Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245501) rbalint88 válasza ricsik (#245498) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem szarul nez ki, hanem patinasodik :) Az biztos az en hulyesegem, hogy mar patinas allapotu orat nem vennek, viszont ha velem egyutt “erik” az ora, akkor OK. :B

(#245502) Lami66 válasza shaman101 (#245485) üzenetére


Lami66
őstag

Nem vagyok kimondottan árszakértő, ezért nem is mondok konkrét összeget. Mindössze az óra pontosabb pozicionálása okán írok, mert a felvezetésed erősen marketingesre sikerült (próbálod értékesebbnek beállítani mint ami).
"ritka oceanus óra" Hazánkban bármelyik Oceanusra igaz, hogy ritka, mert nem egy dömping márka. De kb. 5000 féle órára rá lehet mondani, hogy ritka. A 0-200 ezer ft közötti óráknál inkább az számít jónak ha egy modell nem ritka, mert az legalább azt mutatja, hogy valamennyire sikeres. A többtízmilliós óráknál már értéknövelő, ha ritka. Amennyiben ez a "ritka" a ritka módon lelakott állapotra utal, akkor tényleg ritka.
"a tok teljesen vállalható" ....(nagy sóhaj)....végülis... csak kellő távolságból kell nézni.
Engedelmeddel kicsit kinagyítom ezt a "teljesen vállalható" tokot:

Hogy sértődés ne essék, ezért inkább nevezzük ezt "egyedileg textúrázott felület"-nek, így nem annyira mellbevágó a megfogalmazás. Külön kiemelném a fűrészfogasra mintázott tokfül élet.
Kicsit rákerestem erre a modellre. Mivel elég régi, már csak használt állapotban árulgatják elvétve. Találtam egyet [kép] (már eladták), szép állapotban, dobozzal, 1 év garival 90 Euroért. A tiedéhez se doboz, se garancia, és az állapota is sokat ront az eladási esélyeken. Ez alapján már be tudod árazni. Én nem tudom, mennyi lehet az az ár amiért valaki egy ilyen állapotban levő órát szeretne hordani. Műhelybe, melós órának talán, mert ennek az órának már mindegy. Kár érte, mert egy Oceanus nem ilyen sorsot érdemel.

(#245503) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha nem élek elég aktív életet(irodai meló) akkor mennyi időközönként kell felhúzni egy automata órát?Jó a heti 1 alkalom?
Akitől vettem azt javasolta,hogy két naponta húzzam fel.

(#245504) @mriya@ válasza ToBeY (#245503) üzenetére


@mriya@
őstag

Milyen óra, koronazáras?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245505) dzsi23 válasza ToBeY (#245503) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezt senki sem fogja tudni megmondani, ki kell tapasztalni. Nálam biztos nem húz eleget irodai meló mellett, és kicsit paranoiás is vagyok e téren, ezért minden reggel húzok rajta párat (20-30-at), nem szeretném, hogy meglepetés érjen. Nyilván 2 naponta is bőven elég lenne, de lehet, hogy nálad hetente 1 felhúzás is elég, vagy az is sok, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#245506) jookomak válasza ToBeY (#245503) üzenetére


jookomak
őstag

Steinhartod van ugye? Volt nekem is, és ha csak irodában hordod, tuti nem kell ráhúzni kézzel. Reggel felveszed, elmész dolgozni, tömegközlekedsz, lóbálod a kezed, felnyúlsz a kapaszkodóra, vagy tekered a kormányt, kutyulod a kávét, belenyúlsz a fornettis zacsiba, gépelsz, átnyúlsz a papírra, ebéd stb. Hazafelé ugyanez.
Nem kell ezt ennyire túlgondolni szerintem. ;)
Este 6-tól reggel 6-ig veszít 30 %-ot, felvétel után az első két órában már fullon vagy.
Hétvége más kérdés.

(#245507) ToBeY válasza @mriya@ (#245504) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez egy 2018 tehát 4 éves steinhart ocean 1 (2824-2 szerkezet van benne)

jookomank: igen steinhart,de ezek szerint rá kell húzni mert 1,5 hét alatt jött össze kb egy perc késés -most hogy nem húztam

[ Szerkesztve ]

(#245508) pulutodurumo válasza ToBeY (#245507) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az a késés nem azért jött össze mert nincs felhúzva eléggé. Szerintem. Napi 6mp mínusz teljesen normális.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#245509) ToBeY válasza pulutodurumo (#245508) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,napi kb 5-6mp késés jön össze és ez 1,5hét után nagyjából 1perc, ami már zavaró.(számomra)

Akkor ezek szerint ez normális, és 1,5 hetente állítsák utána 1pecet mindig? :F

(#245510) shaman101 válasza Lami66 (#245502) üzenetére


shaman101
csendes tag

Koszi a reszletes megfogalmazast, viszont.
Az ora tokja tenyleg nincs rossz allapotba, ahogy az elolap sincs (nyilvan ha 10x.esen ranagyitunk vannak rajta hibak).
Meg mielott felreertes esne, nem en "laktam le" az orat, en is hasznaltan vettem mert tetszett a szamlap.
Az hogy ritka valoban nem erteknovelo tulajdonsag egy oranal, en csak arra ertettem hogy oceanus, es a casio szerintem mar nem is gyartja (ezt a modelt.)
Amugy teljesen egyetertek, mind1, apropenzert vettem hogy megmentsem a sorsat, ezert nem esett tul jol amit leirtal.

Amugy 90eur-t szerintem a mai napig er ezaz ora.
Igaz a masik negativ aspektusa a megvasarlasnak az hogy szervizelnem is kell.
Apropor nem tudsz egy olyan szervizt ahol beragadt gombot szervizelnek es dobnak bele egy uj elemet is? 8-10 ezerert a casio szakszervizben megjavitanak, de annyit nem kivanok kolteni az orara.

Xeon Workstation - Macbook Pro i7 - Focusrite Saffire Pro 14 - RCF Monitor 33t - Beyerdynamic 880 (600ohm) - KORG X5D

(#245511) SOAD19 válasza jookomak (#245506) üzenetére


SOAD19
addikt

"Hétvége más kérdés."

Korábban is olvastam a járástartalékkal kapcsolatban, hogy jó, ha kicsit nagyobb, azaz nem 38 órás, hogy ha pénteken lerakja az ember az órát hétvégére, akkor hétfőn még járjon. Kérdés, hogy miért rakja le, hétvégén is csak jó, ha meg tudja nézni az ember, hogy mennyi az idő. Bár gondolom az lehet, hogy hétvégén játszós óra cseréli a hétköznap hordott, talán komolyabb, drágább órát?!

#245503 ToBeY
Korábban már javasolta dzsi23 másnak, hogy lehet letesztelni, hogy mennyit tölt az óra az adott emberkénél: [link]

[ Szerkesztve ]

(#245512) pulutodurumo válasza ToBeY (#245509) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, mechanikus óráknál ez így megy. Tudod, "lelke van". Lehet rajta szabályozni ha nagyon zavar.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#245513) SOAD19 válasza ToBeY (#245507) üzenetére


SOAD19
addikt

Már múltkor ki lett tárgyalva, hogy napi 10 mp eltérés jónak számít. Ha ez Neked soknak számít, akkor lehet érdemes lenne inkább kvarcra cserélned.
Legközelebb, ha pontosítod az órád, akkor ne a pontos időre állítsd, hanem mondjuk 1 perc sietésre. Így az első hétben még csak közeledni fog az órádon mutatott idő a pontos időhöz (mivel azt írtad, hogy napi 5-6 mp-t késik a szerkezeted). Így sokkal ritkábban kell foglalkoznod az állítgatással.

[ Szerkesztve ]

(#245514) ToBeY válasza SOAD19 (#245513) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Viccelsz most váltottam kvarcról automatára :DDD és még ismerkedtem vele
Ok,ha 10mp meg jónak számít nem aggódom,legfeljebb +1 percre állítom ahogy javasoltad, és így kb 2-3 hetente kell akkor majd beállítanom.
Vagy legfeljebb megszokom a 1,5 heti egy perc késést...

(#245515) Caldera válasza ToBeY (#245514) üzenetére


Caldera
aktív tag

Mondj példát a mindennapi életben, ahol a ±1 perc pontosság nem elég. Hacsak nem Sinkanzen-nel jársz, ami mp pontosan közlekedik.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#245516) djeperto válasza SOAD19 (#245513) üzenetére

Két hónap és 8 nap alatt +5 sec. Elégedett vagyok :R ;]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#245517) Caldera válasza djeperto (#245516) üzenetére


Caldera
aktív tag

Abban a kategóriában már el is várható. Tegyük hozzá, elektronikusan van szabályozva.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#245518) dud998 válasza djeperto (#245516) üzenetére


dud998
őstag

Ha mégse lennél vele elégedett, jó pénzért átveszem. Vagy adok érte egy Casio F-91-et. :DDD ;]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#245519) SOAD19 válasza djeperto (#245516) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, mivel félig-meddig lelketlen. ;]

(#245520) fagyalllo válasza dud998 (#245518) üzenetére


fagyalllo
őstag

Rosszul járna, az F91-W havi ± 30 mp, a Seiko pedig csak 15! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#245521) Empsepo válasza ToBeY (#245514) üzenetére


Empsepo
senior tag

Jó lesz az!

Ezért is fogod szeretni.
Valamilyen szinten törődni kell vele és ez jó.

:)

(#245522) JoinR


JoinR
senior tag

Akármennyi idő alatt: 0 mp késés :))

(#245523) @mriya@ válasza ToBeY (#245509) üzenetére


@mriya@
őstag

Amikor az órám napi 2-3 másodpercet késett/sietett nappal, kerestem egy olyan helyet és pozíciót neki éjszakára, ahol ugyanennyit sietett/késett.
Így elértem azt, hogy két óraátállítás között csak néhány másodpercnyit térjen el a pontos időtől. :K
Mindhárom esetben ETA2824-es volt a résztvevő. 🤓

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245524) 5-ös kezelő válasza djeperto (#245516) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az én Vosztokom ezt egy nap alatt is tudja, nem kell várnom két hónapig. ;]

Tobey : Hátlapnyitód nincs vagy órás csavarhúzód az excenterhez? Nem kell félned a garancia miatt egy négy éves óránál. Pár perc az egész, és sokkal boldogabb leszel, az órád meg pontosabb.

#245515Caldera : Rengeteg példát tudnék hozni, pl. a Főváros tömegközlekedéséből, ahol - bármennyire is meglepő - menetrend szerint indulnak a végállomásokról a járművek, ha nincs zavar /dugó, meghibásodás, személyzethiány/. És nem mindig működik az a dolog, h "időben ott kell lenni a megállóban az utasnak". Nagyon vidéken ez könnyebb lehet, ahol a napi három autóbuszon kívül nincs semmi. Viszont a metró v a pótlóbusz akár 40 mp-es követés esetében kellemetlen, ha a sofőr a saját, egy percet késő órája szerint indul...Ha a 4-6 villamos csak egy lámpaváltást is lekésik, már gond lehet, a tömeg és a késés pedig csak növekszik.

(#245525) ToBeY válasza @mriya@ (#245523) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na és ilyet hogyan kell keresni neki? :B
Én ebbe a kis dobozkajaba visszateszem a laptop mellé (este7kor) csak úgy simán a kendőre és ráhajtom a fedelet azt cső.Reggel 7kor meg felcsatolom azt ennyi [kép]
Hova milyen pozícióban érdemes rakni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#245526) @mriya@ válasza ToBeY (#245525) üzenetére


@mriya@
őstag

Meg kell keresni a megfelelő pozíciót!
Hátlapon, üvegen, 12-3-6-9 órán, valami hűvös helyen.
Volt olyan órám, amit éjszakára a hűtőszekrénybe raktam (pozíció nem számított), volt olyan, amit a fürdőszobaablak kilincsére akasztottam. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245527) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#245524) üzenetére


@mriya@
őstag

A buszokon, villamosokon, metrókon, vonatokon nehogymár a vezető karórája legyen a mérvadó! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245528) ToBeY válasza 5-ös kezelő (#245524) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Se szerszámom,se tudásom nincs hozzá,hogy matassak az órában -és nagyon kedvem sincs :N

(#245529) stellaz válasza Caldera (#245515) üzenetére


stellaz
addikt

Tömegközlekedés esetében az 1-2 perc késés már van, hogy gondot okoz. Pályaudvarról sokszor percre pontosan fut ki a vonat, vagy végállomásról a busz, ott már lehet integetni utána :)

(#245530) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#245527) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Pedig a "jó szakemberek" cseppet sem korrupt beszerzései miatt előfordul, h a fedélzeti kijelző használhatatlan. Nem frissít, melege van, nincs műhód kapcsolat... Pár napja egymás után úgy százszor küldte el uazokat az üzeneteket a képernyőre a rendszer, ilyenkor semmi más nincs rajta. Jó, ha van órája a gépésznek. Én már csak tudom. :K Helsinki, az már Nyugat, ott biztosan máshogy van.
#245528ToBeY : Bármelyik szimpatikus órásnak szólsz, h legyen szíves fél osztás sietést állítani a finomszabályzón. (Én is meg tudom csinálni, ha Hűvösvölgyben jársz.) Ha képen megnézel egy 2824-es szerkezetet, látod a csavart, egy U alakú villát mozgat. Vagy pedig együtt élsz a késéssel, nem foglalkozol vele. Éjjelre nem kell dobozolni. Dobozt tedd el fiók mélyére, este /ha leveszed éjjelre/ számlappal lefelé leteszed asztalra, éjjeli szekrényre stb. Zafír nem fog ettől karcolódni. Doboz majd eladáskor kellhet legközelebb.

(#245531) djeperto válasza SOAD19 (#245519) üzenetére

"Pacemakeres" :D

Dud998 majd ha lötyögni kezd a szíjja, beszélünk ;]

Caldera léteznek még csodák ;)

"there are more jacks then one at the fair..."

(#245532) dud998 válasza fagyalllo (#245520) üzenetére


dud998
őstag

Most miért rontod az esélyeimet? :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#245533) SOAD19 válasza djeperto (#245531) üzenetére


SOAD19
addikt

Ahogy látom, már a végét rugdossa... 72 az átlagéletkort jelzi, ennél a modellnél? :D Szerintem gyorsan szabadulj meg tőle, míg meg nem adja magát. Valamelyik gshockomat odaadom érte. ;]
Amúgy igazán beszerezhetnél hozzá egy jófajta tissot szíjat. :P

(#245534) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#245530) üzenetére


@mriya@
őstag

Akkor tiltsák meg a sofőröknek a mecha órákat! :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245535) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

(#245536) dud998 válasza @mriya@ (#245534) üzenetére


dud998
őstag

Minden sofőrnek Seiko Astron-t! :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#245537) @mriya@ válasza dud998 (#245536) üzenetére


@mriya@
őstag

Elég egy alap Casio.. 🤓

Mi anno Roamer-t kaptunk szolgálati órának. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#245538) dzsi23 válasza TechN7ne (#245535) üzenetére


dzsi23
addikt

Már karbont is használ az Invicta?

(#245539) dud998 válasza @mriya@ (#245537) üzenetére


dud998
őstag

WOW! Melyik Roamer-t? :Y

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#245540) Caldera válasza stellaz (#245529) üzenetére


Caldera
aktív tag

Max. -1 percről volt szó nem 1-2 percről. A vonat/busz órája mihez és milyen gyakran van állítva? Lehet neked másodpercre pontos atomórád, ha a forgalmista órája másképpen jár. :D

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#245541) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#245537) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Mivel a gépészek átlagéletkora 50 év körül lehet valahol /fiatalok elhúznak hamar/, alap Casio nem elég kontrasztos. Lorus pilóta minimum, vagy vmi H3 csüves jószág. Amúgy sokan nem hordanak órát, okosórát egyre többen, vagy vmi igénytelen kvarcot viselnek. Ami pénzt lenyúltak a svindlerek "fénymásológépek karbantartása" címen, abból minden járművezetőnek lehetne 9F Seiko kvarca szerintem.

(#245542) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Pár napja használok egy automata Omega órát, a felhúzásával kapcsolatban lenne egy kérdésem: hány fordulatot kell a koronán tekerni? Túl lehet húzni? Bocs az amatőr kérdésért, még soha nem használtam ilyen órát. :B

(#245543) No.01 válasza bulikavagyok (#245542) üzenetére


No.01
őstag

Tulhuzni nemigen lehet. Ha jol emlekszem anno v.mi nagyon altalanos leirasban 28-32 tekeres remlik.
Ha a fuledhez kozel tartod akkor hallani fogod, ha teljesen felhuztad ;)

(#245544) bulikavagyok válasza No.01 (#245543) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! 28-32 tekerés? :F Az jóval több mint gondoltam. Hétfőn vettem át az órát, felhúztam valamennyire, de tegnap este óta nem volt rajtam, ma estére már több órát késett. Pedig papíron 60 óra járástartaléka van. Ezek szerint nem húztam fel eléggé... Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#245545) No.01 válasza bulikavagyok (#245544) üzenetére


No.01
őstag

Valoszinuleg nem huztad fel elegge. Ha kozel a veg akkor a sok keses teljesen normalias, hisz a folyamat vege - ahogy korabban fagyalllo is irta - az, h az ora teljesen megall ;)

(#245546) bulikavagyok válasza No.01 (#245545) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, köszi! Most tekertem még rajta párat, holnap tesztelem. :)

(#245547) 5-ös kezelő válasza No.01 (#245543) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerkezetfüggő, nem mindegyiknél hallani. Mondjuk működő Omegám még nem volt, már nem is lesz valszeg. Még hamiskás sem. A márkából a 60-as, 70-es években készült modellek tetszenek inkább.

(#245548) GlitterJohan válasza bulikavagyok (#245544) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

8900-as Planet Ocean, Aqua Terra? Én Omegákon, Rolexeken 50-60-at szoktam tekerni. Például némelyik 25-30 tekerésnél indul el, és csak 1-2 éves óra. Bőven lehet ezeket tekergetni.

(#245549) bulikavagyok válasza GlitterJohan (#245548) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi neked is! Majdnem megfogtál, de kilestem az adatlapjáról: 8906-os! :B Most ismerkedem csak az órákkal, pár hónapja találtam csak ki, h beszerzek két-három példányt befektetés gyanánt.

[ Szerkesztve ]

(#245550) @mriya@ válasza dud998 (#245539) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.