Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) #41133696


#41133696
törölt tag

Jó ez az új csatornakiosztás, mióta ez van, a Sagem STB kikapcsoláskor csontra fagy :DDD

(#18152) nggabi válasza #41133696 (#18151) üzenetére


nggabi
nagyúr

én a parlament tévétől fagytam csontra :W

"szenyor dzsíííí"

(#18153) n@p@lm válasza #41133696 (#18151) üzenetére


n@p@lm
őstag

szintén zenész. :((

(#18154) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Akinek van iptv-je, az letesztelte már, hogy érezhetően jobb a HDMI csatin keresztül a kép?
Tehát egy scart vs hdmi között van különbség?

(#18155) hackeeeee válasza Mr. Teddy (#18154) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Változó, láttam már olyat is, ahol scart-on szebb volt az LCDTV mint hdmi-n.

Véleményem szubjektív...

(#18156) H_András válasza Mr. Teddy (#18154) üzenetére


H_András
tag

Nemrég költöztem, és kaptam új boxot. Alapból scart kábelen csatlakoztatta a t-home-os kollega. Hdmi kábel persze nem volt a csomagban, de volt itthon, így áttettük arra. Fura volt, hogy alapból volt egy kis monoton zörej a hangnál.. a kép szemmel láthatóan nekem szebb volt (egy átlag 82 centis LG lcd tévém van, két éves kb. ) Visszatettük a scart kábelt, megszűnt a hangzúgás, viszont nem volt olyan szép a kép. Kipróbáltuk másik kábellel, ugyanez.. így most a kép rovására maradt a scart.. de nálam a hdmi-n láthatóan jobb volt a képminőség.

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18157) hackeeeee válasza H_András (#18156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az is érdekes h nem volt a box mellett hdmi..

Véleményem szubjektív...

(#18158) Mr. Teddy válasza H_András (#18156) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Azt nem próbáltad, hogy HDMI-n a kép, és a hang meg külön RCA-n? Feltéve ha a tv-n van hdmi-hez rendelhető analóg hangbemenet.

Amúgy most digit kábeltv-ről váltanék iptv-re, a digit kábel boxának csak analóg kimenete van, szal így még egy plusz opció lesz. Kérdés az iptv stream vagy a digit kábelesé jobb minőség, de ezt nem hiszem bárki lemérte-e.

(#18159) H_András válasza hackeeeee (#18157) üzenetére


H_András
tag

Nem, én is csodálkoztam, pedig előttem bontotta ki mindkét dobozt...

Mr. Teddy - eddig egy másik szolgáltató digi tévéjét használtam (T....r ), annál nagyságrendekkel jobb a t-home iptv-je.. (ez persze nem hozzáértő válasz, csak az én szememnek :) és persze az előző szolgáltatót is jellemezheti..

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18160) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Hdmi kábel van minden dobozba ,persze ,ha nem veszi ki a szerelö én is igy jártam ,de szovátettem és visszakaptam.

(#18161) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg előtte bontotta ki, és nem volt benne.

Elvileg más is írta már korábban, hogy nem volt a dobozban.

Véleményem szubjektív...

(#18162) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18161) üzenetére


Gedeon31
addikt

Elöttem bontotta ki ez igaz. Naivan azt hittem az üres zacskót rakja a zsebébe. Pont azt amiben a hdmi kábel volt.

[ Szerkesztve ]

(#18163) jani4454 válasza hackeeeee (#18161) üzenetére


jani4454
tag

Gyakran más az elv és a gyakorlat.

(#18164) H_András válasza Gedeon31 (#18160) üzenetére


H_András
tag

Ezen kár filozofálni. Amikor kibontotta a dobozt, és kivette a szobában a cuccokat, nem volt benne hdmi kábel. Az hogy mielőtt feljött, kivette-e külön, már más kérdés (úgyse tudom, milyen a bontatlan doboz, fóliázott-e vagy sem stb.) - , ha elvben járna amúgy hozzá - én is feltételeztem, kérdeztem is, ha már a box tudja, és nagy betúkkel rá is van írva a dobozra, akkor miért nincs benne, de az volt a válasz, nincs hozzá. Különösebben nem firtattam. Volt otthon kettő, amúgy meg nem feltételezem hogy kivette. Ha mégis, legyen vele boldog. :U Persze, erőltethettem is volna a dolgot, de akkor nem ezen járt az eszem, örültem hogy bekötik végre a netet meg a tévét.. :K
Mindenesetre tanulságnak akkor jó lesz másoknak, figyeljenek oda rá. :)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18165) Gedeon31 válasza H_András (#18164) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ami jár az jár. Én igy vagyok vele.

Páromék amikor visszamondták a digi elöfizetésüket ,akkor kivolt minden eszköz számlázva még a kábelek is . Nincs meg mennyit fizetsz.

Gondolom a t-homenál is igy van ez. Nem vagyok hajlandó kleptomániás ember után fizetni.

(#18166) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.

A kedvencem az, amikor lemondod a szolgáltatást, elvileg elviszik a modemet, gyakorlatilag meg egyszercska kapod a csekket, h nem került vissza a modem, fizesd ki..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18167) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18166) üzenetére


Gedeon31
addikt

Erröl olvastam már tényleg jártak igy.

Én nem adnék ilyenkor semmit a szerelönek. Magam vinnék mindent vissza egy t-home boltba.

[ Szerkesztve ]

(#18168) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ismerősömék jártak már így.. Csak a bökkenő ott volt, h megvolt a papír arról, hogy leszerelték, és elvitték a modemet, onnantól meg tehetnek egy szivességet.

Véleményem szubjektív...

(#18169) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18168) üzenetére


Gedeon31
addikt

Megse lepödök mégis kiszámlázták.

Városunkban igazából egy éve kezdett a t-home teret nyerni. Hamarosan hallhatok itt is érdekes történetek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18170) #78121280 válasza hackeeeee (#18166) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem December elején kicserélte a szerelő a PVR-es boxot mert be mondta az uncsit... Pénteken bekukkantottam a My T-Home-ra na mi fogadott? 35.000 Ft számla :Y Nézném mi a tököm ez,számla még nem volt feltöltve. Ok számlázási csoport felhív Szombaton, cuki hangú kis hölgy mondja IPTV box kártérítési díj lett kiszámlázva. Elmondtam szépen, hogy meghibásodott a régi , kijött a szerelő hozta magával az új boxot, régit meg elvitte szépen a dobozával összes tartozékával együtt, szóval rajtam ne keressék a boxot mert itt nincs, hölgy mondja oké rögzíti a reklamációmat és 30 napon belül kivizsgálják.
Megjegyzem a szerelő semmi munkalapot nem dugott az orrom alá, hogy írjam alá, továbbá ha jönnek bármilyen hibát elhárítani sose rakják elém a munkalapot, hogy írjam alá, hogy a hibát javították, nem is foglalkoztam vele gondolván ha alá kell írni valamit azt úgy is közli a szerelő.

(#18171) villamos


villamos
őstag

Nekem még mindig itt figyel az asztalon a déesel modem... Nem vitte el senki, de nem úgy tűnik, mintha hiányozna bárkinek is...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#18172) forrest85 válasza #78121280 (#18170) üzenetére


forrest85
senior tag

Hírközlési hatóságnak esetleg meglehet említeni.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#18173) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv Sat Tv-nk van, 3 intek beltéri egységgel, nemrég az egyik ágon bármelyik beltérit is kötöm rá, így elsőre random kb 10-20 percenként resetel magától a készülék.
A 3 ágból 2-t használunk, az egyik nem csinálja ezt, de a másik ágon, akármelyik beltérit teszem oda a 3-ból, resetelget magában. Elég idegesítő. Van rá megoldás? Más találkozott már ilyennel?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#18174) hackeeeee válasza #78121280 (#18170) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#18175) Mr. Teddy válasza #78121280 (#18170) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

És mi lett a "kivizsgálás" eredménye?

(#18176) #78121280 válasza Mr. Teddy (#18175) üzenetére


#78121280
törölt tag

Még semmi.
Szombaton lett rögzítve a panasz.

(#18177) TESCO-Zsömle válasza Gedeon31 (#18162) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Manual-ban fel szokták tüntetni a doboz tartalmát. El kell olvasni, és ha valami bibi van, számon kell kérni. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18178) Gedeon31 válasza Bandit21 (#18173) üzenetére


Gedeon31
addikt

Párom legutóbb Intek boxot kapott. Gyülölöm nagyon szar. Mostanába mindig megfagy. Csere lesz.

(#18179) hackeeeee válasza TESCO-Zsömle (#18177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

IPTV-nél, ha HDMI-s a box, akkor tuti, hogy lennie kell a dobozban, mivel a használatiban ott van, hogy mivel, hogy kötheted össze... :) Szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#18180) Gedeon31 válasza TESCO-Zsömle (#18177) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem kellett elolvasni. Mikor kibontotta a dobozokat 2 hdmi kábel volt. Mikor elment a szerelö csak 1 maradt. Nem én játszottam el.

(#18181) forrest85 válasza #78121280 (#18170) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerelőt is megérdemli valagba rugás.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#18182) #78121280 válasza forrest85 (#18181) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát ja...
Még az IPTV azonosítót se tudta... anélkül meg nem lehet aktiválni az új boxo-t,azt is nekem kellet előbányászni a My T-Home-ból :U

(#18183) hackeeeee válasza #78121280 (#18182) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Telefonon szokták lekérni a szerelők.. :(

Véleményem szubjektív...

(#18184) forrest85 válasza forrest85 (#18181) üzenetére


forrest85
senior tag

T-Home szerelő volt? :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#18185) TESCO-Zsömle válasza Gedeon31 (#18180) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És? Utána mentél a kábelednek telefonon?

Megkérdezted az ügyfélszolgálatot, hogy része-e a szerelő fizetésének a tőled lopott HDMI-kábel, vagy maszekolt, mikor zsebre vágta? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18186) hackeeeee válasza TESCO-Zsömle (#18185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bár várjunk, IPTV-nél 1 box-hoz 1 kábel jár, tudtommal, mivel 1 kimenet van a box-on..

Vagy van amin 2?

Véleményem szubjektív...

(#18187) H_András


H_András
tag

Na most jól elbizonytalanodtam olvasva itt pár hozzászólást..
Neten rendeltem a szolgáltatást (gondoltam csak 2012 van, meg a költözés miatt amúgy sem volt időm semmire így kényelmesnek tűnt), papírt azóta egy dekát se írtam alá sehol. Amikor beköltöztem, rá két napra jöttek, egy szerelő tízre, aki megállapította, hogy semmi dolga nincs, lévén a telefonkábel jó helyen van. Jelszintet mért, aktivált, mit tudom én egy utcával lejjebb, elköszönt, távozott.
Délben jött a másik, szép egyenruhában, hozta a két dobozt, rádugtunk, box tévén letöltött, routert wifit konfigoltunk mellette , mindkét ketyere végzett, örültünk, akkor kérdeztem rá a hdmi-re, nincs, adok, oké, ennyi. Megköszönte hogy náluk lettem előfizető, ajánlgatott pár szolgáltatást ami nem érdekelt, elköszönt, elment.
Papír egyiknél se, a másodiknál már viccesen rákérdetem, se munkalap se semmi? majd küldik a szerződést, azon rajta lesz minden. Oké.. ez egy hete volt. Nem aggódok.. vagy kellene? :N sose volt dolgom a t-home-mal eddig....

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18188) hackeeeee válasza H_András (#18187) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, a papír.. :DDD Lehet sosem lesz.. Errefelé ki szokott érni 1 2 héten belül, van aki máig nem kapta meg... :D

Neaggódjál sztem.. :) Vagy lesz, vagy nem. :D

Amúgy a T-s cuccban lévő szerelők v hivatalos T-home-osok, vagy szerződött alvállalkozók...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18189) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18186) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam 2 box van. 2 hdmi ,2scart.

(#18190) hackeeeee válasza Gedeon31 (#18189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Box-onként 1-1, gondolom. :)

Scart-ból 2 van a boxon, tudom, egyik in, másik out, de 1 kábel jár.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18191) Gedeon31 válasza H_András (#18187) üzenetére


Gedeon31
addikt

Több mint fél év után jó pár telefonhivás a 1412-re és láss csodát megérkezett a szerzödés.

(#18192) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18190) üzenetére


Gedeon31
addikt

Pontosan :) Sorry ez dupla.

[ Szerkesztve ]

(#18193) Gedeon31 válasza hackeeeee (#18190) üzenetére


Gedeon31
addikt

Pontosan :)

(#18194) #78121280 válasza forrest85 (#18184) üzenetére


#78121280
törölt tag

T-s ruha volt rajta.

(#18195) hackeeeee válasza #78121280 (#18194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azszép...

Véleményem szubjektív...

(#18196) forrest85 válasza #78121280 (#18194) üzenetére


forrest85
senior tag

Gond nélkül mehetne az NMHH-hoz...

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#18197) hackeeeee válasza forrest85 (#18196) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy ez a munkalap olyan dolog, hogy több olyan van, h csak sms-t küldenek, aztán kész.

Véleményem szubjektív...

(#18198) forrest85 válasza hackeeeee (#18197) üzenetére


forrest85
senior tag

És azt küldtek? :D smst

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#18199) hackeeeee válasza forrest85 (#18198) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ismerősök ezt szokták mondani, akiknél voltak kint, h smst küldtek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18200) Gabesz84


Gabesz84
őstag

sikerült a speedport w721v HGW-re FRITZ!box firmware-t tenni.
VDSL beszinkronizál, eddig jó, minden funkciója működik.
A gond hogy PPPoE kapcsolatot nem tud létrehozni, mert mindig timeoutol a log szerint. Valakinek valami ötlete?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.