Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) eddie17


eddie17
addikt

Megtörtént a csoda. Beléptem a 21. századba... :)
5Mbit/0,5Mbit-es netről.
Tudom a ping magas, nem jöttünk egyelőre rá, valószínű nem az internettel van baj.

[ Szerkesztve ]

(#18852) Johnny001 válasza joecontra (#18850) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Lehet mégse kell csere, mert 360R T1-esem van. Talán melegedés okozhatja a problémát, kontakthiba (?). Nincs messze a központ, asszem valamilyen alközpont van 1 Km-re se.

eddie17: ez Neked hogy jött ki, nekem is 5 megás internetem van és annyit is mutat a speedtest.net jó esetben.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#18853) eddie17 válasza Johnny001 (#18852) üzenetére


eddie17
addikt

Őőő, lehet nem voltam egyértelmű, de 5/0.5-ösről váltottam.
25/12.5 Optinetre.

(#18854) kali válasza eddie17 (#18853) üzenetére


kali
legenda

a sebességből kikövetkeztethető! :)
ping; hardveres vagy szoftveres tűzfal, vagy más védelmi alkalmazás is okozhatja esetlegesen!

(#18855) polonic válasza eddie17 (#18851) üzenetére


polonic
félisten

Optinet extra?

Én is mértem egyet. Nekem 5 a ping.

Pingtestnél magasabb.

Ezeket egy wifi kapcsolaton keresztül kaptam.

Van router nálatok is? Ha wifin keresztül mértél te is, akkor ez a 18 ms nem vészes. Bár alapból sem, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18856) Johnny001 válasza eddie17 (#18853) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor már értem :)) Úgy döntöttem leveszem a modem tetejét, hogy szellőzzön, aztán még megnézem mit lehet buherálni rajta, firmare stb.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#18857) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Még mindig nem látom a számlámat. :(((

(#18858) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Nálunk így néz ki a sebesség, ha éppen jó.

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#18859) gambeca válasza JHONNY 79 (#18846) üzenetére


gambeca
tag

Alkalmas más adások fogadására is, veszel hozzá olcsón egy DVB-S2 beltérit és nézed a HD csartikat vele. Nekem az Astrára van állítva, ahol a német adók jönnek. Igaz, még nincs túl sok ingyenes HD adás...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18860) JHONNY 79 válasza gambeca (#18859) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nálad otthagyták a tányért? :) A fej is alkalmas rá?

(#18861) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Beszéltem ismerőssel, központilag látszódik a számlánk, 17-ei dátummal..

Szerdáig várok, ha nem jön meg távszámlán, akkor hívom a 1412-t, h oldják meg, h megkapjam a számlát..

Véleményem szubjektív...

(#18862) gambeca válasza JHONNY 79 (#18860) üzenetére


gambeca
tag

Nem hagyták nálam, nem is volt még t-home előfizetésem.
5féle dekódert próbáltam ki a fej egységemmel (tányér és fej), mindegyik működött.
Sajnos és elviekben amiket ad a szolgáltató beltériket, azok le vannak butítva, hogy csak az előfizetett csatornákat fogja.
Teszem azt veszel szaküzletben egy műholdas beltérit, hozzá valamilyen előfizetést (magyar szolgáltatók esetében nem tudom, hogy engedélyezik-e a saját beltéri használatát) és használod. Bejön az amire előfizettél, és mellette számos ingyenes csatorna.

Nekem csak ingyenes csatornák jönnek, előfizető nem voltam még sat tv-re.
Kb 40+ német nyelvű csatorna jön be jelenleg, néhány angol és francia. Ha át elforgatnám a tányért, akkor bejönne 1-4 magyar csatorna is ingyen és egy rakás más nyelvű is.

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18863) JHONNY 79 válasza gambeca (#18862) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Akkor feltenném úgy a kérdést hogy amennyiben nem kéri vissza a Thome a tányért és a fejet és veszek egy beltéri egységet tudom fogni mondjuk az Astrán lévő ingyenes adásokat?

(#18864) gambeca válasza JHONNY 79 (#18863) üzenetére


gambeca
tag

Azt mondom hogy 99%-ban igen.
Elviekben nem létezik olyan vevő fej ami csak egy bizonyos készülékkel üzemel.
Ahhoz, hogy akár HD adásokat is nézz ,nem szükséges új fejet venni, bármelyik képes erre.

Itt tudsz körülnézni, hogy mely műholdak, melyik szögben érhetőek el.
http://www.lyngsat.com/europe.html

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18865) JHONNY 79 válasza gambeca (#18864) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Értem,köszi az infót

(#18866) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18861) üzenetére


Gedeon31
addikt

Meguntam most megragadom a telefont és felbosszantom magamat.

Felhívom őket.

(#18867) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#18866) üzenetére


Gedeon31
addikt

Na szóval telefonáltam.

Kifogtam egy kedves hangú hölgyet ez már fél siker.

Rákérdeztem azért a számlámra is és közölte most csúszik a számlák kiállítása.

Szerinte max 4 nap múlva láthatóak lesznek a számlák a My T-Home-ban.

Megkérdeztem az emelést is, azt mondta speciális csomagoknál nem lesz emelés csak az emelkedett áfa értékével. 27 %-os áfa terheli ezután.

(#18868) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Conax használat ügyében írnék. Digitális kábeltévém van a T-nél, amit annyira nem szeretek, a net sokkal jobb, a tévével(főleg az STB-vel) csak a bajom van, de nincs más. Nem rég egy Panasonic S30 állt a házhoz, ehhez szeretnék conax modult használni, és kukázni(a szekrénybe) a STB-ot. Olvastam sokat a témában, és vannak fenntartásaim.

1. Ti milyen modult használtok? Alapvetően négy féle lelhető fel a neten: TechnyCript, Strong, Alcor, Wayteq. Ezek közül én az utóbbi kettőt sorolom az elérhető kategóriába(Wayteq, Alcor) mind ár, mind webshopok alapján. Van, aki ilyennel használja a tévét?

2. Nincs EPG. Ez random hiba, ahogy néztem, szerintem csak beállítás probléma, és igazából sokszor a STB is sz*rik az EPG-re, úgyhogy ez nem igazán lenne gond.

Nem igazán van arra keret, hogy megvegyem ~10 ezerért, és ne működjön. Igazából ezesetben is el tudom adni gondolom, de én használni szeretném.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18869) eddie17 válasza polonic (#18855) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, extra.
Azt mondta a szerelő is, hogy 5ms-nak kellene lennie.
Néztem pingtest-et is, ott 10ms volt.
Routeren keresztül megy, de kábelen.
Megnéztem Wifi-n is, ott is ennyi volt, sőt közvetlen rákötve is, router nélkül.
Szóval ennyi. Nem panaszkodom, inkább csak boxon szoktam játszani ott is autóversenyt, annál meg nem számít, hogy 5 vagy 10 ms.

kali: Tűzfalam csak a gyári Win-es van. Más meg nincs, veszélyesen nyomom. :)

Johnny001: Nekem is ennyi volt előtte, csak 48ms ping-gel. :)

(#18870) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18867) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megkaptuk ma távszámlán. Összeg szerint jónak tűnik csak nem tudom megnézni mert nincs netem...

Véleményem szubjektív...

(#18871) #78121280 válasza hackeeeee (#18870) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én még nem kaptam semmit. :DDD Végül is mindegy, félre van rakva a rávaló.

Szerintem emiatt nincs neted:

Karbantartási munkálatok miatt 2012. február 21-én és 23-án 0 és 12 óra között Szeged, Deszk, Tiszasziget, Újszentiván és Kübekháza településeken analóg Kábel TV, Digitális Kábel TV, IPTV és Kábelnet szolgáltatásunk maximum 12 órás szünetelése várható.

(#18872) hackeeeee válasza #78121280 (#18871) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah most néztem. Bár Én reggel 6ot láttam.

Véleményem szubjektív...

(#18873) #78121280 válasza hackeeeee (#18872) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen van mára egy ilyen is:

Karbantartási munkálatokat végez 2012 . február 21-én 0 és 6 óra között a budapesti Horváth Mihály téri fejállomáson, Ajka , Békéscsaba és Szeged településeken, amelynek következtében Digitális Kábel TV szolgáltatásunk maximum 6 órás szünetelése várható.

14.-ére is ugyan ez volt ki írva. De sok karbantartás van Szegeden :D

(#18874) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18870) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem még nem jött meg.

(#18875) hackeeeee válasza #78121280 (#18873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tom mit csinálhatnak.

Munkahelyen van net.

Véleményem szubjektív...

(#18876) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap volt nálam a t-hometól egy szerelő, aki bekötötte a netet. Hozott egy modemet, amivel az én gépemen nem tudta beállítani a netet, feltette a saját laptopjára nála működött. Azt mondja, hogy a modem jó, kapcsolat jó én meg állítsam be a gépem úgy ahogy tudom, mert biztos az van elállítva, mert eddig rádiós netem volt.
Szerintetek most mit csináljak? Elvileg van netem, fizetem csak használni nem tudom. 711-es hibakóddal dobál ki mikor telepíteni akarom a szélessávú netem, utánna a vezérlőpultban azt írja, hogy hiányzik az eszköz. :(
Kérlek segítsetek!

(#18877) fero02 válasza Zsenilia77 (#18876) üzenetére


fero02
veterán

Vezesd itt le lépésről lépésre, h mit hogyan csinálsz, mikor beállítod.

(#18878) spiritex válasza Zsenilia77 (#18876) üzenetére


spiritex
veterán

Modemet hozott vagy egy Cisco EPC3925 modem-routert? Mert nem mindegy..
Ahhoz elég egy sima vezetékes hálózati kapcsolat Auto-ra állítva..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18879) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18876) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs fix ip-re állítva a hálózatod?

Amúgy ahogy írták alattam, lépésről lépésre írd le, h mit csinálsz..

Hibakódból kiindulva gondolom DSL-ről van szó.

Véleményem szubjektív...

(#18880) gambeca válasza Zsenilia77 (#18876) üzenetére


gambeca
tag

Akkor az a szerelő nem is szerelő. Inkább lusta volt megcsinálni a te gépedet, hivatkozva arra, hogy az ügyfél gépéhez nem nyúlhatnak.
Ha routert kaptál, akkor törölj minden olyan dolgot a gépedről ami a wifis/rádiós netedhez kellett korábban (pppoe kapcsolathoz a felhasználó/jelszó páros, vagy esetleg fix ip cím, dns, ezek legyenek automatikusak). Ha tudod, akkor telepítsd újra a lan karit, bár ez nem szükség szerű, de néha jól jön.
Miután meg volt minden, akkor kábel be vársz egy kicsit vagy megnézed, hogy kaptál-e IP címet. Ha mindent jól csináltál, akkor netezhetsz :)

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18881) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

Nahh...
Dsl-ről van szó, D-Link adsl2+ modemmel.
Win7 rendszerem van. Vezérlőpultban a hálozati és megosztási központban új kapcsolat v. hálózat beállításában.
Csatlakozás az internethez, új kapcsolat beállítása (mivel fut a régi netem), szélessávú PPPoe,, beírom jelszó, felhasználót és csatlakozom.
Ezután kapom a hibát. :(

(#18882) Zsenilia77 válasza gambeca (#18880) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Azt mondta, hogy ez nem az Ő dolga.

(#18883) Zsenilia77 válasza gambeca (#18880) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Sajnos annyira nem értek ezekhez a beállításokhoz, hogy ezért kellett volna egy jó szaki. :D Nem tudom, hogy hol találom a fix IP címet és a dns-t v. esetleg, hol tudnám állítgatni.

(#18884) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

ISB 6000 box-ot lehet resetelni? Ez az , csak éppen kijelző nélküli verzió....
2 napja érdekes módon össze vissza van iptv,éjfélkor kicsit kiabálva elhajtottam a csodálatos tudással megáldott ügyfélszolgálatost.Egyszerűen nem akar megindulni.......A kötelező dolgok sem segitenek.Gondoltam 1 reset majd újra rászippantja az infókat,ami szükséges a működéséhez.Az előző boxxal is ez működött......ez a példány volt az....ezerszer jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#18885) #78121280 válasza lacos001 (#18884) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen lehet resetelni, az alábbi módon:
Hátul a billenő kapcsolóval kapcsold ki majd be és gyorsan még mielőtt be bootolna, tartsd nyomva egyszerre az előlapon az ok és a lefele mutató nyilat. Ha jól csináltad akkor a tv-n fogaskerék fog látszódni,meg egy csík ami jelzi hogy tölti lefele a szoftvert. Ha van felvételed azok törlődni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#18886) lacos001 válasza #78121280 (#18885) üzenetére


lacos001
senior tag

köszi szépen ;) megteszem neki.....örüljön :(((

(#18887) kali válasza Zsenilia77 (#18882) üzenetére


kali
legenda

nem is!
bár amennyiben olyan a mentalitása, és az ideje is engedi, azért - a legtöbb - szokott segíteni!

(#18888) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18883) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Xp, vagy win7-ed van?

Véleményem szubjektív...

(#18889) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18888) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Win 7-em van.

(#18890) Zsenilia77 válasza kali (#18887) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Igen, értem én. Csak azt gondoltam, hogy ők azért működő képessé teszik a netem. Én naiv, hiszek még a mesékben... :)

[ Szerkesztve ]

(#18891) lacos001 válasza #78121280 (#18885) üzenetére


lacos001
senior tag

Fogaskerék és a csik megvan,kivéve az,hogy töltené le a cuccot magának,ezért pár perc múlva,kapok 1 nagy piros x-et a képernyőre........T-home......remek.....

(#18892) kali válasza Zsenilia77 (#18890) üzenetére


kali
legenda

sokaknál olyan gány rendszer van, hogy akkor egy napra csak töredék bekötés jutna, mert valahol nem csak percek kérdése lenne, hogy netet varázsoljon a munkaállomásra!
továbbá utána bármilyen gond adódna az ügyfélnél a(z) (op)rendszerrel, rögtön az lenne, hogy a t-s szerelő turkált benne utoljára...

(#18893) Zsenilia77 válasza kali (#18892) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Csak legalább mutatta volna meg, hogy mivel próbálkozzak. Itt állok egy modemmel, amivel azt sem tudom, hogy mihez kezdjek.
Teljes mértékben igazat adok neked, hogy nagy plussz meló lenne

(#18894) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vezérlőpult->hálózati és megosztás központ->baloldalt adapter beállítások módosítása->hálókártyádra jobbkatt tulajdonságok->tcp/ip4-re duplakatt

Itt ha van bármi megadva, akkor tedd automatikusra.

Véleményem szubjektív...

(#18895) #78121280 válasza lacos001 (#18891) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az gáz. Akkor marad a hiba bejelentés, megoldják, találkoztam már ilyen piros x-el.

(#18896) lacos001 válasza #78121280 (#18895) üzenetére


lacos001
senior tag

:DDD
Ennél a csodacégnél mindig van valami hiba,hihetetlen.
423-ik próbálkozásra elindult........most már megy,de ehhez miért kell majdnem 2 teljes nap,nem fogom sosem megérteni.....

(#18897) hackeeeee válasza lacos001 (#18896) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet ez eszköz hiba is, és az pedig nem feltétlen a T-home hibája.

Véleményem szubjektív...

(#18898) lacos001 válasza hackeeeee (#18897) üzenetére


lacos001
senior tag

Lassan kezdem magam rosszul érezni ( ez most nem a te irományodra,hanem tapasztalataimra alapozva ) hogy sosem a szolgáltató hibája.........Kb 2 éve szivunk.......volt amikor heteken! keresztül naponta volt hibabejelentésünk,attól függetlenül,hogy 2-3 naponta kijött,az amúgy normális csákó.2 év alatt,ami,mint jól tudjuk 24 hónap,azaz huszonnégy db csekk,hogy tudtak kiküldeni 29db-ot?Biztos ez sem a cég hibája...Jah.és természetesen ők ezt normálisnak érezték.......Mi volt a szöveg,hogy ezt bizony be kell fizetni.OMG,hol élnek ezek?Sok mindent a cég visszafelé nem térit,csak követelnek,és nem teljesitenek.Visszatériteni eszükben sincsen semmit,a szolgáltatásukból(?) kimaradt időt meg nyeljem le és fizessem ki....Elég szomorú,hogy felvásárolnak mindent,nagy kaszálás érdekében,viszont a balek előfizető mit sem sejt majd a jövőbeli bosszankodásából,ezen az elavult hálozati rendszeren nem lehet ennyi előfizetést karban tartani,müködtetni,vagy csak egyszerűen lárvák dolgoznak a nagy tré betűs cégnél,márpedig ez a nagy helyzet......és a csekk csak jön,csak jön.....

[ Szerkesztve ]

(#18899) hackeeeee válasza lacos001 (#18898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, ehhez annyit fűznék hozzá, hogy az eszközöket nem a T-home gyártja.. Tehát, h azokkal gond van, és ténylegesen az eszközzel van gond, nem a hálózattal, az nem a T hibája.. Sőt, néha a hálózat gond sem a T hibája.. (Gondolok itt a házon/lakáson belüli rossz kábelezésekre, rossz csatlakozókra..)

A kimaradt időszakot nem vagy köteles kifizetni, főként ha összefüggő, és több nap maradt ki.. Az már más kérdés, h tovább tart jóváíratni, mint inkább kifizetni.. Bár nem tudom, h hány nap az, miután lehet reklamálni, és jóváírást kérni.. De úgy tudom, h lehet ilyet..

A felvásárlásban van igazság.. Főként az "elavult" hálózattal rendelkező településeken.. Fejleszteni meg nem éri meg, mert sosem térülne meg az ár.. (mert nincs annyi előfizető..)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18900) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Erre valaki?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.