Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Certee


Certee
senior tag

Szasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy Corell Draw 9-ben megcsinálok egy rajzot és azt szeretném valamilyen képi formátummá tenni. Ha kiexportálom valamilyen képpé akkor néhány elem elcsúszik és ezt a malőrt minden képformátumban megcsinálja. Mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#2) Dexter68 válasza Certee (#1) üzenetére


Dexter68
addikt

Fel tudod valahova tölteni a képet, hogy megnézhessem (-sük)?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3) Certee válasza Dexter68 (#2) üzenetére


Certee
senior tag

CDR: Bővebben: link
TIF: Bővebben: link

A tif fájlban a keréknél, valamint az elejénél az alsó hűtőrácsnál az elemek el vannak csúszva. Bármit teszek mindíg csak ezek csúsznak el. Gondolom valami a cdr-ben nem stimmel. No de mi?

[Szerkesztve]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#4) ollie válasza Certee (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Photo Paint-be nem lehet valahogy importálni, majd onnan képként lementeni?

***

(#5) pilóta válasza Certee (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Érdekes. Hányas corel? Mert én a 9-esben gond nélkül átalakítottam.

Úgy kell, hogy kijelölöd, és a Bitmaps menüben convert to bitmap. Ott megadod a felbontást és a színteret.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Race-Face válasza Certee (#1) üzenetére


Race-Face
tag

Tök jó, Volksvagen papírautó :)))

No, hogy próbáljak segíteni is valamit, annak idején én is jártam így.
Nem valószínű, hogy ez megoldja a problémát, de a Corel Draw 9 javítócsomagok nélkül elég sokat hibázik, azokat mindenképpen telepítsd fel. (Igaz, főleg memóriakezelési gondjai voltak)

A ''telepíts fel újabb Corelt'' gondolom ebben az esetben nem alternetíva.
Ha tiff-ként akarod kimenteni, vész esetén jó lehet a pilóta által is említett módszer, tehát először Corelben ''Convert to bitmap'', utána az így kapott képet exportálod tiffbe.
Csak sajnos benne van a pakliban, hogy a ''Convert to bitmap'' is hibázni fog.

Nálam nem véletlenül van fent a Corel8, a Corel9 és a Corel 11 is (ebben a sorrendben upgrade-eltünk, a 10-es kimaradt). Mindegyiknek megvan a maga hibája.

Kelj fel és járjunk!

(#7) Certee válasza pilóta (#5) üzenetére


Certee
senior tag

Nos akkor valószínűleg a Corel-al van a baj, mert a convert to bitmap-ra azonnal elcsúsztatja a dolgokat. Lehet, hogy akkor felteszem a Corel 12-t, hátha az nem csinál ilyet. Egyébként én Corel 9-et használok.

[Szerkesztve]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#8) pilóta válasza Certee (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor ott más gond lesz, mert nekem is 9-es van, és nem csúsztat el semmit.

Csak ezt az egy képet kell megcsinálni? Mert akkor elküldöm mailben...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Horbal válasza Certee (#7) üzenetére


Horbal
őstag

8-ast tedd fel inkább ha tudod, abban nem nagyon vannak bugok!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#10) Bigyó válasza Certee (#1) üzenetére


Bigyó
tag

Szasz Certee!

Nekem is 9-es Corelem van (frissítés nélküli), és ha úgy mentem el, hogy export, files of type: mondjuk JPEG, onnantól defaultban OK minden. Aztán ha megnyitom a képet nincs benne hiba. (Nálam) :C

Piros a kék, plussz a minusz

(#11) tanti válasza Certee (#7) üzenetére


tanti
csendes tag

Nekem most Corel11-es van, a régi anyagok megnyitásánál (6,8,9-es verziók), nem biztos, hogy megoldás az új program, mert nekem is szétesett egy pár régi anyag nyitásakor. Biztos a régi verzió ''máshogy'' számolta ki a görbéket, kitöltöket stb. Egyébként nekem is jó a konvertált anyag. coreldraw 11.633

[Szerkesztve]

(#12) Certee


Certee
senior tag

Corel 12-vel minden gond nélkül megcsinálja. :))
Köszi mindenkinek a hozzászólást.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#13) Dexter68 válasza Certee (#12) üzenetére


Dexter68
addikt

Látom, hogy megoldódott, de azt is láttam, mit csinálsz.
Nézz rá erre:
Bővebben: link

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#14) Certee válasza Dexter68 (#13) üzenetére


Certee
senior tag

Köszi szépen a linket! Ez tényleg nagyon jó.
Olyat esetleg nem tudsz ami autókról van?
Már elég sokat találtam de nem ilyen minőségi kidolgozásúakat.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#15) red-black


red-black
csendes tag

Sziasztok!
Nincs meg valakinek a Némó nyomában c. rajzfilmből a bohóchal cdr.-ben?
Előre is köszi.
red-black

(#16) console


console
aktív tag

Nah, olyan gondom van a Corel 8ban, h nem azt kapom vissza színekben, mint amit várok. sötétebb az egész cucc, mint amit a Corelben látok és az IE-ben nézek vissza.

.

(#17) pilóta válasza console (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha CMYK-ba mented, akkor állítsd át RGB-re. Esetleg kapcsold ki/be a ''Use color profile''-t...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy kérdésem corel12-ről.

Van egy olyan funkció, hogy ''snap to object''. Corel9 alatt ez szépen működik is, nem lehet semmit állítani rajta, de nem is kell, mert tökéletes. Ezt a jó kis funkciót ''továbbfejlesztették'' a Corel12-ben, ezért hát nem működik. Illetve működik vektoros ojjektumoknál, de bitmapeknél már nem. Arra használtam eddig, hogy fotókat felpakoltam egy nagy lapra és kinyomtattam. Erre nagyon jó a snap to object, mert szépen egymáshoz ragasztja a képeket. De a 12-ben ez nem megy. Írtam a codrásoknak, de le se sz@rnak, nem is válaszolnak a mailemre.
Ismeri valaki ezt a problémát?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) pilóta


pilóta
nagyúr

Senki nem jártas a Corel12-ben?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Csipi


Csipi
aktív tag

Sürgös kérdés! Ha van Corel 9-em a gépen, fel tudom tenni a 11-t is anélkül, hogy a 2 összeveszne? Vagyis a gép megbolondulna?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#23) zsiga667 válasza Csipi (#22) üzenetére


zsiga667
addikt

Igen. Nálunk pl. 8, 10, 12 van fent egyszerre, ebből a 8 és 12 full, a 10 upgrade.

(#24) Csipi válasza zsiga667 (#23) üzenetére


Csipi
aktív tag

Köszi! :C

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#25) pedromail


pedromail
csendes tag

Szeretnék Corel Draw 9-et venni hivatalosan és olcsón
Honnan lehetne beszerezni?

(#26) Csipi


Csipi
aktív tag

Ahogyan a fentieket olvasom úgy látom a Corel 9-es nem éppen jól müködik. Épp ez nálam is a gond: egyszerü írás beállításkor (ide-oda rendezgetés, mozgatás)ragad le minden ok nélkül. Valaki aki nagyon sokat használja a Corel verzióit mondja már meg nekem is, hogy a 8, 9 vagy 11 megy jobban? Win XP-m van alapnak. A 9-el lassan mozog, a 11-el is. Maradjon a 8-as, vagy tegyek föl mellé még egy másik verziót a két fentebb említett közül?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#27) pilóta válasza pedromail (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

www.codra.hu

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) pilóta válasza Csipi (#26) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát a kilences az biztos, hogy lasabb, mint a 8, de 1 gigás proci felett már nem észrevehető...
Én a 12-vel küzdök most. Nekem a 9-es teljesen stabil volt, a 12 néha fagyogat, belassul meg ilyenek.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) Csipi válasza pilóta (#28) üzenetére


Csipi
aktív tag

Processzorom 740 Mhz, 256 Ram. Ezzel akkor sokra nem megyek :((
Azt jelenti egyelöre visszakerül a 8-as, s miután veszek nagyobb procit, jöhet a 9-es. És a 11-el mi a helyzet?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#30) pilóta válasza Csipi (#29) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ott már inkább a ram kevés. Azért 512 elkél a kilencesnek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) Csipi válasza pilóta (#30) üzenetére


Csipi
aktív tag

Igen? Én is erre gondolatm, de nem voltam biztos benne. Szóval akkor elég lenne az 512 ram, vagy muszáj a procit is nagyítani feltétlenül?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#32) pilóta válasza Csipi (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem elég lesz. Valamikor régen én is egy 550@733-as PIII-al dolgoztam corel9-ben és jól bírta 512 rammal...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) Csipi válasza pilóta (#32) üzenetére


Csipi
aktív tag

Ok, köszi szépen a segítséget! :)

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#34) pilóta válasza Csipi (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szívesen.

Valakinek nincs fenn egy 12-es, hogy megnézze nekem, hogy műxik-e a snap to object bitmappel?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) HerrKiss válasza Dexter68 (#13) üzenetére


HerrKiss
tag

Eszméletlen ez a link. KÖSZÖNÖM! A lányom biztosan szuperül el lesz a kivágható állat-figurákkal, de én is megkérdezném (mint ahogy valaki már megtette): nem tudsz véletlenül olyat, ahol autókból vannak ilyenek?

Jöttem, láttam, és most nem győzök bocsánatot kérni.

(#36) zsiga667 válasza pilóta (#34) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálam van fenn, ha leírod részletesen hogy mit hogyan, akkor szívesen segítek.

(#37) pilóta válasza zsiga667 (#36) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csak azt kellene kipróbálni, hogy ha bekapcsolod a snap to pbject gombot (alt+z), akkor nálad is csak a vektoros cuccokat ragasztja egymáshoz, vagy a bitmapeket is? A corel9 szépen dolgozott képekkel is, a 12 viszont cseszik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38) zsiga667 válasza pilóta (#37) üzenetére


zsiga667
addikt

Na akkor mondom hogy mit csináltam. Alt+z bekapcs, rajzoltam 2 téglalapot + importáltam 2 téglalap-alakú .jpg képet, megfogtam egyenként mindet a bal felső sarki node-nál, és ha odahúztam valamelyik másikhoz (bitmaphez és vektorhoz is), akkor szépen odaillesztette a sarkához/oldalához/stb. Viszont hagy egy kis részt a 2 kép között, gyakorlatilag ha nagyobb nagyításon nézem akkor látszik, hogy tényleg a node-ot rakja rá a másik kép szélére.

(#39) pilóta válasza zsiga667 (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Isten vagy! :C

Erre soha nem jöttem volna rá, hogy a sarki node-nál kell megfogni!
A corel9-ben tökmindegy volt, hogy hol fogtam meg. De MŰKÖDIK az a lényeg!
Köszi!
Ezért lehet, hogy kapsz tőlem kedvezménnyel Xeon rendszert... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) zsiga667 válasza pilóta (#39) üzenetére


zsiga667
addikt

Thx, örülök hogy tudtam segíteni. :)
Ilyen se történt még velem, hogy valakinek én segítsek Corelben, ha ezt a ''főnök'' hallaná... :D

(#41) pilóta válasza zsiga667 (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van ez így :D

Pedig még corel3-al kezdtem az ipart...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) zsiga667 válasza pilóta (#41) üzenetére


zsiga667
addikt

Én a 4-gyel. Emléxem vagy 5-6 flokin volt, install közben 95%-nál (kb. 2 órája ment már...) megadta magát az áramszolgálltató, 99%-nál meg a szünetmentes táp... :Y:DDD

(#43) pilóta válasza zsiga667 (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az már döfi :D

Én a 4-et kihagytam. 3 ról 5, majd 6, onnan 8, aztán 9 és most 12.
Eddig a 8 volt a legjobb szerintem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44) zsiga667 válasza pilóta (#43) üzenetére


zsiga667
addikt

Nekem is a 8 volt a kedvencem, a 10-et utáltam, a 12 eddig tűrhető, és olyan kis szép ikonjai vannak... :DD

(#45) Dexter68 válasza pilóta (#43) üzenetére


Dexter68
addikt

Kihagytad a legjobb verziókat!
Én az 1.4-essel kezdtem, az már Windowsos volt! :)
1 flopi volt az egész a wfn-fontokkal együtt. TrueType akkor még sehol.

Aztán persze 3, 4, 5, 6...

A legjobb a 7-es és a 9 es volt szerintem. Mondjuk a színkezelése kritikán aluli az elpusztíthatatlan UCR/GCR-technológiával.
Aztán a 10-esnél megsértődtem, mert annyira megdizájnolták, hogy használhatatlan lett és azóta Illustrator.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#46) pilóta válasza Dexter68 (#45) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem is tök idegen a 12-es dizájnolt gombocskái... :D
De illusztrátor még vadabb, úgyhogy maradok a corelnál. Majd megszokom valahogy.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#47) Dexter68 válasza pilóta (#46) üzenetére


Dexter68
addikt

Eleinte nekem is vadnak tűnt, de annyit szívtam a színkezelési pontatlanságok miatt, hogy kénytelen voltam váltani. Persze a csomópont-szerkesztés zseniálisan van kitalálva Corelben, van, amikor azzal csinálom a formákat, de amint lehet, átnyomulok illu-ba. A 12-es nagy előnye, hogy simán átveszi az Illu. a grafikát vágólapon.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#48) pilóta válasza Dexter68 (#47) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja, csak nálam az a baj, hogy több ezer cucc van, amit corelben csináltam, és azt mind áttenni illustratorba...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#49) tanti válasza Csipi (#29) üzenetére


tanti
csendes tag

A 9-es nem ajánlott XP-re, nekem is cserélnem kellett 11-esre. A 9-es DRAW javításai fel sem mennek.

(#50) pilóta válasza tanti (#49) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ahhoz képest nálam két évig elment gond nélkül.
És mindkét servicepack is felment...

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.