Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101351) pjen válasza fojtviki (#101349) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy, most néztem.

(#101352) blakey válasza fojtviki (#101349) üzenetére


blakey
titán

Szerintem jár, viszont ma gondok vannak az HBO GO szervereivel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101353) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ma bementem egy boltba, le szerettem volna mondani a szolgáltatást (otthoni).
A bejáratnál tovább nem engedtek, mondván tegyen meg emailben.

Tudnátok email címet írni nekem? Mert a weboldal g*ci módon úgy terelget hogy ne tudd lemondnai a szolgáltatást..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#101354) blakey válasza Motion_Blur (#101353) üzenetére


blakey
titán

Pontosan végigmész és az oldalon lesz a kitörltendő rész, megírod, hogy mi van. [link]

De telefonon (1270) is lemondhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101355) fojtviki válasza pjen (#101351) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi mindkettotoknek. Nalam mar vagy 2 hete nem megy sajnos. Nem birok belepni. De eddig az elofizetes reszletekben benne volt a HBOGO, mostmar nincs, csak a horizon go stb :(

(#101356) MiZo1990 válasza fojtviki (#101355) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Néhány hete már csak e-mail címmel lehet belépni.

(#101357) fojtviki válasza MiZo1990 (#101356) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, eddig is azzal jelentkeztunk be. Most viszont azt irja, hogy jelenleg nincs hbogo elofizetesem.

(#101358) blakey válasza fojtviki (#101357) üzenetére


blakey
titán

Akkor 1270 és érdeklődd meg az okát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#101359) pjen válasza fojtviki (#101357) üzenetére


pjen
félisten

HBO előfizud van?Az megy?

[ Szerkesztve ]

(#101360) fojtviki válasza pjen (#101359) üzenetére


fojtviki
senior tag

Basszus :) Lemondtam az hbo elofizut. Bocsassatok meg ez nagyon nagy blama tolem :R :B :B

(#101361) viktorhu válasza Ledi (#101325) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a saját levelező rendszerük, hanem a upc-é. A upc rendszere látta azt, hogy egy vodás mail megy egy rakás upc-s címre, ezért nyilván spamnek nézte. De már úgyis lejár a szerződés, nemsokára nem használhatják tovább a upc szolgáltatásokat, max át tudnák migrálni őket egy vodafone-os címre.

(#101362) Robi_73 válasza Motion_Blur (#101353) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Az előfizetést mond le telefonon, az eszközöket pedig ad le a postán. Én még a zárószámlára várok... :W

[link] [link]

Robi73

(#101365) Winne válasza #72445440 (#101350) üzenetére


Winne
nagyúr

Mióta Voda, azóta a sebesség nem stabil, méréskor a 240 helyett ilyen 140-200 között ugrál, eéőtte 245 volt fixen, de ez gondolom nem a modem hibája. A torrent meg a Steam és társai tudják fullon kb, azzal nincs általában gond.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#101367) Motion_Blur válasza Robi_73 (#101362) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, így már értem... mocskos trógerek ezek is..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#101368) viktorhu válasza #72445440 (#101366) üzenetére


viktorhu
veterán

Én még mindig arra tippelek, hogy a tavaszi bővítés mutatta meg a hálózat gyenge pontjait:

- az évekig húzódó eladás nem tett jót az amúgy sem túl jó hálózat karbantartásának
- a tavaszi megugró forgalom miatt bekapcsoltak újabb sávokat (a upc nem használt sokat, a telekom nálunk 32 sávot használ. Ha jól értem, akkor a UPC-s hálózaton sok helyen a Voda bővített 24 csatornára
- a szélesebb frekvencia-tartományra meg érzékenyebb a rosszul karbantartott hálózat, ezért jöttek elő pont a tavaszi karanténnal a problémák (ami egybeesett a névváltással, de nem a tulajdonosváltás időpontjával, ami már korábban megtörtént - szóval tulajdonosi / kezelői szempontból nem történt semmi abban a pillanatban, szerencsétlenségére a voda pont akkorra tette a pirosra festés időpontját).

A másik, hogy korábban is rendszeresek voltak a kiesések, nekünk a XI. kerületben volt az irodában UPC, és nem egyszer volt, hogy órákra meghalt a hálózat, csak akkor az kevésbé tűnt fel az otthoni UPC használóknak, mert csúcsidőben a vírus előtt nem töltöttek ennyi időt otthon.

Szerintem akkor fog valamit javulni a helyzet, amikor a netet már a voda adja majd, és nem a UPC, mert ez most a közös ló esete. A végleges megoldás meg évekig fog tartani, amíg házról házra, utcáról utcára ki lehet javítani a hibákat.

(#101369) Slyr


Slyr
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Előfizettem a Vodafone 500-as internetére. Optikán jött be, koax átalakítás, gibabites router (CH7465VF), tökéletes ez az én karácsonyi ajándékom. Az miért lehet, hogy ha beledugok további routert, akkor arra csatlakozva wifivel tökéletes játékélményt kapok(Fortnite), ha pedig közvetlenül kötöm (ipv4, Cat6a) a gépet a Vodafone routerbe(CH7465VF), akkor laggol. Van erre valami beállítási lehetőség? Az IP fload és az ICMP folyam észlelése van bepipálva. Esetleg, ha tudtok olyan Vodafone fórumot, ahol rákérdezhetek, az is nagy segítség lenne.

Köszönöm.

(#101370) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jelenleg 3 tv-n van digitális adás. Egy ilyen spliterrel osztotta szét a szerelő.

Lesz még egy tv, nem akarok egy 4. tv miatt új előfizetést kötni. Elsősorban youtube meg játszás fog rajta úgyis menni, de azért jó lenne ha lenne rajta adás. Erre pedig elég az a huszonpár csatorna, amit kódolatlanul lehet nézni.

Az előző szolgáltató hagyott a padláson egy ilyet

Jó lesz nekem ez, ha az első splitter egyik ágát tovább osztom ezzel vagy vmi másfélét kellene vennem a célra?

Analóg adás nálunk már nem jön kábelen, szóval ilyen sima ''T elosztók'', amik megvannak x éve gondolom nem igazán jöhetnek szóba...

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#101371) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy a szerelő a modem elé közvetlenül 3 szűrőt is betett egymás után (3,6 és 10 dB-es), így lett jó a jelszint, elmondása szerint. Csak hogy emiatt egy 10 centis merev "csatlakozó halom" van a modemnél ami megnehezíti a neki szánt kisszekrénybe való elhelyezést.
Kérdésem, hogy lehet-e ezt valami kompaktabb módon helyettesíteni?

(#101374) RootRulez válasza #72445440 (#101372) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, tisztában vagyok vele, 4. tv-hez új előfizetés kellene. Elég keveset lesz rajta TV nézve, de azért jó lenne, ha lenne rajta vmi adás is. Szóval azon beérjük azokkal, amik kódolatlanul jönnek.

És ezt a két splittert vmi két belső menetes végű "hengerrel" kell összekötni, vagy egy rövidebb koax kábellel, aminek a két végére belső menetes csatlakozót tekerek?

Gondolom szerencsésebb lenne egy eszköz, aminek a két vége belső menetes, csak nem tudom, ilyen létezik-e

═════════════════════════════════════════

(#101375) RootRulez válasza RootRulez (#101374) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy esetleg a UPC-s által hozott splittert cseréljem le egy négyutasra? Ez vajon működne vagy amit a szolgáltató ad, speciálisabb, mint ez a Somogyis?

Mondjuk amit most linkeltem, az 900-2800MHz-ig van. Amik itt vannak, meg mint a képeken látszik 5-1218 és 5-1006. Nem tudom ez esetben problémát jelentene-e?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#101377) kabelmania27 válasza RootRulez (#101370) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha a hármas osztó -4dB-s kimenetét osztod kétfelé ugyanazt éred el mintha egy négyes splitter lenne bekötve.
Modem melyik kimeneten van? Modemet az alacsony csillapítású kimenetbe érdemes kötni. Ha megírod a modemértékeket ki lehet számolni milyen a bejövő jel.
5-1218 és 5-1006Mhz-es osztók valók kábeltévére, a 2800Mhz végű műholdvételre való annak magasabb a csillapítása.
pmatthew: Ha megírod a modemértékeket meg lehet mondani, hogy a három csillapítóból melyiket lehet kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#101378) pmatthew válasza #72445440 (#101373) üzenetére


pmatthew
tag

Hát ha nincs egyszerű megoldás, természetesen elfogadom :)

kabelmania27:
Letöltési csatornák: [link]
Feltöltési csatornák: [link]

Köszi

(#101379) kabelmania27 válasza pmatthew (#101378) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Három csillapítóra nincs szükség.
Hármast és a hatost kiveheted, így max 10-es letöltési érték lesz azzal elvileg nem fog akadni a netkapcsolat, ha problémát tapasztalsz visszateheted a hármast.

[ Szerkesztve ]

(#101380) RootRulez válasza kabelmania27 (#101377) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia! A jobb szélső -7.5dB-est osztanám tovább, azon csak egy beltéri egység van.

A modem és egy okosTV a bal oldali -4.0dB-esen van (plafon alatt elosztva egy kétágú osztóval).

Illetve a középső kimenő ágán egy okostévé van.

Szal gondoltam a modemes részt nem bántom. Így osztanám az egyik csak tv nézős ágat

Itt vannak a modem értékek:


[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#101381) kabelmania27 válasza RootRulez (#101380) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, -4es kimenet már nem célszerű tovább osztani, ezért a -7es kimenetet oszd ketté.
Általában egy netmodem és három tévére szokott elég lenni a bejövő jelerősség, de előfordul hogy négy tévé is működik.

(#101382) RootRulez válasza kabelmania27 (#101381) üzenetére


RootRulez
félisten

Közbe beillesztettem feljebb a modemből az adatokat. :K
Ha ebből esetleg kiolvasható van e értelme...

═════════════════════════════════════════

(#101383) kabelmania27 válasza RootRulez (#101382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltési értékek rendben vannak, feltöltésnél vannak 50 feletti értékek, ezért a modemes ágat ne csillapítsd tovább. Rendben van a bejövő jelerősség mert a letöltési értékek nyolc körül lennének osztók nélkül ami jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#101384) RootRulez válasza kabelmania27 (#101383) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor meg fogom próbálni elosztani az egyik -7,5dB-es ágat. :K

═════════════════════════════════════════

(#101385) kabelmania27 válasza RootRulez (#101384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés. Ellenőrizd, hogy a modemnél és az osztóknál lévő F csatlakozók nem lazultak-e ki.

(#101386) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, anyám nete és vonalas telefonja hetek óta szarakodik, most eljöttem megnézni, óránként is többször ledob, aztán vissza. Az összes zöld led a connectoboxon kigyullad ilyenkor, se net, se telefon. A kábeltévé viszont ilyenkor is tökéletes.

Logban ilyet találtam:
Cable Modem Reboot - PCD_failure_action_REBOOT is triggered : DOCSIS_DISPATCHER failed;CM-MAC=...;CMTS-MAC=00:00:00:00:00:00;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Sanszos hogy HGW hardver hiba? Én arra tippelek, de súghatna aki ért hozzá. Kár hogy pont így az ünnepek előtt, a fene se tudja, kijönnek-e még az ünnepek előtt/között a szakik.

[ Szerkesztve ]

(#101388) Keem1 válasza #72445440 (#101387) üzenetére


Keem1
addikt

Ohh, értem. Rendben, holnap megnézem előbb a csatlakozásokat.
Köszönöm a tanácsot! :R

(#101389) kabelmania27 válasza Keem1 (#101386) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#101390) Keem1 válasza kabelmania27 (#101389) üzenetére


Keem1
addikt

(#101391) kabelmania27 válasza Keem1 (#101390) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem jók a modemértékek, gyenge a letöltés, a feltöltés pedig magas.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#101392) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
a nyár folyamán átállítotam a csoportos beszedést UPC-ről Voda-ra, ezután működött is, de az utolsó két hónapban már nem vonták le a havidíjat és a bank (Unicredit) postán levelet is küldött, hogy valami meghatalmazás hiányzik. Megnéztem a bank online felületén a beállításokat és "aktív" helyett azt írja, hogy "folyamatban". Most töröltem a Vodafone csoportos beszedést a banknál, de újat már nem tudok csinálni egyszerűen hiányzik a Vodafone a listában. Tapasztalt más is ilyen problémát? :W
Köszönöm

(#101393) ethibr


ethibr
csendes tag

Sziasztok! A múlt héten beszerelték az új arris modemet és azóta nem megy a Serviio, sehogy sem látja a tévé. Próbáltam kilőni a modem tűzfalát, akkor sem látta, próbáltam a windows streamingjét media playerrel az is sikertelen volt. Az egyik tévé kábelen, a másik wifin csatlakozik a modemhez, internet megy rajta. Valami ötlet?

(#101394) hypno skate válasza kabelmania27 (#101282) üzenetére


hypno skate
senior tag

Az a csillapító nem az STB hanem a modem elé volt berakva. Most hogy kiszedtem, el is kellett gondolkodnom rajta, hogy miként történhetett, mert nem mostanában került oda.

Amennyire emlékszem, a technikus kimérte a jelszinteket és ezzel lett jó a CB.
Most hogy kaptam az Arrist, a letöltési csatornák 37-41dB között vannak, a feltöltési meg 42-43 dB, de ennyi volt szűrővel is.

Viszont 900 Mbps fölötti letöltési sebeessség csak parancssoron létezik, illetve a lányom Lenovo Thinkpad-jén vezetékes kapcsolattal. Izgalmas.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101395) cof válasza hypno skate (#101394) üzenetére


cof
veterán

Viszont 900 Mbps fölötti letöltési sebeessség csak parancssoron létezik, illetve a lányom Lenovo Thinkpad-jén vezetékes kapcsolattal. Izgalmas.

WiFi-n nem is fog összejönni az Arris-al a 1000mbps sehogy. Nekem szelessav.net-en is megvan, és speedtest.net Windows alkalmazásban is Antenna Hungária szervert választva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101396) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kérlek, áruljátok el, hogy az RTL+ kódot hová kell beírni!

Személyesen voltam bent a Voda ügyfélszolgálatán, és nekik sem sikerült -- ott akadtak el, hogy bejött egy fehér alapon szöveges oldal két opcióval, de nem volt működő továbblépési lehetőség.

Hosszas kísérletezés és tanakodás után azt a hasznos tanácsot kaptam, hogy forduljak az RTL-hez...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101397) Toth_Jani válasza MaCS_70 (#101396) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Megnyitod az oldalt:
RTL Most, nézd meg kedvenc műsoraidat - amikor neked jó!
Megkeresed ezt a képet:

Majd ide beírod

(#101398) hypno skate válasza cof (#101395) üzenetére


hypno skate
senior tag

Végigmértem az összes eszközt, ami 3 laptopot meg 2 asztali gépet takar.
Az érdekes az volt, hogy windows grafikus felületen az Ookla kizárólag a Thinkpad-on mutatott 900+ sebességet. Természetesen vezetékes kapcsolattal. Sem az asztali gépeken, sem a másik két laptopon nem, holott minden hálózati kártya gigabites.
Parancssorból az egyik asztali gépen is helyreállt a világ rendje, a másikat még nem néztem, de a két laptop csak vánszorog.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#101399) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Tervezem, hogy kérek még egy tv beltérit.
Mit érdemes kérni beltérit vagy azt a kártyát amit a tv foglalatba helyezünk (nem jut eszembe a neve)?
Gondolom van előnye és hátránya mind a kettőnek..
Elnézést, ha bugyuta kérdést tettem fel.

Levi

(#101400) MaCS_70 válasza Toth_Jani (#101397) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm! :C

MaCS

UI: Hogy ezt maga az ügyfélszolgálat vajon miért nem tudta... :F

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.