Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#271501) stellaz válasza pulutodurumo (#271500) üzenetére


stellaz
addikt

Még ha luxuscikk lenne..... simán csak sokszorosan túlárazott cucc :) Az VW Passat sem lesz luxusautó, attól, hogy 50-100 millióért kezdik adni.

De amúgy már az Órákról őszintén műsorban is volt téma, hogy ha pl valaki megnézi egy-két kínai gyártó 200-400 dolláros óráit, akkor előbb utóbb az úri társaságban is felteszi majd valaki a kérdést, hogy igazából mi a szent szarért fizettek ki 20-40 szeres árat egy-egy svájci óráért és egyre kínosabb és izzadságszagúbb lesz a magyarázata a dolognak, hogy a tulaj ne tűnjön bepalizott baleknak.

[ Szerkesztve ]

(#271502) GlitterJohan válasza stellaz (#271499) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Nagyon sok 10 milliós óra is ebbe a kategóriába tartozik, sorozatgyártott nem kézzel finishelt. Neked kb. majdnem az egész luxusóraiparral bajod van ezek szerint.

(#271503) stellaz válasza GlitterJohan (#271502) üzenetére


stellaz
addikt

Nincs vele semmi bajom, mert nem kenyér vagy gyógyszer, hogy meg kelljen venni.
Inkább csak látok egy jelenséget, hogy a svájci óraipar elment egy ilyen lufi felé, amit marketinggel megtámogatva az emberek mérhetetlen rongyrázási igényére alapoznak. Nekem ez viszont nagyon visszatetsző és inkább az emberi oldaláról, nem a gyártóéról.

Persze más lehetőségük nincsen az óragyártóknak sem, mint ezen az úton menni, mert műszaki értelemben a mechanikus óra menthetetlenül elavult, időmérő eszközként kizárólag hátránya van a kvarcórához képest, csak mintha egyre jobban elgurulna a gyógyszer a világban. Van egy érzésem, hogy ez az óra biznisz egy növekvő lufi, amit majd a kínai óragyártók fognak kipukkasztani. Szerintem jelenleg az árakat is azért emelik folyamatosan, hogy az emberek a növekvő árak láttán befektetésnek vegyék az órákat, csak hát ugye nincs mögötte valós fedezet, ami így egy piramisjátékra hasonlít a leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#271504) GlitterJohan válasza stellaz (#271503) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Én nem mondanám, hogy ez csak svájci jelenség, borzasztóan tulárazottak a japán és német luxusórák is, azok is több millió forintba kerülnek, illetve onnan kezdődnek és határ a csillagos ég.

Én azt látom, hogy alsópolcosak a kvarc modellek kevésbé kidolgozva, felsőkategóriás kidolgozottsággal általában csak automata és kézihúzós órák vannak.
Igen GS-nél is az 1-2 milliós kvarc sokkal kevésbé van kidolgozva mint például az Evolution 9 széria ami sokszor 4-5 millió a GS-nél.
Néha van egy-egy limitált kvarc ami nagyon minőségi, például a legalább 10 milliós F.P. Journe kvarc, illetve volt egy-egy limitált GS kvarc, ami kiemelkedett az átlag GS kvarcok közül.

(#271505) GlitterJohan válasza stellaz (#271503) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

A Rolex részhez, én meg a hajtogatott szíjú szart nem venném meg tőlük, meg a kolás dobozból készült csatosat. Szerencsére már rég kipusztultak ezek. Olyan bitang szíj+csat van az új sport modelleken, hogy túlél téged, nem tudnám letépni magamról pedig nagydarab vagyok.

Ja amúgy az óraipar válságban van, már nincs Covid időszak, hogy minden szart megvesznek. Ennek ellenére Rolex még mindig nem kapható, kb. minden más meg már igen. A legtöbb gyártó azért emel árat mert kevesebb órát adnak el, de kell a profit.

[ Szerkesztve ]

(#271506) stellaz válasza GlitterJohan (#271504) üzenetére


stellaz
addikt

Igazad van, nem csak a svájci óraipar érintett, hanem globálisan az egész ágazat.

Ez a kidolgozottság iránti igény is szerintem elment egy egészen szélsőséges irányba. Mintha az számítana leginkább, hogy elektron mikroszkóp alatt is jól mutasson az óra. Persze, egy jó óra azért ne nézzen ki szarul közelről sem, de mintha az AMG Merciből lógatva számítana, hogy a számlap textúrája éppen rizspapírra hasonlít-e (tudja vajon, hogy mi az a rizspapír?) vagy éppen szép kerámia bevonatos, mint az ikeás serpenyő.

(#271507) stellaz válasza GlitterJohan (#271505) üzenetére


stellaz
addikt

A szíj a Breitlingen is kiemelkedően jó volt, azt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#271508) hdanesz


hdanesz
senior tag

A Spinnaker hivatalos weboldalán 25%-os kedvezmény van mindenre. :) Mod: Lehet mégsem mindenre...eléggé ellentétes dolgokat állít az e-mail. Először azt, hogy site-wide akció....aztán meg azt, hogy csak bizonyos órákra....
Még vacilálok két óra közt... :D Mindkettő a Hull szériából van...csak a szín különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#271509) TechN7ne válasza TechN7ne (#271460) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Itt helyére kerültek normálisan a mutatók járás alatt ,fenti képen eléggé félre sikeredett. :DDD



(#271510) bigmasterg válasza stellaz (#271503) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kínaiak jelenleg nem igazán gyártanak igazán jó minőségű (felső kategóriához hasonlítható) órát. Talán az ilyen 1000 eurós 1:1 hamisítványok. Ilyen még ugyan nem volt a kezemben, de azt mondják, hogy hiába néz ki ugyanúgy, a szíj minőségén rögtön érezhető különbség. Meg nyilván a szerkezetnek sincs semmi köze az eredetihez.
Talán a San Martin az egyik top kínai gyártó, de legolcsóbb (10-20ezer Ft-os) Seiko nh35-el szerelt óráikat adják 100ezer Ft körül. Néhány modellből létezik selita sw200-as kivitel is, na azok már 200ezer Ft körül vannak. Azzal pedig már ott vannak a Steinhart áránál.

Ezek az órák kidolgozottságra nagyjából hozzák egy 300ezer Ft-os svájci (vagy japán) minőségét.
De pl egy ~400ezer Ft-os Mido Ocean Star minden tekintetben (szerkezet , kidolgozottság) veri őket.
(Úgy írom ezt, hogy van 3 San Martinom és egy Midóm is).

Ahogy megyünk feljebb árban úgy kapunk egyre többet, kicsit jobb szerkezet, kicsit jobb finish. Nyilván megjelenik a law of diminishing returns. (Magyarul tán' csökkenő hozzadék a neve)
Persze észnél kell lenni, nyilván léteznek jobb és rosszabb ár/értek arányú órák mindegyik alkategóriában. Így milliókért is lehet közép szerű órát venni.

Az megint más kérdés hogy kinek mire van igénye / szüksége.

San Martinra és kínai órákra visszatérve: az a legnagyobb baj velük, hogy szinte csak copy homage órákat gyártanak. Nincs egy egyedi ötletük, ha pedig véletlenül egyedivel próbálkoznak, akkor az az európai gyomor számára sokszor nehezen bevethető. Mégiscsak design-ról beszélünk.
Majd ha elkezdenek európai designereket alkalmazni (ahogyan autóknál is teszik), akkor válhat érdekesebbé a dolog.

(#271511) PNP válasza hdanesz (#271508) üzenetére


PNP
őstag

Igen, ez a kettő néz ki a legjobban, de nálam mindkettő sold out :(((

(#271512) hdanesz válasza PNP (#271511) üzenetére


hdanesz
senior tag

Igen....sajna azt nem figyeltem. :(
Nem is értem miért listázzák a sold out órákat....mert ha csak bemutató weboldal lenne és vásárolni nem lehetne...akkor megértem. Ráadásul ha jól láttam még szűrni sem lehet az 'in stock' órákra.

(#271513) dzsi23 válasza bigmasterg (#271510) üzenetére


dzsi23
addikt

Az NH35 egy jó szerkezet, szerintem van helye a 100 ezres kategóriában, akkor is, ha kínai az óra, pláne, hogy a Seiko 200 ezer felett is alkalmazza. :) Az más kérdés, hogy 20 ezer forintos órákban is meg lehet kapni az NH35-öt, én azt nem engedném a Seiko helyében.

De engem inkább ez zavar, mert az a Ronda nem egy jó szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#271514) bigmasterg válasza dzsi23 (#271513) üzenetére


bigmasterg
addikt

-20 +40 sec a pontossága és 3HZ mellett tud 41 óra járástartalékot. Alap szerkezet, na.
De a meggbízhatóságával nincs probléma, SM-ba nekem elég.
200ezer Ft felett már lehet, hogy nem ezt választanám.

(#271515) stellaz válasza bigmasterg (#271510) üzenetére


stellaz
addikt

law of diminishing returns. (Magyarul tán' csökkenő hozzadék a neve) = Csökkenő határhaszon elve

Amúgy én erre hivatkoztam (meg az egész adásra), nem saját tapasztalatra

https://www.youtube.com/watch?v=GAm4K4-a6z8

Meg erre az órára, mert ez nem koppintás

https://www.youtube.com/watch?v=TwYHoYJbOFg

[ Szerkesztve ]

(#271516) @mriya@ válasza dzsi23 (#271513) üzenetére


@mriya@
őstag

Lehet hogy jó, de hektikus. 😃

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271517) Churpik válasza bigmasterg (#271510) üzenetére


Churpik
tag

Ciga? Behrens?

(#271518) Memmaao válasza stellaz (#271506) üzenetére


Memmaao
addikt

Eléggé csapongó kezd ezbigy lenni. Ha túl kidolgozott, az a baj, ha sz@rul kidolgozott a hátlap, az a baj?! Az svájci óraipar túlélt már egy kvarc válságot. Mindig lesz igény mechanikus órára. Mindig lesz az a réteg, aki megveszi. A mai napig van gyártó, aki tesz le minőséget az asztalra és 100 év múlva is óra lesz, amit gyárt. Kétségtelen, hogy a fogyasztói társadalom rákfenéje a vásárlási kényszer és ez gyakran társul sz@r minőséggel, drága áron. De elég széles a spektrum az óraipar terén, bárhol lehet a mai napig értéket találni. Legyen az egy 40.vagy 70 éves nos modell, vagy egy új kiadás.

My name is Bond, James... Dean.

(#271519) bigmasterg válasza Churpik (#271517) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az volt az alap felvetés, hogy a kínaiak a jó ár/értékű órákkal letarolják a piacot.
A behrens a pár millió Ft-os árazásával nem hiszem, hogy nagyon tarolna.
Ciga pedig simán a fura design kategória. Vannak egész pofás modelljeik, de széles közönségnek nem hiszem hogy eladhatóak lennének.

De az jogos, hogy egyedi designokat gyártanak, de jellemzően nem velük van tele a kínai órás topic.

(#271520) stellaz válasza Memmaao (#271518) üzenetére


stellaz
addikt

Nem csapongok, csak nem olvastad el figyelmesen a hozzászólásomst.

(#271521) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Olyan problémám volna,hogy steinhart óceán 1 órám folyamatosan megáll :F
Kb három éve van nálam minden gond nélkül ment,de tegnap este letettem reggelre megállt.Reggel felhúztam, beállítottam mostanra megint megállt,nem értem mi történhetett vele...

(#271522) @mriya@ válasza ToBeY (#271521) üzenetére


@mriya@
őstag

Ráfér egy tisztítás/kenés. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271523) ToBeY válasza @mriya@ (#271522) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem és ez drága mulatság egyébként? :U
Mert hiába állítottam be 3/4 12-kor most negyed kettőkor megint megállt... :(((

(#271524) SOAD19 válasza ToBeY (#271523) üzenetére


SOAD19
addikt

Én nem erőltetném, szenvedtetném tovább a szerkezetet, csak rontasz a helyzeten. Nyilván nem lesz jobb magától.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#271525) @mriya@ válasza ToBeY (#271523) üzenetére


@mriya@
őstag

Mivel egy Eta/Sellita szerkezet van benne, kb. 40-50 ezer Ft egy szakszerű szerviz.
Vannak ennél jóval ocsóbb vállalások is, de azok sokszor kimerülnek egy wd40-es átfújásból. 😡

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271526) ToBeY válasza SOAD19 (#271524) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem erőltetem vagy piszkálom,de ha megrázom a kezem nagyon,vagy megkocogtatom az üveget akkor elindul,de sajnos nagyon hamar meg is áll.Koronáról húzva se lett jobb reggel.
@mriya@ Értem köszi,hát ez nem kevés lóvé sajnos... :(((

(#271527) SOAD19 válasza ToBeY (#271526) üzenetére


SOAD19
addikt

Úgy értettem, hogy nem nyúlnék hozzá, hogy ne is induljon el. Én lehet kihúznám a koronát, akkor biztos, hogy nem fog ilyen állapotban ketyegni.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#271544) Gergőke88


Gergőke88
addikt

FB liciten húztam be.
DW-5000SS-1ER

(#271547) Veron válasza Veron (#271331) üzenetére


Veron
őstag

Bevittem a TMC-be az órát, hogy nézzék meg a csat hézagot és foglaljanak állást. Egy másik hasonló konstrukciójú csat megvizsgálása után, ez az ormótlan hézeg tervezési sajátosság és nem hiba. Kissé csalódtam a GS-ben.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.