Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135551) stilo18 válasza viktorhu (#135550) üzenetére


stilo18
addikt

Tehát meg kellene lennie az 1000-nek...köszönöm. :R

(Nagyon minimális volt a különbség a két csomag között és ha már stabilabban kanayarít az 1000 felé, mint a kisebb csomagnál már megérte neki.
PS5 amúgy a fő célpont, ott kéne minél jobb netnek lennie. )

Amúgy ebben az esetben jobb választás lenne a saját modem akkor?

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135552) AnonymusX válasza stilo18 (#135551) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Az nem derült ki, hogy wifin vagy vezetékkel mérte a sebességet. Illetve semmiképp sem PS5-tel kéne tesztelni, mert egyáltalán nem mérvadók az ott kapott sebességértékek (mind a Sony mind az MS elég csehül áll az átviteli sebességeikkel a digitális boltjaikból).

[ Szerkesztve ]

(#135553) viktorhu válasza stilo18 (#135551) üzenetére


viktorhu
veterán

A PS5 ugye kábelen csatlakozik?

Most egyébként a telekomos eszköz route-ol, ahogy elmondtad a beállítást, aztán a saját router mégegyszer, ennek így nem sok haszna van. Kipróbálhatnátok direktben a sagemre csatlakoztatni az eszközöket, akkor legalább ha készülékenként nem is tudtok gigabit fölé menni, legalább egyszerre több gépen is meglenne a gigabit párhuzamosan.

(#135554) stilo18 válasza AnonymusX (#135552) üzenetére


stilo18
addikt

Wifin 5Ghz-en csak.

User error lesz nagyrészt, látom már...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135555) stilo18 válasza viktorhu (#135553) üzenetére


stilo18
addikt

Köszönöm a tippet, mondom neki. Sajnos én Veszprémi vagyok, nem tudok most lemenni hozzá, ő meg nem nagyon ért ehhez.

:R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135556) FanTomas válasza snyper990 (#135546) üzenetére


FanTomas
csendes tag

Igen, közvetlenül a fali kimenetre kötve a laptopot a routerek kábelével a HGW-n jelzett 100Mb/s kapcsolat átvált 1Gb/s-re és a sebesség is jó ilyenkor. A routereket visszacsatlakoztatva a HGW ismét visszavált 100Mb/s kapcsolatra.
Azt viszont elfelejtettem írni (ezért elnézést kérek), hogy a routerekre csatlakoztatva a laptopot tényleg gigabites kapcsolatot mutat!
Tehát a probléma csak a HGW és a routerek között jelentkezik.

(#135557) AnonymusX válasza stilo18 (#135554) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Akkor ne is várjon jó sebességértékeket. Egyrészt mert a wifi erősen környezetfüggő, másrészt a PS5 AX-es (Wifi6 képes), az Asus pedig csak AC-s (új nevén Wifi5). Ebből a szempontból is jobb a T eszköze, mert az Wifi6 képes.

Azonban, ahogy előttem is írták, közvetlen Telekom ONT-ra kötve minden eszközt (lehetőleg vezetékkel) lehet a legjobban kihasználni a 2 Gb-es netet, mert ha minden az Asusra van kötve, rögtön feleződik is az elérhető csúcs 1 Gb/s-ra, hiszen az Asus 1Gb-es "csövön" kapcsolódik az ONT-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#135558) Kaba válasza tobias40 (#135114) üzenetére


Kaba
veterán

A Telenor már mutatja a karmait.Eddig csak a határozatlan szerződések díjait emelték az infláció mértékével,most már a hűségben levő ügyfelek díjait is emelni akarják az infláció mértékével,ez várható előbb utóbb a Diginél is(ahová a hiénák beteszik a lábukat..).

[ Szerkesztve ]

(#135559) norba69 válasza stilo18 (#135549) üzenetére


norba69
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

(#135560) prisz


prisz
aktív tag

Sima iptv-s cisco boxokhoz, most jött egy frissítés. Valamit biztos javítottak, ki tudja mit, mert változást nem látok. Teszi a dolgát, ahogy eddig is...

(#135561) woodworm válasza AnonymusX (#135557) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p-ben lévő hardver többre képes, viszont a gyári fw nem engedélyezi a teljes tudását. Van hozzá módosított gyári fw, abban működik a 160MHz-es csatornaszélesség. Így pl. megfelelő tudású ax-es eszközzel létrejöhet az 1,7Gbps link, amiből ki lehet hozni a közel gigabites sebességet.

(#135562) OldMike válasza prisz (#135560) üzenetére


OldMike
őstag

Meg tudod nézni a verziószámokat? Nekem van ISB6030 is, és ISB2001 is.

(mondjuk nálam a Sagemcom F@ST 3686 V2-n is sokáig eléggé egyedi FW volt:
MAGYAR_4.93.0. Valamikor viszont frissült, most már 4.121.0)

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#135563) matteo90 válasza woodworm (#135561) üzenetére


matteo90
csendes tag

Az 5670 pedig mókolás nélkül tud 1.3 gigát 160MHz ac eszközzel, 900 megát 80MHz ax-el (tapasztalat).
Hacsak nincs valami speciális igénye a usernek ami kifog a Telekomos firmware-en, teljesen felesleges az Asussal szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#135564) norba69 válasza matteo90 (#135563) üzenetére


norba69
senior tag

Nálam a T technikolor FGA2233 ont-je az ipari méretű korlátlan torrentezést is bírja, valamint a Galaxy S20 FE telefonom 1,2 Gb/s csatlakozik a wifijére :)
Eddig egyszer sem fagyott, pedig időnként ki szoktam használni mind a 2 Gb le irányt, mind az 1000-es fel irányt.
Egy 10 GbE switchel kiegészítve tökéletes megoldás a házon belülre.

[ Szerkesztve ]

(#135565) poli27 válasza DevKiller (#135547) üzenetére


poli27
veterán

Ott is megy az Androidos box... nem kell a régi... és nemsokára amúgy is bármilyen neten menni fog, nem kell Telekomos net alá elvileg, de hogy ez mikor majd :DD

(#135566) poli27 válasza Kaba (#135548) üzenetére


poli27
veterán

ez megoldható lenne egy 2-3mbit es netprofillal, ami a boxnak elég pl, de már a youtube se nagyon megy rajta pár száz forint pluszért :D

(#135567) #46824192 válasza poli27 (#135565) üzenetére


#46824192
törölt tag

Arról nincs valami infó hogy mikor óhajtanak hevc-re átállni?

(#135568) Top cat válasza OldMike (#135562) üzenetére


Top cat
őstag

Ugyan nem tőlem kérdezted. Szoftver verzió: 2.6.31708.23010
Nekem is ISB2001 van.

(#135569) Kaba válasza poli27 (#135566) üzenetére


Kaba
veterán

Műszakilag nyilván megoldható,mivel az új box sem vesz el sávszélességet,optikán és koaxon.Az internet előfizetési kényszert is át kell hidalni azok számára akik csak tv előfizetést szeretnének.

(#135570) Kaba válasza Top cat (#135568) üzenetére


Kaba
veterán

Ez nem a legújabb,már 2.6.31708.23013-as is van.

[ Szerkesztve ]

(#135571) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!

Porcsalmán esetleg végre valahára elér egyszer az optikai hálózat a 30Mb/s sajnos elég kevés manapság :U

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#135572) Top cat válasza Kaba (#135570) üzenetére


Top cat
őstag

Majd befrissül ha akar. Nem találtam olyan opciót, amivel manuálisan lehetne elindítani.

(#135573) files32 válasza gyarmatinic (#135571) üzenetére


files32
tag

" Jönnek még felfele a jófajta grádicsok"?

(#135574) Kaba válasza Top cat (#135572) üzenetére


Kaba
veterán

Van olyan opció a menűben,hogy rendszer újraindítása.
A legegyszerűbben úgy oldhatod meg,hogy áramtalanítod a modemet és a boxot.Először a modemet indítod,majd amikor készenlétben áll a boxot is.Így mindkettőt frissíted.

[ Szerkesztve ]

(#135575) kleinguru válasza poli27 (#135565) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez azt is fogja jelenteni, hogy lesz olyan alkalmazás, amivel appleTV-n is lehet majd használni, vagy ez csak előfeltétele neki :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#135578) djalmasi


djalmasi
tag

Halihó.

A Technicolor routerünk wifije sajnos azóta is hol működik hol nem mióta írtam pár hónapja a fórumra. Arra gondoltam, hogy veszek mögé egy routert, de csak és kizárólag wifi szórásra semmi másra.

Nagy hülyeség lenne? :F (kezdem unni, hogy mindent ledobál).

(#135579) user12 válasza djalmasi (#135578) üzenetére


user12
őstag

Nagy hülyeség lenne?

Nem, sőt ellenkezőleg.
Ha visszaolvasol néhány hsz-t, norba69 fórumtárs egyenesen dicséri a wifijét. Ezek szerint te fogtál ki hibás példányt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135580) norba69 válasza user12 (#135579) üzenetére


norba69
senior tag

Csak 5 GHz-en használom, 4 db eszközzel a wifit. A 2,4 GHz-s teljesítményéről, meg a sok eszközt kiszolgálási képességéről nem tudok nyilatkozni.
Nálam ami fontos, az kábelen van, ami meg wifin lóg, az nem fontos :)

(#135581) Kbali válasza user12 (#135579) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amikor megkaptuk a 2233-at, eladtam a saját routert, mert rendben volt a wifi az egész házban. Mostanában elkezdett a lányom szólni, hogy nála már a 2,4-es sáv sem az igazi. És tényleg. Semmi nem változott a környezetben, max, hogy itt is megjelent a 2ndssid. Ez okozhatja?

(#135582) kleinguru válasza #78121280 (#135576) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez már valami :K

Ha kell tesztelő, akkor jelentkezem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#135583) dptrsk válasza Kbali (#135581) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Simán lehet… 1 rádió 2 ssid, kisebb hatótáv

(#135584) freeknight válasza Kbali (#135581) üzenetére


freeknight
őstag

A 2ndssid lesz a bűnös. Nálam is tönkrevágta a wifit, kikapcsoltattam, és minden rendben.
Én nem is értem, hogy képzelik ezt az egészet, 2 db 2,4 ghz wifi ilyen közel egymáshoz mindenképp zavarni fogja egymás jelét, tök mindegy, mennyire zsonglőrködnek a sávokkal.

(#135585) Luigi962 válasza freeknight (#135584) üzenetére


Luigi962
őstag

Én nem tudom, hogy van ez a 2.SSID, de nálam nincs kikapcsolva és ugyanúgy szórja a wifit mint előtte. Tp-Link reapetert már rég kukáztam is, mert simán beszórja a 82nm-t a Technicolor wifije.

(#135586) #46824192 válasza freeknight (#135584) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem zsonglőrködnek a sávokkal.
Fizikailag ugyanaz a wifi (ugyanaz a sáv). Csak szoftveres úton a két SSID van elválasztva egymástól.
Kb. úgy képzeld el , mint amikor bekapcsolod a vendég wifi hálózatot.
Ha ténylegesen másik sávra akarnák tenni, akkor fizikailag is kellene egy második wifi adó az eszközbe.


narancs: privát wifi
piros: vendég wifi

Mivel a beépített vendég wifi funkció nálam jól működik , viszont a 2NDSSID csinált érdekességeket, ezért kizárásos alapon csak az lehet , hogy olyat akarnak az eszközből még plusszban kihozni amire képtelen, vagy egyszerűen ennek a szoftveres megoldása túl nagy falat a telekom "technikusainak".
(Megnézve a cég szoftveres fejlesztéseit [arányaiban öt eszközéből, négyben garantáltan szoftver hiba van!!!] én erősen az utóbbira tippelek.)

Volt már ilyen, FON-nak hívták , az is megbukott.
Most valaki telekoméknál fényt kapott és újra elkezdték sunyiban erőltetni a dolgot, nem kevés bosszúságot okozva ezzel , pl. amikor elkezd a wifi mindent is egyszerre eldobni 10 percenként stb...stb.... :C

Az meg csak hab a tortán amikor a teljesen kikapcsolt wifit , ők távolról önkényesen, kérdezés és jelzés nélkül bekapcsolják.

[ Szerkesztve ]

(#135587) Boond válasza Kiskutya (#135366) üzenetére


Boond
addikt

Nem akarásnak...

Amúgy ez is embere válogatja... vkit nem érdekel a csúcs technika, de a jó levegő igen, vkit a jó levegő nem érdekel de a csúcs technika igen... És van kinek mindkettő kell (ez sem lehetetlen). Amúgy az, hogy különbségek vannak települések között nem újdonság, ez mindenhol így van a világon. Sőt még akár településeken belül is lehet eltérés.

Az, hogy ez vigasztal-e téged, vagy sem más kérdés...

Én is éveket vártam az optikára, vagy egyáltalán arra hogy emeljék a sebességet, rézen. Mondjuk a 45/18 is egész jó volt/lett a végére... De azért össze sem lehet hasonlítani a mostanival. Pedig nem kieső helyen vagyok...

Marad a türelem, mást nagyon úgy sem tudsz tenni... Vagy vmilyen alternatíva.

(#135588) #46824192


#46824192
törölt tag

Valaki aki hozzáértő !

Van valami tippetek , hogy este miért kell kötelezően kb. ugyanabban az időpontban a koaxnak odasz*rnia ?

[Speedtest]

Már volt ilyen nem is egyszer. Tegnap újra elkezdődött.
Mi a bánatos péklapát az az eszköz a hálózatban , ami javítás után gondol egyet és este úgy dönt ismét (sokadszorra) lecumiztatja a felhasználót?

(#135589) Keef_Lee válasza #46824192 (#135588) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Csúnyát mondtál a 2.ssid-ra, aztán jön a feketeleves! :DD

(#135590) OldMike válasza Top cat (#135568) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, én is megnéztem, nálam a Kaba által írt '13' végű van.

42LM660S

(#135591) bollokcs80 válasza Kaba (#135423) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szia!

Végül gigabitre bővítettem - és nyertem egy modemcserét. :U Jelenleg Sagemcom F@st 5655v2 van, mit adnak helyette? (a LAN portok miatt érdekes, mert eleve 3 beltéri van tévékhez és a negyediket is kihasználom). Illetve amíg nem jön meg az új eszköz (3-4 munkanapot mondtak rá), addig a régin nem is megy teljes sebességgel az új csomag?

B.Cs.

(#135592) patrikcoc válasza bollokcs80 (#135591) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Sagemcom 5670 (4 port+1x2,5gbit) vagy Technicolor-t (4 port) kapsz. Az 5655 is tudja a gigabitet.

[ Szerkesztve ]

(#135593) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ahogy hallom kezdik lecserélni az IPTV Box-okat valami bug-os Android-os Box-okra.

Eddig is egy hatás f.s volt az IPTV Box (pl. a hangerőt alaposan lecsökkentették és 4 év alatt se tudták kijavítani ezt a hibát, jeleztük nekik, de tojtak rá), el nem tudom képzelni, hogy milyen hulladék lesz majd ez az új.

Az IPTV Box is tele van rakva. Eleve gyakran kikapcsolhatatlan reklámmal indul. Alig lehet rajta mit beállítani, de tele van rakva minden olyannal, amit nem használ senki se.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#135594) AnonymusX válasza Ciccuka (#135593) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Tavaly tavasz óta elég sok tapasztalat született az Androidos boxszal itt a fórumban, pozitívuma, hogy keveset fogyaszt és bluetoothon kommunikál a távírányítóval, így nem kell rálátás a boxra a vezérléséhez :D.

Lehet elkezdik erőltetni az androidos beltérit, de nem tudják mindenhol lecserélni, mert akinek nincs internet előfizetése, annak nem működne az új box. Illetve a nagyon kis sávszélességgel bíró kapcsolatokon (DSL) sem erőltetik.

Hangerővel mi a gond a régi beltériken? Egyik STB-n sem tapasztaltam (Tatung, Arris, Cisco), illetve a tévén is lehet hangerőt szabályozni.

Az induló reklámot ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#135595) citkar


citkar
addikt

Kis kálvária a Telekomnál.
Kaon CG3000-es router, 250Mbit/sec + IPTV.
A probléma, hogy a gateway felülete időnként "elromlik". Ez alatt azt értem, hogy nem látom milyen eszközök csatlakoznak rá, nullát jelez (pedig a hálózaton kábelen és az egyébként bekapcsolt WiFi-n is vannak eszközök), nem látom a menük alatt az értékeket, mintha nem adna ki IP címet, mintha nem lenne port forwad beállítva és stb, mindenhol üres rubrikák látszódnak. Próbálták frissíteni a szoftvert, de nem változott. Reseteltem, kis ideig jó volt (percekig), aztán megint használhatatlan.
Mondják, hát cserélni kell, jön a szerelő, újraindítja, nincs rajta eszköz, csak a telefon, működik, rádugja a laptopot, működik, rádugja az egyik NAS-t, a felület azonnal elromlik. Innentől kezdve berögzült, hogy az az eszköz okozza a problémát. Mondom van még két másik NAS, azokat is bekapcsoljam? Azok mellett is rossz a felület. Neeeem kell. Végső vélemény, a Telekomnál nincs hiba. Mondom persze, egyszerre ment tönkre mind 3 NAS-om, amik amúgy tökéletesen működnek...
Kénytelen voltam én megkeresni a problémát, nehezen, hosszas kísérletezgetés után rájöttem mi okozza. Mégpedig az, hogy ha egy eszköznek a kiosztott IP címét fixálom, hogy a NAS ugye mindig ugyanazon az IP címen legyen ÉS ez az eszköz a hálózaton van, akkor elromlik a gateway felülete.
Újra beszéltem egy Telekomos emberrel, elmeséltem mi okozza a problémát. Először azt mondta, ez így jó. Kérdeztem, hogy a modemben van olyan gyári beállítás, aminek a használata tönkre teheti a felületét és ez megfelelő működésnek nevezhető? Először mondta, hogy persze, hisz nem kell oda a felhasználóknak belépni és állítgatni, csak használják az internetet :F Újra kérdeztem, hogy a Telekom nem tud olyan eszközt biztosítani, amin a saját, gyári beállításaiban beállíthatom az egyes eszközöknek a fix IP-t és működőképes marad a webes felület? Nem.
Hihetetlenül hangzik, de azt a választ kaptam, hogy nem. Nincs másik biztosítható gateway, ami nem produkálna ilyen hibát. Ennek a gateway-nek pedig talán 3-4 hónap múlva lesz javítása és talán ez a hiba kijavításra kerül...

[ Szerkesztve ]

(#135596) bollokcs80 válasza patrikcoc (#135592) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi! Én is így tudtam, nem értem minek a csere.... :U

B.Cs.

(#135597) files32 válasza Ciccuka (#135593) üzenetére


files32
tag

Szerintem a reklámokat ki lehet kapcsolni és a hangtulajdonságokban sima sztereóra kapcsolsz az is megoldódik.

(#135598) #46824192 válasza citkar (#135595) üzenetére


#46824192
törölt tag

nem kell oda a felhasználóknak belépni és állítgatni

:C
Akkor mi a francnak ragasztják rá a matricát , amin rajta van a belépési jelszó?

------

Én tegnap rákérdeztem , hogy a sagemben miért nem tudom az Upnp (port forward) beállítást ki/bekapcsolni.
Azt mondta a srác , hogy ez egy biztonság technikai fícsör, és ezzel engem védenek. (Ez még igaz is, de amit ezután mondott, na az a kemény :)
Oké, de akkor pl. XYZ Ont-ben miért lehet bekapcsolni?
Válasz: Mert az optika az más.

Ja, és mint kiderül , egy mérnök informatikus egyetemi hallgató akivel beszéltem.
(Kiváló telekom szakembör lesz belőle is ha végez)

[ Szerkesztve ]

(#135599) OldMike válasza files32 (#135597) üzenetére


OldMike
őstag

Nem muszáj a Sztereó beállításra kapcsolni, azon egyébként jóval gyengébb a hang dinamikája, mint a Térhangzáson.
Az a megoldás, hogy az STB-n a maximumra (25) állítod a hangerőt, majd ezután csak a tévén állítod a hangerőt. Minden csatornának kb. azonos lesz a hangereje.

42LM660S

(#135600) Ciccuka válasza files32 (#135597) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eleve sztereón volt, de a többi is ki lett próbálva.

De "hülyeség", amit írsz, mert többen jelezték már ezt a problémát itt is.
Kijött régebben egy frissítés azután halkultak el ezek a vacak Telekom-os IPTV-k.

Forma1-et például 25-ösön hangerőn lehet csak valamennyire hallani, korábban az 15-ös volt ilyen hangerejű kb.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.