Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110201) Dugos válasza kabelmania27 (#110199) üzenetére


Dugos
tag

és ish4d0w!

köszönöm a gyors választ. Egész nap próbáltam őket hívni, tele van minden vonal, ezt akartam elkerülni. Megpróbálom az online-t, de abba még belépni se léptem be, szóval nem hiszem, hogy az gyors lesz. De legalább megvan a probléma!
Köszi mégegyszer mindkettőtöknek!

(#110202) popey37


popey37
addikt

a netem megjavult, viszont van pár furcsaság amire nem tudok megoldást.
az első: az eszközkezelőben az alaplapi ethernet kártya nem inditható el, hiba kód 10.
mi lehet a problémája?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#110203) basel00


basel00
tag

azt megtudjátok mondani hol tudom megnézni a modem értékeket?

köszönöm

(#110204) ztsoft válasza #15041568 (#110162) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

ja és a https://www.vodafone.hu/ugyfelszolgalat/kapcsolat URL-t szkripttel korlátozzák, bámulatosan, túlmelegszik a gép, egyszer már leállt.

Örülnének neki, ha ennyire pengék lennének a programozóik (valószínűleg átvették a UPC profi csapatát, Ők már kis újukból kirázzák a folyamatos újratöltéshez szükséges kódot). :C

Most a Google szerveréről kéri folyamatosan az adatokat (kép lent).
Eddig nem vettem észre, hogy a upc.hu címről is tölt be adatokat, ha jól tudom, ez már nem él, csak át van irányítva, vagy tévedek?

A túlmelegedés és leállás nem a Vodafone hibája, érdemes lenne kitakarítani a hűtést, esetleg újra pasztázni a CPU-t. Nálam csak annyi történt, hogy a ventilátor fordulatszáma megemelkedett egy kicsit, számottevő hőmérséklet emelkedés nem volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#110206) ates2 válasza RudiLicenc (#110193) üzenetére


ates2
senior tag

Hát nem tudom,nekem CF dns-e mindig mintha lassabb lenne :U

(#110207) RudiLicenc válasza ates2 (#110206) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem tudom mennyire megbízható manapság a Googlenek a DNS performance tester programja, én az alapján lőttem be régebben a CloudFlaret.

Ami még működött nekem, hogy a Vodafone másodlagos DNS szerverét állítottam be elsődlegesnek, és fordítva.

Üdv!

(#110208) kezo0 válasza MiZo1990 (#110177) üzenetére


kezo0
addikt

2 perc múlva éjfél. Nálam még megy az analóg adás. Bp., XIII. ker.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110209) kezo0 válasza kezo0 (#110208) üzenetére


kezo0
addikt

Szept. 1., 00:19 – még mindig él az analóg…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110210) szabogabor10 válasza kezo0 (#110209) üzenetére


szabogabor10
veterán

XI.-ben is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#110211) kezo0 válasza szabogabor10 (#110210) üzenetére


kezo0
addikt

Gondolom, most már csak majd reggel nyúlnak hozzá… Mint a régi szép UPC-s időkben. Kb. minden változás, amit éjfélre ígértek, csak reggel történt meg, mert éjszaka nem volt bent senki, aki megcsinálja. :P

(Amúgy tényleg kiváncsi lennék, hogy a gyakorlatban hogy történik az analóg lekapcsolása. Felteszem, nem úgy, hogy valaki valahol elfordít egy nagy fekete kapcsolót. De akkor hogy?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110212) szabogabor10 válasza kezo0 (#110211) üzenetére


szabogabor10
veterán

Múltkor bezzeg le tudták kapcsolni éjfél után az SD csatikat. Bárcsak érteném ezeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#110213) cocka válasza szabogabor10 (#110212) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen. Az várhatott volna. Legalább a Horizon Go ígért lekapcsolásáig. Hogy az ember az SD-s adásokat is visszanézhesse.... helyesebben a csak SD-ben visszanézést szolgáltató adók adásait...

(#110214) Sanya


Sanya
nagyúr

A horzon go még megy.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#110215) kabelmania27 válasza basel00 (#110203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen tudod megnézni az értékeket.

(#110216) Torry válasza kabelmania27 (#110215) üzenetére


Torry
addikt

Szia!

És mit is kellene keresnem?
Nálam IX.ker random teljesen belassulunk az 500-as nettel. Óriás pingek és nagyjából 20-ra lemegyünk.

Köszi,
P

(#110217) kabelmania27 válasza Torry (#110216) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Régi CB modem esetén haladó beállítások majd hálózat állapota ezen belül letöltési és feltöltési fület kellene megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#110218) fecke78


fecke78
senior tag

vodafon tv online
wa 181 hiba kód
elözmények törlése megoldotta

[ Szerkesztve ]

(#110219) Peltár


Peltár
aktív tag

Kábelmánia27
Szia !
Tanácsot kérnék!
Kapni fogok elméletileg a héten egy Compal CH7465VF modemet , az UBee uborkát cserélik + 240 csomagot átrakják 300 csomagra mert megszüntetik a 240 csomagot. Kaptam levelet.
Előre próbálom megnézni amit szükséges, ne legyen internet kimaradásom mert ez mostanában fontos. a Compalhoz azt írja hogy T elosztó, na ha nekem csak internet van a T elosztót kihagyhatom mint ahogy az Uborkához sincs, és csillapító sincs berakva így 5 éve szépen mennek a dolgok, kivétel amikor átvágják a fő optikai kábelt.
Bridge módban tervezem ezt is IPV-4 alatt. Ez a kütyü van olyan stabil brifge módban mint
az Ubee? Az ár amit most fizetek 5.894,- az új ár is ennyi. Nincs hűség már rég óta.
Ha nem fogadom el akkor ugyan ennyi a 150 csomag :DDD Nincs nekik konkurencia ;)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#110220) blakey válasza Peltár (#110219) üzenetére


blakey
titán

300-as csomaghoz mondjuk nem értem, hogy miért küldenek Compalt, de legyen, gondolom a régi eszközöket begyűjtik. Ugyanúgy kell bekötni, semmi különösebb dolog nem kell hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110221) Peltár válasza blakey (#110220) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi!
Gondoltam én is csak minden helyen mutogatják a T elosztójukat meg a piros piros kábelüket
amit én majd kihagynék :K

(#110222) PrometheusX válasza ates2 (#110192) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Hasonló dolgokat tapasztaltam én is, csak időtúllépéssel fűszerezve.
Bridge üzemmódba kapcsoltattam és saját routeren beállítottam Google Public DNS szervereit. Minden problémám megszűnt.

(#110223) ates2 válasza PrometheusX (#110222) üzenetére


ates2
senior tag

Úgy van nálam is,akkor is érzékelem... szóval ez inkább hálózat.
1000-es netből napközben kb 500-as van meg este elmegy 60-700-ig de az a kopp.

(#110224) erahurka


erahurka
félisten

Budaörsön másnál is minden elment? Ügyfélszolgálat persze elérhetetlen, 15 perc után kinyomtam.

(#110225) Berzso


Berzso
tag

Sziasztok, most élesítettem a VTV-t. Asztali windows alatt a lejátszás bármelyik csatorna nézése közben pár sec után megáll és ezt az üzenetet kapom: Videó lejátszási hiba. Kérjük, próbáld újra később (WT1809) Próbáltam Chrome és Firefox-al is
Android alatt működik.
A másik gond, hogy a saját csatornáim hozzáadása után nem látom ezt a listát android alatt. Sokat szidtuk a Horizon-t, de úgy látszik ez a borzalom azon is túltesz. Tudom, hogy nem régen idult a VTV, de tényleg elképesztő, hogy a XXI. században nem lehet megoldani egy ilyen egyszerű dolgot.
Van valakinek ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalata?

(#110226) Faterkam


Faterkam
addikt

Sohasem gondoltam volna, hogy a csodás Horizon Go-t egyszer visszasírom. Ez az új Vodafone TV applikáció egyszerűen alulmúlhatatlan! Ameddig még lehet marad inkább a Horizon :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#110227) erahurka


erahurka
félisten

Na visszajött. De elég dühítő, hogy nem lehet elérni ezeket a szerencsétleneket. A UPC-vel mindig tudtam beszélni, vagy azzal indult a hívás, hogy gond van ebben meg abban a körzetben.

(#110228) cocka válasza Faterkam (#110226) üzenetére


cocka
veterán

De ugye az egy dolog, hogy csomó HD adás SD verzióját kivették és hogy emiatt a csak SD csatornákon visszanézhető anyagok így mentek is a levesbe, de ezenfelül egy csomó ÉLŐ csatornát is elvettek:

Duna World HD, Paramount Network HD, Viasat3 HD, RTL 2 HD, Cool TV HD, Film+ HD, Jocky TV, AMC HD, Sláger TV, Arena4, Animal Planet HD, History HD, BBC World News, D1 TV, Pax TV, Bonum TV, Fix TV, hatoscsatorna

Ezeket élőben sem lehet nézni... HOLOTT egyébként a beállítások csatornalista résznél listázva vannak. Tehát a poén az, hogy ha konkrétan csak ezeket ott bepipálom, akkor az élő adásoknál semmit nem listáz.

Szóval az egy dolog, hogy arról értesítettek, hogy mely SD-HD párosokból veszik el az SD verziót, de a fentiekről már elfelejtettek. Egyelőre semmilyen ésszerű magyarázatot nem találtam arra, hogy a fenti listában szereplő csatornák miért nem nézhetőek Horizon Go-n vagy .tv-n keresztül. Attól, hogy megszüntetik 30-án még 30-áig lehetett volna sugározni. És még csak az sem mondható, hogy az egy csoport alá tartozókat nem lehet, mert pl. van itt Viasat3 HD, de Viasat6 meg benne maradt. Vagy nincs már RTL 2, Cool TV, Film+, de van pl. RTL Klub, RTL Gold, RTL+, sorozat+, muzsikatv. És ez csak egy csoportra példa. Tehát úgy tűnik, mintha random választottak volna párat.

(#110229) MiZo1990 válasza cocka (#110228) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A felsorolt csatornák korábban se voltak nézhetőek a Horizon GO-n.
Egy kivezetés előtt álló cuccot nem fognak "fejleszteni", ott a Vodafone TV app.

+Ingyenes extra, amire nincs minőségi mutató meg célérték és kb. azt csinálnak vele, amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#110230) Faterkam válasza MiZo1990 (#110229) üzenetére


Faterkam
addikt

A Horizont úgy adták el, hogy amiért fizetsz a TV-n, azt nézheted. Nekünk a fullos TV előfizu van, tehát mindet kellene látni, nézni.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#110231) MiZo1990 válasza Faterkam (#110230) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Horizon GO-n és a Vodafone TV-nél is vannak olyan csatornák, miket egyáltalán nem lehet nézni és olyanok is, amiket csak (UPC) Vodafone hálózaton keresztül lehet nézni.
Az, hogy kinek mivel adtak el egy ingyenes extrát, más kérdés.

(#110232) kabelmania27 válasza Peltár (#110219) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Annyi változás lesz, hogy az új modem több letöltési csatornát fog használni, modem üzemmódban stabil szokott lenni a cb, mivel csak internet előfizetéssel rendelkezel nincs szükség osztóra.
Ha megírod a modem értékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#110233) Nordik


Nordik
őstag

1270 belföldön minden hálózatból ingyenesen hívható? :U

(#110234) kabelmania27 válasza Nordik (#110233) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Belföldről ingyenes.

(#110235) Ledi válasza unicumnext (#110128) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nekem sajnos 1809 hibát dob. :(

Tv: LG webOS

(#110236) MadMancs válasza Nordik (#110233) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekom mobil, Telenor mobil, Voda mobil, Voda vezetékes, Digi vezetékes ahonnan tapasztalatom van hogy díjmentes. Elvileg egyébként igen mindenhonnan, de ez a tuti illetve tapasztalat.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#110237) kezo0 válasza kezo0 (#110209) üzenetére


kezo0
addikt

… és nálam még mindig megy az analóg adás. Ahhoz képest, hogy tegnap kellett volna lekapcsolniuk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110238) basel00 válasza kabelmania27 (#110215) üzenetére


basel00
tag

mivel én sajnos nem tartózkodok otthon így a feleségem csinálta telefonnal a fotókat, de ezek az értékek és a Y csatlakozó

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#110239) Peltár válasza kabelmania27 (#110232) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi, akkor osztó kimarad, ha megérkezik, ahogy szoktuk, megírom majd az értékeket.
Meg előtte a leszedem az Ubee értékeit is majd.

(#110240) Peltár válasza kezo0 (#110237) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ha nagyon akarod és nem laksz tőlem messze van remek ágvágóm, az 10mm-ig bármilyen vezetéket IS visz. Szigetelt a nyele. ;) :P

(#110241) kezo0 válasza Peltár (#110240) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, nálad hogy van, de nálam sajnos a digitális jel ugyanazon a kábelen jön, mint az analóg, és az előbbit továbbra is szeretném venni...;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#110242) Peltár válasza kezo0 (#110241) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát jól van csak később meg ne bánd.. :K Nálam csak digitális, nincs TV.

(#110243) woodworm válasza Peltár (#110242) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy látom csak elvágta valaki azt a kábelt, se tv, se internet.

(#110244) Peltár válasza woodworm (#110243) üzenetére


Peltár
aktív tag

:Y Pedig még el sem indultam...mondjuk ha elindulnék se tudnék többet tenni, csak max egy fél falut lekapcsolni a légvezetékről. 700-800 ember meg nem olyan nagy szám, na de ha lenne markolóm :U :B gerincvezeték...na de azt meg nem tudom hol van.

[ Szerkesztve ]

(#110245) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Milyen eszközön fut a voda tv egy nem smart tv-n?
Telòròl nem engedi a tükrözést, droidos kinai boxokon nem fut. Valakinek tippje esetleg :O

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#110246) cocka válasza *Mukeey* (#110245) üzenetére


cocka
veterán

Én úgy oldottam meg, hogy számgép bekapcsol, mert csak azon fut az a szar és kirakom a képet HDMI-n tévére. Vagy kell egy jó hosszú kábel vagy ha sok lóvéd van, akkor veszel vezeték nélküli HDMI továbbítót.

Vmiért pikkelnek az androidboxokra. (nekem kettő is van, egyiken se megy, sőt az eddig mások által írt tapasztalatok alapján egyik androidos boxon sem megy, se A. OS-en, se TV-n) Gondolom mindenáron a VTV-t akarják erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#110247) *Mukeey* válasza cocka (#110246) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem 3 fajta is van, egyiken se megy.
Ez még oké, ha lenne valami alternativ megoldás, pl telòròl/tabròl cast. De arra meg azt írja, hogy kapcsoljam ki a tvkép rögzítését :F Screenrecordernek érzékeli a tükrözést.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#110248) dstern válasza cocka (#110246) üzenetére


dstern
tag

NVIDIA Shield TV Pro esetén nekem sem engedi elindítani a VTV APPot, MG007-et kapok én is. A box-om az egyik legerősebb, legjobban támogatott a piacon, nélkülözve bármilyen kínai vagy saját "mókolást".

Simán rákeresve a "Vodafone MG007"-re, a kereső kidobott pár külföldi fórumot (portugál, német, cseh - Google Fordítóval ofkorz :D ), ahol ugyanerre panaszkodnak...
(Csak egy észrevétel: Google esetén kevés a találat, ráadásul pár közülük az "EU-s" adatvédelmi törvény értelmében el lett távolítva :)) Bing, Yandex több találatot hoz ki)

Szóval más vodás ország VTV appja esetén is hasonló a helyzet. Androidos TV-boxokon MG007 error kódot dob ki - nincs rootolva, nincs a bootloader lockolva, DRM L1 elérhető, még a Netflix 4K is megy rajta stb... A Voda ügyfélszolgálat csak annyit reagál, hogy hívják fel őket vagy menjenek be az üzletbe, ahol a beszámolók alapján csak annyit válaszolnak, hogy a csodás új szolgáltatásukat kizárólag a megbízható eszközökön támogatják.
Értsd: mármint, ami a bevételeik szempontjából megbízható :D
Nem ám, még a végén egyvalaki előfizet a tágabb családban, a többiek meg azt az 1 előfizetést használják 5 Android TV-n...

Egyetlen megoldás a külföldiek esetében egy korábbi verzió letöltése volt, ahol még nem volt semmi korlátozás. Igenám, de ott már korábban bevezették a VTV-t és még vannak korábbi APK verziók.
Körbenéztem az APK-s oldalakon, a magyar app esetében a 2.0.0-ás verzió az elérhető legkorábbi (2021 június), ezt letöltve nekem ugyanúgy MG007-et dob ki. Találtam olyan oldalakat, ahol elvileg felkínálják az 1.0.1-es verziót, de a fájl letöltésénél kiírják, hogy időközben, valahogy törölve lett...

Számomra úgy tűnik, hogy az Voda, a UPC-vel ellentétben, szigorított és az appjukba beírhattak egy "IF OS=AndroidTV then F..KYOU" sort.
Hacsak véletlenül valakinek nincs meg egy korai VTV APK verzió, akkor úgy néz ki, az TV-boxos tévézésnek szeptember 30-cal vége :((
De ha valaki az enyémnél jobb hírekkel tud szolgálni, ne tartsa magában ;)

(#110249) *Mukeey* válasza dstern (#110248) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Sajnos nekem is igy tűnik🙁

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#110250) kezo0 válasza kezo0 (#110237) üzenetére


kezo0
addikt

Immár szeptember 2. van, és még mindig megy az analóg adás.
Volt már olyan, a Vodafone által kitűzött határidő, amit sikerült betartaniuk…?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.