Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135301) Renwick válasza Krinyo (#135300) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, van a horvátoknak is meg még egy-két leánynak, de ezek régebbi fejlesztéseknek tűnnek nekem.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#135302) Magnum_ válasza Magnum_ (#135279) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Erre a DNS dologra nincs megoldas?

I humbly and respectfully decline™

(#135303) snyper990 válasza Magnum_ (#135302) üzenetére


snyper990
őstag

Lesz, ha használod az itteni-, vagy bármely más ismertebb keresőt ;) Ha elakadsz, írj privát üzenetet, segítek, de előtte legalább próbáld meg

(#135304) LimaBravo69 válasza Renwick (#135294) üzenetére


LimaBravo69
tag

sehol nem találok log filet, végignéztem egyenként az összes menüt és az összes menü almenüjét.
ezek a lehetőségek vannak:

Van ötleted? (a tévedés jogát fenntartom, hogy esetleg kiamradt valami..) :)
Vagy csak az ügyfélszoli marad.. (?)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#135305) #78121280 válasza Szpisti (#135299) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia.
Normális. Mindenkinek olyan.

(#135306) snyper990 válasza LimaBravo69 (#135304) üzenetére


snyper990
őstag

Managementen belül Log Viewer lap

(#135307) LimaBravo69 válasza snyper990 (#135306) üzenetére


LimaBravo69
tag

És tényleg!

Köszönöm, figyelmetlen voltam.
Viszont a log file véges, a tegnapi újraindulás már nincs benne, de kifigyelem a következőnél.

Köszönöm mégegyszer, jövök vissza ha lesz esemény :)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#135308) Zoolee19 válasza Zoolee19 (#135295) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Esetleg erre valakinek ötlete? :R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#135309) degec


degec
senior tag

Nagy Tisztelet! Tudnátok segíteni plíz.. üzleti Magentásként, lövésem sincs nagyon lakossági Telekom, és főleg nem a Flipről. Kizárólag a tv részét nézve, mi a különbség ha szabad ezt itt megkérdezni.? (optikás terület vagyunk...)
Nagyon köszi ha valaki összefoglalná.. de duLván.. :R :R

(#135310) Renwick válasza LimaBravo69 (#135307) üzenetére


Renwick
őstag

Ne a logot nézd, az általad mutatott system information lap alján van egy olyan, hogy “Reboot Cause”.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#135311) LimaBravo69 válasza Renwick (#135310) üzenetére


LimaBravo69
tag

És megint tényleg, bár ettől nem lettem okosabb:

System Health
Memory Usage 77 %
CPU Usage2 %
Reboot Cause System Self

Szóval saját maga szerint is magától restartol 1-2 naponta.
De miért?
És legfőképpen: hol lehet ezt kikapcsolni?

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#135312) Renwick válasza LimaBravo69 (#135311) üzenetére


Renwick
őstag

Passz, hogy ez mitől lehet, de az azért kiderült, hogy nem áramhálózati/táphiba, mert akkor itt más szerepelne.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#135313) lszlogal válasza #46824192 (#135291) üzenetére


lszlogal
senior tag

annyira jók, hogy first bootnál lefagyott a fenébe :C

(#135314) #46824192 válasza lszlogal (#135313) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam stabil. Tv , kodi , streaming appok mind megy.
A visszetekert tv adás mostannában nem túl stabil, de a felvételekkel sincs nagyobb gond.

(#135315) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
Tudtok esetleg egy olyan listát, amin szerepel, hogy merre terveznek optikai hálózatot létesíteni? Érdekelne, hogy errefelé lesz-e valami belőle vagy városba kell költözni a gigabites netért :D

(#135316) Kaba válasza Puro (#135315) üzenetére


Kaba
veterán

Kis településen és városban is ugyanúgy létesülnek optikai hálózatok.
Kérdezz rá a településeddel kapcsolatban a Telekom Facebook oldalán,a Telekom fórumon,vagy írj az ügyfélszolgálatnak.

(#135317) snyper990 válasza Puro (#135315) üzenetére


snyper990
őstag

Ha rézhálózat lecseréléséről van szó, itt elérhető egy majdnem 2 éves táblázat, ami alapján idén április végére tervezték a rézhálózat lekapcsolását elég sok helyen. Hogy lesz-e belőle valami, azt nem tudom, elég nagy a csend, de mifelénk elvégezték a cserét. Nézd meg, hogy a Te településed rajta van-e a listán, illetve ha igen, milyen technológiára tervezik cserélni

(#135318) Puro válasza Kaba (#135316) üzenetére


Puro
aktív tag

Igen, olvastam egy cikket, hogy 2019-re 300+ településre vittek optikát, rá is kérdeztem facebookon, nem tudom mi alapján döntenek, hogy kell vagy nem, csak én miattam tuti nem lesz erre :C

(#135319) Puro válasza snyper990 (#135317) üzenetére


Puro
aktív tag

Az a baj, hogy nincs rajta, bezzeg mucsaröcsögére optikát tesznek a réz helyett.

[ Szerkesztve ]

(#135320) snyper990 válasza Puro (#135319) üzenetére


snyper990
őstag

Erre kaptak támogatást, ez van. Lehet, hogy ezeken felül terveznek máshol is fejleszteni. Ahogy Kaba fórumtárs is írta, utána kell érdeklődni hivatalos forrásból (ez a fórum nem az). Viszont a koax hálózat fejlesztése most úgy tűnik, nem prioritás. Nem írtad, hogy nálad az van-e, vagy még réz

[ Szerkesztve ]

(#135321) #46824192 válasza Puro (#135319) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nyugi, engem is körbelőttek optikával. :)
A szomszédos települések így néznek ki.
-optika
-optika
-optika
-optika
-dsl
-optika

Nálunk meg koax, és mivel 1000/25 a max szerintem tutira hozzá nem nyúlnak még egy olyan 6-8 évig.
Nem is lenne baj ha hegesztenének vagy 100-150 megabit feltöltést. (lefelé nekem a 250 mindenre is elég). De nem fognak mert a koax fejlesztéseket is kukázták.
Úgyhogy szerintem ez sakk-matt a községnek (nekem)

[ Szerkesztve ]

(#135322) Magnum_ válasza snyper990 (#135303) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, sajnos nem vagyok beljebb.
először a netflix volt itt a keyword, miután írta a fórumtárs a dns dolgot, arra kerestem rá, átolvastam tucatnyi hsz-t, de nem találom sajnos a megoldást.

I humbly and respectfully decline™

(#135323) Magnum_ válasza Magnum_ (#135322) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megvan :R

I humbly and respectfully decline™

(#135324) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Más nem tapasztal olyat mostanában, hogy az RtlKlubHD csatorna hangja pár percenként megszakad? Csináltam ma áramtalanítást a boxon, de nem oldotta meg. Más csatornánál még nem vettük észre. Hdmi-n keresztül soundbaron szól a hang, de ha azzal lenne gond, akkor minden csatornán egyformán csinálná, és ha pl. youtube-ot vagy Netflixet nézek, ott sincs ez a hiba.

(#135325) patrikcoc válasza Voice24 (#135324) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nálam is ez van, a kép is megakad ilyenkor fél mp-re.

(#135326) Voice24 válasza patrikcoc (#135325) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, akkor ez valami központi gubanc. Amúgy tényleg, nem csak a hang akad meg.

(#135327) katsazoli válasza Voice24 (#135324) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Műholdon is ugyanez a helyzet, bár a képpel semmi baj nincs.

[ Szerkesztve ]

Xbox live ID: Zolika21

(#135328) Voice24 válasza katsazoli (#135327) üzenetére


Voice24
őstag

Lehet, hogy ránézek mindigtévén, hogy mi a helyzet, bár ott ugye nincs külön Rtl és RtlHD.

(#135329) prisz válasza Voice24 (#135328) üzenetére


prisz
aktív tag

Itt zuglóban, semmi gond nem volt. Simán lement hiba nélkül a reggeli adás.

(#135330) tobias40


tobias40
veterán

Ha a saját Asus routerem az ONT mőgé van téve AP-ként akkor nem tudom az Asus vpn-t használni,igaz?
Sajnos az ONT nincs vpn és néha jó lenne.....

Ha van rá jó ötlet,szívesen fogadom! :R

(#135331) Kiskutya válasza snyper990 (#135317) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 4 éve ígérik a fejlesztést természetesen olyan helyeken is már van optika ahol jó a 4g hálózat nálunk meg szar mindkettő. Elég sok fiatal lakik itt nem hiszem hogy csak nekem kellene....... Elég gáz hogy többet fizetünk mint a nagyobb településeken és kB 15 éves a technika legalább is Nyíregyházán nekem már ilyen netem volt 15 éve...

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#135332) snyper990 válasza Kiskutya (#135331) üzenetére


snyper990
őstag

Elég szerencsétlen helyzet, de azért a szolgáltatót is meg lehet érteni, hogy nem kezeli prioritásként a hálózatfejlesztést olyan helyeken, ahol nem térül meg a befektetés belátható időn belül

(#135333) Kaba válasza Kiskutya (#135331) üzenetére


Kaba
veterán

A szolgáltatók elsősorban ott fejlesztenek,ahol valamilyen támogatás van (pl.EU-s).(nem csak a gazdaságosság szempont).

(#135334) Kiskutya válasza Kaba (#135333) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont ez az mindenki a kisebb települések felzárkoztatásáról beszél meg hogy a nagyobb városok ne legyenek leterhelve költözzünk kisebb településre. Falusi csok és még sorolharnám. Főleg hogy a 21. századba milyen fintus az internet. Gondolom az EU is nyomja a lóvét fejlesztésre és semmi változás. Ráadásul úgy látom itt is az számít hol lehet több pénzt lenyúlni.

hmm...

(#135335) Ear001 válasza Kiskutya (#135334) üzenetére


Ear001
addikt

A környékünkön csak kistelepülések vannak, és tavaly mindet beoptikai kábelezték. EU-s pénzből. Szóval van változás.

(#135336) Kiskutya válasza Ear001 (#135335) üzenetére


Kiskutya
veterán

Értem én de ettől nekem nem lesz normális net. :D

hmm...

(#135337) Ear001 válasza Kiskutya (#135336) üzenetére


Ear001
addikt

Én értem, de ettől a panaszod még nem általánosítható, így nem is igaz.

(#135338) Kiskutya válasza Ear001 (#135337) üzenetére


Kiskutya
veterán

Akinél normális a hálózat az biztos nem fog panaszkodni. Nyilván ha még mindig Nyíregyházán laknék engem se érintene és nem is tudnék róla hogy mennyi háztartásban van még az ősrégi megoldás arany áron. Így még fájóbb hogy tudom milyen egy 1000es net meg milyen a 15m amivel 4 éve szenvedek és csak ígérgetik a fejlesztést.

hmm...

(#135339) Kiskutya válasza Ear001 (#135337) üzenetére


Kiskutya
veterán

Egyébként meg hidd el nem általánosítok tudom mi folyik az ország ezen területén akár hálózatépítés terén is.

hmm...

(#135340) freeknight válasza Kiskutya (#135338) üzenetére


freeknight
őstag

6ezres borsodi kisvárosban lakok, évtizedekig réz volt mindenhol, 2017-ig semmi fejlesztés nem történt, ADSL-en nyomtam. SZIP program keretében PR-Telecom EU-s pénzből felújította a koax hálózatát (talán netet soha nem is szolgáltattak róla), a környező 200-500 fős falvakban meg mindenhol kihúzták az optikát, mire az emberek elkezdtek átkötni, a Telekomnak hirtelen fontosak lettünk és saját pénzből idén nyárra az egész kistérséget beoptikázta, ráadásul kiemelt csomagokkal, akciósan üzemelnek.
5 éve én még nem gondoltam volna, hogy ennyire el leszünk kényeztetve, de elég durva fejlődés történt. De ez sajnos nem napok alatt megy végbe.
Egyébként igen, észrevehető, hogy a rézkábeles területek fejlesztését veszik előre, ami érthető is, határeset ugyan, de a koax még teljesen megfelelő. Nekem geforce now kivételével mindenre elég volt a Docsis 3.0, persze nem vagyok youtuber, meg nincs olyam munkám, hogy naponta 10 gigákat kellene feltölteni.
Van egy érzésem, hogy a tv-stream miatt is elsődleges a rézkábelek lecserélése mindenütt a Telekom számára, érezhetően nekik van a leggyengébb minőségű tv adásuk, gondolom a VDSL és főleg az ADSL (nálunk is az volt, ismét, 2021 nyaráig, egy 6ezer fős városban) nagy bottleneck a stream bitrátájának emelésében.

[ Szerkesztve ]

(#135341) Boond válasza Kiskutya (#135334) üzenetére


Boond
addikt

A környéken tavaly, majdnem minden településen megjelent az optika, vagy épp kivitelezés alatt volt. Persze akad néhány kivétel, mint pl az egyik szomszédos település... Volt a telekom oldalán egy oldal ahol be lehetett írni a települést, és ha kidobta, hogy lesz vagy ilyesmi... akkor előbb utóbb lesz... (igaz nálunk is évekbe tellett), de végül ténylegesen megvalósult.

Itt pl a városban nincs is elvileg ilyen hálózat, vagy max kis részén, sőt van olyan része a városnak, ahol ki sem hozzák, mert nem éri meg, pont múltkor panaszkodott vki.

(#135342) tobias40


tobias40
veterán

[link] Erre vki esetleg? ;]

(#135343) Kiskutya válasza freeknight (#135340) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez az nálam is réz kábel van. Ha lenne 4g gyorsítás meg az is jó lenne de ahogy írtam az is gyenge! Még a netflix se bír jönni 15.56-on max 11-en....... Már rég megoldottam volna valami jó mobil nettel de így.... És egyre fájóbb a gyerek egyre többet néz mesét YouTube-on és már a mi filmezésünk kilőve! Kész kőkorszak az egész!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#135344) tobias40 válasza Kiskutya (#135343) üzenetére


tobias40
veterán

Miért nem próbálod meg a flottás mobilneteket?
Én is használtam pár hónapig de aztán jött az optika szerencsére! :R

(#135345) snyper990 válasza tobias40 (#135344) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nincs normális lefedettség arrafelé, akkor azzal sem megy semmire

(#135346) Boond válasza Kiskutya (#135343) üzenetére


Boond
addikt

Nálunk kábeltv van ahhoz nem kell net :D Meg ha otthoni hálózatról(/offline) nézne bárki bármit ahhoz sem feltétlen...

csak a youtube létezik? :D

(#135347) Kiskutya válasza Boond (#135346) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hagyományos sat tv max elalvásra használjuk. Netflix, hbo go, amazon prime, twitch illetve YouTube ami megy.

Tobias40 jó lenne ahogy írtam is de az is hulladék....

hmm...

(#135348) tobias40 válasza snyper990 (#135345) üzenetére


tobias40
veterán

Megtudja nézni hogy merre vannak a tornyok a házához közel,nálam működött és a sebesség is jó volt,talán havi 5000 ft-ért korlátlan nettel,nem rossz sztem ha nincs jobb megoldás.
Persze az csak akkor derül ki ha kipróbálja de ha közelben van adó torony akkor jó eséllyel működik,mert vidéken nem annyian használják ilyen célra...
Ez az én véleményem... ;]

(#135349) Kiskutya válasza tobias40 (#135348) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nincs, már a t is volt kint 2x bemérni 4g gyorsításhoz az se lehetséges.

hmm...

(#135350) Boond válasza Kiskutya (#135347) üzenetére


Boond
addikt

A sat tv az nem kábeltv... (techni9logiailag más). Az, meg hogy kinek mire jó... az már egyéni soc probléma.. nekem elalvásra biztos nem...) Csak azt mondtam, hogy nem csak a net létezik lehet attól függetlenül is élni, és találni dolgokat...

Volt hbo go-m... lehet nekem voltak "nagy elvárásaim", de hogy 1 db azaz 1 darab műsort sem találtam rajta... az azért durva... jobb híján néztem egy 10 perces rövidfilmet, amit már láttam.

Telekom moziklubjában több érdekesség volt, mint a hbo go-n. (pár évvel ezelőtti a hbo go story).

Nem kell jönni feltétlen ezzel, hogy van ezer+1 streaming... ez esetben pl a kábeltv-n előbb találtam volna vmit, ha annyira akartam volna... (nem csak rtl stb létezik ám).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.