Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) kali válasza hackeeeee (#18700) üzenetére


kali
legenda

nekem epc3825 és epc3925 esetén is az 1. porton figyel(t) az iptv, és minden ok!

(#18702) hackeeeee válasza kali (#18701) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)

Véleményem szubjektív...

(#18703) leviske válasza kali (#18701) üzenetére


leviske
veterán

De a variálhatóság gondolom nem jelenti azt, hogy 2 portot is be lehet fogni PC-re. Igaz? Mert nekünk is EPC3925-öst hoztak és sajnálnék utánakötni egy routert.

(#18704) kovacszk válasza leviske (#18703) üzenetére


kovacszk
senior tag

Sajnos nem pc-nek csak egy mehet, ha több kell, muszály a router

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#18705) Huroq válasza kovacszk (#18704) üzenetére


Huroq
senior tag

Nem tudom miért csak egyet lehetne? Két helyen is kint volt szerelő kolléga és mondta teljességgel felesleges routert utána kötni. Mind a négy port teljes értékűen használható pc -hez. Ezt az is bizonyítja, hogy nálunk is 2 van iptv-re kötve 2 gépre. A másik helyen 4 van PC re kötve és 0 IPTV-re. Az előfordulhat hogy az 1 csatlakozó prioritást élvez és ezért kötik arra az IPTV-t de szerintem más megkötés nem nagyon lehet.

(#18706) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nálam ZTE HGW van és teljesen mindegy mi hová van dugva és hány.

(#18707) revidra


revidra
csendes tag

Sziasztok!

Kábelnet és IPTV előfizetésünk van, aminek a hűségideje a napokban járt le. Az 5M-ás internetről váltottunk 25M-ra. A váltás még aznap megtörtént. A net 25/5M-án fut, viszont a TV minősége a felére romlott. A hétvégén pl. az M1-en a Dal című műsorban teljesen elmosódott volt a távoli képeken a szereplők arca. A problémát ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy tömörítetlen képet tömörítek fele méretűre. Mindenhol azt olvastam, hogy a TV sávszélesség nem befolyásolja a netet, de fordítottan mi a helyzet. Bejelentettük T-homenak, de félreértették a hiba leírását, azt mondják teljesen jó a kép. A kiküldött T-home-os nem akarta megérteni a problémánkat. Lehet, hogy CRT TV-n nem lehetne különbséget látni, de plazma TV-n bizonyos adások a korábbihoz képest élvezhetetlenek.
Lehetséges, hogy a kábel sávszélessége úgy van megosztva, hogy a TV-nek most nem jut elegendő sávszélesség?

(#18708) Gedeon31 válasza revidra (#18707) üzenetére


Gedeon31
addikt

Plazma tv-re IPTV nem a legjobb megoldás.

(#18709) kali válasza leviske (#18703) üzenetére


kali
legenda

mehet többre is munkaállomás, nekem egy felvevős médiabox van, és volt már mellette három noti is, és minden probléma nélkül működött!

(#18710) Adama123 válasza revidra (#18707) üzenetére


Adama123
tag

Iptv-n mindenhol egységes a tévéhez a sávszélesség, akármilyen neted is legyen mellette. Ha nincs elég sávszélesség a tévének, akkor nem elmosódik, hanem szétesik, lefagy a kép. Szerintem nálad kell legyen a probléma. Nekem 101 centis Samsung LED tévé van, és ott szép az SD adások képe is.

(#18711) spiritex válasza revidra (#18707) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem is ugyanez a csomagom van, 25/5, szintén plazma tv-m, panasonic, és sajnos nem tudom mire gondolsz.. jó lenne egy jó minőségű fotó. Én nem tapasztalok semmi ilyesmit, ha esetleg átkapcsolok az iptv-re, mert különben az ingyenes 6 adót nézem mindigtv-n, valamivel jobb a minősége, és ott a HD tényleg HD, nem úgy mint az iptv-nél, de ilyen elmosódást akkor sem tapasztaltam soha iptv-n.. Nem lehet, hogy csak egyes adásokkal van baj? Illetve a tv-ben minden elektronikus képjavító algoritmust érdemes kikapcsolni!

Írod, hogy a felére romlott. Mihez képest? A régi analóg jelhez képest? Mert ha igen, akkor ott valami gebasz van, mert nálam kb. 20-30%-al jobb az analóg minőségénél. Vagy a crt tv-vel hasonlítod össze??

Mondjuk az tény, hogy egy JÓ jel sokkal szebb plazma tv-n, de mivel sokkal precízebb, érzékenyebb szerkezet mint egy crt tv, így a hibák is sokkal inkább kijönnek. Bár mondom, nálam plazma tv-n az iptv képe jobb, mint korábban ugyanazon a tv-n az analóg jel képe.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18712) kali válasza revidra (#18707) üzenetére


kali
legenda

én fordítva sem tapasztaltam még problémát, pedig tesztelgettem rendesen!

(#18713) gambeca


gambeca
tag

Ide is feldobom a kérdést.

Viszonylag friss T-Home előfizető vagyok.
December 1-én kötötték be a netet meg a leggagyibb iptv-t, mert így olcsóbb volt a net, mint egymagában.
December végén kiküldtek egy egy 1200-ft-os iptv számlát, elvileg az első hónap internet ingyen volt.
Most február közepe van és még egy deka számlát sem láttam, másnál is elakadtak a levelek?
Megvárom ezt a hetet és reklamálok, nem szeretnék úgy járni, mint a Tigáznál, hogy csak tolgattak és egy év múlva nagy nehezen küldtek egy csekket majdnem 400pénzről...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18714) kali válasza gambeca (#18713) üzenetére


kali
legenda

my t-home?
ott láthatod, ha zárás volt, és elkészült a számla, illetve annak összegét és befizetési határidejét is!

(#18715) spiritex válasza gambeca (#18713) üzenetére


spiritex
veterán

Sőt ott be is fizetheted sima bankkártyás fizetéssel.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18716) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

A T-home által biztosított home gateway eszközzel kapcsolatban volna kérdésem. Tehát van iptv, 25 Mbit/s internet és vezetékes telefon szolgáltatásunk, amelynek központi eszköze az előbb említett eszköz, de mivel nem otthon vagyok épp, meg nem mondom most, hogy pontosan melyik típus.

Az egyik kérdés az, hogy én az eszköz adminisztrációs felületére való belépéshez állíthatok e be jelszót a jelenlegi üres mező helyett anélkül, hogy ennek bármilyen jogi következménye is lenne?
A másik dolog, hogy mikor t-home szerelő járt nálunk megkérdeztem tőle, hogy letilthatom e a wifi-t az hgw-n, mert én a saját routeremet szeretném használni erre a célra (Linksys wrt320n). A szerelő azt mondta, hogy nem kéne letiltani a wifit, illetve egyáltalán bármit is átállítani az eszközben, mert olyan érzékeny a lelki világa ezeknek a cuccoknak, hogy bármilyen változtatásnál a legkülönbözőbb hibákat produkálhatja az eszköz.
Tényleg ennyire súlyos a helyzet? Vagy inkább arról lehetett szó, hogy neki úgymond "hivatalból" ezt kell mondania minden ügyfélnek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18717) spiritex válasza nubreed (#18716) üzenetére


spiritex
veterán

Nem hogy átállíthatod, hanem ajánlatos is, hogy nehezebbé tedd az eszközbe való illetéktelen behatolást. Én már két ilyen eszközön is (egyik az enyém) beállítottam a belépési azonosítót, és hozzá egy jelszót, illetve az egyiken új jelszót adtam meg a wifi wpa2-es kódoslásához, a másikon pedig letiltottam a titkosítást és nyíltra tettem (nem kell megijedni, csak próba volt), és semmi gondot nem okozott a kütyünek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18718) kali válasza nubreed (#18716) üzenetére


kali
legenda

esetleg cisco epc3925 lenne?
- igen!
- letilthatod, nálam is úgy működött hosszú hónapokon át, a hgw után beszúrt saját router (tl-wr941nd) szórta a wifi hálózatot, és semmi problémám sem volt! minden műszaki cuccnak érzékeny a lelke, de megfelelő beállítások mellett, elvileg nem lehet gond! többnyire azért szokták mondani, hogy ne buherálja az ember, mert esetlegesen a net/iptv működése is problémába ütközhet - amivel sokszor nekik kell majd kínlódni - de mondom, csak helytelen beállítás esetén!

[ Szerkesztve ]

(#18719) gambeca válasza kali (#18714) üzenetére


gambeca
tag

Megvolt, utoljára decemberben mutatott bármit is.
Most az "önnek nincs befizetni valója" fogad.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18720) kali válasza gambeca (#18719) üzenetére


kali
legenda

akkor semmi gond, türelem! :)

(#18721) gambeca válasza nubreed (#18716) üzenetére


gambeca
tag

Sőt még külön, saját felhasználó nevet is állíthatsz be magadnak, saját jelszóval.

Én nem tiltottam le a wifit, ha nem használom. Mivel belső antennás, ezért vajmi gyenge, tettem rá egy külső antennát (megoldottam) és azóta nincs gond vele a 3. szobában sem.
Viszont le jelszavaztam a wifi elérést, problémát nem tapasztaltam.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18722) spiritex válasza gambeca (#18721) üzenetére


spiritex
veterán

Ez a külső antennás dolog engem érdekelne! Hogy oldottad meg? Konkrét linket is írhatnál a megvásárolt antennádról.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18723) nubreed


nubreed
veterán

Köszönöm a gyors válaszokat! :)
Azért ez így mindenképp megnyugtató. Akkor valószínűleg az lehet, amit felvetettem, hogy a szerelőnek hivatalból kell azt kommunikálnia, hogy az eszközhöz nincs nyúka piszka.
Nem is akarok mindent átállítani benne de ilyen alapvető dolgokat igen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18724) gambeca válasza spiritex (#18722) üzenetére


gambeca
tag

Küldtem privit.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18725) nubreed


nubreed
veterán

Meg van még egy kérdésem. Nem tudom ilyet szabad e itt feltenni de maradjunk abban, hogy linux disztribúciókat töltök le és akkor nem lesz gáz. :) Szóval lehetséges, hogy a magyar telekom korlátozza a rapidshare -ről való letöltést?
Van premium előfizetésem rapidshare -en és mindenhol máshol annyival tudok letölteni RS-ről amennyi a csövön kifér, egyedül ha otthon vagyok akkor a maximum 600-700 Kb/s körül van. Ez nem egy új keletű dolog és természetesen néztem speedtestet is, ott semmi gond nem volt, szó nélkül hozta a 25Mbit-et (25 megás internetem van a T-nél) illetve letöltések tesztelésre szoktam használni pl az fsn.hu -t és onnan is maximális sebeséggel jön le minden.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18726) nubreed


nubreed
veterán

Szerk: valami miatt duplán érkezett meg ez előző hsz-em, pedig csak egyszer klikkeltem az ok-ra.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18727) kali válasza nubreed (#18725) üzenetére


kali
legenda

nem valószínű, sőt...

(#18728) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Jövő hónapban lejár a UPC előfizetés. Gondoltunk váltunk T.home-ra hamár van net,telefon is. Így már olcsóbb az egész. Bent a T pontban IPTV-t vagy sat TV-t tudtak ajánlani. Más nem lehet a címünkön (Pécs). Na a lényeg hogy 3 beltéri egység lenne. Most van egy 15 megás net. Az IPTV mennyit használ el belőle? Nem tudom hogy megéri-e így. Főleg mivel 3 tv lenne rá csatlakoztatva biztos szépen vesz el a sávszélességből. A másik megoldás a Sat tv. Annak meg az a baja ha nagyobb vihar van szétesik a kép. Az IPTV-nek szebb a képe?

(#18729) nubreed válasza torma1981 (#18728) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem ugyan csak 1 tv-m van egy stb-vel de az iptv semmit nem vesz el az internet sávszélességéből. De úgy tudom, hogy több tv-nél sem. Ezt majd itt megcáfolják vagy megerősítik. Azt hiszem, hogy ilyenkor mindig az általad megrendelt csomag maximuma fölé "lövik" be a szolgáltatás sebességét, kellő sávszélt hagyva külön az internetnek és a tv-nek, hogy a kettő ne zavarja egymást. Ahhoz hatalmas viharnak kell lennie hogy a sat tv elmenjen. Azért nem megy az el, esik szét olyan könnyen, ez is tapasztalat. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18730) nubreed válasza kali (#18727) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor ez nálam lesz mégiscsak valami lokális probléma. :(
Remélem rájövök hogy mi okozza ezt a jelenséget.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18731) gambeca válasza torma1981 (#18728) üzenetére


gambeca
tag

Egy kis SAT TV tapasztalat.
Nincs havidíjas előfizetésem műholdas tv-re, ezt ennek fejében mondom.

Tapasztalatim szerint ha analógba veszed az adást, akkor jóval több gondod lehet vele. Mivel már nincs vagy alig akad analógban fogható adás műholdon keresztül, így nem érdemes ezzel a részével foglalkozni. Jelen idő szerint szakad a hó Pesten, ilyenkor nem jönne be.

Digitális rész, ez is egy kicsit "kényes".
Mind2 esetében fontos hogy 100%-ban belegyen állítva a tányér a műholdra, tehát a jelerősség és a jelminőség legyen a lehető legnagyobb (analóg esetében külön mérőműszer kell, a digitális beltérikben általában ki írja, hogy mekkora a jelszint). Ha nem sikerül beállítani, akkor egy nagy eső vagy havazás, kockásítja vagy éppen nem fog bejönni az adás, más adás meg esetleg meg sem érzi.
Tányér méretében, nem tudom mekkorát ad a T-Home, nekem 90cm van, látok 1-3 műholdat.

Fej tekintetében, szerintem aki nem a tűéles full HD videókra utazik, annak elég az olcsó fej is. Fejtől függetlenül, bármelyik képes HD adások dekódolására mind1 (lényeg, hogy a dekóder tudjon DVB-S2 mpeg4-et), hogy az a fej 4ezer vagy 25ezer pénzbe kerül.

Ez az én saját tapasztalatom.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18732) joecontra válasza gambeca (#18731) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat. :R
Honnan származnak a tapasztalatok ha nem vagy előfizető?

Üdv,
J

(#18733) gambeca válasza joecontra (#18732) üzenetére


gambeca
tag

Saját tapasztalatok, ingyenesen is fogható rengeteg külföldi csatorna, most az Astra1 van beállítva 19,2fok, ezen ingyenesen fogható magyar adás nincs.

Azzal kezdődött, hogy amikor albiba költöztünk, vettem egy műholdas szettet használtan, olcsón.

Jelenleg ezek foghatóak ingyenesen magyarul
http://www.lyngsat.com/freetv/Hungary.html

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18734) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ti sem tudjátok my-thome-ban megnézni a számlátokat?

Véleményem szubjektív...

(#18735) gambeca válasza hackeeeee (#18734) üzenetére


gambeca
tag

Én meg tudom nézni, tegnap nem ment.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18736) hackeeeee válasza gambeca (#18735) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Nah majd este ránézek..

Meglestem már:

A számladatok nem megjeleníthetők
Kérjük, próbálja meg később.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18737) #78121280 válasza hackeeeee (#18734) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam megy. :)

(#18738) joecontra válasza gambeca (#18733) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm! :)

hackeeeee
Én amikor utoljára néztem (tegnap) még jó volt.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#18739) hackeeeee válasza #78121280 (#18737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam már több napja nem jó..

Véleményem szubjektív...

(#18740) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18739) üzenetére


Gedeon31
addikt

Most léptem be müködik.

Melyik böngészövel probálod?

(#18741) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Hogyan fordulhat elö IPTV csatornakiosztásánál úgy jön be a csatornák számozása ,mintha Sat tv-m lenne?

(#18742) revidra válasza spiritex (#18711) üzenetére


revidra
csendes tag

Szia!

Képet elég nehéz lenne készíteni, mert a mozgó képek nem jók. Ha megállítom a képet, az pedig nem ugyanaz. Korábban ugyanezen a TV-n ugyanezekkel az eszközökkel volt előfizetésünk csak nem 25/5M internet, hanem 5M-ás. Akkor borotva élesek voltak a "jó" csatornák és sokkal jobbak a "gyengébb" csatornák, mint most.
Talán arról tudnék képet küldeni amelyik csatornára nincs előfizetésünk és kiírja a hibaüzenetet. Nem tudom, hogy az számíthat-e. Ha nem láttam volna a változtatás előtt az elérhető képminőséget, akkor azt mondanám, hogy TV nézésre nem érdemes LCD, Plazma TV-t venni.

(#18743) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18740) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Chrome.

Véleményem szubjektív...

(#18744) spiritex válasza revidra (#18742) üzenetére


spiritex
veterán

Azt nem kérdeztem, mert ez ma már talán egyértelmű mindenkinek, hogy ugye HDMI kábellel van összekötve a box és a tv és nem scart-tal?
"Talán arról tudnék képet küldeni amelyik csatornára nincs előfizetésünk és kiírja a hibaüzenetet."
Ezt úgy érted, hogy ezen a hibaüzeneten is látszik a gyenge minőség?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18745) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18743) üzenetére


Gedeon31
addikt

Probáld meg a Firefoxal.

(#18746) spiritex válasza spiritex (#18744) üzenetére


spiritex
veterán

Nem tudtam már szerkeszteni, mert nem működött az oldal..
Szóval az sem mindegy milyen hdmi kábellel vannak összekötve. Neked egy High Speed hdmi kábel kell: [link], ahol a Deep Colour bevezetésre került.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18747) revidra válasza spiritex (#18746) üzenetére


revidra
csendes tag

Azt nem tudom, hogy a kábel tudja-e, amit a mellékelt link szerint írnak, de a TV megvásárlása utáni első néhány napban még scart csatlakozóval volt összekötve és emlékeim szerint akkor sem volt ilyen rossz a képminőség, mint az internet sebességnövelés után.
Persze a hibaüzenet nem volt jó minőségű előtte se, talán most rosszabb.

(#18748) spiritex válasza revidra (#18747) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom a box nem változott, tehát ugyanez volt az 5 megás net esetén is.
Én már csak egy megoldást látok:
resetelni a cisco modem-routert a kézikönyvében leírtak alapján, vagy kérni másikat a t-home-tól. Esetleg megnézni, hogy a Lan1-be van-e dugva a box, és ha nem, akkor oda kéne átdugni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18749) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan úgy.. Sárga-fehér X, és nincs semmi...

Véleményem szubjektív...

(#18750) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18749) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mobilról sem tudsz belépni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.