Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) nggabi


nggabi
nagyúr

gyerekek, itt a világvége :D

azt hittem h a Tré húz optikát az utcában, de nem. Digis szerelők melóznak, januártól lehet kötni. :Y kertes rész, tizennyócker... :C

Nyár végéig van hűségem, és ennyi év és kifizetett talicska pénz (pl 1 megabites net, lehúzós telefonszámla) után könnyes szemmel búcsút fogok venni a Tréhómtól ;]

"szenyor dzsíííí"

(#17552) Bici válasza nggabi (#17551) üzenetére


Bici
félisten

Sztem az a Digi nem LAN lesz, hanem sima kábelnet. De ne legyen igazam. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17553) dr.bubo válasza Bici (#17552) üzenetére


dr.bubo
őstag

a digi a kertes házakhoz is optikai kábelt húz. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#17554) Bici válasza dr.bubo (#17553) üzenetére


Bici
félisten

És ott is elérhető pl. a 80/25-ös LAN net?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17555) nggabi válasza Bici (#17554) üzenetére


nggabi
nagyúr

nagyon remélem :)

"szenyor dzsíííí"

(#17556) Bici válasza nggabi (#17555) üzenetére


Bici
félisten

Eddig úgy tudtam, hogy csak soklakásos házakban érhető el, de lehet hogy azóta változott. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17557) NetED válasza Bici (#17556) üzenetére


NetED
csendes tag

Igen, elérhető a kertes házaknál is a 80/25Mbit ! :)

(#17558) Bici válasza NetED (#17557) üzenetére


Bici
félisten

Oké, az szuper! :D

És miylen kertesházas területeken érhető el?
A Digi weboldalán elég béna a kereső. Nem lehet visszafelé keresni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17559) nggabi válasza Bici (#17556) üzenetére


nggabi
nagyúr

optikát kötnek, most láttam a saját szememmel :) :C

"szenyor dzsíííí"

(#17560) NetED válasza Bici (#17558) üzenetére


NetED
csendes tag

Én csak a környéket ismerem:
Pécel, Vecsés kész. Maglód majd lesz, és ezek szerint a XVIII. kerület is folyamatban van...
(De ezt miért ebben a topikban beszéljük amúgy ? :) )

[ Szerkesztve ]

(#17561) Gery15


Gery15
addikt

Meg vagyok elégedve velük beraktak egy fehér digitális elosztót ZTE márkájú cucc. Elég fasza. :R

HyperX

(#17562) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Előre szólok, hogy nagyon nem vagyok otthon t-home témában :P

Jelenleg ha minden igaz, egy Paletta M csomagunk van és felmerült, hogy utána kéne nézni ennek az IPTV- dolognak. Namost én beleolvasgattam pár dologba de természetesen a T-Home honlapjában nem teljesen bízom, ezért fordulok hozzátok.

Milyen módon, milyen költségekkel lehetne beköttetni ezt a IPTV dolgot? A költség a kevésbé fontos, inkább a változásokra és a hátrányokra lennék kíváncsi. ( Ha jól tudom a bekötés ingyenes, hozzák ingyen a dobozt is, meg mindent )
Egyáltalán Paletta M mellé lehet-e bekötni IPTV-t vagy nagyobbra kell/érdemes-e váltani? Ugyanis olvastam valami olyat, hogy 8mbit fölötti net kell hozzá minimum, a Paletta M pedig tudtommal 5megás.
Namost amit semmiképp nem szeretnék, hogy ha valaki nézi az IPTV-t akkor bármilyen internetlassulásom legyen ( márpedig ilyet is olvastam, mégpedig a t-home oldalán, amit ha már ők is kiírnak akkor elég jelentős lehet )

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17563) villamos válasza Lmh (#17562) üzenetére


villamos
őstag

Mielőtt belevágnál az egészbe, jó lenne tudni, hogy milyen a hálózat. Háromféle lehetőség van:
-optika
-koax (kábeltv)
-csavart érpár (hagyományos telefonvonalra dsl ültetve)
Az első kettő az, amivel érdemes inkább foglalkozni, ezek közül mindenképpen az optika preferált. A harmadik opció esetén, nem igazán, illetve inkább nem mindig szokott működni a tapasztalatok szerint.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17564) Lmh válasza villamos (#17563) üzenetére


Lmh
őstag

és ezt, mint laikus, hogyan tudnám megállapítani? általában vizsonylag új rendszereink vannak, nem tanya-megoldások:P ha érted mire gondolok...

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17565) MY2K válasza Lmh (#17564) üzenetére


MY2K
aktív tag

Ha már megtaláltad a t-home.hu oldalt akkor azt is látnod kellene hogy lakcímre keresve megjeleníti neked milyen technológia elérhető kicsiny lakókörnyezetedben. Nem fog az iptv belenyúlni a neted gyorsaságába mivel külön sávszélt kap.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#17566) villamos válasza Lmh (#17564) üzenetére


villamos
őstag

Hogyan tévézel jelenleg? Analóg kábeltv van esetlegesen más szolgáltatótól, vagy tányéros megoldás?
Ha találsz egy kicsi négyszögletes dobozkát (vagy egy kicsi kerek dobozkát három lukkal) a lakásban valamelyik falon, amihez egy másik kicsi dobozka kapcsolódik, amely nem más mint a dsl szűrő, és ez egy telefonkészülékhez, illetve egy dsl modemhez vezet, akkor megvan a csavart érpár. :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17567) Lmh válasza villamos (#17566) üzenetére


Lmh
őstag

Igazából szerintem ilyen koax-kábeltv-nk van mert erről már soxor hallottam nálunk amikor itt volt a szerelő, hogy koax kábel igy meg ugy.... :P Van egy kis dobozunk a TV mellett, sima kis szürke t-home-os, amin nézni tudjuk a tv-t és azon kapcsolgatunk :P

nincs tányér a háztetőn ( legalábbis olyan nicns aminek köze lenne a t-home-hoz )
és nem hiszem, h a 3. megoldás lenne :P annyira nem bonyolult a rendszerünk sztem

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17568) Lmh


Lmh
őstag

Akkor ebből kiindúlva visszatérhetünk az 17562-es hsz tárgyához? :P :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17569) #78121280 válasza Lmh (#17562) üzenetére


#78121280
törölt tag

Paletta M csomag esetén is elérhető az IPTV Családi csomag.
A bekötés jelenleg ingyenes 1 vagy 2 év hűség vállalásával.
Mivel írtad hogy kábeles vagy, így az IPTV nem vesz le semmit a netből.
Bekötés meg egyszerű, koax kábel végére tesznek egy HGW jellemzően Cisco EPC 3925 szerelnek, kapni fogsz egy új set-top-box-ot is. Nagy vonalakban ennyi.

(#17570) mr_muu


mr_muu
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék t-online előfizetésem van baján és az elmúlt pár napban jópár oldalt egyszerűen nem tölt be(port.hu, origo.hu stb.) a sávszélességem tökéletesen megvan.Találkozott már valaki hasonló problémával??

(#17571) kali válasza mr_muu (#17570) üzenetére


kali
legenda

igen; origo, iwiw...stb! egyértelműen a szolgáltató/szolgáltatás a hibás, ez oda és vissza alapon kisakkozva!

(#17572) Lmh


Lmh
őstag

Ha megrendeljük ezt az iptv-t, akkor ingyen lehet a TV-n internetezni, youtubeozgatni?:P De hogyan? Valaki meséljen már erről kicsit...
:R :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17573) MY2K válasza Lmh (#17572) üzenetére


MY2K
aktív tag

Nem internetezni hanem internetes tartalmakat lehet elérni (origo,webradio,netpincer,stb)
Ja és youtube nincs csak az interaktív sat-tv-nél.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#17574) Lmh válasza MY2K (#17573) üzenetére


Lmh
őstag

És mi ez az interaktív Sat-tv?:P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17575) Gubek-Einste válasza Lmh (#17574) üzenetére

A tévé adások műholdról jönnek + egyéb tartalmak meg modemen keresztül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17576) Gubek-Einste válasza kali (#17571) üzenetére

Ez égő. Pont a saját szolgáltatások nem elérhetőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17577) Zpalee válasza mr_muu (#17570) üzenetére


Zpalee
csendes tag

Igen, előfordult többször is az említett oldalak timeoutolnak. Munkahelyemre VPN-el kapcsolódva azonnal betöltötte ezeket is, nem a saját gépen van a hiba!
Egyébként érdekes a probléma, mert a DNS feloldja (jó IP-t is ad vissza), de pingetni már nem lehet...

(#17578) fero02 válasza Lmh (#17568) üzenetére


fero02
veterán

Ha "kábelneted" és mondjuk mindez ED3-as hálózaton, akkor szép kis szávszélességet is vehetsz. Úgy tuti nem lesz gond, az IPTV-vel.

(#17579) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Nem először történt meg, hogy a számlából derült ki a hűség lejárta.
Ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy nem a szolgáltató kötelessége lenne felhívni az ügyfelet, hogy lejárt a hűség?
Erre mindegyik szolgáltató képes, csak a T nem. :W

(#17580) kali válasza #41635072 (#17579) üzenetére


kali
legenda

nekem is csak a számlával küldtek tájékoztatót, telefonálni nem nagyon szoktak...

(#17581) Bici válasza #41635072 (#17579) üzenetére


Bici
félisten

Engem arról sem tájékoztattak, hogy nem tudják a továbbiakban biztosítani az 5 MBit-es ADSL-t, és átváltottak 1 Megára, és szétszedték a Paletta csomagot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17582) joecontra


joecontra
addikt

Nekem telefonáltak a múltkor egy lejáró hűségidejű csomag miatt.

Üdv,
J

(#17583) redspot


redspot
tag

Sziasztok!
Nagyon hosszú a story, azt kérném, hogy mondjatok nekem T-home ADSL-hez megfelelő modemet és routert vagy a kettőt egy készülékbe. (Bp. XII. kerületben vagyok ha ez számít)

(#17584) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Honnan tudnék VDSL modemet beszerezni?
Most vettem egy netgear WNDR3800 routert, de a T csodálatos speedport w721v hgw-je b@aszik modemként funkcionálni.
Kezdek odáig jutni hogy az ár nem számít, csak szabaduljak meg a T ipari hulladék eszközeitől.
Netgear DGND3800-ból láttam pár helyen hogy az VDSL-el integrált router, de nem találok hozzá semmi speckót, + abban sem vagyok biztos hogy ez működne a T csodás VDSL hálózatán.

Valaki?
Már augusztus óta itt szívok a hulladék hgw-kkel, egyik rosszabb mint a másik.

(#17585) #41635072 válasza kali (#17580) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy én úgy értettem, hogy a megemelkedett árból derül ki. Se mi, sem egyik rokon sem kapott tőlük soha értesítőt, csak megemelkedett a díj. Na majd ma felhívom őket, hogy hogyisvanez'.

(#17586) kali válasza #41635072 (#17585) üzenetére


kali
legenda

nekem a számla mellett volt az értesítés!

(#17587) M_o_g_y_i válasza #41635072 (#17585) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem sem szóltak, sőt mikor bementem és kértem az "über-akciós" csomagot nem ajánlotta fel a hölgyike, mégegyszer be kellett menni módosítani. :W
Ha van Nálad másik szolgáltató is, feltétlen kérd a tripla kedvezményes hiéna csomagot, és említsd meg hajlandó vagy "nem átmenni" másik szolgáltatóhoz, ha ezt kötitek. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#17588) Gery15 válasza #41635072 (#17579) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor még te jobban is jártál... nekünk még papírt se küldtek... :W Kb a 4. 5. havi számlánál rá kérdeztünk, hogy mitől ilyen sok. Azt hittük, hogy túl sokat telefonáltunk közbe meg lejárt a hűség idő... :U

HyperX

(#17589) Gabesz84 válasza Gery15 (#17588) üzenetére


Gabesz84
őstag

nekem a lejárat előtti havi számlában volt értesítés, bementem azt aszonták h há nemúgyvanaz, csak mittomén 8 nappal a hűség lejárta előtt lehet hosszabbítani... vicces társaság. :)

(#17590) Gery15 válasza Gabesz84 (#17589) üzenetére


Gery15
addikt

8 nappal lejárat előtt lehet hosszabbítani? :U Akkor ezt csúnyán b*szopták volna már, mert általában az emberek mindig utána hosszabbítják meg.

HyperX

(#17591) oszkart


oszkart
csendes tag

Csatornakiosztás változás

Kedves Ügyfeleink!

A 2012. év eleji csatornakiosztás változások TV-szolgáltatás típus szerinti várható változásait az alábbi táblázatok tartalmazzák.

[link]

(#17592) abteam2008 válasza Gabesz84 (#17589) üzenetére


abteam2008
tag

Ez tényleg vicces, nekem januárban járt volna le a net+sat tv, februárban a telefon, mégis megtudtam hosszabbítani egy évvel a hűséget december 2-án mindháromra. :U

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X

(#17593) Tacsika válasza oszkart (#17591) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Én már a 2013-ast is tudom; mindegyiken csak köztévé lesz!

(#17594) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
SAT Tv nel van lehetoseg a BOX kivaltasara?
Ugy gondoltam veszek egy kartyaolvasot a tevembe, ezaltal nincs plusz aramfogyasztas, tudom hasznalni a tv taviranyitojat ( nem a box ,gagyi iranyitojat kell nyomkodni)
valamint nem kell fizetnem 550 ft berleti dijat az amugy kb 10 ezer ft-ot ero boxert.
:U
Koszi a valaszt.

(#17595) Gabesz84 válasza abteam2008 (#17592) üzenetére


Gabesz84
őstag

Érdekes, nekem ezt mondták ügyfélszolgálaton, és nem voltak hajlandóak előbb hosszabbítani, csak ha nagyobb csomagra váltok. Így ki kellett várnom, míg lejárat előtt voltam 8 nappal, azt elintéztem telefonon.

Gery15
Te meg félreértetted, lejárat után persze hogy engedik hosszabbítani...

[ Szerkesztve ]

(#17596) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Most váltottunk UPC-ről T-s IPTV-re és ezt májusban követi majd a net és telefon. A bekötésnél egy elég profinak tűnő Cisco modemet kaptunk és a szerelő sráctól kértem egy ráerősítést, hogy akkor végül is ennek a 4 LAN portjából is 1 router (azaz a net) 3 TV, ha meg vannak rendelve és erre azt a választ kaptam, hogy felesleges hozzá a router, érdemes a WiFi-t használni. Ez után nem kérdeztem, még egyszer rá, ezért tőletek kérdezem:

Akkor ugye az egyikről mehet ettől függetlenül majd a net? Mert értem én, hogy Cisco, gondolom N-es WiFi-vel, de a két nagy gépnél csak jobban örülnék, ha a stabilabb sebességet nyújtó UTP kábeleken keresztül nyelnék az adatokat, főképp, hogy a kábelek már mindenhol be vannak vezetve, nem látom értelmét utólag szétszedni az egészet. Meg az sem utolsó, hogy a notik még nem lettek N-esre cserélve, így meg a két nagy gép is vergődhetne a G-sen.

A másik kérdésem pedig az volna, hogy ugye már most is egy bizonyos sebességű net be van hozzánk gyakorlatilag vezetve az IPTV révén. Na ez, ha net is lesz mellette, akkor dedikált külön sávszélességet kap, vagy ez benyel a megrendelt sávszélességből egy jókorát? Tehát tegyük fel, hogy most az IPTV kap tisztán 15Mbps-t, ez az Extra (25Mbps) csomagból elkapdosná a nagy részét, vagy maradna az aktuális 15Mbps saját sebessége és e mellé jönne még netnek a 25Mbps? Röviden: az IPTV mellett létfontosságú az 50Mbps+ sebességű net a problémamentes működéshez, vagy a net/IPTV/telefon külön utakon jár? Csak mert a 80Mbps nettel még mindig a UPC-s számlák alatt lennénk, de ha nem kötelező, akkor jobban megszabdalnánk a telefon/TV/internetre szánt keretet.

Plusz egy ráadás kérdés: származik valami pozitív abból, ha a tőlük kapott Cisco modem WiFi-jét használjuk külön router helyett, vagy csak azért ajánlotta ennyire, hogy ezzel is kizárja az esetlegesen ebből fakadó problémabejelentéseket?

Előre is kösz a válaszokat! :R

(#17597) kali válasza leviske (#17596) üzenetére


kali
legenda

- mehet!
- nekem kábelnet extra van, és az iptv (prémium opciós), valamint a telefon mellett is adott a maximális (25 - 26 megabit/sec) sebesség!
- valóban kevesebb a hibalehetőség, ha csak egy eszköz dolgozik, de nem probléma, ha másik router lesz betéve a hgw után, csak biztos szeretik egyszerűsíteni a helyzetet...

(#17598) #78121280 válasza leviske (#17596) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia.

A Cisco kábelmodem 4 LAN portja egyforma.

IPTV dedikált sávszélességet kap nem fog bele zavarni a netbe.

Szerk: Kali megelőzött. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17599) Osi222


Osi222
tag

Volt már valakinek tapasztalata ZTE routerekkel?
Kábé egy hónapja fizettem elő T-home 15 Mbites internetre voipos telefonnal együtt.
A szerelők szépen egy héten belül kijöttek, bekötötték a kábeleket és egy csodás ZTE egybe modem-router vdsl csodát adtak(ZTE ZXDSL 931VII).
Első pár napban minden okésnak tűnt, amíg el nem kezdtem normálisan a munkámhoz is használni a kapcsolatot (vpn). Állandó szakadozások, és totálisan ingadozó elérés mellett használhatatlan volt minden.
Többszöri több fél órás várakozás a helpdesk vonalon, és problémamegoldás nélküli lezárt jegyek után sikerült kiderítenem, hogy a router és a gép közötti lan kapcsolat szakadozik ilyen csodásan. Egy órás ping teszt alatt a standard gateway-ig kb. 40-50%-os csomagvesztés volt. Ugyanez volt a helyzet w-lanon is és másik kábelen, másik gépnél is.
Nagy nehezen kijött egy szervízes, aki hozott egy ugyanilyen cseredarabot. Az 5 perces teszt alatt (amíg itt volt az emberke) minden flottul ment, majd rá 10 percre, megint ugyanúgy elkezdte dobálni a kapcsolatot. Kicsit felment a pumpa bennem, úgyhogy újból fél órás várakozás után a helpdesken kötöttem ki.
Persze a helpdeskes, és a technikus kolléga a problémára nem tudott mit mondani (vagy csak nem mondhatnak semmit, vagy nem értenek hozzá). Így megint kutatásba kezdtem, és egy speedport w721v modem/router darabbal azóta minden tökéletesen megy. Most arra várok, hogy ezt a kínai csodát elvigyék, és a helyére egy működőképes darabot hozzanak ki (lehetőleg speedportot, ami működik is).
Valakinek volt már ezzel a kínai förmedvénnyel tapasztalata? Kicsit meglep, hogy ilyen ipari hulladékkal szórják manapság a népet(holott a speckók alapján igazán meggyőzőnek tűnik). Eddig nem volt panaszom rájuk, és a használt d-link & speedport cuccok is kiválóan tették a dolgukat. Kár hogy ilyen malőrökkel az eddig felépített bizalmat teljesen romba tudják dönteni...

(#17600) leviske


leviske
veterán

kali & Roli27: :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.