Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) seiko válasza shez (#8299) üzenetére


seiko
senior tag

én igyekeztem hasonló kategóriájú órékat összehasonlítani, igaz a Certina esetében nemaz üzleti árat néztem, hanem azt, amit el tudnék érni.
Abban biztos vagyok, hogy egy Orientért nem adnék 45-50ezernél többet.
Ahogyan egy Seiko automatáért sem.
Egy svájci eta-s automata már más tészta. Legalábbis az én szememben.

(#8302) crabant válasza soldier2 (#8294) üzenetére


crabant
csendes tag

40 órás a tartaléka. Én kb. napi 4-5 órát hordom(átlagos viselésnek mondhatjuk), ez idő alatt bőven feltölt32 óráról újra 40-re(minden reggel - 8, anyit alszom). A bőven alatt azt értsd, hogy 3-4 óra alatt is töltődik szerintem 8 órát.
Többieknek: köszi a linkeket.

(#8303) soldier2 válasza crabant (#8302) üzenetére


soldier2
őstag

Az enyém sajnos nem power reserve, az már túl sok let volna. De nem sűrűn járok óra nélkül. Jövő héten lesz időm tesztelni, akkor majd meglátjuk mennyit bír mondjuk 8 óra használat után. Majd felteszem az eredményeket.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#8304) shez válasza seiko (#8301) üzenetére


shez
tag

Szerintem nem lehet meghatározni, hogy mi alapján kalkulálják a gyártók az árakat. Szóba jöhet a márka presztizse, a szerkezet bonyolultsága, az alkatrészek minősége, a legyártott darabszám a szerkezet pontossága, marketingköltségek. stb.. Az ETA szerkezetek szerintem is elég jók. Csak egy dolgot nem érzek igazán korrektnek. Ez pedig az, amikor egyes "gyártók" vagyis inkább tokozók egy 100 eurós alap ETA szerkezetet beraknak egy sima acéltokba és az árcédulára 1000 euró kerül, vagy jóval több. Ha ilyen esetben szétválasztjuk a szerkezetet a toktól és úgy tesszük fel a kérdést, hogy megér-e egy acéltok és egy óraszíjat 900 eurót minden bizonnyal sokan elgondolkodnának - persze nem mindenki mert van ahol nem szempont az ár. :)

(#8305) Veron válasza shez (#8304) üzenetére


Veron
őstag

Ez az okfejtés helyes, csak véleményem szerint nem helyénvaló.
Ugyanis ugyanez lelhető fel az informatika világában, mást ne mondjak pl. az Apple. Ugyanazt a technikát 1,5-szeres árszorzóval adják másokhoz képest. Vagy ott az autóipar, a Skodát olcsóbban megkapod, mint egy VW-t holott szinte csavarra megegyezik a két autó.
Egy termék esetében az ( ár != alkatrészárak összege ), nem szabad így vizsgálni ezt a témát. Sajnos el kell fogadni, hogy a presztízs, csomagolás, kiszolgálás, szervizháttér mind-mind jelentősen nyomot hagy az árcédulán.
Erre mondják, hogy a kereslet határozza meg a kínálatot. Ha majd senki sem veszi meg ezeket akkor az áruk is lejjebb megy.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8306) soldier2 válasza shez (#8304) üzenetére


soldier2
őstag

Ez pont az én esetm. Nem mondom, hogy nálam nem számított az ár, de egyszerűen lehetetlen, vagy majdnem lehetetlen manufaktura szerkezettel 1 millió forint alatt svajci automatát kapni. Ez van. Az enyém valahol a két véglet között van, és nálam pl a tok döntött (a presztizs semmiképp, a Baume Mercier gyakorlatilag ismeretlen hazánkban. Külföldön persze més a helyzet). Ezek az órák már bizony ékszerként is elmennek. Ott pedig ugye senki sem csak az arany súlzát nézi. És bár képen a Tissot Visodate és a Mido Baroncelli is jobban tetszett, élőben azért látszik, hogy nem egy katógáriában vannak. Pedig tudtommal mindenikben ugyanaz az ETA szerkezet van. Na jo a TISSOT day date, szoval a kaliber ott talán még drégébb is. De amint már párszor írtam. Aki az óravásárlásban logikát keres, az nemcsak svájci automatát, de egyáltalán sváci órát nem vesz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#8307) norbertb88 válasza Veron (#8305) üzenetére


norbertb88
tag

nanana....azért az apple esetében az 1.5-s szorzo indokolt, mert sokmindenben felülmulja a rivalisokat! (pl.: akku üzemidö, kivitelezés, tartósság, design és feeling! :))
Aztan én azt is megértem, hogy egy tag heuer többe kerül mint a vele belsöre megegyezö certina, mert ha kézbe veszed a 2-t azonnal érzed, h abszolut nem egy kategoria. ha a szerkezetet árulná drágábban, akkor azt mondom, h why......na de igy betokozva, számomra abszolut érthetö a felár!
Ja, és szívesebben járnék egy passattal, mint egy octaviaval vagy superb-el....! :C

(#8308) seiko válasza soldier2 (#8306) üzenetére


seiko
senior tag

Használtan, jó állapotban már 4-500ezerért található Rolex.
Ez jelen pillanatban a legolcsóbb svájci manufakturális automata szerkezet.

(#8309) seiko válasza norbertb88 (#8307) üzenetére


seiko
senior tag

Volt Tag Heuer-em, Certina-m is.
Semmilyen minőségbeli különbséget nem láttam az előbbi javára, inkább a Certina volt komolyabb.
Erősebb tok, szebb kidolgozás.
Mechanikus létére pontosabb volt, mint a kvarc Tag Professional! :Y
Külhonban kezdik jobban szeretni a Skoda-t, mint a VW-t.
Jó példa erre Anglia.
Több cseh kocsit adnak el, mint németet, pedig ott az embereknek több pénzük van, mint minálunk.
De a magyarokban még él a "márka" varázsa. :K

(#8310) ujskodas válasza norbertb88 (#8307) üzenetére


ujskodas
tag

De csak azért járnál szívesebben Passattal, mert Mo-n még mindig név alapján vesznek autót az emberek. :(
Miközben írtam, megjelent Seiko üzenete is. Ezek szerint nem mondok hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#8311) norbertb88 válasza ujskodas (#8310) üzenetére


norbertb88
tag

Azért jarnék szivesebben passattal mert sokkal szebb mint barmelyik skoda, a jele nem ocska komcsi retro fos és nekem nem mind1, h mit bamulok a kormanyon!!! Sajnalom....nem vagyok megalkuvo tipus! miért vennék skodat, ha az csak a passat utan kullog!? ráadásul mar nem is sokkal olcsobb!!!

(#8312) crabant válasza norbertb88 (#8311) üzenetére


crabant
csendes tag

Komcsi retro fos? Azért nézz utána a Skoda történetének. :))

(#8313) soldier2 válasza norbertb88 (#8311) üzenetére


soldier2
őstag

Ha vezess, ne a kormányt bámuld, hanem az utat nézd (nem, nem az út melletti lányokra gondoltam). Ha meg a kormany közepét bámulod, akkor inkább egy Peugeot. Az oroszlán szebb mint a VW.
Azért van különbség a kettő között (Passat vs Octavia-Superb). Dehát kinek a pap...

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#8314) norbertb88 válasza soldier2 (#8313) üzenetére


norbertb88
tag

Igy van...ez volt a nagy igazság! kinek a pap, kinek a......!!!
De gondolj csak bele, h hányan vennének tissot órát, ha annyiba kerülne mint egy longines!?!?

(#8315) botarobi válasza soldier2 (#8313) üzenetére


botarobi
tag

Persze,van különbség...mindjárt 30cm+ hátsó lábtér a Superb javára!Lehetne sorolni,tudnám is,üzletkötőként és családi célra 3 Octaviát "fogyasztottam" el(nem összetörtem!),s mivel ez órás topic nem folytatom.Talán még annyit,hogy tisztán sznobság az embléma,a racionalitás teljesen más!

(#8316) ujskodas válasza botarobi (#8315) üzenetére


ujskodas
tag

:C

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#8317) bandus válasza seiko (#8308) üzenetére


bandus
veterán

azt esetleg meglehet tudni valahnnan , hogy a longines dolce vitában milyen szerkezet ketyeg? mert nekem nem sikerült rájönnöm még :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8318) seiko válasza norbertb88 (#8314) üzenetére


seiko
senior tag

és hányan vennének Rolexet, ha Tissot árban lenne! ;-)
hét évig nyúztam egy 120-as Skodát, elégedett voltam vele.
Te abba a komcsi szemétbe szerintem bele sem ülnél. :-))))

(#8319) Veron válasza norbertb88 (#8307) üzenetére


Veron
őstag

Mondtam mindezt úgy, hogy a Skoda és VW is kiváló autó. Az, hogy kinek melyik tetszik jobban, az már részletkérdés, de a két gyár autó legalább 80%-ban megegyeznek. Az, hogy neked a Passat jobban tetszik -mindegy miért- csak azt bizonyítja, hogy az emberek megveszik a drágábbat, és addig lesz is árkülönbség a hasonlóság ellenére. De az nem probléma, ilyen az emberi természetet, nem mindig döntünk színtisztán racionálisan. Senki, nyilván én sem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8320) ospubis válasza bandus (#8317) üzenetére


ospubis
csendes tag

Úgy emlékszem ETA 7000.
Ez a legkisebb átmérőjű automata ETA szerkezet.

(#8321) seiko válasza bandus (#8317) üzenetére


seiko
senior tag

kéne az óra pontos típusa.

(#8322) seiko válasza crabant (#8264) üzenetére


seiko
senior tag

ehhez szerintem megy a Nato szíj, mert elég militáns kinézetű az óra. :K

(#8323) crabant válasza seiko (#8322) üzenetére


crabant
csendes tag

Áá, lehet, hogy nem szíjazok. Nem csak mellúszásban szoktam pancsolni.
Ha nem vihetem vízbe bármilyen körülmények között/közé akkor inkább levesem :)
De... azt hittem nem tetszenek a búváros órák! Azt most megjött a kedvem. Anyagi okok miatt egyenlőre jegelve, de majd egyszer egy mako vagy egy seiko.(Kvarcosból tudsz/tudtok 30 alattit esetleg ajánlani?) Vagy álmodok nagyobbat :)) :

(#8324) bandus válasza seiko (#8321) üzenetére


bandus
veterán

L5.688.4.71.2 a pontos tipus. Ha eta 7000 van benne az jó nekem? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8325) seiko válasza bandus (#8324) üzenetére


seiko
senior tag

Longines L580 = ETA 2861 (2671)

(#8326) seiko válasza crabant (#8323) üzenetére


seiko
senior tag

20 alatt is vannak wr200-as Orientek a kvarc szériából.
a Tutu200-nél érdemes körülnézned a Nyugati aluljáróban.
ilyen pl. kvarcban????

(#8327) bandus válasza seiko (#8325) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm :R és erről a szerkezetről mit kell tudni? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8328) seiko válasza bandus (#8327) üzenetére


seiko
senior tag

egy jó kis ETA női méretben.

(#8329) CrAzY88 válasza seiko (#8326) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Ilyenem van kékben... :DD
Ebből van kvarc?? :U :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#8330) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Az Omega Co-Axial egy relatíve új szerkezet. Hallottatok jót vagy rosszat róla? Azért kérdezem, mert a Speedmaster Professional a klasszikus movement-et használja, de a Broad Arrow GMT már a Co-Axial-t.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#8331) seiko válasza CrAzY88 (#8329) üzenetére


seiko
senior tag

lehet, hogy csak hasonló van:

[ Szerkesztve ]

(#8332) seiko válasza Paarthurnax (#8330) üzenetére


seiko
senior tag

egyelőre még elég megbízhatatlan.
a szakszervizben sem nagyon szeretik.

(#8333) CrAzY88 válasza seiko (#8331) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nem tudod hogy milyen szerkezet van a kvarcokba? :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#8334) seiko válasza CrAzY88 (#8333) üzenetére


seiko
senior tag

hát, erről semmi információm nincs.
de nem lehet valami nagy durranást várni egy kompletten 20ezer alatti órától. :K

(#8335) crabant válasza seiko (#8326) üzenetére


crabant
csendes tag

Ezek tetszenek, köszi. Akkor majd valami hasonló lesz majd, majd..

(#8336) dagobertpoci válasza seiko (#8331) üzenetére


dagobertpoci
csendes tag

Ez szép darab:)

(#8337) Paarthurnax válasza seiko (#8332) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Az a baj, hogy te már a második ember vagy akitől ezt hallom. Nem túl jó előjel. :( Pedig a Broad Arrow nagy tetszik. :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#8338) seiko válasza Paarthurnax (#8337) üzenetére


seiko
senior tag

személyes tapasztalatom nincs, de a Tempora Kft.-nél ismerem a co-axial szerkezetek orvosát, Sz.G.-t.
vele sokat beszélgettük erről, csak az ő véleményét tudom tolmácsolni.
és néhány olyan emberét, akik megszívták az ilyen Omegákkal.

(#8339) seiko válasza dagobertpoci (#8336) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem ár/érték arányban verhetetlenek. :K

(#8340) Palika71 válasza Paarthurnax (#8330) üzenetére


Palika71
őstag

Akkor én leszek a harmadik. Nekem volt egy 2500-zal szerelt Planet Ocean, és sajna nagy csalódás.
A 8500 -as szerkezet már rendben van állítólag.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#8341) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ma ugyebár át kellett állítani az órát elsejére és most ferdén áll a koronán a márkajelzés!

:(

Ez már beteges tudom... :D

Egyébként olvastam olyan menetes koronájú prémium órákról, ahol alap dolog, hogy visszacsavarva a koronát, egyenesen áll az óra címere.
Nem emlékszem melyik márka volt.

(#8342) seiko válasza Empsepo (#8341) üzenetére


seiko
senior tag

én tegnap állítottam 31-re.

de eszembe sem jutott megnézni, hogyan áll a korona! :Y

[ Szerkesztve ]

(#8343) seiko válasza Palika71 (#8340) üzenetére


seiko
senior tag

azért az sem az igazi!
majd ha annyi probléma lesz vele, mint a Rolex 3135-össel............ :K

(#8344) Empsepo válasza seiko (#8326) üzenetére


Empsepo
senior tag

Seiko!

Ez az Orient 20ezer alatt van?

Csak mert van egy barátom és most fűtögetem, hogy vegyen órát. :)
Pont arra gondoltam, hogy egy Orient megfelelne Neki.

[ Szerkesztve ]

(#8345) Paarthurnax válasza Palika71 (#8340) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ebből Speedmaster Professional lesz. :DDD Leírnád, hogy mi volt a csalódás?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#8346) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Mondjuk a Tudor Heritage Chrono is egy remek darab és a cég honlapja a reklámfilmekkel kiemelkedő. [link]

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#8347) seiko válasza Empsepo (#8344) üzenetére


seiko
senior tag

nem, ez automata.
tudtommal ez 25ezer.

itt ni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8348) CrAzY88 válasza seiko (#8347) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Empsepo: Szvsz. kék szebb... nézd meg mindegyiket azért! :DD Nekem kékbe van :))

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#8349) seiko válasza CrAzY88 (#8348) üzenetére


seiko
senior tag

de a fekete a klasszikus. ;]

(#8350) Dr.Zoo válasza norbertb88 (#8311) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

off:

nem tudom milyen kocsid van, de nekem egy fullos passatom van jelenleg, nem fiatal, de minden benne van.
és akármien rossz szemmel nézed a Skodát, én épp azt készülök venni, történetesen egy SuperB-t.
azért így leírni hogy komcsi fos, kicsit erős, nálam kiverte a biztosítékot, mert ezekután feltehetném a kérdést, hogy tudod ki gyártja az alkatrészeit??

üdv

z
on.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.