Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) condy válasza burjois (#64600) üzenetére


condy
senior tag

Kék négyzetbe fehér kérdőjel? Ez milyen terelés? :)

Ok. Értem! Csak poen volt...

Szabikaa20: az omega meg jöhet! Minden mennyiségben!!! :)

Burjois: még mindig nem látni. :(

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64602) burjois


burjois
csendes tag

mai

.....gusztus dolga.

(#64603) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64599) üzenetére


Dzsana
senior tag

Azért azt tisztázzuk, hogy én nem azt mondtam, hogy nem tanulta meg, vagy bármelyiknél is jobban értek hozzá! És nem is lehet általánosítani, mert azt is mondtam, hogy nagyon ügyes kollégák is vannak, de sajnos sok a trehány. A legtöbb esetben a hozzáállással van a baj, nem a hozzáértéssel, tudja, mit kellene csinálni, egyszerűen csak lusta, és nem kínlódik vele! Átverik az ügyfeleket, nagyjából pontos legyen, ne álljon meg, azt kész. Hogy hosszabb távon milyen károkat okoznak vele, nem érdekeli, nem foglalkozik vele. Meg sokan nem is ilyen másodperc pontossággal figyelik az órákat, csak saccolónak használják, és rá sem jönnek, hogy nem normálisan lett leszervizelve az adott óra. Én ilyet nem tudnék csinálni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64604) Dzsana válasza Dzsana (#64603) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mellesleg köszönettel tartozom a trehány órásoknak is, mivel miattuk kezdtem el megtanulni a szakmát! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64605) Szabikaa20 válasza Dzsana (#64603) üzenetére


Szabikaa20
őstag

+1 :K De ez tudod miért is van?!Pénzböl élnek,és az(is) a cél hogy az ugyfél visszajöjön órátjavítatni vagy ne adj isten új órát venni!Mert mi hasznuk lenne,ha megszervizelnek egy automatát és 5év múlva elvileg kellene megint szervizelni az sok idö és igyekszenek lerövidíteni ezt az idöt,hisz lehet a cég már 5 év múlva nem is fog létezni.Ez olyan dolog,hogy én otthon számítógépeket javítok.Édesanyám meséli hogy a fönökének kellett venni új laptopot,mert a "régi" tönkrement...Az volt a hibája hogy 20-30perc után kikapcsolt és a szervízben azt mondták,hogy kipucolták stb,de hogy rossz a processzor.Na mondtam hogy hozza el rosszabb már úgyse lehet!Ezért a szolgáltatásért természetesen fizettek 2x is aztán vetettek velük új gépet több 100 euróért.Na szétszedtem én is,az már mindjárt látszott,hogy talán szét se volt szedve!A hütöventillátor és a bordázat között pedig olyan vastagon volt a por összenyomódva,hogy egyben ilyen kis téglában kiszedtem.Ezért kapcsolt ki 20-30 perc múkva,mert nem volt hütés és a processzor inkább kikapcsol minthogy kiégjen!Kipucoltam az egészet,összeraktam új windows és azóta is úgy jár noti mint egy óra! :) És sok ilyen esetet tudnák mondani,hogy számítógép szervíz után kell dolgoznom!!!!És ezért mondtam hogy nemcsak óráknál van ez így hanem mindenhol!Kihasználják az ember tudatlanságát/hozzánemértését!Persze tisztelet a kivételnek!Ezért ha gond lenne az órámmal inkább fizetek többet is(bár szerintem jóval olcsóbban dolgozol,mint a szervizek),minthogy kiadok egy bizonyos összeget szinte a semmiért! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64606) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

:DDD



"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64607) burjois


burjois
csendes tag

a mai viselet:

.....gusztus dolga.

(#64608) csabulaxi válasza Szabikaa20 (#64605) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Örömmel venném, ha szóközt a mondat végi írásjel után is használnád vagy néha az enterrel az új sorba kezdést. Én nehezen olvasom amit írsz. Kösz.

burjois
Saját képpel, saját gépről vagy netes képet nem tudsz beszúrni?

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64609) Szabikaa20 válasza burjois (#64607) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A 4-re csak összejön! :DDD

Csabulaxi: Máskor figyelek rá! Tabletröl írok és sietségben is vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64610) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64605) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, és ebben az a durva, hogy autószervizekben is simán megcsinálják, kiszámlázzák olajcserekor a drága olajat, meg az olajszűrőt, és beletesznek egy olcsóbb olajat, és a szűrőt le se cserélik! És ez márkaszerviz, nem sufni műhely, konkrét példát tudok rá!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64611) burjois válasza csabulaxi (#64608) üzenetére


burjois
csendes tag

sajátot sajátról, pedig korábban már sikerült, nem is értem

.....gusztus dolga.

(#64612) Dzsana válasza csabulaxi (#64606) üzenetére


Dzsana
senior tag

A Nirvelnél az a másodperc mutató lenne? Minden másodpercben fűrészelni kellene?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64613) huszar90 válasza csabulaxi (#64596) üzenetére


huszar90
aktív tag

A hozzászólásomnak semmi köze nem volt a vitához annáll is inkább hogy nem értek hozzá. Csak felhozódott egy óra és annak a javításáról írtam. Azt meg kikérem magamnak hogy pár ezer forintért bárkihez beállnék ringsegédnek, ez így ebben a formában elég sértő. De tényleg én se akarok ebbe belemenni, inkább olvasgatok inkább ahogy eddig is tettem :)

(#64614) Szabikaa20 válasza Dzsana (#64610) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A minap volt egyik szlovák csatornán a hírekben, hogy egy illetö elvitte a kocsiját márkaszervízbe, törött autóról(csak az eleje volt cseppet összetörve) beszélünk! 7 vagy 8000€ kiszámláztattak velük és némely alkatrészt vagy ki se cserélték ami a számlán rajta volt vagy használtat tettek bele és majd szétesett a kocsi a munka is gány volt nembeszélve arröl hogy majdnem újat vehettek volna 8000€ ért... Valami egyszerü renault-ról volt szó!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64615) burjois


burjois
csendes tag

:

.....gusztus dolga.

(#64616) Deskdiver válasza burjois (#64615) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Inkább írd le ,hogy mi az. Engem már nagyon érdekel. Keresek róla képet. :D

(#64617) burjois válasza Deskdiver (#64616) üzenetére


burjois
csendes tag

inkább legyintek....majd máskor

.....gusztus dolga.

(#64618) Dzsana válasza Szabikaa20 (#64614) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mocskos világ ez, minden a pénzhajhászásról és a lehúzásról szól, nagyon anyagias világban élünk. Pedig én hiszem, hogy ha valaki tisztességesen és jó áron dolgozik, az hosszabb távon kifizetődőbb, mert a rossz munkának előbb-utóbb híre megy. Csak sajnos tájékozatlanok az emberek, nem mennek utána a dolgoknak, és ezért tartunk itt.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64619) Szabikaa20 válasza Dzsana (#64618) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát igen sajnos!Egyébként megtaláltam a cikket videóval...Most olvasom,hogy eredeti alkatrészek voltak kiszámlázva és utángyártottakat szereltek be...Itt a cikk videóval...Ha nem is érted,de látni milyen lett a kocsi "szerviz" után!Nem renault hanem opel és 8300€...

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64620) csabulaxi válasza Dzsana (#64612) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szerintem igen. :DDD
Valamikor láttam róla videót is, csak most hirtelen nem találom, viszont van Blancpain-ről hasonló.

Blancpain Minute Repeater with Erotic Automaton

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64621) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

A Revue thommen Diverről mit lehet tudni? Hova lehet pozicionálni a márkát? Milyen minőséget képvisel? Az Amazonon 400-500 euro között lehet kapni.

Ezek saját szerkezetek?

[link]

(#64622) condy válasza burjois (#64617) üzenetére


condy
senior tag

Nekem sikerül képet feltenni, :) (nem bosszantãs képpen mondom) ės sztorim is van hozzá.
Szóval. Írtam már a sporiról, aki időközönként bejön egy-egy "szėp" órãval, a "főnök, ezt nézze meg" dumãval. Ma viszont megvettem! :)
Tudom, hogy nem egy nagy szám, de két legyet egy csapásra. Van egyforma órãnk a zasszonnyal, és a házassãgi évfordulós ajándék (egy része) is letudva. :D még egy nyakli doboz is van hozzãjuk.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64623) burjois válasza condy (#64622) üzenetére


burjois
csendes tag

..nem a LF-t nem... ;)

.....gusztus dolga.

(#64624) #76385920 válasza #45302528 (#64621) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ez is Thommen. :)
[link]

Van nekik saját werkjük, legalábbis annak mondják. :)

(#64625) Dzsana válasza #45302528 (#64621) üzenetére


Dzsana
senior tag

Régi svájci óragyárról beszélünk, aki egy időben még a Marvinnal is dolgozott. Saját szerkezetei is vannak, de chronogrpahban még Lemaniát is tokoznak.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64626) vadászcsiga válasza #45302528 (#64621) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A fórumkereső szerint általában 7750-es szerkezetékkel vannak

(#64627) #45302528 válasza Dzsana (#64625) üzenetére


#45302528
törölt tag

Köszönöm, olvastam, hogy a 19. század közepétől nyomják és külföldi fórumokon elég jó véleménnyel vannak a márkáról, de én csak most találtam rá.

(#64628) condy


condy
senior tag

Bár még nincs mit érdemben bele tenni, de a forgatóm is megjött Németországból. Még nincs 20 perce.

Nagyon boldog vagyok!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64629) Cha-b válasza condy (#64628) üzenetére


Cha-b
senior tag

Mennyi volt a forgató szállítással mindennel együtt, ha nem vagyok túl indiszkrét ?

CSAKAKISPEST!!!!

(#64630) cserix válasza condy (#64628) üzenetére


cserix
tag

Gratula! Ugye milyen csendes?
Ha lesznek automatáid hova teszed a többit?
Javaslok egy ilyet, vagy vmi hasonlót.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#64631) fagyalllo válasza cserix (#64630) üzenetére


fagyalllo
őstag

Inkább ilyesmit, de ezt ne. Én vettem egy 6-os dobozt, a merev párnái nem praktikusak, fémszíjas órát nem lehet becsatolva rárakni, ráadásul büdös oldószar szagú és hullik a szőre. És nem üvegből készült az ablak, csak egy nagyon vastag fólia.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#64632) condy válasza Cha-b (#64629) üzenetére


condy
senior tag

30.785 HUF volt a forgató, és 5.775 HUF a futár.

Cserix: Köszi, már nagyon vártam. És tényleg igazán csendes, és ahogy mondtad, HATALMAS! Nem tudom hova tegyem. :)
Óratartó dobozom már van, még az első Certina után vettem egyet. :)

Fagyallo: az enyém sem ilyen. Fa, üveg kombó, réz zsanérokkat. És egy kicsit többe került...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64633) Cha-b válasza condy (#64632) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi!

CSAKAKISPEST!!!!

(#64634) cserix válasza fagyalllo (#64631) üzenetére


cserix
tag

Belinkeltem az elsőt ami szembejött. Képen nem is látszik, hogy annyira gagyi volna.
Gondlom az "ilyesmi"-re akartál egy linket is rakni. Engem érdekelne milyet érdemes venni.
Lehet nekem is szükségem lesz rá hamarosan :)

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#64635) Szabikaa20 válasza condy (#64628) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Gratula... :) Jol nez ki! Már csak 4 automata kell bele! Jo 3 mert 1 mar uton van!Elemes vagy 220?Vagy is-is?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#64636) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hol foglalkoznak rugó gyártással?
Milyen paraméterek szükségesek egy rugó legyártásához?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64637) phranxinatra válasza Dzsana (#64569) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mégegyszer leírom: a szakmai hozzáértésedet soha nem kérdőjeleztem meg. Teljesen nyilvánvaló, hogy közölünk te értesz legjobban az órákhoz, rossz szót a munkádról még nem olvastam, mindenki a legnagyobb elismeréssel ír rólad. Ha úgy hozza az élet, én is téged foglak megkeresni először, és hálás leszek az elvégzett munkádért. Teljesen egyetértek azzal, amit a szakszervizes órásokról írtál. Pár éve a Baross utcában egy búvárlünettát kellett volna beállítani, mert nem állt elvágólag a számlapra. A pultban tartózkodó órás azzal hajtott el, hogy ezt csak a lünetta cseréjével lehet megoldani, de úgy se biztos a siker. Hogy ez lustaság vagy szakmaitlanság volt, nem tudom, nem is érdekel, a Sas utcában egy perc alatt megcsinálták. Mezei órások dettó fantasztikusak, nemrég itt Pécsett próbálta meg egy szaki úgy kiszedni a stiftet az órám fémszíjából, hogy csak az egyik csavart csavarta ki. Addig basztatta, amíg elgörbült(!!!) a 14k forintos szem. A másik órás ezt tetézve, csupasz fogóval kiegyenesítette, majd csillogósra(!!!) polírozta a szemet. De a lényeg, hogy én sosem kérdőjeleztem meg azt, amit te leírtál. Most se azzal volt bajom, hogy kijavítottad Ronin hozzászólását, hanem hogy így elmérgesedett a dolog. Én szeretem ezt a fórumot, és ha nem is szólok hozzá gyakran, mindennap olvasom. És akár Te, akár Ronin elmenne innen, szegényebbnek érezném tőle.

(#64638) condy válasza Szabikaa20 (#64635) üzenetére


condy
senior tag

220 és akku.
Azért az ebay-en már látta egy-két belevalól, de várok egy kicsit, mert a zasszony egyre csendesebb... :)
Készülődik a vihar...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64639) csabulaxi válasza Deskdiver (#64492) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ez az Amfibia Red Sea nagyon csecse! :R

Beszerezhető valamilyen úton-módon?
Mérete? Gondolom súlyával nincs gond, Putyinéknál van még anyag. ;)

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64640) #76385920 válasza csabulaxi (#64639) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#64641) csabulaxi válasza #76385920 (#64640) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Out Of Stock

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64642) condy válasza cserix (#64634) üzenetére


condy
senior tag

Én a vaterán vettem az enyémet, fa a doboz igazi üveg a kukucska rajta. Az üveg behejezését én nem így oldozzam volna meg (szilikon csík belül), de tart, nem lötyög.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#64643) cserix válasza DonThomasino (#64636) üzenetére


cserix
tag

Épp a minap olvastam ezt. Ebben van utalás a rugóra. Ide vágom azt a részt. Remélem megerősítenek, hogy ez használható.

Hogy hol gyártanak? Fogalmam sincs, de sztem. hamarosan kapsz rá választ.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#64644) gprspeter


gprspeter
senior tag

Az újabb Marvin-om... :D

(#64645) Ereshkigal válasza gprspeter (#64644) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Grat! Eltaláltad az ízlésemet. :)
Mennyi pálinkáért cserélnéd el? Évente kapunk kb. 100 litert, ami nem fogy el, tehát nem viccelek. :D

(#64646) Deskdiver válasza csabulaxi (#64639) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én már nagyon régen nem láttam sehol. Red Sea 44mm súlyát nem tudom ,de biztos nem felejtenéd el ,hogy a csuklódon van. Ebay-en szokott felbukkanni egy-egy darab. Csak Turbina-t és Seaman-t lehet még találni itt ott. Pontosan nem értem miért álltak le a legsikeresebb óráik gyártásával. :F Az Amphibia 1967 reissue-t már láttam 600 dollár környékén elmenni az ebay-en. Igény lenne rá ,csak ezt ők nem tudják. Vagy ha igen akkor nem szeretnek pénzt keresni. Vostok 1967 [link]

[ Szerkesztve ]

(#64647) gprspeter válasza Ereshkigal (#64645) üzenetére


gprspeter
senior tag

Megfontolandó ajánlat!
Keresek egy kocsmát, vagy egy alkoholistát... :D

(#64648) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Dzsana ilyen Amphibia nem kallódik a fiókodban vagy esetleg valaki másnál? :D

(#64649) Dzsana válasza gprspeter (#64644) üzenetére


Dzsana
senior tag

:C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#64650) condy válasza gprspeter (#64644) üzenetére


condy
senior tag

Gratula. Szép.

Deskdiver: egy nagyon hasonló számlap más tokkal van az ebay-en. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.