Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) teratti


teratti
senior tag

Bati0501, ronin s8: THX! Nem tudom Bati megnyitni amit küldtél minden tiltakozik a gépen de megnézem telórol... ÁÁÁ onnan ment a dolog. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#67152) Dzsana válasza phranxinatra (#67149) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na ez igaz, mert az autó sehogyan sem tartja az árát.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#67153) Zozzer888 válasza ronin s8 (#67147) üzenetére


Zozzer888
addikt

Gratula az új Rolex tulajnak:) Amúgy szerintem felesleges azzal ámítania bárkinek is magát, hogy jó befektetés (mert nem), bár az tuti , hogy értékállóbb mint egy autó és csak egy bizonyos szintig esik az ára. (Na meg ott a szerviz 5 évente)

Na de kit érdekel ez, ha megvan álmaid órája? Ez ÓRA lesz amíg csak élsz, nagy gratula mégegyszer!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#67154) Laci0808


Laci0808
csendes tag

Szerintetek miért van az, hogy hazánkban (sokkal) drágábbak az órák mint külföldön? Most, hogy keresek egy modellt, megdöbbentem, hogy milyen drágák vagyunk. Mi így magunknak. Amit Giuseppe meg Karl-Heinz megvehet 400-545 € között, a nálunk 660 €... És amikor ezt szóvá teszem a magyar forgalmazónak, akkor rögtön azzal jön, hogy ő szaktanácsot ad, meg szervizt biztosít, meg biztonságot ( :) ) ad, illetve az a kinti óra biztosan nem eredeti. Szerintetek Torinóban meg Rheda-Wiedenbrück-ben nincs szaktanács, biztonság, meg szerviz, illetve hamisítványt árulnak a csupa üveg szalonjaikban? Én ezt nem értem...

Még azt is elhiszem, hogy a hazai felvevőpiac miatt gyengébbek az alkupozíciók, de egyrészt 400 meg 660 nagyon messze van egymástól, másrészt meg így nehezen is fog beindulni a forgás, ha 80.000 Ft van a két szélső ár között.

Természetesen senkit nem akartam megbántani, és tisztelet a hazai kivételeknek, de ez most két forgalmazó kapcsán kijött belőlem!!!

[ Szerkesztve ]

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#67155) ronin s8 válasza Laci0808 (#67154) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez az ún. "Trianon probléma" miatt van. Kicsi a piac, kevés a vevő, ezért magasak az adók és az árrések. Be is dől minden vállalkozás rövid időn belül... Csak az államot fejők, vagy az exportra dolgozók képesek túlélni.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#67156) phranxinatra válasza Bati0501 (#67150) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én főleg Angliára értettem a gombokat, mert a kolléga is ott vette a Rolit, az ottani viszonyoknak megfelelően, de Mo-n is tudsz párszázért autót venni. Igen: használt, öregecske, nem mutatós, de üzemképes, műkődő autók, melyek elvisznek A pontból B-be.

(#67157) bbuffy válasza Laci0808 (#67154) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mondjuk a más áfakulcs. Jól meg tudja dobni a plusz tizenvalahány percent, és ott a plusz egy kéz is.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#67158) Laci0808 válasza phranxinatra (#67156) üzenetére


Laci0808
csendes tag

És néha még G-pontba is... :)

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#67159) Laci0808 válasza bbuffy (#67157) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Persze, igaz, de az olaszoknál pl. 21% az ÁFA, és az a + 6% nem indokolja a 260 €-s árkülönbséget. A plusz egy kéz az egy újabb viszonteladót jelent? Mert azt nem hinném, hogy egy országos hálózat nem közvetlenül veszi az óráit, de lehet...

Ja, és akkor a kinti bérekről még nem is beszéltem, ami azért komoly tétel lehet az árképzésben.

[ Szerkesztve ]

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#67160) Bati0501 válasza phranxinatra (#67156) üzenetére


Bati0501
őstag

Ja,h ja.
Én most nem erre a katra gondoltam.
Én is használtra és nem is 2-3 éves autóra,hanem 5-6-ra.És olyan 2 millió körül.
Ha ezeket a paramétereket(benzin,2008-,nem több százezret futott,~2 misi) beütöd a hahu-n,akkor elég érdekes felhozatal tárulkozik elő.
Rengeteg olyan ~3 éves 1.4/1.6-os (kisköbcentis) benzines autó van,ami jócskán 200e felett futott.
Kösz,de nem.

(#67161) bbuffy válasza Laci0808 (#67159) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sajnos benne van az is amit ronin irt. Kicsi a kereslet ezért jó drágán mindent. Esetleg az egyik webshop a drãgább meg bolt lehet. Van pár tényező.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#67162) Dr.Zoo válasza ronin s8 (#67155) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

"Be is dől minden vállalkozás rövid időn belül... Csak az államot fejők, vagy az exportra dolgozók képesek túlélni."

+1 :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#67163) Laci0808 válasza bbuffy (#67161) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Amiket konkrétan megnéztem azok boltok és webshop-ok is, mint ahogy nálunk is vannak.
Amiket írtatok azok biztosan igazak (főleg a kereslet miatti beszerzési ár), és tesznek is hozzá az árhoz, de ennyit?
És amennyi többletköltség ezek miatt megjelenik, azt a magyar bérek simán kikompenzálják, tehát...?

Mint a régi kabaréban: "Mi kerül ezen a fotelon 7200 forintba?"

[ Szerkesztve ]

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#67164) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Nosztalgia #2: előkerült a másik data bankos Casio-m is, kb. 15 éve vehettem.

Super luminova, trícium cső, ugyan... illuminator wins. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67165) aischylos válasza csabulaxi (#67143) üzenetére


aischylos
tag

a zöldet kérem! ;-)

(#67166) Tusuka válasza Laci0808 (#67154) üzenetére


Tusuka
tag

Szerintem egyrészt picivel itthon magasabb az áfa, másrészt pedig a magyar kereskedők nagy része kapzsi. Én anno személyesen kérdeztem meg a WDL-ben, hogy mégis milyen árfolyamon számolják át az EUR-t forintra, mert sehogy sem jön ki. Akkor a magas áfával magyarázták az árat.

(#67167) csabulaxi válasza Laci0808 (#67163) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Pár havonta előjön ez téma sajnos és úgy látom soha nem lesz árközelítés.
Múltkor az hiszem Aldi/Hofer témánál volt, hogy csomó saját aldi márkás dolognál nem csak az áfa különbözet az ár eltérés és valószínű, hogy frau nem nettó 300 euróért gályázik a pénztárnál, ahogy herr ura sem ennyiért tekeri mondjuk a kormányt addig míg leszállítja az árut a hoferba.

Szerintem az alábbi 160 dodós retro seiko is legalább 80 ezer ft lesz nálunk a lista ára. :O :(((

+1 a zöld retro seikora :R :R

Üveg hátlapos.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#67168) aischylos válasza phranxinatra (#67156) üzenetére


aischylos
tag

itthon is van használt rakéta párszázért.
felhúzod-ketyeg egy darabig. :)

(#67169) csabulaxi válasza csabulaxi (#67167) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Itt a válasz
Az utolsó sor a lényeg:
"fontos szerepet játszanak a beszállítóinkkal és gyártóinkkal kialakított bizalmon alapuló üzleti kapcsolatok."

Egyértelmű, a bizalmuknak van ára és ez az ami felénk sokkal többe kerül, mint nyugatabbra. :W

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#67170) trassher válasza csabulaxi (#67127) üzenetére


trassher
addikt

Hol vetnek válykot? Csak azért kérdezem mert így még sosem hallottam. :)

Bati0501: benzin,2008-,nem több százezret futott,~2 misi
Ilyen autó nincs vagy ha van nem a hahun fog elkelni. Ezekkel a paraméterekkel keres az ország 80%-a autót. Az már tészta hogy ha kiszámolod akkor a fentiek alapján akkor évi 16666,6666667 Km/év jön ki. Ez a mese kategória. Egyetemistaként évente majdnem 30000Km-t autózok, akkor mennyit autózik az aki dolgozik? Másrészről az sem jó ha nem használják az autót mert nagy eséllyel nem is érdekli a tulajt az állapota.

De hogy On is legyek, a retro seiko szürkében bármikor jöhetne. :K

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#67171) tacto


tacto
aktív tag

Az Orient meg jo arban van Magyarorszagon, hogy valami jo is elhangozzon :K

(#67172) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Nem lehet hogy ny.euban lényegesen több órát vesznek az emberek, emiatt jobb arat tudnak kialkudni a kereskedők?

tacto
Na erre meg én kérnék magyarázatot, régóta érdekel miért alakul az orient ára ilyen alacsonyan

[ Szerkesztve ]

(#67173) Ereshkigal válasza trassher (#67170) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Vályogot vetnek, én eddig csak így hallottam. :)

(#67174) trassher válasza Ereshkigal (#67173) üzenetére


trassher
addikt

Én is, épp ezért vagyok kíváncsi hogy hol használják ezt a kifejezést. :)

Redmi Note 7

(#67175) vadászcsiga válasza trassher (#67174) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jajj ne kezdjétek megint ezt a tajnyelv témát :D

(#67176) csabulaxi válasza trassher (#67170) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Úgy látszik elírtam.
Pontos J-vel találtam csak a googliban, míg a vályog az LY, valószínű abból módosult.
Vályogot = vájkot.
Gyorsan ezt találtam a neten:
"A papa megmutatta, ahogyan a házatok előtti, terebélyes vizesgödörben, "cigány-érben" törekből, és agyagból vájkot vetnek, a környékbeli cigányok." Sándor Gyula: Ne sírj kicsim, ne sírj!

Valószínű, hogy a cigányoktól jött ez ebben a formában, hisz ezt a szakmát ők művelték a környéken, pl. Öcsödön.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#67177) Bati0501 válasza trassher (#67170) üzenetére


Bati0501
őstag

Tényleg igaz,amit apa is mond: hahun a rengeteget futott és drágán árult autók vannak.
Olyanokat látok,h csak nevetni tudok rajta.../tudom,tudom,állapotot veszünk nem km állást...csak aki ezt mondja az vegye is meg az 1.4-es turbós vmit,amibe 280e km van 4 évesen...kíváncsi lennék mennyi baja lenne a kocsinak.Ilyenkor szokták mondai,h óó ennek a 85%-át pályán szedte össze,tehát nincs szétesve...aham,amikor olyanokat olvasni,h ilyen kis motorokkal-amik am tök jók,mennek sok-sok km-en át 160-180-at...ezek nem erre vannak tervezve,akinek az kell az vegyen nagyköbcentis autót és ne akarja a hülyeségét lenyomni a torkomon./
Mese kategória?
Mi ennél kevesebbet megyünk.Pedig minden nap van használva az autó.Csak nem ingázásra van használva,mert városon belül van minden.
Egyetemisták meg általában vonatozni szoktak.Nyilván így sokkal kényelmesebb és ha még van kit elvinni,akkor olcsóbbra is kijöhet,mint a vonatjegy...csak hát fenn is kell tartani.
Valamint ez nem Amerika,h "mindenki" sok-sok km-re menjen dolgozni.
Szóval van egy réteg,aki rengeteg megy,sokszor ezek pár év múlva adják is el az autót,ami valszeg olyan állapotban van,h a lelkét kilehelte már.
Tudom,h amennyit mi megyünk az kevés,ilyen futásteljesítményt igen nehéz lenne találni,de a kettő között van átmenet.
Sorry az OFF-ért.

Hátha rövidesen sok kereskedő árulni fogja ezeket a retro Seiko-kat,úgy látom sokunknak bejönnének... :)

(#67178) trassher válasza vadászcsiga (#67175) üzenetére


trassher
addikt

Szabócsi vagyok, ne kekeckedjél. :DDD

csabulaxi: Biztos van ahol így mondják hisz nálunk is a csalánt mondják vagy négyféleképpen. :)

Bati0501: A hahun is vannak jó autók de egy jó autó nem biztos hogy keveset futott. A downsizing amiről írsz az a nettó népbutítás kategória. Ezek az 1.2, 1.4 turbómotorok forintot nem érnek de nem is ez a céljuk. A cél az hogy vigyék a terméket és lehetőleg az alkatrészt is. A gyári alkatrész horror áron van, a gyári minőségűnek mondott utángyártott meg évről évre szarabb. Pont hétvégén beszélgettem erről a szerelőmről és mondta hogy már a nagy márkák termékeit is kétszer meg kell nézni beépítés előtt mert minden harmadik selejtes.
Amennyit ti használjátok az igen ritka, 1000-ből 1 eset nagyjából. Ki lehet szűrni gyorsan a tekert órás, többször összehajtogatott autókat is csak jó szem és hozzáértés vagy hozzáértő ismerős kell.
Múltkor néztem meg egy astra-t, törésmentesen hirdetve. Rámentünk rétegvastagság mérővel, még a tetőn sem volt gyári az érték. :DDD Mikor mondtuk hogy kösz kihagynánk még a kereskedő volt felháborodva hogy pedig ez tökéletes autó.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Redmi Note 7

(#67179) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Nekem is a zőld Seiko jön be elsőre, de azért választanék még egyet a biztonság kedvéért.Nagyon szépek.

(#67180) tacto válasza vadászcsiga (#67172) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez egy erdekes mikrogazdasagi kerdes. Szerelouzem Rakosrendezon? :D Passz.

(#67181) vadászcsiga válasza trassher (#67178) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mit is mondtál hogy kell írni a vájkot? :D

(#67182) Babarnew


Babarnew
csendes tag

Na csak hogy ÓRA tema is legyen...
Ma rendeltem egy ilyet, holnapra itt is lesz :))

(#67183) vadászcsiga válasza Babarnew (#67182) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy jön ez ide? :D

(#67184) Babarnew válasza vadászcsiga (#67183) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Ott a pont ;)

(#67185) Wg5113 válasza Babarnew (#67182) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szépek ezek az Anphibiák is.Mennyiért lesz kézben?

(#67186) trassher válasza Babarnew (#67182) üzenetére


trassher
addikt

Ezeket én is nézegettem csak nekem sajnos kicsi. Pedig ezzel a scuba dude számlappal nagyon mutatós. :)

A posztot a Nemzeti összefogás a fórumozók lelki nyugalmáért alap támogatta vadászcsiga lelki üdvéért. ;]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#67187) Laci0808


Laci0808
csendes tag

A THUNDERBIRDS órákat ismeritek, van róla véleményetek?

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#67188) Babarnew válasza Wg5113 (#67185) üzenetére


Babarnew
csendes tag

28-ert holnap kezben lesz, szerintem ez elfogadhato ar erte, eleg nagy nemzetkozi gyujtoi/rajongoi tabora van ezeknek is pl.
http://forums.watchuseek.com/f10/show-your-amphibias-491664-170.html
Majd meglatom a meretet mert ugye ezek 3 fele tokkal keszulnek es optikailag is ez a 'ministry' tok a legnagyobb es ennek a szija is 22mm-es, abbol azert van itthon valasztek :DDD

(#67189) Babarnew válasza trassher (#67186) üzenetére


Babarnew
csendes tag

..na igen ez a kis buvar nekem is nagyon bejon :) talan majd legkozelebb egy keket is ujitok...

(#67190) tupacamaru válasza Babarnew (#67188) üzenetére


tupacamaru
veterán

Honnan 28?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#67191) Deskdiver válasza Babarnew (#67188) üzenetére


Deskdiver
senior tag

8 különböző tokformával készül a klasszikus Amphibia. A legnagyobb a 060-as 41x48mm.

(#67192) Deskdiver válasza Deskdiver (#67191) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Bocs megfordult a kilencesem. Akarom mondani 090. :B

(#67193) Babarnew válasza Deskdiver (#67191) üzenetére


Babarnew
csendes tag

..lehet hogy igazad van, de en nagyjabol ezt a harmat lattam mindenhol

(#67194) Babarnew válasza Deskdiver (#67192) üzenetére


Babarnew
csendes tag

...na azt nem lattam akkor :)

(#67195) Deskdiver válasza Babarnew (#67194) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez a 090-es.

(#67196) válasza trassher (#67178) üzenetére



senior tag

ha lehet, ezt a képet szedjük le innen
köszi

(#67197) Sungoo


Sungoo
addikt

Bár nem 5600 font, de automata ez is. :DDD Gratulálok az órához!

(#67198) Misi1979 válasza (#67196) üzenetére


Misi1979
őstag

+1... nem is értem, miért kellett, abszolút nem vicces, sőt..

A múltkori öngyilkosos "elveden" csak felhúztam a szemöldököm, de ez durva volt..

Mármint ez a hsz Trassher-nek szól, legfőképpen.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#67199) Babarnew válasza Deskdiver (#67195) üzenetére


Babarnew
csendes tag

WOW ez is igen tetszetos, no mondjuk ezt nem lattam se a nemet se a hazai forgalmazok ( pl. Orabox.hu) oldalan se sajna...

(#67200) Babarnew válasza tupacamaru (#67190) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Elozo hsz ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.