Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) cof válasza ITcr0wd (#100648) üzenetére


cof
veterán

Modemből a router WAN portjába egy LAN kábel. Router LAN portjából egy LAN kábel a PC-be, amíg beállítod. DHCP kapcsolatot állíts be a routeren a WAN portra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100652) viktorhu válasza ITcr0wd (#100648) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg ha bedugsz direktben egy laptopot, akkor bridge módban is mennie kellene rajta a netnek. Ill. a 192.168.100.1 címen elvileg ilyenkor is elérhetőnek kellene lennie a modemnek (ehhez viszont szükség lehet arra, hogy kézzel beállíts mondjuk egy 192.168.100.2 IP-t kézzel a gépeden, mert alapból nem tud már neked belső ip-t adni, mivel már nem működik benne a router).

Egyébként első körben sima dhcp-t kell beállítanod wan oldalon kapcsolódásnak, utána már látnod kéne, hogy a routered kapcsolódott.

Arra már nem emlékszem, hogy ilyenkor a modemnek melyik LAN csatlakozója működik, vagy hogy mindegy-e, melyikbe dugod a routert, nyilván egy dolog legyen bedugva, első körben az első kimenettel próbálkoznék. Adj a routerednek némi időt a csatlakozásra első alkalommal.

Ha nem működik a fenti ötletek közül egyik sem, akkor más hiba lehet.

(#100653) F-ECT$ válasza rita7107 (#100650) üzenetére


F-ECT$
titán

Adna többet is, de ennyit bír a technológia. Egyszerre meg nem lehet mindenhol cserélni, ütemterv szerint haladnak.

Dive ever, work never.

(#100654) rita7107 válasza F-ECT$ (#100653) üzenetére


rita7107
aktív tag

Gondolom hogy adna, na de 2020-ban 30Mbit ???? A mobilnetem gyorsabb....

(#100656) viktorhu válasza rita7107 (#100654) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen normális a 30 megabit nemzetközi szinten, el vagyunk kicsit kényeztetve :) És ez stabilan annyi, amennyi (max 100 az a 30), mert dsl-en adják, szóval ha mondjuk hatvanat bír a telefonvonalad, akkor az hatvan lesz akkor is, ha sokan vannak rá a környéken, a mobilnet meg osztódik olyanlor.

(#100657) drk88


drk88
senior tag

Jol sikerult ez a karbantartas tegnapi 500as netbol most 40megas a sebesseg..koszonjuk.

(#100658) WinZol válasza #72445440 (#100646) üzenetére


WinZol
aktív tag

Csak ennyi van. Nincs kedvem újra kábelezni, ha nem muszáj.

(#100659) Imdre válasza rita7107 (#100650) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ha az vígasztal, hogy nekem papíron 500, a valóságban pedig napi átlagban 60-200Mbps... a papír szerinti érték (~480) hajnalban van meg. Szerintük ha 100 fölött vagyok, akkor maradjak a picsámon, mert annyi a garantált. Ha nincs meg szívesen kijönnek, de ha megvan a garantált, amikor itt a szaki, akkor “sajnos" a kiszállási díjat ki kell fizetnem :F
Én arra várok, h legyen más opció, azt úgy b.szom ki ez a pofátlan, drága céget, illetve a cuccait, hogy a verebek se csipegetik össze. Az elérhetetlen ügyfélszolgálatukról már nem is írok semmit...

(#100660) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mára volt megbeszélve az 1000-res net kötés 500-ról, 8-12ig.
Tegnap hívott egy vezetékes telefon a mobilomon (az van megadva a voda/upc-nek), kinyomtam, mert épp nem volt jó. Visszahívom, voda vezetékes időpontfoglalás, leraktam, mert nem volt semmi konkrét. Aztán újrahívott az automata, hogy holnap jönnek, megfelel-e az időpont 12-4ig, 1-es gomb igen, 2 nem. Kinyomtam, mert én délelőttre beszéltem meg, hívtam az üfsz-t. Azt mondja látja, hogy 2 is van foglalva, 8-12 és 12-4, de nem tudja mikor mennek, ő nem lát bele abba a rendszerbe :C .

Ma 2-kor megjelent a faszi. Kiveszi a signal elosztót, hogy kínai (és kidobja a kukába), cserél még egy kábelt (kompressziós csatis az is), beteszi az arris modemet, aztán elé egy 3dB csillapítót :F (előtte nem kellett).

Eddig a modemregisztrációmnál a upc mail-es felhasználónév/jelszó volt, ő csinált nekem egy újat kérdés nélkül. Megkérdeztem nem kaphatom e meg a regisztrációs adatokat (később kipróbálnám a cisco epc3212-t milyen feltöltési értékekre képes), mondta hogy nem és minek az nekem :F .
A saját iphonejával felmegy a wifim-re úgy teszteli az internetet (közben vezetéken nincs net).
Az arris frissülget folyamatosan vagy félórát, szerelő már már fél lábbal kint.
Fölhívom az üfsz-t mobilról, de nem jön a robothang full süket (be volt szarva valszeg az azonosító), így fölhívom vonalasról (azt nem azonosítja), hogy modem módba áttetessem, illetve nézze már meg hogy most már a legújabb fw van-e a hgw-n, hogy újra fog-e még indulni.
Negyed óra volt, mire rájött, hogy ez nem CB, és távolról nem sikerül belépnie a hgw beállításaiba, kérdezi nem tudnék-e én. Mondom, hogy ezt innen nem lehet modem módba tenni, de megnézem, azért közben tessék már megnézni, hogy van kiadva egy új közlemény önöknek.
Megszakad a telefon (mivel vezetékesről hívtam :W ), aztán pár perc múlva hív mobilon. Mondja, hogy talált valamit, de akkor nem lesz wifi. Már megijedtem ,hogy nowifi beállítást találta meg csak, de aztán láttam, mikor újra fölállt a rendszer, hogy ez modem/bridge mód (csak ő nem tudta a nevét, lehet híd módként ismerik).
Szóval öröm bódottság. Lefele még az 500 sincs meg (fölfele megvan a 40), 2-szer még elment random a net, de talán lassan jó lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#100661) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

upc-s internetem nagyon belassult fehérváron az útobbi pár napban, gyakorlatilag 80-90%-al.
hét elején volt pár órás kihagyás, kb azóta csinálhatja. 500 megás netem van, de kb 50-et produkál. Más is tapasztalta? Mióta vodafone lett az upc, azóta többször is előfordult, hogy elment a net és tv. Ha így folytatodik, felmondom a fenébe.

(#100662) cocka válasza Imdre (#100659) üzenetére


cocka
veterán

úgy b.szom ki ez a pofátlan, drága céget, illetve a cuccait, hogy a verebek se csipegetik össze.

:DDD

napi átlagban 60-200Mbps..

Akkor tehát az összkonklúzió:

A kiváltságosoknak meg az egyenlőbbeknek megvan esetleg az 500 megabit vagy az 1 gigabit, a többieknek meg bőven elég a 150-es net is LOL

(később kipróbálnám a cisco epc3212-t milyen feltöltési értékekre képes)

Papíron 440/110-et tud, szóval elvileg a 40-es feltöltést simán kimaxolja. A 300-as netet még biztosan tudnia kéne. Csak ez a szarházi banda nem ad gagyibb sebességekhez magas feltöltést. Egy 300/40-nek több értelme lenne, mint egy 1000/40-nek. 1000-hez a minimum 200 lenne. (nyilván optikán)

(#100663) Imdre válasza cocka (#100662) üzenetére


Imdre
aktív tag

Mint írtam, az csak a napi átlag. Kicsit csalóka, mert egy hete kb mértem az eddigi legalacsonyabb értéket.
Íme az 500-as vodkafone net sebessége (mobilnet köröket ver rá): Ezt meg az imént (300Mbps-ig nem is volnék morcos):

***András***:
Ez mind Székesfehérváron. Én márciusban kötettem be, azóta nagyjábó ez megy. Nap közben nekem is bőven 100 alatt van az 500-as net. És, ami dühítő, hogy felhívom, mondja tizedjére a fogytékosoknak szánt tippjeit, aztán menet közben éppen eléri a 100-at, már hallom az önelégültséget a hangjában - "uram, kéremszépen, hát itt megvan a garantált minimum!"
Arra a kérdésre már nem annyira határozott, hogy akkor mostantól nem baj-e, ha csak ötöd előfizetési díjjat fizetek be?

(#100664) vargalex válasza ArthurShelby (#100660) üzenetére


vargalex
félisten

Ha új usert regisztrált, akkor hogy lesz összekötve a HGW a felhasználóddal? Nem is mutatja az eszközeidnél?

Alex

(#100665) rita7107 válasza Imdre (#100663) üzenetére


rita7107
aktív tag

Öreghegy. Eddig nem volt gondom. Nem tudom mi a sz.rt csinált a Vodafone, de kb 2 hónapja vannak a problémák. A digitális oktatás miatt nem olyan szerencsés az ügy. 2 gyerek 8-15-ig folyamatos órák vannak. Ráadásul ebből az egyik gyerek napi 5 óra angol.

(#100666) ITcr0wd válasza ITcr0wd (#100648) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

tanulságos folytatás arra az esetre, ha a bridge mód átkapcsolás után nincs Internet:
1) Első probléma az volt, hogy hiába rakták bridge módba a modemet vagy lett újraindítva, a modem admin felületen nem jelent meg a "Modem mode" funkcionalitás ahol lehet szabályozni, hogy a modem router+modem-ként vagy csak modemként működjön. => megoldás:
modemet gyári resetelni is kell (az ethernet portok alatt a kis lyuk, amelyet pár másodpercig meg kell nyomni mialatt az eszköz áram alatt van).
2) A router üzemmódban van DHCP, akkor valamilyen 192.168.0.* címet fog kapni a közvetlenül rákötött gép, modern módban egy Internetes IP címet kap. Igazából mindkettőnél kell, hogy legyen Internet.
3) A Windows hálózati\adapter beállítások alatt meg lehet nézni mindent, van DNS cím, IPv4 átjáró cím és természetesen van a gépnek is IP-je is. Nyissunk egy CMD ablakot és
* ping-eljünk meg a DNS címet=> van válasz!
* ping-eljünk meg egy host-ot => nincs válasz, de van IP cím, amelyet a DNS szervertől kapunk meg
* nslookup a host-ra => minden IP kilistázódik, amelyen a kérés végig ment.

Számomra ez azt jelenti, hogy bár van kapcsolat a gépem és a szolgáltató között, de bizonyos protokollok tiltva vannak. Lejelentettem irásban, szóban, elméletileg szombaton jön a szerviztechnikus, szerintem feleslegesen, mert központi baj lehet.

[ Szerkesztve ]

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#100667) viktorhu válasza ITcr0wd (#100666) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt írtuk is neked, hogy elég direktben rádugni a számítógépet modem módban, és lesz neted.

Kipróbáltad a 192.168.100.1-en megnézni a kapcsolat állapotát? Ehhez, ahogy írtam, lehet, hogy szükséged lesz arra, hogy manuálisan beállíts egy belső ip-t a gépeden.

(#100668) F-ECT$ válasza cocka (#100662) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom ez a hálózat minőségével és az előfizetők számával van összefüggésben. Ahol viszonylag új bekötés van és még kevesen váltottak Vodára, ott hozza az ígértet, a régebbi helyeken, főleg ahol nem volt mostanában fejlesztés, meg elképzelhető, hogy nem.

Én szerencsére a kiváltságosok között vagyok, most is rámértem: 8-as ping, 514/22 Mbit vezetékesen. A wifi sebesség nem túl jó, de CB-t használok, és jó sok eszköz lóg rajta, így nem is várok mást.

A topicot olvasgatva a nagyobb csomagra lehet akkor se fogok váltani, ha ugyanezért a havidíjért kínálják. (A sebesség és a modem is kicsit problémásabbnak tűnik, mint a mostani konfigurációm.)

Dive ever, work never.

(#100669) viktorhu válasza Imdre (#100663) üzenetére


viktorhu
veterán

Megróbálhatnád a parancssoros speedestet (olyat nyilván nem feltételezek, hogy nem kábelen mértél), néha csodákat tud tenni.

(#100670) Elektrosokk válasza ArthurShelby (#100660) üzenetére


Elektrosokk
addikt

korrekt. remélem a végén pezsgőt bontottatok. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#100671) woodworm válasza ITcr0wd (#100666) üzenetére


woodworm
veterán

- Kikapcsolod a modemet és az arra csatlakozó készüléke(ke)t. A hálózati kábeleket kihúzod a lan port(ok)ból.
- Elindítod a modemet, megvárod amíg feljelentkezik a hálózatra.
- Csatlakoztatod a lan kábelt a saját eszközödre (router, pc) és bekapcsolod.

(#100672) Imdre válasza viktorhu (#100669) üzenetére


Imdre
aktív tag

A csoda az a hajnali mérésem, jól látod. Akkor van meg a névleges sebesség. És valóban ne feltételezz semmit, elég az ügyfélszolgálatos "technikusok" hasonló feltételezései...
Egyébként biztos mindenki hülye, aki Fehérvárról ír :F

(#100673) rita7107 válasza Imdre (#100672) üzenetére


rita7107
aktív tag

Persze, én is hüjje vagyok. 30 év tapasztalattal, volt vezetékes híradó katonaként. Nem, nem is tudom hogy működik a rendszer. Engem csak az lep meg, hogy az üf. kollégák azzal kezdik hogy nem tudnak problémáról. Majd ha elmondom hogy van, utána kijelenti, hogy előre tervezett karbantartás van.
Amúgy nem az a gondom hogy el-el megy a net, hanem hogx ez csak az eladás óta tapasztalható. Mi a túrót csinált a Voda, egy jól működő rendszerrel?

(#100674) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Látom, hogy mostanában elég sok a panasz a vezetékes netre. Engem csak az utóbbi 2-3 hónapban kezdett annyira elérni hogy már zavaró.
Jelenleg is küzdök vele reggel 8 óta. Hiába indítom újra a modemet, egyszerűen nem akarja az igazságot. Van hogy felvillan rajta minden zöld lámpa, van hogy csak kettő, van hogy elalszik minden.
Én tényleg türelmes vagyok de kezd már kicsit az agyamra menni, hogy egyszer van egyszer nincs kapcsolat. Mindenki otthonról melózik, sok gyerek így tanul és ezt tudják produkálni?
Van értelme hívni őket?

(#100675) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#100674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#100676) bigsee válasza BalaNce87 (#100674) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem hetek óta jó, lekopogom, de előtte hetente 2-3 este is volt, hogy nem ment egyszerűen a net. Azt nem értem, hogy a UPC hardwereit használják továbbra is, Vodafone neve alatt, mitől döglött meg az internetszolgáltatás?

Távirányító: mára megjavult :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#100677) ITcr0wd válasza woodworm (#100671) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Köszi, megvolt, nem segitett. :(

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#100678) ITcr0wd válasza viktorhu (#100667) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Ha nem állítok be IP címet a számítógépen és azt központilag kapom , most éppen 78.139.*.*, a DNS meg 213.46.246.54 és 53 akkor is elérem az admin felületet (192.16.100.1). De sok opció nincs a Modem mode-on kívűl.
Kommunikáció van, pl a DNStől kapok vissza IP-t, de más nem működik.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#100679) ArthurShelby válasza vargalex (#100664) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az eszközeimnél az új eszköz (EMTA 3.1 1GB NO FixIP WIFI) látszik, de még az 500-as csomagot írja/mutatja. :F
Szerintem a modem regisztrációhoz csak új jelszót igényelt, nem új felhasználót, mert hallottam a felhasználónevem motyogni mikor beírta. Viszont a modemregisztráció és a upc mail tényleg egy adatbázisból táplálkozik, mert azóta nem tudok belépni upc mail-re :C (btw én nem használom, de azért na...).
Jófejt volt a szerelő, meg volt egy szűk tudása is ami neki kellett, de volt benne egy kis lenézés, enyhe felsőbbrendűség, hogy ő ezt jobban tudja, pedig én próbáltam vele nagyon kedves lenni).
Pl nem értem, hogy a csillapító miért kellett, és össze-vissza beszélt, hogy mi a magas/alacsony.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#100680) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#100679) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kiveheted a csillapítót mert nincs rá szükség.
10 alatt elfogadható a letöltési érték. Van olyan technikus aki nulla közelébe állítja be, mert régen -6 +6 volt az elfogadható tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#100681) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#100675) üzenetére


BalaNce87
addikt

Jót nézek?

(#100682) Gubek-Einste válasza BalaNce87 (#100681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de kellene a feltöltési is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#100683) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#100681) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, a többi csatorna értékét is be kellene másolni illetve a feltöltés fülön lévő értékeket is másold be.

(#100684) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#100683) üzenetére


BalaNce87
addikt

Amúgy nagyon fura, mert olyan mintha lenne net csak mocskos lassú és bizonyos dolgok mint mondjuk az outlook nem képes frissülni. Üzik nem jönnek át a chaten stb.
Le
Fel

(#100685) kabelmania27 válasza Imdre (#100663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod a modemértékeket meg lehet mondani, hogy jelszint probléma okozza-e a sebesség ingadozást.

(#100686) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#100684) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek elfogadhatók, nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, ha nem 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Amennyiben utána sem jó próbáld meg (ha nincs saját router windowsban dns beállításnál) a 1.1.1.1 és 1.0.0.1 szervereket.

[ Szerkesztve ]

(#100687) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#100686) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szerintem már át van kérve Ipv4-re és van modem üzemmód is.
Ezt a szerver beállítást hol tudom megcsinálni amit mondasz? Ehhez nem vagyok elég pro :D

(#100688) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#100687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Windowsban a hálózati beállításoknál a tcp/ip protokollnál.

(#100689) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#100688) üzenetére


BalaNce87
addikt

Na megnéztem mit kellene tennem de sajnos a céges gép nem hagyja :D Amúgy vezetéken van net csak a wifi halódik...
Közben mértem egyet speedtest-el, és a letöltés 516 lett a feltöltés meg 0.01 :D Valami nem az igazi vezetéken se. :W

[ Szerkesztve ]

(#100690) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#100689) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezeték nélküli kapcsolattal azt tudod csinálni, hogy megnézed a modemet átállítod másik csatornára hátha stabilabb lesz a kapcsolat.
Összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni szabad csatornát.
Nézd meg az osztónál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Ha modemújraindítás után sem javul a helyzet jelentsd be, lehet zajbetörés van a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#100692) ztsoft válasza ztsoft (#100470) üzenetére


ztsoft
őstag

Tegnap délután már annyira felhúzott a használhatatlan net, hogy nekiálltam a jelszint monitorozásnak.
Köszönöm vargalex munkáját a TC7200-hoz a shell script létrehozásáért, amit kicsit módosítva, igazítva a collectd programhoz (ha valakit érdekel, szívesen megosztom), most már szemmel látható a változás.

Sajnos a hiba még mindig jelen van (szombaton lesz egy hete, hogy bejelentettem, ketyeg a kötbér), a javítást a hétre ígérték, legkésőbb hétfőre. Kíváncsi leszek, hogy meddig húzódik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100693) ITcr0wd válasza #72445440 (#100691) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

compal ch7465, fekete ;)

[ Szerkesztve ]

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#100694) Tempes


Tempes
tag

Sziasztok. Segítség kellene. Ma kertem a szolgáltatót hogy modem módban használnám a CB-t. Azt mondta az ügyfélszolgálatos hogy megcsinálta és 10 perc múlva minden ok és használhatom a saját routerem.
Közben bekötöttem a saját routerem egy Asus ac65p-t van is net bár csak kb ötöde, de közben a UPC modemen még mindig van wi-fi ami ráadásul

Közben beléptem a bealitasokban és még mindig nincs modem mód. Szóval akkor gondolom nem csinálták meg. Közben eltelt amúgy vagy 2 óra

[ Szerkesztve ]

(#100695) kabelmania27 válasza Tempes (#100694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Valószínű ipv6-ban van a modem.
Indítsd újra a modemet hátha ipv4 módban indul el a cb.

(#100696) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy néz ki lassan sikerül leszűkíteni, hogy mi a gondom a régi Q3 alapú játékkal, amivel játszom. Valaki most írta, hogy neki is van, és olyan, mintha egy hatalmas csomagban küldené a játék az információt ahelyett, hogy sok kicsiben. Ez tökéletesen magyarázza, hogy miért jelennek meg később az emberek a pályán, ha benézek egy sarkon [link], meg az összes többi fura időben szétesős jelenséget is, amit tapasztalok. Szerinte erősen régió függő, és aki nincs benne a Belgium, Hollandia, Németország arany körben, az szopni fog. Ő spanyolból játszik és két eltérő internet szolgáltatónál is ugyanezt tapasztalja. Gondolom az újabb játékoknál alapból nagyobbak a csomagok, azoknál azért nincs ilyen probléma. Esetleg tudtok olyasmiről, hogy az internet szolgáltatók a kisebb csomagokat összeszedik, és váratják, amíg nem jön össze egy bizonyos mennyiség belőlük a küldéshez?

Buliban hasznos! =]

(#100697) cof válasza inf3rno (#100696) üzenetére


cof
veterán

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100698) inf3rno válasza cof (#100697) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem fogsz erre megoldást találni a konfigban. Nagyjából ugyanezzel, amivel most játszok 15 éve teljesen jó volt. Amúgy százon van.

Buliban hasznos! =]

(#100699) Tempes válasza kabelmania27 (#100695) üzenetére


Tempes
tag

Újra betelefonaltam és most már átállitották. A router azonban valamiért közvetlen mellette is csak kb az eddigi 400 Mbps wi-fi helyett 5GHz 180 Mbps míg 2,4Ghz 80 Mbps sebességű. Vezetéken jönn a közel 500 szóval az rendben van.
Valamit nyilván nem jól állítottam be, de nem értek hozza sajnos.
Vagy ezt már valamelyik routeres topikban kérdezzem meg?

(#100700) kabelmania27 válasza Tempes (#100699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a routert. Lehet a router nem jó csatornákon van. Összefoglalóban linkelt programmal megtudod nézni, hogy mely csatornáknál nincs ütközés. Ha nem javul a router problémák vagy a wlan topikban tudsz segítséget kérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.