Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) hackeeeee válasza Kolondrum (#18450) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha kábelnet van, akkor coax-on megy minden.. TV, Internet, Telefon.

Ha a garantált sávszélt eléri, akkor a sávszélesség miatt nem lehet reklamálni, sajnos...

Véleményem szubjektív...

(#18452) hallari válasza kokkasss (#18447) üzenetére


hallari
tag

Egyszer volt nekem is ilyen problémám jut eszembe. Még az ADSL idejében (most kábelnet van) 1Mbitről 2Mbitre növeltettem a sávszélt és szakadozni kezdett. Azt mondták, túl messze vagyok a központtól (2,8 km), ezért visszavették a sebességet 1 Mbitre és megszűntek a gondok.

(#18453) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Az OFF hányadot kicsit próbáljuk visszaszorítani! Köszönöm.

Everybody lies.

(#18454) KonzolKartel

sziasztok!

A T-től kaptam egy remek Cisco EPC3925-ös wifis modem-router kombót, amivel kèptelenség összehozni az otthoni DLNA-t. Milyen kütyüvel tudnám kiváltani?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18455) hackeeeee válasza KonzolKartel (#18454) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kiváltani? Semmivel.

Azt tudod tenni, hogy rákötsz egy külső router-t így.

Véleményem szubjektív...

(#18456) KonzolKartel válasza hackeeeee (#18455) üzenetére

Megtettem. Egy idő után teljesen instabillá vált a net. Szakadozott, csökkent a sávszél. :(

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18457) hackeeeee válasza KonzolKartel (#18456) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így állítottad be, ahogy linkeltem?

Több ismerősöm is használja külön router-rel, minden gond nélkül. Persze attól is függ, h milyen router-t teszel mögé.

Véleményem szubjektív...

(#18458) kali válasza KonzolKartel (#18456) üzenetére


kali
legenda

a hgw után beszúrt router típusának függvényében ip cím/tartomány ütközés léphetett fel, vagy amennyiben a saját router is wifi képes, úgy a két wifi hálózat is összeugorhatott...stb!
milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

(#18459) KonzolKartel válasza hackeeeee (#18457) üzenetére

Valamilyen Wifi-s Asus volt, de mivel nem ment vele, így eladtam. Milyen routert ajánlanátok mögé? 1,8mb-al töltök le, fel meg 200kb-al.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18460) dr.bubo válasza KonzolKartel (#18459) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nekem Linksys wrt54g (DD-WRT) routerem van, azzal tökéletesen megy (bár wifin csak 18Mbit/s küröl tudja hozni a sebességet. De vezetékes részén vígan elviszi a 25Mbit/s is). :)
Másoknak általában TP-link routert ajánlok 841nd, 941nd, 1043nd tipúsuakat. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18461) Gedeon31


Gedeon31
addikt

VDSL-nél mennyire gyakori 50 MBit/s? Nálunk csak 25 MBit/s van,de olvastam már több helyen van ennél nagyobb sebesség is.

(#18462) #78121280 válasza Gedeon31 (#18461) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ritka.
Invitelnek van ilyen csomagja. :)

(#18463) Gedeon31 válasza #78121280 (#18462) üzenetére


Gedeon31
addikt

Invitelt nem ismerem környékünkön nincs. Pletyka szinten felmerült ö veszi majd meg a másik konkurens céget, ami itt a környékeny tevékenykedik. Nem számitanék akkor se jobbra ,mert nem hinném akkora fejlesztésbe fektetnének.

(#18464) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az sok mindentől függ.. Ezt nem lehet tudni. :)

Véleményem szubjektív...

(#18465) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18464) üzenetére


Gedeon31
addikt

Most a másik szolgáltatónál (Tarr), kábel modemes technologiát használ. 15 MBit/s a max náluk. Illetve van magasabb sebesség is ,de iszonyú árakkal. Megnézed nem hiszed el ma ilyen árrakkal kinálnak szolgáltatást.

T-home nem köt rá minket az optikára vajon az Invitel megjelenésével ez felgyorsulna e?

(#18466) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18465) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ilyen "külső" szolgáltatók sok helyen ilyen árakkal dolgoznak. Sokszor ugye öntőkéből fejlesztenek hálózatot is, ami eléggé zsebbenyúlós dolog lehet "magáncégként".. Szerintem ez is közre játszik ezekben..

Véleményem szubjektív...

(#18467) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18466) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennél a szolgáltatónál az a baj évek óta semmi fejlesztés nincs ami látható lenne.

T-home fejlesztette a VDSL -t ez megváltás volt nekünk egy éve. Többen váltottak ,mint maradtak. Bár optika van a városba lefektetve azt kellett volna inkább fejlszteni. Nincs igazi konkurencia a t-nek erre. Ketten vannak szolgáltatok össz-vissz.

(#18468) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18467) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát FTTC-t építettek ki, valószínűleg..

Ilyen helyen lehet többet kérni a szolgáltatásért, vagy kell, vagy nem. :\

Véleményem szubjektív...

(#18469) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nem tudom más megyékbe mi a helyzet a t-vel ,nálunk a megyeszékhelyen van pár utcába optika.

Nálunk VDSL.

Aztán a többi városba semmi fejlesztés.

(#18470) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18469) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez is város függő...

Itt pl. az Invitel az egész várost le akarja fedni lakossági optikával.

Véleményem szubjektív...

(#18471) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18470) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az nagyon jó lenne végre itt is. Optikai netet nagyon dicsérik.

IPTV-nél az számitana valamit? Lenne valami elöny belöle?

(#18472) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18471) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, megbízhatóbb a hálózat, mint a rezes, ez biztos...

A t-s is elvileg jó, itt a topic-ban van akinek az van.. Helyileg az Invitel megoldását is dicsérik, mint a tv-t, mint az internetet.

Véleményem szubjektív...

(#18473) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18472) üzenetére


Gedeon31
addikt

Vidéki szerelök voltak nálam többször is,ök Szegeden is voltak állitásuk szerint optikát kötni és dicsérték sokan szeretik a t-home-ot ott.

(#18474) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18473) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köthettek a T-nek optikát, de nem lakosságit, itt jelenleg csak az Invitel-nek van lakossági optikája, és sztem ez sokáig így is fog maradni.

Környékfüggő.. Bár mostanság ahogy hallom, már nincs annyi panasz, mint pár hónappal ezelőtt volt.

Véleményem szubjektív...

(#18475) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18474) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lakossági optikája csak Invitelnek van?

T-s hová köti? Szerintem nálunk is ez a helyzet lenne ,ha tényleg jönne az Invitel.

Lakossági optikát miért nem köt a t-home? Nem értem ,ha másik szolgáltató adja ök miért nem?

(#18476) polonic válasza Gedeon31 (#18475) üzenetére


polonic
félisten

Van a T-nek is. Itt érhető el.

Leálltak a fejlesztések, ha minden igaz. Drága is, bejött a telekomadó, aztán egy rendelet miatt. Elvileg van egy olyan rendelet, hogy az optikai hálózatot is meg kell osztani más szolgáltatók között, mint a dsl hálózatok esetében. Ezek a dolgok elég nagy érvágások voltak. Emiatt lehetnek, szerintem.

(#18477) Gedeon31 válasza polonic (#18476) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szegedet itt tényleg nem irják . Fura ekkora városba nincs lakossági optikájuk.

(#18478) #78121280 válasza Gedeon31 (#18477) üzenetére


#78121280
törölt tag

Egész Csongrád és Békés Megyét kihagyják. Érdekes ezek pont Inviteles területek Azt mondták többször is, hogy ahol EuroDocsis 3.0 fejlesztették a hálózatot oda nem is szándékoznak optikát is kiépíteni. Ez olcsóbb megoldás volt mert a koax hálózat adott volt és csak az ügyfélnél és a fejállomásokon kellet modernizálni az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#18479) Gedeon31 válasza #78121280 (#18478) üzenetére


Gedeon31
addikt

A telekomadó bevezetése sem javit a fejlesztések terén.

Nálunk most a VDSL-böl szeretnének annyi pénz kiszedni ,amenyit csak tudnak azt mondta a szerelö. Egy éve még a különadók sem voltak. Szarabb lett a helyzet.

(#18480) hackeeeee válasza #78121280 (#18478) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott majd építi az Invitel. :)

Véleményem szubjektív...

(#18481) MY2K válasza Gedeon31 (#18461) üzenetére


MY2K
aktív tag

Lehet 50 mega ha a vdsl szekrény mellett laksz :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#18482) Gedeon31 válasza MY2K (#18481) üzenetére


Gedeon31
addikt

100m kb. Speciális csomagom van ugy is lenne lehetöség a váltásra ,ha lehetne technikailag megoldani?

(#18483) #78121280 válasza hackeeeee (#18480) üzenetére


#78121280
törölt tag

Megöregszem mire abból lesz valami. :DD

(#18484) hackeeeee válasza #78121280 (#18483) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet. :D

Véleményem szubjektív...

(#18485) Dexter87


Dexter87
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! :D
Én új vagyok itt és lenne pár kérdésem.
Már 2 éve hogy a T-Home-nál vagyok, iptv szolgáltatást rendeltem meg. Most február elején jár majd le a hűségnyilatkozat. Most gondolkodom hogy a tv-t sat tvre köttetem át. Azért gondoltam erre mert nekem nincs se LCD, se LED, se 3D tv-m, és ahogy nézem egyenlőre nem is lesz. Már beszéltem egy ügyfélszolis nővel hogy hogyan és miként lehet majd ezt megoldani. Eléggé felháborított azzal hogy ne váltsak sat tvre mert annak rosszabb a képe. Elvégre én csak azért szeretnék váltani, mert idáig fizetek 2700 Ft-ot 28 tv adóra, de ha váltok sat tv-re akkor 2800 Ft-ot fizetnék 57 csatornára (az igaz hogy 1 év hűségnyilatkozatot írok alá). Szerintem jobban jövök így ki.
Csak annyi lenne a kérdésem hogy maradjak az iptv-nél vagy váltsak a sat tvre? Mennyire megbízható a sat tv, és milyen kép minőséget kapok, és milyen a mostani beltéri egység amit kapok hozzá?

Köszönöm előre is a válaszokat :DD

(#18486) Dexter87


Dexter87
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! :D
Én új vagyok itt és lenne pár kérdésem.
Már 2 éve hogy a T-Home-nál vagyok, iptv szolgáltatást rendeltem meg. Most február elején jár majd le a hűségnyilatkozat. Most gondolkodom hogy a tv-t sat tvre köttetem át. Azért gondoltam erre mert nekem nincs se LCD, se LED, se 3D tv-m, és ahogy nézem egyenlőre nem is lesz. Már beszéltem egy ügyfélszolis nővel hogy hogyan és miként lehet majd ezt megoldani. Eléggé felháborított azzal hogy ne váltsak sat tvre mert annak rosszabb a képe. Elvégre én csak azért szeretnék váltani, mert idáig fizetek 2700 Ft-ot 28 tv adóra, de ha váltok sat tv-re akkor 2800 Ft-ot fizetnék 57 csatornára (az igaz hogy 1 év hűségnyilatkozatot írok alá). Szerintem jobban jövök így ki.
Csak annyi lenne a kérdésem hogy maradjak az iptv-nél vagy váltsak a sat tvre? Mennyire megbízható a sat tv, és milyen kép minőséget kapok, és milyen a mostani beltéri egység amit kapok hozzá?

Köszönöm előre is a válaszokat :DD

(#18487) joecontra válasza Dexter87 (#18486) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Nekem SatTV van és nagyon szép színes, éles tiszta képe van. Az ügyintéző szerintem vagy nem tudja mit beszél, vagy félre akart vezetni.

Üdv,
J

(#18488) Gedeon31 válasza Dexter87 (#18486) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Pároméknál sat tv van és tökéletes a képminösége. Számits arra lassabb lesz a csatornaváltás, Nekem ezért nem kellene sat tv. A csatorna sorrendet nem tudod állitani. Nagyon felhös az idö elöfordulhat nem lesz tv adás. Ez nagyon ritka régebben diginél voltak ott sokszor elöfordult.
Anyagilag jobban kijössz a sat tv-vel,de ezt neked kell eldöntened.

(#18489) nimfas válasza Dexter87 (#18486) üzenetére


nimfas
addikt

Hi!

Nekem pár hónapja van Sat Tv-m... két készülékre.
Az egyik CRT-s (17-18") tv a másik LCD (40")... az LCD-n már hd-s beltéri van, mert az SD-s simával szörnyű képe volt, majdnem sírtam! A régi képcsöves tv-n tökéletes a kép az SD-s beltérivel, de ha veszel LCD tv-t mindenképp cseréltesd le a beltérit, adással nincs gond, csak a családi csomagban nincs egy épkézláb sex csatorna (Blue Hustler egy vicc...) ;-)

Nekem 3-as csomagban van, net+telefon+internet, így megéri, de sajnos itt Siófokon se DIGI se UPC... marad a maradék.

Én azért is javaslom hogy válts, mert az elfelejtik mondani, hogy az IPTV leszed az internet sebességéből, nekem 15 Mbit-es ADSL-em van, nem javasolták, hogy IP legyen. Én is körbejártam a kérdést alaposan mielőtt döntöttem.

Remélem segített valamit a hsz-om.

Üdv.
G.

(#18490) Szokenesz válasza Dexter87 (#18486) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nekünk holnap lesz egy hete, hogy IPTV-ről átkötöttek SAT-ra. Szerintem a SATnak még szebb is a képe, mint az IPnek, de biztosan nem rosszabb annál. Ha nem rendelsz semmilyen prémium dolgot hozzá (HD csomag, PVR) akkor valószínűleg egy Intek SD boxot fogsz kapni, legalább is nekem 2 olyat hoztak. Ami rosszabb:
- Lassabb csatorna váltás
- Nem lehet normálisan sorba rendezni a csatornákat
- Nem lehet a távirányítóját a TVhez beállítani.
De ezektől függetlenül nekem megérte a váltást, amennyivel olcsóbb így belefért a keretbe egy 15Mbites DSL is és még ígyis 200Ft-al olcsóbb havonta.

(#18491) Dexter87


Dexter87
csendes tag

Köszönöm mind 3-nak a gyors hozzá szólást!
Igaz még alszom rá egyet-kettőt, de nagyon afelé hajlok hogy a sat tv-t köttessem be. Még annyit az ügyfélszolis nőhöz hogy nagyon rám akarta erőltetni az iptv-t, mondván hogy neki is az van és milyen szép a képe, de az internet sebességéről nem mondta hogy levesz belőle. Asszem hogy a héten megyek a T-Home üzletbe és elindítom a bekötést.
Köszi mindenkinek aki válaszolt!
Üdv

(#18492) MY2K válasza Dexter87 (#18491) üzenetére


MY2K
aktív tag

Kérd az interaktív SAT-ot. Újabb beltérivel kapod és megbízhatóbb. Ja és tudsz majd rajta youtube-ozni is :)

[ Szerkesztve ]

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#18493) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Külső pop3/smtp-s levelezést szeretnék beállítani outlook-ban, de az smtp teszt levél nem megy el. Ismerősnél invitel-lel működik, viszont nálam nem megy.

Gyárilag 25-ös porton megy, de Nálam nem jó. Mi lehet a gond?

Véleményem szubjektív...

(#18494) kali válasza hackeeeee (#18493) üzenetére


kali
legenda

ezzel próbálod; mail.t-online.hu

(#18495) hackeeeee válasza kali (#18494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De nem a t-online-ost szeretném beállítani.. Vagy a kimenőnek akkor is a t-home-osnak kell lennie?

A külső kiszolgáló smtp szerverét szeretném beállítani outlook-ban, ami a 25-ös portot használja, plusz saját hitelesítése is van..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18496) hackeeeee válasza kali (#18494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18497) kali válasza hackeeeee (#18495) üzenetére


kali
legenda

lehet külső is, ha megfelelően működik, de akkor annak a bejelentkezési adatait (e-mail +jelszó) is add meg, az smtp bejelentkezéshez!

(#18498) hackeeeee válasza kali (#18497) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megtörtént, és Nálam nem megy, kipróbáltuk Invitel-essel, ott pedig működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18499) Garold válasza hackeeeee (#18498) üzenetére


Garold
senior tag

Kapcsold ki az smtp szürést a my t-homeon.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#18500) hackeeeee válasza Garold (#18499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hol lehet?

Ahol írják, ott Nekem nincs semmi. Mármint a szolgáltatások között, ha a netnél rábökök h módosítás, ott nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.