Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Szabikaa20 válasza Deskdiver (#64048) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Egyre jobban must have kategória! :DDD Bár a 800dodó nekem kicsit sok érte.... :B

#64050 Sly189 Én is így voltam de otthon kiszedtem...Cipövarró tü+kiskalapács kombóval... :)

És ezzel a HSZ-el is hivatalosan őstag lettem! :C Csak 6,6 év kellett hozzá!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64052) tupacamaru válasza Deskdiver (#64048) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez a nagy testvér nagyon ott van, simán bevállalnám. Kiváncsi leszek a tapasztalataidra. :B :K Egyébként mennyiért sikerült behúzni ha nem titok? :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#64053) vadászcsiga válasza Sly189 (#64047) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Baromi szép óra én is bevállalnám, rákeresve google-ban találtam róla a WUS-on egy kifejezőbb képet

(#64054) Zozzer888 válasza vadászcsiga (#64044) üzenetére


Zozzer888
addikt

Gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel a Raynoxxal, csak minden fotós forumon dicsérik:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#64055) Bati0501 válasza vadászcsiga (#64041) üzenetére


Bati0501
őstag

Teljesen jó minőségű képek.
Akkor fényképezésben is otthonosan mozogsz.
Am telefonra is lehet makró lencsét tenni... :)

Deskdiver: Reméljük jó minőségű lesz,nem az a túl "fényes"- legalábbis az nekem nem túl szimpi.

Szabikaa20: Aztán vmi jó avatar legyen... ;)

(#64056) Szabikaa20 válasza Bati0501 (#64055) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Már megvan... A Sonic lesz.... :B

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64057) Deskdiver válasza tupacamaru (#64052) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Az a poén az egészben ,hogy azt a Certina Ds Action-t akartam megvenni amit Sly189 topiktárs vásárolt meg ha jól gondolom. :) Hogyha az az amit 50-re tartottak az OLX-en. Írtam is az eladónak ,de nem válaszolt. Nézegettem már egy ideje viszont tegnap láttam, hogy erről kérdezett és nem akartam belerondítani az üzletbe. Ez is Kb. 50 volt és Bulova még nem volt a tulajdonomban szóval megrendeltem.

(#64055) Bati0501 Ha túl fényes lesz majd, homok szóratom, 244 gramm szóval van mit koptatni. Azt nem tudom ,hogy dobozzal vagy anélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#64058) Zozzer888 válasza ronin s8 (#64034) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi:) Közben felkerült a videó is:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#64059) Sly189 válasza vadászcsiga (#64053) üzenetére


Sly189
senior tag

Perfect :)

(#64060) tupacamaru válasza Deskdiver (#64057) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem inkább dobozzal, fémszíj nélkül nehezen tudnám elképzelni hogy annyi legyen.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#64061) trassher válasza vadászcsiga (#63998) üzenetére


trassher
addikt

Eddig ez a legjobb szíjad. Még lehet elcsábulok és megint postázhatsz nekem. :))
A zippo csak 90% mert ebből a típusból a bronz szebb :P

Redmi Note 7

(#64062) von toth


von toth
tag

///*-+++????,!!!!

(#64063) Sungoo válasza von toth (#64062) üzenetére


Sungoo
addikt

Ebből tölts nekem is! :DDD

(#64064) bbuffy


bbuffy
senior tag

Haverok, buli, fanta... Ja nem, Rolex.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#64065) Szabikaa20 válasza bbuffy (#64064) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt tegnap láttam fészen.... :DDD Jöhetnének 1töl 1-ig! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64066) BAti77 válasza vadászcsiga (#63998) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez nagyon szép, tetszik a stílusa! :R

És gratulàlok mindenkinek az elmúlt 2 nap óra-szerzeményeihez! :C

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#64067) von toth


von toth
tag

kedves Topiktársak,

Egy ideje figyelem a topikot és tetszik benne az, hogy normális hangvételben folyik a diskurzus.

Ami viszont nagyon nem tetszik az az, - és ezt már sokszor megfigyeltem másokkal kapcsolatban is-ha szakmai kérdést teszek fel nem érkezik rá válasz.

Nekem az is válasz, ha azt írjátok; ne haragudj nem értünk hozzá, de az, hogy semmilyen válasz nem érkezik egyértelműen azt jelenti, hogy a kérdező persona non grata.

Én szeretnám, ha egy kicsit elmélyültebb lenne szakmailag ez a topik, ha erre nincs mód jelezzétek, mert akkor más helyen keresgélek.

(#64068) Szabikaa20 válasza von toth (#64067) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szia!

[Ha erre a kérdésedre] gondolsz,akkor erre azert nem kaptál választ(egyenlöre),mert ehez nem ért mindenki.Dzsanától kellene megkérdezni,de pár napja nem aktív gondolom nyaral ugyanugy mint a többiek(gondolom én) akik ehez értenek.Az en véleményem az(bár nem akarok véleményt osztogatni,mert tegnap is leb.sztak hogy 2hete jöttem mit osztok véleményt,közben meg nem igaz),de leveheted utána feszültségteleníted vagy hogy mondják a felhúzórugót.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64069) fagyalllo válasza von toth (#64067) üzenetére


fagyalllo
őstag

1-2 kereskedőn és Dzsanán kívül ez a topik csak lelkes órabarátok gyülekezete, szakmaiságot itt ne várj. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#64070) csabulaxi válasza Zozzer888 (#64024) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Azok a képek tetszenek ahol éles a gép a háttér meg elmosódott.
A többin meg van valami szűrő vagy hardveres utómunka,mert a színek köszönő viszonyban sincsenek a valóssal. Bár lehet ez művészi koncepció.
Azt vettem észre, hogy mostanában az már nem fotó amelyik nem HDR technikával van kiposztolva. :(((

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64071) cserix válasza von toth (#64067) üzenetére


cserix
tag

Itt sok érdekes órával/szerkezetekkel kapcsolatos dologról lehet olvasni. Még link is van órás fórumokhoz.
Tegnap elkezdtem neked írni egy választ, aztán rájöttem, hogy nagyon fű vagyok még ahhoz, hogy szakmai tanácsokat adjak :((( . Így töröltem. Egyelőre csak képen láttam még belülről órát, de már semmi sem tart vissza, hogy legalább 1x egyet ripityára szedjek.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#64072) ronin s8 válasza von toth (#64067) üzenetére


ronin s8
senior tag

Simán lehet, hogy csak elsiklott a fórum a kérdésed felett. :F Én pl. nyaraltam, és lehet, hogy mások is. Én sem vagyok szakember, de néhány triviális kérdésre szerintem bármelyikünk tudja a választ. Spéci, egyéni órák, vagy ritkább szerkezetek esetén sem biztos, hogy akár egy órás is tudja a választ. Nekem van olyan márkaszervizben dolgozó barátom, aki nem úgy áll hozzá mondjuk egy 3135-höz, mint egy 7750-hez, és mivel utóbbiból lényegesen többet szerel, jobban is ismeri, és szereti. Fordítva is el tudom képzelni, de mindkét oldali szakemberekre jellemző, hogy Seiko-hoz elvből nem nyúlnak. (Persze kivételek vannak.)

A kérdésed (így utólag olvasva) számomra azért érdekes, mert anélkül, hogy megbontanád az órát, nem férsz hozzá semmihez, tehát már alap szinten hozzányúltál, ami legalább minimális ismereteket feltételez, annál is inkább, mert egy csavaros hátlap leszedése, visszatevése már komolyabb tudást feltételez, így kissé értetlenül állok az eredeti kérdésed előtt. :P

Én azt mondanám, simán le lehet szerelni a rotort a főrugó leengedése nélkül, de mivel soha életemben nem szedtem még szét Seiko-t, nem vállalom érte a felelősséget.

Na idáig jutottam fejben, mikor megláttam a kérdésedet... :K

Egyébként meg a rugó leengedése annyira egyszerű, hogy nem is érdemes kihagyni, kezd azzal!

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#64073) ronin s8 válasza ronin s8 (#64072) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vagyis, még egyszer átgondolva, mégse kezdd azzal! Ugyanis, ha nem húzható koronáról, akkor nem tudod megfogni a koronát leengedés közben, így túl gyorsan fog letekeredni.... Áhhh, csak a baj van a Seiko-kal! :DDD :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#64074) vadászcsiga válasza BAti77 (#64066) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Használd egészséggel :D

(#64075) condy válasza BAti77 (#64066) üzenetére


condy
senior tag

Nagy tanítómesterem mondásával élve:" A problémák nem megoldódnak, hanem elvesztik aktualitásukat!" Tehát, ha az első kérdés feltevésekor letetted a 7-est, lassan megãll, így aktualitását vesztette a kérdés.
Nem gúnyolódom. Én is maradtam már válasz nélkül, de a neten végül rátaláltam. :K

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64076) jookomak válasza ronin s8 (#64073) üzenetére


jookomak
őstag

Orientet vittem Hantoshoz anno, úgy emlékszem nyitás után simán lekapta a rotort, bár nem vagyok 100%-ig biztos az emlékeimben. A 2824-emet viszont tuti.

(#64077) ronin s8 válasza jookomak (#64076) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elméletileg simán le lehet venni. A rugót csak akkor kell bántani, ha terhelés alatti dolgokhoz kell nyúlni (kerékrendszer, járat, mutatók).

Amúgy svájcinál nem egy bonyolult művelet, ha a rotortól hozzálehet férni: egy csavarhúzóval ki kell akasztani a kilincset, miközben az ember az ujjai közt szépen engedi tekeredni a koronát , de Seikonál nem tudom, ez hogy megy? :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#64078) gprspeter


gprspeter
senior tag

Az Orientkehez lehet valahol gyári / eredeti óraszíjat kapni?

(#64079) dave118 válasza jookomak (#63976) üzenetére


dave118
senior tag

Meg tudlak érteni :D Nekem is csak kezdett tetszeni ... aztán lett egy.

(#63969) Wg5113: köszkösz :) lejtőn már elindultam ... folyamatosan nézem az órákat és úgy érzem egy pilótára is szükségem van :N

Más: pontosságot elkezdtem nézni, letöltöttem egy appot is androidra, de szerintem simán pontosidőponthu-val összehasonlítva is lehet. 4 nap alatt -10sec jó értéknek számít? Mi az az eltérés ami után mondjuk szabályoztatni kellene? Nekem mondjuk nem okoz gondot ha hetente 1x utánaállítok 1 percet, de ha lehet kihoznám belőle a legnagyobb pontosságot amit tud.
Ja hogy ne kelljen visszatekerni SKX007-ről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#64080) von toth válasza ronin s8 (#64077) üzenetére


von toth
tag

Na eu màr tetszik.En jomaham is hobbista szerelo vagyok, es szerintem sem kell leengedni a rugot mert nem huzhato a szerkezet.na ilyesmi tanacsokra gondoltam ,en sem fogok otthon billegot kovacsolni meg genfi csikozni . Csak ilyen egyszerueket

(#64081) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64068) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nyaral a tököm, bár már ott tartanék! :O Telehánytak melóval, s mivel két hét múlva valóban elhúzok 2 hétre Parga városába, ezért igyekszem, hogy még előtte kiszórjak mindent.

Von Tóth, a rotort, sőt, a komplett automatikát bármelyik óránál le lehet venni, nincs köze a járáshoz, az csak segít pluszban húzni. És akkor már kitérnék a feszültségmentesítésre is, a Seiko-nél le kell venni a rotort, utána az egyik csavarhúzóval a motorrugó mag csavarját húzás irányban tekerni, és ekkor a kis lemezke, ami a kilincs, elhúzható lesz, s így le lehet engedni a motorrugót. Vannak olyan werkek, ahol nem lehet leengedni, ott az a megfejtés, hogy ha pl. automata, akkor még a tokban ki kell venni a járatot, a horgonyt óvatosan, nehogy pofán verje a köveit a gátkerék, s szépen lassan leforog a kerékrendszer. Csak a járatot kell kivenni, s így az automatika is, és a mutatószett is fékezi a forgást. Közben rá lehet fékezni csavarhúzóval, vagy csipesszel akár a másodperc kerékre, akár a motorrugóra oldalról. Kézi húzós esetén is hagyjuk fent a mutatószettet, mert az is fékez, és olajozzuk meg a gátkerék csapját, mert különben megég, valamint szintén fékezzük meg indőnként vagy a kereket, vagy a motorrugó házat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64082) Zozzer888 válasza csabulaxi (#64070) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi:) Mindegyik képen van , nem szűrő hanem régies effekt. Egyetlen egy képen se stimmel a fehéregyensúly, pontosan emiatt. (Összes kép el van lökve sárgába). Erre mondjuk mondhatjuk, hogy igen, ez művészi koncepció volt:)

Régen, mármint a filmes korszakban minden kép HDR kép volt, sőt a szemed is úgy lát. A HDR azt jelenti, hogy széles dinamika tartomány, tehát hogy kinézel az ablakon, látod hogy kék az ég, de az árnyékban álló autódat is normálisan látod, nem csak egy fekete mezőnek az egész árnyékos részt .

(Azért mondom, hogy minden kép HDR volt mert a filmnek sokkal nagyobb a dinamika tartománya mint egy digit képnek. Sok elpancsolt digit HDR kép van , azokat én se csípem, de ezekkel szerintem pont nincs gond)

Amúgy nem szoktam ilyen effekteket használni, (ha megnézed a többi képet, azokon nem találsz ilyet) ,de ez a téma nagyon kívánta szerintem ezt a stílust :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#64083) válasza Dzsana (#64081) üzenetére



senior tag

Meglátogatjátok Ibrahim pasát ? :D

(#64084) Szabikaa20 válasza (#64083) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:DD :C Jaj ne!Szerdánként néha nekem is kötelező műsor! :W

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64085) Coyote Blue válasza vadászcsiga (#64053) üzenetére


Coyote Blue
csendes tag

Ha már ìgy szòba került ez a konkrét tìpus, nem tudja valaki, hogy hol és kb. mennyiért tudnék hozzá új lünettát szerezni? Ami most rajta van az sajnos már kissé viseletes.

(#64086) condy válasza Szabikaa20 (#64084) üzenetére


condy
senior tag

A szultán ékszerészkedik. Lehet, ha ma élne, neki is a svájcióra buherálãs lenne a mániája. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64087) vadászcsiga válasza Coyote Blue (#64085) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudom, ezt már kérdeztem én is ennek a darabnak az apropóján de azt a választ kaptam hogy sehogy

(#64088) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64084) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ne is mondd, nálunk is kötelező műsor. Mondjuk én az órás asztalnál ülök olyankor, de hallom, s így is idegesít! :-)

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64089) Szabikaa20 válasza Dzsana (#64088) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szintén zenész! :DDD Ha tudom én is kerülöm!De bezzeg ha én szeretnék nézni valamit! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64090) csabulaxi válasza Zozzer888 (#64082) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Két nagy ládányi hagyományos, analóg - negatív fotónk van otthon, én 15 évig filmre fényképeztem, tükörreflexessel is, de egy képem sem néz úgy ki, mint a szoftveres hdr képek.
Csak, hogy topikba is legyen illő egy hdr-es kép óráról. :)

[link]

Még annyit, ha valaki nem tudná mi az a hdr -es technika, az egy szoftveres képalkotási mód, ami a normál kép alá és fölé exponálásából összemontíroz egy képet, amire a szomszédok azt mondják, hűűűű, de tudsz.
A linken látható kép bal az amit Te is tudsz és a géped alapból, a jobb oldali, amit elb@szol a rossz exponálással és a javított hdr kép a középső. :DDD

hdr

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64091) Szabikaa20 válasza csabulaxi (#64090) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt te készítetted? :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64092) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64091) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem, szerintem az Elgin készítette, az pakolta be középre a billegőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64093) Zozzer888 válasza csabulaxi (#64090) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én a filmes korszakban még csak "sima automata" géppel szerencsétlenkedtem. Gondoltam rá, hogy be kéne izzítani a filmes vázakat, és fekete fehér filmmel nyomni, de elég drága móka lenne:(

A kép állat :K :C :C

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#64094) Szabikaa20 válasza Dzsana (#64092) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mármint a képet! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64095) csabulaxi válasza Szabikaa20 (#64094) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Sem az órát, sem a képet nem én készítettem. :B

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64096) cserix


cserix
tag

No megvan az első negatív élményem az Ebay-os rendeléssel.
Megjött a Zeppelin női kvarc. Zsír új fóliás, dobozával, garanciajeggyel.
Csak az a bibi, hogy nem megy. :(((
Kinyomoztam, hogy kik szervizelik a Zeppelineket. Elméletileg a nemzetközi gari jeggyel megy a szervizelés.
Este elviszem és ha elemcsere után sem éled fel.....akkor meglesz az első visszaküldésem is.

Különben nagyon szép :)

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#64097) aischylos válasza cserix (#64096) üzenetére


aischylos
tag

Nincs a korona alatt egy kis műanyag távtartó?

(#64098) Misi1979 válasza cserix (#64096) üzenetére


Misi1979
őstag

Muti!:)

Én szeretem a női órákat is.. van itthon egy rakás vintage női óra, nincs szívem (és nem is lehet) eladni őket.

Egyébként van benne elem egyáltalán?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#64099) vadászcsiga válasza Misi1979 (#64098) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vagy felhúzós? :D

(#64100) Ereshkigal válasza vadászcsiga (#64099) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Dinamós kvarc. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.