Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) ronin s8 válasza Skimaster (#55900) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csak ha tetszik. Ennyiért jobbak is vannak: Certina, Tissot, Hamilton.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55902) vadászcsiga válasza g0n21 (#55893) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A feltételek egyelőre nem adottak, amint az lesz összeállítok egy portfóliót :)

(#55903) BAti77 válasza Skimaster (#55900) üzenetére


BAti77
aktív tag

Én max. a PVD miatt mondanám, hogy nem, amúgy teljesen jó gyártmány, nem rosszabb mint bármelyik másik középvonalas tokozás.

(#55902) vadászcsiga
Vigyázz, mert a végén még rád kapunk és nem győzöd majd a munkát... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#55904) aischylos válasza Skimaster (#55900) üzenetére


aischylos
tag

Szeintem annyit simán megér, főleg ha tetszik (nekem igen) a fazonja.

(#55905) aischylos válasza ronin s8 (#55901) üzenetére


aischylos
tag

Mitől jobbak?????

(#55906) BAti77 válasza Skimaster (#55900) üzenetére


BAti77
aktív tag

Most nézem, hogy ez nem is alap 2824-el, hanem 2892-A2-vel van. Ha nem számít, hogy PVD-s... :K

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#55907) ronin s8 válasza aischylos (#55905) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem egy Certina jobb, mint egy akármilyen noname ETA tokozás. Attól, hogy papíron ugyanaz, még óriási különbségek lehetnek ám óra és óra között. Bizonyos gyártók a 80-as évek rebrandingje után is megőriztek valamit a régi hagyományból. A Certina pl. lényegesen alacsonyabb darabszámmal készül, mint a Tissot, ezért valszeg nem kínai, csak egyes alkatrészei. A Longines-nal való összehasonlítás meg egyenesen hülyeség. Ott nagyon odafigyelnek a minőségre.
Szóval lehet kurkászni mindenféle divat órákat meg klónokat (Victorinox, Steinhart és társai) csak ezek egyszerűen NEM ELÉG JÓK.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55908) Dzsana válasza ronin s8 (#55907) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ugyan abban az épületben gyártják a Tissot, mint a Certinát, ugyan olyan werkeket tokoznak, és a számlap és tok beszállítói is azonosak. Ugyan olyan minőségű a két óra, csak a dizájn más.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55909) ronin s8 válasza Dzsana (#55908) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy részüket igen.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55910) Dzsana válasza ronin s8 (#55909) üzenetére


Dzsana
senior tag

Egyébként érdekes, hogy vintage vonalon a Certina sehol sincs, pénzt nem adnak érte, a Tissot-knak pedig igen csak veregetik fel az árát, míg az új órák terén a Certina van magasabban pozicionálva.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55911) aischylos válasza ronin s8 (#55907) üzenetére


aischylos
tag

Szerintem pedig a külsőt leszámítva semmilyen minőségbeli különbség nincs köztük.

Volt már szerencsém az összes említett márkához.

A Longines maximum szebben van polírozva, esetleg a számlap kidolgozottsága jobb, amúgy a tokjai ugyanolyan minőségűek, mint a sokat szidott Steinhart-é.
A szerkezetek pedig ugyanonnan származnak.

(#55912) ronin s8 válasza Dzsana (#55910) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, ez valóban így van. A Tissot egy patinás márka volt, a Certina meg egy a sok közül, de mára megfordulni látszik a helyzet. Nagyjából hasonlóak, csak egy picit mégis jobb most a Certina.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55913) g0n21 válasza vadászcsiga (#55902) üzenetére


g0n21
senior tag

Miért nem Viszed kickstarterre?

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#55914) ronin s8 válasza aischylos (#55911) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bocs, de ezt nagyon nem így gondolom.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#55915) flexxx2 válasza Skimaster (#55900) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát rohadjak meg, de ez nekem (képről) nagyon tetszik. Itt a példa, hogy lehet a rolex után másfajta búvár órát is csinálni.

(#55916) MK VII válasza ronin s8 (#55912) üzenetére


MK VII
veterán

Veled értenék egyet. A Certina ma már valóban jobb minőséget gyárt mint a Tissot...

(#55917) Skimaster


Skimaster
senior tag

Köszönöm a válaszokat és véleményeket. A tok és szerkezet nekem rendben van,a pvd kicsit problémás nekem is.A márka bizonyított kés fronton,az sem utolsó. A kinézet nekem is ok, búvár vonalon nekem korrekt kis óra. Pvd eltávolítás lehet később szerintetek?

(#55918) #76385920 válasza MK VII (#55916) üzenetére


#76385920
törölt tag

És a Hamilton, Mido? Érdekes ugyanebbe a "Middle range"-be van a CK Watch...

(#55919) WiZARD


WiZARD
addikt

Na végre egy ízléses gyémánt berakásos óra :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55920) vadászcsiga válasza g0n21 (#55913) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi fene az?

(#55921) BAti77 válasza aischylos (#55911) üzenetére


BAti77
aktív tag

Abban én is ronin s8-nak adok igazat, hogy manapság a Certina a jobb tokozó. A Victorinox Swiss Army nálunk kevésbé ismert, de az USA-ban népszerű. Sok amerikai katonán láttam. Szerintem kb. a Tissot-tal gyárt egy színvonalon tok és szíj tekintetében. A Steinhart egy egész jó ár/érték arányú márka, de közel sincs a Longines minőségéhez, talán nem ahhoz kellene hasonlítani...

(#55907) ronin s8
Mi az, hogy elég jó? Mihez képest?
Szerintem azt kellene nézni, hogy az árához képest mit ad, nem azt hogy egy másik gyártóhoz képest mit...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#55922) Deskdiver válasza WiZARD (#55919) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez igen! 18 köves szerkezet , 1 köves hátlap. :)

(#55923) flexxx2 válasza WiZARD (#55919) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a gyémánt milyen vastag. Nem túl sok lehet, akkor meg nem érhet olyan sokat se. Az ötlet viszont jó.

(#55924) teratti


teratti
senior tag

Nem tudom látta-e valaki tegnap a SportVerda műsorát a DigiSport valamelyikén. Tesztelték a KIA Sportage SUV-ját és a Duna-Auto emberének órájára terelődött a szó, hogy szép nagy szereti is, de 3 hónapja nem működik. Mutatta a kamera egy pillanatra, gondolom nem volt egy jó reklám a márkának.... egy Fossil volt. :B

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#55925) WiZARD válasza flexxx2 (#55923) üzenetére


WiZARD
addikt

"The 9.44ct diamond has been independently tested by the Gem Institute of America and is certified Type IIA, D Internally Flawless. Type IIA diamonds make up less than 2% of all diamonds and the designation denotes extreme chemical purity. The "D" is the highest color grade, meaning the diamond is almost entirely void of color, and Internally Flawless means exactly what you would think. The stone is emerald cut, but with a pronounced flat section in the center that allows you to clearly see the Patek caliber without distortion from facets."

teratti azt meg hogy? 3 hónapja hord egy nem működő órát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55926) Dzsana válasza teratti (#55924) üzenetére


Dzsana
senior tag

És három hónapja úgy hordja, hogy nem működik? :DDD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55927) #76385920 válasza WiZARD (#55925) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szép nagy...legyen elég ennyi. :)

(#55928) jookomak válasza Dzsana (#55926) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem is 3 hónapja, de hallottam már emberektől, hogy hordták az órát, annak ellenére, hogy nem működött. Megszokásból. :)

(#55929) MK VII válasza teratti (#55924) üzenetére


MK VII
veterán

Nem meglepő egy Fossiltol :)

(#55930) flexxx2 válasza WiZARD (#55925) üzenetére


flexxx2
őstag

Igen, de az egyik kommentben:
Flawless =/= internally flawless (gondolom ez a nem egyenlő akart lenni), ez a 2. osztály szerinte, nem az 1. És nagyon vékonynak kell lennie hogy beleférjen az eredeti tokba.

(#55931) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Én nem 1 embert ismerek a környezetemböl aki ugy hordja az órát hogy már hónapok óta söt néha évek óta nem megy,mert nincs ideje kicsereltetni az elemet meg mind1 neki csak diszitö elem ként használja... :) Vagy megy neki de nem a pontos idöt mutatja... :) Én ezen meg se lepödtem!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#55932) teratti válasza Dzsana (#55926) üzenetére


teratti
senior tag

WiZARD és MK VII:Igen, így hordja. Egy több segédszámlapos 45-47-es lehetett és jól elviccelődtek rajta.... OK, ezzel még nem lett volna gond ha nem tudni milyen óráról van szó de meg is mutatták igaz csak egy pillanatra de gondolom ez vonhatna maga után a gyártó/forgalmazó részéről jogi lépéseket is, nem? Pl. rossz hírnév keltése vagy valami ilyesmi....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#55933) g0n21 válasza vadászcsiga (#55920) üzenetére


g0n21
senior tag

A kickstarter lényege, hogy egy gyűjtő, ahol kreatív kezdeményezéseket lehet indítani. Csak mondok egy példát: Pár magyar gyerek kitalálta, hogy bluetooth-szal vezérelhető RGB lámpaizzó. Az okostelefonodról tudod vezérelni milyen erősséggel, milyen színben világítsanak. nagy nehezen csináltak egy demo darabot, de ahhoz hogy sorozatban készüljön, pénzre volt szükségük, feldobták erre az oldalra.
Lehet utalni / adni nekik pénzt, különböző csomagok vannak.
Így például ha $5-t adsz, megköszönik, ha $15-öt, akkor kapsz majd egyszer 50% kedvezményt az izzókra. Ha $30-t, akkor kapsz egy izzót, ha $60-at, akkor hármat, stb.
És ha összegyűlik elég pénz (ami publikus, és az elején kell megszabni, és lehet látni, mennyin áll a dolog), akkor elkezdik gyártani, és küldik mindenkinek a magáét.

Van ilyen órával is amúgy LINK

Nemrég volt nálunk a fényelése egy orosz filmnek, ami a kickstarter orosz változatán szerzett pénzt speciális forgatási technikára (infra).

Megpróbálhatnád ezt óraszíjjal. Tudom, hogy sok szíjgyártó manufaktúra van, de ha itt bármi frappánsat, vagy hasonlót, ami megfogja az embereket kiteszel, akkor lehet sikered. Megszabsz mondjuk egy $5000-os célt, ahhoz hogy növeld a kapacitásod, nyersanyagok minőségét, stb...

Érti? :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#55934) MK VII válasza teratti (#55932) üzenetére


MK VII
veterán

Nem feltétlenül meríti ki a rossz hírnév keltése fogalmat. Ez kb olyan,hogy az autó amit bemutatnak mondjuk egy tyukólban van 20 éve és a tulaj el sem indította. Inkább a használót minősíti nem az órát. Inkább itt jogdíj fizetés merül fel. Reklámozásért.

(#55935) aischylos válasza Skimaster (#55917) üzenetére


aischylos
tag

Szerintem egy ilyen fazonú órának még jól is áll, ha "patinásodik".
A pvd-től leginkább azok tartanak, akik csak olvastak róla, de nincs vele tapasztalatuk.
Mondjuk az aranyszínű az valóban ronda, ha megkopik, de a fekete nem.

(#55936) MK VII válasza aischylos (#55935) üzenetére


MK VII
veterán

Én azt mondanám,hogy aki hosszabb távra tervez egy órát az tegyen le a pvd-s tokról. Vagy számítsa bele,hogy ha csúnyán megsérül akkor tok csere. Viszont,ha külföldről származik és nincs magyarországi szervize akkor elég macera beszerezni a tokot.
Egy sima acél toknál könnyebb javítani a sérülést.

(#55937) WiZARD válasza aischylos (#55935) üzenetére


WiZARD
addikt

ez valóban gyönyörű...

Persze mások vagyunk, biztos van akinek tetszik ez a fajta "patina"
Én inkább kopásnak hívom, és nem tetszik. "hibátlanra" visszaállítani nem nagyon lehet, ellenben egy sima acéllal, amit azért elég szépen ki lehet pofozni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55938) teratti válasza MK VII (#55934) üzenetére


teratti
senior tag

Hát igen, így is lehet értelmezni. Egy jó ügyvéddel mindkét oldalnak igaza lehet...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#55939) phranxinatra válasza jookomak (#55928) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ismerek egy olasz használtruha-kereskedőt, egy régi arany-acél Datejust van a karján, az is csak kétszer mutatja a pontos időt egy nap. De nagyon büszke rá. :)

(#55940) Skimaster válasza WiZARD (#55937) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ha egyszer le tud kopni, akkor le is lehet róla szedni valamilyen módszerrel,ha már csúnya évek múltán, nem logikus?

(#55941) Dzsana válasza Skimaster (#55940) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én simán lepolírozom róla! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55942) Szabikaa20 válasza Dzsana (#55941) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ámen! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#55943) WiZARD válasza Skimaster (#55940) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, szétszereled (üveget ki, szíjat darabjara), elviszed valahova homokfúvatni, aztán összerakod... :)

Dzsana: majd megnézlek, amikor a korona recéiből, a szíj hajlataiból, stb. kipolírozod, elvileg persze lehet, ha van elég türelmed :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#55944) Dzsana válasza WiZARD (#55943) üzenetére


Dzsana
senior tag

Beküldöm homokszóróba, azt helló! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55945) MK VII válasza Dzsana (#55941) üzenetére


MK VII
veterán

Egy pvd-s tok felpolírozása végére a tok dinanikájának annyi. Én a legjobb megoldásnak a homokfúvást javasolnám. Bár az sem nagyon kíméli a tokot és utána is még polírozni kell. A tökéletesség igénye nélkül megoldható. Bár én nem javasolnám senkinek a pvd-s tokról eltávolítani a bevonatot...

(#55946) von toth


von toth
tag

Sziasztok

Ma egy boltban nézegettem kvarcszabályzós szerkezeteket és arra lettem figyelmes, hogy többféle gyártónál a dátum félúton van (a szerkezetek mutatták a pontos időt, rendesen jártak)

Ez miért van ? merül az elem ?

(#55947) Sungoo válasza teratti (#55924) üzenetére


Sungoo
addikt

"-Ha nem megy, miért hordod?
-Mert zsiványos!"
:D :D :D

(#55948) Skimaster válasza WiZARD (#55943) üzenetére


Skimaster
senior tag

Csak a tokot kell mert gumiszij van rajta,de írok a victorinox netes oldalára és megkérdezem, hogyan javítják v eltávolítható e....csak úgy kivancsisagbol, mit válaszolnak.

(#55949) Dzsana válasza MK VII (#55945) üzenetére


Dzsana
senior tag

Fegyveracél bevonatot kellene készíteni. Tudja valaki, hogy kell?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55950) Miamiquake válasza WiZARD (#55937) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Alvázvédő a megoldás gyerekek és kész.

Jó igényesen.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.