Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100101) cof válasza kezo0 (#100099) üzenetére


cof
veterán

Igen, szerintem az lehet amit írsz. A TV gyárilag olyan beállítást kapott.

Ezt úgy tudnád tesztelni, hogy felveszel valamit a TV tunerével kódolatlan csatornáról egy HDD-re, utána lejátszod akár PC-ről HDMI-vel öszekötve. Ha a tuner lenne jobb valóban, akkor ugyanazt a minőséget kellene visszakapnod.

De szerintem a tuner csak egy jelfeldolgozó egység, a képre nincs hatással.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100102) kezo0 válasza cof (#100101) üzenetére


kezo0
addikt

Ez két helyen is bukó, mert
1. A rögzítés feltehetően nem veszteségmentes. Bár tényleg ember legyen a talpán, aki a felvett műsort szemre megkülönbözteti az élő adástól, de bizonyára mégiscsak bejátszik valamennyi tömörítés.
2. A tévére csatlakoztatott, műsorrögzítésre regisztrált HDD-t nem fogja felismerni a PC, és/vagy az azon rögzített tartalmakat nem fogja lejátszani. Azok minden esetben csak azon a tévén nézhetők vissza, amelyiken a felvétel történt... Tudtommal ez így van megoldva minden okostévén, szerzői jogi okokból.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100103) cof válasza kezo0 (#100102) üzenetére


cof
veterán

Veszteségmentes a felvétel. Nincs is benne hozzá olyan jó hardver, hogy valós időben kódolni tudjon.

A kódolatlanokat sem? Az elég gáz.

Na mindegy végül is, részemről nincs minőségbeli különbség tuner-tuner között.

Pontosan olyan szituáció mint egy audió CD esetében, akármilyen olvasóba teszem, a tartalom és a minőség is ugyanaz lesz.

A hangfalakat már ne keverjük ide mert ott már megtörtént az átalakítás digitálisról analógra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100104) mad823


mad823
őstag

Gyerekek, engedjétek már el ezt a képminőség vs tuner témát! Minden esetben egy szabványos mpeg stream van a szabvány szerint dekódolva, az eszköztől függetlenül ugyanazt az eredményt kapod. Az utófeldolgozásban lehet különbség, de azt a TV csinálja, a tuner és a HDMI bemenetre is ráhúzható ugyanaz a feldolgozás, pont ugyanazt a képet fogod kapni a végén.

(#100105) kezo0 válasza cof (#100103) üzenetére


kezo0
addikt

Hát azért csak írd be egy hifista topikba, hogy egy audio CD ugyanúgy szól, bármelyik lejátszóba tesszük azt be... :P

mad823: ahogy az előbb már leírtam, egyáltalán nem biztos, hogy amit neked ugyanolyan beállításnak mutat a tévé GUI-ja, az valóban ugyanolyan beállítás.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100106) blakey válasza cof (#100103) üzenetére


blakey
titán

Van különbség.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100107) gduck válasza kezo0 (#100099) üzenetére


gduck
addikt

Nem értetted meg amit írtam! NEM a tuneren fog múlni a képalkotás!!!

#100104mad823:
"a tuner és a HDMI bemenetre is ráhúzható ugyanaz a feldolgozás, pont ugyanazt a képet fogod kapni a végén."

Pontosan hogy nem! Mivel a forrás már más! Két különböző forrásból nem fog tudni a TV pontosan ugyanolyan képet csinálni ;)

Ezért van az, hogy pl. egy foci meccs nézése közben az egyik TV-n "csíkot fog húzni" a labda, a másik szobában lévő TV-n meg nem!

[ Szerkesztve ]

(#100108) mad823 válasza gduck (#100107) üzenetére


mad823
őstag

Nem azt mondtam, hogy ugyanolyan képet csinál, hanem hogy ugyanazt az utófeldolgozást tudja alkalmazni a TV. Tehát ha BFI-t vagy motion interpolation-t, stb., bármit bekapcsolsz, azt ugyanúgy fogja ráhúzni a forrásra.

(#100109) gduck válasza mad823 (#100108) üzenetére


gduck
addikt

Ez rendben is van, de a végeredmény nem lesz egyforma ;)

(#100110) vargalex válasza gduck (#100107) üzenetére


vargalex
félisten

Mondjuk a labda "csík húzása" nem a forrástól van, hanem maga a TV okozza...

Alex

(#100111) Sanya válasza gduck (#100107) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezért kell aranyozott HDMI csatlakozó, nem? :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#100112) Sanya válasza gduck (#100098) üzenetére


Sanya
nagyúr

Digitális jel -> TV tuner -> TV jelfeldolgozás -> TV kép

ez matematika nyelvén:
számok --> számok-->számok--> analóg, megjelenített kép

Digitális jel -> BOX tuner -> BOX HDMI kimenet -> HDMI kábel -> TV HDMI jelfeldolgozás -> TV kép

ez pedig:
számok --> számok-->számok--> számok-->számok--> analóg, megjelenített kép

a számok esetleges konverziója matematikai, és nem kéne hogy tartalmazzon torzítást.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#100113) gduck válasza vargalex (#100110) üzenetére


gduck
addikt

Persze ;) De arra próbáltam volna rávilágítani, hogy a TV-n múlik a megjelenítés!

A másik meg, hogy szerintem a box által kiadott HDMI jel (ami ráadásul állítható is), nem ugyanaz mint amit a TV a saját tunerétől kap. Hiszen HDMI-n, már eleve egy feldolgozott jel jön.Azaz a végeredmény nem lehet (mint ahogy nem is) ugyanaz ;)

De persze jó lenne, ha valaki olyan is írna ez ügyben aki szakértő ebben a témában ;)

#100112Sanya: a box SD adást kap és FullHD-t ad ki. Ezt kapja a TV a HDMI csatin. A TV meg saját maga konvertál SD-ről FullHD-ra. Nem lesznek ugyanazok a számok ;)

[ Szerkesztve ]

(#100114) vargalex válasza gduck (#100113) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt csak úgy tudnánk meg, ha a box fejlesztője nyilatkozna, vagy valakinek lenne egy HDMI-ről felvenni képes eszköze, illetve egy olyan tunere, ami biztosan nem használ semmilyen képjavítót a HDMI-re továbbítás előtt. Utóbbi esetben nyilván össze lehetne hasonlítani a box-ról és a saját eszközről rögzített adatfolyamot.
USB-s DVB-C eszközöm nekem is van, de nem merném biztosan mondani, hogy az nem nyúl bele a képbe.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#100115) Sanya válasza gduck (#100113) üzenetére


Sanya
nagyúr

persze, mert a sd kép fullhd- felbontáson megjelenítve nem azt jelenti, hogy adott képmátrixot egy másik képmátrixon megjeleníti, azaz egymásmelletti pixelcsoportok ugyanazt a színt jelenítik meg, hanem ennél sokkal szofisztikáltabb dolog ( tekintsünk el a "felbontásjavító" eljárásoktól, mint a 2D interpoláció, mert szerintem mind a TV-d, mind a boxod tudja.)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#100116) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ismerősöm hívott, hogy lecserélték a jó kis fehér Connect Boxát egy szürkére, valamint lecserélték a médiaboxot is. Viszont a szerelő által otthagyott dobozok ugyanannyi írásbeli dokumentumot tartalmaztak, mint amennyit a honfoglaló magyarok hagyták ránk (értsd: semennyit :( ), így engem kért, hogy szerezzek használati utasítást a médiaboxhoz.

A médiaboxról (felvételre lehetőséget adó verzió) annyit tudott mondani, hogy egy ronda szürke doboz, fekete Vodafone logóval a tetején, egyetlen fehér világító csíkkal az elején. Típusszámot, nevet nem tudott mondani, szerinte ilyesmi nincs a készülék elején.

Első kérdésem, hogy honnan lehetne használati utasítást letölteni ehhez a médiaboxhoz?

Második kérdés, ami inkább csak költői, hogy ekkora szamócában van a Vodafone, hogy olyan boxot terít a havi 8 - 10 eFt-ot fizető ügyfeleknek, aminek egy vacak óra sincs az elején és nincs hozzá nyomtatott kezelési leírás? (nálam pár éve cserélt médiaboxot az UPC, 3 cm méretű karakterekből álló óra van az elején és akkora könyvet adtak hozzá, hogy azóta is azzal ölöm a medvéket :D )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#100117) MiZo1990 válasza Donki Hóte (#100116) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Vodafone TV felhasználói kézikönyv

A routerhez nincs semmilyen leírás és a Vodafone TV-hez sincs nyilvános specifikáció.

(#100118) cocka válasza vargalex (#100114) üzenetére


cocka
veterán

Ez OK, de a mostani modern TV-ken van HDMI out csatlakozó is? Mert azt tudom, hogy több HDMI bemenetet szoktak mellékelni, de a felvételhez kimenet kéne. Mert két bemenetet összekötni nem sok értelme lenne.

(#100119) Donki Hóte válasza MiZo1990 (#100117) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi szépen a linket.

Elég ez neki, a fehér Connect Boxot is úgy használták, ahogyan az UPC lerakta nekik, csak a wifi részét használták minden hókusz-pókusz nélkül.

(Azt mindenesetre látom, hogy ha engem is megkörnyékez a Voda a szerződés meghosszabbítása ügyében, akkor csakis úgy leszek hajlandó velük hosszabbítani, ha a meglévő eszközeimhez nem nyúlnak :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#100120) MiZo1990 válasza Donki Hóte (#100119) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A ConnectBox helyett egy hardveresen azonos Compal eszközt adnak, gigabites csomaghoz pedig mindenképp kell az Arris márkájú eszköz.

A Horizon box-on nem lesz már sokáig elérhető a felvétel meg a visszanéző, november 5. óta már így kerül új előfizetőkhöz.

(#100121) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Egy előfizetéshez(internet) több készüléket(tv) lehet vásárolni vagy csak 1-et?

(#100122) Donki Hóte válasza MiZo1990 (#100120) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi az infót, jó tudni, hogy a gigabites sávszélességhez kell az eszközcsere, akkor marad a mostani 500-as csomag.

No, nyilván nem ezért marad, hanem azért, mert az 500-ast se használom ki :K

A TV nézésről meg annyit, hogy a héten hívtak, hogy a Vodától, hogy a TV nézési szokásaimról érdeklődjenek. A beszélgetés gyorsan lezárult, amikor közöltem, hogy egy éve nincs is TV készülékem.

(a HorizontGo-ról meg csak most tudtam meg, hogy benne van az előfizetésemben :U )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#100123) vargalex válasza cocka (#100118) üzenetére


vargalex
félisten

Én csak azzal kapcsolatban írtam, hogy kiderülhet vele, hogy a VTV Box végez-e valami módosítást a képen...

Alex

(#100124) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Sikerült már valakinek az ingyenes 30 napos űrlapot beküldeni ?
Nekem folyamatosan visszadobja, hogy hibás a kitöltés, pedig a múlt havi számláról másolom az adatokat ...

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#100125) picsirti válasza azigazimoris (#100124) üzenetére


picsirti
tag

Nekem kb. 2 óra alatt sikerült. Először a captcha szórakozott, utána hibát írt ki, de sok próbálkozás után összejött. :)

(#100126) azigazimoris válasza picsirti (#100125) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Az korrekt ... :(

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#100127) gduck válasza azigazimoris (#100124) üzenetére


gduck
addikt

Nekem tegnap elsőre, minden gond nélkül sikerült.

(#100129) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Edge böngészőből egyből ment...
Úgy látszik, csak a Chrome akarta az idegrohamomat :(((

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#100130) cocka válasza vargalex (#100123) üzenetére


cocka
veterán

Nekem van cuccom, csak a túlfesz miatt nem merem rádugni a médiaboxra. :D Ha sima etherneten jönne a cucc és nem koaxon, akkor nem lenne ilyen parám.

(#100131) RBJ


RBJ
addikt

Csak nekem tűnik tiszta káosznak a vodafone oldala? Fél szemmel láttam xbox series lehetőséget a vodafone oldalán azóta se találom merre hol. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#100132) F-ECT$ válasza RBJ (#100131) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt kellene lennie, de nincs.

Dive ever, work never.

(#100133) swbaxy válasza MiZo1990 (#100080) üzenetére


swbaxy
friss újonc

köszi az infokat mindenkitől🙌 :)

[ Szerkesztve ]

(#100134) barcaxavi06


barcaxavi06
csendes tag

Lehet én vagyok az első, akinek hivatalos kérésre nem kapcsolták be az ügyfélszolgálaton a bridge módot?
Tegnap bejelentkeztem az oldalra és úgy írtam nekik, hogy kevés a port forwarding lehetőség és szar az mDNS... Gondoltam úgysem számít, csak kérem a bridge mód bekapcsolást a végén és erre ma hívott egy automata hogy elutasították a kérésemet és keres majd még ügyintéző.

Nálatok mi volt a varázsszó bridge mód hoz?

(#100135) azigazimoris válasza barcaxavi06 (#100134) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Nálam a modem menüjéből kapcsolható. (Connect box)
Ha nincs ilyen lehetőség, akkor valószínűleg ipv6-ra vagy állítva, azt kell visszaállítatni ipv4re.
Legalábbis úgy emlékszem anno az Ubee csodával volt ilyen gondom valami frissítés után.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#100137) viktorhu válasza barcaxavi06 (#100134) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem keress rá a bridge szóra ebben a fórumban. De ha a gigabites netről van szó, akkor kb. addig telefonáltak, amíg el nem intézték nekik, de inkább olvass vissza a részletekért.

(#100138) MiZo1990 válasza barcaxavi06 (#100134) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Másnak se feltétlen sikerült elsőre.
Telefonos üfsz.-en hivatkozni kell a legújabb nekik kiadott leírásra. Az alapján már tudják állítani távolról.

(#100139) balage06 válasza barcaxavi06 (#100134) üzenetére


balage06
tag

A kérést hivatalosan nekem is elutasították, de különösebb értesítés nélkül átkapcsolták ettől függetlenül. Majd figyeld, hogy nincs-e véletlenül már publikus címe a routerednek.

(#100140) aradebil2


aradebil2
senior tag

Vodafone-tól ma felhívott egy hölgyike, elhangzott az első bocsánatkérés, és belátták, hogy egyik munkatársuk hibázott (valójában 6 munkatársból eddig 4...), és még ma felajánlottak egy időpontot hétfőre! Azért egyelőre még nem örülök, állítólag a munkatársuk meg fogja tudni oldani az RG6 vs RG11 problémát, kiváncsi leszek..
Közben feldolgozták a több mint egy hónapja leadott panaszomat, egy havi előfizetési díjat elengednek elvileg...
Egyébként a házilag bekötött RG6-on azóta is vígan megy a TV és az internet is.

[ Szerkesztve ]

(#100141) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

IV-ker környékén észlel valaki hibát? Oldalak nem töltenek be, speedtest le sem fut :(( ügyfélszolgálat persze semmit nem tud, és én fizetem a kiszállást ha jó a connectBox.
Mostanában több hiba van. Magas pingek, van internet, de mégsincs. Robothang , pocketloss-ok, akadozó szolgáltatás. Tudom nem újdonság..

Menjek át az új Vodafone modemre, és gigabit-re?
Arris D3.1 amit mondott a srác telefonban, és hozzá tette mindenkit erre ösztönöznek már. Nem igazán akartam erre cserélni ..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#100142) MiZo1990 válasza HartgeH3-2.8 (#100141) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nem igazán értem, miért lenne jobb neked ebben a helyzetben a gigabites csomag. Ugyanazon a hálózaton menne, mint most és ugye a mostani csomag is problémás.
Nagyobb lenne a garantált sebesség, ami jó lehet neked, de akkor sem nyernél vele sokat.
Nekik jó, mert többe kerül.

Lehet nem tartana egyes helyeken itt a hálózat, ha nem adnák orrba-szájba kvázi ingyen mindenkinek az 500-as meg gigás netet.

(#100143) cof válasza MiZo1990 (#100142) üzenetére


cof
veterán

Kvázi ingyen? :D

Én 2900 Ft-ot fizetek 1000/300-as netért, ja hát ez optikás... nem elavult koax hálózat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100144) barcaxavi06 válasza barcaxavi06 (#100134) üzenetére


barcaxavi06
csendes tag

Köszi a válaszokat, akkor próbálokozok még!
Korábban már érdeklődtem náluk ezzel kapcsolatban és akkor kategorikusan elutasítottak, aztán találtam rá itt a fórumon, hogy mégis van rá lehetőség. Szóval köszi mindenkinek így utólag is, hogy megírta, addig nem nyugszok, amíg nem nyomják át :) Csak valamiért azt hittem, hogy az első jelzésre meg is történik.

Ja és természetesen igen, a gigabites modemem van, amiben nem lehet ezt az admin oldalon állítani.

(#100145) MiZo1990 válasza cof (#100143) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a "csak 200 Forinttal drágább és ez milyen jó lesz neked" sales pitch sokakat akkor is nagyobb netre váltásra inspirál, ha semmi szükségük egy 150-es csomagnál nagyobbra.

(#100146) ates2 válasza MiZo1990 (#100145) üzenetére


ates2
senior tag

Dettó,engem is próbálnak évek óta átrakni 240-ről másra,plusz modemet CB-re cserélni,de kitartok :D pláne,hogy mindig drágább lenne,szóval kihagyom,plusz,hogy tudom CB mennyire gáz.

(#100147) HartgeH3-2.8 válasza MiZo1990 (#100142) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Gondoltam új modem nagyobb sávszél hátha. Esetleg az új modem hátha tesztelt és jobban bevált.

Az ár maradna ugyan úgy 6000
Telefon internet tv , fullos csomag

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#100149) HartgeH3-2.8 válasza cof (#100143) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Az az optika elmesélem mit művelt nálam..

Gyakorlatilag használhatatlan volt azzal a csoda optical receiver, és kínai Low end fiber home csodával.
Katasztrofális..

Persze ez csak nálam volt. Más lehet szerencsésebb.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#100150) cof válasza HartgeH3-2.8 (#100149) üzenetére


cof
veterán

Igen, egyedi probléma. Nálam minden okés lekopogom.

Ha most mérsz mondjuk 300-at akkor gigabites nettel sem lesz 300-nál több ez nyilvánvaló max. egy kicsivel az ED3.1-es csatorna miatt. Azzal is mennie kell az 500-nak 500-as csomagnál ami most nálad van, ha nem terhelt a helyi hálózat mert a konfiguráció annyit enged.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.