Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100551) bon válasza peter303 (#100549) üzenetére


bon
őstag

Sosem értettem miért kell használni a szolgáltatói email-t. Sokkal jobbak a nagyok: Outllook, gmail, yahoo.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#100552) nova001


nova001
senior tag

hello

van egy hdmi kimenetes set top boxom
[link] , a minap tv csere történt, ugyan azzal a hdmi kábellel összekötve azt csinálja a box hogy mikor bekapcsolom 10-ből 9szer villog a kép, szval fekete képet ad majd egy pillanatra bejön a kép és tovább.
reseteltem mindent, hdmi formátum 720-1080 beállitás se segitett. esélyes hogy elromlott a box? találkozott vki ilyennel már ?

(#100553) MaCS_70 válasza Ledi (#100543) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most komolyan: mégis miért tükröznék a felhasználói felvételeket? Hát nem sokkal olcsóbb egyszerűen beleírni az ÁSZF-be, hogy nem vállalnak felelősséget értük?

A fő baj ezzel az, hogy ugye rákényszerítenek a felhős mentésre, még saját tárolóval sem tehetem meg. Kíváncsi lennék, hogy a jogdíjoldalon ez milyen megtakarítást eredményez náluk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100554) gduck válasza peter303 (#100549) üzenetére


gduck
addikt

Szakmai cikk:
"hogy miért nem vállalja a vállalat az évente nagyjából még 3 ezer forintba sem kerülő költségeket "

A hátteret meg a tündérkörösztanya intézi grátisz :W És pl. a trillió-csillió tárhely is ingyé terem :W Mer az e-mail az ingyé van :W

[ Szerkesztve ]

(#100556) petne


petne
őstag

Reménykedtem, hogy a Discovery Showcase HD megszünésével berakja a Discovery Hd-t a volt UPC területen, de ezek szerint nem :F : https://www.vodafone.hu/documents/20143/4889103/k%C3%B6zlem%C3%A9ny_20210101_webre_%C3%BCszire.pdf

[ Szerkesztve ]

(#100557) petne válasza vmarci21 (#100544) üzenetére


petne
őstag

A cikk alapján az jó hír, hogy aki nem akar váltani, annak marad a régi box. :C

(#100558) tomp válasza petne (#100556) üzenetére


tomp
félisten

DVB-C egyre fapadosabb a HD kínálatban... :W

(#100559) MiZo1990 válasza petne (#100556) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem azért lesz még változás januárban.

UPC-nél is egész évben jöttek-mentek a csatornák ellentétben a Telekom gyakorlatával, ahol év elején van egy nagyobb átrendeződés és év közben inkább csak a "kötelezők" kerülnek be.

(#100560) inf3rno válasza bon (#100551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem meg egy cégnek egyik sem jó ötlet. Venni kell domain nevet email cím szolgáltatással. Néhány ezer forint egy évre, és akkor garantált, hogy működni fog, meg talán egy fokkal komolyabban is veszik az embert, ha nem gmail-es címet ad meg.

Buliban hasznos! =]

(#100561) Adam115 válasza bon (#100551) üzenetére


Adam115
csendes tag

Volt olyan facebookon aki azon háborgott, hogy most már ne találják ki, hogy mégse szűnik meg mert napok óta dolgozik azon, hogy mindenkit tájékoztasson. Ha mégse szűnik meg akkor mindenkinek írhatna újra. :DD

Soha nem értettem, hogy cégek/EV-k miért használják, de nem ritka. A másik terület a közintézmények. Van olyan település, aminek a hivatalos címe upcmail volt, de google kereséssel 100 óvodát, iskolát, önkormányzati címet lehet találni. De városi könyvtárak, különböző kamarák (mérnöki, ügyvédi, ...) névjegyzéke is tele van upc/t-online/hasonló címekkel. Az idősek sajnos nem is tudják mit kellene tenniük, mert olyan tanácsot kapnak a Vodafone-tól, hogy keressenek rá az "új e-mail cím létrehozása"-ra, amivel mindent is meg lehet találni, de nem egy normális e-mail szolgáltatót. A google fiókhoz meg olyanok kellenek mint mobiltelefonszám, amit nem fog megadni(ha van), mert nem(rossz tapasztalatból mondom).

Az upcmail.net valid, vagy valaki gyorsan regisztrált egy ilyet? Upcmail-re keresve google másodikként dobja fel a upc.hu/webmail után, de nekem elég gyanús. Lehet valaki gyorsan összerakott egy ilyet?

Sokaknak fog fájni ez a kivezetés, de egy ingyenes extra, amit nem kötelesek fenntartani. A jó megoldás tényleg az átirányítás lenne egy megadott címre, valamint egy 4-5 megbízható szolgáltatóhoz (Gmail,Outlook,...)hoz való segédlet.

(#100562) gduck válasza #72445440 (#100555) üzenetére


gduck
addikt

Persze. simán ki tudnák gazdálkodni, de a Vodafone még mindig egy "mobil szolgáltató". Így is állnak a dolgokhoz.

Nekem is kellemetlen, hogy mindenhol meg kell változtatni, de ez van. Amúgy eddig is, ha valaki szolgáltatót váltott, ugyanaz volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#100563) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Tegnap megnéztem, tényleg kikerültek a duplikált csatornák sd változatai. A listában csak a hd érhető el. (Számozáson nem változtattak, pl. 2 után 4 jön)
VTV box, neten keresztül (dvb-c-re nem tettek át)

(#100564) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Na megjött a voda szereld magad csomag, Mediacard. Csak a kártya jött a foglalattal. Most mehetek venni elosztót, kábelek végére csatlakozót. Eddig csak netem volt. A connect box-ból a upc kábel kihúz, az megy majd az elosztó in-be, és akkor kell 4db csatlakozót vennem, meg elosztót. mediamarkt-ba majdcsak lesz. Koax gondolom jó a sima, amin eddig az ingyenes mindig jött a tetőröl, kell kb 2m, abból vágok. Hát azt hittem, ill itt is azt mondták jön elosztó is, meg csatlakozók is,. Sehol semmi. Ha ezt tudom kérem az ingyenes szerelést.
Most csatlakozó nem 4 db egyforma kell ha jól látom, mert 1 db tv in kell, a másik 3 egyforma. B@sszák meg.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#100565) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A UPC anno kb. 5,5 mm átmérőjű koaxkábeletek húzott be a házban. Ezekre értelemszerűen nem tudom rácsavarni a 6,9 mm-es RG6 F-csatlakozókat.

Hogyan keressem a passzoló elemeket?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100566) bzs73


bzs73
őstag

Hát nekem is kéne segítség, hogy akkor pontosan miket kéne vennem. Milye koax kábel, kb max 2-3m kell, mert ami a tetőröl eddig lejött az vékonyabb, mint amit a upc behúzott, és a boxba megy. ill a 4 csatlakozó, elosztóval.

If a second or you are the first to lose.

(#100567) MaCS_70 válasza bzs73 (#100566) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mennyi az átmérője?

Az univerzális megoldás jellemzően az RG6, ami 6,9 mm. Erre valók a mezei F-csatlakozók.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100568) kabelmania27 válasza bzs73 (#100564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
CE 5-1000Mhz feliratú kettes splitter jó.
Kábelek végére tehetsz F csatlakozót, a tévéhez menő kábel F csatlakozójára pedig feltekersz egy ilyet. Vagy ezekből az 5,5-öst meg lehet nézni. Ez 5,5, ez 6,8, ez 7,2mm.
MaCS_70: Próbáld meg ezt, elvileg ez kisebb mint az rg6-ra való így remélhetőleg megszorul az árnyékolás, vagy azt csinálod, hogy körbetekered a kábelt szigetelőszalaggal utána ráhajtod az árnyékolás harisnyáját és úgy elvileg megszorul az rg6-os f csatlakozóban vagy 1270-es számon jelents be problémát, technikus kimegy és felrak egy kompressziós csatlakozót amivel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#100569) bzs73 válasza MaCS_70 (#100567) üzenetére


bzs73
őstag

If a second or you are the first to lose.

(#100570) bzs73


bzs73
őstag

Ilyen a kábel, és a csatlakozó.

If a second or you are the first to lose.

(#100571) kabelmania27 válasza bzs73 (#100569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Erre lehet rámegy a sima rg6-os F csatlakozó, ha mégsem rg 58-ra való csatlakozó elvileg jó lehet.
Ha van időd nézd meg a modem oldalán haladó beállításokon belül hálózat állapota menüpontban milyenek a letöltési és feltöltési értékek. Azért kellene megnézni, mert lehet csillapítóra már nincs szükség így kivéve jobbak lennének a modemértékek és stabilabb lenne a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#100572) MaCS_70 válasza bzs73 (#100569) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nekem sajnos nem sokat mond. Mérd le az átmérőt!

Ha 6,9 mm és környéke, akkor az a szokott RG6.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100573) MaCS_70 válasza kabelmania27 (#100568) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pillanatnyilag éppen ilyen szigszalagos gányolással van megoldva, és esküszöm, zavar az álmomban! :)

De ezért szerelőt nem szeretnék kihívni. Durva erőforrás-pazarlás lenne a semmiért.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100574) bzs73 válasza kabelmania27 (#100568) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi. Veszek akkor kábelt is a csatlakozóhoz, az a biztos. Ezeket mondjuk mediamarktba megkapom, vagy nézzek valami kábeles boltot.

If a second or you are the first to lose.

(#100575) bzs73 válasza MaCS_70 (#100572) üzenetére


bzs73
őstag

Mindegy végül is, nem vagdosom a régi tetőröl lejövő kábelt, veszek egybe csatlakozóval, és akkor biztos jó lesz, nem sok kell, 2-3 m. Az a vicces hogy pont azért kértem szereld magad csomagot, hogy ne terheljem őket, mondom csak összedugom, nem nagy cucc, most mehetek elosztót venni, csatlakozókat, meg kábelt. Az már megint más hogy ha kérek szerelést akkor mindez ingyenes, így pár ezer ft biztos lesz megint a kiadás, de most hívtam őket, azt mondta a bemondó hogy nagyon sokat kell várni, hívjam máskor őket. lehet ha már bemegyek, akkor először próbálkozok vodás boltba, hátha ott segítenek, kérek szerelést. Jól megszívtam.

If a second or you are the first to lose.

(#100576) bzs73 válasza kabelmania27 (#100571) üzenetére


bzs73
őstag

azt néztem én is, hogy ez nem is sima csatlakozás, akkor ezen a csatin van csillapító is.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#100578) kabelmania27 válasza bzs73 (#100576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs tévé előfizetés előfordul, hogy raknak csillapítót, hogy 10 alatt maradjanak az értékek, ha el lesz osztva a koax kétfelé már nem biztos, hogy szükséges lesz.
Amennyiben beilleszted a modemértékeket meg lehet írni, hogy szükséges-e a csillapító vagy sem. Antennás bolt azért jobb mert kérésre szoktak méretre csinálni kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#100579) bzs73 válasza kabelmania27 (#100578) üzenetére


bzs73
őstag

raktam fel képet az értékekről, de most csak net van. na akkor irány valami antennás bolt, nem kinlódok ügyintézéssel. most végeztem reggel, nem így terveztem a napom, csak mondom összedugom és kész, de ez már ilyen.
Még annyit kérdeznék, hogy az nem gond hogy az elosztóbol az egyik kábel ami a ruterbe megy az csak mondjuk 20-30cm, ami a tv-be megy az meg 2m. mert az elosztóból a ruterba lehet olyan minimum amilyen lehet, mert szinte egymás mellett lesz ügye. vagy távolabb tegyem egymástól?

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#100580) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! En azt szeretnem kerdezni higy van connect boxom, de ha veszek sajat routert es azt szeretnem hasznalni akkor mi a teendom h arrol ossze meg a netet es ne a connect boxrol?

(#100583) inf3rno válasza bzs73 (#100566) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Létezik szerszám nélkül szerelhető kompressziós csati. Az is felcsavarós, de sokkal jobb, mint a simák. Ha nem akarsz fogót venni hozzá, akkor azt javaslom. Itt van egy példa rá: [link] Ha a tévébe antenna kell, akkor van átalakító, amit az F csatira kell csavarni. Nekem az egyszerűbb, mint külön antennás és külön f csatlakozót szerelni rá. A kábel az RG6 75Ohm-os 3 vagy 4x-esen árnyékolt. Elosztónál ha kettes, akkor -3.5dB csillapítású nekem itthon a legjobb. A vékony kábelre nem tudom, hogy mit kell szerelni, vagy hogy milyen.

Buliban hasznos! =]

(#100584) bzs73 válasza #72445440 (#100581) üzenetére


bzs73
őstag

mint írtam veszek kábelt is egybe a csatlakozókkal, nem vagdosom a régit. a kérdés most ami még felmerült, hogy amit fentebb mutattam képet, csillapítós csatlakozó ami bemegy a boxba, azt szét lehet szedni, tehát hogy ne legyen csillapítós, vagy az helyett is vennem kell másikat, mert akkor már 5 csatlakozó kell, mert fentebb írták hogy tv-vel már nem igen kell csillapító, az csak azért kellett sima net mellé, hogy 10 alatt maradjanak az értékek, amik 3-4 most.

If a second or you are the first to lose.

(#100585) inf3rno válasza bzs73 (#100584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát lehet, hogy jobban jársz, ha kiméred, hogy mekkorák kellenek, és előre szereltet kérsz.

Buliban hasznos! =]

(#100586) sumi4623 válasza #72445440 (#100582) üzenetére


sumi4623
tag

Ja igen tisztaban vagyok ezekkel :) csak nagy hazban elunk es nem jut el mindenhova a wifi, ezert gondoltam h veszek egy routert egy eroset ami mindenhova sugarozni tudja a jelet

(#100588) kabelmania27 válasza bzs73 (#100576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kiveheted a csillapítót, mert 10 alatt lesz a letöltés, kettes osztóval is rendben lesznek az értékek.
Bejövő kábel F csatlakozóját elvileg nem kell cserélni, mert a csillapítót letudod tekerni a szerelt F csatlakozóról, ha meg van húzva kulccsal vagy ronggyal kilehet lazítani.

[ Szerkesztve ]

(#100589) szabogabor10


szabogabor10
veterán

És kikerültek végre az SD csatik (helyei) a Voda boxon. Háálelúja.
Illetve még mindig van DD 5.1, szal mostmár talán végleg megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#100590) tomp válasza szabogabor10 (#100589) üzenetére


tomp
félisten

HBO HD visszanézőn továbbra sincs nálam DD 5.1 :DDD

(#100591) szabogabor10 válasza tomp (#100590) üzenetére


szabogabor10
veterán

HBO-m az nincs, de pl. ID HD-n van angol és magyar DD is. Élőben és visszanézőben is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#100592) bzs73 válasza kabelmania27 (#100588) üzenetére


bzs73
őstag

Na ki is vettem a csillapítót. Megyek kábelért, elosztóért, meg csatlakozókért, össze is rakatom az antennás boltba. értékek változtak, de 10 alatt maradt, a feltöltési értékek meg csökkentek. elosztóval biztos változik még majd. érzetre egyébként mintha jobb lenne így a net.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#100593) kabelmania27 válasza bzs73 (#100592) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javultak az értékek, elosztóval kb 3,5-el alacsonyabb lesz a letöltés és magasabb a feltöltés ami még mindig jobb mint csillapítóval, jól van beállítva a hálózat. 15 vagy 24 letöltési csatornát használ a modem?

[ Szerkesztve ]

(#100594) sumi4623 válasza #72445440 (#100587) üzenetére


sumi4623
tag

Koszonom a segitseget. Masik kerdesem az volna, h mikor torrentezek, sajnos nem tolt vissza semmit az mitol lehet? A letoltessel semmi gond

(#100595) ates2 válasza sumi4623 (#100594) üzenetére


ates2
senior tag

ipv4-ed meg van ? azaz nem NAT-olt hálózat mögött vagy?

(#100596) sziszi-fuszi válasza bzs73 (#100564) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi! De itt te voltál az aki elb@szta, nem a UPC. A csináld magad nem azt jelenti, hogy kábelezz és minden egyebet, meg még az oszlopról is neked kellene bekötni. Azért ez nonszensz lenne.
Szerinted nekik ki kellene találni, hogy hány elosztó, lezáró és hány méter kábel kell hozzád? Ugye nem? Azért csináld magad, mert a tévébe bedugni a kártyát, vagy a konnektorba a boxot és abba a kész antennát, sokan képesek hiba nélkül elvégezni. Ők spórolnak a humán erőforrással, te meg (az ügyfél) az idővel és a várakozással.
Minden egyéb esetben, vagy ha nem biztos az ügyfél magában INGYENESEN jönnek bekötik, üzembe helyezik, ellenőrzik. Mit kellene még tenniük?

Mi alá kell írás?

(#100597) inf3rno válasza kabelmania27 (#100588) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt a csillapító micsoda pontosan, és mikor kell használni?

Buliban hasznos! =]

(#100598) kabelmania27 válasza inf3rno (#100597) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csillapítja a jelet akkor kell használni, ha a letöltési érték 10 felett van és akad a netkapcsolat.
Általában akkor használják a technikusok ha nincs tévé előfizetés és 10felett lenne a letöltési érték.
Amennyiben van tv előfizetés akkor egy osztóval már az esetek többségében nem szükséges használni.

[ Szerkesztve ]

(#100599) sumi4623 válasza ates2 (#100595) üzenetére


sumi4623
tag

Ipv6-on mukodik mar

(#100600) F-ECT$ válasza NoOne1976 (#100563) üzenetére


F-ECT$
titán

Dettó csak dvbc-n.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.