Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

a napokban kerestek a Telekom-tól, hogy hamarosan lejárnak a hűségidők a szolgáltatásaimon és érdemes szétnézni az oldalon, hátha megtetszik valamilyen újabb csomag, stb. Ezt meg is tettem és láttam ezt az új Android alapú box-ot. Vonzó lenne számomra, a felvételek elvileg minden olyan csatornán működnek, amiken eddig is használtam, tehát ez nem jelentene problémát. A tapasztalatok alapján mennyire ajánlott váltani? Ha váltok, akkor a lakásban lévő összes boxot cserélik vagy csak azt, amelyiket kérem? Alapvetően tv adásokat néznénk vele, de mivel hogy az HBO GO, később MAX már nem elérhető a régebbi típusú LG TV-ken, így erre ez egy jó megoldás lenne. Külső meghajtóról lehet filmeket, zenéket lejátszani róla?
Ha már volt ezekről szó vagy talán másik topic-hoz tartozik, akkor elnézést kérek :)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#136652) hawyka válasza Pendragon911 (#136651) üzenetére


hawyka
tag

Semmilyen szinten nem lenne előrelépés, szívnál vele, mint a torkosborz. A felvevő funkcio korlatozott, ill. semmi sem garantalja, h a hbo max használhatóan működni fog rajta. Inkabb óvakodj tőle

[ Szerkesztve ]

(#136653) patrikcoc válasza Pendragon911 (#136651) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nálam ezek a tapasztalatok:

-Bekapcsolásnál néha "Nincs ethernet" jobb felül, de mégis megy minden
-Bekapcsolásnál néha "A szolgáltatás nem elérhető" popup alul töltöképernyőn, ilyenkor egy adatok törlése a Telekom TV appon megoldja, más nem
-Adás közben néha random bejön a Telekom TV töltöképernyő, majd kiírja, hogy nincs hálózat. Ezt csak újraindítás oldja meg.
-Bekapcsolásnál néha megfagy, betölt a Telekom TV app de a stream nem, és nem reagál semmire. Ki kell húzni és vissza, utána jó.
-Az AV-s boxokkal (HDMI-vel összedugva OLED TV-vel) 4K-n remeg alul a kép. 4K50-en ritkábban, 4K60-on gyakran. Mindhárom TV-n. Az AV porttal nem rendelkező androidos boxokkal nem csinálta. Video: https://streamable.com/9l9h7p
-5.1-et ha bekapcsolom, késik a hang, és ezeken a csatornákon ilyenkor akadozva jön be a kép, ha odakapcsolok.
-5.1-es hangsávoknál nem lehet állítani a hangerőt
-Ha be van kapcsolva az 5.1, és váltok pl. az HBO 2 HD-n Magyar hangsávról (Stereo) Angolra (Dolby Digital), crashel a Telekom TV app
-Ez nem tudom hogy szoftveres gond-e vagy nincs rajta a kapcsolójel, de a TV2 Comedy-n a 4:3 tartalom 16:9-ben jelenik meg. Műholdon jó más szolgáltatónál, illetve a Telekom TV GO-n is. Más csatorna helyesen jelenik meg 4:3-ban.

És ami nekem hiányzik:
-Csatornasorrend állítása
-Nem lehet a távirányítóval folyamatosan állítani a hangerőt, mert 5-10mp után visszaáll a box-ra, jó lenne ha meg lehetne tartani a TV hangerejének állítását anélkül, hogy hosszan nyomnám a TV gombot.
-Lehet hogy van ilyen, de nem találtam meg, hogy csak a kiegészítő feliratok legyenek bekapcsolva. Régi boxon pl. az HBO-n ha angol volt a szöveg az ajánlóknál, volt felirat is hozzá, itt külön kell bekapcsolni a magyar feliratot, de akkor a magyar hang mellett is van felirat...

[ Szerkesztve ]

(#136654) Essejó válasza Ferenc874 (#136649) üzenetére


Essejó
veterán

Saját optikai szálban ne gondolkozz, arra nem köt rá a szolgáltató. Az oszloptól behúzza az ONT-ig egyben. Ha kis (vagy nagy) szerencséd van akkor a mostani koax-al be tudjátok húzni az optikát.
Optikán eleve nincs Bridge mód, ott Pppoe passtrought van, azzal lehet saját routered, de ennek azért a módjáról olvass utána.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136655) pilóta válasza Pendragon911 (#136651) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem egy hét telefonálgatás/ügyfélszolgálattal chatelésbe került, hogy vissza tudjam szerezni a régi IP TV-t (és még nincs lefutva), úgyhogy csak óvatosan.
Előnyök: modernebb felület, átláthatóbb menü, appok (ezeket egy bárakármilyen pici PC vagy TV okosító is tudja, még jobban is...).
Hátrányok: nem lehet személyre szabni a csatornasorrendet, még kivenni sem lehet azokat, amiket soha nem nézel. Csatornaváltás után pár másodpercig akadozó kép/hang. Bizonyos csatornákon nincs szinkronban a hang a képpel.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#136656) Zeki


Zeki
nagyúr

"kicsit sárgább , kicsit savanyúbb, de a miénk" :(

(#136657) Pendragon911 válasza patrikcoc (#136653) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszi a mindenre kitérő válaszodat :D Várni fogok még vele akkor, szerintem kell neki még idő, mire kialakul és remélhetőleg ezeket vagy az igazán bosszantó hibákat kijavítják. Ezek szerint nem nagyon volt tesztelve a rendszer piacra dobás előtt. Az, hogy nem testre szabható a műsorújság, eléggé amatőr dolog. Később, ha már megoldják a fenti dolgokat, akkor elgondolkodok ismét rajta. Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#136658) Kaba válasza Pendragon911 (#136651) üzenetére


Kaba
veterán

A lakásban levő összes boxot cserélik, mivel egy új szerződést kötsz,így vagy maradsz a jelenlegi plattformnál vagy váltasz az újra.Vegyes üzemmód nincsen.
Amennyiben az újra váltanál megillet a 14 napos elállás.(megrendelésnél kérdezz rá).
A tapasztalatokat is olvasd át mielőtt rendelnél.

[ Szerkesztve ]

(#136659) Kaba válasza Pendragon911 (#136651) üzenetére


Kaba
veterán

A HBO-s probléma megoldására a legcélszerűbb egy tv okosítót venni (Chromecast, Apple tv, Amazon stick, Xiaomi mi stick stb.) , amelyek bármilyen tévén használhatók a későbbiekben is.

[ Szerkesztve ]

(#136660) taki01


taki01
őstag

Megint elkezdődött a csomagvesztés (CRC hibák) a koax hálózaton. 562MHz-től 737MHz-ig. Az ED3.0-s frekiken pár ezer, de van kettő ahol már 10ezer van. Az ED3.1-es frekin meg több mint 600ezer volt. Közben akad az IPTV is meg a net is.
HGW adatok
Grafana1
Grafana2
Grafana3

(#136661) mexel válasza taki01 (#136647) üzenetére


mexel
veterán

Szerinted megérdemlik?
Tehát semmire sem tudom használni? Mert a kérdés alapból ez volt :)

[ Szerkesztve ]

(#136662) taki01 válasza mexel (#136661) üzenetére


taki01
őstag

Semmire, max szoba dísznek tudod kirakni. Az tudod, hogy a boxok nem a te tulajdonod, hanem a Magyar Telekom-é, ha csak ki nem fizetted.

(#136663) Kaba válasza TechN7ne (#136260) üzenetére


Kaba
veterán

Az általad keresett termék, most készleten van.

[ Szerkesztve ]

(#136664) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok a telekom box az új frissítés óta teljesen elfelejtette a távirányitóját, se bekapcsolni se kikapcsolni nem lehet vele, egyedül a tv bekapcsolása működik. Valami ötlet ?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#136665) Kaba válasza jencsikdani (#136664) üzenetére


Kaba
veterán

Párosítsd újra a boxot és a távot.

[ Szerkesztve ]

(#136666) Ferenc874


Ferenc874
csendes tag

Switch-et keresek, ami működik majd az IPTV-vel is.
Úgy olvastam, hogy IGMP Snooping-ra képes eszköz szükséges ehhez. A kiválasztott (5 portos) eszköz leírása ezt nem tartalmazza, ezért megkérdeztem a gyártót, hogy működni fog-e az IPTV vele illetve támogatja-e az IGMP Snooping-ot.
Azt válaszolták, hogy ez egy nem menedzselhető, 5 portos switch, ekkora méretben nincs szükség IGMP Snooping-ra, minden multicast csomag elárasztásra kerül a többi portra (all multicast packets are flooded to other ports), nem lesz gond az IPTV-vel.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#136667) Essejó válasza Ferenc874 (#136666) üzenetére


Essejó
veterán

Ilyet vegyél TL-SG 1005D link
Ez IGMP képes 5 portos
A doboz képével ellentétben fémházas.
Nem kéne az összes multikast csomagnak megjelenni az összes porton, az zavart okozhat.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136668) Kbali válasza Kaba (#136663) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már nincs

(#136669) Kaba válasza Kbali (#136668) üzenetére


Kaba
veterán

Keresett termék, így pár óra alatt elfogy.

[ Szerkesztve ]

(#136670) OldMike válasza Ferenc874 (#136666) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, ezt kell venned, mert ez bizonyosan IGMP képes: [link] Figyelni kell, mert csak egy db nulla az eltérés.
Sajnos az Essejó fórumtárs által javasolt eszköz specifikációjában nem szerepel, nem is tudja.
(mondom ezt annak ellenére, hogy nálam több éven keresztül gond nélkül működött az IPTV egy 1005-tel, mivel amikor vettem akkor még fogalmam sem volt az IGMP létezéséről)

42LM660S

(#136671) Kaba válasza Kbali (#136668) üzenetére


Kaba
veterán

PS5 viszont érkezett időközben, ha az is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#136672) Necc válasza Ferenc874 (#136666) üzenetére


Necc
addikt

Udv.
En ilyen switchekkel oldottam meg a kerdest itthon, bar en nem mostam ossze a halozatokat, nalam a belso halozatom es az IPTV halozat szepen el van szeparalva egymastol VLAN-okkal.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#136673) mexel válasza taki01 (#136662) üzenetére


mexel
veterán

Soha nem volt előfizum, egy lakáseladásnál hagyták ott, ki volt rakva egy csomó egyébbel, ismerős meg elhozta hogy hátha jó valamire. De akkor semmire sem jó. Ugyanez lesz a sorsa azt hiszem

(#136674) prisz válasza Ferenc874 (#136666) üzenetére


prisz
aktív tag

Fél éve egy mercusys 5portos gigabites teszi a dolgát. 2,5k volt, azt hittem gagyi, de mint utobb kiderült, a tplink gyártja. Ne költs rá sokat.

(#136675) #46824192


#46824192
törölt tag

Droidos tv távirányítója úgy döntöt odasza.ik egyik percről a másikra. Nem csinál semmit ,led sem villog vagy világít új elemekkel sem.

Van valami trükk vagy kuka?

(#136676) patrikcoc válasza #46824192 (#136675) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az egyik távnál nálam is ez volt pár hónap után, a rugóval lesz a baj, szét kell szedni, mert ha jól emlészem nem hozzáférhető.

(#136677) PBA válasza mexel (#136673) üzenetére


PBA
aktív tag

Ha a Telekom nem is érdemli meg, annyira lehetsz környezettudatos, hogy nem a kukába kerül, mivel elektronikai hulladék. Vagy add le egy Telekom boltban, vagy egy elektronikai áruházban mint hulladékot. Ha a Telekomnál adod le, akkor a környezetszennyezés helyett még használatba kerülnek.

Tudom, az emberek nagy része manapság nagy ívben lefingja a környezetét és ész nélkül dob mindent a kukába, tudatosság nélkül, mert ez a divat. Pedig ez nem menő, szimplán tirpák paraszt dolog.

(#136678) Azharel


Azharel
aktív tag

Technicolor FGA2233 másnál sincs ipv6 vagy csak nálam ? pár napja van nálam 2gbit csomaggal.

(#136679) kali válasza Azharel (#136678) üzenetére


kali
legenda

Nálunk ok.

(#136680) #46824192 válasza patrikcoc (#136676) üzenetére


#46824192
törölt tag

Köszi. Akkor szólok nekik hozzanak másikat. Másnak a cuccait nem fogom javítani.

(#136681) FredT87 válasza #46824192 (#136680) üzenetére


FredT87
csendes tag

Nálam sem volt IPv6 legalább egy hétig. Tegnap reseteltem a Technicolort hajnalban és azóta újra van.

[ Szerkesztve ]

(#136682) mexel válasza PBA (#136677) üzenetére


mexel
veterán

Egy szóval sem mondtam hogy a kukába dobom... Nem vagyok paraszt. És eléggé környezettudatos vagyok...

(#136683) #46824192 válasza FredT87 (#136681) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem ezt nem nekem címezted :)

De ha már írtál.... Én pl. kikapcsoltattam egy az egyben az ipv6 -ot , semmi szükségem rá és + azóta az xboxnak sincsenek letöltési sebesség problémái

(#136684) Luigi962


Luigi962
őstag

Sziasztok. Tudom nem a Digi csoportban vagyok csak elméleti lenne a kérdésem. Anyukám új tv-t vásárolt és kihívta a digi szerelőit , hogy létesítsenek neki egy új csatlakozást a TV közelébe. Egy elosztóval oda vitték a koaxot, új tv beüzemel super minden. DE...ha az új készüléken csatornát vált/le-fel gombbal akkor a hálószobában lévő másik tv bekapcsol Source állásban. Ha az új tv-t kikapcsolja akkor ugyanez a jelenség. Másfajta elosztó kéne? Milyen?

(#136685) Essejó válasza OldMike (#136670) üzenetére


Essejó
veterán

Jogos! Bocsánat rossz dobozt fotóztam! A 105-ös az IGMP képes. Ennek ellenére az 1005 dobozán is szerepel az IPTV, de mégsem tudja az IGMP-t.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136686) csƵ


csƵ
őstag

Üdv,

Android tv csak közvetlenül a Sagemcom 5670 ONT-tal működik vagy bridge-re állítva saját routerről is?

(#136687) tobias40 válasza csƵ (#136686) üzenetére


tobias40
veterán

Megy sajátról is ha tudja a IGMP-t,olvass vissza kicsit.. :D

(#136688) Kaba válasza csƵ (#136686) üzenetére


Kaba
veterán

Bridge nincsen optikán (PPPoE passthrough van ).IGMP képes routerrel vagy Mesh rendszerrel működik.

[ Szerkesztve ]

(#136689) csƵ válasza Kaba (#136688) üzenetére


csƵ
őstag

Passthrough-ra gondoltam, bocsánat. Akkor, kell egy igmp képes router és készen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#136690) snyper990 válasza csƵ (#136689) üzenetére


snyper990
őstag

Nem egészen. PPPoE passthrough esetén is az ONT-hez kell csatlakoztatni a boxot, vagy egy ONT-hez csatlakoztatott IGMP-s switch-hez vagy access pointhoz/AP-ként konfigurált routerhez, mivel az ONT-n létrehozott külön VLAN-on jön az adás, aminek nem publikusak a létrehozásához szükséges adatok, így saját routeren nem tudod beállítani.
Beállíthatsz saját routert külön PPPoE sessionnel, de jelenleg tudtommal nem megoldható, hogy a box egy alhálózaton legyen a (router módban működő) routeredhez csatlakoztatott eszközökkel (legalábbis úgy, hogy menjen is rajta az adás), ha ez számít.
Rengetegszer volt már róla szó, használd a keresőt

[ Szerkesztve ]

(#136691) csƵ válasza snyper990 (#136690) üzenetére


csƵ
őstag

Semmi gond. Akkor kihúzok egy utp kábelt is az ONT-ból a tv-hez.

(#136692) prisz válasza Essejó (#136685) üzenetére


prisz
aktív tag

Ez pedig tök ugyan az. Ezt is a tp link gyártja, csak kb. fele áron. Ahogy a tanuban is mondanák "Kicsit más a számozás, kicsit más a design, de a miénk..." :)
[link]

(#136693) csƵ válasza prisz (#136692) üzenetére


csƵ
őstag

De jó, hogy. Ezt linkelted. Pont egy y-elosztót kerestem, mert egy fali RJ45 csatlakozóm van a hálóban, de két utp kell a Telekom boxhoz és a tv-hez és akkor már inkább ezt veszem.

(#136694) Essejó válasza csƵ (#136693) üzenetére


Essejó
veterán

Az Y elosztónak ugyan Rj45 csatlakozója van de telefonhoz való nem lanhoz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136695) f1


f1
újonc

sziasztok

megszunt a Cinemax HD & Cinemax 2 HD?
par napja meg volt..

(#136696) barnibooo válasza snyper990 (#136690) üzenetére


barnibooo
tag

Tehát akkor, ha az ONT-n PPPoE passthrough--ot bekapcsolom rajta és a routerem 'tárcsáz ki' ,akkor azon fog tudni menni a net, és az IPTV-t azt az ONT-be kell dugni? Vagy akkor nincs IPTV ha routeren "tárcsázok ki"

(#136697) Shkiz0 válasza barnibooo (#136696) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tehát akkor, ha az ONT-n PPPoE passthrough--ot bekapcsolom rajta és a routerem 'tárcsáz ki' ,akkor azon fog tudni menni a net, és az IPTV-t azt az ONT-be kell dugni?
Igen

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#136698) snyper990 válasza csƵ (#136691) üzenetére


snyper990
őstag

Ha mindenképp ragaszkodsz a saját routerhez (az ONT-k elég jók amúgy), és nem elég egy access point, akkor nem nagyon van más választás. Annyi, hogy így a boxról nem éred el a belső hálódat, azaz nem lesz rajta keresztül Chromecast és médialejátszás helyi kiszolgálóról belső hálón keresztül. Ha újabb a TV, simán élhető ez a megoldás.

#136696 barnibooo: Így van, ha a saját routered hozza létre a PPPoE kapcsolatot, azon keresztül nem fog menni az IPTV adás, csak a net.

(#136699) csƵ válasza snyper990 (#136698) üzenetére


csƵ
őstag

Wifihez mindenképp kell valami, de ha jó egy pici switch az iptv-hez, akkor úgy oldom meg, hogy AP központi helyre, switch pedig a médiafalba.

(#136700) patrikcoc válasza f1 (#136695) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

A Telekomnál soha nem is volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.