Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100351) Nordik válasza MiZo1990 (#100343) üzenetére


Nordik
őstag

Ha tényleg 500Ft lenne pluszba akkor hagyom. Nem nagy penz, de felesleges csak a YouTube app miatt, megoldom akkor máshogy. Gondolom sokkal több előnye nincsen átlagos felhasznalasnal.

(#100354) MaCS_70 válasza MiZo1990 (#100349) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Egy ideje már kiírta indításnál a Win 10 app, hogy meg fog szünni és a weboldalt használd helyette."

Ebben meg az volt a nagyon vicces, hogy azt írta ugye az app, hogy mivel megszűnik, használd a böngésződ. Igenám, csakhogy a weboldal meg azzal indított, hogy milyen kényelmes lenne az nekem, ha telepíteném az appot! :DD

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100355) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kartársak! Le tudná nekem írni valaki, hogy az RTLmost+ kódot mégis hová kell beírnom?

A kódomat már megkaparintottam, de a Vodafone oldalán még utalást sem látok rá, az rtlmost.hu oldalon (ahová a vodás mail is mutat) meg nem aktív a felület, ami elvben a Vodafone-ra mutat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100356) blakey válasza MaCS_70 (#100355) üzenetére


blakey
titán

RTLMost oldalán a Profilom alatt. Ha minden igaz, akkor ezen az oldalon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#100357) MiZo1990 válasza cof (#100350) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Tudom, hogy itt többeknek megy mindkettő.
De hivatalosan nincs már ilyen.

(#100358) MiZo1990 válasza MaCS_70 (#100354) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Igen, már nem tukmálja a megszűnő cuccot. :DD :C

(#100359) nicu71 válasza MiZo1990 (#100343) üzenetére


nicu71
addikt

az első box az nem ingyenes, és a második,ha kell,akkor van az 500 Ft/hó?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#100360) MiZo1990 válasza nicu71 (#100359) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az aktuális "akció" szerint az első Vodafone TV havi +500 Forint.
Az első Mediacard vagy Horizon Kaon box ingyenes.

Második eszközként (első típusától függetlenül) Vodafone TV +1000 Forint és Kaon vagy Mediacard +500 Forint.

[ Szerkesztve ]

(#100361) Dendry válasza kabelmania27 (#100315) üzenetére


Dendry
csendes tag

Nálam ez az elosztó van. Érdekes, hogy kedden a feltöltési sebességem megduplázódott (~40 Mbit/s lett), de a letöltési kb ugyanolyan maradt ~500 Mbit/s körül. Viszont ebben is érdekes, hogy időnként 500 fölött mérek kevéssel mostmár (korábban ilyen nem volt). Semmit nem változtattam, ugyhogy csak a szolgáltatónál lehetett valami beállítás módosítás. Azonban a letöltés még mindig kevés a 7-8-900 Mbit/s-hez képest, amit tudnia kéne.

(#100362) NoOne1976 válasza cof (#100350) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ezt meg tudom erősíteni. Nálam megy még a Horizon Go is, most próbáltam ki. (egy horizon box van még itthon a ci+ és a voda box mellett)

[ Szerkesztve ]

(#100363) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ahh most olvasom a számlánt hogy megszűnnek a UPC mail címek.. nekem még megvolt a @chello.hu végződésű, igaz rég nem használtam a myupc-n kívül de hiányozni fog.

Félek hogy a Wi-free-t is beszántja a Voda előbb-utóbb pedig hasznos szolgáltatás :/

/s

(#100364) vargalex válasza NoOne1976 (#100362) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam is megy. Egy VTV boxom van és 1 mediacardom.

Alex

(#100365) fojtviki válasza MiZo1990 (#100360) üzenetére


fojtviki
senior tag

Elvileg mar nem igy van. 1 veteli helyen a VTV box ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#100366) MiZo1990 válasza fojtviki (#100365) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A mostani csomag árakban benne van a VTV havi 500 Forintja.
Ha megrendelésnél nem VTV-t választasz, akkor a Kaon/Mediacard havi díja -500 Forint.

(#100367) cof válasza MiZo1990 (#100366) üzenetére


cof
veterán

Pontosan.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100368) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok, terápiás (és remélem tanulási) célzattal leírom a kálváriám teljes történetét, ami hétfőn ért véget az internet bekötésével.

1. Költözés miatt megigényeltem a szolgáltatásom költöztetését szept. 29-én, személyesen egy Vodafone üzletben. A céldátum október 12-e lett. Egyértelműen jeleztem, hogy kábelezni is szükséges, mert el van vágva az ajtóm fölött, kint a folyosón.
2. Október 12-én otthon ültem egész nap, sehol senki.
3. Október 13-án reggel ismét személyesen bementem, ahol kiderült, hogy az első betanuló kollegina rosszul vette fel a költözésemet, csak "árnyékaktiválás" történt (a társasházban rákötöttek az elosztóra). 1. hiba a Voda részéről. Ismét felvették a munkalapot (ismét egy betanuló), holnap már jön is a technikus.
4. Október 14-én megjelenik a technikus, munkalapján az áll: Lassú/szakadozó internetkapcsolat...megjegyzésként van beleírva, hogy ja, kábelezés szükséges... 2. hiba. Még ott helyben együtt felhívjuk a telefonos ügyfélszolgálatot, akik adnak időpontot október 29-re...Ekkor jött el az a pont, hogy elhatároztam, hogy bekötöm az internetet magamnak, meg is történt, szépen zakatolt a hivatalos bekötésig. Érdekesség képpen, a srác azt tanácsolja, hogy RG11-el kössem be, ne RG6-tal mert az gondot okozhat (mit sem tudtam én ekkor arról, hogy az egész házban RG6 van...). RG6-os kábel volt otthon, szóval azzal kötöttem be végül, pár OBI-s F csatival és F toldóval.
Ezután mentem egyből panaszt tenni a Vodafone-hoz személyesen, panaszomat felveszik. (1 hónap után értesítettek, hogy egy havi díjat elengedtek).
5. Október 19-én hétfőn felhívom őket, hátha tudnak adni egy korábbi időpontot. Ekkor kiderül, hogy az időpont amit kaptam érvénytelen (WTF?!), de szívesen adnak egy újat, november 6-ára... 3. hiba. De azt már ingyen bekötik, yay! [közben rákérdezek, hogy mi az anyámért lett +600 Ft a számlám most, kiderült hogy e-pack kedvezményemet valamiért kivették?! Kövi hónapban visszatéritik majd...]
6. November 6,, eljött a nagy nap! Ráadásul születésnapom is, minden csak jól sikerülhet, igaz? Nos a fiatal srác megjelenik, majd közli, hogy ő erre a régi vékony kábelre (RG6, nem tudta a nevét se.) nem köthet rá. Kb. egy órát szöszmötöl a házban, főnökével konzultál, a konklúzió az, hogy kivitelezés szükséges a házban, "mert ő csak a vastag fehér kábelre köthet rá" (ez lenne az RG11 az ő nomenklatúrájában), 4.hiba. Kivitelezéssel kapcsolatban elindul a papírmunka a Vodafone-nál, majd jönnek felmérni...
7. Váratlanul múlt pénteken (november 20.) csörög a telefon, kedves kishölgy szorgosan meaculpázik a cég nevében, és felajánl egy november 23-i időpontot. Fény az alagút végén?
8. November 23-án, bár 8-12 helyett 14-kor toppan be a technikus, de kicsire nem adok már. Secc perc alatt beköti (sok dolga nem volt már ugye, mivel én már bekötöttem előtte magamnak, azt persze szépen visszabontottam mire megérkezett), happy end, végre "legálisan" van bekötve a netem, 44 nappal az első bekötési időpont, és 59 nappal az igénylés után.

Tanulságok:
- A Vodafone semmilyen intézkedéséről (kivétel: panasz) nem kapsz visszajelzést. Sem SMS-ben, se papíron (ha személyesen intézted), se e-mailben. Igy esélyed sincs észrevenni,hogy valamit elb*sztak, rosszul vették fel a munkalapot, csak utólag fog kiderülni. Magáról a költöztetés igényéről se kaptam soha semmit sem, csak az "árnyékaktivállás" után napokkal jött egy e-mail, hogy sikeresen átköltöztettük a szolgáltatásodat...
- Ha van rá időtök, energiátok és minimális tehetségetek, akkor koax kábelt könnyű szerrel tudjátok szerelni magatoknak, ha utána néztek pár helyen (pl. itt PH-n, köszi!) akkor simán menni fog.
- Dec 15-től lesz THome optika a házban,amint lejár a hűségem viszlát Voda (aztán majd a Thome-ból Tré-home lesz... :D

(#100369) fojtviki válasza cof (#100367) üzenetére


fojtviki
senior tag

En viszont kaptam egy ilyen levelet a panaszom utan: [link] :DDD

(#100370) cof válasza fojtviki (#100369) üzenetére


cof
veterán

Igen, április környékén volt olyan amikor 0 Ft /hó volt hűséggel. Meg akkor még csak 500-as internethez adták.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100371) kabelmania27 válasza Dendry (#100361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta elosztó. Lehet a környéken terheltek a letöltési csatornák, amennyiben nem javul elállási jogra hivatkozva visszakérheted a régi csomagot.

(#100372) handrash


handrash
őstag

Srácok! Az előbb hívtak a vodától, hogy át kéne beszélni az előfizetésemet. Nem értem rá, ezért leráztam őket, de annyit sikerült kiszednem az emberből, hogy állítólag márciusban megszűnik a nálam lévő cisco box. Tudtok erről valamit?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#100373) Nordik válasza MiZo1990 (#100366) üzenetére


Nordik
őstag

TV Comfort illetve 150megas netet kötöttem. Uzletkoton keresztül, mert a régi szolgáltató megszűnt. De a boxrol nem volt szó. Azthittem VTV-t kapok. De most akkor van havidíja vagy sem?

Ugye most kötöttem 1 év hűséget, most addig nem is tudom csereltetni a boxot?

(#100374) Intruder2k5 válasza handrash (#100372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem inkább az üzletkötő akar trükközni, hogy rávegyen az újabb hűségvállalásra, természetesen egy kicsit drágább csomaggal, amiben "sokkal" többet kínálnak.

[ Szerkesztve ]

(#100375) Sanya válasza handrash (#100372) üzenetére


Sanya
nagyúr

Engem úgy próbáltak rávenni a hűségre, hogy nem lett volna olcsóbb a szerződésem. Hirtelen lemondtam a filmbox-ot (senki nem nézte, mondjuk tévét sem nézünk, max 3-4 csatornát) és megvolt a csökkentés. Hűség azóta sincs.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#100376) MiZo1990 válasza handrash (#100372) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Simán reális lehet a dolog.
Minden UPC eszközt le kell cseréljenek, nem véletlen tolják orrba-szájba a VTV boxot.
Új kihelyezéskor már a Horizon Kaon box is csak korlátolt funkcionalitással működik (nincs visszanéző, nincs felvétel, nincs videótár meg appok).

Az email szolgáltatás is kuka március 1-től.

[ Szerkesztve ]

(#100377) MaCS_70 válasza aradebil2 (#100368) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szép történet, remélem, már gyógyulófélben vagy utána... :)

Én RG11-es koaxkábelt egyébként mg nem láttam, egészen új kiépítésű társasházban sem. Nagyon nem szeretik a szerelők, mert rémálom vele dolgozni, de épületméretekben ritkán van rá szükség, az előnyei az RG6-tal szemben a szakirodalom szerint 100 méteres léptékben jelentkeznek.

Nálam a UPC egyébként valami általam nem beazonosítható kódjelű 5,7 mm külső átmérőjű kábelt szerelt kb. 25 méteres távon. Tudjátok esetleg, hogy ennek mi a típusa?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100378) Nordik


Nordik
őstag

Az miért van, hogy reggelre be volt kapcsolva a Kaon box? Gyors üzemmódba volt, bár ha jól látom az alapértelmezett az Eco mód. Lehet inkább alapon eco-n kellene hagyni?

(#100379) F-ECT$ válasza Nordik (#100378) üzenetére


F-ECT$
titán

Ismert hiba, magától bekapcsolgat.

Dive ever, work never.

(#100380) Nordik válasza F-ECT$ (#100379) üzenetére


Nordik
őstag

Közbe olvasgattam és tényleg. De ECO módban elvileg nem jelentkezik. A kezdeti beállításoknal ha jól láttam az az alapbeallitas. Legalábbis azt olvastam itt egy frissítés után lett az. Biztos így oldották meg. :DDD

(#100381) MiZo1990 válasza Nordik (#100380) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

De ECO módból legalább egy perc mire tudod nézni és legalább még egy, mire a műsorinfó is bejön.

(#100382) kabelmania27 válasza MaCS_70 (#100377) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Társasház földkábeles bekötésénél használhatnak RG11-et illetve családi házas övezetben amennyiben a ház messzebb van az oszloptól.
Létezik RG6-osnál kisebb kábel pl. RG59, RG58.

(#100383) cocka válasza MiZo1990 (#100376) üzenetére


cocka
veterán

És milyen indokkal fogják kiszórni a régi eszközöket, ha még teljesen jól működnek? Erre baromi kíváncsi leszek. Ha nem jön a régi csomagokra jelentős sebességemelés, ami már indokolná egy régi eszköz cseréjét, akkor bukó van.

Ráadásul tudtommal pl. a 150-es netet sem akarják emelni meg a többit se.

Horizon boxoknál régebbi boxok is vannak még, amikkel tökéletesen működik a koaxos szolgáltatás + extra ethernet kábel se kell, mert ugye beépített modemük van.

Inkább az lesz érdekes kérdés, hogy ha átállnak az ethernetes IP TV-re végleg, akkor mit kezdenek a már meglévő koax ággal, ami a TV-t adta? Nyissz?

(#100384) cof válasza cocka (#100383) üzenetére


cof
veterán

Aha, még vannak kint MPEG2-es BOX-ok is, előbb azokat kellene beszántani aztán az MPEG2 SD csatornákat, utána kellene az újabb BOX-okkal foglalkozni...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#100385) MiZo1990 válasza cocka (#100383) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Első körben nem várnám a teljes IP alapú TV-zés bevezetését, nem bírná a hálózat.
Mivel szórják ki a régi boxokat? Esetleg lekapcsolják a duplázott csatornák (SD+HD) SD adását. A régi boxok egy része nem tudja a HD adásokat kezelni.
Régi modemek/routerek? Szerintem központilag látják, hogy milyen eszközök vannak a felhasználóknál. Átírnak valamit és rögtön minden nem Vodafone router (új, nem-ConnectBox meg a gigás net mellé adott Arris) le lesz tiltva a hálózatukról. Nem kell ingyen sebességet emelni sem ehhez.

(#100386) cocka válasza MiZo1990 (#100385) üzenetére


cocka
veterán

Akkor fog eljönni a szolgáltatóváltás ideje. :C

(#100387) gduck válasza MiZo1990 (#100376) üzenetére


gduck
addikt

A UPC-s ConnecBox-ot is cserélik? Vagy csak frissítik a szoftverét Vodás kinézetűre és küldenek egy Voda matricát amit rá kell ragasztani a UPC logóra? :DDD :DD

(#100388) MiZo1990 válasza gduck (#100387) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Azokat nem frissítik és matrica se jár.
Ha cserélni kell meg új bekötéskor már a nem-ConnectBoxot adják.
2022-ig használhatják a különböző Liberty Global/UPC kitalációkat.

(#100389) MaCS_70 válasza kabelmania27 (#100382) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, földkábelnek, több száz méteres távon, különösen ha nem kell kanyargatni, nyilván sokkal jobb az RG11.

Az 58-ast nem ismerem, de az RG59 tudtommal nem csak vékonyabb, egy kicsivel az RG6-nál, de adatátvitelre kifejezetten nem ajánlott a magas frekvenciás gyengébb átvitele miatt.

És ezzel ki is merült minden tudományom a témában... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#100390) inf3rno válasza aradebil2 (#100368) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na grat, legalább egy havidíjat megspóroltál ezért a bohóckodásért, amit itt letoltak. Amúgy az RG6 teljesen jó, nekem is az van itthon, nem tudom honnan szedték ezt az RG11-es hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#100391) inf3rno válasza MiZo1990 (#100376) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Remélem az Ubee azért még marad egy darabig, és nem kell visszaállnom CB-re.

Buliban hasznos! =]

(#100392) petne válasza handrash (#100372) üzenetére


petne
őstag

Ez szerintem kacsa... Ahhoz már nagyon nyomulni kellene a cserével, hiszen sok előfizetőről beszélünk. Csak rá akart venni, hogy vállalj hűséget az új box-szal. Aki ragaszkodik a régihez, annak az marad.

[ Szerkesztve ]

(#100393) kezo0 válasza handrash (#100372) üzenetére


kezo0
addikt

Megszűnnek a Cisco boxok? Hát akkor én mindkettőt bekamerázom, ami nálam van, hogy le ne maradjak a pillanatról, amikor egyszer csak eltűnnek a polcról. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#100394) MiZo1990 válasza kezo0 (#100393) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Felvették Thanost és kicsettinti a létezésből a régi eszközöket. :))

(#100396) gstm


gstm
tag

sziasztok,
visszaolvastam, de erre vonatkozoan nem talaltam egyertelmu infot. Szeretnek 500-rol 1000-es csomagra valtani, ehhez ugye cserelik a modemet. Elozoleg valaki irta, hogy ezt az uj modemet nem lehet brigde modba kapcsolni. Ez meg mindig igy van, vagy azota ebben van valtozas?
koszi,

(#100397) MiZo1990 válasza gstm (#100396) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A gigabites nethez adott Arris modemet csak az ügyfélszolgálat tudja bridge módba tenni (hivatkozni kell a legújabb nekik küldött leírásra).

(#100398) unicumnext válasza gstm (#100396) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Hozzátenném, az ügyfélszolgálat telefonon nagyon szereti lerázni az embert, hogy ilyet nem lehet, érdemes többször próbálkozni, vagy a honlapon tenni hibabejelentést, és ott elmesélni miért jobb a saját router, az általában elsőre szokott sikerülni, az eddigi tapasztalatok alapján.

(#100399) gstm válasza unicumnext (#100398) üzenetére


gstm
tag

Akkor ez ugy tunik kivitelezheto, megrendelem.

koszi a valaszokat :)

(#100400) handrash válasza kezo0 (#100393) üzenetére


handrash
őstag

:)) a használhatóságuk szűnik meg, állítólag......

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.