Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#271451) duo válasza dzsi23 (#271450) üzenetére


duo
őstag

meglehet. de a neve nem is érdekelt annyira.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#271452) duo válasza petipetya (#271448) üzenetére


duo
őstag

nem tudom órásnál külön cseréltethető-e...
( most nem csak erre az esetre gondolok, hanem mikor simán megkopik annyira a használatban, hogy már nem működik rendesen)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#271453) andrew01 válasza duo (#271449) üzenetére


andrew01
tag

Mikrosüllyesztések szinte mindegyiken vannak... legalábbis nálam 4/4ből... ebből kettő szíj gyárilag volt órán, kettő aliról van. Én az ára miatt küldeném vissza, mármint ezért már tényleg jól/feszesen kéne működnie, annak ellenére, hogy meg lehet mókolni. Ám ha túltolja az ember, akkor vissza csinálni már nehezebb (ezért ha azt tervezed, hogy visszaküldöd, akkor inkább küld és inkább hagyd a mókolást, mert karc is eshet közben rajta). Egy hajszálnyit kell szorítani a fogockodó [kapocson], hogy beljebb álljon és így jobban fog. Ha kész, akkor naturan érdemes kipróbálni, nem kézen, mert ha túl tolta az ember akkor meg nem old ki, csak erős feszítés hatására, amit két kézzel még megold az ember, de eggyel már neccesen.

[ Szerkesztve ]

(#271454) duo válasza andrew01 (#271453) üzenetére


duo
őstag

köszönöm andrew01 :) közben reddit volt a barátom tényleg ott lehet. Viszont benéztem kicsit a csatot. basszus. bocsánat a pusztába kiáltott szóért. a zárófedélen, rajta maradt a nájlonborítás. Ez megnehezítette a zárást és könnyebben oldott a biztonsági fül is.
elnézést mindenkitől. Mentségemre, egyátalán nem látszott nappali fényben. csak azért vettem észre, mert erős lámpafény alá tartottam hogy azt a pöcköt lecsekkoljam.

így sokkal jobb. (még mindig nem az amit elképzeltem, de így fent marad és kell egy kis erő az oldáshoz.)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#271455) andrew01 válasza duo (#271454) üzenetére


andrew01
tag

Nincsmit, na príma!

(#271456) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Vivantison G-Shock GMW-B5000GD-4ER - 124 650 Ft
Ha valaki ilyet keresne, ez elég jó ár. Elgondolkoztam rajta, de már van kettő GMW-B5000 itthon.
Ma fb licites csoportban villámáron 130ezerért ment el egy ugyanilyen, használtan.
Igazából a licit miatt kerestem rá.

(#271457) hdanesz válasza bigmasterg (#271456) üzenetére


hdanesz
senior tag

Hetek óta...sőt lehet hónapok óta ennyi a Vivantis-on. Én is gondolkoztam rajta...de valamiért nem vettem meg végül. Nem tudom mi az oka, hogy ennyi idő alatt nem kelt el...vagy fogyott ki a készlet, mert nagyon jó ár.

(#271458) Churpik válasza hdanesz (#271457) üzenetére


Churpik
tag

Hónapok óta, egyszer volt alacsonyabb is 110e körül. Úgy látszik ez a színárnyalat nem túl népszerű :)

(#271459) JoinR válasza bigmasterg (#271456) üzenetére


JoinR
senior tag

Egyiket átveszem tőled ennyiért, azon ne múljon! :D

(#271460) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Megvettem a régebbi PR100-as fekete számlappal is. :)



Doboza nagyon igénytelen lett a régihez képest. :F
A párna amin az óra van telibe karistolja a doboz papírja

Szerk.
Sajnos a leragadt készlet miatt nem marad meg a régi doboz ,környezettudatosságra fogják. :N

[ Szerkesztve ]

(#271461) stellaz válasza fagyalllo (#271445) üzenetére


stellaz
addikt

Most egész napos bordás után felvettem a műanyagot, de összességében kényelmetlenebbnek tűnik, szerintem a szélesebb és merevebb szíj miatt.

Jó ez az acél tokos.

Egyébként most nézegettem kolléganőm 1+ milliós Breiitling óráját, a szíj elég minőségi volt rajta, de a hátlap az valahogy inkább csak gagyi. Összességében nem éreztem, hogy de jó lenne valami hasonló.

Plusz néztem képet valamelyik Columbia küldetéséről, ahol legalább 4 asztronauta kezén van a Casio :)

(#271462) SOAD19


SOAD19
addikt

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#271463) pulutodurumo válasza SOAD19 (#271462) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Na, ez ilyen nekem való. A forged carbon lünetta egy kicsit sok. Nem, mégsem, kell az oda :). Bár ez a szénszál legtrógerebb felhasználása, csak összehányják a maradékot, és kész is. Mégis sokaknak tetszik. Nem tudom mennyit engednek a feléből...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#271464) SOAD19 válasza pulutodurumo (#271463) üzenetére


SOAD19
addikt

Valóban nem csúnya egy valami, bár méret ügyileg (főleg a vastagságra gondolok, de hát 600m..., inkább lenne csak 2-300) eléggé megosztó lesz az ára mellett. Pl., ebből a modelljükből kiindulva: [link]
"Case Diameter (excluding crown): 44mm Case Thickness: 15.6mm, Lug-To-Lug: 50mm, Lug Width: 22mm"

Nekem még ez is tetszik, ami linkeltem pár napja: [link] Méret ügyileg, ez rendben lesz, ha jól rémlik, de az ára már kérdéses, bőven 1k dollár felett lesz, szerintem. Az meg már nem kevés.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#271465) dzsi23 válasza stellaz (#271461) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen az a gagyi hátlap? Melyik Breitlingról van szó?

(#271466) stellaz válasza dzsi23 (#271465) üzenetére


stellaz
addikt

Ilyen, csak a számlap más színű

Kézbe véve minőségi hatása van, de pl a hátlapja az olyan volt, mint a legolcsóbb órákon, egy teljesen sima, pattintós lemez némi gravírozással. A DW5600-nak érdekesebb hátlapja van.
Eddig se értettem, hogy miért vesznek az emberek több milliós órát és ezután sem fogom. Ékszerkén túl sorozatgyártott,. műszaki eszköznek már pontatlan és kényes.
Azt értem, hogy ha valaki régebben akart egy műszaki értelemben jó, pontos és strapabíró órát, akkor vett egy Rolexet , Breitlinget, stb., de mára ez nagyjából értelmét vesztette.

(#271467) bigmasterg válasza stellaz (#271466) üzenetére


bigmasterg
addikt

Feltehetnéd azt a kérdést is, hogy "miért vesz bárki mechanikus órát?"
Hisz a kvarc pontosabb, olcsóbb, és csak pár évente kell elemet cserélni benne (ha solar még azt sem).

(#271468) dzsi23 válasza stellaz (#271466) üzenetére


dzsi23
addikt

"mint a legolcsóbb órákon, egy teljesen sima, pattintós lemez némi gravírozással"

Valóban nem túl csicsás, de az biztos, hogy nem lemez, és szerintem nem is pattintós. + talán kicsit erős a hátlapja alapján megítélni egy órát. :)

(#271469) Tsebacsi válasza dzsi23 (#271468) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rolexet meg ne nézzen mert másnap már záratná be a gyárat ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#271470) @mriya@ válasza dzsi23 (#271468) üzenetére


@mriya@
őstag

Lehet akár csavaros is, de semmi jelentősége. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271471) @mriya@ válasza @mriya@ (#271470) üzenetére


@mriya@
őstag

Bezzeg az enyém! :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271472) @mriya@ válasza stellaz (#271466) üzenetére


@mriya@
őstag

Nejem pattintós hátlapú órája cirka 30 évig hozta a 100 méteres vízállóságot a gyári tömítéssel. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271473) stellaz válasza bigmasterg (#271467) üzenetére


stellaz
addikt

Amúgy teljesen valid a kérdés :)

(#271474) stellaz válasza dzsi23 (#271468) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet, de a 2 milliós ár azzal volt indokolva, hogy ez egy ékszer.

Egyébként mi alapján lehet megítélni egy órát? Pontosság, strapabíróság, kinézet, kényelem. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#271475) fagyalllo válasza stellaz (#271474) üzenetére


fagyalllo
őstag

2 millió és sima ETA szerkezet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#271476) Land


Land
veterán

Üdv!
16.5 cm-es csuklóm van. Órában kb 36-39 mm-esek állnak jól kb 44-46 mm lug to luggal.
Vettem egy Henry Archert, mely 40/47 mm-es és picit nagynak érzem. Kb 1-2 mm-rel. Talán azért is, mert nem lünettás óra, így a számlap akkora, mint a tok.
Az avocado San Martin 39.5/46.5 mm-es, de a fix lünetta miatt kisebb a számlap és talán ezért nem tűnik nagynak. A Berny pedig csupán 37.5/43 mm-es. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#271477) bigmasterg válasza stellaz (#271466) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Ékszerkén túl sorozatgyártott,"
Márkás ékszerekkel találkoztál már? Sokkal drágábbak, mint a kis ékszerboltos noname darabok.
Pl: Tiffany&Co, Cartier, Bvulgari, Van Cleef & Arpels, Chopard, Piaget, Fabergé
Mondjuk ékszereket nem igazán ismerem, max aminek van órás kötődése.

Breitling hátlapja pedig tutira nem lemez. De jobb ha a Rolex hátlapokra nem keresel rá. :))
Ilyen szempontból omega még egész pofás:

(#271478) driv4r válasza @mriya@ (#271472) üzenetére


driv4r
tag

Mert jó volt a tervezése és kivitelezése, a Huguenin tokos régi Certina DS órák is elvileg kiemelkedően robusztus darabok voltak. Többet érdemelne ez a márka szerintem, manapság Tissot mellett szokás kicsit megvetően ‘alsópolcos svájcinak’ emlegetni, dehát régen minden jobb volt:)

(#271479) pulutodurumo válasza Land (#271476) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Külső szemlélőként a Berny pont jó. De a másik kettő sem túl nagy, csak nagyobb. Én speciel szeretem ha a szíj is jól látszik ha ránézek a csuklómra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#271480) SOAD19 válasza Land (#271476) üzenetére


SOAD19
addikt

Én szoktam javasolni, hogy nézd meg magad egy egész alakos tükörben, sokkal kisebbnek fog hatni az óra a kezeden, mint ahogy Te látod a csuklódra nézve. Aztán eldöntöd, hogy mi a fontosabb, az hogy kívülről milyennek tűnik, vagy az, hogy saját magadnak.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#271481) @mriya@ válasza fagyalllo (#271475) üzenetére


@mriya@
őstag

Az a szerkezet legalább megbízható.
A legstabilabb óráim mind Eta-val voltak szerelve. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271482) dzsi23 válasza Land (#271476) üzenetére


dzsi23
addikt

A kép alapján a San Martin nagynak tűnik rád, de nyilván kicsit közelebbről fotóztad, mint a többit, így nehéz megállapítani. Szerintem a 36-37mm lenne a te méreted, de az én véleményem nem igazán releváns, mert 18.5-ös csuklón leginkább 38-39-es órákat hordok. :D

Ja meg mostanában 42-es Paganit... a Breitling tanulhatna tőlük! ;]

(#271483) driv4r válasza bigmasterg (#271467) üzenetére


driv4r
tag

Továbbgondolva ezt a lenyűgözően érdektelen ontológiai problémát, feltehetnénk akár azt a kérdést is, miért venne bárki is kvarcórát, hisz a mobilja pontosabb.

Tudom, slippery slope. Én kérek elnézést, eltévesztettem a házszámot, egy elvileg ‘óra topik’ aspirációkkal rendelkező felületen ilyenekkel előállni, megyek is vissza a kínaiba.

Vagy most kellene egy huszáros rohammal bevenni a luxi topikot, nem látok komolyabb véderőket a falain, cserébe síri csend van ott és nyugalom;)

(#271484) bigmasterg válasza driv4r (#271483) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igazából helyes amit írsz.
A legtöbb ember kezén mobiltelefont okosórát vagy smartbandet látok.
Az olcsóbb bandek a legolcsóbb kvarc órák árszintjén mozognak (pl [link] ), cserébe akkusak, van bennük BT, lepeszámlálás, pulzus és véroxigén szint mérés, alvás figyelés, sport követés stb stb.

Így az egész órázást nem lehet racionálisan nézni.
Ez egy hobbi.
Van akinek hobbi, van akinek ékszer, van akinek státusz szimbólum...
Van aki a designt értékeli, van aki mechanikai megoldásokat, más a cég múltját, az adott modell történetét, a storyt mögötte.
Na pl nekem az utolsó miatt kellene egy Cartier Santos, de az még sosem volt a csuklómon. Úgyis felpróbálva dől el, hogy szerelem, vagy skipp.
Pl. volt már arany-acél yachtmaster ii a csuklómon és nem mozgatott meg bennem semmit. (Magán emberé volt, Rolex Butiqba inkább nem mentem be a hírhedtségük miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#271485) stellaz válasza bigmasterg (#271477) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet (bár nem hiszem, hogy egy Fabergé nyakéket futószalagos gépsoron gyártanak acélból), de egy egyszerű fém óra ékszerként való hordása.... szerintem az egy jól sikerült marketing duma a kereskedők részéről, hogy el lehessen ennyiért adni a futószalagon termelt cuccaikat.

(#271486) fagyalllo válasza @mriya@ (#271481) üzenetére


fagyalllo
őstag

Melyik nem az? A Breitling saját szerkezete mondjuk tényleg nem az, mert nincs nekik ilyen egyszerű kategóriában. Nem az etával van bajom, hanem az egyszerű kivitelű óra, kommersz szerkezet és 2 milliós ár együttesével.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#271487) Churpik válasza bigmasterg (#271484) üzenetére


Churpik
tag

Ökológiai lábnyom? :D

A legkisebbet egy 10 Years Battery kvarccal lehet hagyni. Még egy solaros is nagyobb nyomot hagy, ugyan az élettartam hasonló (1-15), de a felhasznált anyagok a működtetésből adódóan drágábbak.

Az olcsó kategóriás "kínai" aktivitásmérő a napi töltéseivel azért brutál ilyen szempontból, még akkor is ha sokszorannyi funkcióval bír. (Nekem is van :DDD )

(#271488) driv4r válasza Churpik (#271487) üzenetére


driv4r
tag

Ökológiai lábnyom? :D A legkisebbet egy 10 Years Battery kvarccal lehet hagyni.

És a használt mechanikus, az már smafu? Le van már gyártva, te csak ideiglenesen használod, aztán továbbadod. Bár ha rendes progresszív zöld vagy, napóra az igazi.

(#271489) pulutodurumo válasza driv4r (#271488) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Napórából is van fancy ha érdekel. Egy videó sorozat első része. Érdemes szétnézni a csatornán ha bírod a profi barkácsolást.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#271490) stellaz válasza bigmasterg (#271484) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem a karóra az egy termékcsoport, saját funkcióval. A telefonban lévő óra az nem karóra, pluszban nem is pontosabb egy rádiós óránál.

Az okosóra meg rengeteg hátránnyal rendelkezik egy hagyományos karórához képest, pl. kijelző, töltési igény, vízállóság, strapabíróság, stb.
A többletfunkciók semmit nem jelentenek, ha nincs rá igény, mint ahogyan nekem sincs igényem okos funkciókra.

Arról viszont hagy lehessen már véleményt mondani, hogy egy full egyszerű, tömegtermelt acél óra 2 milliós (meg több) ára vajon indokolt-e a marketing blablán kívül.

(#271491) stellaz válasza Churpik (#271487) üzenetére


stellaz
addikt

Na meg, hogy egy okosóra hány évig használható vajon, meddig lesz szerviz és szoftveres támogatás, kompatibilitás, stb.? A kezemen egy 30+ éves kvarcóra van és jó eséllyel csak 3 elemcsere volt benne eddig. Egy okosóra hol lesz 30 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#271492) bigmasterg válasza stellaz (#271490) üzenetére


bigmasterg
addikt

Véleménye mindenkinek lehet és ki is lehet fejteni, erre is való ez a fórum. Ugyanúgy lehet egy véleménnyel nem, vagy csak részben egyetérteni.
Ha valaki nem szereti, hogy más esetleg nem ért 100%ban egyet a véleményével, akkor nem érdemes azt egy publikus fórumban hangoztatni.

Szerk.:
Ugyanakkor én sem adnék 2 milliót egy eta-val szerelt, 3 mutatós óráért.

[ Szerkesztve ]

(#271493) @mriya@ válasza fagyalllo (#271486) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajnos a nevet meg kell fizetni. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#271494) dzsi23 válasza stellaz (#271490) üzenetére


dzsi23
addikt

Semmi baj sincs a véleményeddel, csak annyi, hogy eddig kizárólag egy hátlapra alapoztad. Na nem mintha védeni akarnám a Breitlinget, abszolút nulla tapasztalatom van az óráikkal...

(#271495) 5-ös kezelő válasza Land (#271476) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nagyjából egy méret a csuklónk, átérzem a helyzeted. A felső a jó méret, csak kell rá egy fekete kétrészes szíj, esetleg shark-mesh - remélhetőleg jobban fog mutatni arányaiban. SM nagynak tűnik. Berny rajtam is kicsinek látszik, számlap-mutatók és a sík üveg miatt, pedig elvileg ez is jó méret lenne.
Stellaz : Túlárazott a Bretyó, de amíg van rá kereslet ennyiért, miért adnák olcsóbban? Húszmilliárdos yachtokat is vesznek derék, dolgos honfitársaink, és nem ők érzik drágának, hanem mi, adózók.

(#271496) Memmaao válasza bigmasterg (#271477) üzenetére


Memmaao
addikt

nekem is van pár kedvenc hátlapon. A Tudor pelagos 39 hátlapja viszont pl szóra sem érdemes.

My name is Bond, James... Dean.

(#271497) GlitterJohan


GlitterJohan
csendes tag

2018-ig az Omega Seamaster diver 300 etával volt szerelve. Nekem van, olyan pontos mint az Omega 8800, 8900, és a szervíze olcsóbb és egyszerűbb. A 2 millió manapság a legalja kb. a luxus óráknak. Nem értem a problémát a Breitlingel, alsó polcos Breitling "olcsón" szervízelhető és a számlap nem olyan fapados, láttam ennél egyszerűbb számlapos órákat 3-5 millióért. Láttam olyan videót ahol a tesztelő kiemelte, hogy ebben a kategóriában ez a kidolgozottság nagyon jónak számít.

(#271498) fagyalllo válasza @mriya@ (#271493) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerencsére nem muszáj. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#271499) stellaz válasza dzsi23 (#271494) üzenetére


stellaz
addikt

??? Mit alapoztam a hátlapra? Az állítás az volt a tulaj részészről, hogy indokoltnak érzi a 2 milliós árat, mert ez egy ékszer. Egy ékszer, ami teljesen tucat átlagos kinézetű fémóra nagysorozatban gyártva, ráadásul az ékszer hátlapja élőben rendkívül hasonlít az aldiban kapható 3 ezer forintos órák hátlapjához, amik viszont nem ékszerek.

Szóval az anyaghasználat és a külcsín alapján nem érzem indokoltnak sem az ékszer minősítést, sem a 2 milliós árat. Műszaki alapon szintén nem. Ez egy kutyaközönséges fém óra, egyébként tisztességesen megcsinálva.
Aztán, hogy a kézzelfogható dolgokon felül a marketing blabla kinek mennyi ér meg, az természetesen mindenkinek a maga dolga.

[ Szerkesztve ]

(#271500) pulutodurumo válasza stellaz (#271499) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezen nem érdemes rugóznod. Ennyibe kerül, és kész. Ez egy luxuscikk. Értjük hogy szerinted nem ér ennyit, sok más ember szerint sem, de ezt mindenki elfogadja, és megy tovább.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.