Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135701) Voice24


Voice24
őstag

RtlKlubHD csatorna hibájával kapcsolatban tegnap harmadszor is újranyitottam a hibajegyet, mivel a probléma még fennállt. Tegnap délután jött az sms, hogy a hibát a Telekom által üzemeltetett berendezésben megtalálták, 24-72 órán belül elhárítják. Ez eltér a korábbiaktól, mert első két alkalommal a Telekom hálózatában "találták meg" a hibát. Kíváncsian várom, most mire fognak jutni.

(#135702) laci06


laci06
senior tag

Bejelentettem. Egy olyan tippet mondtak, hogy esetleg a saját routerem IP-jét változtassam meg, mert ha az IP-k összeakadnak, akkor lehet ilyen probléma.

Ha kábelről vagyok, akkor ezt dobja az ipconfig:
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.25
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Ha Wifiről (ugyanaz az eszköz, csak kábel kihúzva, és wifi adapter bedugva):
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.50.117
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.50.1

Ugye jól látom, hogy a router (saját) és a modem (T) IP-je más (default gateway), vagyis ez nem magyarázhatja?

(#135703) 4Grider válasza laci06 (#135702) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ha már címet fordítasz a szolgáltatói gw-el, akkor nem kellene a saját routereddel is, mert ez így kettős címfordítás lesz, aminek otthoni hálózatban nem sok értelme van. Állítsd át a saját routered ip-jét mondjuk 192.168.0.2-re, tiltsd le róla a DHCP-t és kösd össze az egyik lan lábát a szolgáltatói gw egyik lan lábával. Így access pointként fog működni, tuti nem ugrik össze semmivel (hacsak nem használtad fel valahol a 192.168.0.2 ip címet).

(#135704) prisz válasza laci06 (#135702) üzenetére


prisz
aktív tag

Azt írtad saját cucc nélkül is szakad. Akkor tök mindegy, rákötheted a vízforralót, akkor is szakadni fog. Hálózati hiba. Kivizsgálják. Hidd el ők ott bent, látnak mindent, még azt is, hogy kisgatyában, vagy pizsamában totyogsz egy helyben.

(#135705) laci06 válasza 4Grider (#135703) üzenetére


laci06
senior tag

Ezeket megcsináltam. Talán amit érdemes esetleg még jelezni, hogy egy Asus XD6 kis mesh "rendszerem" van 2 egységgel. Mindkettőt külön LAN porton csatlakozik a szolgáltatói egységhez.

Most megpróbáltam az IP-t a javaslatodnak megfelelően átállítani és ezt a hibaüzit kaptam: "WAN and LAN should have different IP addresses and subnet.".

WAN-nál a connection type "automatic IP"-re van állítva alapból.

(#135706) Top cat válasza Voice24 (#135701) üzenetére


Top cat
őstag

Reméljük megjavul már.

Más hibát nem tapasztalsz?
Nálunk tegnap óta nagyon lassan reagál a box és a műsorújságból az előnézeti képek is eltűntek.

(#135707) kabelmania27 válasza laci06 (#135692) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#135708) Essejó válasza laci06 (#135705) üzenetére


Essejó
veterán

A Meht nem egymás után szokták kötni? Mondjuk sokat én nem értek hozzá, szóval csak kérdezem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#135709) Voice24 válasza Top cat (#135706) üzenetére


Voice24
őstag

Nálam más hiba egyelőre nincs (kopp-kopp)

(#135710) Winne válasza prisz (#135686) üzenetére


Winne
nagyúr

Arra meg olyanokat beszélt az ismerősnek a szerelő, hogy megáll a kép neki ha megy a sütő, mosógép és társai.. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135711) Pille99 válasza Essejó (#135708) üzenetére


Pille99
tag

Szerintem is úgy kellene

(#135712) Gabee8 válasza Gabee8 (#135691) üzenetére


Gabee8
csendes tag

A telekom nem tudja megoldani a problémát hogy FTP-n keresztül elérjem a NAS-t. Azt mondták ez kényelmi funkció és nem áll módjukban sem cserélni másik eszközre a sem segíteni. :O

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135713) prisz válasza Winne (#135710) üzenetére


prisz
aktív tag

Mivaaan? Vicces a szerelő. Mondjuk nem a legsz@rabbat kell venni. Nekem évek óta egy "tplink 8010p" üzemel, de ilyennel még nem találkoztam. Jól dolgozik, 300mbit-es linksebességgel. Több mint elég az iptv-hez.

[ Szerkesztve ]

(#135714) snyper990 válasza Gabee8 (#135712) üzenetére


snyper990
őstag

Mert ez nem a Telekommal kapcsolatos problémakör. Google a barátod, keress rá, hogyan lehet létrehozni egy ftp szervert. Valószínűleg a NAS-odhoz még külön leírás is létezik, talán még Youtube videók is. Valószínűleg kelleni fog DDNS is, ami leköveti az IP-cím változásokat, egy-két porttovábbítási szabály, megfelelő tűzfalbeállítások, illetve a NAS ezzel kapcsolatos beállításait is nézd át. Ha eddig működött, most is működne kell. Nem megoldhatatlan, csak rá kell szánni az időt és az energiát. De itt akkor is off topik

(#135715) Winne válasza prisz (#135713) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, gondolom a drágább meshre akarta rabeszelni, csak aki nem ért semmi ilyesmihez annak elég egy ilyet mondani...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135716) Aureal


Aureal
senior tag

Hali!
Bexart a tvm.
Vettem hdmi-dvi kábelt a pc monitoromhoz. Összedugtam a settopbox hdmi kimenetével, de a monitor nem ad képet.
Mi lehet a gond? Vagy teljesen inkompatibilis? (4:3-as dvi-s 19" Fujitsu-Siemens moncsi)
:F :F :F

(#135717) Essejó válasza Gabee8 (#135712) üzenetére


Essejó
veterán

Kapcsold be az UPNP-t az Ont-on és majd a Syno leboxolja a portnyitást az Ont-al.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#135718) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Volt már olyan akinek nem írt vissza a telekom az email-re?! Szolgáltatás fejlesztéssel kapcsolatosan írtam nekik még Január 4-én, meg is kaptam az automatikus válaszüzenetet, de azóta semmi és ma van 18-a. Az email-ben benne volt hogy 3-5 napon belül válaszolnak, de ez már letelt majd 3x is ha 5 nappal is számolom :D
Amikor tavaly írtam nekik, akkor még nem tudták rá a választ, akkor válaszoltak is de most semmi.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#135719) #46824192 válasza Gabee8 (#135712) üzenetére


#46824192
törölt tag

Itt b.... már lassan minden kényelmi funkció a telekom szerint.

Egyébként szerintem valami konfigurációs hibád van, a portnyitogatás azért szokott működni.
Ha nem megy én is az upnp-t javaslom és majd a nas kinyitja ami kell neki.

(#135720) snyper990 válasza Aureal (#135716) üzenetére


snyper990
őstag

Azon a kábelen csak nem jogvédett multimédia jel fog átmenni, a set top boxból érkező nem. A DRM a HDMI szabvány része.

[ Szerkesztve ]

(#135721) Gabee8 válasza #46824192 (#135719) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Okés köszi a tippet. Kipróbálom. Ja és nekem is a hozzáállás nem tetszett az ügyintézőnek.

Snyper990: a synoban nincs konfig hiba hisz egy éve már hogy működik csak amióta cserélték a telekomosok a routert azóta van gond.
Megnéztem közben hogy sftp-ben elérem az eszközt.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135722) snyper990 válasza Gabee8 (#135721) üzenetére


snyper990
őstag

Pont ez az. Eddig pl. egy másik routertől kapott címet, az is simán bekavarhat. Egy pillantást azért vethetnél rá, mert valószínűleg nem az ONT-vel magával van baj, konfigurációs probléma lesz ez, ahogy boxoslaca is írta.
DDNS-t pl. beállítottál az ONT-ben?

[ Szerkesztve ]

(#135723) Kaba válasza norbertoth (#135718) üzenetére


Kaba
veterán

Egy email-re adott válasz akár 30 napig is eltarthat.Gyorsabb választ kapsz,ha a Telekom Facebook oldalán kérdezel rá.Alternatíva még a Telekom fórumon vagy a 1414-en való rákérdezés.

(#135724) Aureal válasza snyper990 (#135720) üzenetére


Aureal
senior tag

Ezt lehetne bővebben?
Egy 800 Ft-os mezei hdmi-hdmi kábellel akkor miért lehet ua. kimenetről tv-n nézni az adást?

(#135725) Gabee8 válasza snyper990 (#135722) üzenetére


Gabee8
csendes tag

DDNS A Nas-ban van beállítva és az jól működik.
Figyelj az eredeti problémára ha visszagörgetsz, megtalálod hogy nem magát a NAS-t nem érem el /mert elérem DDNS-el/ hanem csak egy portot nem enged át a telekom router és ez már bőven nem a Synology hibája. Érdekes hogy a 21-es,22-es 80-as stb... portokat gond nélkül enged a router csak a 20-as portot nem ennyi volt az eredeti kérdés!

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135726) Gabee8 válasza snyper990 (#135722) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Na ma reggelre MEGOLDOTTA a Telekom!!
Egy:145.XXX ip cím helyett 78.xxx címet kapok.
Kettő: Megjelent olyan beállítás a routerben hogy DMZ!

(Enabledre állítottam és disabledet ír na mind 1)
Így már gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135727) Gabee8 válasza Gabee8 (#135726) üzenetére


Gabee8
csendes tag

megj.: Nem emlékszem hogy a 100.xxx címmel vagy a 10.xx címmel van a natolás.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135728) jani4454


jani4454
tag

Kérdezem, hogy 4K-s műsor szerepel-e a Telekom műsorában, és ha igen, hol lehet fogni?

(#135729) user12 válasza jani4454 (#135728) üzenetére


user12
őstag

Szia
Igen van 4k. Love Nature 4K, Eurosport 4K és a TravelXP 4K csatornák érhetőek el az ún. 4k minicsomag-ban.

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/televizio/telekom-tv-uj

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135730) Boond válasza Boond (#135677) üzenetére


Boond
addikt

Utolsó bekezdésre, vki tudja a választ? reális? Nem úgy van, ha msot kötök hűséget, akkor azt az árat kell alkalmazni. Lehet ezen módosítani? hogy pl januárig ennyi, februártól annyi, akár hűség, akár nem?

(#135731) snyper990 válasza Gabee8 (#135726) üzenetére


snyper990
őstag

Az időzítés :DD
Légyszi reklamáld már meg a Telekom TV-s visszatekerési-, akadozási- és hangproblémákat is, meg keress már vissza, hogy milyen általános problémák jönnek itt elő sűrűn, és azokat is... :DD
Viccet félretéve: éjszaka jött frissítés a Technicolor ONT-re (a talán [...]0513[...] verzió helyett [...]20211102082616 számú firmware került rá, jelenleg 8 óra uptime-ot ír nálam), így lett elérhető a DMZ (bár tényleg rosszul írja ki, a zöld LED-utánzat lehet a mérvadó). Meglepne, ha ez a panaszoddal bármilyen szinten összefüggésben lenne. Az IP címed csak az újraindítás okozta újrakapcsolódás miatt változott meg.
Ha DMZ-be tetted a NAS-t, az csak látszólag oldhatja meg a problémát, mivel az nem erre való. Annál még talán az UPNP is biztonságosabb megoldás, nem beszélve arról, hogy így fölöslegesen terheled a NAS-t nem neki címzett forgalommal.
A porttovábbítást biztosan jól csináltad? Az űrlap kitöltése után rányomtál a pici „add” gombra? Megjelent az új porttovábbítási szabály a listában? Fix címe van a NAS-nak? Mikor ellenőrizted, hogy nyitva van-e a port, el volt indítva az ftp szerver?
Mindegy végül is, az a lényeg, hogy megy. Ha téged nem zavar, hogy így viszonylag könnyű célpont a NAS-on lévő összes adatod az internet felől, nekem mindegy

#135724 Aureal: Bővebben.
Röviden: a HDMI HDCP-jele vagy nem megy át, vagy nem helyesen, ezért a box letiltja a kimenő jelet (hogy megfeleljen a HDMI szabvány szerzői jogvédelmi előírásainak), vagy csak a titkosítás feloldása hiúsul meg, nem tudom, és ilyen szinten nem is akarok utánaolvasni, annyira azért nem érdekel a téma.
Kb. 1 perces keresőhasználat alapján HDMI-HDMI kábel -- HDMI-DVI adapter -- DVI-DVI kábel kombó megoldás lehet.
De ez továbbra sem Telekom-specifikus probléma, úgyhogy ha mégis ragaszkodsz hozzá, hogy itt kérdezgess róla tovább megfelelő válaszra várva ahelyett, hogy bármelyik internetes keresővel 1 perc alatt megtaláld a választ a kérdéseidre, legalább tedd már off-ba a hozzászólást légy szíves

#135730 Boond: Majd kiderül, hogy reális-e. Az NMHH álláspontja szerint egyelőre nem és a Telekomra sem jellemzőek az ilyen húzások egyelőre, de errefelé manapság elég gyorsan és kiszámíthatatlanul tud változni a realitás...

[ Szerkesztve ]

(#135732) Kaba válasza Boond (#135730) üzenetére


Kaba
veterán

Kérdezz rá a tévés szolgáltatódnál a részletekre.

[ Szerkesztve ]

(#135733) AnonymusX válasza Boond (#135730) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Mindenkinek emelhetik hűségtől függetlenül a szolgáltatók, a lényeg az, hogy ez egyoldalú szerződésmódosításnak minősül (amit a Telenor próbál nem annak beállítani), így az előfizető 45 napon belül a határozott idejű szerződést is felmondhatja.

(#135734) Kaba válasza Boond (#135730) üzenetére


Kaba
veterán

A következő hsz.-edben a válasz is megvan adva.A tévés szolgáltatódtól írásban már megkaptad a téjékoztatót és az emelt csekket is,így már egy adott helyzet van.Vagy elfogadod az emelést vagy felmondasz.Egy újabb hűség sem fog segíteni,de ha gondolod kérdezz rá náluk.

(#135735) Gabee8 válasza snyper990 (#135731) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia.
Igen lehet hogy véletlen...
Tudom jól hogy nem a legbiztonságosabb de igen rányomtam a pici +gombra és hozzádata a listához.
A nas fix ip című természetesen.
Ftp szerver el volt indítva és online open port scannerrel néztem.
Majd még állítgatok upnp segítségével. (Mivel van még egy router a közöttük)
Az ip címet tudom hogy naponta változik csak már nem emlékeztem hogy a natolás melyik címen van náluk de úgy rémlik 10.xxx na de ez mindegy is.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135736) user12 válasza Boond (#135618) üzenetére


user12
őstag

Vagy valami más ok miatt emel (pl a műholdas szolgáltatók áremelése, stb)
Nyilván annak is oka van, hogy megszünteti a SAT csomagokat
[link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135737) jani4454 válasza user12 (#135729) üzenetére


jani4454
tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#135738) snyper990 válasza Gabee8 (#135735) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor a saját routert tetted DMZ-be és nem a NAS-t? Mert az úgy viszont teljesen rendben van (a fölösleges dupla NAT-ot leszámítva), nem kell az UPNP. Viszont úgy a saját routeren kell megcsinálni a porttovábbítást, ha eddig még esetleg nem lett volna. Bár gondolom az akkor nem változott.
Mondjuk ha megemlítetted volna rögtön az elején, hogy van egy saját router is, akkor hamarabb találtunk volna működő megoldást. Nyilván nem ment az ONT-n a porttovábbítás, mivel gondolom a saját alhálózatán nem létezik az az IP, amit megadtál neki, vagy az is lehet, hogy kiosztotta azt a címet egy másik eszköznek, bár ez kevésbé valószínű. Egy újabb remek példa a user error-jelenségre :)
De akkor a lényeg, hogy (kis szerencsével, az új firmware segítségével, de) megoldódott a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#135739) prisz válasza user12 (#135736) üzenetére


prisz
aktív tag

Nincs semmi más ok, csak a csekély előfizetői táborral buknak egy rakás pénzt a műholdas portfolión. Akit lehet, a megszüntetés előtt próbálnak "finoman" átterelni. Ennyi.

(#135740) katsazoli válasza prisz (#135739) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Engem aztán terelhetnek, amikor itt csak SAT van :DD

Xbox live ID: Zolika21

(#135741) Gabee8 válasza snyper990 (#135738) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Igen elfelejtettem írni az elején hogy van egy router közben (Tp-Link Archer AC1750)
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135742) norbertoth válasza Kaba (#135723) üzenetére


norbertoth
senior tag

Csak email-ben tudnak ezzel kapcs infót adni azt mondták telefonon.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#135743) Kaba válasza norbertoth (#135742) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor várd meg az infót,30 napon belül válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#135744) Aureal válasza snyper990 (#135731) üzenetére


Aureal
senior tag

"ha mégis ragaszkodsz hozzá, hogy itt kérdezgess róla tovább megfelelő válaszra várva ahelyett, hogy bármelyik internetes keresővel 1 perc alatt megtaláld a választ a kérdéseidre"

Itt csak azt nem értem, ha egyszer segíteni akarsz, akkor bocs de minek nagyképűsködsz még mellé??? Az feltétlen muszáj? Gondolod kérdezném ha magam is tudnám a választ??? :C
Ezek alapján elég lenne a google kereső és az összes fórumot meg bezárni.
(Kérdeztem máshol is amúgy, de új hsz. sincs azóta ott, nem hogy válasz, erről ennyit! Meg 2 napom van visszavinni a kábelt hogy nem felel meg, csak hogy világosan lásd, miért... De a rózsaszín elvtársaidat is felhívtam már az ügyf.szolon és vmi home officeos munkatársad levest csámcsogva közölte a telefonba, hogy böööö... nem is érti a kérdést ha már az 1 perces keresést felhánytorgatod kérlek szépen!) :K

(#135745) gera021


gera021
aktív tag

hello,
Erdemes a szolgaltato routert lecserlni sajatra? Gondolok ilyen 150ezres router re markatol fuggetlenul,
Azert gondolkodtam el rajta mert sok eszkoz van csatlakozva foleg wifi n de nem mindenhol eros a jel, na meg online jatekokban kevesebb lenne a ping annak orulnek mert most kb 45 es 50 kozott mozog,
1000mbit es a net es a routert amit kaptam linkelem,
[link]

koszi

[ Szerkesztve ]

(#135746) Kaba válasza gera021 (#135745) üzenetére


Kaba
veterán

A szolgáltatói modem nélkül nem működik a rendszer(így az ONT nem nélkülőzhető),saját routert viszont köthetsz utána vagy használhatsz még mesh rendszert a wifire.

[ Szerkesztve ]

(#135747) user12 válasza gera021 (#135745) üzenetére


user12
őstag

A ping a játékszerveren múlik legfőképpen. Ha az adott játékszerver ennyit tud, vehetsz 1millióért is routert, akkor se lesz jobb.
A wifi jelminőség javítására több mód van, lehet, hogy elég néhány méterrel odébb tenni az eszközt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135748) patrikcoc válasza Voice24 (#135701) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Tegnap kötötték be a vodát T optikán, ezen is ugyanúgy pár percenként megakad a kép és a hang az RTL Klub HD-n, kb fél mp-re. Meg most néztem a 4. TV-n is ugyanez van, pedig ott Direct One műholdas van.

(#135749) gera021 válasza user12 (#135747) üzenetére


gera021
aktív tag

szoval a ping nem feltetlenul javulna egy masik router el, azt kene tudni h amit adott a szolgaltato milyen a specifikacio ja,
de nem talaltam rola adatot,

a wifi jel erosseget nem oldja meg feltetlen ha odebb rakom, 3 emeletes csaladi hazban, de ha mar jobb lenne a jel akkor az udvaron nyaron a medencebol neznem a forma 1 et, ezeknek a draga router eknek joval jobb a wifi messzebb is a tesztek bol kiindulva, sajnos tapasztalatom nincs komoly router ekkel kapcsolatban, ezert szerinted, szerintetek mire lenne nekem szuksegem?

legfontosabb szamomra h a wifi jel erosebb legyen, fps jatekokban a ping csokkennyen es ne okozzon a router nek egyszerre 10 eszkoz csatlakoztatasa sem,

[ Szerkesztve ]

(#135750) satee76


satee76
aktív tag

Az új droidos boxon van gyerekzár opció a fizetés megakadályozásra. Ez menyire működik?
Beállítottam, de a video tékás kölcsönzés elmegy egészen az utolsó gombos jóváhagyásig. Értelemszerűen már nem nyomtam rá, de most akkor ott fogja megakadályozni? Nálam az lenne az alap, hogy el se kezdje a boxon a kölcsönzés folyamatát. Vagy ezt le lehet központilag tiltatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.