Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) MY2K


MY2K
aktív tag

A Magyar Telekom megállapodott a Sportklub csatornával. Ennek értelmében 2012. január 12-től a Sportklub csatorna bekerül a T-Home televíziós műsorkínálatába, így a sportrajongó tévénézők nem maradnak le kedvenc csapataik kézilabda-, vízilabda-, kosárlabda- vagy jégkorongmérkőzéseiről.
A sportcsatorna adása a T-Home analóg és digitális szolgáltatásaiban (IPTV, analóg és digitális kábel, Sat TV) a Családi csomag részeként lesz látható. A csatorna pozíciója digitális platformjainkon: 45-ös programhely. Analóg platformon az adott – központi, szegedi, békéscsabai és ajkai – fejállomások ellátási területén válik elérhetővé.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#18052) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18050) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ez csak a februárban kiküldött számlában fog szerepelni.

(#18051) MY2K: Ebben az a jó, hogy mindenki tud róla, csak a T-home dolgozói nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18053) kali válasza kali (#17867) üzenetére


kali
legenda

a mai napon végre megérkezett - postai úton - a kivizsgálás eredménye; visszahallgatták az ügyintézővel folytatott beszélgetésemet, és megállapították, hogy valós az észrevételem, miszerint nem lettem tájékoztatva a hűség időtartamáról, csak arról, hogy
meghosszabbításra kerül, és erre való tekintettel a hűségidő végét 2012. 11. 28. dátummal állapíttják meg - a korábbi 2013. 11. 28 helyett!
azért jobb 1 év hűségidő, mint - az ügyintéző által önkényesen beállított - 2 év! :C

(#18054) hackeeeee válasza kali (#18053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hoho! Nah, király! :)

Véleményem szubjektív...

(#18055) kali válasza hackeeeee (#18054) üzenetére


kali
legenda

megérte azt a néhány telefonálást! :K

(#18056) hackeeeee válasza kali (#18055) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán!

Örülök, hogy sikerült elintézni. :)

Véleményem szubjektív...

(#18057) Gedeon31 válasza kali (#18055) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jol tetted nem hagytad rájuk. Valamit elszeretnél intézni egy hivásból nem uszod meg.

(#18058) kali válasza hackeeeee (#18056) üzenetére


kali
legenda

én is örülök, bár azért erősen bíztam benne, hogy igazam van, ezért is erőltettem ennyire a dolgot!

Gedeon31; sajnos néha többször, több ügyintézővel is kell beszélni, mert olyan is előfordul, hogy két ügyintéző két különböző módon értelmez/akar értelmezni egy (jog)szabályt - néha még akkor is, ha nem kifejezetten gumiszabályról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#18059) hackeeeee válasza kali (#18058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Helyes!

Én ma megyek majd be, utánakérdezek, hogy milyen lehetőségek vannak. Márciusban jár le a hűség, de szerintem meghosszabbítom most..

Véleményem szubjektív...

(#18060) Adama123


Adama123
tag

Sportklub analóg kábeltévén már visszakerült a kínálatba. Központi fejállomás C53.

(#18061) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18059) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem májusba jár le. Lehet addigra nem is lesz 1év hüség. Nagyon eröltetik a 2 évet mindenkinél.

(#18062) Gedeon31 válasza kali (#18058) üzenetére


Gedeon31
addikt

Én se hagytam volna a te helyedbe. Nem szivesen irnék alá 2 évre.Örülök van még ,olyan ember a t-homenál ,aki érti a dolgát.

(#18063) Zoli83 válasza Zoli83 (#18038) üzenetére


Zoli83
tag

Senki se tudja, hogy lesz-e érezhető sebességbeli különbség, ha optikai gerincvezetékről -rézzel vagy valahogy- kötik be a lakásba, mintha simán csak optikai kábellel kötnék? Mint ahogy írtam családi házas övezet és közvetlenül nem tudják bekötni az optikát, mint pl. panelban, hanem csak így ezt mondta az üzletkötő. :U

(#18064) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18061) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most még van 1 év, az tuti.

(#18063) Zoli83: Az amit Te mondasz, az az FTTB.. Lényegében a Digi így építi a hálózatát, jelenleg. A lakossági optika szerintem a "legjobb". Szerintem a T nem épít ki FTTB-s hálózatot senkinek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18065) jani4454 válasza Zoli83 (#18063) üzenetére


jani4454
tag

Üzletkötőknek nem kell mindent elhinni, perszehogy kötnek családi házat optikával!

(#18066) hackeeeee válasza jani4454 (#18065) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha megfelelő területen lakik, akkor igen.. Ha nem, akkor nem.

Az Ő kedvéért nem fogják elhúzni odáig az optikát csak úgy, ha arrafelé nincs a "gerinc" kiépítve "légben" vagy föld alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18067) Blabcsi válasza MY2K (#18051) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Na jó-jó, de mit vesznek ki a családi csomagból?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#18068) XDmanus válasza MY2K (#18051) üzenetére


XDmanus
tag

Zsírkirályság, ez egy jó döntés!

(#18069) MY2K válasza Blabcsi (#18067) üzenetére


MY2K
aktív tag

Legyen mondjuk a parlament tv. :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#18070) polonic válasza MY2K (#18069) üzenetére


polonic
félisten

Sajnos nem lehet. Mivel az is közszolgálati tv. És minden közszolgálati tv adónak benne kell lennie a műsorszolgáltatók kínálatában.

Pedig de jó lenne. . .

(#18071) Zoli83 válasza hackeeeee (#18066) üzenetére


Zoli83
tag

Az optikai gerinc itt megy a házunk előtt a földben (10 méterre a háztól), kb két hónapja ásták és fektették a kábelt.

(#18072) Adama123 válasza polonic (#18070) üzenetére


Adama123
tag

Nem közszolgálati, hanem közösségi besorolású csatorna.
Közszolgálati az M1, M2 és a Duna, Duna World, ezeket kötelező továbbítani. A közösségi csatorna kötelezően választható. A médiatörvény szerint 3 közösségi besorolású csatornát kell továbbítani minden szolgáltatónak. A T-Home kínálatában ezek jelenleg a Pax, a P+ és az Ozone Network.

(#18073) polonic válasza Adama123 (#18072) üzenetére


polonic
félisten

Köszi a kiigazítást!

(#18074) n@p@lm válasza polonic (#18070) üzenetére


n@p@lm
őstag

egyáltalán nézi azt valaki?

(#18075) TESCO-Zsömle válasza n@p@lm (#18074) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A zongoristák biztosan...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18076) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Az uj frissités sem oldotta még meg a felvétel alatti csatornaváltáskor elöjövö fekete képet.

(#18077) polonic válasza Gedeon31 (#18076) üzenetére


polonic
félisten

Tudni lehet, hogy mi változott?

(#18078) Gedeon31 válasza polonic (#18077) üzenetére


Gedeon31
addikt

Tv2 -nél lehet nyelvet választani. Mást még nem vettem észre.

(#18079) Alex91


Alex91
félisten

Az lehetseges, hogy bizonyos portokat blokkolnak? Egyszeruen nem megy a portnyitas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18080) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!holnap jonnek bekotni az interaktiv sat tv.a routert es a dobozt mivel kotik ossze nem tuja valaki?wifin vagy kabelel? mert nem akrom hogy szett furjanak minden egyes szobat :D

(#18081) MY2K válasza kiki22 (#18080) üzenetére


MY2K
aktív tag

koax megy ki az antennáig minden boxtól, lakáson belül pedig utp a router-től a set-top box(ok)-ig

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#18082) kiki22 válasza MY2K (#18081) üzenetére


kiki22
senior tag

hat ez akkor nem igazan johir...mert a router kulon helyisegben van es nem akarok annyi furatot meg kabelt elvezetni..esetleg lehet nekik meg szolni ,h akkor megfelelne a sima sat tv is?es akkor csak egy kabel helyet kene javitgatnom...

(#18083) hackeeeee válasza Alex91 (#18079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ melyik.. Ha magadtól szeretnél "bármilyen" portot kinyítni, annak mennie kell.

Véleményem szubjektív...

(#18084) pakriksz válasza kiki22 (#18082) üzenetére


pakriksz
őstag

iptv-nél lehet kérni EoC adaptereket (ethernet over coax), és a koaxon megy át a hálózat. Lehet itt is van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18085) kiki22 válasza pakriksz (#18084) üzenetére


kiki22
senior tag

az a baj ,h a sima coax sincs a hazban :D ez egy jo oreg haziko.amugy a kabel dobozolast megcsinaljak ezek a fickok?vagy nemtorodnek a kulso dolgokal azt nekem kell megoldani?

(#18086) kiki22


kiki22
senior tag

Az m1 hd ba fog jonni sima csaladi csomaggal is igaz ?Amugy az a csavo aki nyitotta a forumot hova tunt?Mert a netemel is vannak problemak hatha megtudna valszolni :DSopronba mire varhato ,h eler az optikai halo?:D

(#18087) #78121280 válasza kiki22 (#18086) üzenetére


#78121280
törölt tag

Interaktív Sat Tv-nél nincs a családi csomagban M1 HD, sőt egyáltalán nincs még a HD minicsomagban sem.
[link]

(#18088) hackeeeee válasza kiki22 (#18086) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amelyik (nagy)városban jelenleg nincs optinet, oda lehet hamarabb fog fejleszteni az invitel lakossági optikát.. Bár jelenleg a fene tudja, hogy vajon mikor építik tovább, ha a mostani fejlesztés lezárul. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18089) polonic válasza kiki22 (#18086) üzenetére


polonic
félisten

Nézz be a t-home hivatalos fórumába. Ott belsős emberek is szoktak válaszolni.

(#18090) kiki22 válasza #78121280 (#18087) üzenetére


kiki22
senior tag

hat ez azert eleg gaz :D egy sportot nezek neha az az f1.es ugye iden ateszik m1 re gondoltam hdben nyomathatom

(#18091) #78121280 válasza hackeeeee (#18043) üzenetére


#78121280
törölt tag

Javítottak rajta :)
Alap telefon csomagomra hozza már a 0 Ft-ot a My T-Home.
Neked még mindig 1500 ír?

(#18092) villamos válasza kiki22 (#18090) üzenetére


villamos
őstag

Igazából csak egy tetőantenna kell hozzá...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#18093) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Megosztanám, hogy miként szolgáltat a T-home nálunk:

Két netszolgáltató érhető el, fibernet(upc) és T, fibernetet soha többet, T marad kényszerűségből. Szentendre, kertes övezet, itt sosem lesz optika, digi meg egyebek. Nagyon simán bekötötték pár éve az adsl-t, megígérték a 12 mbites kapcsolatot amiből 4 a tv, 8 a net stb, nem zavarják egymást még a voip-vel sem. Perszehogy kamu volt, max 6,8mbites net egyből 5mbit lett, ha ment az egy darab tv. Amint megjelentek a nagyobb csomagok, egyből váltani akartam, de kb másfél évbe tellett, mire sikerült kisírni, hogy a szomszédoknál azóta már alapből bekötött vdsl-t ugyan már adják oda nekünk is. Ez külön történet lehetne, kb 12 igénylés, 3 panaszlevél, többszöri személyes megjelenés volt az ára, de sikerült kiharcolni, 25/5-ös VDSL-re cserélték le, jelenleg is ez van. Dsl-telefont használhatatlansága miatt kellett analógra váltani, itt sikerült az inkompetens ügyintézőnek az egész előfizetést visszatörölnie, egy hétre net/tv/tel nélkül hagyva. Ezután következett kb 1 év nyugodt időszak, a net stabil volt, az iptv kezdeti nézhetetlensége megszűnt, a sebesség torrenten kívül 30/6 mbit körül volt.

Tavaly nyáron kezdődött a gond, net szakad, tv akad, szokásos tünetek. A noise margin 15-ről 5re esett vissza, dsl sync lost, pppoe error, egyszóval fizikai átviteli hibák. Hiba bejelentése után kijön a végpontos, a utcai doboz és hgw között nincs gond, átadja kábeleseknek, azok meg megállapítják, hogy náluk sincs gond és hiba lezárva, ezt a kört kb háromszor eljátszották. Minden érpárt kipróbáltak a dslam és az utcai doboz között, az összes ugyanolyan szar. Szar alatt azt értem, hogy ezresével jönnek a bithibák (fec), néha egy-egy crc is becsúszik. Ezt mérte a végpontos ember az "argos"-szal.
Kábelesek jönnek egy másik nap és szerintük nincs is hiba. Azt mondja nekem: "hát már rá van kötve 5 perce, lejött 80 ezer bájt és csak pár tucat bithiba van." Ezt lehet, hogy még az egyszeri user sem szopná be, pláne nem én hálózattelepítőként. Nem semmi mérés egy 32 mbites vonalra.
Nem hagytam annyiban, újbóli bejelentésre sikerült egyszerre kint lennie a kábeleseknek és a végpontosoknak. Megmutogatták egymásnak az eredményeket, hümmögtek kicsit, majd itt következett egy olyan húzás, hogy majdnem fejemet vertem a betonba.

A kábelesek elővettek egy papírt, amin egy szép táblázatban megmutatták, hogy a vdsl-t nekik csak 650 méterig kell garantálni és az utcai doboz ugyan még csak 610 méterre van a dslam-tól, de az oszlop amiről bejön a kábel a házba, az bizony már 660méter. Tehát minden jól van így, igazából örüljek, hogy van vdsl-em.
Az nem zavarta őket, hogy ott, a 610 méterre lévő dobozban is egy kalap szar a jel és akik 650 méteren belül vannak szomszédok (ugyanarról a dobozról), azoknak is akad a tv. Azok nem jelentik be.
Majd jön egy szakvélemény, hogy itt nem tudnak ilyen szolgáltatást nyújtani, ami egyébként kiválóan működött 1 évig.
A végpontos megsúgta, hogy valószínűleg a környéken sikerült valakinek megrongálni a földben futó kábelköteget, de azt időigényes lenne bemérni. Ez van, még annyit segített, hogy a sok szar érpárból a legjobbra kötött (9-11 dB), így legalább nem szakad a net, csak lagol. Tv meg akad. Arra meg ott van a sattv, ha nagyon zavar.

Véleményem szerint, ez a gyakorlat nem méltó egy olyan kaliberű szolgáltatóhoz, mint a T-home.

Az meg szinte már nem is érdekel, hogy az általuk gyártott és kikerülhetetlen speedport egy halom szemét, naponta kell újraindítani és ha valaki elindít egy torrentet akkor teljesen lehal.

(#18094) amadeus11


amadeus11
senior tag

Kalocsáról írok , pár napja szaraxik a net( T-Home Családi ) . Elmegy- visszajön , pár percenként . Másnál is ez van vagy csak én vagyok a szerencsés ? :S . Ha éppen van net akkor megvan a sebességem 15/1

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#18095) Gedeon31 válasza #78121280 (#18091) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálad milyen árakat ir?

Nálam a telefonnál nincs semmi.

IPTV 2787 ft

Net 3155 ft

(#18096) hackeeeee válasza #78121280 (#18091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap még nem volt, megnézem.

Nálam még írja a telefont.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18097) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18096) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálad a többi árra mennyit ir?

(#18098) #78121280 válasza Gedeon31 (#18095) üzenetére


#78121280
törölt tag

Telefonnál a beállítások és módosításra menj, ott fogja vagy kellene írnia,hogy 0 Ft.
IPTV Családi 2 787 Ft
Kábelnet Maximum 9 736 Ft

Ezek vannak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#18099) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18097) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

IPTV családi: 2 787 Ft/hó
Kábelnet extra: 3 155 Ft/hó
Telefon alap: 1 500 Ft/hó

Elvileg módosítani fogják majd. Ha nem akkor kell reklamálni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18100) Gedeon31 válasza #78121280 (#18098) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi szépen megnézem.

IPTV ára nálad is ugyanaz. Tavaly drágább volt. :D

Tényleg a beállitásnál 0 ft-ot ir.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.