés (és a tanusítvány kiadása) követelheti meg azt...

Alex

(#110321) cocka válasza Adams84 (#110316) üzenetére


cocka
veterán

Az egyéb karbantartásokhoz tették a drágák.

[link]

Van dögivel, ugyanezt az emailt kaptam szó szerint, csak a településnév más.

(#110322) Csabex válasza erahurka (#110224) üzenetére


Csabex
őstag

15 perc után?

Bezzeg én...
(egyébként két óránál szétkapcsolt)

Nálam folyton eldobálja a WAN ip-t valamiért... Gyanakodtam a retek Tp-Link router-re, de mint kiderítettem nem ő a ludas, mert ha a számítógéppel csatlakoztattam direktbe router nélkül, akkor is ugyanaz a jelenség volt... Modem csere lesz végül. Időpont kb. 1 hét múlva lett volna, de mivel elutazunk, ezért két hét :DDD Vicc...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#110323) kezo0 válasza Adams84 (#110316) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam ez aug. 19-én éjjel történt, ugyanez az értesítő levél jött előtte pár nappal… Semmi köze az analóg adás lekapcsolásához, annak ugye aug. 31-én kellett volna megtörténnie. Ehhez képest még most is megy. Bp., XIII. kerület.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110324) ates2 válasza kezo0 (#110323) üzenetére


ates2
senior tag

XI. be úgy volt írva,hogy Aug-23 - Szept 2 ig karbantartások.
Hálózat / áram stb, napközben. Változást nem látok sávszélességben :U
Viszont most jött mail,hogy megint lesz valami: Tájékoztatjuk, hogy 2021.09.07 22:00-tól 01:00-ig BUDAPEST (09.kerület) településen karbantartást végzünk.

(#110325) ates2 válasza Csabex (#110322) üzenetére


ates2
senior tag

1270 legalább ingyenes ? mert ha nem úgy szar 2 órát várni :U

(#110326) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Na most megint előjött a probléma, igaz egyelőre "csak" annyi a baj hogy bármit megnyitok akkor 5-10 másodpercig homokórázik a böngésző mire elindul az oldal betöltése. Hogy a böngészős speedtest elinduljon arra fél percet kell várnom. Utána már a kis aranyos 10-20mspinget mér.

Amit feltettem Speedtest Tracker appot, az már nem ennyire türelmes, és ha másodperceken keresztül nem éri el a szervert, akkor hibával zárul a mérés. Így néz ki:



(Időpontot nem ír a hibás méréshez, de 30 percenként mér)

Megnéztem újra a modem felületén a sebességeket, ugyanannyi minden paraméter ami jónak volt mondva.

4 8 15 16 23 42

(#110327) cocka válasza ates2 (#110325) üzenetére


cocka
veterán

Nonstop L-lel nem mindegy? :DDD

(#110328) ates2 válasza cocka (#110327) üzenetére


ates2
senior tag

Úgy lehet :U

[ Szerkesztve ]

(#110329) fojtviki válasza kabelmania27 (#110315) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Ne haragudj, hogy neked irok, de ugy latom ebben te vagy a profi :) Szoval kellene nekunk 4-es eloszto. A cel az lenne, hogy ne kelljen mar a padlason a koax kabeleket atcserelni, attol fuggoen, hogy melyik szobaban akarjuk nezni a TV-t. Lehet kapni valahol? Koszonom :R

(#110330) pjen válasza fojtviki (#110329) üzenetére


pjen
félisten

Antenna bolt, media mark, műszaki elektrónikai bolt, barkács bolt stb.

(#110331) fojtviki válasza pjen (#110330) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi. Szoval mindegy melyik tipust veszem meg? Barmelyik jo?

(#110332) pjen válasza fojtviki (#110331) üzenetére


pjen
félisten

Majdnem.Amin egy sárga jelzés van azt inkább ne, és a felső freki ne legyen 1000 fölött.

(#110333) Peltár


Peltár
aktív tag

Magyar Posta! MPL!!! Új CB csere
8:40 SMS Csomagja már a kézbesítőnél van. 8-17 megkísérlik kézbesíteni.
Nyomkövető ellenőriz, valóban, futárnál!
A Vodás papír szerint itthon maradok ülők, várom a telefont, hogy akkor megjött a csomag.
16:40 csomag sehol, nyomkövető megint csekkol, 13:36 bejegyzés hogy az ügyfél, mármint én, kérésére későbbi kiszállítás :Y :Y Az meg hogy, ha nem is hívott a futár és a számát sem tudom, és persze mára ültem itthon 8 órát.
Telefon MPL ügyfélszolgálat. Kedves női hang, mondom hogy mi van, át lettem baszva, mert én nem kértem későbbi szállítást kéri a csomagazonosítót, tényleg az van amit mondtam.
Kérdem én ha nem beszéltem a futárral a későbbi időpontról, akkor hogyan fogom megtudni
vagy megint behazudják hogy sikertelen volt a kézbesítés és mehetek a postára?
Hölgy! Hebeg habog, látszik hogy szarul érzi magát más hibája miatt. Azt tudta mondani hogy legközelebb, kérdeztem Szombaton reggel, sajnos nem, hétfő délelőtt, legalább is megpróbálja elintézni. Majd hívnak. A fejem akkora hogy nem fér ki az ajtón. Kurvára dühös vagyok! :W :W :W :W :W :W :W :o :o :o :o
---------------------
Ha a köcsög futár, felhív, hogy baszki a tökömről is a csomagok lógnak, nem tudok ma menni
nem érek oda soha, vagy küldenek sms-t, hogy ma nem, marad a hétfő, vagy az ügyfélszolga
behazudja legalább hogy felborult a kocsi, vagy az USA ledrónozta mert Talibán öngyilkos merénylőnek nézte, akkor azt mondom rendben 16 évig dolgoztam futárokkal 3-4 cég, de ilyet
egyik se mert, hogy bekamuzza hogy az ügyfél kérésére.
Volt már leszarom az egészet futár is, de még az is felhívott hogy ő ma nem jön ki ne várjak rá, nagyon szar napja van. Mondtam rendben, kettőnk között marad, de majd én is kérek egyszer cserébe szívességet, ha mi szorolúnk meg időben, és működött.
Én már annyit segítettem, cipekedtem, falaztam futároknak, hogy miért pont nekem kell ezt így megszívni....Most a hétvégén simán kényelmesen beállíthattam volna, most várhatok hogy hétfőn idetalál e a csomag és mikor.
Ha valaki MPL (mert ők viszik ki a csere modemeket a régiek helyett) járt már így az ossza már meg. :U

(#110334) Peltár válasza tonyrulez (#110326) üzenetére


Peltár
aktív tag

Már nem emlékszem, más eszközödön is csinálja, pl mobil, laptop, tablet, akármi?

(#110335) tonyrulez válasza Peltár (#110334) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mindenhol csinálja, telefon inkább átvált ilyenkor mobilnetre. Egyébként a modem bridge módban van, de mint mondtam ilyenkor a biztonság kedvéért direktbe rádugom a modemet a gépre, hogy ne az én routeremre/kábelemre/gépemre mondják hogy az a rossz. Ezekben az esetekben is szar a net.

4 8 15 16 23 42

(#110336) asdf_ válasza Peltár (#110333) üzenetére


asdf_
veterán

Postánál azt bírom, hogy nem egyszer többórás eltérés van a tracking oldal és a valóság között. Rendeltem valamit, tudtam, hogy kb. mikor jön, félig home office van, így én döntöm el, hogy melyik napon megyek be, melyiken nem. Reggel 8-kor nézem a trackinget, nem mozdult, mondom jó, akkor ma bemegyek. Aztán 10-kor otthon állt a csomaggal a teherautó, amely immár frissen megnézve a trackinget reggel 6 óta a hasában hordja a cuccomat. Hogy én ezt 8-kor miért nem láttam, miért csak 2 órával később, az költői kérdés..

(#110338) kabelmania27 válasza fojtviki (#110329) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5-1000Mhz CE feliratú osztót vegyél. Modem szempontjából nem biztos, hogy jó lesz a négyes osztó mert magasabb lehet nyáron a feltöltési érték, úgy lenne jobb, hogy bejövőre kettes osztó egyik kimenet modem vagy modemes szoba, másik kimenetet lehet osztani a többi tévére.

(#110339) kabelmania27 válasza kisscom581 (#110317) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Alacsonyak a letöltési értékek. Milyenek a feltöltési értékek?
Nézd meg, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#110340) kabelmania27 válasza tonyrulez (#110326) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Routeren próbáld meg dns-nek beírni az 1.1.1.1 / 1.0.0.1 párost hátha stabilabban töltődnek be az oldalak.

(#110341) tomp


tomp
félisten

Délután nálam is megtörtént a modem csere az 1000-es net miatt.


(#110342) cocka válasza vargalex (#110300) üzenetére


cocka
veterán

Nálam ugyanezek vannak a boxon, csak a Widevine résznél nem 15.0 van, hanem 14.0. Algorithm szó szerint ugyanaz, system ID más, security level ugyanúgy L1, az ABI-knál hiányzik az arm64-v8a

De pl. HDR van és ki is írja, hogy milyen HDR típusokat (vagy mik azok), támogat.

és ugyanúgy MV1803 a hibakód.

Tied rootolt? Enyémnél csak egy on-off a root állapot, de mindkét esetben MV1803 van. Szóval nem olyan hú de könnyű kideríteni, hogy mi a faszért dobja ezt a hibát, mert a tapasztalatok összegzése nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#110343) fojtviki válasza kabelmania27 (#110338) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom :R Akkor veszek 2-es elosztot valami jo minoseget :)

(#110344) Peltár válasza tonyrulez (#110335) üzenetére


Peltár
aktív tag

:((

(#110345) kabelmania27 válasza fojtviki (#110343) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez pl jófajta és ez is jó. Két osztó közé mehet egy ilyen.

(#110346) tonyrulez válasza kabelmania27 (#110340) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az a baj hogy eleve ez van megadva.

4 8 15 16 23 42

(#110347) kabelmania27 válasza tonyrulez (#110346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

F toldón kívül még azt megpróbálhatod, hogy kitörlöd a böngészőből az előzményeket és a sütiket, elindítasz a gépen egy karbantartó programot (wiseregistry, ccleaner, spyboot) hátha utána javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#110348) tonyrulez válasza kabelmania27 (#110347) üzenetére


tonyrulez
őstag

Minden eszközön ez a helyzet. Windows PC-k, Android telefonok, Linux szerver. Kétlem hogy egy sütitörlés megoldaná a hálózatszintű problémát.

4 8 15 16 23 42

(#110349) Bibgr0 válasza cof (#110104) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszönöm CoF! Tudsz segíteni, hogy mi tud ilyen frekvenciatartományt?

(#110350) Peltár válasza asdf_ (#110336) üzenetére


Peltár
aktív tag

Itt nálam is volt valami hasonló, de csak délután mert többször is ránéztem napközben a csomagkövetésre, azt egyszer csak ott volt a 13:36 meg hogy az én kérésemre. Még a postaládát is megnéztem nem e az alatt a 3 perc alatt volt itt a futár amíg kiszaladtam a slozira. Ezért szeretem jobban a csomagpontot napközben jön az üzenet hogy terítve este már biztos ott van. Még ma akkor is jobban jártam volna, ha a két legközelebbi postára leadja a futár. Bringa azt 1 óra alatt oda vissza megvan. De nem lehet, csak ha már beszéltem a futárral, mert üzleti csomag házhoz. Na de nem beszéltem, legalább beszéltem volna, akkor
talán tudtunk volna tenni valami kompromisszumosat. Így csak én szívok, pedig lehet csak a futárt tömték túl ahelyett hogy két kocsit küldtek volna teríteni. Na mind1 nincs mit tenni.
Remélem hétfőn max 12-ig kihozzák. Így még nem jártam. Pedig van egy két csomagfeladásos, átvételes év mögöttem. 16 céges + mostanában saját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.