Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160) Elemental válasza tobias40 (#157) üzenetére


Elemental
addikt

Azt szeretném hogy média háttér legyen a mozifilmeknek és a családi videóknak,fényképeknek.(sztem nekem nem kell egyenlőre raid,de írjátok meg ha mégis...)

Szerintem is fölösleges a raid. 2 lemezesnél nem sok lehetőség van, a raid0 eleve hülyeség, semmit nem gyorsít, a raid1 pedig eléggé pazarlás, és ahogy olvasom alább, akarsz majd biztonsági mentést, meg gondolom a fontos dogokat nem csak a nason tárolod.

2 db vinyót teszek majd bele ,egy üreset elsőre és azt megformázom a NAS-al.
Rámásolom 2. vinyó tartalmát(hálózatról ha lehet)és azután megformázom szintén a NAS-al.

Szerintem ez így jó.

Szerintem úgy kellene megformáznom hogy külön meghajtó legyen a 2 vinyó mert ha egybe teszem akkor mindent veszítek ha az egyik vinyó meghal,ha jól gondolom...(vagy menjen egybe?

Nekem is 2 külön kötet a 2 vinyó. Én is 212j-t használok.

A külső vinyót is meg kell formáztatnom a NAS-al vagy az maradhat ntfs ?

Külső vinyót is megformázza a nas ext4-nek. Szerintem érdemes.

A lényeg hogy a NAS-ban és a külső vinyón tároltakat mindenhonnan el tudjam érni a hálózatomban,és ha lehet akkor a hálózaton kívülről is vmi dyndnns féleséggel,vagy amivel majd ajánljátok.

Ha dinamikus ip van, akkor kell dyndns, egyszerűen meg lehet csinálni a DDNS alatt a dsm-ben, nem kell külön regelni sehol. Én a synology szolgáltatót válaszottam, synology.me a végződése.
Ha el akarod netről érni a nast, akkor az adott szolgáltatás portját forwardolni kell a routerban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.