Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135651) Kekmen válasza dpeti86 (#135650) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ez nem hiba. A címtartományok még abból az időből származnak, amikor DSL volt, így készültek el a címfordítások az IP-re. Teljesen felesleges munka lenne megváltoztatni szerintem.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#135652) prisz válasza Kaba (#135643) üzenetére


prisz
aktív tag

Akkor elbeszélünk egymás mellett. Szvsz. amig a konkurencia nem emel, és ahol érdemben van a telekomnak konkurense, ott tuti biztos, nem nyúlnak hozzá az árképzéshez. Ahol pedig egyedüli szolgáltatók konkurens nélkül, ott várható az áremelés.

(#135653) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !
Optikai bekötésnél ha tv-t és internetet kértem, hány eszközt fognak hozni? Gondolom lesz egy router, három vevő egység a 3 tv-hez...Lesz esetleg valami digitális elosztó vagy mindent egybe wifi router? Hálás lennék, ha valaki leírná, hogy mennyi kábelnek kell keresztül kasul mennie, hogy előre rákészüljek a födém átfúrásokkal. Gondolom oszlopról jön egy kábel a dig. osztóig, onnan 3 a vevőegységekig (gondolom ilyen utp jellegűek),meg esetleg egy saját bekötés az asztali gépig, hogy az fix legyen.....Én úgy számolom, hogy ahol az optikai vékony kábel bejön a padlásról, ott mellette 3 kábel vissza is megy, hogy a padlásról legyenek a különböző szobai vevőegység bekötések. Sok mindent nem találtam erről a neten. Ha két eszköz kell, akkor azok fizikailag egymás mellé kerülnek. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#135654) Kaba válasza satee76 (#135653) üzenetére


Kaba
veterán

Optikai kábel megy az ONT-ig(modem).Abból mennek az UTP kábelek a 3 tévés boxba.(lesz 4 eszközöd összesen).
A bejövő optikai kábel helyén visszavezetni az UTP kábeleket úgy célszerű,ha nincsen rajtuk a csatlakozó dugó,mivel így túl nagy lyuknak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#135655) snyper990 válasza prisz (#135652) üzenetére


snyper990
őstag

#135653 satee76: Jól gondolod. Az optikai kábel bejön az ONT nevű „mindent egybe wifi router”-modembe, ami (a legegyszerűbb és biztosan hosszútávon működőképes megoldással) UTP kábellel csatlakozik a vevőegységekhez (set top boxokhoz). Minimum 4 Ethernet port van az ONT-n, úgyhogy az asztali gépet is rá tudod majd kötni.
Ha nem akarsz saját wifi routert (amihez már Technicolor - 4 portos - ONT esetén egy switch is kellene, vagy a routeredből kellene továbbvinni a kábelt a géphez), az ONT-t érdemes a ház olyan pontjára tenni, ahonnan az egészet lefedi (80-100 m²-es házhoz elégnek kéne lennie, ha nem sok és nem túl vastag fal van). Ha saját routert is akarsz, akkor az ONT-t vagy a gép, vagy valamelyik TV mellé érdemes rakatni, és akkor az egyik UTP lehet rövid, és annyival is kevesebb megy át a födémen, kisebb lyuk is elég :)

Szerk.: félrement a címzés :)

[ Szerkesztve ]

(#135656) frenk74 válasza Voice24 (#135639) üzenetére


frenk74
tag

RTL hd időnkénti akadás nálam is van. Szerintem ezzel oldották meg a hang elcsúszást 😁. Az akadásnál megszakad az adás és újra minden szinkronba kerül (csatornaváltás is ezt csinálja, csak tovább tart).

(#135657) Top cat válasza Boond (#135623) üzenetére


Top cat
őstag

Honnan tudod, hogy emelkedik kaptál róla értesítést?

#135656 frenk74
Nálunk is megvan még az RTL hanghiba.

[ Szerkesztve ]

(#135658) Kaba válasza Top cat (#135657) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet a tv szolgáltatása nem a Telekomtól van,mivel kábel tévét írt.
Az utolsó számlád alján találod a változásokat.Ott megnézheted,hogy valamiben érintett vagy.

[ Szerkesztve ]

(#135659) Top cat válasza Kaba (#135658) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy nem a T-től van neki.
Azért kérdeztem mert a számla végén, 2022. március 1-jei hatállyal vannak áremelkedések.
IPTV-nél csak a Közszolgálati csomagnál lesznek emelések.

(#135660) Obendi válasza frenk74 (#135656) üzenetére


Obendi
csendes tag

Az RTL HD-nél a Digi tányéroson is csúszik a hang kb. 2 hete, ezek szerint nem szolgáltatótól függő a hiba.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#135661) satee76 válasza Kaba (#135654) üzenetére


satee76
aktív tag

Köszi :R
A "dugo" kérdés majd a szakiké, gondolom a méretre vágott ,bevezetett kábeleket helybe készítik el.

snyper990: neked is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#135662) patrikcoc válasza Obendi (#135660) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ott azért csúszik, mert a Direct One így adja fel (szolgáltatói hiba) már 2 hete, a T-n pedig a hangcsúszás egy elkapcsolás-visszakapcsolással megoldható (szoftveres hiba), az időnkénti akadozás pedig a T hibája. DIGI kábelesen nincs gond.

(#135663) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Ismerősnél az egyik szobában nem átjárható már a kábelcsatorna a falban és fúrni nem enged semmit a bekötésnél.

Szerintetek működik az a verzió is, hogy a wifi meshből, amiből nekem 1 db feleslegessé vált odaadom neki és úgy beállítva használja, hogy a modem jelére felmegy valamilyen módban (akár mint egy jeltovábbító) és a tv adás is megy vele abban a szobában ahol nem lehet kábelezni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135664) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok,

próbáltam váltani IPTV-ről androidos box-ra, de azt mondta a telekom, hogy technikai okok miatt nem lehetséges váltani. Optika van behúzva, 2000/1000-es nettel, szóval ezt nem gondolnám akadálynak, van valakinek valami tapasztalata ennek az okáról? Az ügyintéző kislány nem volt képben, hogy mi a gond. Előre is köszi.

(#135665) Kaba válasza tomiika (#135664) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd újra a 1414-et,vagy rendeld meg a chaten,másik ügyintéző biztosan megoldja.

(#135666) an0ny


an0ny
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: valami perverz indíttatásból ráfanyalodtunk a tvműsorra (iptv) és a box áram alá helyezése után csak fogaskerék van nem változó sávval alatta, majd piros x. Ont pppoe passthrough-ban, csak a router tárcsáz, imgp port4 en engedélyezve, működött is hónapokig de most volt egy hosszabb szünet, hogy nem kellett/érdekelt az iptv így áramtalanítva volt a box. Mi lehet a megoldás? Már visszakötöttem közvetlenül ontra is de semmi. Köszi!

(#135667) Kaba válasza an0ny (#135666) üzenetére


Kaba
veterán

Az ONT is legyen áramtalanítva.Amikor az ONT üzemképes,akkor legyen a box is indítva.A boxot próbáld egy másik portba dugni.Amennyiben nicsen változás,akkor kérdezz rá a 1414-en.

[ Szerkesztve ]

(#135668) DevKiller válasza an0ny (#135666) üzenetére


DevKiller
senior tag

A piros X általában box hiba.
ha a Kaba által leírtak nem segítenek, még egy resetet meg lehet próbálni, ha az sem akkor hibabejelentés.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#135669) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Tévé vásárlása esetén van-e lehetőség extra garancia és/vagy készülékbiztosítás vásárlására? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#135670) Kaba válasza tylerddd (#135669) üzenetére


Kaba
veterán

A készülék megrendelésével/megvásárlásával egyidejűleg tudsz extra garanciát/biztosítást kötni.
A későbbiekben már csak az üzletben tudsz utólag biztosítást kötni a sérülésmentes készülék és a számla bemutatásával 365 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#135671) blackmajesty válasza Kaba (#135670) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Utólag (csak üzletben) csak SIM képes eszközre lehet Készülékbiztosítást kötni, TV-re a Telekom garancia biztosítás köthető, amit csak a megrendeléskor lehet megkötni, utólag nem!

(#135672) Kaba válasza blackmajesty (#135671) üzenetére


Kaba
veterán

A válasz nem a tévékre vonatkozott,hanem általában a Telekomos készülék biztosításokra.

[ Szerkesztve ]

(#135673) blackmajesty válasza Kaba (#135672) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Van a készülékbiztosítás, amit csak sim képes eszközre lehet kötni, ez köthető a vásárlás után is 365 napig.
Van a telekom garancia biztosítás, amit csak nem sim képes eszközökre lehet kötni, amit csak a szerződéskötéskor lehet megkötni.

És választ írtál, szóval joggal gondolhatja mindenki, hogy a kérdezőnek ment arra, amit kérdezett.

[ Szerkesztve ]

(#135674) takikacska


takikacska
csendes tag

Van valakinek infója arról hogy ha megszüntetek egy régi előfizetést de a t-online e-mail cimekre még szükségünk lenne akkor azok valamilyen módon megtarthatóak-e?

Természetesen dijazás ellenében.

(#135675) Kaba válasza takikacska (#135674) üzenetére


Kaba
veterán

A net megszűnésével az email cím is megszűnik.(elvileg még 6 hónapig biztosítják)

[ Szerkesztve ]

(#135676) AnonymusX válasza Kaba (#135675) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Pontosabban a net megszűnésétől számított 6 hónapig még biztosítani kell a hozzáférést kérésre.

Pont ma jött ki egy jó kis cikk az ITCaféra.

(#135677) Boond válasza katsazoli (#135637) üzenetére


Boond
addikt

Én csak ezek az infók miatt nézem elsősorban. + korábban volt gondom a számlával 1 éve...

"#135638) prisz"

A Satnál 150 forinttól kb 500 forintig terjed a emelés mértéke.

Nálunk kábeltv-nél 400 ft ot emelnek februártól. Az egyébként reális, hogy ha kötök most hűséget, akkor az is változik februártól? (üfsz-es ezt mondta, hogy mindenkinek emelik akár van hűség, kár nincs). Az már bőven egy havidíj ára+ még pár százas.

(#135678) Boond válasza Top cat (#135657) üzenetére


Boond
addikt

Igen kaptam írásban. Februári csekk már 4400 (400 ft plussz). (i-tv zrt / helyi partnere. De árképzés gondolom előbbi intézi.) Ettől még nem cserélném le őket... megéri így is a dvb-c (és, hogy nincs egy kötelező box, net stb, csak a sajátjaim).

(#135679) tylerddd válasza Kaba (#135672) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, a válasz arra, de a kérdés nem :DDD Telefonra kötöttem már, tudom hogy működik. Én kimondottan a tévére kérdeztem rá. De nem kötekedésnek szánom!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#135680) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Korábban hozzá lehetett férni a mail címekhez, jelszavakhoz, mindenhez.
Most miért nem lehet? (nem látok semmit adott szolgáltatáson belül..)
e-mail jelszavat akarok változtatni, mert feltörték (nem magyar) és hozzá is fér. (GMAIL fiókokhoz nem, csak Telekomos fiókomhoz) :U

Most Online Chaten intézem...hátha :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#135681) citkar válasza prisz (#135602) üzenetére


citkar
addikt

Hasznos volt, így nem hullik szét a felület, köszi!

(#135682) Davidkoma


Davidkoma
tag

Üdv!

Otthoni/vezetékes szolgáltatással illetve az ehhez kapcsolódó szerződéssel lenne problémám.

A Telekom sms-ben „üzenget” heti 1x, tehát nem túl rámenősen, de egyelőre kitartóan.

Az jött kétszer, hogy a a szolgáltatással kapcsolatban xxxx Ft tartozásom van, amiről fingom sincs, hogy mi lehet, csak egy szerződésszámot írtak.

Ehelyett most azt „üzenték”, hogy a felmondott szolgáltatáshoz kapcsolódó eszközt juttassam vissza, akár a Postán keresztül is, három napon belül az sms bemutatásával ingyen is megtehetem. (Ebből legalább már ennyi sejthető, hogy valami netes cucc lehet)

Amit tudtam, összeírtam és elküldtem az ügyfélszolgálat e-mail címére még a múlt héten, de hát még annyi se jött válaszként, hogy: bakfitty, vagy legalább elolvastuk... :F

Tehát az a kérdésem, hogy látok egy szerződésszámot, ezt gondolom nem firtathatom, hogy mégis hová és kinek a nevére szól?

Illetve ki az a konkrét személy / illetékes elvtárs / alcsoport, akihez küldhetem az e-mailt ?
Tudom, Koltai Róbertnek. :DDD

Mielőtt jönne a lebaltázás, hogy: „mééé nem híívod a 1414-et” vagy valami hasonlót, gyorsan leszögezem ,hogy nem vagyok Telekom-ügyfél (legalábbis nem tudok róla :D )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#135683) Boond válasza Davidkoma (#135682) üzenetére


Boond
addikt

Korábban is a tiéd volt a szám? Ha nem akkor lehet az előző tulajt keresik...

(#135684) Winne válasza Winne (#135663) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre vki?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135685) Davidkoma válasza Boond (#135683) üzenetére


Davidkoma
tag

Enyém volt, ez egy telenoros prepaid sim, amit még ~15 éve vettem, különélő nagyszülő részére.

Talán 1-2 évig volt nála max. (nem vált be) utána hozzánk került.
Viszont az említett rokon biztos, hogy nem "szerződőtt" anno ezzel semmire, már kilenc éve meghalt (92 évesen.)

Mióta nálunk van, soha nem volt róla semmilyen szolgáltatás sem aktiválva, tehát nem jön a képbe az, hogy valahol ezt a mobilszámot bármihez is felhasználtam volna.
Arra van az általam használt vodás sim)

(#135686) prisz válasza Winne (#135663) üzenetére


prisz
aktív tag

Akkor inkább powerline. Nálam évek óta teszi a dolgát. Ne vacakoljatok wifivel, nem lesz stabil, lutri az egész.

(#135687) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek már kérlek nekem.
Lecserélte a telekom az otthoni szolgátatáshoz tartozó huawei modemet egy Technicolor FGA2233 routerre.
A problémám az hogy a Synology NAS-t nem érem el FTP-n keresztül azóta.
A Wan services résznél beállítottam a 21-es portot de semmi.
80-as port jól megy de FTP-n "connection tiime out".
DMZ-t nem találok benne.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135688) snyper990 válasza Gabee8 (#135687) üzenetére


snyper990
őstag

FTP-n az adatátvitel szabvány szerint a 20-as porton megy (de kell a 21-es is neki), azt is továbbítsd próbaképp
DMZ nincs benne, a teljes porttartományt viszont lehet továbbítani, azzal lényegében ugyanazt éred el

(#135689) user12 válasza Gabee8 (#135687) üzenetére


user12
őstag

Online port scanner-ral nézd meg, hogy valóban nyitva van-e a port.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135690) Gabee8 válasza user12 (#135689) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Köszi a tippet kipróbálom.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135691) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Szia! Engedélyeztem de ezt írja ki: 20-22-ig lekérdezve.
20/tcp closed ftp-data
21/tcp open ftp
22/tcp filtered ssh

Ha a 21-et off ra állítom akkor "filtered"-et ír ki nem close.t.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#135692) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Nemrégen lakóhely változás miatt telekomosok lettünk, mivel ahol lakunk csak a T-nek van kábele (habár azon a Voda is tudna szolgáltatni).

1000/200-as netet be is kötöttük és alapvetően jól is muzsikál. Viszont 2-3 óránként mindig előfordul, hogy kb 2-3 percig nincsen internet egyáltalán.

Először azt hittem, hogy a saját routerem okozza a problémát, de most már kábelen vagyok (a házban jópár szobába be van húzva kábel), és meg is van a sebesség (most a speedtest 927/211-et mutat 8ms ping mellett, és stabil, nem "fűrészel"), de ez a szakadás továbbra is jelen van, és elég idegesítő sajnos.

Mit lehetne tenni?

Kaptam a T-től egy Wifi-s modemet, de a Wifi-s részét nem használom, vagyis nekem egy egyszerű modem is jó lenne, csak ezek a szakadások szűnjenek meg.

Ötlet, javaslat?

(#135693) prisz válasza laci06 (#135692) üzenetére


prisz
aktív tag

Ilyenkor az iptv is "elhasal"? Ez a 2-3 perc, gyanús, hogy a hgw(router) újraszinkronizál. Gyanítom hálózati hiba lehet, jó lenne egy jelszint a hgw-ből, de inkább jelentsd be hibára.

[ Szerkesztve ]

(#135694) Boond válasza Davidkoma (#135685) üzenetére


Boond
addikt

Én h jól emlékszem egy telefonszám hozzáadásához, küld hitelesítési sms-t. Vagy ez a lehetőség van. Vagy vmilyen hiba. Hívd nyugodtan a 1414-et, mond el a problémádat, felfognak venni egy hibajegyet/panszt, elérhetőséget kérnek, és utána fognak nézni. Ha emailezgetsz az sokkal lassabb csatorna általában.

(#135695) laci06 válasza prisz (#135693) üzenetére


laci06
senior tag

Ezt valahogy meg tudom én nézni? Vagy ehhez mindenképpen kéne valaki a T-től aki megnézi?

A TV-t sajnos még nem használjuk, vagyis a készülék csak ma fog megérkezni, és a hétvégén tudjuk felrakni a falra-kipróbálni majd.

Amúgy a probléma akkor szerinted a T-nél van, vagy pedig esetleg itthon nálam? Ez a 2-3 percet nem értem én sem, vagyis tényleg kb 3-4 óránként, és mindig ugyanannyi idő nagyjából érzésre. Sosem volt még olyan, hogy 5 percnél tovább tartott volna, és sosem volt olyan sem, hogy csak pár másodperc lett volna, mindig egy pár perces intervallum.

Ami meg fura, hogy amúgy meg tényleg volt már, hogy letöltéssel huzamosabb ideig is stresszeltem a hálózatot, és meg sem kottyant, szal még csak nem is terhelés függő.

[ Szerkesztve ]

(#135696) prisz válasza laci06 (#135695) üzenetére


prisz
aktív tag

A hgw seggén, vagy oldalán, van a belépési felh.név, jelszó. Az elérés 192.168.0.1 vagy hasonló, az is ott van. Bepötyögöd, belépsz, elvileg a hálózat menü alatt ott kell lennie frekvenciák, vagy hasonló. Abban a menüpontban, lesz rengeteg ocsmány szám, és felsorolás. Na azik kellenek. Milyen hgw-t vittek? Sagem, vagy kaon?

(#135697) viktorhu válasza laci06 (#135695) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem volt ilyenem évekkel ezelőtt, talán újra is indult ilyenkor a modemem, erre már nem emlékszem biztosan. Bejelentettem, látták a szakadozást a logban, kijött a szerelő, eltöltött vagy egy órát a lépcsőházi szekrénynél, aztán elmúlt a probléma.

(#135698) Essejó válasza citkar (#135595) üzenetére


Essejó
veterán

Konkretizáljuk, milyen Nas?
Mert pl a Synology képes magának IP-t lekérni, és azt fixen használni úgy, hogy a HGW-n nincs neki beállítva fix IP. Ráadásul a fix IP-t elvileg DHCP-n kívül szokás foglalni, de a nálam levő Sagem 3890v3 nem enged DHCP-n kivüli foglalást, csak azon belül. Viszont a Nas simán lekéri magának DHCP-n kivülre az IP-t, és használja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#135699) user12 válasza laci06 (#135695) üzenetére


user12
őstag

Ilyenkor az iptv is "elhasal"?

Ha megáll az IPTV adás IS, akkor nagyobb a gond. Jelentsd be hibára.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135700) KubanitoS válasza laci06 (#135695) üzenetére


KubanitoS
veterán

A helyedben nem agyalnék ennyire a dolgon. Jelentsd be hibára és oldják meg.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.