Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Dzsana válasza bodiiren (#63600) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na, akkor örülök, hogy segíthettem.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#63602) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Jó reggelt fiatalok! :DDD
Elsö Bretyó ami tetszik! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63603) condy válasza bodiiren (#63600) üzenetére


condy
senior tag

Az nem merci, hanem "világbéke"! :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63604) Szabikaa20 válasza condy (#63603) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Is lehetne.... :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63605) kronómalac válasza nostromo73 (#63599) üzenetére


kronómalac
újonc

Köszi, egyetértek :K

Lili estélyi ruhában és kabátban ébredt...

(#63606) tibee77 válasza Szabikaa20 (#63602) üzenetére


tibee77
őstag

Uhh, totäl egyetertek.Nekem minden Breitling ugyanolyan, de ez nagyon szep! :R

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#63607) Szabikaa20 válasza tibee77 (#63606) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Engem se fogott még meg egyik sem!Ez valami vintage lehet,azért a régiek jobban értettek hozzá! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63608) Reverting válasza Szabikaa20 (#63602) üzenetére


Reverting
őstag

Hat ossze nem vesznenk rajta... :) Annyi orat gyart a bretyo, de nekem is csak egy kene... barhogy nezegetem oket, szamomra van bennuk valami osszeferhetetlenseg... Mindig valamit elba..nak vagy mindig valami izlestelet otvoznek... van gy csak le vannak maradva 20 evvel
De van kivetel... ez az egy:))

Superocean heritage

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#63609) cserix válasza Dzsana (#63598) üzenetére


cserix
tag

Köszönöm ! :R
Azt is meg tudod mondani, hogy mennyi az ideális forgásszám, amire be kell állítani az óraforgatót ? :F
Ide-oda forgatásnál van 2 prog. Az egyik kb. 1350-at a másik 1800-at forgat naponta.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#63610) bodiiren válasza Dzsana (#63601) üzenetére


bodiiren
csendes tag

Na, akkor örülök, hogy segíthettem.

Nekem ugyan nem segítettél. Azt hiszem nem is szorulok rá. Ha igen, majd szólok. :N

(#63603) condy: Az nem merci, hanem "világbéke"! Csak szeretnéd. Annak sokkal nagyobb az aszimmetriája. Ha tudnád honnan származik, ezt is tudhatnád. ;)

(#63602) Szabikaa20: Búcsús-frivol kacat. Ha már feltétlen sportosat akarsz, mit szólnál ehhez?

(#63608) Reverting: Az ilyen hatalmas korona összecseszi az ember kezét. Az emberemét. Az enyémet nem, mert ekkora krumplit azért fel nem vennék. :K

[ Szerkesztve ]

(#63611) BAti77


BAti77
aktív tag

Szabikaa20 topictárs készítette szíj...


Szerintem egész jó lett! :C
A munkáját ez úton is nagyon köszönöm! :R

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#63612) Szabikaa20 válasza Reverting (#63608) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen ez se rossz!Ez is must have kategória!(lenne :D) Nekem az nem tetszik,hogy nagyon összevan zsúfolva a számlap tök felesleges adatokkal!Amit linkeltél az is szép letisztult nincs felesleges rajta semmi...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63613) Szabikaa20 válasza bodiiren (#63610) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem nem egyről beszélünk,de legyen igazad! :) Nem kell nekem órákat ajánlgatni ugyanis nem szeretnék órát venni!Vagyis szeretnék,de egy Steinhart ocean 1-lesz...

#63611 BAti77: Szivesen! :D Igyekeztem!Bár még 1-2dolgon csiszolni kell... :B

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63614) Misi1979 válasza bodiiren (#63610) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem ideje lenne kicsit visszafogni magad, ha nem akarsz úgy járni, mint az előző nickjeid.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#63615) Deskdiver válasza bodiiren (#63610) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nagyon szép a Citizen.
Ha esetleg kedved támadna olvasni valami hasznosat ,mit szólnál ehhez?

(#63616) Sungoo válasza Misi1979 (#63614) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor csak jól éreztem... :W

(#63617) Attila! válasza Deskdiver (#63615) üzenetére


Attila!
tag

:DD

(#63618) Szabikaa20 válasza Deskdiver (#63615) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem akkor is a búcsús bretyó kell! :DDD Igen érdekes könyv lehet!Ajánlom figyelmébe! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#63619) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Nekem ő kéne

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#63620) ronin s8 válasza Reverting (#63608) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezzel a márkával pont ugyanígy vagyok, és pont ez az óra, ami (bár csak bretyó ez is) elfogadható. :K (Ez magánvélemény!!!!)
Náluk egész egyszerűen nincs dizájner! :W Szerintem a cégnél mindenki belerajzolhat a formatervbe, és a végén wc papírra nyomva odaadják a főnök kisfiának. Így alakul ki a végeredmény. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63621) busman válasza Misi1979 (#63614) üzenetére


busman
addikt

Mosanke reinkarnációja? Vagy esetleg afgk2012?

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#63622) condy válasza bodiiren (#63610) üzenetére


condy
senior tag

Én nagyon tudatlan, műveletlen és iskolázatlan fiúcska vagyok. Köszönöm, hogy erre rãvilãgítottál, és egyben tisztelettel kėrlek: Taníts! :R

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63623) condy válasza condy (#63622) üzenetére


condy
senior tag

Ha megjön az ocean 44 szeptemberben, én erre is rárepülök. Nincs valakinek véletlenül? Érdekelnének a tapasztalatok.
[link]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63624) Deskdiver válasza ronin s8 (#63620) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szerintem ez is egész dizájnos. Nem egy nagy dizájn áttörés az igaz ,de szerintem ízléses. Kicsit olyan érzése van az embernek mintha már látott volna hasonlót. :)

(#63623) condy Nekem van. A kézi húzós változat. Vékony csuklóra nem ajánlott. Hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#63625) condy válasza Deskdiver (#63624) üzenetére


condy
senior tag

Meg olyan, mintha ez nem is Breitling lenne. Nekem általában nem jönnek be, de ez szép. Biztos azért mert nem az a megszokott, hanem letisztult... :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63626) ronin s8 válasza Deskdiver (#63624) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, a szebb óráik dejavù érzést sugallnak. Igazából az arany Transocean kronójuk tetszik a legjobban, de az már tényleg egy az egyben lopás az 50-es évekből. :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63627) Misi1979 válasza busman (#63621) üzenetére


Misi1979
őstag

Utóbbi..volt.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#63628) aischylos válasza Reverting (#63608) üzenetére


aischylos
tag

Ez messze a legszebb Bretyó! :C

(#63629) ronin s8 válasza condy (#63585) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ennek tényleg zafír a lünettája...? :F Akkor már csak a "no-radiation" számlap hiányzik róla, és a "forty-four"-ral (ez meg a "fifty-fathoms"-ra hajaz) együtt igazi Blancpain killer óra lenne! :DDD
Zafir lünettel így is nagyon jó árú, komoly óra. :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63630) Macyke82 válasza Reverting (#63608) üzenetére


Macyke82
tag

Ha már a bretyók közül kéni kiemelni valamelyiket én is ezt választanám, bár nem szívem csücske a márka és a hozzá tartozó design. Ennél számomra már csak a Háblot kínálata "borzasztóbb".

(#63631) dionaea válasza bodiiren (#63610) üzenetére


dionaea
őstag

ülj le fiam egyes. na hess innen szöszi

(#63632) BAti77 válasza bodiiren (#63610) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez mitől sportos? És miért egy férfinek ajánlgatod? :DDD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#63633) Attila!


Attila!
tag

Az új colt modell se rossz.

(#63638) Jenne


Jenne
senior tag

Tiszteletem mindenkinek.
Kicsit gondban vagyok, és bosszant is, mert egy alig két éves órámon, amin ilyen fémszíj van, kezdenek kicsúszni a szemeket tartó kis tüskék/csapocskák. (elnézést ha rosszul fogalmazok)
Ilyenek a szemeknél az illesztések amire gondolok. Elvileg csak célszerszámmal lehetne kiszedni és betenni is ezeket, ha jól tudom
Buszon utazva vettem észre amikor ránéztem a kezemre, hogy szét van csúszva az egyik szemnél a szíj. Még jó, hogy nem esett le a kezemről az óra. Ki volt csúszva az egyik kis tüske. Otthon visszatoltam tűvel, de könnyedén át lehet tolni a lyukon, nem marad meg stabilan középen, így nem is tartja szemet. Aztán kezdtem próbálgatni és még három másiknál is könnyen ki tudtam tolni ezeket a kis tüskéket. A többi az stabilan benne van. Ezek után várhatóan akárhol és bármikor szét is eshet a szíjam.
Órás ezt tudja - és főleg tartósan - javítani vagy ilyen gyengén tartanak egyébként is? Vagy inkább keressek rá új szíjat?
Előre is köszönömma válaszokat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63639) BAti77 válasza Jenne (#63638) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az ilyen típusú szíjaknál ezek a stiftek idővel cserére szorulnak a szíjat ért terhelések, illetve a kopás miatt. Mondjuk nem két évet kéne bírnia... :U
Természetesen cserélhetőek, ezért nem kell új szíjat venned. Amúgy milyen órád van? :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#63640) bbuffy válasza ronin s8 (#63629) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tényleg nem rossz. Egy GMT verzión agyalok jó ideje. Fene tudja.
Ezen: [link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#63641) Attila!


Attila!
tag

Milyen szerkezet ez: "ST.5 11 1/2'' Swiss made (Steinhart saját szerkezete)"
Módosított ETA?

(#63642) ronin s8 válasza bbuffy (#63640) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez nekem is tetszik! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63643) Jenne válasza BAti77 (#63639) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a választ.
Közben megszámoltam és összesen 20 db (oldalanként 10-10) ilyen kis stift vagy tüske van a szíjban. Minden szem ezzel kapcsolódik a következőhöz. Akkor ha beviszem óráshoz majd hétfőn, a legjobb lesz ha azt kérem, hogy cserélje ki mindegyiket?
Hogy milyen órám van? Ezt az órát a feleségemtől kaptam két éve a 60.-ik születésnapomra. Nem volt olcsó akkor, de most sem az. Viszont szinte atom pontosan jár. Ez egy BOCCIA óra, titán tok, titán szíj, grafit számlap. Sajnos fém allergiás vagyok, így csak a titán jöhet szóba nálam. Seiko kvarc van benne, öt év elem élettartam. A megvétel után kicsit még lett pontosítva műszeresen, (lehet állítani benne az órában egy kis trimmerrrel, mert figyeltem amikor lett állítva a kvarc rezgésszáma) és így én csak a tavaszi/téli óraállításnál nyúlok az órához. Mert csak akkor állítom mindig. Ez alatt fél -fél év alatt 2-3 másodpercet siet mind összesen. Ezért mondtam, hogy szinte atom pontosan jár, pedig nem rádió vezérelt óra.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63644) ronin s8


ronin s8
senior tag

Ez a Steinhart bejön még.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#63645) tibee77 válasza condy (#63623) üzenetére


tibee77
őstag

A legszebb Steinhart ora!Ezen kivül meg a chrono valtozat is nagyon szep, ha nem szebb.Egyedül a vizällosäga az ami elriasztott anno attol, hogy megvegyem....

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#63646) Ereshkigal válasza tibee77 (#63645) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Engem a méretek riasztanak el. Nagy, vastag, ráadásul még a nagynál is nagyobbnak tűnik a szögletes tok miatt. Pedig ha Steinhartot vennék, szerintem ilyen lenne.

(#63647) condy válasza tibee77 (#63645) üzenetére


condy
senior tag

Hát, igen. A vízállósãg hagy némi kívánnivalót maga után, de azt leszámítva nem rossz. A chrono is ott van, bár nekem egy kivételével mind bejön. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#63648) BAti77 válasza Jenne (#63643) üzenetére


BAti77
aktív tag

Általában a nehéz acél szíjaknál jellemző ezeknek a "gyors" elhasználódása. Egy titán szíjnak (illetve órának) nincs akkora súlya, hogy ilyen gyorsan cserélni keljen. Nem lehet, hogy nagyobb erőhatás (túlfeszülés) érte a szíjad és deformálódtak ezek a stiftek :F Gondolok itt pl. arra, hogy beakadt valahova és megrántottad, stb...
Ha ennyi darab problémás mindenképp nézesd át az egész szíjat. :K

(#63646) Ereshkigal
+1 :K Ezzel én is így vagyok. Mikor volt a kezemen egy ilyen tokkal szerelt Steinhart, kényelmetlenek éreztem a méretei/kialakítása miatt...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#63649) burjois válasza Jenne (#63638) üzenetére


burjois
csendes tag

Minden stift egy kicsit meg van nyomva gyárilag az egyik végénél, hogy feszüljön a csatornában még ha nem is látod.
Ezek szerint ez a deformáció elkophatott ( 2 év alatt nem szabadna ), vagy a hőingadozás miatt lehet, hogy kijár a helyéről.
Ha van kézügyességed és egy jó kalapácsod, vagy egy jó fogód, akkor magad is megjavíthatod a stifteket, oly módon, hogy kb. 2 - 3 mm. re az egyik végétől egy kicsit ellapítod és máris újra feszül a helyén. :K

.....gusztus dolga.

(#63650) katka81


katka81
újonc

Úgy néz ki, sikerült négyre szűkítenem a lehetséges jelölteket, mind a négy Steinhart. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás, szerkezetügyileg, meg kíváncsi lennék, férfiszemmel hogyan látjátok őket, tehát a kinézetre is várom véleményeteket, annak ellenére, hogy ízlésről nem vitázunk.
Szóval:
Vintage

Vintage Red

Ocean 1 Black (kerámiás 380€) kell rá a kerámia?

44 mm-es csak 20€-val drágább, mint az előző, megér annyi pluszt?

Kíváncsian várom véleményeteket!

De, nehogy aztán összevesszetek rajta :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.