Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101551) szab.tam válasza #72445440 (#101515) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Igen.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#101552) szab.tam válasza Ledi (#101516) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Be lehet állítani kedvenc csatornákat. Csak azt nem lehet beleverni a fejébe, hogy a guide gombra nyomva csak a kedvenceket mutassa.
Be kell hozzá menni a menübe, és át kell kapcsolni. De ezt nem jegyzi meg. Következő alkalommal megint az összeset mutatja.
A régebbi Horizon box megjegyezte.

És időnként készenlétből magától bekapcsol.
A 2 távirányító nem csereszabatos, így nem a szobaiból megy ki infra jel.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#101553) Ledi


Ledi
aktív tag

Hogy ne csak mindig negatív dolgok szerepeljenek a fórumban. :)

Tegnap (Vasárnap) délután elment a net. Felhívtam a 1270-t. Azonnal emberhez kerültem. Mondom mi a probléma, az üfsz ránéz a modemre, mondja jók az értékek és látja, hogy 15 perce indítottam újra.
Majd konstatálta, hogy az egyik csomóponton 80% jelvesztés van. Küldi a technikusokat. Ahogy letettem a mobilt 5 perc múlva visszajött az internet.

Jó lenne, ha ez mindig így működne! Most kapnak ezért tőlem 1 piros pontot

(#101554) Ledi válasza szab.tam (#101552) üzenetére


Ledi
aktív tag

És időnként készenlétből magától bekapcsol.

Ez a hiba már évek óta megvan. Minden éjjel bekapcsol és reggelig pörgeti a HDD-t. De random módon nappal is. Többször volt, hogy kikapcsoltam utána rögtön bekapcsolt magától.

Be lehet állítani kedvenc csatornákat. Csak azt nem lehet beleverni a fejébe, hogy a guide gombra nyomva csak a kedvenceket mutassa.

Ezek szerint a Voda ennek a boxnak egyetlen jó tulajdonságát is tönkretette.

A korábbi hsz. alapján itt sem lehet 7 napig előre látni az epg?

(#101555) Ledi válasza #72445440 (#101515) üzenetére


Ledi
aktív tag

Új box. Mármint Felújított!
Jó marketinggel mindent el lehet adni. :DD

(#101556) nyesix válasza Skilly (#101543) üzenetére


nyesix
senior tag

Szia,
egy ideje én is tapasztalok ilyet. A jelenség konkrétan az, hogy csak netezés (500as) közben némelyik oldal nem tölt be. Többször rá kell frissíteni, mire hajlandó megjelenni. Vezetékkel van rajta 1 PC, és Wifin: 1 TV, 1 Tablet, 3 telefon, 2 laptop. Ez már sok lenne neki? érdemes lenne, csak hub ként használni, és egy komolyabb AX-es routert vennem?

Hol tudok ilyen statisztikát készíteni mint amit itt linkeltél? [link]

(#101557) kabelmania27 válasza nyesix (#101556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
CB oldalán haladó beállítás, utána hálózat állapota, majd letöltési és feltöltési fülek.
Saját routerrel stabilabb a CB, mert ilyenkor modemként működik és a router rész kikapcsol.

(#101560) woodworm válasza #72445440 (#101559) üzenetére


woodworm
veterán

Az 1x1 nem igaz, a mu-mimo hiányában nem vagyok biztos.

(#101561) cocka válasza szab.tam (#101552) üzenetére


cocka
veterán

Pace HD-n hiába állítod be a kedvenc csatornákat, a guide-ban ugyanúgy az összes megjelenik. Szóval ez nemcsak vodabox probléma.

(#101562) cocka


cocka
veterán

Plusz Pace HD-n még az is előfordul, hogy egy nem előfizetett csatornát is bennhagy a listában és régebben ugyan volt ilyen, de csak random jött elő ez a probléma, egy sima áramtalanítással, újraindítással eltűnt, de mostanában mindig marad egy, amire akkor is át lehet kapcsolni, ha a nézésére nem vagyok jogosult. (értsd: program gombokkal)

Na meg az örök probléma, hogy a visszanéző cuccai kockásodnak elég gyakran... nevetséges átszíneződések, torzulások, két kép egymáson és társai. A hang jobb, de időnként az meg ciccog. Na ennyit a visszanézőről. A normál TV adásnál viszont nincsenek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#101563) Skilly válasza nyesix (#101556) üzenetére


Skilly
aktív tag

Szia!
kabelmania27 leírása alapján léptem be a CB oldalára és ott találtam a haladó beállítás, hálózat állapota, ott pedig letöltési és feltöltési fülek.
Nekem is 500-as netem van, én is gondolkodok most egy jobb router beszerzésén. Majd meglátom, hogy mi lesz. Ma nem produkálta a hibát, igaz még csak másfél órája netezek.

HyperX

(#101565) kezo0 válasza cocka (#101561) üzenetére


kezo0
addikt

A Vodaboxon tudtommal egyáltalán nem lehet kedvenceket beállítani. Itt a mostanában osztogatott Kaonról volt szó. Azon beállíthatók a kedvenc csatornák, de az EPG-be lépve először mindig a teljes csatornalistát mutatja, nem jegyzi meg a kedvencekre szűrést.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101566) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Vodafone-nál a voWifit korlátozzák? 29-es körzetben, Monoron gyenge a DIGI térereje, ajánlottam, hogy voWifin, Connect Box-on beszéljenek. Semmi változás ugyanolyan "elmászó", torz gépi hang, szavak maradnak ki. Mondtam számoljon el 1-10-ig. 1-2-3 nem is hallatszott, több is szörnyű. voWifinél nem is számít a térerő, akkor miért ilyen vacak a minőség?
Úgy látom a VoIP nincs korlátozva, gondolom a DIGI voWifi hívása is az. Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#101567) MiZo1990 válasza kezo0 (#101565) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Horizon boxnál ki kell választani egy műsor információs lapján (nyomd meg az OK gombot kétszer), hogy "Böngészés a kedvencek között" és utána csak a kedvencek műsora lesz az EPG-ben.

(#101568) kezo0 válasza MiZo1990 (#101567) üzenetére


kezo0
addikt

Nem az én problémám volt, nekem Cisco boxaim vannak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101572) cocka válasza #72445440 (#101569) üzenetére


cocka
veterán

Miért jó neki? Mert tud felvenni? És mit ér a felvételeivel, ha csak azon tudja visszanézni? :D Plusz gondolom a felvétel nem kapcsol ki automatikusan reklámoknál. :D Aztán újra be, ha vége egy reklámblokknak, de még tart a felvenni kívánt adás.

(#101573) cocka válasza kezo0 (#101568) üzenetére


cocka
veterán

És ha beszarik a Cisco-dban a vinyó, tudod cserélni vagy képtelenség anélkül, hogy apró pici darabokra szét kelljen szedni?

Milyen vinyó van benne, azt lehet tudni? IDE 3.5? vagy esetleg IDE 2.5 vagy már SATA?

(#101574) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Létezik az, hogy az Ubee modemen nem megy rendesen a port forwarding? Belső hálóról el tudom érni a szervert, de ha külső IP címmel próbálom, akkor úgy tűnik, hogy zárva a port.

Buliban hasznos! =]

(#101575) kezo0 válasza cocka (#101572) üzenetére


kezo0
addikt

Nem teljesen értem ezt az agresszivitást, ahogy itt kérdezgetsz. Írtam neked valami támadó jellegűt? Na mindegy.
A kérdéseidre valaszolva: nekem teljesen jó, ha magán a boxon vissza tudok nézni egy felvételt. Semmi olyan nincs, amit meg akarnék őrizni az örökkévalóságnak. Ha megnéztem, törlöm. Ha mégis kitalálom, hogy valami annyira kell, hogy egy saját adathordozón meglegyen nekem, és bármikor megnézhessem, akár évek múlva is, akkor azért nem nagyon van olyan, amit ne lehetne valamilyen módon beszerezni.
A reklámokat áttekerem, átugrom. Most úgy van beállítva a box távirányítója, hogy egy ugrás előre 5 perc, egy ugrás hátra 1 perc. Szóval ha mondjuk 9 perc egy reklámblokk, akkor az kétszer az előre nyíl + egyszer a hátra nyíl. (Kivéve, ha belenézek egy-egy reklámba. Elég sokáig dolgoztam egy reklámügynökségnek, aztán kereskedelmi rádiónál is, így nem ellenségem a reklámszakma, és tudom, hogy működik a ker. média.) De ugye vannak reklámmentes csatornák is.
Ha beszarik a Ciscoban a vinyó (úgy rémlik, talán mintha 400 GB-os Seagate vagy WD lenne benne, de még sosem szedtem szét, hogy csekkoljam, mert minek), akkor komplett boxot cserélnek, legalábbis így volt eddig. Szóval ők sem szedik szét ilyenkor, hanem adnak helyette új boxot. Volt rajta pár felvétel, amit nem néztem még meg? Na bumm, megnézem visszanézővel, vagy felveszem újra, később. Vagy ha pont egyik sem oldható meg, akkor ismét csak: beszerezhető máshonnan is.
Nem kell ezt ennyire túllihegni. Nyilván ha valami tönkremegy, az egy kicsit mindig szívás. Saját box, saját vinyó is beszarhat, akkor mi van? Ugyanez.

De akkor én is hadd kérdezzek: milyen, tévéből rögzített műsort kell feltétlenül megőrízni hosszabb távon is? Sorolj fel már párat, légy szíves.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101578) inf3rno válasza #72445440 (#101577) üzenetére


inf3rno
nagyúr

CB-vel nem volt ilyen gondom. Majd átrakom bridge mode-ba, ha felszórtam a pfsenset a szerverre, aztán kipróbálom úgy is. Most nem annyira fontos.

Buliban hasznos! =]

(#101579) MadMancs válasza kezo0 (#101575) üzenetére


MadMancs
veterán

En már csekkoltam :D 250Gb os Western Digitlal, egyikben Blue, másikban Green. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101580) tomp válasza MadMancs (#101579) üzenetére


tomp
félisten

Enyémben 320-as WD Blue volt.

(#101581) MadMancs válasza tomp (#101580) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor még ez se volt egységes.
Gondolom amilyen hibásat be tudtak szerezni. :DDD
Nem emlékszem pontosan melyik, gyári adat címkéje szerint 500Gb, egy pici címke van ráragasztva hogy 250gb. És tényleg annyi. Egyik még megvan valahol majd meglesem ha otthon leszek, másikat elajándékoztam. 4év Cisco után még 2 évet szolgáltak PC ben míg le nem lettek cserélve egy SSD és egy HDD re. :C

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101582) cocka válasza kezo0 (#101575) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk pl. azokat, amik nem nézhetőek vissza a műsorvisszanézőben és torrenten sincsenek fenn.

És a visszanézőben lejátszott anyagot is fel tudod venni? Mert akkor az plusz pont annak a boxnak. :)

(#101583) pjen válasza cocka (#101582) üzenetére


pjen
félisten

Nem érted a lényeget.A cisco boxon bármit fel tudsz venni, nem csak amit a méltóságos voda engedélyez és a box haláláig meg is marad.Ha olyan igazán fontos a boxon van analóg kimenet.Akár VHS re, de egy asztali DVD ìróra stb is nyugodtan kimentheted.

(#101584) MadMancs válasza pjen (#101583) üzenetére


MadMancs
veterán

Én pont ezért rendeltem VTV mellé egy mediacard ot is. VTV jó visszanézőre és felvételre (amit enged) mediacard felvétel pedig a "nem engedélyezett" felvételre és "nem lehet tekerni felvételt" csatornákhoz. :C

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101585) pjen válasza MadMancs (#101584) üzenetére


pjen
félisten

Ez is megoldás, csak PVR es Tv kell+1 eszköz amiért fizetni kell.A Ciscó eleve két tuneres.Szerintem azért is vették ki a hűség programból a boxot, hogy ha meghal a cisco ne kelljen megint olyant adni.Nekem még tavasszal gond nélkül cserélték.

(#101586) kezo0 válasza MadMancs (#101581) üzenetére


kezo0
addikt

Neeeem, az úgy volt, hogy a legelső Cisco-kban volt a kisebb HDD, aztán a későbbi modellekbe már a nagyobbakat szerelték be. Csak arra nem emlékeztem pontosan, hogy 250, aztán 320 GB volt a kapacitásuk. Nekem volt a korai típusból is kettő, aztán amikor ezek pár év múlva szépen meghaltak egymás után, már a nagyobb HDD-vel szerelteket kaptam, azokat használom a mai napig.

cocka: Nem tudom felvenni a visszanézőben lejátszott anyagot, de minek is, ha bármit fel tudok venni? A visszanéző nekem akkor jön jól, ha egy műsort a saját hibámból nem rögzítek (pl. elfelejtem időziteni a felvételt), vagy nagy néha egy-egy műsor nem az előre jelzett időpontban kerül adásba, ezért nem azt rögzítem időzítve, amit akartam...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#101587) MadMancs válasza pjen (#101585) üzenetére


MadMancs
veterán

TV és 1Tb külső HDD adott, most is úgy veszek fel.
Igazából VTV csak kíváncsiság (és a több HD ) miatt lesz. Egyébként igaz Cisco volt és maradt is az egyik legjobb (philips meg a Kánaán :DDD)

kezo0, ezt nem tudom hogy volt. 2013 as boxokról írtam, ezekben 1 250es és egy hibás 500as 250es volt. 2013-2016 ig üzemeltek STB-ben, 2018-2019 ig pedig PC ben. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#101588) pinnacle válasza #72445440 (#101571) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mondtam, hogy kapcsolja be a wifi hívást, de majd megnézem. Mindegy melyik portot nyitom a ConnectBoxon? Budapesten most próbáltam hívni, ott Ubee router van. Valamivel tisztább a hang, de nem az igazi, még mindig olyan gépies. Nem a voWifi hívás minősége a legjobb, mivel nem számít a térerő? Mondjuk lehet az internetes híváson még van mit fejleszteni, nekem is sokat panaszkodtak, amikor MobileVoipon telefonálok attól függetlenül, hogy wifin vagy mobilinterneten.

[ Szerkesztve ]

(#101590) pinnacle válasza #72445440 (#101589) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Samsung A40 telefont a Vodafonnál vettük. DualSIM-es. Lehet, hogy hiába működik DIGI-s SIM-el nem teljesen független? Majd megnézem milyen szoftver van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#101592) pinnacle válasza #72445440 (#101591) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Majd megnézem, de nem tudok lemenni egyhamar. Ha rossz lenne a Connect box akkor a ház területét, még a kertet is, nem szórná be jobban 2,4GHz-n, mint az itthoni ASUS 65P-m? Lehet ez a port nyitás kell majd neki. Ubeen is ugyanezt kellene beállítani?

(#101593) sly54 válasza MadMancs (#101587) üzenetére


sly54
tag

A több HD elég furfangos(annak aki kábelen van),ha simán csatornát váltasz (pl.live tv)akkor sd-ben látod,ahhoz,hogy hd legyen ki kell választanod,hogy "nézés az elejéről",azért ez így nem az igazi

(#101595) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A felvételek boxhoz vagy előfizetéshez kapcsolódnak? Ha tehát felvetetek valamit az egyik szobában, az a másik szobában is lekérhető lesz?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101596) pinnacle válasza #72445440 (#101594) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt vagyok. A cél IP cím lenne a rögzített belső IP cím? Azt hol kell beállítani?
Szerintem az internetes hívás minősége a gond. Nektek problémamentes? 2G, 4G tökéletes innen, voWifi viszont halk.

(#101597) MiZo1990 válasza MaCS_70 (#101595) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Vodafone TV-n?
Ha a felvételeket lehet telefonon is nézni, akkor kéne kezelje a másik beltéri is azokat.

(#101600) tomp


tomp
félisten

2020 végén azért még 1x megmutatja milyen jó is a DVB-C:
megint szétesik a HD! De most már nem csak az RTL Klub HD hanem az összes HD csatorna hajlamos a szétesésre.
2021-ben se fogok havidíjat fizetni a kötbér miatt? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.