Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) ronin s8 válasza Gabbana (#55450) üzenetére


ronin s8
senior tag

Olyan sajnos nincs, hogy "törődésmentesség". Egy vasgolyó , vagy egy kődarab is tönkre mehet pillanatok alatt. Ill. előtte meg kell tenni az előkészületeket, és akkor az ígért törődésmentesség számon kérhető. Egy nyomáspróba minimum....

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55452) teratti válasza Gabbana (#55450) üzenetére


teratti
senior tag

Mondjuk érdekes, hogy a korona "csak" úgy leesett, nem találkoztam még ilyen esettel szerencsére de pont pech, hogy zuhany közben történt.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#55453) vadászcsiga válasza #24334592 (#55437) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor a többi is mert mindhárom kép ugyanarról a szíjról készült :)

(#55454) TimeCenter válasza Gabbana (#55443) üzenetére


TimeCenter
tag

Az EF-558D egy menetes koronás óra. Az nem esik csak úgy ki, ha rá van tekerve a menetre.

Azonnal vidd szervizbe.

(#55455) Bati0501 válasza vadászcsiga (#55453) üzenetére


Bati0501
őstag

Ő az elegáncsos órára mondta,tessék jobban megnézni. ;)

(#55456) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hát őt nagyon tudnám szeretni :) :

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#55457) vadászcsiga válasza Bati0501 (#55455) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pff tényleg :B

(#55458) dionaea válasza ronin s8 (#55448) üzenetére


dionaea
őstag

De ez egy Casio amit napi szinten hord az ember nem? Én értem hogy egy komoly márkával nem csináljuk a leírtakat de egy Casio val nehogy már ne fürödjünk ússzunk sportoljunk. Főleg azért Casio ami elég jó márka kategóriájában és így szét esik.

(#55459) #57919488 válasza Gabbana (#55443) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha 2011-ben vetted es hasznaltad vizben akkor a hasznalati alapjan mar 1x kellett volna tomites cserere vinned.
Nekem legalabbis oravasarlasnal azt mondtak, hogy ha nem viszem tomites cserere akkor csak ovatosan vizes kendovel tortenjen a tisztitas nehogy viz keruljon bele.

(#55458) dionaea:
Vannak eloirasok amiket celszeru betartani. Ezt mindenki sajat maga eldontheti de egy markat nem lenne celszeru lehuzni az emberi mulasztas vagy tajekozatlansag miatt.

[ Szerkesztve ]

(#55460) ronin s8 válasza dionaea (#55458) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a komoly márka azért némi pontosításra szorulna ám. ;]
Emberek komolyan elhiszik, hogy filléres vackok is pont ugyanannyit tudnak, mint drága több százezres órák. (Ez a Casio nem éppen filléres vacak, de azért nem is egy űrtechnikás ufó). Az órák gépek, és mint ilyenek fokozott odafigyelést igényelnek. Bármit is állít más...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55461) Ereshkigal válasza von toth (#55440) üzenetére


Ereshkigal
őstag

von toth:
Igen, ezek "alap" dolgok, mondjuk a naptár nem létszükséglet, de mégis csak jó lenne. Nem értem, miért nem lehet beletenni egy 100k-s órába...

Ra3:
Külföldi oldalakat olvasgatva nekem az jön le (meg képeken is úgy néz ki), hogy a G15-ös sorozat sem bontható. De javíts(atok) ki, ha tévednék. Mindenesetre kicsit lenyugodtam, sokan írják, hogy semmi bajuk ezekkel.

Egyébként ő tetszene még :B : CERTINA DS 1

[ Szerkesztve ]

(#55462) #76385920 válasza ronin s8 (#55460) üzenetére


#76385920
törölt tag

"Az órák gépek" És eléggé kis kifinomult, perciziós gépek. (Az UAZ is egy gép. ;] )

Namost egy menetes korona csak úgy nem esik le. Azért egy ilyen órának illene egy "normál" zuhanyzást kibírnia. (Amennyiben megkapta az elvárt dolgokat + be van csavarva a korona)

Egyébként érdekelne, hogy a nagynevű gyártóknál előfordulhat-e, hogy selejtes darab kerül ki a boltokba?

[ Szerkesztve ]

(#55463) jookomak válasza Ereshkigal (#55461) üzenetére


jookomak
őstag

Kérdezz rá young78-nál, biztos van neki, és nem ennyiért. ;)

(#55464) Ereshkigal válasza jookomak (#55463) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ő gyorsabb volt. :DDD

(#55465) WiZARD válasza #57919488 (#55459) üzenetére


WiZARD
addikt

3 éves óránál tömítés csere az picit túlzás még imho, elég évente a nyomáspróba is elsőre.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55466) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Az Orient military kollekciójában tálaltam még egy órát a pilóta kategóriában, egy tökös bőr szíjjal űtosen nézne ki.
Automata, és olcsó. 41mm

[ Szerkesztve ]

(#55467) von toth


von toth
tag

Na akkor én is alàtæmasztom az elhangzottakat;òràban-hacsak nem valami gshock vagy suunto-nem fürdünk, nem fúrunk nem aljzatbetonozunk vagy keverjük a moslékot.

(#55468) Ereshkigal válasza von toth (#55467) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Moslékot pláne nem, már nem EU-konform. :DDD

(#55469) pohár válasza von toth (#55467) üzenetére


pohár
félisten

a moslékot le tudod mosni a kezedről, ha ráfröccsen :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#55471) Zozzer888 válasza ronin s8 (#55460) üzenetére


Zozzer888
addikt

Apum anno éjjel nappal hordta a Casioját, vízben, fürdéshez, úszáshoz és soha nem volt baja. Egy 10 évig tuti hordta... Mikor lecserélte egy 6-7 ezer forintos darabra az is éveket bírt így (4-5 körül), csak elszakadt a szíja a balcsiban és nem sikerült megtalálni. Majd vett egy ugyanolyat, szintén semmi...

Nekem a G-Shockom 5 szezonon át volt motor kormányra rögzítve, kapott az mindent, semmi baja nem volt.

Egy volt bennük a közös: Elemcsere mindig nyomáspróbával együtt történt.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#55472) Gabbana


Gabbana
aktív tag

A hozzászólásokra csak annyit, hogy én, mint laikus, aki mondjuk 300.000 Ft-ig vehet anyagilag órát, sokmindent mérlegel. Nálam a napi használatra kellett, nem akartam évente javíttani, nem vagyok szerelmes az órámba, nem fakadok sírva ha munkahelyi baleset következtében ripityára törik, de emellett mutassa már, hogy menniy apontos idő, ne legyen túl gáz, és leginkább legyen tartós.

Laikusként nem tudtam másból kiindulni, (és erre szerintem nem nagyon lehet mit mondani, mert logikus) mint hogy a régi fosszar casiomat se kellett gumicserére, meg errearra vinni 1992-ben sem, amikor még távolugrás közben homok, a balaton mélyéről iszap, meg a kanyja tudja mi minden került még bele..10-15 évig. Ma is megy...

Ezért választottam Casiot, és azért 40.000 körül, mert gondoltam az magától már csak nem áll meg, és nem ugrom vonat elé, ha én karcolom össze.
Szerintem érthető. Megpróbálom megcsináltatni még ma.
Köszönöm a segítséget, meg az ötlet meg minden véleményt tényleg!

Fogok szólni, ha keresem az utódját ;)

Szerk: Az enyémben még elemcsere sem volt...nem sajnáltam volna a nyomáspróbát

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#55473) Zozzer888 válasza Gabbana (#55472) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem is azért írtam, csak azért, hogy összvissz ennyi volt a "gondviselés" az x év alatt amit kaptak.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#55474) #57919488 válasza Gabbana (#55472) üzenetére


#57919488
törölt tag

Remelem sikerul megcsinaltatni :R Azert a 40E Huf sem eppen egy olcso kategoria.
Amugy az a helyzet, hogy regen minden tovabb birta. Szandekosan van ez a tervezett-elevules szinte mindenben :W

(#55475) Gabbana válasza #57919488 (#55474) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Igen, gondolom, naa mindegy. Majd kiderül. Arra mindenképp jó volt, hogy most lehet, hogy dühből veszek kettőt még:

1. G-8900A-7 vagy GD-100WW-7 vagy GA-100A

mellé meg

2. GW A1100 csak nem tudom még, hogy zöld vagy piros...

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#55476) fiktív1 válasza Gabbana (#55475) üzenetére


fiktív1
tag

Sajnos a fehér le tud kopni hamar, mert csak 1 réteg rajta a "festék", nem teljes anyagában színezett.

(#55477) von toth válasza Ereshkigal (#55461) üzenetére


von toth
tag

Igen ės az a legrosszabb,amikor az ember kėpben van viszont nem tud rå sokat áldozni.innen egyenes út a használt óra

(#55478) ronin s8 válasza #76385920 (#55462) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bizony előfordul. :O Ezért is kell nyomáspróbáztatni.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55479) #24334592 válasza vadászcsiga (#55453) üzenetére


#24334592
törölt tag

:B én a számlapról nyilatkoztam és most, hogy így mondod a szíjat....Akkor is az első jön be, fehér cérna nélkül :)

(#55480) Bati0501 válasza Gabbana (#55475) üzenetére


Bati0501
őstag

Az a "biztos" G-shock nekem is tetszik, csak annyit én nem adnék ilyen óráért,de nem is ez a lényeg, nem ezt akarom írni.
Csak azt,h a zöld sztem sokkal szebb,még a számlapon is zölddel van megfestve az a pár vonal,a pirosnál meg nem pirossal,hanem vmi semleges színnel.
Sztem a zöld sokkal vagányabb.

(#55481) huszar90 válasza Gabbana (#55475) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ha egyszer neki indulnék egy túlélő túrának valamelyik őserdőbe, tuti egy ilyen Casio-t vinnék magammal (természetesen zöldben) :DDD

(#55482) Gabbana válasza huszar90 (#55481) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Megnézem majd még élőben, de nekem is a zöld jön be jobban. Fehér meg akkor lehet, hogy nem is lesz, ebben a feketében merek már fürdeni is... ;)

Viszont a digitális/analóg dolgon sokat kattogok. Elméletem szerint, az óra legalapabb feladata, hogy mutassa a pontos időt. Mindig. Így szerintem alap, hogy rádiójel vezérelt legyen, DE. Igazán pontosan mégis csak a digitálisat tudom pillanatok alatt leolvasni. Viszont az meg olyan általános iskolás.. szerintem.

Na nem lesz ez egyszerű... vagy ismét eljutok a csajos megoldáshoz: ne egytől várd, hogy mindenre alkalmas legyen... :N

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#55483) #57919488 válasza huszar90 (#55481) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ja, erre mar en is gondoltam csak eppen elvettek a kedvem azok a videok a neten ahol pillanatok alatt szetteptek az embert a vadallatok.
Kepzelheted, hogy nezne ki az a draga ora egy ilyen talalkozas utan... elso az ora es utana kezdek csak magam miatt aggodni ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55484) csabulaxi válasza von toth (#55467) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szerintem meg hagyjuk már ezt a kategorikus tiltást.
Én nekem azért kellett a fokozottam vízálló típusú óra, mert nem akarom soha levenni!
Kivéve a szaunát.

Legyen inkább az, hogy használjuk nyugodtam bárhova ahová a gyártói ajánlás szól!

A csavaros koronát meg be kell csavarni.

100 m (10 bar) fürdéshez, úszáshoz , akár tengerben is nyugodtan jó.
Azért van.

Amennyiben meg a Hilti miatt szétesik a kezemen (kizárt) nyugodtam szervizbe vihetem, mert én még ilyen tiltást nem olvastam sehol.

Ha meg a sima WR beázik jetski közben csakis magamat okolhatom.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#55485) csabulaxi válasza Gabbana (#55482) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Alakul. :D

Ilyen kategóriában, fehéret ne, mutatósat ne.
40-ig itt van kettő, ezeket nem kell nyomáspróbáztatni sem, mert elem csere sem lesz, legfeljebb szíjcsere 2-3 évente.
Irány a vadon.
A tv-t, filmeket nézve sehol sem ciki.
GW-M5610-1
GW-7900-1

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#55486) huszar90 válasza #57919488 (#55483) üzenetére


huszar90
aktív tag

Akkor viszünk magunkkal egy ilyet is :D

(#55487) Dzsana


Dzsana
senior tag

Jujjjj :W

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55488) WiZARD válasza csabulaxi (#55485) üzenetére


WiZARD
addikt

Attól még, hogy nincs elemcsere, illik időnként (legalább évente) nyomáspróbázni, ha vízbe akarsz menni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55489) WiZARD válasza Dzsana (#55487) üzenetére


WiZARD
addikt

Azta, nem is tudtam, hogy van ilyen. Vízálló automata szerkezet :DDD
(a szerkezetre van ráírva, hogy "water resistant")

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55490) Ereshkigal válasza von toth (#55477) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szétnéztem kicsit, valóban alternatíva lehet bizonyos esetekben a használt is, elég sokat engednek egy pár hónapos-egy éves óra árából. Ami nekem fura, hogy a nevesebbek közt elég nagy arányban vannak az automaták. Azt gondolnám, hogy aki azt vesz, az nem akar egyhamar megválni tőle.

(#55491) Dzsana válasza WiZARD (#55489) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gondolom, átlátszó hátlapos órában lehetett a werk, s ott jelezték. De az azért ott van a szeren, hogy nemes egyszerűséggel az alkotója lefestette a quartz feliratot tricolorra! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55492) Bati0501 válasza Ereshkigal (#55490) üzenetére


Bati0501
őstag

Ha megteheti,akkor megveszi,hordja egy kicsit, majd vesz egy másikat...

(#55493) Deskdiver válasza vadászcsiga (#55433) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Grat, nagyon szép lett! :R Forrasztóval csináltad rajta a sebeket?
Látom te is szereted vintage vonalat. Hátha ez is teszik...
22-es Retro racing seventies V1.0 Tegnap született ez is. Küldeném mindenkinek aki szereti. :D

(#55494) Ereshkigal válasza Bati0501 (#55492) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igazad lehet.

(#55495) Dzsana válasza Ra3 (#55441) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ugyan ilyet használok a mindennapokan, kiváló! :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55496) Dzsana válasza Deskdiver (#55493) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszönjük! Küldjem a címem, ahová küldheted? :DDD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55497) dionaea


dionaea
őstag

Én 15 évig hordtam minden nap egy Citizen Wr 100 at máig megvan csak lemerült az elem. Hát én nem vettem le soha első pár havi fizumból vettem búvárkodásra is használtam. Elemcsere mindig a Citizen szakszervizben volt a Blahán ott nyomás próbázták is egyszer egy gránit sarkához hozzá ütöttem és berobbant. Akkor kapott egy nagy szervizt. De jó kis óra. pár éve kaptam egy casio valami hőmérős olcsó órát. Az első hétvégén hozzá ért zuhanyzás közben a falhoz és egy zuhanyzással több karc lett rajta mint a citizenen 5 év alatt. Most konkrétan alig lehet leolvasni az időt

Én úgy gondolom hogy azért az órát használni kell. És az is fura hogy minél jobban vigyázunk valamire annál valószínűbb, hogy megsérül.

Itt vannak olyan órák hogy mélg a szekrényből se merném kivenni de egy casio azért nem az a kategória. És nem leszólás. Én egy jó timex et néztem minden napokra,

V

(#55498) ronin s8 válasza WiZARD (#55489) üzenetére


ronin s8
senior tag

Genuine Leather a márka, és omegából van rajta a számlap.... :W :W :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55499) Szabikaa20 válasza dionaea (#55497) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én is egy Timex-et használok a mindennapokra...2,5éves és már sokmindent megélt... :) Elemet se kellett még cserélni... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#55500) dionaea válasza Szabikaa20 (#55499) üzenetére


dionaea
őstag

Egyszer már itt beszéltük de ilyet szeretnék én is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.