Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135051) #46824192 válasza Aureal (#135048) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az csak hagyján , amikor poros , használt.
Mondjuk mindenképp növeli a cég imázsát ha már azt is lusta volt legalább letörölni

Az igazi meglepetés az amikor ragad a távirányító gombja
Volt hozzá szerencsém, de kérésemre valamilyen rejtélyes okból kifolyólag , a T matricás verdából csak előkerül egy teljesen új távirányító...
Nyilván véletlenül elsőre a használtat hozta fel a lakásba :)

[ Szerkesztve ]

(#135052) snyper990 válasza #46824192 (#135049) üzenetére


snyper990
őstag

És elképzelésed szerint hogyan tudná a router elérni a netet a jelenlegi HGW megkerülésével, ha nem bridge móddal? Mert ha az firmware hibás, akkor csinálhatsz bármit a saját routereddel mögötte, alapvető logika alapján a HGW-n fog fennakadni minden, ami annak a hibásan működő funkcióival kapcsolatos. (Erre utaltam, mikor azt írtam, hogy "máshonnan közelítve" tetted fel ugyanazt a kérdést, mivel neked a leírás alapján bridge módra van szükséged, vagy tényleg egy másik típusú HGW-re. De azért azt remélem érzed, hogy nem az általános felhasználás része ki-bekapcsolgatni az UPnP-t... Igen, jobb lenne, ha úgy működne, viszont a szolgáltató kínál rá megoldást, ami az előfizetők 99%-ának tökéletesen megfelel...)
Vagy megtaláltad a világ egyetlen, koax csatlakozóval és HGW funkcionalitással felvértezett TL-WR1043ND-jét, vagy elfelejtetted végiggondolni a dolgot, mielőtt kérdeztél...
Nem fogok a továbbiakban semmilyen magyarázattal "fáradni" számodra. Én vagyok a hülye, hogy megpróbáltam segíteni annak tudatában, hogy van, akin nem lehet

[ Szerkesztve ]

(#135053) Aureal válasza taki01 (#135050) üzenetére


Aureal
senior tag

????????? :Y
Na ez új!!!
És mi lesz? Kikötik a tv-t is???
Erről miért nem tájékoztatnak amúgy a rózsaszínfejűek??? :W :W :W

(#135054) Aureal válasza #46824192 (#135051) üzenetére


Aureal
senior tag

Akkor te tudsz vmit!
Nálunk nem először járt már ua. az extrém bunkó, tenyérbemászó stílusú szerelő. Sőt, most is hogy részletezni akartunk neki még pár problémát, gyorsan rávágta mielőtt végigmondhattuk volna neki, hogy "ha maguknak ennyire nem tetszik a szolgáltató, miért nem mennek másikhoz?!" (Mert nincs másik gyapotfej a helyi monopol uralmatok miatt - és ezt te pont jól tudod...) :W
Grrrrrrrrr!!! #&!&@%^÷~×****

[ Szerkesztve ]

(#135055) #46824192 válasza snyper990 (#135052) üzenetére


#46824192
törölt tag

HGW LAN (192.168.0.1) -----------> TpLink WAN (192.168.0.2)
TpLink LAN dhcp (192.168.1.10-192.168.1.50)
HGW DMZ ------> 192.168.0.2

Ha így átmenne a tv, akkor menne a chromcast a TpLink wifin , menne az upnp portnyitás a cuccaimnak és menne a tv.

Nem fogok a továbbiakban semmilyen magyarázattal "fáradni" számodra. Én vagyok a hülye, hogy megpróbáltam segíteni annak tudatában, hogy van, akin nem lehet

Na ,,,azért ez csúnya volt. Láthatóan mgaben elsőre is megértette a kérdést és korrektül választolt.

Te sajnos már megint nem, aztán beállítassz engem a hülyének.
Már megint mindenféle szögből körbenyalogatod a témát , belemagyarázod az agyszüleményeidet , amiket LE SEM ÍRTAM! Mindenzt azért mert nem érted a kérdést , vagy nem tudsz elképzelni egy rém egyszerő router--->router konfigot és csak az AP megoldásra vagy rákattanva!

Ha nem megy , nem baj. Olvasd el a kérdést , olvasd el mgaben válaszát ....hátha....

[ Szerkesztve ]

(#135056) Aureal válasza #46824192 (#135051) üzenetére


Aureal
senior tag

Az új táv eleve adott amúgy (hirtelen úgy gondoltam hogy boxot kaptál zsír újat), mert már 3x kértünk 12 év alatt csere távot és azt legalább ingyen hozzák. De amúgy ennek a Samsung stílusú félköríves hasú univ. távnak már annyira gagyi a minősége, hogy borzasztó. És nyekereg, ropog a kezedben csak úgy natúr is...

Hulladék egy szolgáltató, de hallom másütt, hogy a Digi, UPC se sokkal különb adott téren.
??? :F

(#135057) Winne válasza Zeki (#135022) üzenetére


Winne
nagyúr

3 db-os nem kell nekem, úgy céloztam be a kettőt, hogy tökéletesen elég lesz.

@ #135029 dptrsk : na igen ez az egy tűnt fel nekem is és a sebesség az sokat számít. A TP-Linkben meg amik tudják a sebességet is 3x annyiba vannak, mint a Kaon, így lehet azt kellene vennem. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135058) taki01 válasza Aureal (#135053) üzenetére


taki01
őstag

Mert még megtudták hosszabbítani a műholdas bérleti szerződést 3 évvel. Időben fognak tájékoztatni, mielőtt kivezetnék teljesen. Jelenleg már nem lehet új szerződést kötni rá és hűséget hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

(#135059) Aureal válasza taki01 (#135058) üzenetére


Aureal
senior tag

Ha jól értem, akkor nem lesz műhód ami a T-comnak sugározna utána, tehát lassan kötelezve vagyunk más alternatívára átállni?
Erről hol lehet az oldalukon hivatalosan olvasni amúgy ha csak nem legenda? :F
:R

(#135060) taki01 válasza Aureal (#135059) üzenetére


taki01
őstag

Az oldalukon sehol, de sok helyen lehozták pl [link]
2024 végéig van a szerződés a műhold bérlésre.

[ Szerkesztve ]

(#135061) #46824192 válasza Aureal (#135059) üzenetére


#46824192
törölt tag

Valszeg nem legenda.

Az elmúlt időszakban egyszer engedték értékesíteni , egyszer nem és ez pepitába vagy kétszer egymás után.
Aztán meg jött a hír hogy aláírtak a műhold transzponder bérletre.
IPTV területen meg már jóval korábban csak madzagos tv-t kötöttek.

De emeljük ki azt is , hogy a hírek csak a nyugat 4° Amos -ról szólnak és nem a teljes megszünésről.

Három évvel hosszabbította meg 2008 óta fennálló szerződését a Magyar Telekom és a Spacecom, így a Telekom DTH szolgáltatás 2024 végéig biztosan elérhető marad a nyugati 4 fokos pozícióban szolgáló Amos-3 műholdról.

[ Szerkesztve ]

(#135062) Aureal


Aureal
senior tag

Na mindegy is a sat jövője, kanyarodjunk már vissza az eredeti problémára...

Szóval ezt a használt Kaon 1000-est mire volna esetleg érdemes kérni hogy cseréljék? Mi lehet az az állítólagos "új, legutóbb rendszeresített készülék"?
(Vmi androidos boxot is emlegettek még bájcsevegtem a telefonos ügyfsz. munkatárssal, de már nem tudom konkrétan azt mire mondta, mert csomagváltási ajánlatokról is prédikált közben...)
Ti milyen normálisabb és új boxokról tudtok ami okés???

[ Szerkesztve ]

(#135063) #46824192 válasza Aureal (#135062) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az üfsz mondja neked amit eléraknak... Néha a fele sem igaz :)
Nem gondolnám , hogy hegyekben áll az új sat box, ha tényleg kivezetik "hamarosan"
Használtból pedig korrekt, tiszta, bevizsgált, jól működő eszközt szokásuk kirakni.
Az gáz ami nálad történt. Nehezen hiszem el , hogy egy jelenleg működő szolgálatáshoz csak ilyen minőségű csere készülék van kiadva. Mindenképp tegyél panaszt, hogy ezt az eszközt nem fogadod el és legalább egy minimum szintet üssenek már meg. Ja és a szerelő is a hozzáállásával!

Az andoridos box az pedig az IPTV utódja , ami a Telekom tv.
Ugyanaz egyébként csak android alapon.Bugos a box szoftvere , szerintem ratyi a kezelőfelület, néha kicsit lefagy a tv adás, ilyesmi... Pár év és talán kipofozzák.

Ti milyen normálisabb és új boxokról tudtok ami okés???
Sat boxokat nem ismerem. Az IPTV-hez voltak jól működő stabil boxok. De mivel váltja a Telekom tv ezért szerintem már az sem kérhető(ha esetleg elmozdulnál SAT-ról).

[ Szerkesztve ]

(#135064) Aureal válasza #46824192 (#135063) üzenetére


Aureal
senior tag

Na, magyarul ez a jól megszívjuk (majd) nevű zsákutca... :((

1. ha a telef.közp. munktrs. hülyeséget beszél, miért alkalmazzák?
2. ha nem beszél hülyeséget csak felolvassa amit elé raknak (vagy amire kiképezték), akkor a mentoraik/munkaadóik khmmm... nem folytatom micsodák!
3. használt cucc: ja igen, azt is mondta a szerelő "úr", hogy felújított készülék. (Na ez vajon mi a szösz? Itt ahogy olvastam, kb. 8 éve már beszéltek Kaon CO1000-ről, így el se bírom képzelni, egy hót elavult cuccon mit lehet még felújítani, hacsak 1x már tönkre nem ment mondjuk és 2-ből összeraktak 1-et, de basszus ilyet még az ukránok se csinálnak már 2022-ben!!!) :DDD
4. iptv, telekom tv és tv go - ahogy hirtelen utánanézetem, ezek fullra nethez kapcsolódó dolgok és a lakás átkábelezését igényelnék (jelenleg a net nálunk absz. wifis) Szóval cumi!
Magyarul, talán maradt pár évünk és utána tv-t elfelejteni, ha megszűnik végleg a sat elérhetőség. Szép kilátások!
5. panasz fix hogy megtesz ezek után, csak vájuk az 1. munkanapot :))

Az oldalukon talán ez tűnik a legmodernebb sat box cuccnak (szemre). [Kaon 1600 - link]
Érdemes lehet erre csereigényt benyújtani? :F

[ Szerkesztve ]

(#135065) djalmasi


djalmasi
tag

Kicsit most összezavarodtam a hszek alapján, szóval a TV azért van nálunk Diginél mert az egész ( kétszintes ) családi ház koaxal van vezetve és nagyon nehézkes lenne itt akármit is újrakábelezni ( főleg 5 tv-hez ), de megakadt egy képen a szemem. Szóval 1 box a tv hez 1 kábel 1 foglalt lan port a routeren? Vagy adnak valami elosztót és elég egy port? Vagy mondjuk egy switch megoldja? Bocsi a hülye kérdésekért, de nekem ez nem tiszta :U

(#135066) Szpisti válasza djalmasi (#135065) üzenetére


Szpisti
addikt

Egy előfizetésnél a maximum 3db set-top-box.

(#135067) tobias40 válasza djalmasi (#135065) üzenetére


tobias40
veterán

Amíg tudsz maradj a tv-vel a Digi-nél mert ahogyan a többiek leírták korábban,jobb a képminősége is és annyi felé osztod emennyit akarsz a házon belül,és nincs külön eszköz!

(#135068) nitrous


nitrous
csendes tag

Sziasztok,
Ha a HGW (3686v2) és az egyik STB között két switch (TL-SG105v6) van, miért nem jön sem net sem iptv a 2. switchen?

(#135069) veber0937


veber0937
tag

Hi

Részletre vett eszközt ki lehet előbb fizetni, vag ybele fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#135070) Kaba válasza veber0937 (#135069) üzenetére


Kaba
veterán

Ki lehet.Egyben az összeset,vagy amennyit szeretnél.Online átutalással.

(#135071) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok! A Telekom DV8519B Android Smartbox-hoz gyárilag adott cat5 UTP kábelt kicseréljem nagyobbra (cat6, cat6a van itthon) , vagy nem oszt nem szoroz? :F

(#135072) katsazoli válasza Kaba (#135070) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Azt is eltüntették a weboldalról, hogy kártyával ki lehessen fizetni a fennmaradó részleteket.
Ráadásul nálam bugos is, mert amióta egybe vettem mindent, azóta azt sem látom mivel hol tartok egyáltalán.

Xbox live ID: Zolika21

(#135073) taki01 válasza V-I-D-A (#135071) üzenetére


taki01
őstag

Nem sok minden fog változni, mert a box-n csak 100Mbps-es Ethernet ajzat van.

(#135074) Kaba válasza katsazoli (#135072) üzenetére


Kaba
veterán

A részlet számla utolsó két számjegye mutatja a fizetendő hónapot.

(#135075) V-I-D-A válasza taki01 (#135073) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Köszönöm! Sejtettem hogy nem sokat érnék el vele. :)

(#135076) katsazoli válasza Kaba (#135074) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Nem a részletszámlával van bajom, nyilván befizetem minden hónapban, de per pill 4 készülék fut a nevemen, most járkálhatok be külön, hogy egyben kifizessem.
Pár hónapja még ott volt hogy X készülék X-el tartozik, akarom e egyben kifizetni.

Xbox live ID: Zolika21

(#135077) MDanny


MDanny
senior tag

Android boxon működik az Archív TV? Nálam nem indul el semmi, csak karikázik. Újraindítás megvolt, applikációval működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#135078) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv! Nincs lehetoseg arra, hogy amibol van hd csatorna ne legyen sima? Foloslegesen kApcsolgat az ember!

Battletag: hojszi#2983

(#135079) Kaba válasza katsazoli (#135076) üzenetére


Kaba
veterán

Fizetheted online átutalással vagy csoportos beszedéssel is.

(#135080) Tcsabi7811 válasza MDanny (#135077) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Működik.

(#135081) frenk74


frenk74
tag

Netsebességgel kapcsolatos problémám van. CLI méréssel jó, 1000/25-ös netnél 980/25-öt mérek.
Viszont pc-n kábelen 200 (nagy ritkán 300)/25, ugyan ennyi 5Ghz--es wifin is. Mi lehet a gond?

(#135082) Handemour válasza snyper990 (#135030) üzenetére


Handemour
csendes tag

Köszi,
és akkor semmit nem kell nekem újra beállítanom, olyan lesz mint mikor hozták?

(#135083) Kekmen válasza frenk74 (#135081) üzenetére


Kekmen
senior tag

Semmi gond, ha a CLI méréssel jó. Nem írtad a géped paramétereit, de a böngészős mérések jellemzően ott feküdnek meg, hogy gyengébb a hardver. Mérj a szelessav.net oldalon is. A wifi pedig nagyon sok mindentől függ.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#135084) frenk74 válasza Kekmen (#135083) üzenetére


frenk74
tag

Már több oldalon mértem pc-vel, telefonnal, mindig 200 körüli érték van. Korábban digi volt, ott tudtam simán 1000 körül mérni, és érezhetően jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#135085) Kekmen válasza frenk74 (#135084) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az előbb írtad, hogy CLI-vel megvan a sebesség. Azt miről mérted, ha nem PC-ről? :F

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#135086) djalmasi válasza Szpisti (#135066) üzenetére


djalmasi
tag

Ez így nem igaz, amikor először voltak az utcában a marketingesek ők is mondták és a telefonos üf, hogy speciális területre adnak nekünk 6-ot, de ugye a korábbab említettek miatt nem kértük.

Viszont a lan portos dolog még így sem tiszta :F

(#135087) djalmasi válasza tobias40 (#135067) üzenetére


djalmasi
tag

Köszi a valaszt, akkor nem csak mi latjuk igy. :D

(#135088) Kaba válasza djalmasi (#135086) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen nagy jelentősége,hogy mit mond a marketinges.Egy előfizetésre a Telekomtv esetén max 3 Smartbox adható.A régi IPTV-s plattformnál lehet csak több mint 3 STB(második tv előfizetés szükséges hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#135089) frenk74 válasza Kekmen (#135085) üzenetére


frenk74
tag

A CLI mérés pc-ről történt. Majd ugyanazon pc-ről rögtön az ookla oldalán, vagy bármelyiken indított mérés (nem CLI), -már csak 200-300. Próbáltam torrenttel nagy fájlt, hogy legyen idő felépülnie, de ott is csak 200-300.

(#135090) tobias40 válasza djalmasi (#135087) üzenetére


tobias40
veterán

Én nem láttam sajnos hogy milyen a Digié,de itt sokan írták hogy sokkal jobb a képminősége mint a telekom iptv-nek.(az új beltérivel jobbnak írják mint a régivel de annak meg elég sok hibája van még..)
Mondjuk nekem nincs nagy bajom a minőséggel mert csak hd műsorokat nézek egy felső lategóriás plazma tv-n! :K

(#135091) tobias40 válasza frenk74 (#135089) üzenetére


tobias40
veterán

Elég erős a géped ahhoz a sebességhez?
Ha cli-n annyit mértél akkor elvileg megvan sebességed a telekom részéről..

A torrent is nagyon gépigényes,lehet azzal lesz a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#135092) Szpisti válasza frenk74 (#135089) üzenetére


Szpisti
addikt

Töltsd le a Windows alkalmazásboltjából az Ookla féle Speedtest appot. Az többnyire tudja a CLI értékeit produkálni, a webes felület sokszor nem. A torrent tempója is sokmindentől függ.
A wifi pedig elég sokmindentől függ, attól főleg, hogy milyen verzió, hány csatornán és milyen sávszéllel sugároz. Lásd el külön névvel az 5Ghz-es wifit és csatlakozz arra a wifis eszközökkel... (már amelyik tudja azt...)

(#135093) Kaba válasza tobias40 (#135090) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor kevesebb csatornát néznél,mivel a Diginek lényegesen kevesebb HD csatornája van,mint a Telekomnak.

(#135094) tobias40 válasza Kaba (#135093) üzenetére


tobias40
veterán

Képminőségről volt szó,nem a csatorna választékról!
Egyébbként ha nézed akkor írtam hogy nekem megfelel a telekom iptv-je...

(#135095) Kaba válasza tobias40 (#135094) üzenetére


Kaba
veterán

A képmínőség sem olyan rendkívüli,mint ahogy elképzeled (a Smartbox HD is hozza ezt a szintet)..Ehhez csak a kettőt egymás mellé kell tenni.A Digi képe kb.PR-Telecom színtű(ha jól emlékszem nálatok az is elérhető).

[ Szerkesztve ]

(#135096) djalmasi válasza Kaba (#135088) üzenetére


djalmasi
tag

Már a papíron is az a 6 box volt feltűntetve, nem a levegőbe beszélek, gond nélkül adtak volna függetlenül attól hogy mi van a weboldalon vagy hogy adtak-e valaha bárkinek is többet, de nem igényeltük a tv részét ;)

(#135097) Kaba válasza djalmasi (#135096) üzenetére


Kaba
veterán

6 STB-t kaphattál volna,de nem egy előfizetésre,hanem egy egy extra tv előfizetést kellett volna még megkötnöd.(2 tv előfizetés=6 box).

(#135098) djalmasi válasza Kaba (#135097) üzenetére


djalmasi
tag

Miért ilyen nehéz elhinni? Elhiszem hogy tisztában vagy a létező összes T szabályzattal és mindennek a menetével, de azt meg én tudom hogy mit ajánlottak és mi volt az összesítő papíron, ugyanazon az áron adták volna mint a többit, nincs kedvem erről vitatkozni, elhiszem hogy "nem adnak többet mint 3 és ." de it adni akartak bármi áron csak kossunk elofizetest.

[ Szerkesztve ]

(#135099) nafikra


nafikra
tag

aptoide tv-t valaki tett már telekom tv boxra ? működik minden gond nélkül vagy telepíteni sem tudom majd?

(#135100) tobias40 válasza Kaba (#135095) üzenetére


tobias40
veterán

Nem képzelek semmit!
Mint leírtam korábban,azok véleménye volt ez akiknek mindkettő előfizetésük volt vagy vmilyen módon kitudták próbálni,vagy összehasonlítani!

A smartbox hibái pedig nagyon alap dolgok,ami miatt sokan nem választják ezt a lehetőséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.