Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100401) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Létezik az hogy a felvevős cisco box felvételei nem játszhatóak le? Se új felvételt nem lehet készíteni, se a meglévőket lejátszani. Látható a felsorolásban hogy mik vannak felvéve, de lejátszáskor csak fekete kép van hang sincs

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#100402) szaboimre


szaboimre
újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni Upc témában.
Most jár le az egy éves hűségem,és elvileg léphetnék feljebb nagyobb nettel,adnának egy új boxot és 1000Ft-al olcsóbb lenne.
Az új boxnak (ha több kell belőle),ugyanannyi a havidíja mint a réginek?
Ez az új box,jól tudom hogy csak neten működik?Ha nincs net,akkor tv sem lesz ugye?
Van ennek a boxnak hátránya/előnye a régihez képest?
Köszönöm,üdv!

(#100403) MiZo1990 válasza szaboimre (#100402) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az új box a Vodafone TV és a második belőle 1000 Forint havonta (egyéni ajánlat esetén ez eltérő lehet).
Ex-UPC területen továbbra is koaxon keresztül működik, de kell bele net kábel is, nélküle nem megy. (Azt majd valaki, akinek van leírja, hogy mi van, ha nincs net.)
A felvételeket bizonyos csatornák bizonyos műsorain engedi és ezek a felhőben vannak, visszanéző szintén.
Nincs kijelzője (nincs óra) és csak HDMI kimenet van rajta.

(#100404) Nordik


Nordik
őstag

1270 bármely belföldi hálózatból ingyen hívható? Vagy csak Vodafone hálózatból ingyenes?

(#100405) cof válasza Nordik (#100404) üzenetére


cof
veterán

Bárhonnan ingyenes igen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100406) kezo0 válasza Apaxp (#100401) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, áramtalanítsd egy rövid időre a boxot, ezt követően meg szokott oldódni ez a hibajelenség. Előfordul nagy ritkán nálam is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100407) Apaxp válasza kezo0 (#100406) üzenetére


Apaxp
senior tag

Sajnos alighanem ez nem játszik. Minden éjszaka áramtalanítva van másnap délutánig.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#100409) Apaxp válasza #72445440 (#100408) üzenetére


Apaxp
senior tag

A CH- nyomkodós megoldás rendbe hozta. Köszi a segítséget.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#100410) szaboimre válasza MiZo1990 (#100403) üzenetére


szaboimre
újonc

Köszönöm!
Igazából előny lenne akkor,ha nem kellene koax(de kell),illetve ha wifis lenne,hogy ethernet kábel se kellene.
Gondolom a felvétel minősége roszabb mint az élőben nézett csatornáé.A jelenlegi visszanézős esetben is időnként olyan trágya a visszanézett műsor minősége,hogy az minősíthetetlen.
Az óra hiánya sem előny,mert meg van már szokva.
Igazából úgy érzem jobb a jelenlegi.
Egyébként muszály az újabb típusúra váltani?

(#100411) MiZo1990 válasza szaboimre (#100410) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nincs mit!

A felvételek meg a visszanéző elvileg jó minőségűek, de nem láttam még.
(Más platform van mögötte és a felvételek mobilon is nézhetőek.)
A felvételeket max 90 napig tárolják és összesen 90 órát tudsz "felvenni".
A felvétel itt azt jelenti, hogy a felhőben megjelöli az adott műsort és nézheted egy ideig.

Váltani még nem kötelező, a jelenleg előfizetőknél lévő Horizon boxokat sem butítják még. (Igaz épp itt írta nemrég valaki, hogy neki már nem megy. Az üfsz. szerint nem butítják le a jelenleg kint lévőket, csak a nov. 5. után kiadottak buták.)

[ Szerkesztve ]

(#100413) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Az imént kötötték be az 1000-es netcsomagot, váltottam 500-asról és én is kaptam egy új Arris modemet. Minden szép és jó, kivéve, hogy nem tudom megváltoztatni a modem felületén az alap jelszót. Megcsinálom a jelszóváltoztatást, leokézom és semmi. :F Újra bejelentkezésnél ismét a gyárit fogadja el. Valami ötlet esetleg?

(#100414) szakmaster válasza szakmaster (#100413) üzenetére


szakmaster
tag

Közbe sokadszori próbálkozásra elmentette az új jelszót. Nálam egyelőre jó sebességértékek vannak, lefelé ~950 Mbit/s, felfelé ~42 Mbit/s, meglátjuk hosszabb távon hogy muzsikál..

[ Szerkesztve ]

(#100415) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Naív kérdésem lenne, de megpróbálom. :B
Elvileg 150Mbit/s-es net van, mennyire korlátlan a korlátlan net?
Új konzolgeneráció miatt pár száz Gb adat lecsordogált a hónapban, meg a következőben is le fog, számíthatok korlátozásra, plusz fizetni valóra?

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#100416) MaCS_70 válasza Zoleee83 (#100415) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vezetéken?

Nem gond a pár száz gigabyte.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100417) kezo0 válasza Zoleee83 (#100415) üzenetére


kezo0
addikt

UPC idejében volt egy olyan az ÁSZF-ben, hogy korlátozhatnak, ha három egymást követő hónapban túlléped a 300 GB/hó forgalmat, de azt se igazán érvényesítették a gyakorlatban. Nem tudom, hogy ezt a fenyegetést átvette-e a Vodafone is, és ha igen, komolyan veszik-e a streamingszolgáltatások és home office-ok korában...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100418) Zoleee83 válasza MaCS_70 (#100416) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi az infót! :R (+kezo0 neked is!)
Igen, vezetékes, sacc/kb 4-500 Gb lehet eddig.
A mai 50-100 Gb-os játék méretekhez képest nem is annyira kirívó. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#100419) blakey válasza kezo0 (#100417) üzenetére


blakey
titán

Ráadásul az a korlát a feltöltésre vonatkozott. Vicces lenne ha a letöltésre is érvényes lenne, mert két nap alatt elhasználjuk. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100420) woodworm válasza kezo0 (#100417) üzenetére


woodworm
veterán

A volt upc területen élő afsz most is tartalmazza, tehát a lehetőségük ugyanúgy él.

(#100419) blakey
Forgalmi mennyiségről írnak, tehát nem csak a feltöltés számítana, ha alkalmazzák.

(#100421) blakey válasza woodworm (#100420) üzenetére


blakey
titán

Évekkel ezelőtt is téma volt, a feltöltést figyelik. 10 évvel ezelőtt sem volt reális a teljes csomag figyelése. 2 játékot letöltők és 300GB. Egyébként én megkérdeztem telefonon még valamikor 2013 környékén és a feltöltésre mondták, hogy azt figyelik. A "büdös életbe" nem kaptam semmilyen figyelmeztető mailt pedig többször volt egymás után 800GB-os letöltésem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100422) Mewee22


Mewee22
csendes tag

Sziasztok.
Már írtam erről a problémáról, de sajna nem kaptam választ. 2 hónapja vagyok vodafone előfizető (500-as net) tökéletes jel, hozza azt a sebességet amit kell. Az lenne a problémám, hogy a modem újra indul, ha az én gépem is rá van kötve kábellal, ez már így van a bekötés óta. Napokig csak a telefon hotspot funkciójával kapcsolódtam a modemre, és akkor nem volt semmi gond, de ma bedugtam ismét az utp kábelt a modembe, és rá 20 percre már újra is indult a modem. Van rajta még 1 gép, de az nem okoz ilyen problémát. Akkor is ez van, ha csak az én gépem van rákötve a modemre. Volt itt a technikus és ő arra tippelt, hogy a gép okozza ezt a problémát, de lehet hogy modemet kéne cserélni. A legfrisebb lan driver van telepítve. Egy
Asus tuf b450 plus gaming alaplap van a gépben.
Tudnátok adni valamilyen tippet, hogy mi lehet a hiba oka? :R Egy

[ Szerkesztve ]

(#100423) kabelmania27 válasza Mewee22 (#100422) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Amennyiben megírnád milyenek a modemértékeket ki lehetne számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.
Indítsál el karbantartó programot pl ccleaner, wiseregistry, spyboot hátha fogja valami a gépet.
Ha a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot hívd fel az ügyfélszolgálatot és internethiba menüpontban kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#100424) Mewee22 válasza kabelmania27 (#100423) üzenetére


Mewee22
csendes tag

Szia!

Fixen bejön a kábel az oszlopról, szóval nincs elosztó. Amikor behozták a kábelt, akkor mértek jelet , és azt mondta a fickó h isten király, aztán ezt a másik technikus is megerősítette. Pont a lakásom előtt van az oszlop 5 méterre, ami miatt ilyen jó a jel, ezt mondták nekem. Malware bytes prémiumot futattam, de nem talált semmit. Feltöltöttem egy képet a hálozati naplóról. A modem egy cbn CH7465F

(#100425) kabelmania27 válasza Mewee22 (#100424) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyfélszolgálattal állíttasd át a modemet bridge módba hátha úgy stabilabb lesz, amennyiben rendelkezel jó gigabitet (vagy szükséged van vezeték nélküli hálózatra) a modemet tudod modem üzemmódban használni

(#100426) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom mi történt, de megtáltosodott a netem. Eddig sem volt vele különösebb baj, de most 500mbites nettel 65-66mbyte-tal töltöttem le hdd-re. Új egyéni csúcs :D

(#100427) szaboimre válasza MiZo1990 (#100411) üzenetére


szaboimre
újonc

Ha meghosszabítom egy évre az előfizetést,és mondjuk egy ilyen "újabb" boxot igényelnék csak,az vajon mehet?Tehát a többi maradna a régi (3tv-t használunk).
Későbbiekben lehet költsége a régi boxok cseréjének vajon?
Köszönöm!

(#100428) MiZo1990 válasza szaboimre (#100427) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha most 3 eszköz (beltéri egység és/vagy Mediacard tetszőleges kombinációja) van nálad, akkor az egyiket mindenképp cserélni kell. 4 eszköz nem lehet.

Ha jól értelmezem az aktuális akciós feltételeket, akkor a Vodafone TV első eszközként 500, második és harmadik eszközként 1000-1000 Forint.
A Horizon Kaon beltéri vagy Mediacard első eszközként ingyenes, második és harmadik eszközként 500-500 Forint.

Most nincs külön díja a box cserének.
Ha és amikor kivezetik a régi beltéri egységeket, akkor pedig a szolgáltató ingyen kell felajánlja a kínálatban szereplő és tovább támogatott eszközök valamelyikét csereként.

[ Szerkesztve ]

(#100429) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez a nap sem volt semmi :)

1270-et felhívtam. Megtudtam, hogy cserélik a CB-t újra, akár szerelővel küldik ki... oké mondom gyorsabb ha bemegyek a hajdúszoboszlói Vodafone partnerhez. Kérdezem, hogy ott biztos van? A válasz igen, mert küldtek ki...

oké... előbányászom a hajdúszoboszlói partner számát. Vagy 15x hívom, van, hogy félóra eltéréssel, kicsöng de nem veszi fel senki... most akkor mi is legyen? Ha nem veszik fel, csak maximum odagurulok és megnézem. Beraktam a CB-t mindennel együtt a hátizsákba, meg a számlát is. Megérkezem a az üzlet elé, látom világ van bent, ügyintézős csaj az okostelefonján játszik... bemegyek elmondom, hogy mit szeretnék. Azt mondja ja az sajnos nincs nekik, mert ők csak partner (magyarán eladnak, aztán húzzál a márkaboltba ha valamit akarsz mókolni), Debrecenben van a márkaboltban...

Ebben az a gyönyörű, hogy 20 évvel ezelőtt Berettyóújfaluban is így működtek az ilyen partnerek, kint van az adott cég logója, laikus nem is tudja, hogy itt messze nem 100%-os az élmény...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#100430) LouiS22 válasza GoodSpeed (#100429) üzenetére


LouiS22
veterán

Félve kérdem, hogy mi volt olyan sürgős, hogy nem tudtad megvárni a szerelőt? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#100431) Kleroo


Kleroo
veterán

helló-helló!

Van egy problémám. Előző előfizetés a lakásban lejárt. Az enyém, új hűségidővel 2hét múlva indul(akkor jönnek bekötni). Tehát van 2 hetem amíg nincs net, ami HO miatt nagy gubanc.

Észleltem, hogy van az épületben UPC wi-free kiépítve.
A nagy kérdés: Hogyan tudnám ezt kb azonnal használni?
Van rá mondjuk 2k-m hogy 2 hétig használhassam, ettől a pillanattól.
Tippek? (Vodás céges-flottás előfizum van egyébként, így félig használható is, meg nem is, mert a nagy multi kezében van minden fontos, credential/jog)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#100432) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Tavayl költöztünk új házba, akkor nem volt szükség új bejövő vezetékre, mert megfelelő helyen volt. Most viszont máshol lenne a tv+modem. Szeretném 10 m-el arréb vinni.
Kérdés,
- ha kijönnek akkor kell e fizetni (anyag+kábel)
- ha egyzerűbb akkor milyen keresztmetszetű kábell, és milyen csatlakozók kellenek.

(#100433) cof válasza Kleroo (#100431) üzenetére


cof
veterán

Kiépítve nincsen a Wi-Free, egy UPC előfizető modeme sugározza a jelet, akinél szintén be van kapcsolva ez a szolgáltatás. Csodát ne várj tőle mert 10/1 Mbit/s a max. sebesség.

Ha van még MyUPC profilod, akkor ott tudod beállítani be/kikapcsolni ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100434) GoodSpeed válasza LouiS22 (#100430) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Hírtelen ötlet volt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#100435) cocka válasza cof (#100433) üzenetére


cocka
veterán

Jobb helyeken 50/5. LOL

(#100436) ztsoft


ztsoft
őstag

Valami nagy gond lesz a környéken (mivel eddig senki nem jelzett itt hibát).

zagyi@arch-acer ~ % speedtest -s 2073 Speedtest by Ookla Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073) ISP: UPC Magyarorszag Latency: 66.90 ms (157.02 ms jitter) Download: 1.63 Mbps (data used: 2.5 MB) Upload: 10.17 Mbps (data used: 10.7 MB) Packet Loss: 0.4% Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/a7c54e4b-337f-405a-9de1-7a2e081fb64f

Eddig fel sem tűnt, csak most, hogy frissítettem volna az Arch linuxot.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100437) kezo0 válasza blakey (#100419) üzenetére


kezo0
addikt

Egy dolog, hogy a valóságban mire figyeltek, de az ÁSZF a teljes forgalomra (tehát le + fel) értette együttesen a havi 300 GB-ot. Nyilván nevetséges lett volna már az utóbbi években ezt komolyan venni, de érthetetlen módon mindig bennemaradt az ÁSZF-ben.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100438) RetroJack


RetroJack
tag

Üdv,

Napi szinten előforduló hiba jelenség, hogy a letöltés rendben van, de a feltöltési sebesség nem éri el az 1 mbps-ot sem. Rosszabb esetben teljesen elmegy az internet kapcsolat. Valaki találkozott ilyennel ?

(#100439) kabelmania27 válasza rita7107 (#100432) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Háromszoros árnyékolású rg6-os koax kábelre és CE 5-1000Mhz feliratú osztóra (splitterre) lesz szükség.
Áthelyezésnek van kb 3ezer Ft-os díja, 1270-es számon tudod megrendelni.
RetroJack: Üdv! Meg kellene nézni, hogy milyenek (letöltési és feltöltési egyaránt) a modemértékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül javítható-e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#100440) cof válasza cof (#100433) üzenetére


cof
veterán

Sugározza - Ahh, javítom, szórja. Még adom itt a lovat az 5G-be mindent belelátóknak. ;]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100441) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Milyen utp kábelt ajánlotok nekem, ha a CB-t és egy gigabites switchet akarok összekötni? 5 méteres kell. Edigitalból venném. Viszont árban márkától függően duplázódnak az árak. Van valós különbség minőségben? (pl. Equip, Roline, Sandberg)
Vagy számtech boltban van készleten Logilink. A cat5/5e/6 különbégekkel tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#100442) cof válasza NoOne1976 (#100441) üzenetére


cof
veterán

Nem nagyon számít a márka, csak az árát dobja meg. Én 20 méter kábelt vettem olyan 2000 Ft környékén. Az a lényeg hogy minimum Cat5e legyen.

Ja... postával volt 2000, 789 Ft volt a 20 méter LAN kábel még 2018 áprilisában PCX-nél. Most néztem meg a leveleknél. Ugyanez ma is csak 1090 Ft. Azóta is hibátlan [link].

Itt egy 5 méteres Cat6 [link] 569 Ft.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100443) RetroJack válasza kabelmania27 (#100439) üzenetére


RetroJack
tag

Jelenleg stabil a kapcsolat, de mellékelem a képeket.



[ Szerkesztve ]

(#100444) kabelmania27 válasza RetroJack (#100443) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó. Nézd meg, hogy az F csatlakozók nincsenek-e kilazulva az osztónál és a modemnél. Letöltési értékek elfogadhatók viszont a feltöltési értékeknek 50 alatt kellene lenniük. Milyenek a többi (11-es csatorna feletti) letöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#100445) RetroJack válasza kabelmania27 (#100444) üzenetére


RetroJack
tag

Csatlakozók rendben.
Az imént megszűnt az internet kapcsolat wifin, kábelen rendben volt, pár perc után helyre állt, ez nem szokott előfordulni.

(#100447) kabelmania27 válasza RetroJack (#100445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek is rendben vannak.
Megpróbálhatod áramtalanítással újraindítani a modemet hátha alacsonyabb feltöltési értékekkel szinkronizál a modem.

(#100448) ztsoft válasza ztsoft (#100436) üzenetére


ztsoft
őstag

Úgy látszik, hogy déltől döglődik valami. Hétfőn délután jön a technikus.

Más.
Csak egy kis információ azoknak, akik megbíznak a szolgáltatói eszközökben.

Simán belépnek távolról a HGW-be (persze, joguk van hozzá), de azért én nem lennék nyugtot. Ha már eddig eljutnak, ki tudja mihez férhetnek még hozzá.
Ahogy a képen is látszik, arra már nem tanították meg, hogy ki is kell lépni, mert a user nem tud utána belépni (persze, ki lehet kényszeríteni, de nem tudhatjuk, hogy végzett-e).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#100449) Razor_alpha válasza ztsoft (#100448) üzenetére


Razor_alpha
tag

Ez az amit GDPR-re hivatkozva mostanában meg szoktak tagadni, sőt már újraindítani sem szokták távolról.

Nekem is valami hasonló móka van éppen, WiFi-n többnyire nem kapok netet - néha még a modemet sem érem el (pedig kapcsolat "van"), vezetékesen elérem, azon pedig szakadozik, loss-ol minden kliens és gyakran be is vált "nincs internetkapcsolat" módba a TV és a gépek is.

Nekem mondjuk az új HGW van meglehetősen elszabott firmware-rel.

(#100450) RetroJack válasza kabelmania27 (#100447) üzenetére


RetroJack
tag

Köszönöm a segítséget, sajnos az újra indítás nem szokott segiteni, de este végig stabil volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.