Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100801) bon válasza kuyarashi (#100800) üzenetére


bon
őstag

A lista nagyon nem mérvadó, a Tv-k amiben eddig használtam egyik se szerepelt a listában amikor megvettem őket.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#100802) kezo0 válasza kuyarashi (#100800) üzenetére


kezo0
addikt

Abban a 2014-es LCD-ben is mennie kéne, ott a modulfogadó slot hibás lehet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100804) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Tudtam, hogy nem teljes a lista, ezért is próbáltam ki a gyakorlatban. A foglalat zsír új volt, nem gondolnám, hogy baja van, de úgy rémlik, hogy még e-mailt is írtam (szerintem a UPC-nek, vagy hívtam őket) és megerősítették.
Közben visszanéztem az akkori leveleimet, mert rémlett, hogy nem ez a típusa pontosan. Épp kifutó modell volt, ezért ugyanazon az áron megkaptuk az utódját, ami szerintem 95%-ban ugyanaz (UE40H5070). 2015-ös a TV.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#100805) cof válasza kuyarashi (#100804) üzenetére


cof
veterán

Furcsa, hogy nem megy, Nem lett fordítva belerakva a modul? Ha ki lehet választani a szolgáltatóknál az UPC-t akkor mennie kellene.

Na de az eredeti kérdésedre a válasz, az LG-n menni fog 99% biztosan. Nem láttam 2 évnél fiatalabb TV-t amiben ne menne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100806) Livius válasza kuyarashi (#100804) üzenetére


Livius
őstag

Érdemes frissíteni a TV szoftverét a legújabbra, amit eddig kiadtak hozzá. Nálunk egy vadiúj 2019-es Sony android TV-én a CI+ kártya nem volt hajlandó normálisan működni a boltból kijött szoftververziójával. Amint ráraktam a legfrissebbet a Sony oldaláról letöltve egy USB-és pendrive-val, egyből jó lett minden.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#100807) gduck válasza kuyarashi (#100800) üzenetére


gduck
addikt

Hát elég érdekes hiba, nálunk még a B-s Samsung is tudja kezelni a kártyát, pedig az 2009-es a tied meg 2014-es széria...

(#100808) Gondics


Gondics
csendes tag

Megkaptam az új voda tv boxot. Az a kérdésem, míg a volt Cisco boxom "szerette" a +7 - +10 dB-s jelszintet. A nuĺlához közelítve viszont bizonyos csatornák kockásodtak.
Most az új vodafone box milyen? Jó neki ez a plusz jelszint, vagy ezzel a boxxal már mehet lejjebb, 0 dB környékére a jelszint?
A feltöltési jelenleg 40-42 dB, jel-zaj 38 dB

(#100809) kabelmania27 válasza Gondics (#100808) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az új box is szereti a pozitív jelszint értékeket.

(#100810) gregory91 válasza kuyarashi (#100800) üzenetére


gregory91
senior tag

Először is meg kellene nézni hogy a cam-modul nincs-e letiltva a tévéden.Illetve nem ártana a foglalatot is portalanítani.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#100811) syrus1006


syrus1006
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat! Megnézem az eszközöket amiket említettél.

(#100812) Drakuf


Drakuf
tag

Hónapok óta akadozik az internet szolgáltatás, percenként többszöri alkalommal kapok "request time out"-ot. Számtalan hibabejelentés, e-mail váltás után voltak hajlandóak "kivizsgálni" az ügyet, ahol megállapították, hogy nem nálam van a hiba viszont orvosolni még azóta sem sikerült... Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehetne végérvényesen megszabadulni ettől a bohóc bandától? Augusztusig még köt a hűség sajnos.

(#100813) ztsoft válasza ztsoft (#100772) üzenetére


ztsoft
őstag

Elméletileg sikerült a javítás, jelenleg nincs csomagvesztés. :C Jelszintek jók, le 1,3 - 2,1, fel 43,0 - 44,5, net sebesség megvan. De, már most is vannak 50 - 80-as ping-ek, majd este 9 körül kiderül, hogy mennyi az annyi.

Kaptam egy kis infót is, ki kell szedniük a no TV szűrőt (nálam is kivették, még viccelődtem is velük, hogy bünti lesz érte), meg "elméletileg" az analóg TV le lesz kapcsolva.

#100800 kuyarashi

Nálam a UE48H6400-ásban tökéletesen működött a Mediacard (már nincs TV előfizetésem), ahogy a PS51F5500-ásban is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100814) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#100771) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek teljesen jó értékek.
Elméletben nulla körül optimális, régebbi d2-es modemekre inkább igaz volt, ex Fibernet területen kb egy szinten jöttek a letöltési csatornák és az az analóg adások, de amióta van dvb-c azóta analóg alatt jönnek kb 5dB-vel.
Az új sokcsatornás modemek fejlettebbek és szeretik az 5-10körüli értékeket, de a 12-15-ös érték is teljesen jó, ismerősnél a 3212-es cisco stabilan ment 21-22-es értékkel is.
Nálad jól van beállítva a hálózat mert kb 70-75dB körül jön be a lakásba a dvb-c és a ds csatorna, feltöltés pedig alacsony.
ztsoft: Szuper.

(#100815) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#100814) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi a választ/segítséget!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#100816) tobi'' válasza cof (#99718) üzenetére


tobi''
tag

Mailben kellett elküldenem a postai feladóvevényt szkennelve, még csak most kaptam róla választ, hogy kivizsgálják és utána kerül jóváírásra, közben ugyanaz napon sms értesítőt kaptam, hogy 1 hetem maradt befizetni a számlát egy telefonszámon keresztül vagy az eladásra kerül! Mint egy maffiozó banda komolyan! Ők tartoznak és én fizessek és majd talán kivizsgálják 30 napon belül. A postai feladóvevényükön két hónapos idő szerepelt, az a számla eladása után 3 nappal van, gondolom nem véletlen.
Ha most befizetem attól tartok nekem kell majd futni a pénzem után jogi úton.

(#100817) ztsoft válasza ztsoft (#100813) üzenetére


ztsoft
őstag

Eddig tartott az öröm, ismét használhatatlan a net, épp a garantált közelében mocorog. :W
A le jelszintek is ugrálnak, 17:00-kor 5,7 - 7,2 volt, most 2,4 - 3,2. Csütörtökön ismét nekifutunk a Technikussal.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100819) ztsoft válasza #72445440 (#100818) üzenetére


ztsoft
őstag

Majd nem megvan, csak ennyit változott azóta.

Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073) ISP: UPC Magyarorszag Latency: 67.93 ms (80.33 ms jitter) Download: 0.68 Mbps (data used: 1.0 MB) Upload: 10.20 Mbps (data used: 8.4 MB) Packet Loss: 0.0% Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/2a46d710-d49c-4c96-84de-bfb4738152eb

És még csak 7 óra, 9 körül szokta elérni a csúcsot. Most ismét felszálló ágban van a le jelszint, 4,9 - 6,3. Csak, hogy egy kicsit szemléletesebb legyen (kép), 9 körül az ugrás a szakik munkáját ábrázolja, de 10-től már senki nem nyúlt a kábelekhez.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100820) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
a voda box hdmi kimenete tudja a cec formátumot ? ha igen ezt hol tudom beállitani?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#100821) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Szüleimnek régebbi, még HDDs műsorrögzítős UPC boxuk van.

Vettek új tévét, és random elsötétedik a kép. Szóval szerintem cserélni kellene a boxot.

A VTV nem jön be nekik, mert 90 nap mulva törlődik a felhőből a felvétel, illetve jogi dolgok miatt azt mondták nem minden rögzíthető, de hogy mi nem azt nem tudjuk. Így ezt nem szeretnék.

Láttam ezt a KAON boxot. HOnlap szerint nem műsorrögzítős, de hasznlítai szerint USB/ HDD ráköthető.
1. Szeretném megkérdezni, hogy ez működik e rögzítésre.
2. Illetve előre beprogramozható e hogy mikor mit vegyen? (a lényeg hogy tudják felvenni a dolgokat ha épp nincsenek otthon és nem megy a TV)

Köszönöm

(#100822) MiZo1990 válasza Shummo (#100821) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A KAON box november 5. előtt Horizon néven futott és valóban lehetett vele felvenni és a visszanéző is ment.
November 5. óta már butítva telepítik és az internetes funkciók nem mennek.
Jelenleg kint lévő eszközök továbbra is tudnak mindent, újak nem.
Eddig itt senki nem jelezte, hogy újonnan KAON boxot kapott és működik rajta az USB felvétel.
Ez egy egytuneres egység; azt lehet nézni, amit felvesz és lehet előre programozni.

(#100823) Shummo válasza MiZo1990 (#100822) üzenetére


Shummo
aktív tag

Most már gondolom mi is butítottat kapnánk. Akkor tárgytalan. Köszönöm

(#100825) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
A IX. kerületben felújítok egy 2 szobás társasházi lakást, ahol eddig csak TV szolgáltatás volt megrendelve, de szeretném bővíteni egy erős internettel.
A koax kábel az előtérből jött be a nappaliba falon kívül. Jelenleg folynak a villanyszerelési munkálatok. Szeretném, hogy minden falon belül legyen.
Kérdésem, hogy mire figyeljünk és milyen kábelek kellenek, hogy mindkét szobába eljusson a tv és internet?

(#100826) Gubek-Einste válasza Cortez863 (#100825) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Háromszorosan árnyékolt kábel kell a tévének, fali UTP kábel és aljzat a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#100827) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,
A kérdés lehet hüJén hangzik, de hátha nem :) Ha CsodaVoda megszünteti az upcmail és egyéb chello...stb email szolgáltatást, akkor mindenkinél előfizetés szinten is törlődik majd az smtp szűrés ? Kérdezem azért, mert jelenleg marha macera kikapcsoltatni. 1270 telón + félóra zene minimum mire ügyintéző ugye..stb.. Köszönöm !

(#100828) Gubek-Einste válasza degec (#100827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettőnek nincsen köze egymáshoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#100829) Ledi válasza Cortez863 (#100825) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

Szeretném, hogy minden falon belül legyen.

Ne akarj falon belül kábelezni, mert ha valami gond van bonthatsz falat. Az pedig nem a legjobb egy felújított lakásban. :K

(#100830) kabelmania27 válasza Cortez863 (#100825) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Háromszoros árnyékolású koax és jófajta utp (cat6 a jövő) kábelt, koax kábelnél ne legyen fali aljzat vagy ha mégis akkor ilyet vagy ilyet vagy ilyet lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#100831) degec válasza Gubek-Einste (#100828) üzenetére


degec
senior tag

ha kifejtenéd :D nagyon klassz lenne. :R :R

smtp is megszűnik akkor ? :D

[ Szerkesztve ]

(#100832) Gubek-Einste válasza degec (#100831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól, hogy megszüntetésre kerül a e-mail szolgáltatás, még az SMTP tiltás nem fog megszűnni mert a kettőnek nincsen köze egymáshoz. Az SMTP tiltás egy biztonsági intézkedés ami az ártó szándék akadályozását szolgálja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#100833) degec válasza Gubek-Einste (#100832) üzenetére


degec
senior tag

és akkor ez minden szolgáltatónál is igaz, hogy ezt kérni kell, hogy kapcsolja ki, ha mondjuk telekom vonalról más smtp-t akarok használni, vagy voda alól telekom smtp-t.. :R

(#100834) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van vmi site/fb oldal ahol nyomon lehet kovetni mit/hol karbantartanak? jelenleg nincs upc/voda vezetekes internetem..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#100835) gregory91 válasza dellfanboy (#100834) üzenetére


gregory91
senior tag

Egy pár helyen folyik karbantartás nézd meg hogy tied is köztük szerepel-e.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#100836) gregory91 válasza Cortez863 (#100825) üzenetére


gregory91
senior tag

Legyen falon kívül szerintem is,vannak az úgyn. kábeltakarók vagy könnyen csúsztatható kábelcsatornák.Probléma esetén könnyen kiszedhetőek a kábelek,a fal bontása nélkül(plafon-szarkában vezeted le a végpontig,ha szerzel egy jó minőségű(!) "T" elosztót(in->out-out),és akkor tovább is vezetheted a kábelt dekoratívan).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#100837) cof


cof
veterán

Nézegetem ezt a VTV BOX-ot és látom, hogy nem is olyan vészes a felvétel része mint ahogy mondják, mert szinte mindent fel lehet venni. Egyedil az állami adók többségéről nem de az meg kit izgat, azokra van legál online forrás.

Itt a VTV csatornakiosztás, és táblázat. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100838) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok.
kicsit új vagyok a mobilnetek világában. Van lehetőség szkennelni mobillal milyen Band-ek elérhetők?
Mondjuk egy szolgáltatónál több esetleg?
B20-on hány megabit érhető el vodánál tapasztalatotok szerint?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#100839) cof válasza Stonerice (#100838) üzenetére


cof
veterán

Ez otthoni, vezetékes szogáltatások topik.

[Vodafone mobilszolgáltatások]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100840) MadMancs válasza Stonerice (#100838) üzenetére


MadMancs
veterán

Ahogy CoF is írja rossz topic. Egyébként voda B20 (meg az összes többinél a B20) kb semmire nem jó. B1, B3, B7, B8 ad megfelelő sebességet. B20 csak lefedettség javításához jó.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#100841) pestibenji


pestibenji
senior tag

Sziasztok! :)
Sokat olvasgattam a fórumot, az összefoglalót is átnéztem, de sajnos nem találtam választ a kérdésemre.
Tudna valaki infót adni arról, hogy ez az új Arris modem/router milyen max sebességet tud leadni wifin keresztül? Illetve mik a tapasztalatok, Connect Boxhoz képest erősebb jelet ad, nagyobb területet lefed?
Connect box nálam 5ghz-en általában hozza a 450-500mbs-et router 5m-es körzetében, kíváncsi lennék, hogy az erősebb nethez erősebb routert is adnak-e, vagy ne álmodozzak. :))
Köszi előre is!
Benji

(#100843) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Több mint 2 hónapja felmondtam az előfizetésemet, a mindenütt olvasható trágya szolgáltatási minőség miatt.
Visszaküldtem mindtem, lezárták a számlámat és kiküldték az elszámolást. Ugye mivel előre fizetünk így kb. az előfizetési díj fele visszajárna.

A minuszos számlát is megkaptam, a fő kérdésem az lenne, hogy hogyan és mikor kapom vissza a nekem járó díjat?

(#100844) LouiS22 válasza smiti (#100843) üzenetére


LouiS22
veterán

Arra a számlára kellene visszautalni, amiről a fizetés is történt. De csodálkozom, hogy erről semmilyen tájékoztatás nincsen a számla mellett.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#100845) NoOne1976 válasza smiti (#100843) üzenetére


NoOne1976
őstag

Korábban be kellett érte menni és kérni a visszafizetést, maguktól nem küldték ki.

(#100846) pestibenji válasza #72445440 (#100842) üzenetére


pestibenji
senior tag

A lefedés terén köszi az infót, a sebesség terén viszont konkrétabb infókra lennék kíváncsi, mérésekre, screenshotokra, stb. Mindennek vannak hibái, most az érdekelne, hogy mi a max ami kifér ennek az Arrisnak a csövén :)

(#100847) cof válasza pestibenji (#100846) üzenetére


cof
veterán

[link]

20:55 Speed via VF-Arris-WLAN-2,4 GHz: 102 Mbps
21:30 Speed via VF-Arris-WLAN-5 GHz: 563 Mbps

AC1200 gondolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100848) drk88


drk88
senior tag

Milyen telefont lehet hozza csatlakoztatni a modemhez? Az ingyenes ugyfelszolgalat hivogatas miatt kerdem mert mobil az telekomos. Voda oldalan lattam a panasonic telefont 7ezerert. Esetleg ha van vmi faek egyszeru telefon meg olcsobban szivesen fogadom.

Koszi

(#100849) cof válasza drk88 (#100848) üzenetére


cof
veterán

A 1270 mindegyik hálózatból díjmentesen hívható.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100850) drk88 válasza cof (#100849) üzenetére


drk88
senior tag

Az kiraly en eddig a masik szamot hivtam xD jo tudni koszi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.