Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) #78121280 válasza z00mhead (#18399) üzenetére


#78121280
törölt tag

Biztos tesztelik a hálózatot.
Mennyi a valós letöltés? :)

(#18402) kali válasza z00mhead (#18399) üzenetére


kali
legenda

nyáron nekem is sokáig többszöröse volt a 25/5 letöltési sebessége; link

(#18403) hackeeeee válasza #78121280 (#18401) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sanszos..

Bár nem semmi, hogy lefelé mit ki nem lehet hozni az ED3-ből.. Kíváncsi lennék, hogy felfelé mennyi a max. :)

Véleményem szubjektív...

(#18404) #78121280 válasza hackeeeee (#18403) üzenetére


#78121280
törölt tag

Lefelé 400 bír és felfele 120-at Wikipédia szerint az ED3. :)

[ Szerkesztve ]

(#18405) hackeeeee válasza #78121280 (#18404) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)

Véleményem szubjektív...

(#18406) z00mhead válasza #78121280 (#18401) üzenetére


z00mhead
tag

A képfeltöltés nem működik, de konstans 4-4.5 MB/s volt torrenten a Linux iso.
Egy-kétszer megugrott 7-8 közé, de nem tartott sokáig.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18407) z00mhead válasza z00mhead (#18406) üzenetére


z00mhead
tag

LibreOffice - Letoltes.Prim.hu

És ezt konstansan hozta

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18408) #78121280 válasza z00mhead (#18407) üzenetére


#78121280
törölt tag

6.8 MB/s 54,4 Mbit/s-nek felel meg. :)

(#18409) z00mhead válasza #78121280 (#18408) üzenetére


z00mhead
tag

Ugyanezért a pénzért kiegyeznék 50Mb/s-kel is...
De a feltöltés minden mérésnél 5... Miért nem azt piszkálják?

Másnál is van valami extra sávszél?

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18410) #78121280 válasza z00mhead (#18409) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát jobb lenne ha a feltöltést emelnék meg.
Nekem 80/5 csomag van. Ami mostanában gyengélkedik :(((

(#18411) nggabi válasza #78121280 (#18410) üzenetére


nggabi
nagyúr

a feltöltés nem a technológiából adódóan ilyen lassú? csak kérdezem, nem értek hozzá :)

"szenyor dzsíííí"

(#18412) z00mhead válasza #78121280 (#18410) üzenetére


z00mhead
tag

Na, aludtunk egyet rá, ma reggel Win8 iso Microsoftéktól ezt hozta:

(durván 2-3 perces időintervallum látható)
Csak egy tüske, nincs esés, szép egyenletesen nagyjából 60MB/s. :K
(Bár a speedtest.net-en megvan az eddigi rekordom: 164 MB/s, de hát ez sokat nem jelent)

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18413) z00mhead válasza nggabi (#18411) üzenetére


z00mhead
tag

Bocsi, nem mondtam, kábelnetem van. A DOCSIS szabvány szerint az elméleti max feltöltés (1 csatornát feltételezve) 2.0 és 3.0-nál 27 Mbit/s.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18414) #78121280 válasza nggabi (#18411) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én se értek hozzá :DDD De nem hiszem, hogy a technológia miatt ennyi.

@z00mhead
Remek :DD

(#18415) Crytek


Crytek
veterán

Tegnap amikor itt járt a szerelő srác gondoltam rákérdezek tervezik-e az optikai net bevezetését a városunkba.
Mondta hogy nem mert nagyon drága.Az új kiépitéseket már optikával csinálják de a régi helyekre nem igen érné meg nekik.
Szóval nem tudom mi lesz ,vagy csinálnak majd valami kábel forradalmat, hogy a jelenlegin is jöjjön majd brutál net ,vagy marad ez a szint egy jó darabig.

Next PC Upgrade: 2022

(#18416) Gedeon31 válasza Crytek (#18415) üzenetére


Gedeon31
addikt

Városunkba levan fektetve az optika ,de csak az ország egyik legnagyobb cége miatt van. Városba csak VDSL van és drága volt a kiépitése cimszó alatt nem is tervezik az optikai hálozatot. Mer ugye az is drága.

(#18417) hackeeeee válasza z00mhead (#18413) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, az h a technológia ezt tudja, az egy dolog, csak azért ehhez hálózat is kéne, hogy mindenkinek menjen... Valszeg valami teszt van arrafelé, vissza fog állni a sebesség.

(#18415) Crytek: Erre mondtam azt, hogy lehet, hogy az Invitel hamarabb fog olyan területekre terjeszkedni lakossági optikával, ahol a T-nek nincs optikai hálózata.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18418) z00mhead válasza z00mhead (#18412) üzenetére


z00mhead
tag

Írom itt a hülyeségeket, és senki nem szól. Tehát 60Mbit/sec és 164 Mbit/sec

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#18419) kali válasza z00mhead (#18418) üzenetére


kali
legenda

értjük mi, hogy mi lehetséges, és mi nem... :)

(#18420) Zavo


Zavo
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Pirelli home gateway router mittudoménmicsoda tűzfalán hogyan kell tcp portot nyitni aktív módban történő torrentezéshez?

Köszi a megoldásokat!

(#18421) dr.bubo válasza Zavo (#18420) üzenetére


dr.bubo
őstag

1, Állítsál be fix ip-t a gépeden vagy a mac cím alapján a pirelliben állítsál be ip-t, hogy a pirelli mindig a gépednek ugyan azt az ip-t adja (addres reservation néven található a menüben)

2. Utorrentben: A Nat-PMP port figyelése és a Windows tűzfal kivétel hozzáadása -át pipáld ki
A Véletlen port minden indításkor ne legyen kipipálva!
Port a bejövő kapcsolatokhoz: ide beírhatod neked megfelelő portot vagy hagyod, amin éppen van.

3. Pirelliben: Virtual Servers--> add new
LAN IP Address: géped ip címe
Protocol type: TCP/UDP
Lan port, Public port: az a port, amit a torrentben beállítottál
Enable: kipipálni
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18422) Zavo válasza dr.bubo (#18421) üzenetére


Zavo
tag

Isten vagy, köszi!

(#18426) Kolondrum

Ez hosszú lesz, olyan ember kell nekem aki ott dolgozik és vagy szerelő esetleg volt ilyen helyzetben.
Ma felhívott ismim, hogy van egy kis problémája. A történek annyi, hogy 1 hónapja és pár napja rendelt családi IPTV csomagot, még mindig nem megy, sőt semmi nem történt. A szerelő 2X vagy 3X volt kint, ismim szerint ránézett a tv csatlakozóra és azt mondta, hogy ide villanyszerelő kell. Én is ránéztem, de én már le is vettem a tv csatlakozót és benéztem a 65-ös dobozba. Valóban, gégecső 16-os és benne egy vagy fent több koax, igazából a fő gond a gégecső ha valaki ért hozzá. A házban fűzött az analóg kábel tv + a szerelő szerint nem jó az ami bent van hanem egy több árnyékolású kell neki. Eddig ott tartunk szerintem is, hogy gégecső, legolcsóbb koax és mindez sorosítva. 3 tv van a házba, a lenti szintre kell csak IP tv, a fenti 2tv maradna analog. A lenti TV van a sorosítás végén. Világos, hogy a betáp, ami az emeleten van (tv és koax egy pontba jön be a házba) és a lenti TV közötti kapcsolat nem megoldható hipp-hopp, a szerelő kijelentette ő nem vés, (nem is engedné ismi meg én sem, ez így ki nem lett mondva amúgy). Vésés nélkül márpedig házon belül NEM kábelezhető össze a fenti központ és a lenti TV. A szerelő feltett egy kérdést: "Ugye kint falon kívül nem akarja megoldani ezt?" - Nem volt a válasz, ezután jött a menjen a villaszrelőhöz válasz, volt hangos szóváltás is, már kérték, hogy mást küldjenek, de ugyan az jött. Sajna nem hívott fel és kifutott az 1 hónapból én azt látom direkt elhúzták a dolgot, hogy kifusson. 6 napja ez meg is történt, nincs tovább próba hónap. Vagy megoldja vagy nincs IPTV de fizeti. Ugye jól látom?
Nekem annyi a kérdésem, hogy mivel támadjam meg a szolgáltatót vagy a szerelőt. Mi neki a kötelessége, ugyanis kint ezt meg lehet oldani és mivel én villanyoztam, tudom, hogy kb 1-1.5 napos meló ha reggel oda tolja a képét fúróval, szögelő bilinccsel és egy nagyon nagy létrával. Hagy ne én menjek fel a gerendákhoz szögelni meg falat fúrni stb. A betáp és a TV full más helyen van ezért valóban kint macera elvinni, de ő rendelt valamit és a szerelő eddig a ránézésen kívül mást nem tett. Az a dolga, hogy megoldja én tudom, hogy szopika, de dolga ugye? Olyan ködösítés van... Szegény ismim nem ért ehhez és egy rosszul feltett kérdésre is a szerelőnek megfelelően válaszol.

Más: Lassú a net náluk, DSL-360R-el közvetlenül gépre van kötve a net és csak ott van, DSL alap csomaggal ami elvileg 5 megás. Teszt szervert megpróbáltam mert rendes körülmények között a 2.1megabit volt a max amit tudott, de igazából össze vissza megy a net, néha kilobiteket mértem. A feltöltés relatív stabil 0.53mega. Teszt szerveren 2 megabájt adattal és 1, max 1.5 megabitet mértem vonalsebességnek, feltöltésnek is ingadozót, de a fő gond a letöltés. Sajnos tudom, hogy 1 mega alatt nem lelhet pattogni, vagy tévedek? Mert jó lenne egyben elintézni a dolgot más szerelővel. Egy ma már főnök szerelő azt mondta baszogatni kell a szerelőt mert ez a dolga. Valaki erősítse meg, mert én vagy ismim támadni készülök.
Azzal én tisztában vagyok, olvastam is, hogy vannak más alternatívák az IPTV-re, pl a PLC meg a wifi, de majd az fizet ezekért éves szinten tíz ezeket akinek 6 anyukája van, sztem az egész időhúzás arra ment ki, hogy kifusson a próbahónapból.

Mielőbbi válaszra van szüksége, vagy valamire amivel ki lehet mozdítani ezt a jelenleg lehetetlen helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#18430) hackeeeee válasza Kolondrum (#18426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha jól értem a lényeget..

Ha nem a T-home kábelezte be a házat, akkor annyi a történet, hogy fel kellett volna mérni, hogy milyen a kábelezés. Ez nem történt meg, így elvileg meg kéne oldaniuk, elvileg.. Elvileg a modemig, tovább nem.

Helyileg is van egy ilyen társasáház, ott ez nem megoldható az IPTV bekapcsolás, mert a dobozok le vannak vakolva, nem megoldható az újrakábelezés.

Itt is, ha mondjuk a gégecső is sz@r, és esetlegesen csak úgy megoldható, h szétverjék a falat, akkor mérlegelni kell, hogy megéri-e, vagy sem..

Viszont ha lényegében nincs szolgáltatás, és ezt a T is látja, akkor bőven lehet reklamálni, hogy Ő nem tart igényt a szolgáltatásra (szerintem...)

Lényegében az egész házat újra kéne kábelezni, nem csak azt az egy szálat..(ami viszont már nem a szerelő kötelessége.. (tudtommal)

Szal lényegében, annyival tudsz tenni, hogyha pl. a modem sem megy, akkor szépen nézzék meg, hogy az adott intervallum alatt, hányszor szakadt a kapcsolat.. Ezt Ők az MT alapján látják..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18433) Kolondrum válasza hackeeeee (#18430) üzenetére

ahogy mondod a a szitu. Szerződés van,szolgáltatás nincs!

(#18434) hackeeeee válasza kokkasss (#18431) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abban mi a személyeskedés, hogy megkér arra, hogy használd a szerkesztés gombot? Hagyjukmár... :U

(#18433) SymbianOS: Ennyit próbáljatok meg első körben, hogy ez a helyzet, ezóta van meg a szolgáltatás, többször szóvá tettétek, hogy nincs szolgáltatás, és még mindig nincs, legyen szívesek megoldani, minél korábban.. Ha nem hiszik, akkor nézzék meg a modem online-ban töltött idejét, az előfizetés intervallumához képest. Ezt látják, ha lényegében a modem sem működik, leszakad a hálózatról.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18442) kokkasss válasza kali (#18441) üzenetére


kokkasss
csendes tag

Az off résznek örülök. És, amit szóltam rá, az első hsz-om ebben az ügyben pontosan azért volt, mert nem ismerlek, de segíteni akartam csak, nehogy büntetést kapj.

És igen, vannak T-s szolgáltatásaim, és soha nincs meg a net sebessége, sokszor a garantált sem.

(#18446) hallari válasza kokkasss (#18442) üzenetére


hallari
tag

Érdekes. Mi 19 éve a T-nél (illetve jogelődjeinél) vagyunk, és mindig hozták a szintet. Eleinte csak telefonban (nyilván), aztán ADSL-ben (akkor is, ha más szolgáltatónál voltunk, akik tőlük bérelték a vonalat), majd kábeltévében is. Tavaly óta 5/0,5-ös alapcsomagban vagyunk és szinte hibátlanul megy. Tavaly augusztusban a ház előtti oszlopon kellett cserélni egy csatlakozót, mert eloxidálódott, és vacakolt a kapcsolat, de hamar megoldották. 19 év alatt csak ennyi gondunk volt (Bp. XVIII. ker.).

(#18447) kokkasss válasza hallari (#18446) üzenetére


kokkasss
csendes tag

Szabolcs megye, kb. 5000 fős település. Rendszeresen gondom van a nettel, szakadozik, nincs meg a sávszél és volt, amikor több, mint 168 óráig nem volt netem, előtte azt mondták, ha 72-ig nincs kivonják a számlából, a 168-ra is volt olyan magyarázat, hogy ne kelljen kivonni. Nekem a T is olyan szolgáltató, mint a többi. Fontos csak addig vagy amíg a szerződést megkötöd.

[ Szerkesztve ]

(#18448) Kolondrum válasza hackeeeee (#18434) üzenetére

Lehet, hogy hülyén hangzik, de ez koaxon vagy telefonon működik? Amin a betáp jelet kapja amit szétoszt. Mert én utoljára akkor foglalkoztam ezzel amikor megjelent.

(#18449) hackeeeee válasza Kolondrum (#18448) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha coax megy a modembe, akkor coax-on kapja a jelet, a telefon az a telefon lenne.

Véleményem szubjektív...

(#18450) Kolondrum válasza hackeeeee (#18449) üzenetére

Mindegy mert egy helyen indul a kettő, de a telefonon a net jön ami jó ha 2 mega 5 helyett. Jó belekötési alapot adna pluszban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.