Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) Attila! válasza condy (#63450) üzenetére


Attila!
tag

(#63452) condy válasza Attila! (#63451) üzenetére


condy
senior tag

Ok. Köszi, de remélem, hogy szót értünk majd a kedves értékesítővel.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63453) Ra3 válasza fagyalllo (#63413) üzenetére


Ra3
őstag

korábban is sokáig hiánycikk volt, azért mondtam hogy rá kell repülni amíg van, az arany mutatós is most fogyott ki egykét hete :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#63454) katka81


katka81
újonc

Jujjdebajban vagyok :) Annyi a lehetőség, nehéz lesz választanom!
Köszi a válaszokat, kicsit már böngésztem az órák között, a Steinhart az tetszene, de a legolcsóbb is kicsit a keret felett van, de talán még az is beleférne. Az Orient nem csúnya, de valamiért mégsem fogott meg. Seikókra még nem volt időm átnézni. Deep Blue-k között ezeket találtam 1, 2, 3, 3, 5
Most egy Tissot órája van, sima mutatós, és autómata(?), nem kell felhúzni, de nem elemes. 30-as az illető, szokott ingben járni, ahhoz ez az óra tök jó, de ha nem muszáj, inkább sportosba bújik, amihez talán egy búvár jobban illene, hiszen az is egy sport :) Túl sok kérdéssel nem merem bombázni óra ügyben, nehogy feltűnjön neki hirtelen jött érdeklődésem, egy eddig számomra érdektelen témáról, amit tudok, hogy az Omega nagy kedvenc, meg a Rolex, "de arra sose lesz pénz" szokta mondani. Meg amit még hallottam, hogy az igazi óra az svájci! Méretről nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy olyan "normál férfiméretű" keze van.
Vásárolni honnan lenne érdemes, ismertek valami gazdaságos beszerzési forrást? Németországban elég sokat vagyok (most is éppen innen írok) ha itt olcsóbb esetleg az itteni beszerzés, és szállítás is megoldható, igazából lehet, még jobb is lenne!
Na, ha ezt valakinek van kedve végigolvasni, és még válaszolni is rá... :R

(#63455) cserix válasza condy (#63446) üzenetére


cserix
tag

Nekem is volt hasonló, igaz játékkonzollal. Nem hívtak, hanem hozták a megrendelt áron.
Szóval, nyugi ! Ráérsz akkor a falnak menni :W , ha tényleg szólnak, hogy vmi. nem ok. Persze az nagyon rendben van, hogy ha tudod milyen jogszabályi háttered van. :K

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#63456) Szabikaa20 válasza katka81 (#63454) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ha búvárkodik a párod szerintem ezek közül bármelyiknek fog örülni! :) De a legjobb az szerintem az 1-es!Miert?Azért mert ez nem quartz vagyis nem elemes a többi az elemes!Másodszor 1500m vagyis ebben böven búvárkodhat mélyebben is.Az uvege zafír ez is jó pont!Elég masszív órának néz ki fém szíjjal ami vízben is és szárazon is egyaránt megfelel! :) Nem tudom mennyire vastag a párod keze,mert az óra elég nagy méretü amint látom 46mm...A többi azért 100-200€ val olcsóbbak,mert quartz-ok(elemesek).De ezek szerint amit irtál azért valamit konyít a párod az órákhoz,szóval az automatát szerintem jobban díjazná! :K Omegát,Rolexet ennyiért nem kapsz használtan se...Omegát esetleg valami öreg vintage órát ami nem búvárkodásra való.
Van valamivel olcsóbban a német ebay-en ugyan az!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63457) katka81 válasza Szabikaa20 (#63456) üzenetére


katka81
újonc

Most akkor melyik a jobb, az automata, vagy a quartz? Nem a quarzok a pontosabbak?
Igaz nem tudom, hogy néz ki egy 46 mm.es óra kézen, de el tudnék képzelni egy ilyen fémszínű, nagy férfias órát. Láttam már tiszta feketéket is, azok nem tetszenek. Most én is nézegetem a német ebay-t, legjobb lenne innen rendelni valamit,mármint Németországból, esetleg Magyarországról, de onnan is jobb lenne, ha szállítanának Németországba, mert itt többet vagyok, elég kiszámíthatatlan, mikor megyek haza.
Melyik márkákat kell messziről kerülni, mert ahogy nézem, vannak aránylag jól kinéző órák nagyon olcsón, hangzatos névvel de gondolom, nem azért olcsók, mert a jó minőségűek!
Búvár Omegát mennyiért lehetne beszerezni, akár használtan, de nem túl öregen?

(#63458) Szabikaa20 válasza katka81 (#63457) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az automata!Mert annak lelke van! :B A quartz pontosabb az igaz,de itt csak pár másodpercekrör beszélünk! :) Ha azt mondanád veszel nekem 3 kvarcot vagy 1automatát természetesen az automatát választanám,de nem azért mert abba nem kell elem! :) Feketéket inkább ne ha búvárkodni is szeretne benne meg igénybe lesz véve az óra,mert egy idö után meglátszódik a kopás rajta.Hát hogy melyik márkát kell kerülni azt így nehéz erre konkrétan rákellene kérdezned...A búvár omegáb böven 1000€ felett vannak!!Akár 2-3-4ezer €!Itt van egy pl az eladó magyar amint látom...És ez még nem is automata hanem kvarc...Jó mondjuk omegánál azért más ha kvarc jobban elnézöbb az ember! :) Meg ezekben komolyabb kvarc szerkezet van!Ez pedig a többi búvar... Láthatod hogy a határ a csillagos ég... :) Én pl ilyennek örülnék! :D
Még annyit hozzátennék,hogy a kvarc szinte igenytelen csak elemcsere kell pár évente esetleg tömítés csere a vizallosag miatt...Az automatakat 5-7 evente szervizelni kell....

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63459) condy válasza cserix (#63455) üzenetére


condy
senior tag

Már írtak is egy "bocsi de az új kollégánk hibázott" emilt, de természetesen nem fogadtam el. Beszéltem az ügyvédünkkel, és azt mondta sima ügy. Persze nem akarok kitolni az eladóval sem, de jól esne, hogy ha legalább rákérdezni, hogy szerintem mi a megoldás. Lennének ötleteim, mely mindkét fél számára előnyösnek mondhatóak, jogi procedúra nélkül. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63460) aischylos válasza katka81 (#63457) üzenetére


aischylos
tag

Kinek melyik.
Erről a megajándékozni kívántat kéne megkérdezni. :)
Az automata elméletileg hosszabb életű, de 5-7 évente több tízezer a karbantartása.
A kvarc sokkal pontosabb és elem, valamint tömítés cserén kívül nem nagyon igényel komolyabb törődést.

(#63461) NoT01 válasza katka81 (#63457) üzenetére


NoT01
újonc

Szia! Én (is) hülyeségnek éreztem egy darabig, hogy ha a quartz a pontosabb és olcsóbb, akkor minek az automata, amit ráadásul szervizeltetni is illik időnként. És a szervíz árán egy alacsonyabb kategóriás quartzot vehetnél, DE.. az, aki automatát vesz, az nem az időmérés miatt veszi az óráját, hanem, ahogy az előbb is írták, mert lelke van. Ezt az utóbbit pedig nehéz elmagyarázni. Valami olyasmi, hogy tudod, hogy az alfa rómeók gyakran elromlanak, de mégis megveszed, mert lelke van. Ha a párodnak automatája van és szereti is (mert nem mindenki szereti meg, annak ellenére, hogy van neki), akkor automatának örülne inkább szerintem. És, hogy a deep blue hogy nézne ki kézen, hát így (a kép nem saját. gugliztam neked):

(#63462) flexxx2 válasza condy (#63459) üzenetére


flexxx2
őstag

Egy ilyen óráról van szó?
[link]

(#63463) ronin s8 válasza katka81 (#63457) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt azért vedd figyelembe, hogy egy automata szerviz igényes. Kb. 5 évente költeni kell rá. Én azt látom a környezetemben, hogyha egy ilyen mondat elhangzik: "X vagy Y óramárkára sosem lesz pénzem.", az egyúttal azt is jelenti, hogy egy 50 ezres automatát nem fog leszevizeltetni mondjuk 10 ezerért (ráadásul egy Omega szerviz inkább 30-nál kezdődik). Mert ezek pénzügyi gondolkodásmódból és anyagi helyzetből következő szükségszerűségek.
Fentiekből következik, hogy célszerűbb a párodnak kvarcot nézni, azokkal nem lesz ilyen gond és pontosabbak is.
Egy kvarc Omega Seamaster (42 mm) 250 körül indul használtan. Ne a korát, hanem az állapotát nézd. :K Egy Omega 10 évesen simán kinézhet újnak, míg ugyanez egy Seikoról, Steinhartról nem biztos, hogy elmondható (mondjuk ezek új korukban is lötyögős szíjjal vannak). ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63464) condy válasza flexxx2 (#63462) üzenetére


condy
senior tag

Nem crono, de amúgy igen. Carrera re edition 2000-es évjárat. Nevettséges áron volt feltéve ez igaz, de akkor is megvásároltam. Nem akarok kibabrálni velük, meg más órák is tetszenek az oldalon, majd megemlítem, hogy valami olcsóbbat, nagyobb kedvezménnyel elfogadnék a Heuer helyett. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63465) csabulaxi válasza NoT01 (#63461) üzenetére


csabulaxi
senior tag

:C

condy
Egyszer valami tíz éve én ráakadtam a hantos oldalán egy certinára 9 ezer ft körül, visszaigazolták, de azután kaptam levelet, hogy téves. Én akkor nem próbálkoztam tovább, bár örültem volna, de ha az alkalmazottnak kellett volna a több mint 50 ezret hozzátenni a fizetésből, akkor már nem erősködtem, hisz látszott elsőre nekem is, hogy nem tudatos átverés, vevő csalogató marketing á la multi tescók és társaik, hanem figyelmetlenség, hisz ugyanaz a modell más szíjjal sokkal többe volt. Én úgy gondolom, ha Te is sejted, hogy valaki nem tudatosan írt el árat, tévedett azért perrel stb. nem büntetném. A talált pénztárcát is visszaadjuk ahogy találtuk és döntse el tulaj a díjazás mértékét.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#63466) NoT01 válasza csabulaxi (#63465) üzenetére


NoT01
újonc

Touché! :DD Mondjuk én az autóra gondoltam, de szép volt. :C

(#63467) condy válasza csabulaxi (#63465) üzenetére


condy
senior tag

Ez természetes, de véleményem szerint akkor sem így kell intézni. Bocsi egy új munkatárs tévedett. Nem MI! Egy új valaki. Még gyakorlatilag felelősségvállalãs sem történt.
Persze én tudom, hogy mibe kerül ez az óra, mert utánnanéztem. De ezzel nincs mindenki így. Ha tudatlanként vásárolok, akkor mi van? Komolytalan!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63468) katka81


katka81
újonc

Nagyon kedvesek vagytok, hogy foglalkoztok velem! :R :R :R
Omega nem lesz, annyit biztos nem szánok rá.
300, nagyon max 400 €-t gondoltam, de nem ragaszkodom a felső határhoz, lehet valami olcsóbb is. Az automaták drágábbak, de nem tudom, nem lenne jobb egy quartz jobb márkából. Szervizeltetéssel nem hiszem, hogy gond lenne, 5-7 évente belefér! Ezt az órát nem lehetne olcsóbban beszerezni valahonnan? Német ebay-en nem is találni most ezt a márkát.
Közben azért olvasok visszafelé is, okosodok, meg találtam egy óra "Blacklist"-et is, amik miatt jópár alacsony árfekvésű óra kiesett, pedig voltak köztük tetszetős darabok!
ha valaki tud kedvező árú, akár használt, de megkímélt órát, nyugodtan zaklathat privátban is!
Mégegyszer köszi a segítséget :C :C :C

(#63469) burjois válasza katka81 (#63427) üzenetére


burjois
csendes tag

Egy Deep Blue - nak örülni fog. ;)

.....gusztus dolga.

(#63470) Szabikaa20 válasza katka81 (#63468) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az ebayröl amit kuldtem... :) Irsz az eladónak még lehet abból is enged! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63471) WiZARD válasza ronin s8 (#63463) üzenetére


WiZARD
addikt

Nana, se Seiko se Steinhart uj kori.szijjaval nincs gond. Nem vagyok meggyozodve arrol, hogy idovel ezeken jobban latszana a kor, mint egy Omega.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63472) Deskdiver válasza katka81 (#63457) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szerény véleményem szerint felesleges annyit költeni egy 1500m-es Deep Blue-ra. Az új Seiko Monster 4R36-os szerkezettel épp úgy megteszi és olcsóbb. Vagy valami hasonló Seiko. Ha alap Padi vizsgái vannak és csak hobbi szinten merül a javasolt mélység 18-30 m max és azt a Monster is röhögve kibírja. Akik kimondottan könnyű búvárkodásra használják az órát és nappal merülnek azok narancssárga számlaposat szoktak választani ,mert azt a legkönnyebb leolvasni víz alatt. Ha komolyan érdekli a búvárkodás akkor én búvár computert vennék neki ami bőven belefér a büdzsébe. Suunto Gekko-t vagy Vyper-t stb. Inghez nem kell felvenni őket az igaz. :D A búvárok a hagyományos órákat amúgy is egyfajta "mankóként" viselik a búvár computer mellett. Ami még szóba jöhet az a dressz búvár és a computer ötvözete. Hétköznapokban viselhető óra búvárokra szabott funkciókkal. pl. Citizen Aqualand család. Nagyon sok változata van. Sima elemes ,nap elemes ,analóg ,ana-digi. Ezek is beleférnek az összegbe. Csak példaként egy kép analóg mélységmérővel.

(#63473) katka81


katka81
újonc

Annyi órát nézegettem, engem is kezd megfertőzni ;]
létezik olyan búváróra, aminek van férfi, és női változata is, és belefér a keretbe (nem a kettő együtt)?

Szabika: az ebay-es óra licites, amerikából jönne, úgyhogy valószínű, hogy a vám, meg áfa megfertőzné valamelyik határon :)

Búvárkompjúter más dolog, van mindkettőnknek. eddig 40 m-ig merültünk, de már elkezdtük a technikai búvárkodást, lehet később lesznek nagyobb mélységek is :B ! Ott a kompjútert is csak idő, és mélységmérésre használják, viszont, jó, ha mindenből van tartalék, tartalékidőmérőnek jól jönne egy búváróra, amit nem mellesleg lehet hétköznap is viselni (de a merülésekbe nem akarok jobban belemenni, nem akarok nagyon offolni) :N

[ Szerkesztve ]

(#63474) Deskdiver válasza katka81 (#63473) üzenetére


Deskdiver
senior tag

(#63475) csabulaxi válasza condy (#63467) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ezt nem tudom értelmezni:
" Ha tudatlanként vásárolok, akkor mi van? "
Ha tényleg nem hozzáértő venné meg, akkor legalább valamennyire hozzáértővé válik.

Amúgy nem tudom milyen óráról, milyen oldalról van szó. Webshop vagy licitálós, új vagy használt?

multinál tescoban többször volt olyan, hogy drágábban adták az árut a cetli kevesebbről szólt, akkor visszajött általában az információnál a különbség, de ott is volt olyan, hogy láttam el van árazva, de rendesen, és a pénztárnál a jó árat adta a gép, nagy dirrel-durral mentem az infós pulthoz és nem adták ide a különbözetet hanem az egész lóvét adták vissza, hülyeséget nem akartak csinálni, de itt gondolom pénz utalásról még nem volt szó.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#63476) katka81 válasza Deskdiver (#63474) üzenetére


katka81
újonc

Ezek jók :K
Mi a típusa, hol találom őket?

(#63477) fagyalllo válasza katka81 (#63476) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#63478) Deskdiver válasza katka81 (#63476) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Citizen EP6040-53E és BN0100-51E. A férfi [link] A női [link]

(#63479) bodiiren


bodiiren
csendes tag

Három kivitelben jöhet az Apple okosórája.

Nekem tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#63480) bodiiren


bodiiren
csendes tag

(#63481) condy válasza csabulaxi (#63475) üzenetére


condy
senior tag

Nem ez a lényeg! A lényeg a csalódottsãg és a megrendült bizalom. A Tesco-tól áll a szőr a hátamon. Nem véletlenül. Ha tehetem kiskereskedőtől vásárolok. Lényeges továbbá, hogy tudjak bízni az eladóban, és ha ő hibázik, akkor vállalja a felelősséget és ne kenje azt egy "tapasztalatlan" munkatársra. Ha nálunk valaki hibázik enyém a balhé. Nem kenem senkire, hanem elviszem. Bocsánatot kérek. Aztán kerítésen belül elrendezem, de ezt az ügyfél már nem látja. Mindenki hibázik, nem ez a gond, hanem az, ahogy kezelve lett.
Nem pénzről, nem óráról szól részemről a történet, hanem elvekről.

Bodiiren: Bocsi, de ez nem óra, ez kézre rakott teló. Nem tudják már mit csináljanak a nagy innovatív versengésben! :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63482) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Pár kedvencem :)








Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#63483) ronin s8 válasza WiZARD (#63471) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem is azt írtam, hogy gond lenne velük. ;) Egyszerűen csak újonnan már úgy néznek ki, mint egy elhanyagolt 40 éves Rolex. :O

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63484) ronin s8 válasza condy (#63481) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyetértek! :R Nincs kegyelem. Üzleti vonalon nulla tolerancia. :K Különben mindent elönt (nálunk már el is öntött) a kínai szemét, és jóvátehetetlen károk keletkeznek a fejekben. "Kicit jo, kicit rosz, neked igy isz jo, nem? Mer ócó!" Nem. A szar és a tévedés az szar és tévedés marad, amivel mindkét fél rosszul jár. Tisztességes üzletpolitika, ami elíráson alapul? Ugyan! :W

Itt Portugáliában egyik nap kétszer tévedtem (!!) étteremben. Mindkétszer a pincér kért elnézést, és nem kellett kifizetnem az én (!) tévedésem következményét.

De nem is látsz Teszkót meg kínai szemetet. Hanem számtalan vegyesbolt van. És van portugál könnyűipar. Vannak ingek, zoknik, nem csak óccó elszabott gépzsíros trikó, csak mert a kereskedő abban lát hasznot... :W

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63485) Misi1979 válasza condy (#63481) üzenetére


Misi1979
őstag

Egy dolgot tanácsolok: ismerje el, lehetőleg írásban, hogy az óra létezik és nincs még eladva másnak, stb. Erre érdemes rávezetni valahogy, okosan.. Pl. elkezdenék vele alkudozni, hogy végülis mennyiért vihető el, mekkora a legkevesebb összeg. Mert mondhatja, hogy a honlapon tévedésből maradt fent a termék, eladták és mivel utolsó darabról volt szó, nem tudja már neked értékesíteni, fel kell ajánlania egy másik, HASONLÓ terméket ezen az áron. Óráknál a "hasonló" a gumicsont..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#63486) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Tegnap volt alkalmam több órát eltölteni egy nagy plázában (SCS), míg a nőkre vártam sokat nézelődtem, főleg az emberek kezén lévő órákat kutattam. Hát megdöbbentem rendesen, kb. jó esetben, ha 20 % viselt egyáltalán órát. A fiatalok 20-30 éves korosztálynál max 5% és ezt is inkább a nők hozták a szar korsice stb műarany csillogású plasztik szarokkal, de ezen korosztály férfi tagjainál jó esetben is csak , ha 2 % kezén láttam órát.
Mi van?!
Izom póló, tetkó, csiricsáré edző cipő, 100 euros frizura, de óra a csuklón semmi.

ronin s8
szerintem a korrekt üzleti magatartás nem az amit te annak gondolsz.
Pl az itteni étterem ahova járok, ha a pincér egy asztaltársaság ebédjének (álacarte) árát lenyelné, mehetne felkötni magát mert lehet elindítja a családját egy olyan lejtőn a befizetetlen számlákkal, hogy nem lesz megállás.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#63487) WiZARD válasza ronin s8 (#63483) üzenetére


WiZARD
addikt

40 eves rolex ujkoraban is szornyu volt (rosszabb mint egy mostani uj seiko, steinhart) a preselt/hajtogatott szemekkel, csattal.
40 ev utan kinyulva meg inkabb ne beszeljunk rola hogy milyenek.

Nem kerdes, mas kategoria egy uj steinhart, seiko es egy uj rolex, omega stb.
De kozel se annyira mint ahogy mondod. A steinhart, seiko sokkal olcsobb tud lenni mert toredeket kolti reklamra, fejlesztesre, csomo mindent olcsobb helyrol vesz, olcsobb cuccokbol van. De attol meg nem lesz kevesbe strapabiro, a zafirja nem lesz karcosabb, az acel se kopik jobban.
Viszont egy rolexre atlag user sokkal jobban fog vigyazni, sokkal jobban oda fog figyelni a szervizere, stb.

Nem versenytarsa egymasnak a ketto, es hasonlitani is felesleges, de strapabirosagban biztos vagyok benne, hogy nincs jelentos elteres.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63488) ronin s8 válasza csabulaxi (#63486) üzenetére


ronin s8
senior tag

Apróságokra kell gondolni, ami nem a világ. De kicsiben mégis.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63489) condy válasza Misi1979 (#63485) üzenetére


condy
senior tag

Már, hogy szerinted én tegyek ajánlatot egy hasonló termékre?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63490) flexxx2 válasza WiZARD (#63487) üzenetére


flexxx2
őstag

Igen, az olcsóbbat nem félti, vigyázza úgy az ember.

(#63491) Misi1979 válasza condy (#63489) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem. A kereskedő mondhatja, kezét széttárva, hogy bocs, de pont 1 napja vitték el / lopták el az inkák a mélygarázsból - ebben az esetben bárhogy ügyvédezel, nem tudsz mit csinálni.

A törvény azt mondja még, hogy fenti esetben fel kell ajánlania egy hasonló paraméterekkel bíró terméket ugyanabban az árban (vagy olcsóbban). Óránál ez azért gumicsont, mert a hasonló paraméter azt is jelentheti: mutatja az időt.

A lényeg, hogy érd el, hogy írásban ismerje el valahogy, hogy az óra az ő tulajdona és nem adja oda annyiért, amennyiért megrendelted.

Melyik ez a webshop/üzlet egyébként?

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#63492) csabulaxi válasza ronin s8 (#63488) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Mint írtam nem ismerem és most már nem találom a konkrét eseted, de ilyesmi rémlik, hogy elsőre lejött fórumtársunknak, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen, valami 500 ezer forint a különbség.
Szerinted hány havi fizetése az "új kollégának" aki elgépelte egy nullával az óra árát?
Persze igazatok van perelje be a picsába, a perköltséggel hátha már egy milkával fog tartozni a cégnek ahol lehet nyári munkán van. igazatok van ez a korrektség, vegyen fel uzsora kölcsönt, hogy ki tudja fizetni, esetleg vigyék el a szülei házát is, hisz hibázott! Végül is ha költsége fórumtársunknak nem is keletkezet, de heveny szívdobogást okozhatott a hirtelen jött kedvező ár. Legyen még egyszer ennyi a kártérítés is! :W

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#63493) ronin s8 válasza WiZARD (#63487) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bocs, de nem. Az a 40 éves Rolex új korában is etalon volt, a hasonló hajtogatott szemes (akkor nem volt más) szíjak már rég az újrafelhasználtság elíziumi menyországában nézik a túlélő Rolex társaikat.
Kérlek, hogy hasonlót hasonlóval hasonlítsunk össze! ;)

Az új Seiko-k meg 150e alatt.... Hát hirtelen nem is találok rá szavakat: borzasztóan gyengék. Kínai vacak. :W

Azt persze nem tudom, mert rég jártam Japánban, hogy a japán belpiacosak milyenek...? :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63494) ronin s8 válasza csabulaxi (#63492) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem perre gondoltam. Hagyja a p....ába!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63495) condy válasza csabulaxi (#63492) üzenetére


condy
senior tag

Továbbra sem érted! Csak a pénz és a kártérítés körül forogsz!!! Itt nem ez a lényeg! Tovãbbá nem is félmillás különbségről beszélünk, de mivel nem a pénz a lényeg, ezért most ez sem számít. Az eladó felelőssége és a vásárló bizalma az ami fontos. Ez a baj ezzel az országgal, hogy egykor az egész gyárat hazavitették és meg voltak sértődve, ha szóltak érte.
Én fogom magam és máshol vásárolok, de ebből nekik majd csak annyi jön le, hogy na ezt is megúsztuk. Így nem változik soha, semmi.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63496) KelemenUhr válasza csabulaxi (#63486) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Én is figyelem már ezt egy ideje... Egyetemre járok, nálunk is az egyetemisták kevesebb, mint 5%-a hord órát egyáltalán, de megmondom őszintén, ezek közül is nagyon kevés, ami értékelhető, inkább a New Yorker-es, Avon katalógusos és hasonló helyeken vásárolt nagy, ocsmány krumplikat tolják... Egyelőre én sem engedhetek meg magamnak egy drágább svájci automatát (ami egyébként a vágyam lenne, talán majd diplomaosztóra... :) ), de egy - szerintem - elég igényes Casio EF-t hordok. És az is feltűnt, hogy halvány lila gőzük sincs arról, mi számít komoly órának, az enyémet a maga 40k-s árával már egy drága, komoly órának sorolná be az emberek (nem csak az egyetemen) 90%-a és fele ennyit nem adna ki egy óráért. De okos telefonra, meg ruhákra meg alkoholra nem sajnálnak súlyos tízezreket... :W

A másik, amin meglepődtem, hogy az oktatók, professzorok sem hordanak szép, komoly órákat. Aki hord, az is ilyen 1000 éves műanyag Q&Q-t és társait. Persze mindkét táborban van 1-2 üdítő kivétel, de nem ez a jellemző... :(

Természetesen ezért soha nem néztem le és nem is fogok senkit lenézni, csak nem értem. Persze sokáig én sem hordtam órát, szüleim erősködtek, hogy azt szeretnének adni 18-ik születésnapomra, mert hogy az maradandó, meg is fertőztek. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#63497) katka81 válasza Deskdiver (#63478) üzenetére


katka81
újonc

Köszi a linket mindkettőtöknek!
Több kérdés merült fel bennem:
-Ezeknél Mineral Crystal Glass-t írnak ez ugye nem a zafír? mennyiben különbözik attól?
-Mennyire megbízható az oldal, rendelt már valaki tőlük? Mennyi a szállítási idő, kell vámot, áfát fizetni? (Tudja valaki pontosan, hogy az EU-ba behozott termékekre mekkora értékhatártól kell vámot fizetni? Ez egységes az EU-n belül, vagy országonként változik?)

(#63498) WiZARD válasza ronin s8 (#63493) üzenetére


WiZARD
addikt

Arrol nem volt szo, hogy 150 alatti Seiko, en pl a Sumobol indultam ki, bar ez is csak 130 kornyeke :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#63499) condy válasza katka81 (#63497) üzenetére


condy
senior tag

A mineral és a zafir más. A zafir jobb.
Én kezdő vagyok, de azt ajánlom, hogy ha adott dátumra kell az óra, inkább idehaza vedd meg, hazai garanciával, szervízháttérrel.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63500) Reverting válasza csabulaxi (#63492) üzenetére


Reverting
őstag

+1 mivel az eliras egyertelmu volt, es gondolom a vevo tudta h ez csak tevedes lehet, (mert ha nem akkor hazudik), es szeretne egy ilyen orat... akkor hajra... meg kell venni a rendes aron... es kedvezmenyt kell adni/felajanlani 20-30%stb ... egy percig sem lehet elvarni h megkapja 50e ert:) vicces... es ez a vergodes is... tevedes ne essek en is elvi ember vagyok... de azert ne essunk at a lo tuloldalara... es kar ezen hoskodni meg ugyvedezni... a kereskedo azt tobb indokkal is lepattintja... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.