Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136151) FalseEar válasza Kaba (#136150) üzenetére


FalseEar
újonc

Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#136152) Luigi962 válasza FalseEar (#136151) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem is Technocolor a router és atom stabil. A wifije is beszór simán 80 nm-es belvárosi lakást ahol azért van falvastagság is bőven! Nem lesz gondod vele.

(#136153) tobias40 válasza FalseEar (#136148) üzenetére


tobias40
veterán

Csak én nem értem hogy miért kellett neked a 2000/1000-es net ha neked bőven elég az 1000/1000?
Értem hogy nem sokkal drágább a nagyobb,de mi indokolja a váltást?
Félre ne érts nekem is 2000-es csomagom van és nem használom ki csak néha,csak érdeklődöm a váltás okáról... :R

(#136154) Kaba válasza tobias40 (#136153) üzenetére


Kaba
veterán

Írta,hogy párszáz forinttal drágább,(nála a fő ok vélhetően),de lehet mást is megnevez majd.
van aki azért vált,hogy egy új ONT-hoz jusson,
egy esetleges későbbi használat lehetősége is lehet az okok között,
végül,de nem utolsósorban a 2000/1000 jobban hangzik :) .

[ Szerkesztve ]

(#136155) tobias40 válasza Kaba (#136154) üzenetére


tobias40
veterán

De Ő nem akar másik routert,legalább is azt írja hogy neki jól megfelel a régi.
Márpedig ha nem vált routert akkor a 2000-es net sem jöhet létre,ezért kérdeztem.
Ő dolga nyilván csak kérdeztem..(nálam is 470 ft.-al drágább...)

[ Szerkesztve ]

(#136156) FalseEar válasza tobias40 (#136155) üzenetére


FalseEar
újonc

Volt már rá pár alkalom, hogy pl. ment a laptopon valami letöltés, közben ment a Playstation, Netflix, Telefonok és akkor azért lehetett érezni, hogy dolgozik a rendszer. Persze ez nem mindennapos, hanem ha összejött a család vagy barátok. Úgy gondoltam, hogy most ezen a 700 Ft-on nem múlik, hogy bebiztosítsam a dolgot. Ki tudja, hogy mit hoz a jövő :)

(#136157) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Adott a Sagem 5655-ös ONT, és utána van kötve egy saját TP-link router. A kérdés, hogyan tudom meg a TP-link IP címét, hogy be tudjak lépni a menüjébe?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#136158) AnonymusX válasza neo-geo (#136157) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A sagemcom menüjében szerepelnie kell, mint kliens. Azonban a TP-linknek érdemes volna fix IP-t beállítani, ami a Sagemcom DHCP tartományán kívül esik.

[ Szerkesztve ]

(#136159) Túzok22 válasza AnonymusX (#136158) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok linkelni pár optikás speedtest mérést? Arra vagyok kíváncsi, hogy nálatok milyen a ping érték. Nálunk 4-6 ms volt, de egy jó ideje az összes belföldi szerverre 12-14 ms-re nőtt.

AnonymusX nem neked akartam írni, csak véletlenül nem az új hozzászólás fülre kattintottam.

[ Szerkesztve ]

(#136160) patrikcoc válasza Túzok22 (#136159) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nálam a szokásos 8ms van (Somogy megye).
[link]

(#136161) pajibá válasza Túzok22 (#136159) üzenetére


pajibá
tag

Miskolc

(#136162) Winne


Winne
nagyúr

Urak tudtok arra megoldást, amihez nem kell semmi plusz kártya a gépbe, hogy iptv-s felvételt át tudjak másolni pc-re, hogy ott pörgetve tudjam nézni?

Van olyan felvevős iptv box típus, ami jobb, mint a társai? 3 félével is találkoztam a neten.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#136163) snyper990 válasza Winne (#136162) üzenetére


snyper990
őstag

Még ha lenne is, felvételt kinyerni, vagy nem a szolgáltató által kínált módon hozzájutni az általa elérhetővé tett tartalomhoz tudtommal minimum jogi szürkezóna, de inkább hajlik az illegalitás irányába, így ezen a fórumon szabályzatba ütközik az ilyenekre tett javaslat. Egyszerűen átmásolni pedig amúgy sem lehetséges.

Telekom TV Go nem járható út? Úgy tudom, azon keresztül is nézhetők a felvételek (vagy csak Telekom TV/androidos box esetén?), bár nem hiszem, hogy abban lehetne pörgetve nézni, de nem tudom, nem használom

[ Szerkesztve ]

(#136164) Túzok22 válasza patrikcoc (#136160) üzenetére


Túzok22
aktív tag

patrikcoc és pajibá, köszönöm. Mi 40 km-re lakunk Bp-től, így kicsit soknak tartom azt a 12-14 ms-et. Olyan, mintha valami oknál fogva egy ideje hatalmas kerülővel pingelne meg minden belföldi szervert beleértve a Bp-i szervereket is. Parancsorból, speedtest.net-tel, szelessav.net-tel is, cat6-os utp kábellel több eszközzel is és nincs saját router az 5670-es sagem mögött, a sagem volt már factory resetelve is. Eléggé érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#136165) zsoca29 válasza Túzok22 (#136159) üzenetére


zsoca29
tag

Nálam ennyi falun.

(#136166) #46824192 válasza snyper990 (#136163) üzenetére


#46824192
törölt tag

Úgy vettem észre ,hogy a tvgo felületen ugyanazok a feltételek a felvételekre és visszanézésekre ,mint droid boxon.

Kiegészítve azzal ,hogy kb minden csatorna azt írja, hogy a xyz korlátozások miatt a tvgo-n a műsor újraindítása nem lehetséges. Ugyanakkor a csúszkával meg simán az elejére lehet ugrani. Szóval a két dolog ellentmond egymásnak.

Én egyébként még mindig nem tudom hova tenni hogy, a két platformon miért más a szabályozás. Értem hogy az egyik online tv a másik meg "sima" tv. Viszont technológiailag ugyanaz.
Azt is értem hogy a tartalom tulajdonosa szabályozza ,hol és mi lehessen elérhető. Magát a szemléletet nem értem. A tvgo is nézhető nagyképernyőn és trükközés nélkül egyikből sem rögzíthető a tartalom.Trükközéssel megy gyakorlatilag mindkettő rögzíthető a droid box (hivatalos) korlátozása ellenére is.

(#136167) Kaba


Kaba
veterán

A Super Bowl alkalmából az Aréna4 sportcsatorna a 202009-es portofóliót megelőző régebbi IPTV előfizetők számára is elérhető lesz
Febr1-Márc1 között.
Az Eurosport 1 és 2 is elérhető lesz Febr1-Márc1 között mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#136168) snyper990 válasza #46824192 (#136166) üzenetére


snyper990
őstag

Biztos nem lenne szabad a csúszkával sem az elejére vinni... :DD
Viccet félretéve, szerintem a már oly sokszor és sok helyen látott jogi szabályozással való szerencsétlenkedés lehet a hátterében, aminek a végeredménye ismét az, hogy csak azt az elenyésző számú felhasználót nem érinti különösebben hátrányosan a dolog, aki vissza akar élni vele... A szemlélet tényleg érthetetlen, egy elavult, következetlen katyvasz az egész. Ilyen szempontból még szerencse, hogy a szoftverfejleszőik sokszor nincsenek a helyzet magaslatán (vagy valami kommunikációs zavar van a részlegek között), így nagy ritkán marad benne egy-két olyan baki is, ami használhatóbbá teszi.
Bár biztosan nem egyszerű a szolgáltatóknak sem a különböző országokban, különböző jogi keretek között működő tartalomgyártók elvárásainak/előírásainak megfelelni, de azt nem hiszem, hogy nem lehetne jobban megoldani a dolgot.
És ha már itt tartunk, például Linuxon miért nincs engedélyezve a TV Go böngészős elérése, mikor egy multiplatform, JavaScript-alapú lejátszót használ, azaz technológiai akadálya annak sincs?

[ Szerkesztve ]

(#136169) Túzok22 válasza zsoca29 (#136165) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Akkor felénk romlott csak a válaszidő, nem tudom mitől lehet ez.

(#136170) szmorepapa


szmorepapa
csendes tag

Sziasztok
Segítségetek szeretném kérni abban a problémában, hogy a Giganet optikai otthoni internetem, torrent letöltési sebessége 20-30 Mbit között ingadozik. Hogyan tudnék nagyobb letöltési sebességet elérni? esetleg telekom router beállitásokban mit kellene megnézni? ( tudom hogy a Megabit nem Megabyte de ennél nagyobb sebességet kellene produkálnia )

Köszönöm előre is.

(#136171) enginev3.0 válasza szmorepapa (#136170) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hardvertől is függ amire letöltesz
Itt többet segítenek
[link]

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#136172) szmorepapa válasza enginev3.0 (#136171) üzenetére


szmorepapa
csendes tag

Synology DS118

(#136173) enginev3.0 válasza szmorepapa (#136172) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ilyen eszköztől sokkal többet ne várj, talán ha felteszed rá a qbitorrentet, azzal sikerül jobb sebességet elérni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#136174) #46824192 válasza enginev3.0 (#136173) üzenetére


#46824192
törölt tag

A DS120j 100megabites portot kihajt maxon, akkor szerintem a 118-nak is illene.
Inkább valami konfigurációs vagy hdd hiba lehet a háttérben.
Persze az internetet illene jól működő pc-n méregetni ,és azzal elindulni a hibakereses útján.

(#136175) szmorepapa válasza #46824192 (#136174) üzenetére


szmorepapa
csendes tag

Most cseréltem NAS ra ez eddig erre a célra használt Laptopot, a hiba már ott is fent állt,
ezért próbálom most már feltárni a hiba forrását. Qbitorrentet használva laptopon is volt ez a jelenség, volt mikor alig 10 MB sebességgel döcögtek lefelé a torrentek, és nagy ritkán szökő évente felszaladt 80-90 MB re is a letöltés.

(#136176) blackmajesty válasza snyper990 (#136149) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nekem villanyóra csere miatt szakadt meg egy 180 napos uptime a Technicolorral, bekötés óta ment folyamatosan. Aztán egy héttel később kapott szoftverfrissítést, emiatt ugye megint újraindult, azóta megint megy gond nélkül.

(#136177) neo-geo válasza AnonymusX (#136158) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Igen, szerepel is .65-ös IP címmel, de mégsem tudom böngészőből elérni! Esetleg valami más módja?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#136178) enginev3.0 válasza #46824192 (#136174) üzenetére


enginev3.0
félisten

100mbites port = 11-12MB/s
Ő pedig gigabitesről beszél, tehát a tízszereséről :)

Vagy én értelmezem rosszul?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#136179) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy régebbi Sony tévénél szeretném elérni, hogy csak a Telekom tévé távirányítójával lehessen irányítani. Ki/bekapcs megy, de a hangerőt a stb-n állítja (jobb oldalon megjelenő le/fel mozgatható hangerő csúszka), nem a tévé hangerejét . Univerzális távirányító beállításánál próbálom beállítani. Ahogy kidobja, hogy próbáljam a hangerőt állítani, ott a tévé hangerejét állítja. Rányomok, hogy működik, kilépek a beállításokból és újra csak a stb-t állítja. Rányomtam, hogy nem megy, eljátszottam a mute gombos dolgot, de ugyanez a vége. Manuálisan választottam tévét, akkor is csak addig működik, amíg a beállításokban vagyok. Lehet ezzel valamit kezdeni? Szüleim életét megkönnyítené az egy távirányítós használat. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136180) AnonymusX válasza tylerddd (#136179) üzenetére


AnonymusX
senior tag

TV vezérléséhez le kell nyomni a megfelelő gombot 2 mp-ig a távirányítón, ezután TV vezérlő módban 10 mp tétlenség után visszavált STB módra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#136181) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
10 évet vártam és bekötötték a 250/70es Telekom optikát.
Wifin szépen hozza a sebességet 8-as pinggel.
Pc-n sajnos 100/70et hoz.
Hálózati kapcsolatok 100-at mutat,gondolom 1Gre kéne átállnia.
Legújabb driver van fent.
Még nem próbáltam odavinni a routerhez a gépet és gyári kábelével tesztelni.
Router Techni...
Windowsba lenne a hiba,vagy a kábelbe? cat6

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#136182) tylerddd válasza AnonymusX (#136180) üzenetére


tylerddd
veterán

Valóban, köszönöm! De akkor amit én szeretnék, az a tv ki/be gomb 2mp-ig történő nyomása nélkül nem is működik? Tehát, hogy folyamatosan a tévé hangereje legyen állítható a stb távjával.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136183) AnonymusX válasza tylerddd (#136182) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Sajnos nem :(.

Nálunk a régebbi STB van, amihez még másik távirányítót adtak. Ott tévé bekapcsoláshoz van külön gomb, a hangerőállítást meg az STB-re bíztam. Azaz STB-n közepesre állítottam a hangerőt, a tévén pedig ennek megfelelően állítottam be a hangerőt. Ha hangosabbra kell venni, akkor így elég csak az STB-n növelni a hangerőn.

[ Szerkesztve ]

(#136184) tylerddd válasza AnonymusX (#136183) üzenetére


tylerddd
veterán

Van egy Google TV-s Chromecast-om, annál pl. lehet állítani, hogy a kis távvezérlő univerzális gombjai mit állítsanak. Itt se lenne rossz egy ilyen funkció!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#136185) woodworm válasza enginev3.0 (#136178) üzenetére


woodworm
veterán

Éppen ezért értetlenkedik, hogy gigabiten miért csak 20-30mbit jön össze, amikor a 100 Mbit is könnyen megy neki. Ha nem olvassa a párhuzamos topikot, akkor nem tudja, hogy a 20-30 Mbit nem is Mbit, hanem Mbyte.

(#136186) patrikcoc válasza #46824192 (#135538) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Gondoltam leírom ide, hátha segít másoknak is. T optikáról (5670+droidos boxok) váltottam vodára. Felhívtam a vodát, AD szám alapján elindították az egészet, 2 hét múlva sikerült ideérnie a T-s szerelőnek (ő hozta a vodás ONT-t (Kaon PG241) ill. a vodás boxokat), és el is vitte a T-s cuccokat. Ez pozitívum volt, hogy nem volt szolgáltatás kiesés. Sajnos ez az ONT elég hiányos, nincs PPPoE Passthrough, IPv6, 5GHz Wi-Fi-t nem lehet letiltani (ONT mellett van a routerem)... Nekem kellett beírni a PPPoE adatokat (@fix.vodafone.hu mail+jelszó) az ONT-ba mert nem szinkronizálja le mint a T-nél, viszont a boxokba nem kellett belépnem. Hiába bérelt hálózat, teljesen más útvonalakon mennek a csomagok traceroute alapján. A boxok: Képminőség jobb, mint a T-nél, részletesebb a kép. Csatornaváltás lassabb, csatornalistában navigálás botrányosan laggos, ehhez képest a T-s box vajsima. Sajnos a stabilitással is voltak gondok, főműsoridőben néha akadozott a stream, de volt olyan is hogy délelőtt pár csatornán "Szerverhiba" volt, mások meg működtek... Ezek miatt inkább visszaváltottam, tegnap volt a szerelő. Technicolor ONT-t válaszotttam most, (volt nála 5670 is), és 3 droidos boxot, viszont ezek nem ugyanolyanok, ezeken van AV port is. Furcsaság, hogy mindhárom box 4K-ra állítva, alul néha megtörik a kép (csatornalista is, tehát nem stream gond), 1080p-n (így is használtam volna) pedig jó. Ezen kívül eddig stabilan mennek.

(#136187) woodworm válasza patrikcoc (#136186) üzenetére


woodworm
veterán

Saját router esetén az megért volna egy telefont, hogy ha nincs pppoe passthrough, akkor a telekommal ellentétben tudnak-e bridge módot.

(#136188) snyper990 válasza Pokesz007 (#136181) üzenetére


snyper990
őstag

A PC hálózati kártyája gigabites?

(#136189) szmorepapa válasza woodworm (#136185) üzenetére


szmorepapa
csendes tag

Leragadtál az elíráson tesó :) Tehát Gigabites net az 1000 MEGABIT a letöltésnek
Maxon 125 MEGABYTE al kellene jönni, a kérdésem arra irányult hogy mit lehetne tenni hogy ne csak 20-30 MEGABYTE al vánszorogjanak a letöltések, routerben milyen beállításokat kellene esetleg átnézni.

[ Szerkesztve ]

(#136190) woodworm válasza szmorepapa (#136189) üzenetére


woodworm
veterán

Te meg azon, hogy ezt egy másik topikban tisztáztuk és nem mindenki olvassa. Tehát ugyanúgy leragadt a hibás első közlésen.

Egyébként a synology topikban kérdezted már? Könnyen előfordulhat, hogy a torrent letöltésben ennyit tud az a nas.

[ Szerkesztve ]

(#136191) Pokesz007 válasza snyper990 (#136188) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen,az.
Közbe sikerült 1G kapcsolat ír már és a sebesség is megvan. Szereztem egy másik kábelt,gyári rövid kábelel okés volt. Csak nem akartam cipelni 40kg-os gépet,lusta voltam.
Hozza a sebességet 8 -as pinggel a napokba még elvileg javítgatják,mert elég friss a hálózat.

[kép]
[kép]

Gondolom még a ping javulni fog. Ahhoz képest ami volt 60-as ping még a másikon,meg 30ból 17-et értem el. Ugyanannyit fizetek,szóval nekem respect.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#136192) szmorepapa válasza woodworm (#136190) üzenetére


szmorepapa
csendes tag

Nem még de köszi a tippet megkérdezem ott.

(#136193) Ear001 válasza Túzok22 (#136164) üzenetére


Ear001
addikt

Pesttől kábé 35 kilométerre:

(#136194) snyper990 válasza Pokesz007 (#136191) üzenetére


snyper990
őstag

Pedig a CAT 6-os kábel több, mint elég. Valószínűleg ha új csatlakozókat krimpelsz a végeire, helyreáll a sebessége

(#136195) DavidLindhag


DavidLindhag
csendes tag

Helló!

Egy év sincs, hogy Telekom ügyfél vagyok, másodjára fordul elő, hogy az 1000/1000-et feltolják nekem 2000/1000-re. Ez valami promóció, vagy mi ez? Hardveresen mérek, tehát nincs mérési hiba.

Köszike!

[ Szerkesztve ]

(#136196) Pokesz007 válasza snyper990 (#136194) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Elég szűk helyen volt a régi router csatija,szóval lehet történt vele valami.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#136197) Kaba válasza DavidLindhag (#136195) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell vele foglalkozni,ameddig az árad nem emelkedik.

(#136198) DavidLindhag válasza Kaba (#136197) üzenetére


DavidLindhag
csendes tag

Kösz!

(#136199) Kaba


Kaba
veterán

Az Eurosport 3,4,5 HD Olympiacsatornák a 35,36,37-es programm helyen lesznek.
Az Eurosport 5 HD már működik a 37-es programm helyen.

[ Szerkesztve ]

(#136200) starchild válasza Kaba (#136199) üzenetére


starchild
tag

Nálam (Telekom IP TV) egyelőre a 182-őn jelent meg az ES5 HD, 287-en az ES5 SD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.