Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136501) Kaba válasza patrikcoc (#136500) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Jól gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#136502) Frontiner válasza Kaba (#136490) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nem kikerülnek, csak nevet váltanak!
[link]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#136503) Kaba válasza Frontiner (#136502) üzenetére


Kaba
veterán

Nem csak nevet váltanak.A tartalom is más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#136504) Frontiner válasza Kaba (#136503) üzenetére


Frontiner
aktív tag

De attól még nem kikerül hanem nevet és arculatot vált!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#136505) Kaba válasza Frontiner (#136504) üzenetére


Kaba
veterán

Megszűnik a 2 Sony csatorna,így 45 napon belül felmondható lesz a tv szolgáltatás Ápr.1 után.

[ Szerkesztve ]

(#136506) LÁZ válasza LÁZ (#136378) üzenetére


LÁZ
addikt

tragikomédia folytatódik, olybá tűnik, hogy képtelenek átvezetni a szolgáltatást egy olyan címre, ahol az egész lakótömbbe ajtóig van húzva az optika, és csak ŐK szolgáltatnak, senki más.... :W

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#136507) Frontiner válasza Kaba (#136505) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Idézet a cikkből:
…”a Sony Max viszont VIASAT2, míg a Sony Movie Channel VIASAT FILM néven szórakoztatja tovább a hazai közönséget. Az új csatornák minden igényt kiszolgálva színesítik majd mindennapjainkat világszínvonalú tartalmakkal. ”

Ez az én értelmezésem szerint nem megszűnik, hanem nevet vált és más tartalmat sugároz. Én itt lezártam!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#136508) Mezga Aladár válasza snyper990 (#136494) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

PPPoE passthrough van, rosszul írtam. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#136509) Kaba válasza Frontiner (#136507) üzenetére


Kaba
veterán

A cikk tartalma és a te értelmezésed nem változtat a Telekom álláspontján, ezért is kínálja a felmondás lehetőségét. :)

[ Szerkesztve ]

(#136510) Frontiner válasza Kaba (#136509) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Te a Telekom számlán található tájékoztatóját másoltad be.Továbbá 5 hsz. -el ezelőtt Te írtad azt, hogy megszűnik. A Telekom megfogalmazása pontatlan, mivel a csatornák nem szűnnek meg!!! Kár ezt tovább vesézni. Így csak magának rúg öngólt a T, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#136511) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Kiváncsi leszek, lesz-e megoldás a twich problémára.
Opera GX böngészőben van ingyenes vpn azzal használom addig.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#136512) Gyick


Gyick
őstag

Hali!
Jelenleg egy Saegcom f@st 3686-os router-em van.Ha váltok 150/5-ről 1000mbit-esre(koax) akkor ezt cserélik vagy tudja ez is a 1000mbit-et?

(#136513) Kaba válasza Gyick (#136512) üzenetére


Kaba
veterán

Sagemcom f@st 3890-et vagy Kaon CG 3002-őt fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#136514) jzsolt11


jzsolt11
tag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy 2 darabos okoswifi szettet otthonra (Kaon AR1344E). Sikerült is beüzemelni, működik is normálisan, a lakás minden pontján teljesen stabil a net. Azonban a sebesség nem túl acélos max 150-160 mbps 5Ghz-en is. Ránéztem pár wifi analizátor programmal és úgy tűnik, hogy 5Ghz-en is csak 20MHz-es csatornaszélességet használ a mesh, ami lehetne akár 80 is (ha jól tudom,). Valaki tudja, hogy hogy lehetne ezt átállítani? Sem a mobil appban, sem a webes konfig felületén nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget. Az 5Ghz-es sáv egyébként egyéltalán nem telített, a saját wifimen kívül egy szomszédos hálózatot látnak csak az eszközök minimálisnál nagyobb jelerősséggel. Köszi, ha vki tud megoldást.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#136515) snyper990 válasza jzsolt11 (#136514) üzenetére


snyper990
őstag

Telekomos?
Ha nem, akkor inkább itt kérdezd

[ Szerkesztve ]

(#136516) poli27 válasza snyper990 (#136515) üzenetére


poli27
veterán

az okoswifi szted mi? :D

(#136517) kopa1 válasza jzsolt11 (#136514) üzenetére


kopa1
aktív tag

Pedig ott van. A DFS miatt (160 már nem neccesen fér el a nem DFS sávban) vagy az elejére tedd, de inkább hagy auto-n

Ja és sok mobilos appal találkoztam, ami nem írja ki a 160 Mhz-et, inkább egy asztali inSSID-errel vagy valamivel ellenőrizd a Max ratet vagy a részletekben a Bandwidth-et

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#136518) Fernet válasza pilóta (#136453) üzenetére


Fernet
senior tag

Mázlid van, hogy megcsinálják neked. Én is váltottam korábban androidos boxra, még hónapokkal ezelőtt, de nem jött be. Viszont nekem nem akarják a régi boxot visszaadni. Borzasztóan hiányzik a csatorna sorrend állítás, telekommal hiába beszélek erről csak kitérő válaszokat kapok. :( Van összesen 10 csatorna amit nézünk, persze össze-vissza vannak a listában. :(((

(#136519) Essejó válasza Gyick (#136512) üzenetére


Essejó
veterán

Imádkozz, hogy Sagem 3890-et kapj és ne Kaont. Mondjuk a Sagem se egy nagy durranás, de ha hegedülni tudnám a különbséget a Kaonhoz képest akkor én lennék a Jehudi Menuin.:DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136520) snyper990 válasza poli27 (#136516) üzenetére


snyper990
őstag

Azt nem "beszerezni" szokták, hanem elô szoktak rá fizetni, telefonos asszisztenciával egyetemben...
Láttam már itt nagyobb fogalomzavart is, gondoltam nem árthat rákérdezni ;)

(#136521) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

A T húzza nálunk az optikát és természetesen amint lehet elő is fizetnék. Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi szolgáltatómnál lehet bridge -ként használni a modemet/routert, ami nálam mindenképpen előny. A T -nél hogy van ez? Meg lehet oldani a saját router teljeskörű használatát? Talán PPPoE passthrough a nekem kellő funkció!? Használja így valaki? Olvastam sebesség problémákról.

(#136522) Kaba válasza HIJ (#136521) üzenetére


Kaba
veterán

Bridge nincsen optikán.PPPoE passthrough van.
Saját routert is használhatsz.A sebesség jó és a net is stabil.

[ Szerkesztve ]

(#136523) kali válasza HIJ (#136521) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Ha a saját eszközöd megfelelően tudja kezelni adott sebességet, akkor nincs gond PT módban.

(#136524) poli27 válasza HIJ (#136521) üzenetére


poli27
veterán

igen az a kellő funkció..

(#136525) snyper990 válasza HIJ (#136521) üzenetére


snyper990
őstag

TV-re is előfizetsz? Mert úgy előfordulhatnak a set top box funkcionailtását érintő hátrányos dolgok PPPoE passthrough esetén... Olvass/keress vissza.
Egyébként a telekomos ONT-k elég jók, szerintem az átlag felhasználók igényeit tökéletesen lefedik

(#136526) yodee_ válasza snyper990 (#136525) üzenetére


yodee_
őstag

Én kettő helyen is használom a PT-t és semmi hátrányos dolgot nem tapasztaltam... Box-ok maradtak az ONT-n, csak az internet megy a saját routerről.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#136527) snyper990 válasza yodee_ (#136526) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor próbálj meg egy saját routeredre csatlakozó eszközről Chromecastes képernyőtükrözést a boxra, vagy a boxon lévő tetszőleges lejátszó appal belső hálózaton keresztül lejátszani a routeredhez csatlakoző kiszolgálóról.
Az, hogy Te nem tapasztalsz valamit, nem jelenti azt, hogy az a valami nem létezik ;)

(#136528) yodee_ válasza snyper990 (#136527) üzenetére


yodee_
őstag

Miért chromecast-oljak a boxra ha a tvre is lehet dirketbe? A media szerverem is saját hálón van és a tvvel játszok le. 7 éves tv szóval nem extra de tudja. Illetve régi boxom van nem androidos. És nem is váltok amíg nem muszáj az itt olvasottak alapján.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#136529) snyper990 válasza yodee_ (#136528) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor most olvasd el az előző hsz-em utolsó mondatát még egyszer ;)

(#136530) HIJ válasza snyper990 (#136525) üzenetére


HIJ
őstag

TV nem lenne. Sajnos nekem nagyon nem bejövős az STB használata… Maradok a dvb-c -nél…

Köszi az infókat!

(#136531) Necc válasza Shkiz0 (#136485) üzenetére


Necc
addikt

+1, jelen van nalam is.

Ilyenkor en a streamen boszen nyomkodom a Report playback issue -> Audio and video stutters riportot, minden egyes streamen, minden egyes minosegen (source -> 720p 60fps -> 720p stb...) naponta egyszer.

Anno egyik twitch admin streamjen kaptam ezt az infot, hogy ilyen esetben ezt kell csinalni, mert figyelik.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#136532) Ryoo


Ryoo
senior tag

Sziasztok! Létezik valamilyen app a boxra, amivel felvehetnék tv adásokat, ha nem kértem felvételi opciót?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#136533) snyper990 válasza Ryoo (#136532) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Nem.

(#136534) freeknight válasza Necc (#136531) üzenetére


freeknight
őstag

Nálam semmi porbléma a twitch-el, és az előző napokban sem volt. 1080p/60fps mint mindig. Gigabites optika android tv-s appon nézve.

(#136535) Shkiz0 válasza freeknight (#136534) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mert lehet ott az IPTV miatt más.
Asztalin próbáld ki vagy telefonon.
Konkrétan nézhetetlen sokszor még a 720P is mert folyamatosan pufferel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#136536) #46824192 válasza Shkiz0 (#136535) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az iptv-nek semmi köze az internethez ilyen szempontból.

(#136537) paryxx


paryxx
tag

Sziasztok.
Droidos box,osszehozhato a telos musorujsag appal valahogy?Mert en nem talalom hogy lehetne parositani a oket.

(#136538) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Új tévé lett vásárolva Sony A83J amikor a T Home beltérit (ADB 5800) rákötöm, ezt a hibát kapom nagyon sokszor.
Úgy tapasztaltam emiatt a hiba miatt nagyon sokszor házimozi nem működik együtt a tévével és nem vált át ArC re sem a házimozi..mintha bekavarna.
Mi lehet ennek a baja?
A korábbi LG tv nél Ugyanezzel a kábellel hibátlanul működött.
Íme egy kép a hibaról. Egyszerűen nem tudok rájönni próbáltam másik kábellel De azzal is ezt kaptam.
A beltéri HDMI 2 bemeneten van, a hazimozi a HDMI 3 ARC bemeneten.
Van hogy működik de van hogy egyszer csak bedobja ezt a hibát és szétesik az egész rendszer
[kép]

(#136539) prisz válasza fulton (#136538) üzenetére


prisz
aktív tag

Mivel a hdcp alap, inkább itt a tv szoftvere lehet a ludas. Amig nem frissítik, vagy együtt élsz ezzel a hibával, vagy veszel egy hdmi splittert, ami megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#136540) Essejó válasza paryxx (#136537) üzenetére


Essejó
veterán

Nem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#136541) fulton válasza prisz (#136539) üzenetére


fulton
addikt

Es azzal az elosztóval mire megyek? Miert jo az nekem?
Azért is felettébb érdekes, mert a házban van egy masik thome belteri is más tipus, es azzal tökéletesen megy egyelőre. Csak en szivesebben használnám az 5800 as btérit.

[ Szerkesztve ]

(#136542) Renwick válasza prisz (#136539) üzenetére


Renwick
őstag

Hát nem tudom, ha lehet választani, hogy egy Sony (vagy bármilyen) TV és egy random szolgáltatói eszköz relációjában melyik cucc gányul megírt szoftvere okoz X hibát, akkor erősen a szolgáltatói CPE-re gyanakodnék. Pláne ha ugyanez a tévé minden más eszközzel vígan muzsikál.

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#136543) Necc válasza freeknight (#136534) üzenetére


Necc
addikt

Tippem szerint ott transzkódolás történik az android box miatt, és ezért megy akadás nélkül.

Én PC-n nézem, nap közben rendben megy a stream, inkább csúcsidőben kb. 19 óra körül kezd el akadni, bár 720p-n többnyire nézhető marad.

Gigabites optika van nálam is, a legtöbb stream max. ~6Mbps -re van belőve így annyira nem magas a sávszélesség igénye.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#136544) Necc válasza fulton (#136541) üzenetére


Necc
addikt

Belenyúl a HDCP-be, vagy egyenest kódolatlanul küldi tovább a jelet, így nagy eséllyel orvosolná a hibádat.
Amúgy az analóg HD (YPbPr) csatlakozó is teljesen jó minőséget ad, ha a TV-n van ilyen bemenet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#136545) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Outlookban T-s email-el még mindig szenvedek. Jelszót kér folyton. Felhívtam a Telekomot múlt héten, kb. 15-20 perc várakozás közben újraaktiválták az email-emet vagy valami ilyesmi...de ugyanúgy nem megy most sem. Próbáltam 110-es és 143-as porttal is.
Ez a hiba:


Beállítások:

Böngészőből belépve a webmail felületre pedig ez fogad:

TECHNIKAI KARBANTARTÁS
Kedves Ügyfelünk!

Weboldalunk megbízhatósága alapvető feltétele a Telekom működésének. Ennek érdekében folyamatosan teszteljük és ellenőrizzük honlapunkat – jelenleg is egy ilyen karbantartást végzünk.

Köszönjük türelmedet és az esetleges kellemetlenségekért elnézésedet kérjük!

(#136546) nikos21 válasza Gabesz87 (#136545) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia ezt próbáld meg:
Outlookban, fiokok fül, tulajdonságok, kiszolgálók, és alul legyen be pipálva: a kiszolgáló hitelesítést igényel

[ Szerkesztve ]

(#136547) Gabesz87 válasza nikos21 (#136546) üzenetére


Gabesz87
addikt

A bejövő vagy kimenőre gondolsz? Ill. a jelszó hitelesítésre? Kimenőnél az SMTP kiszolgáló hitelesítés be van bepipálva, ahogy a képen látszik.

(#136548) freeknight válasza Necc (#136543) üzenetére


freeknight
őstag

Majd ma ránézek én is pc-ről, gondolom csúcsidőben jelentkezik a probléma. Egyébként nem a telekomos stb-ról nézem, az egyik tv maga androidos, a másik alatt meg van egy mi box s.
Pár hónapja vagyok Telekomos, eddig hibátlan a twitch, az előző szolgáltatómnál (PR) na ott volt probléma, de ez sajnos nagy többségben a twitch hibája, borzalmas az EU-s routing. Digis ismerősöknél is szokott akadozni. A tapasztalat egyébként az, hogy az android tv-s app a legstabilabb, bár azt meg nem értem miért, nem kéne hogy köze legyen a routinghoz.

[ Szerkesztve ]

(#136549) freeknight válasza freeknight (#136548) üzenetére


freeknight
őstag

Dupla hsz, törölhető

[ Szerkesztve ]

(#136550) nikos21 válasza Gabesz87 (#136547) üzenetére


nikos21
aktív tag

Pop3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.