Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

A napokban váltottam DSL családiról DSL extrára az internet előfizetésemet. Adtam telefonszámot és e-mail címet is, azóta még semmi reakció. Addig is megkérdeznélek titeket. Dlink DSL-321B modemet kaptam még anno a T-től, viszont annak ezt találtam a specifikációjában: támogatott maximális sebességek: 24Mbit / 1Mbit. Ez akkor, ha jól értelmezem kevés lesz az Extra sávszélességéhez, mert ott 5 Mbit a maximális feltöltés és 25 a max letöltés. Tudom, hogy a garantált kevesebb lehet. De attól még kevés, nem?

Ha igen, mi a teendő? T hoz új modemet?

(#18902) hackeeeee válasza n00n (#18901) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valszeg fogsz kapni új modemet is.

Öhm személyesen, telefonon, vagy esetleg neten intézted?

30 nap tudtommal a határidő, de szerintem hívni fognak..

Véleményem szubjektív...

(#18903) Pap Wiktor


Pap Wiktor
csendes tag

Sziasztok!

Állandó dilemmában vagyok és egy kis segítséget remélek tőletek.
Lassan 1 éve T-home DVB-C előfizető vagyok de eddig sok gondom volt vele eleinte több boxcsere...stb.

Az utóbbi időben stabilan működik,de a minőségével nem vagyok megelégedve.A hang borzalmasan "susmorgós" olyan mint egy agyontömörített Mp3.A kép pedig az intenzívebb mozgásokra és élénk színekre (vörös főleg) hajlamos eléggé elmosódni,szétesni.

Közeleg a májusi időpont amikor is lejár a hűségidőm és válthatnék vagy platformot vagy szolgáltatót.Felmerült az IPTV is mint lehetőség és a SAT is szóba jöhet.De ha azok is ilyenek akkor lehetőségek között a UPC Direct jelenthet alternatívát (kábelen felénk csak a T van).

Az az én nagy bajom,hogy hifi és házimozi területen dolgozom és hozzászoktam a minőséghez a képi és hangi anyagok esetében ezáltal nagyon hamar rááll a szemem/fülem a hibákra és onnantól kezdve nagyon idegesít.

Mik a tapasztalataitok és mit ajánlotok? Merre kéne lépnem?Vagy az összes platform/szolgáltató ennyit tud?

Köszi minden infót!

Wiktor

https://www.facebook.com/pages/Bowers-Wilkins-Center/119659391439247

(#18904) hackeeeee válasza Pap Wiktor (#18903) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, szerintem inkább IPTV.. Ha van rá lehetőség. Érdemes körbekérdezni a környéken, hogy valakinek van-e, ha igen, milyen véleménnyel van róla.

Mondjuk ott is van aki kicsit húzza a száját a minőségre.. Bár a HD csomagok elég jók (elvileg).

HD adásoknál van Dolby hangsáv is bizonyos csatornákon. (csak a házimozis téma miatt említem)

A régebbi digitális (kártyás) rendszer még nem volt az igazi, azért olyan, amilyen... Ezért is jött az IPTV...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18905) Pap Wiktor válasza hackeeeee (#18904) üzenetére


Pap Wiktor
csendes tag

Eddig ellene voltam az IPTV-nek mert nagyon sok negatív véleményt hallottam,hogy nem stabil...de talán javult azóta a dolog.Szüleimnél van már és ők nem panaszkodtak rá eddig túl sokat (1-2 akadást említettek)

https://www.facebook.com/pages/Bowers-Wilkins-Center/119659391439247

(#18906) hackeeeee válasza Pap Wiktor (#18905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A panaszok is eléggé terület függőek voltak.. Tehát több helyen eléggé rossz volt a hálózat, ez miatt sok panasz volt az IPTV-re.

Máig vannak olyan területek, ahol sok panasz van rá, gondolok itt arra, hogy sanszosan nem nagyon kéne kiadni az adott területre a szolgáltatást, mégis megteszik.. Ezekből adódnak problémák, sajnos..

Ha lényegében ugyan azon a területen laknak, akkor az már pozitív. Szomszédoktól is érdemes érdeklődni, kérdezősködni. :)

Véleményem szubjektív...

(#18907) Pap Wiktor válasza hackeeeee (#18906) üzenetére


Pap Wiktor
csendes tag

Hát nem ugyanaz a terület sajna...Veresegyház...ott ezek szerint egész jól működik.
Én pedig Budapest XVIII. kerület

...de lehet majd megpróbálok a szomszédoktól érdeklődni

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pages/Bowers-Wilkins-Center/119659391439247

(#18908) napocska2 válasza hoffman_ (#18900) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekem ugyan Samsung tévém van és Technisat modulom, de pöpecül működik. A Strongról is jókat olvastam, a másik kettőhöz nem tudok hozzászólni.
Az EPG hiányát a tévéd beállításaiban kellene szerintem orvosolni.

(#18909) KonzolKartel

bemásolom ide is, hátha itt előbb kapok választ.

Kéne egy kis segítség.
Cisco EPC3925 mögé kötöttem egy másik routert. 2 napig nagyon jól ment, most meg percenként eldobja a netet

"A meglévő routered WAN beállitásánál adjál Fix ip-t(Static ip) pl. 192.168.0.25, DNS1: 84.2.44.2, DNS2: 84.2.46.1, Gateway: 192.168.0.1(a cisco ip-je)
A Ciscoban az Applygation & Gamming menüben, DMZ, ott enable és megadod azt az ip, amit a routerben fixnek beállítottál.
Az MTU-t állítsad 1500-re, firewalt kapcsold ki, a wifit is tiltsd le.
Ezek után a routerd wan portját kösd össze a a cisco lan portjával.
Azért jó DMZ-be tenni másik routert a ciscoba, mert így nem kell a portnyitásokkal bajlódni, azt elég a meglévő routerdben megcsinálni, ha szükséges.
Ha a cisco wifijét is használod, a tüzfalat és a wifit ne kapcsold le. :)"

Ez alapján csináltam meg. Nem tudtam static ip-t megadni, mert kér subnet mask-ot, azt meg nem tudom.

Sőt, most a routerem webes beállításainál azt írja, hogy nincs internet.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18910) KonzolKartel

Ezeket kéne megadnom a static iphez:
IP Address >
Subnet Mask >
ISP Gateway Address >

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18911) r4pt0r válasza KonzolKartel (#18910) üzenetére


r4pt0r
tag

Talán így megy:
ip: 192.168.0.25 (a leírásodban volt)
subnet: otthoni hálózaton 255.255.255.0 szokott lenni
ISP Gateway meg passz, talán ide kell a modem ipt beírni

(#18912) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

Újratelepítettem a rendszerem végső elkeseredésemben. :D
Nem oldotta meg a problémámat. Felhívtam 1412-öt, ők átirányítottak a szuperszervízhez akik azt mondják, hogy v.színű, hogy windows frissítési hiba lehet és kijönnek 8.200 Ft-ért fél órás díj van benne, + fél óránként 3.000 Ft.
Szerintem akkor már én is addig bütykölöm a frissítéseket míg jó nem lesz! További okos ötlet valakinél?

(#18913) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18912) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Esetleg másik hálókártya? Nem tudom..

Amit leírtam, megnézted?

Véleményem szubjektív...

(#18914) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18913) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Igen megnéztem. Minden automatikusra van állítva.
Esetleg egy hálókártya driver frissítés?

(#18915) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18914) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy talán másik hálókártya. Hátha.

Véleményem szubjektív...

(#18916) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18915) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Sajna nincs most pénzem újra. :(

(#18917) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eszembe jutott valami..

Próbáld meg ezt.

Véleményem szubjektív...

(#18918) spiritex válasza Zsenilia77 (#18912) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs egy routered? Vagy kérhetnél valakitől kölcsön egyet amíg kipróbálod, hogy annak megadva az azonosítót és a jelszót PPPoE-n tud-e kapcsolódni a szolgáltatóra. Mert ha igen, akkor már csak egy kábel kell a géped LAN portjára, és még kapcsolódni sem kell külön a géppel, mert a router megcsinálja és osztja is neked az IP-t.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18919) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18917) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

A plug and playt nem engedi átírni ott az automatán maradt.

(#18920) Zsenilia77 válasza spiritex (#18918) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Köszi, jó ötlet! Holnap megpróbálok szerezni egyet. Egy hub elosztóm van csak, ami az enyém és a másik között osztaná a netet, bár ezt is routernek vettem :D Ennyit értek hozzá! Jól átvágtak ezzel is.

(#18921) spiritex válasza Zsenilia77 (#18919) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a Service Status: Started-en van, akkor jó az az Automatic teljesen.

(#18918) spiritex: ...kiegészítés: fontos, hogy a DNS-eseket is meg kell adni a router-ben.

(#18925) Zsenilia77: hát ugyanott, ahol írtad, hogy nem engedi átírni. A Kezelés/ Szolgáltatások/ Plug&Play / Általános fül alatt: Szolgáltatás állapota: Elindítva kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18922) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18881) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azért nem megy a t-home-os neted, mert a régi szolgáltatódhoz vagy kapcsolódva (mint írja is a win7 a csatlakozás az internethez menüben) . Azt kell megszüntetned (törölni), majd utána beállítani a t-home-os PPPoE kapcsolatot felhasználó névvel, jelszóval.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18923) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18919) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átírni? Több lehetőség van. Amelyik tudod, állítsd át, hátha.

(#18922) dr.bubo: Ne mond már, h amikor kint volt a szerelő, az Ő gépére nem állították be a PPPOE-t... Meg csinált reinstall-t is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18925) Zsenilia77 válasza spiritex (#18921) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Nem értem, amit írtál. Ezt hol kell megnéznem?

(#18926) Zsenilia77 válasza dr.bubo (#18922) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Már újra raktam az egész rendszerem, akkor is megjegyzi?

(#18927) kali válasza Zsenilia77 (#18926) üzenetére


kali
legenda

akkor nem, elvsznek a korábbi beállítások!

(#18928) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

Hát kedves segítőim úgy tűnik, hogy mégiscsak ki kell adnom a t-home-nak egy kisebb összeget, hogy tudjanak nekem szolgáltatni!

(#18929) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18926) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem.
Hálókártya drivert is feltetted?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18930) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18928) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs valami ismerős a közelben, aki ért ezekhez? Amíg nem muszáj, nehogy fizess..

Frissíts drivert is..

De mint linkeltem, elvileg ez ismert hiba 7 alatt, csak nem mindenkinél jön elő..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18931) Zsenilia77 válasza dr.bubo (#18929) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Igen, találtam egy hálókártya drivert itt a neten, ami újabb volt és azt felraktam.

[ Szerkesztve ]

(#18932) spiritex válasza Zsenilia77 (#18928) üzenetére


spiritex
veterán

Nem szabad! Ez rengeteg pénz ilyesmiért, nehogy már... próbáld ki a kölcsön routert! 8000 Ft-ból már veszel egyet és még kapcsolódnod sem kell soha többet a pc-vel, sokkal kényelmesebb + kapsz vele együtt egy jó kis tűzfalat, ami biztonságot nyújt neked, nem beszélve arról, hogy másik gépet is rá tudz kötni, ha meg wifi-s, akkor akár okostelóval, akár másik wifi-s géppel is tudsz majd netezni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18933) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18931) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy még windows update is talál drivert.

A lentebb linkelt lehetőség közül, mindet megcsináltad, csak a plug and play-t nem, és nem megy?

Ha sehogy nem megy, akkor inkább egy router, még mindig olcsóbb, minthogy kimenjenek...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18934) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18931) üzenetére


dr.bubo
őstag

A modemet és a gépedet összekötötted utp kábellel? A kábel jó, másikkal próbáltad?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18935) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18933) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Igen, megpróbáltam mindet. Windows updatet nem merem elindítani, nehogy bekeverjen a régi netem ha rádugom most telepítés után. A másik szobából okosodok most.

Mindenképpen akkor a routeres megoldáshoz folyamodok.

Találtam a t-home oldalán egy segítséget, hogyan telepítsünk dsl-t. Ott azt írja, hogy úgy kell kezdeni, hogy a böngészőbe be kell írni vmi IP-t... Szerintetek?

(#18936) Zsenilia77 válasza dr.bubo (#18934) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Még a szerelő kötötte össze egy fehér dobozkából, ahol 2 luk van, ennek a modemnek és a majdani telefonnak.

(#18937) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18935) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most él még a régi neted, vagy hogy mint van ez? Vagy most két modem van Nálad?

Véleményem szubjektív...

(#18938) spiritex válasza Zsenilia77 (#18936) üzenetére


spiritex
veterán

Azért használd néha a Szerkesztés gombot, és copy-zd be az üzenetszámot, amire reagálsz. 5 percen belül erre lehetőséged van.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18939) Zsenilia77 válasza hackeeeee (#18937) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Ez egy rádiós internet, amihez nem kellett modem, csak bejött a házba egy zsinór, azt bedugtuk egy hub elosztóba és onnét jött a két gépre a net.

Figyelek ezentúl az összevonásokra!

[ Szerkesztve ]

(#18940) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18939) üzenetére


dr.bubo
őstag

De ez most már azon gépen nem megy, main a t-s netet akarod belőni?
Így próbáltad a PPPoE-t beállítani?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18941) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

#18940) Így próbáltam beállítani és ezeknek a végén a csatlakozás gomb után írja ki, hogy 711-es hiba. A hibakeresőre azt írja, hogy valami dinamikus francot nem tudott időben elindítani.

Ezt találtam még a neten olvasgatva, csak nekem nincs hozzá routerem, de lehet, hogy akkor is be kell ezeket állogatnom amiről szó van?
Közben felhívtam a t-mobil szervizszolgálatát. szerintük egyértelmű, hogy a router beállításaiban van a hiba, a modem úgy van beállítva, hogy minden ki és be kapcsolásnál kiosztja az IP címet. azzal érvelt, a szgépben is be kell állítani az ,,optain an IP adress automatically,, és az ,,optain DNS adress automatically-t, csak úgy működik a net a modemon keresztül. nekem laikusnak ebből az jön le, a modem kiosztja minden bekapcsolásnál az új IP címet a router felé is, de az vmiért (rossz beállítások, vagy más) ezt nem érzékeli. de hát a szevizben azt mondták, csak így lehetett megoldani....amit biztosan tudok, a router most úgy van beállítva, hogy:
WAN Connection Type: Static IP ott a lehetőség megváltoztatni Dynamic IP-re, de egy hozzá értő tanácsai nélkül nem merek a beállításokhoz nyúlni félve attól, vmit elbarmolok és még így sem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#18942) gambeca válasza Zsenilia77 (#18939) üzenetére


gambeca
tag

Esetleg ha megírod, hogy merre fele laksz talán többen is segítenének.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#18943) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18941) üzenetére


dr.bubo
őstag

Neked most van még routerd is? Akkor a gépen nem kell semmit állítani.
Routerben WAN: PPPoE és ott megadni a felhasználónevet jelszót.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18944) Zsenilia77


Zsenilia77
csendes tag

#18943) Nincs routerem csak egy egyszerű hub elosztóm.

Székesfehérvár mellett lakom, de nem gondoltam, hogy ettől többen tudtok segíteni.

Igen ki van iktatva a hubom.

[ Szerkesztve ]

(#18945) dr.bubo válasza Zsenilia77 (#18944) üzenetére


dr.bubo
őstag

De az most ki van iktatva?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18946) spiritex válasza Zsenilia77 (#18944) üzenetére


spiritex
veterán

Figyu, a copy-zást arra értettem, hogy ha 1 üzeneten belül több mindenkinek a mondandójára is reagálni szeretnél. Ha csak simán 1 üzire reagálsz, akkor a Válasz gombbal egyszerűbb, nem kell a copy.
Szerintem arra gondoltak a kollégák, hogy elmegy valaki és megnézi személyesen mi van..

(#18943) dr.bubo
Szerintem csak nem rakta idézőjelbe a neten talált sztorit..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18947) Zsenilia77 válasza dr.bubo (#18945) üzenetére


Zsenilia77
csendes tag

Igen ki van iktatva a hubom.

Most azt írta kis a hibaelhárítóra, hogy a diagnosztika házirend szolgáltatás nem fut.

(#18930) hackeeeee
Holnap átjön egy srác megnézi, de Ő is csak hümmögött mikor mondtam mi a bajom. Sajna Ő sem olcsó. :(

[ Szerkesztve ]

(#18948) hackeeeee válasza Zsenilia77 (#18947) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát már nem tudom.. Látni kéne, így többet sajna Én nem tudok mondani...

Pontosan milyen netről van szó, ami mikrón megy?

Véleményem szubjektív...

(#18949) KonzolKartel válasza dr.bubo (#18945) üzenetére

Nem jutok vele dűlőre...Már baromi idegesítő. Ez a második router amit erre a célre veszek, és nem.

Képekben illusztrálom, hátha így sikerül valamire jutni.
Saját Router DNS beállítsa: [link]
Saját router Satikus IP beállítása: [link]
Cisco Lan Setup: [link]
WTF: [link]

Ha valamit kihagytam, küldök róla még prnt-t, de azt hiszem, ennyit kellett át állítani.
Jelenelg baromi lassú, de van net. Sokszor szakad is.
A belkin modem webes felületi ipje: 192.168.2.1(hátha lényeges)

Valaki segítsen, mert kiakadok. :(
Ami vicces, hogy gyakorlatilag van internet. Elméletileg, pedig nincs...

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18950) dr.bubo válasza KonzolKartel (#18949) üzenetére


dr.bubo
őstag

A ciscoban betetted dmz-be a 192.168.0.25--t?
A belkinben a login-nál hagyd üresen.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.