Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135351) Kiskutya válasza Boond (#135350) üzenetére


Kiskutya
veterán

Képzeld moziklubb sincs mivel ip tv-re a sávszélesség miatt nem lehet előfizetni. (kábel tv sincs így hátha érted) A sat tv-t meg szintén nem fejlesztik már egy ideje. És attól hogy te elvagy a kábel tv-vel én szeretném élvezni a többi lehetőséget. Mindenkinek más a tévézési szokása. A minőségről nem is beszélve egy netflixen dolby vision-be atmos hanggal szerintem élvezetesebb a filmezés. (lenne ha lenne normális hálózat)

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#135352) Kiskutya válasza Boond (#135350) üzenetére


Kiskutya
veterán

És akkor még arról nem is írtam hogy többet fizetek a szarért mint városban a minőségért kellene.

hmm...

(#135353) otvoslajos


otvoslajos
csendes tag

Sziasztok! Hogyan tudom a Technicolor FGA2233 routert bridge módba kapcsolni, vagyis, hogy a saját routerem irányítsa az internetet?

(#135354) tobias40 válasza Kiskutya (#135349) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem a telenoros kártyával jó volt,lehet szerencsém volt...

(#135355) kali válasza otvoslajos (#135353) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Bridge módba nem tudod, itt olyan lehetőség van, hogy bekapcsolod a PPPoE PT módot és a saját routered (is) betárcsáz.
Találsz még esetleg olyan infót, hogy az ONT-n direkt rosszul kell megadni a belépéshez szükséges felhasználói adatokat, akkor az nem tárcsáz, de ezt helyén kell kezelni.

(#135356) otvoslajos válasza kali (#135355) üzenetére


otvoslajos
csendes tag

Tehát ezzel elérhető az, hogy ne a hálózat hálózaton keresztül lássak pl. egy NAS-t, hanem a saját routeren át tudjam kezelni az internet felől?

(#135357) Kiskutya válasza tobias40 (#135354) üzenetére


Kiskutya
veterán

Hely függő nekem is telenor a mobilnet az is 10-15 között mozog. Az a durva hogy pl komlóskán a hegyekbe 150m-val ment a telenor. Kisvárda mellett meg se normális vezeték se mobilnet.

hmm...

(#135358) tobias40 válasza Kiskutya (#135357) üzenetére


tobias40
veterán

Tornyokat kell keresni a közelben hogy van-e,attól függ sok minden de ez már ide nagyon off!

(#135359) Kiskutya válasza tobias40 (#135358) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha van valami ötleted szívesen fogadom írj privátba. Mar 4 éve szenvedek ezzel a fos nettel és minden évbe csak annyit kapok hogy várjak mert lesz fejlesztés. Legalább mondanák azt hogy szarunk arra a településre ha ennyire fontos a net akkor költözzön el mert soha nem lesz normális net.

hmm...

(#135360) Boond válasza Kiskutya (#135351) üzenetére


Boond
addikt

Te nem értesz engem. Nekem a kábel tv DVB-C (azaz koax). Tök mind1 annak van-e net vagy sem. A sat-nak is mind1, van-e net vagy sem, mert az meg műholdról kapja a jelet.

Egyedül az iptv az ami nethez kötött... De még ott is vannak lehetőségek..pl előre letöltöd. (nem iptv- hanem net esetén) és offline nézed. Esetleg máshol töltöd, és és nem otthon. Vagy megkérsz valakit... stb... ha karja vki meg tudja oldani.

"És akkor még arról nem is írtam hogy többet fizetek a szarért mint városban a minőségért kellene. "
Összességében nem sokkal több most az optika 1 gigabit, mint előtte volt a papíron 100-as, de gyakorlatban fele akkor net.

[ Szerkesztve ]

(#135361) #46824192 válasza Kiskutya (#135359) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mindíg azt kell kamuzni amit az ügyfél hallani akar.
Kb. ennyi a sztori.

(#135362) satee76 válasza Kiskutya (#135352) üzenetére


satee76
aktív tag

Azért fizetsz többet, mert nincs konkurencia...én tudom, nekem most fogják behúzni az optikát ami 1000/1000 lesz kábel tv-el és alig 1500 HUF-al több mint a mostani 30/1-es net gyorsítóval meg a családi SAT tv (én mondjuk 6 éve lakom itt és várom a csodát...ami most megtörténik...)

Boond:Azért ezt a letöltögetés dolgot te se gondolod komolyan 2022-ben. Meg a rack, pendrive-os szaladgálást máshol töltés, másolás...ez elment még úgy10éve...tán még esetleg a videó kölcsönzőbe is látnál "jövőt" :D

[ Szerkesztve ]

(#135363) Boond válasza satee76 (#135362) üzenetére


Boond
addikt

Látnák hát... a netflix is így indult :P
És nézd mi lett belőle :D

Amúgy, lehet neked szájönsfiksőn (direkt), de még most is vannak olyanok, akik netes streameket vadásznak, és reklám hegyeken verekszik át magukat, hogy lássanak ezt vagy azt...

Amíg mondjuk 10 éve órákat, vagy napokat kellett vmire várni, az most pár perc, nem hiszem, hogy ne lenne legalább 1 olyan haver pl... akár baráti akármi közben is... -akár youtube-ról akár máshonnan...

[ Szerkesztve ]

(#135364) dani0113 válasza patrikcoc (#135325) üzenetére


dani0113
senior tag

Én is emiatt kerestem rá a fórumra most, mert kb 1hete nekem is pár percenként be-be akad a kép/hang... először azt hittem nálam a gond, de miután visszatekerve is ugyanott akadt már tudtam, hogy náluk lesz. Kérdés, mikor kezdenek ezzel valamit.. :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#135365) Ctrl+Alt~Del válasza Kiskutya (#135343) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tudom, hogy hülyén hangzik, de ha minden kör bezárul, akkor költözni kell és kész.

W | W | H | W | W | W | H

(#135366) Kiskutya válasza Boond (#135360) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azzal hogy neked kábel tv van nekem mivel lesz jobb? Azt meg nem gondolod hogy 12 óra munka után család mellett még rohangálni akarok valakihez hogy egy filmet átmásoljak...... Sokkal kényelmesebb egy gombnyomás. Pl netflix. Engem csak az bosszant hogy hú de fasza ebben az országban minden erre rohadt nagy szakadékot vannak települések között. 4 éve visszamentem az időbe technikailag vagy 20 évet... És ígéret van cselekvés semmi....

hmm...

(#135367) Kiskutya válasza Ctrl+Alt~Del (#135365) üzenetére


Kiskutya
veterán

Így van csak ahogy fentebb írtam akkor mondják azt hogy te paraszt ne várj mert nem fejlesztünk arra.... Minden évbe azt a választ kapom hogy várjak mert lesz fejlesztés. A legutóbb október környékén kérdeztem rá akkor azt mondták 2022 áprilisig minden területén ahol van réz kábeles hálózat meg lesz az optika. Nagyon kíváncsi vagyok de sok esélyt nem látok....

hmm...

(#135368) #99618560


#99618560
törölt tag

Van arra megoldás,hogy csoportokba gyűjtsem a csatornákat?
Androidos tv-box van .

(#135369) salapp


salapp
addikt

Ha mostanában egyre gyakrabban, ma reggel már konkrétan van, hogy 10 másodpercenként, elmegy a wifi (csatlakoztatva, nincs internet/nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz/nincs elérhető hálózat), az a kombinált modem-router hibája lehet?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135370) Kaba válasza salapp (#135369) üzenetére


Kaba
veterán

Áramtalanítás újraindítás megvolt?
A wifire nincsen garancia,amennyiben vezetéken rendesen működik az eszköz,akkor saját router beszerzése lenne célszerű,ha vezetéken sem működne,akkor jelentsd be hibára.

[ Szerkesztve ]

(#135371) Kaba válasza #99618560 (#135368) üzenetére


Kaba
veterán

Kedvenceket tudsz szerkeszteni,olvasd el a 125386-os hsz-t.

(#135372) csabi0805 válasza Voice24 (#135324) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Nálunk is ez a helyzet.Tegnap is csinálta.
Biztos valami központi hiba.

(#135373) Keef_Lee válasza Kaba (#135371) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem nem androidos van ugyan, de nagyon jó lenne, ha nem egyetlen kedvencek lehetőség lenne csak.
Van erre valami esély?
(Egyébként a Kedvencekre és vissza váltás is körülményes, és nem is mindig sikerül a boxnak elsőre.)

(#135374) salapp válasza Kaba (#135370) üzenetére


salapp
addikt

Persze, már többször is újraindítottam. Ugyanaz a helyzet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135375) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Magenta 1-es csomagom van a Telekomnál, próbáltam a héten már többször is díjcsomagot váltani, de mindig ezt az ablakot dobja fel. Ez vajon mitől lehet? Én nem új szolgáltatást szeretnék rendelni, hanem a meglévőt változtatni. Ez valami bug? Előre is nagyon köszönöm! :R

(#135376) Kaba válasza Ronam (#135375) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom fiókban a kívánt dijcsomagmódosításra kattintva elvileg mennie kellene.
Amennyiben nálad ez nem működik,akkor a chaten vagy a 1414-en is megteheted.

[ Szerkesztve ]

(#135377) Ronam válasza Kaba (#135376) üzenetére


Ronam
addikt

Próbáltam már mindenhogy, de nem megy.. Megpróbálom akkor telefonon, köszi!

(#135378) Puro válasza Kiskutya (#135367) üzenetére


Puro
aktív tag

Nekem most azt mondták ez év végére le lesz cserélve optikára. 2015-ben sim csere miatt be kellett mennem az üzletbe, rám akarták tukmálni az adsl, mondtam nem kell. Utána azzal jöttek, hogy ezen a területen 2020-ra lesz optika :D

(#135379) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Adott egy Sercom Speedport Plus T-s router.

UPNP-t szeretném bekapcsolni rajta, de bepipálom, elmentem, azonban nem marad bent a pipa.

Újraindítottam, megpróbáltam újra, de akkor sem maradt bekapcsolva.

Mit tudnék tenni?

Köszönöm!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#135380) tylerddd válasza Keef_Lee (#135373) üzenetére


tylerddd
veterán

Igazából az a vicc, hogy ha kiválogatod a kedvenceket és azokat jelenítteted meg, akkor is a Guide menüből kell választanod, mert ha a csatornaváltó gombbal lépkednél, akkor ugyanúgy minden csatornát megjelenít :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#135381) user12 válasza Thomas1 (#135379) üzenetére


user12
őstag

Semmi egyebet.
Valószínűleg szoftveres bug

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135382) Thomas1 válasza user12 (#135381) üzenetére


Thomas1
őstag

Hmm, az nem jó.

Van mögötte egy ASUS RT57.
Ha azt berakom DMZ-be fix IP-vel, akkor működhet azon keresztül?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#135383) user12 válasza Thomas1 (#135382) üzenetére


user12
őstag

Nem valószínű, illetve kérdéses

Miért nem állítod pppoe passthrough módba a modemet és csatlakozol az Asus routerrel?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135384) citkar válasza user12 (#135383) üzenetére


citkar
addikt

Lehet IPTV-je van (sokszor nincs más).

(#135385) user12 válasza citkar (#135384) üzenetére


user12
őstag

optika/DSL esetén simán át lehet állítani passthrough-be, nem befolyásolja az IPTV szolgáltatást

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#135386) Kiskutya válasza Puro (#135378) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szép.... :D

hmm...

(#135387) Thomas1 válasza user12 (#135385) üzenetére


Thomas1
őstag

Valóban IPTV miatt sem akartam volna, valamint lakásfelújítás miatt jelenleg albérletben vagyunk, itt nem tudom a bejelentkezési adatokat.
És ahogy ismerem a tulajt, szerintem ő sem...

Más megoldás esetleg nincs?
Kellene az UPNP...

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#135388) Kekmen


Kekmen
senior tag

'21 november 30. óta van szolgáltatásom, számlát még nem kaptam. Mi itt a trend, mikor szokták küldeni?

szerk.: Elektronikusan kértem, tehát a honlapon és az appban nézegetem.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#135389) salapp válasza Kaba (#135370) üzenetére


salapp
addikt

Vannak bevett módszerek, amikkel lehet ezen javítani? Pl. fix IP címek rögzítése az egyes csatlakozó eszközökre...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135390) tobias40 válasza Kaba (#135371) üzenetére


tobias40
veterán

Androidos box-on van kedvencek és lehet szerkeszteni? :U

(#135391) Kbali válasza tobias40 (#135390) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, van

(#135392) Kaba válasza Kekmen (#135388) üzenetére


Kaba
veterán

A számla mindig utólag jön.A következő napokban fogod kapni.

(#135393) tobias40 válasza Kbali (#135391) üzenetére


tobias40
veterán

Eddig nem arról volt szó hogy a droidosban nincs se kedvencek sem pedig szerkesztési lehetőség? :U
Megkerestem a hszt [link] ez most akkor az új telekomos box felülete?

(#135394) Kaba válasza salapp (#135389) üzenetére


Kaba
veterán

A wifin úgy tudsz segíteni,ha szétválasztod a 2,4 és 5-öt külön megnevezéssel.
Amennyiben kábelen sem normális a működés,akkor jelentsd hibára.

(#135395) Kaba válasza tobias40 (#135393) üzenetére


Kaba
veterán

Mindig is ílyen volt a felület a Smartboxnál.Kedvenceket be lehet jelölni,de csatornasorrendet nem lehet szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#135396) salapp válasza Kaba (#135394) üzenetére


salapp
addikt

Én az 5-öst eleve deaktiváltam, szóval ezzel nem lehet gond.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#135397) Kbali válasza tobias40 (#135393) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen az, de ahogy írva vagyon, nem a legkönnyebb használni

(#135398) kali válasza otvoslajos (#135356) üzenetére


kali
legenda

Megoldható az is.

(#135399) Kaba válasza salapp (#135396) üzenetére


Kaba
veterán

Próbáld a wifit ki és bekapcsolni, és állítsd a security mode-ot WPA2-re,ha továbbra sincsen változás,akkor jelentsd hibára az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#135400) kali válasza salapp (#135369) üzenetére


kali
legenda

A Wi-Fi kapcsolatot nagyon sok tényező befolyásolja.
Érdemes például feltérképezni a környezetet az elérhető idegen hálózatok tekintetében és szükség esetén manuálisan beállítani az ideális csatornát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.